René van der Water springt naar nieuw Leids record Scherp gevecht bij Finnjollen TRAINER JAN VAN HEEK SUCCESVOLSTE ATLEET TIJDENS LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN Jeugdploeg Holland tweede in de finale PIET BEELEN TWINTIGSTE IN PRAAG HOCKEY COMPETITIE Herstel van Leiden ZONESCHAAKTOERNOOÏ Gligoric favoriet voor de eindzege Alphen laat opnieuw zege liggen1-1 Clubkampioenschap in Wijk bij Duurstede Sterke Swiftploeg Nationale zeilkampi oenschappen Volle aandacht Volleybalvereniging SVL LIJDT OPNIEUW NEDERLAAG LLTC is 80 jaar Reserves KNV LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 19 SEPTEMBER Het tweede gedeelte van de Leidse atletiekkampioenschappen, za- 41,8. Ver dames: 1. D. v. Beek (Bat.) terdag onder de meest gunstige omstandigheden gehouden, mocht kwantitatief misschien niet indrukwekkend zijn, maar mede door de uitstekende sfeer kwamen er kwalitatief bezien enkele zeer goede verrichtingen tot stand. Zo verbeterde René v. d. Water voor de derde maal in dit seizoen het Leidse record verspringen tot 7.24 meter en bleef ook Marga Kortekaas (Spartaan) voor de vierde keer in dit jaar onder haar Leids record kogelstoten. Nu rukte zij op van 12.60 naar 12.87 en ook dit zal wel een korte tijd stand houden. discusworp 43,92 en speerworp 61.66 waren van goed gehalte. Ditzelfde kan gezegd worden van de overwinningen van Adriaan v. d. Molen op de 400 meter in 50.7 en de 800 meter in 2.03.2. Op dit laatste nummer werden de Spartaan-atleten Van Gerven en Meeuwisse erg ge mist. Trouwens ook de twee succes volste vedetten n.l. Truus Hennip- man (NTC wedstrijd in Leeuwarden) en Piet Beelen (internationale wed strijd in Praag) konden geen extra luister aan de wedstrijd geven. Spar taan Bert Smit was op de 5000 meter echter een uitstekende plaatsvervan ger. Uitslagen Marga Kortekaas weer verder met kogel: 12.87 m Een prachtige strijd gaf de 100 meter heren te zien. Duidelijk te vroeg vertrok Eli Vermond. Tot 70 meter wist hij zijn voorsprong te behouden. Toen kwam René v. d. Water hem voorbij, die zich echter vlak voor de finish óók verslagen zag door zijn verrassend sterk sprintende clubgenoot Ton Verhoef, eerst dit jaar begonnen. Tijden resp. 10.0 en 11.- seconden. Diny van Beek (Bataven) won zowel de 80 m. horden, de 200 meter als het verspringen voor dames. Met Marga Kortekaas, die behalve kogel stoten ook het hoogspringen en dis cuswerpen voor haar rekening nam, was zij topscoorster wat kampioens titels betreft. Bij de heren was dat Jan van Heek. Ook hij zegevierde driemaal en werd daarnaast driemaal tweede. De oud- tienkamper gaf daarmee blijk, dat er nog terdege rekening met hem moet worden gehouden. Fraai was zijn tweede plaats op de 110 meter hor den achter René v. d. Water, maar in dezelfde tyd nJ. 15,5 seconde. Zijn 4.81. 2. M. v. Wezel (Bat.) 4,56. 1500 jongensA: l.R.Strik (Holl.) 4.42,3; 2. J. v. Eisen (Bat.) 4,43,8. 1500 jongens B: 1. B. Kershof (Gat.) 4.43,7; 2. J. Frankhuizen (Holl.) 4,44.-. Kogel dames: 1. M. Kortekaas (Spart.) 12.87; 2. C. v. d. Holst (Bat.) 10,70. 200 meisjes A: 1 W. Taekema (N. Br.) 27,8; 2. C. Jaspers (Bat.) 28,1. 100 heren: 1. A. Verhoef (Holl.) 10,9; 2. R. v. d. Water (Holl.) 11,-. 3000 veteranen: 1. L. de Vos (Holl.) 10,21,8; 110 horden: 1. R. v. d. Water (Holl.) 15.5; 2. J. v. Heek (Holl.) 15.5. Ver heren: 1. R. v. d. Water (Holl.) 7,24; 2. J. v. Heek (Holl.) 6,52. 200 dames: 1. D. v. Beek (Bat.) 26,7; 2. M. v. Wezel (Bat.) 28,1. Kogel heren: 1. R. Pommee (H) 12.65; 2.—v.Heek (Holl.) 12,58. Hoog dames: M. Korte- kas (Spart.) 1,45; 2. D. v.Beek (Bat.) 1,40. Hoog meisjes A: 1. Y. Ruysink (N. Br.) 1,40; 2. W. Taekema (N. Br.) 1,35. 800 heren: 1. A. v. d. Molen (Holl.) 2,03,2; 2. J. v. d. Lely (Raket) 2,03,5. 300 jongens A: Onde Velthuis (Spart.) 37,8; 2. H. Randsdorp (Spart.) 38,5. 300 jongens B: 1. J. Bey (Holl.) 38,-; 2. R. v. Deventer (Bat.) Reeks van goede prestaties 2. H. Holtus (Holl.) 10,40,6. 80 horden dames: 1. D. v. Beek (Bat.) 12,7; 2. Th. Koot (Spart.) 12,8. 400 heren: 1. A. v. d. Molen (Holl.) 50,7; 2. H. Ver- degaal (Bat.) 52,3. Discus heren: 1. J. v. Heek (Holl.) 43,92; 2. W. Willems (Holl.) 39,18. 100 dames: 1. M. v. Wezel (Bat.) 13,5; 2. R. v. Dijkv Wouw (Bat.) 13,7. Polshoog jongens A: 1. J. Schermer Voest (Holl.) 3,20; 2. R. Strik (Holl.) 3,-. Polshoog heren: 1. R. de Tonkelaar (Holl.) 3,50; 2. R. Pommée (Holl.) 3,40. Dis cus dames: 1. M. Kortekaas (Spart.) 37,29; 2. W. Taekema (N. Br.) 34,84 Hoog heren: 1. J. Heek (Holl.) 1,80; 2. R. Pommée (Holl.) 1.65. Speei heren: J. v. Heek (Holl.) 61,66; 2. C Pley (Bat.) 51,06. 5000 heren: 1. B Smit (Spart.) 15.17.6; 2. W. v. Glijs- wijk (Spart.) 16.20,2. atletiek. De Tunesiër Mohammed Gam- moudi, winnaar van het zilver op de 10.000 meter in Tokio, heeft zondag in Praag de dertiende Rude Pravo- loop, een wedstrijd over zes kilometer gewonnen. Gammoudi zegevierde met een tijd van 16 minuten en 41.2 sec. van kop af. De Hongaar Lajos Mec- ser werd in 16.45.6 tweede en de Oostduitser Hermann met 16.47.8 derde. De beste Nederlandse vertegen woordiger was Piet Beelen (de Spar taan) die in 17.36.als twintigste van de in totaal negenenzestig lo-, pers eindigde. Ook de tweede officieuze basketbalinterland tussen de dames teams van Nederland en West-Duits- land, zaterdagavond in Oss gespeeld, heeft een overtuigende zege voor Ne derland opgeleverd. De Nederlandse formatie, die bij de rust met 2220 leidde, triomfeerde met 6542. Zuitlwijck (Van onze atletiekmedewerker) Voor een grootse verrichting zo niet de grootste uit het 31-jarig be staan van de Leidse oranjebroeken zorgde gistermiddag de jonge gar de van de AV „Holland" op de prachtige atletiekbaan bokmeer in Amsterdam door op verrassende wy- ze als tweede te eindigen in het club kampioenschap van Nederland. Dank zy een volledige inzet slaag den de jeugdige Leidenaars erin lan ge tijd aansluiting te houden met het sterke AAC, dat wederom kampioen werd. Grandioos was de wijze waarop „Holland" van zich afbeet toen „Haarlem" en „Vlug en Lenig" zich mengden in de strijd om de tweede plaats. Uitstekend voorbereid door hun trainers Van Heek en Pommée en begeleid door ploegleider Wim Riet bergen en verzorger Lambert v. d. Berg wisten de Holland-atleten zich in vele gevallen te overtreffen, het geen groot enthousiasme teweeg bracht onder de vele Leidse suppor ters op de tribune. Heerlijke momen ten waren het toen springer Maljaard v. d. Gugten de 100 meter jongens B afraasde en onbedreigd won in de nieuwe Leidse recordtijd 11.1 seconde (oud Kees Smit en Theo Bremer 11.2 seconde 1956), toen Ro bert Strik in de laatste ronde van de 3000 meter een grote achterstand teniet deed en nog hard doorging tot 9 min. 5.8 sec., toen Wim van Roekei na een half jaar atletiek zijn eerste 800 metertijd 2.12 reeds nu terug bracht tot 2.01.9 en als vierde fi nishte, toen John Schermer Voest juist nu zijn beste verspringpresta- tie 5.85 met een reuzensprong verbe terde tot 6.31 en gelijk op de tweede plaats eindigde met Robert Strik als vierde met 6.14 m Dit waren prestaties die het heilige vuur hoog deden oplaaien in het Hollandkamp en voor de overige clubmakkers een mentale injectie vormden. Het was dan ook typerend dat Holland door een constant goed gemiddelde van beide deelnemers op vele onderdelen als eerste voor de dag kwam: Jan Ruijsink en Dennis v. d. Water eindigden 3e en 4e op de 110 horden in 15.4lg.5, dezelfden als tweede en vierde op hoogspringen met 1.751.70, de tweede en vijfde plaats totaal op de 600 meter van John Bey in 1.26.5 en Harry van Boveme in 1.29.8, waarin laatstge noemde op zeer tactische wijze zijn „tweede" serie won. van Wil Veen en Theo Staal als vierde en vijfde bij het speerwerpen met 48.95 tegen 45.58 m, van Wil Veen en Chris Bier man op kogelstoten met 12.34 en 12.02 meter. Juist het besef dat het schitterende eindresultaat met ver- RENÉ V. D. WATER Leiden heeft zich gedeeltelijk her steld van de slechte wedstrijd van vorige week tegen De Kieviten en gisteren de ontmoeting tegen SCHC 2 met een 11 spel afgesloten. In de eerste helft domineerden de verdedigingen. Bij Leiden was voor al doelman Olthuis goed op dreeg. Hij stopte o.a. een straf push. Na de hervatting werd Leiden in de ver dediging gedrongen en slaagden de SCHC-resérves erin na veel geknoei in de LMHC-achterhoede de leiding te nemen. Leiden liet echter de moed niet zakken en verlegde het spel naar de SCHC-helft, waar de Utrechtse verdediging veel corners moest weggeven. In de 20ste minuut scoorde Cox uit een goed aange geven strafcomer de gelijkmaker. De LMHC probeerde hierna door te drukken, maar met een nu attente I SCHC-achterhoede voor zich lukte dit net niet. Met het 11 spel kon den beide partijen overigens tevre den zijn. reikt, maakte deze jonge Holland- ploeg zo sterk. Natuurlijk was het niet alles Hol land wat de klok sloeg. Frank Jutte (V en L.) won overtuigend de 110 m horden in 14.6 sec., het duo Mooy (AAC) en Lamie (Haarlem) joegen elkaar op naar 1 en 2 op de 100 me ter jongens A in 10.9, de V en L.-ers Ron Mahieu en Wfjnant Bladt wa ren ongenaakbaar op resp. 300 me ter in 35.2 en 800 m in 1.57.7. De Vughtse PH-atleet Smeding liet de speerpunt 62.86 meter vanaf de lat j 4.95 m. Op de 100 meter bij de da- de grond raken en AAC-er Cees de i mes D-klasse werd zy in 13.4 secon- Winter overbrugde bi) het polsstok- de tweede. hoog de 4 meter barrière. I Annemarie Buissink doet het aar- Maar de Leidse Hollandploeg kon dig op de 600 meter. Het meisje Van voldaan en trots met de volgende i der Stelt is weliswaar een klasse uitslag in de bus naar huis stappen: j apart (1.38), maar de tweede plaats 1. AAC (A'dam) 20557 punten, 2. I was toch voor het Leidse meisje in Holland (Leiden) 18942, 3. Haarlem Succesj es voor meisjes van Nieuw - Brunhilile Drie meisjes van Nieuw-Brunhilde schaarden zich onder de prijswin naars op de reg. wedstrijden van de vereniging LDA op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag. Wijnande Taekema won het ver springen meisjes A met een goede sprong vlak tegen de 5 m, ,t bleef bij Hockeyuitslagen 18318, 4. PH (Vught) 18055, L. (Den Haag) 17223, 6. DOS (R'dam) 16816. Janneke Postel behaalde tweeder de plaatsen. De 80 m. B meisjes in 10.9 en op verspringen 4.77 Heren, eerste klasse west: Laren Kampong 1—2; TOGO—BMHC 0—0; HDM—Amsterdam 0-0; SCHC—HGC 1—1, Hilversum—HHIJC 0—1. Overgangsklasse B: HuditoAmers foort 30; PinokéKieviten 1—0; Leiden—SCHC 2 1-1, RBCBMHC 2 2—3. Promotieklasse B: DSHC 3TOG 2 22; Groen Geel 2Asvion 17; HDSAmsterdam 3 1—1. Victoria 2 Leiden 2 31. Dames, eerste klasse west: Gooi FIT 2—3; Voordaan—HDM 1—3; AmsterdamBe Fair 10; BDHC RBC 1—1. Promotieklasse A: HHIJCTOGO 1—2; Rood WitKieviten 1—2; HGC Riing Pass 11; VictoriaLeiden 2—1. De heren van Zuidwijck verloren met 31 van Alliance 4, dat beter combineerde en over een grote uit houdingsvermogen beschikte. Wim v. d. Staay scoorde het enige Zuid- wijck-doelpunt. De dames van Zuid wijck deden het heel wat beter. In de wedstrijd tegen Groen Geel had den zij bijna voortdurende een over wicht, dat echter niet meer ople verde dan één (winnende) treffer van Ienkje Cancrinus. Het zoneschaaktoernooi in Den Haag telt nog maar 17 deelnemers. De Schot Dayle heeft zich op dokters advies moeten terugtrekken (geel zucht). Zijn partijen zijn geannu leerd. Een en ander heeft daar hij na 4 ronden moest ophouden wei nig invloed op de gang van zaken uitgeoefend. Na de ronden van het weekeinde leidt de Zuidslavische grootmeester Gligoric met 4 punten uit 5 par tijen. Ofschoon hij bijvoorbeeld za terdag tegen Pfleger niet overtuigend won, lijkt er toch reeds reden te be staan de favoriet uit Belgrado goede Van onze correspondent) Evenals in de eerste wedstrijd te gen ODS heeft de voorhoede van Alphen het ook gisteren in Leid- schendam tegen RKAW weer lelijk laten afweten. Vooral midvoor Henk Hagen heeft nog niet zyn goedl draai te pakken en omdat ook zyn mede-voorwaartsen het lieten afwe ten kwam Alphen opnieuw niet ver der dan een gelijkspel. Nu werd het 11, maar met de hoekschoppen- verhouding voor ogen (124 voor Al phen) is het wel duidelijk, dat de Alphenaren opnieuw de winst heb ben laten liggen. In de eerste helft werd er overi gens in het geheel niet gescoord. Dat gebeurde pas na de hervatting. In de vijfde minuut was het midvoor Bol- leboom, die voor RKAW de score opende. Hy passeerde met een ge deeltelijk mislukt schot invaller doel man Proost. Precies een kwartier heeft Alphen nodig gehad om de achterstand weer ongedaan te ma- De SISEO-heren speelde ln Delft ken- 1Bruin gaf de bal goed af 2-2 tegen Ring Pass 3. De Leidse Iaan de blnnen gekomen links- ploeg was in de eerste helft opper- buiten Dirkx, die ineens inschoot: 11. Het had even later zelfs nog 12 kunnen worden, toen Hagen vrij voor RKAVV-doelman van Baaren en werd de ba,behandeling slecht. I -£■»• Ttnfir v H Hom Hïp tninpmonl cennr. ©Cnter te lang UOK de OVerige, machtig en drukte dit uit in doel punten van Ramakers en Gerris. Na rust ging SISEO nerveus spelen Door v. d. Ham, die tweemaal scoor de, kon Ring Pass weer naast de Leidenaars komen: 22. zij het wat minder opgelegde kam sen, werden daarna nog door de Al- phense voorhoede om zeep gebracht. Aan het nationale clubkampioen schap wielrennen op de weg, dat woensdag 28 september in de omge ving van Wijk bij Duurstede wordt gehouden, zal het Leidse „Swift" in de A-categorie van de profs en ama teurs met een sterk kwartet aan de Het waren ditmaal de Finnjollen die de volle aandacht voor zich op eisten. Doordat in de zondagoch tendrace de verschillen waren geni velleerd, stonden er vier zeilers in de rij te dringen om de titel te be machtigen. Naast Willems en Slees wijk stonden Rob Breur en Dirk Se- ret. Willems had zich door de score 3-4-2 hersteld van de verliezen in het eerste weekeinde. Breur had zijn kandidatuur gehandhaafd met een zege hi de tweede race op zaterdag. Sleeswijk bleef constant zeilen in de owuuucivuuv „...vu „WL. kopgroep en de lange donkere Seret eende krachten moest worden be- plaatste zich in de kop met twee MEDEMBLIK/AALSMEER Hans Willems boog het moe gestreden hoofd, krampachtig kon de kersverse zeilkampioen in de Finnjollen een glimlach op zijn gezicht toveren. Hans Slees- wijk ging een fractie van een seconde later over de lijn en twij felde aan de uitslag. Het finishcomité had de zaken goed gezien en daarmee was één der sensationele momenten uit de nationale zeiltitelstrijd anno 1966 op het IJsselmeer ten einde. De overige klassen kunnen hier slechts weinig tegenover zetten. Verhagen won met gemak de Flying Dutchmantitel en Jan Bol, hoewel be dreigd door de sterke marine-équipe van Aas Visser, komt in de jaarvergadering voor de groene tafel om de Draken-wimpel in ontvangst te nemen. ADVERTENTIE le NIEUW VENNEP zoekt donderdagavond van 1922.15 uur. Inlichtingen:- telefoon 02526—841. toestel 216, alle werkdagen. eclatante overwinningen. Het ideale zeilweer ewerkte mee aan de felle strijd, waarin vrijwel niemand ver achterop geraakte. Seret kwam met luttele meters winst uit het eerste kruisrak gevolgd door Menno Meij er, Breur, Willemse en Sleeswijk. Men hield elkaar halfwinds vast. Pas kruisende gingen de wegen uit elkaar. Bij de boventon kwam Seret met zijn „Stumpertje" iets aan snelheid te kort om Willems en Slees wijk, die het- recht van de weg had den, voor te blijven. Halfwinds scheen Sleeswijk stil te liggen. Er was niets aan te doen. Onder en bo ven Sleeswijk stoven enige Finnen aan hem voorbij. Het laatste kruis rak was Sleeswijk enige kans. Ge weldig sterk kwam zijn „Finnicki" naar voren. Seret en Breur vergok ten veel met een slag over stuur boord. Willems concentreerde zich op Sleeswijk, die iets onder hem kwam te liggen. Telkens draaide Sleeswijk weg. maar Willems sprong hem on middellijk weer op zijn nek. Slees wijk verloor de strijd in feite, toen Een enkel woord over de Flying Dutchmans en Draken. Heidke Blok viel op bij de F-D.'s door zijn snel heid in de vijfde race, tevens slot- race omdat Verhagen niet meer van zijn voetstuk te stoten was. Fred Im- hoff daarentegen „liep geen meter", zoals men dit in zeilkringen pleegt te noemen. Toch eindigde Imhoff nog als derde in totaal achter Hei- ke Blok. Verrassend was de vorm waarin Eekels in de zaterdagrace stak. Verhagen moest de tanden op- elkaar zetten om Eekels. die in het laatste kruisrak wonderbaarlijk hoog zeilde, in toom te houden. Aas Vis ser is een kans op de titel eigenlijk in de vierde race ontgaan, toen Ed Frech zonder pardon zijn draak on- regelmentair voor Visser om de boei prikte. Frech vloog er dan ook zon der meer uit toen het protestcomité bijeenkwam. Bol had zijn po sitie kunnen consolideren en won on danks een vijfde plaats in de voor- laa-tste race. Bol Frech en Groot ver deelden de ereplaatsen. Verschoven O li i I veren> Hellemans heeft voor de twee- olielheicl !de maal 111 successie de Vryheidsti- tel gegrepen. Alberda die als gedood verfde titelhouder aan de start ver scheen, bracht het niet verder dan twee tweede plaatsen. Kampioen werden: Flying Dutch man: Verhagen, Draken: Bol, Rand meer: De Ruyter, Finnjollen: Wil lems, Flying Junior: Dudok van heel, Vaurien: Van Toen .Valken: Stenhuis, Regenbogen: Van Wijk, Spanker: Rijswijk, 16M2: v. d. Kooy, Pampus: Van Asten, 12M2: Gulde- mond, Olympiajollen: Krom, Scha kelklasse: Metselaar, Sternklasse: Cancrinus, Solo: Behrend, 12 voets- jollen: Bulters. Zonder doelman Piet Hiestand en met nieuwe gezichten in de defensie (Jaap Vallentgoed en Rob Rot teveel) heeft S.V.L. in Rotterdam een tweede nederlaag niet kunnen voorkomen. Het was een wat onfor tuinlijke nederlaag, want nadat de roodwitten een in de eerste helft op gelopen achterstand (13) na rust hadden weggewerkt (55) gingen messcherpe schoten buiten bereik van de uitstekende doelman van de Meeuwen of net langs de paal óf plaatsen gevoegd bij twee fraaie belandden tegen het houtwerk. Ove- overwinningen in het eerste weekein- rigens moet worden vastgesteld dat de, ging de Regenboogtitel naar de S.V-L.-aanval, in de vorige com- Woubrugge. De eerste plaatsen gin- 1 petitie zo verrassend en schotvaar- gen hier naar ir. Bakker, de Fries dig, de cadans nog niet heeft ge- I Alberda en de oude rot Cor van vonden en bovendien ook nog wei- De krachtsverhouding onder de Valkenzeilers is verschoven. Jan Stenhuis, wel eens „de leeuw van de Westeinder" genoemd toen hij nog F.D.-zeilde en die in het afgelopen seizoen links en rechts succes sen boekte, heeft Ed Hoppe (éénmaal tweede), Egon Rolf von den Bau- (één zege en een derde plaats) z«n schoot zich uit het Uemblok los. j™ de Wilde bedwongen. Hoewel werkte. Het duurde enkele seconden. Bouw van Wijk niet een ereplaats maar het metertje dat Sleeswuk behaalde. maar wei twee tweede verloor, was niet meer goed te ma ken. Sleeswijk kwam Willems, de kleine Amsterdammer die ook in 1961 en 1962 de titel behaalde, één der eerste feliciteren.. Handbalcompetitie start verschijnen. Het team wordt gevormd door de nationale wegkam- pioen Gerben Karstens, de succes volle criteriumryder Bart Zoet, tem- pobeul Nol Kloosterman en de veel belovende amateur Joop Zoetemelk. Met dit viertal kan „Swift" hoge ogen gooien. Aanvankelijk kwam ook Jan van Amsterdam voor opstelling in aan merking, maar de Leiderdorper schijnt de racefiets (voorlopig) aan de kant gezet te hebben en is gaan varen. Het vorige jaar kwam „Swift" in de A-categorie tot een vijfde plaats. Men gokt nu op de eerste. In de B-categorie van de ama teurs rijden Tom v. d. Valk, Leo van Velsen, Peter de Jong en Siem Brandt voor de Leidse club. Zowel in de A- als B-categorie moeten de ploegen 75 km. en 750 meter (één ronde) afleggen. Aan de kampioensrace van de nieuwelingen in de C-categorie neemt „Swift" deel met de renners Ton van Duuren, Liek de Jong, Wil lem Opdam en Leo Wassenburg. De wedstrijd van de nieuwelingen gaat over 27km. (één ronde). Start en fi nish van de ploegen is in Wijk bij Duurstede. De Nieuwzeelajnder Denis Hulme heeft zondag op het circuit van Le Mans met een Brabham - Hond a de race om de Grote Prijs van Frankrijk voor formule 2-renwagens gewonnen. Zijn stalbaas Jack Brabham, die de snelste in de training was, reed de race niet uit. eens faalt met het benutten van ge heide kansen. Defensief lukte het veel beter dan in de wedstrijd tegen Snel- wiek. Vooral Jan Schuuring was by- zonder op dreef. Zo gauw echter de bal vanuit de defensie in de aanval terecht kwam, ontspoorde de ma chine. Of de bal werd gebracht in voor de Rotterdamse defensie uiter aard gemakkelijk af te stoppen drib bels, of het schot werd afgevuurd uit moeilijke posities en voordat de uit de defensie meekomende zesde man de gelegenheid kreeg om in de aanval mee te draaien. Na 55 voor de Meeuwen werd het door Kees Lu cas nog 66. Daarna gaven twee af standsschoten doelman Cor Bronk het nakijken: 86. De SVL-doelpunten werden ge scoord door Walter Gortz (3), Geor ge Tiesema, Rob Rotteveel en Kees Lucas. Overige uitslagen: Junioren, S.V.S. Phoenix-S.V.L., 6—14, Dames, S V.L.-Turnlust, 8—2, Heren, S.V.L. 2-Turnlust, 12—14. kansen op een der eerste drie g sen toe te kennen. De Nederlandse grootmeeste Hein Donner beleefde zaterda» hachelijk avontuur. De Zuid^J Velimirovic introduceerde het oude Goering-gambiet. waan* een kenner bleek te zijn. Don^. een onlangs gespeelde partij rovicKeres (in remise geèiw niet kende, koos een aanveeg verdediging, die na een foutp reet tot een debacle leidde, ander vroeg slechts 18 zetten Zondag had Donner tegen gov enig voordeel uit de op kunnen kunnen behalen, e*v rt plaats daarvan ontwikkelde (J cattie bleek tot vereffening stand te leiden; remise na 17 Uitsla«i C* Vierde ronde: Velimirovic (Z. SI.)—Donner 1—0; Bilek (Hong.)—Del (Sp.) 1—0; Kavalek (TsJ. si) (Eng.) 10; Roth (Zwits.)-x (Hong.) Tringov (Bav Garcia (Sp.) Littleton Mazzoni (Fr.) 1—0; Gligor-" SI.)—Pfleger (W. Did.) l—o: jL (Port.)Conrady (Lux.) 1—<j. Vijfde ronde: ConradyVelimirovic 0l; p[» Durao 10Mazzoni—G|* Vz\ Honfi—Littleton l-ot Roth Del Corral—Khj i—0; Garcia—Bilek n. —Tringov Stand na de vijfde ronde: j 1. en 2. Gligoric en Velimirorj: pnt.; 3—6. Bilek, Kavalek, Rot) Tringov 3% pnt.; 7. Honfi 214 4); 8—9. Donner en Durao 244 10. en 11. Garcia en Pfleger 2: (uit 4); 12. Del Corral 2 pnt Littleton 1% pnt.; 14. en 15 ij zona en Boey 1 pnt. (uit 4); tt (uit 4); 17. Conradi 44. De oudste tennisvereniging Leiden en van Nederland, LLTC, herdacht gisteren hm jarig bestaan met een druk zochte receptie in het chili aan de Abspoelweg. Het best van het nieuwe district La was voltallig aanwezig, zij hel dit college voor deze gelegd, werd aangevoerd door de t voorzitter de heer H. Mulder, voorzitter, de heer W. Renaui, namelijk als voorzitter van L.L.T.C. gastheer. Naast heti trictsbestuur gaven acte de: sence de heren Van der M en Roosenschoon, respectieu voorzitter en secretaris van di meentelijke Sportstichting. De heer Mulder bood nar. het District Leiden een wam aan met een geestig speet „Van het jongste district an oudste tennisvereniging. Dar sprak de heer Van Aelst, ver meester van het district, nar Roomburg, de Leidsche Host Unicum. Hij memoreerdt roemruchte verleden van L.L.T.C. Vroeger, aldus de l Van Aelst, moet men L.L.T.C. heel goed hebben ten waar de klepel hing. Lal er nu een beetje uit te zijn, verdriet van de jonkies in heli trict, die de krasse oude graaf wat sportiever plaats gunnen1, thans het geval is. Vandaal scheepsbel. Voor de L.L.TC die de klepel niet kunnen v kan nu tenminste de bel u geluid. Het samenzijn na afloop speeches was, zoals men dat de oudste Leidse tennisverenif gewend is, uiterst genoegelijk- AMATEURS Res. eerste klasse: LFC 2-AD 0—3, Gouda 2—DFC 3 2—1, Excel 3Sparta 3 03. Leerdam Sport Overmaas 2 30, Feijenoord 3-D 2 1—1, Neptunus 2—CW 2 3-5 Res. tweede klasse A: SW3-5 tunus 3 3—1, RFC 2Roodenfö 1—2, Sparta 4—ON A 2 2-1. VüC Laakkwartier 2 33, HBS 2—Dï 1—1, HDVS 3—Westlandia 21-1 Res. tweede klasse B: ONA3-S 3 4—3, Lisse 2—RVC 2 1-0. mus 2VCS 2 2—1. VIOS 2-H gersberg 2 1—3. Quick 2—DHCÜ VFC 2—CW 3 1—0. Res. derde klasse ADHL 2-0 da 3 4—0, Alphen 2—RKAW H RVC 3—Blauw Zwart 2 1-2, K»* burg 3—Olympia 2 2—1, Laattf 1 tier 3—UVS 2 1—6, Kranen» A ADO 4 3—4. Res. derde klasse d: UVS 3-0 3 03, Lugzdunum 3—Altior U- a' VCS 3—SJC 2 2—2. RKAW 3-'< senaar 2 4—1, Quick 3—Celen* 1—1, Cromvliet 2-HW 3 0-4 zaterdagvoetbal Res. tweede klasse a: Noordwijk 2 2—1. Katwijk 2-'^ venz. SV 2 3—1, Quick Boys 2-® pj- 2 3—1. DUNO 2—Die Haghfl; t Res. derde klasse ARAS 'o o wijk 3 Katwijk n.o., Lisser Bof' RCL 2 1—2. JAC 2—Quick V ,5' 0—2. CSVD 3—ARC 2 2-3 u Res. derde klasse B: ARC-^ wen 3 3—1, Quick Boys 4-S» n 1 ningen 2 3—4, Rijnsb. Boys/" Lj Leede 2 100, Excelsior M 2-^Tfci 21—a

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 10