R ustigprotest tegen de N.A. V. O. Overval op oude man opgelost V redesprijs voor Bea en Visser "l Hooft MET EEN ENKEL WOORD ,eidóe HAAGS AGEND LEroSCH DAGBLAD MAANDAG 26 SEPTElg IN MAASTRICHT De pelotons gemotoriseerde en ge- wapende politiemannen, marechaus- 1 •ees en militairen, die zaterdag in Maastricht in gereedheid werden ge houden om ncidenten tijdens een betoging tegen de komst van de NA.V.O. naar Limburg de kop in te drukken, behoefden niet uit te ruk ken. BUna geruisloos trok een stoet van een paar honderd jongelui en een vijftal volwassenen door de stra ten van de Maastrichtse binnenstad. A ah ter de leiders, de Siütardse •ahrijver Pons Hermans, PSP-raads lid H. Smies van Maastricht, provo leider Roding, de vrouw van de Hoenabroekse dichter Bertus Aafjes en pater prof. B. Doodenbier van hot seminarie in Aal beek „Ik doe mee om te getuigen van mijn vredeswil, bulten alle politiek" droegen de Maastrichtse „provo's" hun span doeken. .Mammie,'wij willen niet sterven", „Weg met de NAVO, weg met het Warschaupact", „Benelux begin te ontwapenen" en „In ons huis geen kruitvat", waren de leuzen waarmee stelling werd genomen tegen de komst van het administratieve hoofd kwartier van de geallieerde troepen in Centraal Europa, „Afcent", naar Brunssum, waarover overigens nog geen beslissing is genomen. Aan de betoging in Maastricht deed een grote groep van de organisatie .Socialistische Jeugd" uit Amsterdam mee. uit Amsterdam was een groep PSP-ers gekomen, die de kersverse brochure „Von Kielmannsegg" te koop aanboden. De eerste duizend exemplaren van die 60 pagina's tel lende brochure waren zaterdagmor gen gereed gekomen. De auteurs Gerard van Beusekom en drs. De Vries hebben er een levensbe schrijving van de vroegere na zi-gene - raad graaf Van Kielmannsegg nu commandant van „Afcent" enkele citaten van zijn geschriften en een aantal meningen van Limburgers over de komst van de generaal in op genomen. Met de aanhouding van drie grond werkers uit Geleen heeft de politie een roofoverval en enkele inbraken kunnen oplossen. Het drietal was op de avond van 21 juli van dit jaar het huisje van de 79-jarige J. Buitenhuis aan de Napoleonsbaan in Geleen binnenge drongen. Zij sloegen de oude man te gen de grond, liepen over hem heen en roofden uit een kast een porte feuille met ongeveer 500 gulden. De drie hebben behalve de roof overval ook al twee inbraken bekend. Op 3 september haalden ze uit de winkel van een groentenhandelaar in Geleen een tas met 200 gulden weg en 2 dagen later maakten ze bij een inbraak in een confectiebedrijf 20 kostuums buit. In verband met de laatste diefstal ls ook een heler, een 42-Jarigee mijnwerker uit Geleen ge arresteerd. Hij heeft de kostuums op een markt in Utrecht verhandeld. De politie van Geleen denkt met dit vier tal nog meer misdrijven tot een op lossing te kunnen brengen. Prinses Margriet i in wedstrijd van Rode Kruis (Van onze Arnhemse correspondent) Helpster 1ste klasse, Prinses Mar griet, heeft zaterdagmiddag in de brandweerkazerne in Arnhem haar vuurdoop ondergaan bij de Jaarlijk se wedstrijden van het Rode Kruis. De Prinses vertegenwoordigde samen met drie medehelpsters de colonne Amersfoort van de kring Utrecht. Op de vingers gekeken door een grote menigte belangstellenden sloeg zij zich met haar drie collega's vaardig en niet zonder charme door de moei lijkheden van de wedstrijdopga ve heen: het verzorgen van zieke evacués in een noodhospitaaltje. De Amersfoort.se ploeg sloeg naar het oordeel van de jury een goed figuur en kreeg zowaar de tweede prijs toegekend. De eerste prijs ging naar het iets hoger genoteerd staan de damesteam van Eindhoven. MATERIE EN ANTIMATERIE Meer dan honderd Europese na tuurkundigen zijn tot de slotsom ge komen dat er wel degelijk symetrie bestaat tussen materie en anti-mate rie, ofwel de deeltjes en hun anti deeltjes. Onlangs had een groep ge leerden van de universiteiten van Co lumbia en de staat New York mee gedeeld dat zij een discredantie had den ontdekt in de lading van het „Meson-eta" en het antideeltje daar van. Volgens de Europese geleerden is deze conclusie voorbarig. Zij hebben dezelfde studie verricht aan hetzelfde deeltje, zij het met een andere tech niek. Daaruit blijkt volgens hen dat de wet van overeenkomstige ladin gen blijft gelden. Kerken besmeurd De permanente commissie tot al gemene zaken van het Nederlands Israëlitisch kerkgenootschap te Am sterdam heeft in samenwerking met de Nederlands Zionistische studen ten-organisatie m.i.v. 1 oktober de heer S. Haliwa tot studentenrabijn benoemd. De heer Haliwa, één van de leidende figuren in de Se fardische-joodse gemeente te Lon den, zal tot taak krijgen het con tact tussen de Joodse studenten te stimuleren en het religieus-culturele werk te bevorderen. Geestelijke sterft ens audiëntie tijdi King klaagt over aantal negers in Zuid- Vietnam Ds. Martin Luther King, de voor vechter van de gelijke rechten voor negers en blanken, heeft op een pers conferentie in Dallas in Texas gepro testeerd tegen het feit, dat de Ame rikaanse strijdkrachten in Vietnam voor 20 procent uit negers bestaat, terwijl in de V.S. de negers slechts tien procent van de bevolking uit maken. Hij noemde dit een „typisch voorbeeld van een diepgewortelde rassendiscriminatie in Amerika". Voor het gebouw waar de perscon ferentie plaats had demonstreerden vier leden van de Amerikaanse nazi- partij in uniform met hakenkruizen tegen de negers. Zij werden door de politie aangehouden. Prof. B. Doodenbier en Fons Hermans voorin in de -protest mars in Maastricht. Vijf man van de Hai nog vermist In het wrak van de Duitse duik boot „Hai", die 14 september bij- Doggersbank zonk, bevinden zich geen stoffelijke resten meer van de vijf opvarenden die nog werden ver mist. Een woordvoerder van de West- duitse marine deelde zaterdag mee dat de bchamen van de vermiste op varenden uit het wrak moeten zijn Zoals gemeld had het schip 20 op varenden, waarvan er één de ramp overleefde. De stoffelijke overschotten van veertien opvarenden zijn gebor- Een 65-jarige Italiaanse geestelijke is zaterdag tijdens een audiëntie bij de Paus in elkaar gezakt en gestor ven. De paus zegende de overledene. De priester, Giovanni Dossi uit Varese, was met een aantal pelgrims door de paus ontvangen. STUDENTEN RABBIJN Vandalen hebben gisteren vier kerken in Ferni ten noorden van Ro me besmeurd en sikkel en hamer en rode verf op de muren gesmeerd. De gelovigen, d e zondag ter kerke gingen, zagen de grote rode tekens op de muren aan beide zijden van de hoofdingangen van de kerken van het Heilig Hart, de Onbevlekte Ont vangenis, de Heilige Anthonius en Sint Franclscus. Priester en kerkgangers probeerden de tekens er uit te wrijven, maar dat bleek niet gemakkelijk te zijn. Zij werden tijdelijk met stukken pa pier bedekt. De politie denkt, dat communistische extremisten het ge daan hebben voor het aanbreken van de dag. Kardinaal Alfrink bij Paus Paus Paiulus heeft kardinaal Al frink, de aartsbisschop van Utrecht, in audiëntie ontvangen. Dr. W. A. Visser t Hooft, de afgetreden secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken en kardinaal Augustin Bea. hoofd van het Vaticaanse secretariaat voor christelijke eenheid, zijn gis teren onderscheiden met de vredesprijs van de Duitse bond van boekhandelaren tijdens een plechtigheid in de historische St. Paulus Kirche in Frankfort. Verzoening onder christenen Zij werden gezamenlijk geciteerd „voor het effenen van de weg naar vrede voor de mensheid", door be slissende bijdragen te leveren aan de verzoening onder de christenen. President Heinrich Liibke woonde de feestelijke uitreiking van prils van 10.000 mark bij. Dr. Visser 't Hooft (65) zei dat Politie schiet op vluchtende auto Varouit een surveillancewagen van de Amsterdamse politie zijn zater dagnacht op de Haarlemmerweg •twaalf schoten gelost op een perso nenauto, waarvan de bestuurder, na an de ©t.-Antiiondebneestnaat een stopteken te hebben genegeerd, met grote snelheid, was doorgereden. Tij dens een wilde achtervolging reed hij op het Nassauplein een verkeerszuil omver eii trachtte hij op de Haar lemmerweg de naast hem rijdende politieauto va<n de weg te drukken. in Haarlem kon de vluchteling tot stoppen worden gedwongen. Het bleek een 24-Jarige lasser te zijn, die de bevoegdheid tot autorijden was ontzegd. Hij werd aangehouden we gens poging tot doodslag, doorrijden ara een aanrijding en het onbevoegd besturen van een auto. Ook zijn me de-inzittende, een 18-jarige glazen wasser, werd gearresteerd. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid. BINNENLAND Dam naar Ameland De provin ciale waterstaat van Friesland heeft in een rapport, dat Gedeputeerde Staten van Friesland aan de staten leden ter discussie stellen voorge steld binnen twee tot drie jaar te beginnen aan de aanleg van een der twee verkeersdammen naar Ameland, welke dam omstreeks 1970 voltooid zou kunnen zijn. Het gaat hier om een lage verkeersdam die over het wantij loopt van de Friese kust naar Ameland, omvattende een zeven m. brede verkeersweg voor snelverkeer en een vijf m. brede parallelweg voor langzaam verkeer. De aanlegkosten met aansluitende wegen en parkeer terreinen zijn geraamd op 30 mil joen gld. Matroos omgekomen Op de Noordzee nabij Den Helder is gister morgen brand uitgebroken aan boord van het 1953 ton metende Griekse motorschip „Nissos Scyros", dat op weg was van Rotterdam naar Archangel. Van de drie in het man schappen verblijf slapende matrozen vluchtten er twee half bedwelmd naar boven- Te laat ontdekten zij, dat hun collega was achtergebleven. Nadat de brand was geblust bleek hy nog in zijn kooit te liggen. Het was de 21-jarige matroos onder de Theodoros Vasilopules uit Py- raeus, Griekenland. Zijn stoffelijk overschot is Den Helder binnenge bracht. Onderzoek naar dood In het woonwagenkamp in Maarssen is za terdag een vijf maanden oud jon getje (Jan Spitsbaard) dood in een kinderwagen aangetroffen. Het kind, dat vrijdag nog goed gezond was, overleed zaterdag plotseling. De arts, die erbij geroepen werd, gaf geen overlijdensverklaring af, waarin de doodsoorzaak moet worden wastge- legd. Hoewel er geen sporen van mis daad zouden zijn aangetroffen, wordt een justitieel onderzoek inge steld naar de oorzaak van de dood van de baby. Brand in Zaandam By een fel le uitslaande brand ls in de afgelo pen nacht ln net centrum van Zaan dam de bakkerij van de firma Schol- aan het Rustenburg 25 uitge brand. Woonhuis en winkel konden door de Zaandamse brandweer, die het vuur met groot materieel be streed, behouden blijven. Niet voor komen kon worden dat het vuur oversloeg naar de achter de bakke rij gelegen broeikas die was omge bouwd tot slaapplaats voor 24 Turkse en Spaanse arbeiders die zich, voor het merendeel in nachtkleding, in veiligheid konden stellen. Deze broei kas, onderdeel van een pension, brandde vrijwel geheel uit. Vliegtuigongeluk George Skakel, broer van senator Robert Kennedy's echtgenote, mevrouw Ethel Kennedy, ls tezamen met vijf andere perso nen by een ongeluk met een licht vliegtuig omgekomen. Ook een vriend van senator Robert Kenned kwam by het ongeluk om. Het vlieg tuig verongelukte tydens de landing in een onherbergzaam gebied in Ida ho. Het gezelschap zou op jacht gaan. BUITENLAND Ulbrfcht in Joego-Slavië De Oostduitse staats- en party leider Walter Ulbricht is gisteren per spe ciale trein uit Oost-Beriyn vertrok ken om een staatsbezoek aan Joego- Slavië te brengen. Hy wordt verge zeld door zyn vrouw, Lotte en zyn minister van Buitenlandse Zaken, Winzer- „Israels eer" By de ingang van Israëls nationale museum in Jeruza lem heeft men gisterochtend aan plakbiljetten aangetroffen, afkomstig van een groep dit zich „het comité tot behoud van Israëls eer" noemt. Op de biljetten stond dat het comité zich zal verzetten tegen de bouw van een bibliotheek op het terrein van het museum met gelden, geschonken door de Westduitse persmagnaat Axel Springer. Springer heeft een miljoen dollar beschikbaar gesteld voor de bouw van de bibliotheek. Dit gebaar vond weinig weerklank by grote groepen Israëliërs die nog steeds zeer anti-Duits zyn. Schotse partij Onafhankeiyk- heid van Schotland, een eigen parle ment, een defensie die krachtig ge noeg is om elke inval af te slaan, maar zonder gebruikmaking van kernwapens, een eigen sociale wetge ving en onderwysstelsel, zijn de voornaamste eisen van de „Schotse nationalistische party', die vervat zyn in een brochure, welke vandaag is bekendgemaakt. De party zal by de aanstaande algemene verkiezin gen kandidaten stellen voor de 71 Schotse zetels in het Britse parle ment. Huwelijk voltrokken Prins Mi chael van Pruisen (26), een achter kleinzoon van de laatste Duitse kei zer, en Jutta Jorn zyn gisteren in het huweiyk gateden. De pro testantse plechtigheid vond plaats in Wummehof, de residentie van Prins Louis Ferdinand, vader van de brui degom en hoofd van het huis van de Hohenzollerns. Hy heeft met tegen zin in het huweiyk toegestemd dat de familiewatten schendt ,die opge steld werden door wylen Keizer Wil helm II. Pers en publiek hadden geen toegang en er waren slechts 30 per sonen, die wachtten aan de ingang van het landgoed. In een vraagge sprek vóór zyn huweiyk zei de Prins, dat hy vermoedelyk onterfd zal wor den en zyn opvolgingsrechten verlie zen krachtens het decreet van de keizer die geen huweiyk met niet vorstelyke personen toestond. Geweigerd De Zuidkoreaanse president Park heeft vandaag het ontslag van het zeventien man tel lende kabinet van premier Tsjoeng Il-kwon geweigerd. Hiermee is een einde gekomen aan een kabinetscri sis van vier dagen. Park heeft echter wel twee ministers vervangen die zyn blootgesteld aan scherpe aan vallen van de oppositie in verband met een smokkelzaak. Het zyn de ministers van Financiën en van Jus titie. Het kabinet van Tsjoeng had zyn ontslag ingediend nadat een lid van de oppositie uitwerpselen naar de premier en vier van zyn minis ters had gegooid tydens een parle mentair debat over de smokkelzaak. Bergbeklimmer» verongelukt Gisteren zyn by de beklimming van de 3.824 meter hoge top van de Char- donnet in het Mont-Blanc-gebergte twee alpinisten verongelukt, zy maakten een val van 500 meter. Naar de kleding te oordelen zouden de om gekomenen Zwitsers zyn. Hun leeftyd wordt geschat op ruim twin tig. Ex-SS-ers byeen Ongeveer 800 SS-veteranen van de zesde divisie alpenjagers zyn zaterdag in de Beierse plaats Bad Windesheim by- eengekomen voor een reünie, on danks talloze protesten uit binnen- en buitenland. De reünie stond on der voorzitterschap van de oud-divi- sie-commaodairat kolonel b/d Schrei- ber. Burgemeester Kiessllng van Bad Windesheim, die een gemeentezaal ter beschikking had gesteld, gaf als commentaar: „Waarom zou ik me tegen deze byeenkomst verzetten als de minister van Binnenlandse Za ken van Beieren haar niet verbiedt?' ken van Beieren haar niet verbiedt?" er hoop bestaat, dat oecumenische beweging binnen korte tyd zal vor deren tot een punt dat ge-ameniyke verklaringen zullen worden uitgege ven door de R.K. Kerk en de We reldraad over zaken zoals ontwape ning, rechten van de mens en ras- senbetrekkingen ADVERTENTIE „het mooiste ven het mooiste". Tegen contante betg keuze uit een beperkte, buitengewoon mooie serie SHOWMANTELS In tweeds, camelij velours, mohairs, o.a. bezet met schitterende EDEL» Wellicht als enige In Nederland keuze uit een kleine BONTKRAAG als Persianer.Nertz, Bever enz. doch zeer fraaie t collectie J BONTMANTELS j tegen niet nader •- te noemen LAGE PRIJZEN j MEVR. J.CQLLEWIJN mannequin LAAN v. MEERDERVOORT 285 DEN H AAQ te bereiken met tram 3-7-11-14 en bus 15 Offers Hy zei, dat op die wyze „het gehe le christendom op concrete wyze de boodschap des vredes zal brengen". Dr. Visser 't Hooft zei voorts, „dat de belangrijkste kwestie van de mo derne tyd, die van de betrekkingen tussen de rijke en de arme landen is. Wy weten al dat deze kloof groter en groter wordt, wy weten, dat het niet genoeg is bescheiden ontwikke lingshulp te geven, maar dat de structuur van de wereldecono mie veranderd moet worden om het peil te bereiken van internationale sociale rechtvaardigheid. Maar wy doen dit niet, omdat wy de nodige offers niet willen brengen. Wy willen vrede, mair als duide lijk wordt dat vrede duur is kruipen wy weg. Wy kunnen alleen gehol pen worden als ons egoïsme, provin cialisme e" nationalisme overwonnen worden door een werkeiykheid die groter is dan het ik, provincie en land en dat zal ons dan gereed ma ken voor het brengen van offers". Kardinaal Bea zei, dat er geen twyfel aan bestaat dat samenwer king tussen de rooms katholieken en de andere christelyke kerken reeds ryke vrucht afgeworpen heeft. Het is vruchtbaar geweest voor de grote zaak van de eenheid van alle christenen en ook dat kan men met vertrouwen aannemen voor de verdieping van de godsdienstig chris telyke geest en het leven". Het be vorderen van christeiyk denken van leven betekent ook het bevorderen van de pogingen naar wederzijds be grip en vrede, aldus de kardinaal. Kerkelijk Leven NED. HERV KERK Beroepen te Scheveniimgen (2. vac.) P. Holst te 's-Gravenihage en L. J. Ge luk te Hoornaar. Bedankt voor Oudega en Kolder wol- J. Haanstra te Opende (Gron.); voor Bodegraven (vac. A. den HOrbogh) De classis Amsterdam heeft ge-exa- mtaeerd en beroepbaar verklaard, de heren" D. de Bruljn te Amsterdam-W. J. v. d. Molen te Amsterdam-Z en W. Speelman te Amsterdam-O. GEREF, KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Surh ulsterveen - Open - de M. Heemskerk te Zevenbergen. Leven met vruchten van de kritiek „Het gaat ons westerse mensen goed af om te leven met de vruch ten van de kritiek, die ln het verle den is uitgeoefend en om ons wel te bevinden in de welvaart, welke aan haar te danken is. Des te merkwaardiger is het, dat de noodzaak van een kritische hou ding op geesteiyk gebied t.a.v. de actuele situatie niet wordt erkend, maar dat de kritiek op de zg. ge vestigde orders maar matig genade kan vinden in de ogen van vele tyd- genoten, vaak zelfs zonder meer ta boe is". Dit zei mr. J. J. van Wes- sem, voorzitter van de Sint Adel- bert-vereniging in de toespraak rmee hy zaterdag in Maastricht de tweedaagse landdag van de ver eniging opende, die ditmaal als the- heeft „Taboe-traditievooruit- De Sint Adelbert-voorzitter is van mening, dat allen wie de wer keiykheid volledig zuiver meester is en daarenboven in staat is zyn in zicht vlekkeloos onder woorden te brengen, zich een absoluut geldend oordeel kan veroorloven. „Maar wie zal daartoe in staat zyn?" Besef van de werkeiykheid betekent daar om begrip voor de betrekkeiykheid, zowel van het eigen oordeel als van dat van de ander en evenzeer begrip voor de mogeiyke Juistheid en waar de van het afwykende oordeel van de ander, aldus mr. Van Wessem. Hy meende voorts, dat, wanneer het waar is, dat kritiek niet alleen kan bydragen tot de vooruitgang, maar dat vooru itgang zonder haar niet mogeiyk is. kritiek nooit te vroeg kan komen. MAANDAG Schouwburg: Toneelgroep „Studio" brengt Henk van Ulsen ln „Dagboek van een gek". 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal: Modeshow dames weekblad „Roslta". 12.30, 7 en 9.15 uur. nm Steen schuur 6: Spirlitisch Genoot schap. Spr. mevr. Dunnewolt, 8 uur Zaal Maria Gilzensteeg: Leldse Tui niers- en Bloemlstenverenlging D.E.V.. uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. Rijnland, tor. dhr. L. T. S. van Ekdom over Abnormaal werpen by honden". 8.15 Aula Du Rleuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 uur Ambachtsschool: Filmshow Ver. oud- Jeerllngen der Ambach tsschool. 8 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)K. en O. Causerie Jan de Lint over de tweede Nederlandse Hlmalaya-expedltle 8 uur nam Zomerzorg: Voorlichtingsavond Stich ting Verletbestrtjdlng Bouwnijverheid, 8 uur nam. WOENSDAG De Mey van Streefkerkstraat: Ope ning openbare kleuterschool, 4 uur Rest. Van der Heijden: Afscheidsre ceptie K. F. de Bree (van N.K.V.), 4.30—6 uur nam. St, AntonlusclubhulsSel6kip Frys- lÉLn. Optreden van het gezelschap Tet- man de Vries, 8 uur nam. uur; zond. 1-5 uur. (Tot 17 ot Legermuseum (Pesthulslawii uitzondering van zaterdag zondag 1-5 uur) De Ruif Janvossensteeg ft)L, manente actuele affiche-tento E orrt, VoUtt I Votte; 13' in (Stebnslraut 1) Dag 10-17 q. dags 13-17 hut Rijksmuseum voor Tentoonstelling JJe mem vanff' leven eD DtdrQ» van Je preblr, Irt mens to net verre en nabije Werkd 10-17 uur; zond (tot 1 oktober). der Rijksmuseum vun Oudheden: tor de Eeuwigheid (Egvptl6ci< oe nlngen en schilderingen uit dj nale verzamelingen van Belgié derland). Dageiyks 106 uur, 15 uur (Tot 10 oktober). Avond- en nachtdienst der aptÉp Geopend voor spoedeisende gi R apotheek D. C. Kok, Rapenbun ir 24807. Apotheek R. van Breest Si iderdorp en Apotheek Vo zijn de gehele week geopei ADVERTENTIE Steenschuur Leldsche Ver. DONDERDAG uur nam. W. de ZwDgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond, 8 uur nam. Zomerzorg: Leldse Assurantieclub. Spr. dhr. J. R. A. Baas over .Levens verzekering en geldontwaarding", 8 uur VRIJDAG Rapenburg 10: Tlenersooleteit 'tVen- ster. Dia's over rassendiscriminatie. Stadsgehoorzaal: Uitreiking dlplo- ma's Stichting Raad van bestuur Bouwbedrijf. 8 uur nm. Oude Veet 13: Evangelisatie Chris te ngem. ..Ecclesia" 8 uur nm. Willem de ZwljgerschoolViering onderwljsjubileum B Schuurman. 5-7 uur n.m. ZATERDAG Boerhaavelaan (L. Vrouwenkerks teeg 12)Opening tentoonstelling schilde rijen en tekeningen van Ge rad de Wit, 4.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen 4 en 6 30 uur nam. openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Oude Ryn 5: Baptlstengem Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. BIOSCOPEN Studio: „Honderd miljoen franc, ge wassen en gestreken", 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4,45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Gangster-lady", 14 Jaar. Dn- 'elijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. £.45. 7 en 9.16 uur. Lldo: „Beau Geste", 18 Jaar. Dagel. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4,45, en 9.15 uur. Trlnnon: „Zeventien", 18 Jaar. Dagel. 30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Invasie op Ambush Bay", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2.15, 4,30, 7 en 9.15 uur. Camera: „Gejaagd door de wind", 14 Jaar. Dagelijks 2 en 7.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: grafiek-expositie Chavalit Soemprungsuk. Maandag t/m vrijdag 9 uur v.m.6 uur nm. (tot 10 oktober). Galerie Walenkamp: Expositie Wil lem Breddels. dinsdag t/m donderdag 11 18 uur, vrijdag 11 18 uur en 19.30 21.30 uur (Tot en met 1 ok tober). Grafsteen voor mgr. Bekkers Op korte termyn zal een begin worden gemaakt met de oprichting van een gedachtenissteen, op het graf van mgr. W. Bekkers en met het aanpassen van het kerkhof in St. Oedenrode, aan het graf van de overleden Bossche bisschop. Het be zoek aan dit graf is na de overwel digende belangstelling ln de eerste weken na de dood van mgr. Bekkers sterk teruggelopen. Bezoekers kun nen momenteel het graf zelfs nau- weiyks vinden. Het secretariaat van het bisdom Den Bosch heeft het de finitief ontwerp van mgr. Bekkers' graf goedgekeurd. Behalve de naam van mgr. Bekkers komt op de steen de tekst: .Niemand leeft voor zich zelf". Laatste provo's vry De laatste drie provo's, die zich na de ongere geldheden op Prinsjesdag nog onder de hoede van de Haagse politie be vonden, zyn zaterdag op vrye voeten gesteld, zonder voor de officier van Justitie te zijn geleid. lL AMERICAN MAANDAG Koninklijke Schouwburg groep Centrum. „Tchin-Tchla' uur. DINSDAG Koninklijke Schouwburg 3 °°r derlandse Comedle, „Wie is Virginia Woolf". 20.15 uur. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg - lands Dans Theater m.m.v h(' lands Balletorkest. 20.15 uur. DAGELIJKS Theater Pepijn Cabaret o.l.v. Paul van Vliet „Opus 3' voorstelling op 26 en 28 septeö uzo Ipu WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nol 3 Hjf Sg 3 Amsterdam geh. bew. 16 Athene geh bew. 15 Den Helder geh. bew. 16 Ypenburg geh. bew. 16 Vllssingen Ee'de De Bilt Twenthe Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Purys B. deaux Grenoble Nlc» Berlyn Frankfurt V >rchen ZtlricL Geneve Wenen Innsbruck Be grado Barcelona Maulic Mallorca Lissabon geh bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew ha», bew. geh. bew. zwaar bew zwaar bew licht, bew hall bew. on bewolki licht bew onbewolki geh bew zwaar bew licht bew o.io wolkt licht bew zwaar bew ont wolkl geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2