BIDDEN OM DE VREDE Zijlstra "s benoeming met vreugde begroet Treinrover gepakt V erkeersongelukken Wij verlangen eerbied voor ons geloof PAODfA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 19 SEPTEMj Geschikte mail voor moeilijke taak (Van onze financiële medewerker» Indien in de financiële wereld een vrije verkiezing zou zijn ge houden voor de meest geschikte opvolger van de president van de Nederlandsche Bank. dan zou met algemene stemmen prof. Zijlstra uit de bus zijn gekomen. Reeds als minister van Economi sche Zaken, welke post hij op 34-Ja- Hfe leeftijd bekleedde, wist dr. J. ZUtoftra slch bijzonder te onderschel den door *Un grote bekwaamheid en foed Inzicht. Daarbü paArde hij een praktische geest aan e«n gede- *en theoretische kennis. Reeds na dat hy enkele maanden de post aan de Bèznldenhoutseweg in Den Haag had bekleed verzekerden hoge amb tenaren, dat ZUlstra een minister was van bijzondere bekwaamheden die seker wel acht Jaar zou vol ma ken. Inderdaad heeft hy acht jaar de post van minister van Economische Zaken bekleed en daarna volgde de eigenlek bekroning van zijn minis teriële loopbaan door zijn benoeming tot minister van Financiën. Daar kreeg hij nog meer gelegenheid zijn krachten te ontplooien dan als mi nister van Economische Zaken mogelijk was geweest. Samen met dr. Holtrop heeft hij de eigenlijke na oorlogse monetaire sanering van ons land verwezenlijkt. De galden werd zo sterk, dat er een revaluatie no- djg was. Onderling respect en waar dering maakte de nauwe samenwer king tussen Kneuterdijk en Oude Turfmarkt beter dan zij ooit geweest was. De periode waarin de heer Zijl stra aan de Kneuterdijk zetelde is ten aanzien van de staatsfinanciën de rustigste geweest, die wij na de oorlog gekend hebben. Bekwaam j Voor ingewijden stond het allang i vast., dat prof. Zijlstra de geschikt ste opvolger zou zijn van de presi dent van de Nederlandsche Bank, een bijzonder moeilijke taak. vooral om dat het niet meevalt een groot voor ganger op te volgen. De grote be kwaamheid van dr. Holtrop, die vaak tegen de algemene gang van zaken moest ingaan om de monetaire teugels in handen te houden, vond internationaal erkenning. Niet voor niets werd de heer Holtrop een aan tal Jaren geleden benoemd tot pre sident ven de Bank voor Internatio nale Betalingen in Bazel, waar de presidenten van alle centrale ban ken van Europa eenmaal per maand bijeenkomen voor onderling overleg. Zo er één man is, die als een waar dig opvolger van dr. Holtrop kan worden beschouwd dan is het prof. zyistra. Monetaire experts van in ternationaal formaat kent ons land betrekkelijk weinig. Kamp voor huursoldaten in Frankrijk Honderd gendarmes hebben giste ren een geheim opleidingskamp van huursoldaten, dat ondergebracht was in een afgelegen boerderij bij Privas in het zuidoosten van Frankrijk. Zij hebben ongeveer 20 man gearresteerd die gereed waren voor het vertrek naar Afrika, zo werd vandaag van welingelichte zijde vernomen. De zegslieden zeiden dat de huur De Britse politie heeft van daag Ronald Edwards gearresteerd, een van de twee mannen die nog ge zocht werden in verband met de be roving van een posttrein, waarbij in augustus 1963 ongeveer vijfentwin tig miljoen gulden werd buitge maakt. Het enige nog niet veroor deelde lid van de bende, dat nog op vrije voeten is, is Bruce Reynolds. De politie gelooft met de arresta- soldaten bestemd waren voor Kongo, tie van de 35-jarige Edwards het de vroegere Belgische kolonie die in 1960 onafhankelijk is geworden. De Franse pclitie heeft geen commen taar op de affaire geleverd en wilde ook geen verklaring geven waarom de mannen gearresteerd werden. Het kamp was opgericht als een vakantieverblijf, maar onlangs kreeg de politie luaht van de zware mili taire opleiding die jongelui daar on dergingen. De mannen werden vannacht in hun slaap verrast. Zij waren uit tal van Europese landen afkomstig. De zegslieden zeiden dat de jonge Euro pese vrijwilligers grote bedragen geld brein achter de gedurfde overval, waarbij met op onveilig gezette sei nen de trein tot stilstand werd ge bracht. te hebben gepakt. Men dacht dat hij naar het biutenland was ge vlucht. Twee van de twaalf andere bendeleden, die tot zware gevange nisstraffen werden veroordeeld, zijn uit de gevangenis ontsnapt. Het zijn Ronald Biggs en Frederick Wilson. ADVERTENTIE in het vooruitzicht gesteld werden indien zij zich opgaven voor dienst in een Afrikaans leger, maar dat het bij deze beloften bleef. Paus :er moet nu een oplossing komen Paus Paulus heeft vandaag afgekondigd, dat de maand oktober een maand van gebed in de gehele wereld moet zijn om een einde te maken aan de oorlog in Vietnam. In zijn vandaag verschenen cncy- atoombewapening, nationalistische Grote auto? Kleine auto? waarom niet allebei tegelijk) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcon» fort en vering van de 'dure wagen', maar de wend baarheid en prijs van 't kleine type auto! Let op df felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op schakelgemak, op 't ruimere zicht, op de grooi bagageruimte, op de'verbluffend lage nieuwprijs, oj de hoge inruilwaarde. Waarom niet een échte auto een ruime 4-deurs Simca 1000 voor een kleine prijs Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF Getemperd Ook ln de bankwereld wordt de be noeming met Instemming begroet Bij de Algemene Bank Nederland en bij AKU zal echter de voldoening worden getemperd door de weten schap, dat een uiterst bekwaam lid van de raad van commissarissen zijn functie zal neerleggen. Kort nadat prof. Zyistra het actieve politieke le ven vaarwel zei, volgden zijn benoe ming tot commissaris by de ABN, waar hij onmiddeliyk de aandacht trok door zyn scherpzinnig Inzicht en zyn praktische zin om tot oplos sing te komen. By de moeilyke be slechting van het geschil tussen Hoogovens en de Nederlandse Gas unie over de prijs, welke aan Hoog ovens zou worden betaald voor de overdracht van de concessies in Noord-Holland, heeft zyistra zich onderscheiden door een regeling tot stand te brengen, die beide partyen bevredigt. Nieuwe geest Evenals dr. Holtrop ls dr. Zyistra gepromoveerd op een proefschrift, dat betrekking had op de omloop snelheid van het geld. Ongetwijfeld zal prof. zyistra als hij de nieuwe post in mei gaat bekleden de tot dusver gevolgde lyn van de Neder landsche Bank voortzetten. Dat hij daarby dan kan zetelen in het im mense gebouw, dat aan het Frede- riksplein in Amsterdam verryst, in plaats van in het naargeestige sa menraapsel van oude gebouwen aan de Oude Turfmarkt waar.n de Ne derlandsche Bank thans gehuisvest is, zal er toe bydrggen, dat er toch ook een nieuwe geest zal waaien. By voorbaat kan de komende beheerder van ons geldwezen er van overtuigd zyn, dat elke Nederlander hem van harte succes toewenst, want.dat kan de portemommaie ten goede komen. De taak van de president van de Nederlandsche Bank ls in de eerste plaats te waken voor het handha ven van de koopkracht van de gul den. Daartoe bestaan grote bevoegd- PROF. ZIJLSTRA nieuwe beivaker van Nederlandse gulden heden tot zelfstandig monetair in grijpen, zodat als de regering de teu gels op het gebied van lonen en pry- zen laat vieren, de president van de centrale bank door monetair ingrij- pen corrigerend kan optreden. cliek verklaarde de Paus „dat hij doordringend en met tranen in de ogen zyn stem verheft" en zich richt tot de politieke leiders „om een ver dere verbreding van het conflict te voorkomen en het zelfs geheel te do ven". Hy drong aan op een conferentie om plannen voor een vrede uit te 'verken. „Er moet nu een oplossing komen zelfs ten koste van enig onge mak of verlies, want anders inoet expansie, racisme en revolutie. De Paus maakte bekend, dat 4 ok tober van dit jaar voor de r. katho lieken in de gehele wereld een spe ciale dag van gebed voor de vrede moet zyn. HU zei, dat hy op die dag een speciale plechtigheid zal houden in de St. Pieters basiliek. Van de zyde van het Valtcaan wordt meegedeeld, dat de Paus ver klaarde, dat al zyn diplomatieke po gingen tot nu toe niets opgeleverd Vervolg van pag. 1 By een verkeersongeval dat zich zaterdagnacht om kwart over drie heeft voorgedaan by De Bilt, zyn twee broers, een 31-jarige Inwoner van Zeist en een 30-jarige Inwoner van Utrecht om het leven gekomen. De broers reden samen op "n brom fiets, riehting Zeist, over de zuidelyke Straatweg. De bromfiets botste te gen een auto die van de andere kant kwam en due in de verboden richting reed. Deze auto werd bestuurd door een autohandelaar uit De Bilt. De bromfiets zou slingerend over de weg op de auto Ingereden zyn. De be stuurder van de wagen heeft nog geprobeerd de bromfiets te ontwijken, echter tevergeefs. Na de botsing vlo gen de bromfiets en de kleding van de bestuurder ln brand. De autobe stuurder en enkele omstanders heb ben nog getracht het vuur te blus sen, maar beide broers overleden ter plaatse. De automobilist ls gewond opgenomen in een ziekenhuis in Bilthoven. In Frankrijk By een auto-ongeval op de auto weg van Orleans naar Beaugency (Frankryk) zyn gisteravond de 69- Jarige heer AJVL Liket uit Hilver sum, «Un even oude echtgenote J. Llket-Gradussen er hun 40-jari- ge dochter C. Llket om het leven gekomen. Een andere Inzittende, de 23-Jarige mejuffrouw H. G. Baart nit Blaricum raakte licht gewond. In Velden, een plaatsje even ten noorden van Venlo, werden zaterdag niet minder dan tien personen ge wond toen twee personenauto's ge raakt werden door een vrachtauto. Vier Duitsers uit Dusseldorf, die in een auto zaten die voorgesorteerd stond en geramd werd. raakten zwaar gewond, evenals vyf leden van het gezin Oogink uit Nyverdal- De land bouwersknecht H. Jacobs uit Weller- looi, die naar het drukke ver keer stond te kyken, werd geraakt door een personenauto, die driemaal over de kop sloeg. Eén der slachtof fers verkeert in levensgevaar. Verdwenen Omstreeks kwart over negen gis teravond is de 46-jarige automobi list Woelks uit Konlngsbos op de Maasheeseweg in Venray aangereden en levensgevaarlijk gewond toen hy bezig was een lekke band te ver wisselen. De heer Woelks (48) over leed In een ziekenhuis. Hij had zijn auto behoorlijk verlicht rechts van de weg geparkeerd, maar werd aange reden door een beschonken bestuur der van een andere auto. Deze liet zijn wagen onmiddelijk In de steek, bekommerde zich niet om zijn zwaargewonde slachtoffer maar ver dween ijlings in de bossen. De ryks- politie slaagde er niettemin in de man op te sporen. Het bleek een 54- jarige Inwoner van Venray te zijn. Hij is ingesloten. Voorts overleden dit weekeinde ten gevolge van ongelukken op de weg de 15-jarige scholier J. Nellesen uit Groesbeek, de 23-jarige J. van Raap horst uit Amsterdam, de 26-jarige mevrouw S. Janssen-Franssen uit Maastricht, het Spaanse jonge tje Rafael Consuegra Gonzales (3) uit Ridderkerk, het zesjarig zoontje van de heer J. A. Durville uit Gro ningen, Albert Jansen (18) uit Veen- oord by Nieuw-Amsterdam (Dr.), de 28-jarige J. E. van der Veen uit Nieuw-Amsterdam die met zyn auto in een kanaal raakte en verdronk, de 19-jarige marineman H. P. Wie denhof uit Alkmaar. J. Boertien (19) die later gevonden worden in de na- hadden en dat hij met deze encycliek sleep van een verbitterde slachting en met grotere verliezen". De Paus voegde aan zyn oproep vrede een beroep toe om een ein- Op TllJIIlt de te maken aan de wedloop in de Verklaard werd, dat de Paus hier toe besloten heeft in het bijzonder vanwege de beslissing van Oe Thant om als secretaris-generaal van de herenigd» Nertües af te treden. De Paus en Oe Thant hebben nauw sa mengewerkt in pogingen ter bevor dering van de vrede en de Paus beschouwt het heengaan van Oe Thant als een grote slag. Kardinaal Wyszynski Kardinaal Wyszynski heeft gisteren de eis herhaald, dat de r.-katholieken op voet -van gelijkheid behandeld moeten worden en gewaarschuwd, dat de kerk zich niet zal neerleggen bij een verbod dat het schilderij van de zwarte madonna niet voor de herdenkingsplechtigheden ter gelegenheid van het duizendjarig door Polen rondgedragen mag bestaan van het christendom, worden. Gewelddaden De primaat stelde zijn eisen en waarschuwingen in twee preken in Siealece in het oosten van Polen en in een herderlyk schryven dat deze eek van alle kansels zal worden voorgelezen. Zy wijzen op een ver scherping van het geschil tussen kerk en staat ln dit overwegende r.- katholieke land. De brief bepaalde dat zondag in alle r.-katholieke ker ken boetediensten gehouden zullen worden voor de belediging van het regiem tegenover het schilderij van de zwarte madonna van Czestochowa. In een preek zaterdagavond her innerde de primaat er aan, dat een eeuw geleden Russische kozakken schilderyen van de H. Maagd in het oosten van Polen afgerukt hadden. „De geschiedenis herhaalt zich nu. Indien dat niet het geval zou zyn, dan zou er nu een schildery van Maria hier ln deze kerk zyn". „Wy kunnen ons niet neerleggen by de gewelddaden die het schildery op weg van Lublin naar Czestochowa aangedaan zyn, wy kunnen niet het stilzwygen bewaren over het be slag dat op het schildery gelegd werd toen wy dit persoonlyk van Frombork naar Warschau vergezel den, wy kunnen ons niet neerleggen by het verbod het schildery naar plechtigheden te dragen. Wy kun nen ons niet neerleggen by het be slag op het schildery toen dit door een bisschop van Warschau naai Katowice gebracht werd", aldus hel rondschryven. Tragedie De Paus maakte duidelyk, dat hy de Vietnamese oorlog niet als het enige gevaar beschouwt dat het mensdom bedreigt. Hy zei: „De ziel "an de mens wordt dfep /ersioord door dingen waarvan wij aller» weten dat zy plaats vinden in andere delen van de wereld. Bijvoorbeeld de toegenomen atoombewapen 1 ngswed - loop, de buitensporige verheerlijking van iemand's ras, de gewetenloze po gingen om zijn land uit te breiden, de obsessie van de revolutie, de ras senscheiding die mensen opgedron gen wordt, de onrechtvaardige sa menzweringen. de moord op on schul digen, de allen^ potentieel materiaal zyn voor de grootst mogelyke trage die". In zyn preek zei de primaat tot een menigte van 20.000 gelovigen, die de regen en wind trotseerden „Wy willen eerbied, eerbied als staatsburgers die geiyke rechten be zitten. wy verlangen eerbied voor ons geloof, wy willen een r.-katho lieke opvoeding voor de kinderen in het gezin en op sohool. wy willen geiyke rechten hebben op straat, ge- ïyke rechten in het openbare leven". MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND werden gewond. De chauffeur, Vliegtuig schoot door Tot grote I gewonden behoort, is in verbazing van de bemanning, passa- arrest gesteld. glers en afhandelingspersoneel Gehuwd Mandy Rice-Davies, schoot zaterdag een viermotorige i die betrokken was by het Profumo- straalvliegtuig van de Indonesische luchtvaartmaatschappy Garoeda op Schiphol anderhalve meter door, toen het reeds tot stilstand was gebracht op het platform en de luchtreizigers op het punt stonden het toestel te verlaten. Behalve een deuk in de neus van het vliegtuig, dat op een stilstaande heftruck bot ste, werd niemand door het ongeval getroffen. Het ongeluk werd veroor zaakt door een oneffenheid in het beton. Prins legt krans Prins Bern- hard, die voorzitter is van de raad van advies van het Veteranen Le gioen Nederland, dat zaterdag ln Amsterdam zyn derde lustrum viert, heeft by het Nationaal Monu ment op De Dam een krans gelegd. Daaraan hingen drie linten: van het V.L.N., de Nederlandse bond van oud-stryders en de bond van oud- stoottroepers en stoottroepers, daar mede de federatieve samenwerking symboliserend waartoe de drie orga nisaties dit jaar besloten. De drie voorzitters begeleidden de prins by de kranslegging. BUITENLAND schandaal met Christine Keeler drie jaar geleden ln Engeland, is giste ren ln Londen gehuwd met een 26- jarige hofmeester by een luchtvaart maatschappij. het Pakistaanse leger, resp. in Nieuw Delhi en Rawalpindi, zal een direc te verbinding worden ingesteld opdat de bevelhebbers elkaar vooruit kun nen wyzen op troepenverplaatsingen waardoor spanning aan de grens tussen beide landen wordt vermeden. Brand Een geweldige brand heeft gisteravond een deel van de Turkse stad Tokat, de hoofdstad van de gelyknamige provincie, ln de as gelegd. Het gehele handelscen trum van de 40 000 Inwoners tellen de stad zou zyn verwoest. Van per- soonUjke ongelukken werd geen mel ding gemaakt. Asiel Acht militairen en vier burgers uit Syrië zyn dit weekeinde over de grens Jordanië binnengeko men en hebben daar politiek asiel gevraagd. Sedert de mislukte staats greep van 8 september in Syrië zyn reeds dagelyks dergeiyke groepjes over de grens gekomen. de Dominicaanse Republiek is giste ren begonnen en zal woensdag vol tooid zyn. De militairen zyn 17 maanden in het lang geweest- De helft van de 550 Amerikaanse parachutisten die er nog waren, is zondag met een landingsschip van vertrokken. Geslaagde vlucht Twee jonge mannen, 19 en 20 jaar oud, zyn er in de nacht van zaterdag op zondag in geslaagd naar West-Duitsland te ontkomen door de Elbe over te zonder door de Oostduit- Bus In ravyn In noordoost-Co- lumbia is gisteren een bus in een driehonderd meter diep ravyn gere- uit Hoogeveen en de 22-jarige C. de den. als gevolg waarvan 23 mensen trekken van de laatste eenheden van Kok uit Metereu (Geldermalseni. de dood vonden en zeventien ernstig [de Interamerikaanse vredesmacM uit Laatste eenheden Het terug- Jemen Gistermiddag heeft ra dio-Cairo meegedeeld dat in Jemen een nieuwe regering is gevormd on der maarschalk Abdallah Sallal, die zowel premier als president van Je men wordt. De nieuwe regering be staat voorts uit een vice-premier en twaalf minister van wie geen enkele deel uitmaakt van het vorige kabi net. „Onwaardig gedrag" Het cen trale comité van de Oostduitse com munistische party deelt mee, dat dr. Loeschau „wegens onwaardig ge drag" uit dat comité is ontslagen. Nadere gegevens worden niet strekt. Verliezen De opstandelingen in Mozambique hebben in de eerste helft van september hun acties te gen Portugese troepen opgevoerd en hebben daarby meer dan 300 man verloren. Dit is in een commu nique van het Portugese leger mee gedeeld. Dertien Portugese mili tairen zijn gesneuveld, aldus deze officiële opgave. Voor NOORDWIJK, KATWIJK e AUTOMOBIELBEDRIJF VERHAR SIMCA van de Mortelstr. 98, Noordwijk - Tel. 011 Voor LEIDEN EN OMGEVING AUTO BIERMAN N.V. SIMCA Stationsweg 1117, Leiden - Tel. 0l| ,eicLe O Leldse Volkshuis: Voorlichtings- en Inschrijvingsavond L.J.A.-cursussen. 8 uur nam. DINSDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng m Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Sociëteit Minerva: Receptie 50-Jarlg bestaan Inkoopver. „Ons Streven". 4-5.30 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Opening openbare kleuterschool, 4 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Avondgebed. 7.30 uur nam. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19); Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en plantkunde. Spr. dhr. J. C. van Keppe' over „ontstaan en ontwikkeling der tuinen in het Hollandse binnenduin- gebied", 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4 6 uur nam. Veemarktterreln consump tie ten t mr. J. Klaasesz opent Vebo, 11 uur voorin. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Ver. voor Pe dagogiek. Spr. pater W. J. Graaff en dhr. W. M. van Andel over „Gezag nu". Stadsgehoorzaal: Openingsconcert K O. door Residentie-orkest o.l.v. Wil lem van Otterloo. Pianist George van Renesse. 8 uur n.m. Logegebouw (Steensohuur 6)NCVB afd. centrum. Spr. dhr. P. J Eijer over „Muziek... spiegel van de Bijbel" 8 u. nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Venster, 8 uur nam. Oegstgeest (Groene Kerkje)K en O- concert A'dams Strijkkwartet, 8 uur Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur 5.15 Rijksmuseum voor Volkenkunde: Avondexcursie Sociëteit 't Roefje naar tentoonstelling „De mens van vroeger Ons Centrum (Hooigracht 84): Be zinningsbijeenkomst Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen over „De volledige mens", 10.15 uur voorm. Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge, 7.30 uur Pinkstergemeente (Dr. v. Voorthuy- zenschool)Spr. dhr. J. Eikerbout var Voorburg. 3 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 voorm. HAAGSE AGENDA MAANDAG 19 SEPTEMBEB Kon Schouwburg. 20.15 uur. Toneel groep Theater (première) speelt Spo- DINSDAG 20 SEPTEMBER Kon Schouwburg. 20.15 uur. Toneel, groep Ensemble (première). De astra- Houtrusthal. 20.15 uur. Prinsjesdag- concert door liet Residentie-Orkest WOENSDAG 21 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Neder, lands Dans Theater met Dansers Con. BIOSCOPEN STUDIO „De rode woei Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 U' 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u LUXOR „Judith", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX „De gevreesde ht .14 jaar. Dagelijks 2 30, 7 en 9.15 ut 2.30, 4.45, 7 i 9.15 CAMERA „Gejaagd dooi 14 Jaar. Dagelijks 2 en 7.3" TRIANON „Zeventien' Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLING Academiegebouw: graflek-i Chavalit Soemprungsuk. Ma vrijdag 9 uur v.m.f 10 oktober). Galerie Walenkamp: Exp lem Breddels. dinsdag t/m 11 18 uur, vrijdag 11 19.30 21.30 uur. (Tot en Legermuseum (Pesthuis! uitzondering van zaterdag 'zondag 1-5 uur) Molenmuseum; Moien manente actuele afflche-K ling: Dagelijks 10 uu uur nam. (behalve zaterdi dag). Rijksmuseum voor (Steenstraat 1) Dag dags 13-17 uur Ryksmuseum Ten toonstelling leven en bedrQl mens ln bet vei Werkd 10-17 u 1 oktober). JJe men; Rllksm'iseum voor de :r natuurwetenschappen: i zond 1-4 uur Rijksmuseum van Oudhe >or de Eeuwigheid (Egypt ningen en schilderingen uil nale verzamelingen van Bei derland). Dagelijks 105 t 15 uur (Tot 10 oktober). Avond- en nachtdienst der Geopend voor spoedeisend Doeza Apotheek, Doezastri 21313 en Haven Apotheek, tel. 20085. De zaterdag avond- en nachtdienst val R. van Breest Smallenbure dorp wordt waargenomen o n Apotheek. BU geen gehoor of specialist (of diens waan op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPOR (Van hedenmorgen 1 Amsterdam Athene Den Helder pen burg Vllssingen Eeide De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Purtjs Bi Jeaux Grenoble Nlc» Beriyn Frankfurt rr irehen ZUrlcL Genéve Wenen Innsbruck Be:gTado Barcelona Ma„rlt Mullorca L! ,sabon hali bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt cnbewolki onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew zwaar bew licht bew hali bew zwaar bew onb olki onbewolki onbewolkt onbewolkt geh bew. zwaar bev onbewolkt onbewolk' licht bew geh bew onbewolkt licht bew geh bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt onb »wolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2