Beeldenstorm a ïwiFFR WERK Moeilijk jaar in zicht voor belastingbetaler 9STERK9 VOOR HET SEIZOEN BEKEND Schoolschoenen ROYAL m?,e3Thi"e- gaat produktie uitbreiden; ;ansen voor u kom praten! OENSDAG 31 AUGUSTUS 1966 LEIDSCH DAGBLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. n j De NCRV-televisie zal in het komend winterseizoen in samen- i erking met de KRO een serie documentaires over het ontstaan hde eerste fasen van de tachtigjarige oorlog op het scherm bren- a, Jen. j Men is het er over eens, dat zowel van rooms-katholieke als van f iformatorische zijde het beeld van deze strijd is vertekend. Men popi nu door deze serie bij te dragen aan de vernieuwing van de [üatie Rome-re formatie. In een van de eerste afleveringen zal de ieldenstorm worden behandeld. der anderen Manuel van Loggem, Lizzy Sarah May, Heere Heeresma en Esteban Lopez. Voorts zullen to neelopvoeringen worden verzorgd van werken van Arthur Miller, Gol- doni en Artur Adamow. - j „Swiebertje" ij naar avond De actualiteitenrubriek „Attentie" 'f 1 met ingang van oktober niet meer n het einde van het t.v.-program- :e i worden uitgezonden, maar di- n Ut na het eerste N.T.S.-journaal om |0 uur. Op Nederland 2 echter J jft .Attentie" aan het slot van de ond. verzoek naar de avonduren Ofschoon men nog vorig jaar stel- dat het verplaatsen van de ru- riek „Attentie" naar een later -tadfonduur de actualiteit en de dicht- zou vergroten, thans is men mening dat dit toch niet het eval is geweest, reden waarom deze weer geplaatst zal worden na N.T.S.-journaal van 20.00 uur. a "üle geruchten ten spijt kon men ie,"ns mededelen, dat de heer D. Hou- Vaart nog steeds onbedreigd en on belemmerd chef van „Attentie" is. De Xeden waarom hij niet meer op het eherm verschijnt is het feit, dat iresenteren en samenstellen nu een- ^e'naal moeilijk te coördineren zijn. De afdeling drama van de N.C.R.V. elevisie gaat aandacht besteden aan ■•erken van Nederlandse auteurs, on- I -Jr De onverwoestbare Bing Ifcrosby is met zijn vrouw Cathy (l Engeland aangekomen voor )pnamen van 'n televisiefilm over .iet vissen van zalm. Hij is de B rasf van Lord Egremont op Zoeker mouth Castle. Lord Eg- Imonf is eigenaar van een zalm- jswater. Musicals Ook dit seizoen staan weer enige musicals bij de N.C.R.V. op het pro gramma: Kiss me Kate, de Mikado en Call me Madam. Liesbetfi List debuteert in een in ternationale reeks spionageverhalen als actrice, getiteld „De parallelle we reld". „Swiebcrtje" is verplaatst naar de zaterdagavond. Dit gebeurde op verzoek van ouderen. De „Beverley Hill Billies" en „Eindstation Petti coat" verdwijnen van het scherm. Gevariëerd De N.C.R.V. presenteert in het qu-zprogramma „Het blijft Hollands" een „wervelwind" van Neder landse liedjes. In de quiz worden negen vragen gesteld, de eerste let ters van de negen antwoorden vor men „het woord van de maand". Voor goede inzenders van dit woord staat één prijs van f 1000 en 10 prijzen van één jaar gratis kijken (f 36) op het spel. Bij de indeling van het N.C.R.V.- radioprogramma voor het komende seizoen is rekening gehouden met de uitkomsten van het luisteronderzoek. Deze resultaten toonden aan dat be paalde „gerichte" programma's, be stemd voor zeer kleine groepen men sen, dikwijls niet werden beluisterd. Daarom zijn bijvoorbeeld de ether leergangen en de schoolradiolessen Radiokrant Met Ingang van 3 oktober zal de ochtenduitzending van de radio krant „Vandaag" dadelijk na het korte A.N.P.-bulletin van half acht beginnen. De avondkrant wordt op het gebruikelijke tijdstip gehand haafd- De N.C.R.V. meent dat de nieu we radiozendtijd-verdeling en -in deling tot een redelijk resultaat heb ben geleid. Door deze nieuwe indeling zijn vrij veel programma's van plaats veranderd. Op het hoorspelrepertoire van de N C.R.V. staan bijna alleen oorspron kelijke Nederlandse stukken. Schrij vers zijn Otto Dijk, Gerrit Pleiter. Marianne Colyn, Peter van Gestel, André Kuyten, Een Wolken, Wim Gij sen, Jules de Leeuwe en Lou Vleu- ge'hof. Behalve deze hoorspelen op maandagavond worden ook serie hoorspelen voor de microfoon ge bracht. ADVERTENTIE die B R EÊSTRAAT165-167- LEIDEN 1 NEDERLAND 1 KRO: 6.30 uur Europese atletiekkampioenschappen 7.00 uur Nieuws in het kort NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.05 uur Europese atletiekkampioenschappen 7.35 uur De Flintstones, tekenfilm 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Van toeten en biazen 9.00 uur Hafenpolizei, film 9.25 uur Luis Albertuo del Parana en Los Paraguayos 9.45 uur Brandpuntpost 10.15 uur Epiloog 10.20 uur NTS-journaal 10.25 uur Sluiting. Tevreden De N.C.R.V. is betrekkelijk tevre den met de nieuwe zend tijdverdeling tot 1 mei, aldus zei gisteren haar nieuwe voorzitter ds. mr J. Osinga. Aan de ene kant betreurt men het verlies van de vrijdagavond op de radio, aan de andere kant is men tevreden met de twee aaneen geslo ten uren zendtijd op zondagavond, namelijk van 19 tot 21 uur. Voorts zijn er dan nog enkele niet zo bevredigende punten, mgar men zal trachten die met kalm overleg te regelen voor zover dit nog mogelijk is. Met Hilversum 3 zit de N.C.R.V. nogal in de maag: men vindt het moeilijk het eigen N.C.R.V.-gezicht waar te maken door middel van een programma met een uitsluitend ver strooiend karakter. Liever zou men blokprogramma's van lichte muziek, verspreid over de drie beschikbare radionetten gezien hebben. Het con centreren van de hoofdmoot der lich te muze op één net acht men niet bijzonder aantrekkelijk. De N.C.R.V. tlyft echter op de daarvoor vast gestelde uren zich van zijn taak op Hi'versum 3 naar beste kunnen kwij ten- Kritisch Wat de N.R.U. nieuwe stijl be treft: tot nu toe, aldus de heer Osin ga, heeft hy daarvan nog niets nieuws, niets eigens, niets wat door de andere componenten niet had kunnen gebeuren, bespeurd. De ge- LIESBETH LIST van zangeres tot actrice zamenlijke programma's, zoals van de N.R.U. en van de N.T.S. acht hij problematisch. De toekomst op dit pimt ziet hij met een kritisch oog tegemoet. Veel echter, dat nu nog wat stroef verloopt, zal wellicht na 1 mei 1967 en misschien nog wel voor die tijd veranderd kunnen wor- dtn. De tijd van voorbereiding is namelijk voor alle zendgemachtigden te kort geweest, zodat zelfs van een onderlinge coördinatie nog weinig is terecht gekomen. Sfjntiy en Cher in Nederland In haar zwart-rood geblokte op-art broekpak leunde Cher achterover in een stoel in de dakzaal, van het Am sterdamse Hilton-hotel. Haar blik was ongeïnteresseerd, terwijl echtge noot Sonny Bono in eenzelfde maar iets minder smal pak weer eens op geijkte vragen antwoord gaf. Enkele uren eerder was het zingen de echtpaar op Schiphol aangekomen. De twee jonge Amerikaanse artiesten kwamen uit Engeland, waar zij hun tournee door Europa waren begonnen en waar zij twee liefdadigheidsvoor stellingen voor blinde kinderen had den gegeven. „We zyn naar Europa gekomen om de mensen te laten zien wie wij zijn en om dezelfde mensen te zien en verder om de muziek in verscheidene landen te horen" zei Sonny. Eigen lijk was hun Europese tournee een vakantietrip, maar daarbij blijft het uiteraard niet. Immers, zo vaak ver laten Sonny en Cher Amerika niet. Tot en met maandag blijft het donkerharige tweetal in Nederland. Vandaag zijn t.v.-opnamen gemaakt in het Olympisch Stadion in Amster dam, die op vrijdag 16 september te zien zijn in het VARA-programma „Fanclub". De resterende dagen zijn bestemd voor uitgaan en winkelen. Dinsdagmorgen vertrekken Sonny en Cher naar Frankrijk, waar zij op treden in het Olympia-theater. De tournee eindigt in Rome, vanwaar het echtpaar Bono op 16 september weer naar de Ver. Staten gaat. NEDERLAND 2 AVRO: 7.30 uur Wereldkampioenschappen wielrennen 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Mr. Magoo, tekenfilm 8.05 uur Luipaard op schoot 8.30 uur De man van het lot, komedie 9.45 uur Wereldkampioenschappen wielrennen 10.35 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 11.00 uur Malando en zijn orkest HILVERSUM 2: 10.00 uur Orgelconcert 11.00 uur De vrouw in het maatschappelijk leven. en giót&ren ADVERTENTIE Rooseveltstraat 20 Leiden Als Tweede Kamer akkoord gaat Vara's „Achter het nieuws" liep in verband met de aller laatste ontwikkelingen op het Binnenhof flink uit. De actualiteit kreeg echter voorrang en terecht. „Achter het nieuws" liet ons getuige zijn van 'n tot nu toen we.nig toege past systeem in de T.V.-actua- liteitenrubrieken, nl. het vra gen van commentaar per tele foon. „Men moet wel eens roeien met de riemen, die men heeft", verontschuldigde Wigbold zich na afloop van de „gesprek- jes-heet-van-de-naald" met de fractievoorzitters (in volgorde van „opkomst") Schmelzer,Rool- vink en Nederhorst. Hij had zich niet behoeven excuseren: we kregen kort en zakelijk ant woord op de vraag wat de heren ervan dachten dat het kabinet tot een akkoord was gekomen. In een zeer opgewekte stem ming leek dr. W. Drees, die naar aanleiding van het plotselinge vertrek van de heer Smallen- broek enkele vragen van Koos Postema kreeg te beantwoorden. Recht op de man af zei hy. dat hij de minister van Binnenland se Zaken, die hij van een hoog moreel gehalte vond, niet zou hebben aangeraden heen te gaan. Zeker, het was een mis stap die Smallenbroek begaan had, aldus dr. Drees, maar om hem voor een betrekkelijk kleine fout de laan uit te sturen, leek Drees niet nodig. Hij raadde de bewindslieden in het algemeen aan zich te laten rijden, „glaas je op" of niet Hitlerofficieren Hans Jacobs had met een de fensiespecialist van de S.P.D. een gesprek over de vraag waar om de Bundeswehr nog zo veel Hitler-officieren herbergt. Ant woord: „Wij moesten zo gehaast aan de NAVO-verplichtingen voldoen en 500.000 soldaten heb ben officieren nodig. Het ge wraakte boek van Von Kielmans. egg, dat journalisten hem al acht weken geleden onder de neus duwden, bleek de SPD- man nog steeds niet gelezen te hebben. Maar wij moesten ons niet ongerust maken: de SPD laat alleen „echte democraten" toe en van een vergissing kan men (ook nazi-generaals) te rugkomen Wigbold sprak de hoop uit. dat onze regering niet de vergissing zou begaan hem als opperbevelhebber van de NAVO te accepteren. Documentaires i Na een buitengewoon indruk wekkende documentaire van Fre deric Rossif over de Spaanse burgeroorlog, waarin de ellende van drie jaar strijd tot in de tails voor ogen werd gebracht za ten Henk van den Berg van NCRV's „Attentie" en AJt - fractieleider Roolvink tegen over elkaar. Erg gemakkelijk maakte Roolvink zich er af door op een vraag van Van den Berg wie wordt minister van Bln- nelandse Zaken? terug te kaatsen: „Ik was net van plan het aan u te vragen!" „Als op die manier de contacten tussen de geestverwanten maar vrucht baar blijven „Attentie" op Nederland II, vervolgde met een niet-onder- tltelde reportage over de 66.000 kinderen in Engeland, die zonder ouders worden opge voed. Huiveringwekkend leek de sfeer in sommige weeshuizen. (Van onze Haagse correspondent) Als de Tweede Kamer dit najaar akkoord gaat met de versnelde inning van de inkomstenbelasting gaat de Nederlandse belastingbetaler een moeilijk jaar tegemoet. Naast defi nitieve aanslagen over afgelopen jaren zal hy reeds in het voorjaar verschillende voorlopige aanslagen kunnen venvachten. Hij, en zijn belastingconsulent, zul len er op moeten rekenen, dat de belastinginspecteur niet al te clement zal zijn bij de verzoeken om uitstel, zodat de verschillende belastingen niet over een lange periode kunnen worden uitgesmeerd. De verschillende termijnen, waarin men nu zijn inkomstenbelastingen kan voldoen en die met er..g uitstel meer dan een jaar kunnen duren, zouden kunnen worden teruggebracht tot een periode van enkele maanden, of zelfs van één maand. Kansberekening De belastingdienst kan onmiddel lijk na ontvangst van het aangifte biljet in het voorjaar een nadere voorlopige aanslag gaan opleggen, die binnen de kortste keren moet worden voldaan. Voorlopige nadere aansla gen kunnen ook veelal worden op gelegd aan mensen, wier inkomen vroeg in het jaar nog niet te schat ten valt. Door een nauwkeurige „kansberekening" via computers kan de belastingdienst de voor haar te lange periode tussen voorlopige en definitieve aanslag overbruggen met het geringst verlies aan rente en inkomsten. Men moet zich echter afvragen of een en ander dan niet in een volgend i jaar de belastingdienst en dus het I Rjjk voor problemen stelt, omdat automatisch de definitieve aanslagen naar verhouding minder gaan op brengen, omdat een groot deel reeds is „opgesoupeerd" door de voor lopige nadere aanslagen. Controle Dan is er nog het punt van de controle. Deze wordt als het ware uitgesteld als men voorlopige, nadere aanslagen krijgt. De gehele procedure „Te donT' om schuldig te zijn De voormalige sergeant van de S.S. Josef Erber was „te dom" om schul dig te zijn geweest aan moord op 125.000 mannen, vrouwen en kinde ren in het concentratiekamp Ausch witz, zo heeft zijn advokaat Sauer gisteren beweerd. Er ber, zo zei hij, was door de nazi- propaganda geïndoctrineerd toen hij de order van Hitier opvolgde en kan I hoogstens schuldig worden bevonden aan medeplichtigheid aan moorden. Sauer bepleitte bij de rechtbank in Frankfort dat Erber slechts tot een beperkte gevangenisstraf zal worden 1 veroordeeld wegens medewerking aan een aantal moorden en niet tot le venslang zoals door de officier van Justitie is geëist. De 69-jarige Erber is een van de j drie verdachten die sinds december1 vorig jaar in Frankfort terecht staan j bij „het tweede Auschwitz-proces". van bezwaarschriften van de kant van de aangeslagen burger wordt opgeschoven tot een nader tijdstip. De controlerende ambtenaren krij gen in een later stadium meer werk, omdat zij naast de voorlopige aan slagen en de definitieve aanslagen en de definitieve aanslagen ook nog de nadere voorlopige aanslagen moe ten controleren. ADVERTENTIE Met roken ophouden is gemakkelijk geworden en brengt ƒ550,- op New-York Het „Anti-Tobacco Propaganda Center" deelt mede dat men heden het verlangen om te roken kan verliezen, zonder dat men er zich rekenschap van geeft, dank zij een tablet die geleidelijk de be hoefte aan nicotine doet verdwijnen. Dank zij deze tablet hebben dui- zende Amerikaanse. Duitse. Zwit serse en andere rokers, waaronder artsen, difinitief met roken opge houden. Deze tablet werd getest op 95.526 verstokte rokers, waaronder talrijke artsen. Resultaat: 88.648 ervan hiel den op met roken na 6 tot 22 dagen, hetzij 92,8'"o. Geen sigaretten meer hoeven aan te kopen brengt jaarlijks ongeveer f 550,op De rokers die op hun beurt het roken zouden willen laten worden uitgenodigd zich rechtstreeks te rich ten tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum (Afd. 213 Hl), Brugstr. 44, Postbus 1. Roosendaal. Het volstaat een envelop met naam en adres aan dit organisme te zenden. Het is vol ledig gratis. VOOR WOENSDAG 31 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. en :r».mmuz. 18.30 Lichte klanken uit Joego-Slavlë (gr.). 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Europese atletiekkam pioenschappen ln Boedapest. 19.20 Lichte grammuz. 19.25 Henry Wood Promenade Concert: B.B.Ó.-Symfo nle-orkest; BBC Vrouwenkoor en solis ten (opn.: klass. en mod. muz. (20.35 Nws. 20.40 Tekst en uitleg, commen taar; 20.50 De wereldkampioenschap pen wielrennen op de baan). 21.45 Ar tistieke staalkaart 22.15 De wereld- kamploensch. wielrennen op de baan 22.30 Nws. 22.40 Event. SOS-ber. 22.45 Act. 23.00 Stereo: Tango-rumba-orkest en zangsoll6ten. 23.30 Lichte grammuz, 23 5o-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m NCRV: 18.00 Orkestenparade (gr.). 18.30 Spektrum: nws. uit de protes- i;.ntse christelijke organisaties. 18.45 Steunt het Koningin wllhelmlnafonds. 20.00 Stereo: Mod. Passlemuz. (opn.). 21.30 Vroeger was het koninginnedag, lezing. 21.45 Vocaal-ensemble en Om roeporkest: mod. muz. 22.00 Kerkor- goiconcert (gr.)klass. en mod. muz. 22 15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. en herhaling SOS-ber. 22.40 Lichte or- kestmuz. en zangsolisten. 23.00 De vrouw ln het maatschappelijk beeld, le zing. 23.15 Lichte grammuz. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e HJn) van 18-20 uur. Le vieux chalet (Bovet), Petit Choeur de Frlburg. Roulez, Tambours-Chant der Suisses Amlel-Doret)Les Fanln- rons. Le chagrin de Madeleine (Bovet), Petit Choeur de Frlbourg. La bateliére- Dedans ma chaumlére (Perltz), Les FanfaronB. Lisa (Boller), Petit Choeur de Frlburg. Te volei vlgneron (Boller), ld. Le bon village Ne pleure pas Jeanette (Boller). Les Fanfarons. Tout simplement (Dalcroze), Petit choeur de Frlbourg. Sylvle Marche des Armou- rins (Boller). Les Fanfarons. Colln et Marlette (Kalln), Petit Choeur de Frl bourg. Geschlchten aus dem Wiener Wald StraussKoninklijk Phllhar- monlsch Orkest, o.l.v. Sir Malcolm Sar gent. Weln. Welb und Gesang (Strauss), ld. Mon homme (Syvain), Ork. Kurt Edelhagen. Sleepy time gal flnado (Joblm). ld. Beggar for the blues (Wayne). Jimmy Smith. Jimmy Warren. Dón Bailey. Bashln" (Smith), Id. I'm an old cowhand (Mercer), id. VOOR DONDERDAG 1 SEPTEMBER Hilversum L 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.16 Lichte grammuz. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. muz. (8.30-8.32 Nws. en vakantletlps). 8 40 Voor de hulsvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Lichte grammuz. 10.00, Operettemuz. 11.00 voor de zieken. VPRO: 11.45 Nederlandse amusements- muz. (opn). 12.10 Leven op he% land. gesprek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. 13.00 Pro memorie. 13.05 Klass. grammuz. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Stereo: Metropole orkest. 15.00 Bijbeloverdenking. 15.30 Geestelijke liederen (opn.). 16.00 Harp. viool en plano: klass. en mod. muz. 16.45 Cul- tUene muz. met toelichting. 17.08 Licht Instrumentaal kwartet (gr). 17.10 Eurojazz. 17.40 Voor de kinderen. Hilversum 2, 298 ni ftVRO: 7.00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grammuz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram muz. (8.30-8.35 De groen teman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 'uss. gram.muz. 9.40 Lichte gram.muz. voor oudere luisteraars. 19.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws 12.00 Stereo: Dans- orkest en zangsollsten. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Promenade-orkest: Engelse lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Stereo: Instrumentaal kwartet: klass. muz. 14.00 Klass. koorwerkjes igr.). 14.15 Hulsh. zaken, praatje. 14 30 Stereo: Pianorecital: mod. muz. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16 02 On derweg: licht programma. 17.00 Voor de Jf'gd. Hilversum 3. FM en 240 m NRU/VARA9.00 Nws. 9.02 Kwlnk: gev muz.progr., afgewisseld met tips, act. en losse opmerkingen. (Om 10.00 en 11.00 Nws.) 12 00 Nws. 12 02 Act. 12.05 Radlo-concertorgelspel. 12.30 Ge varieerde gram.muz. 13.00 Nws. 13.02 A^t. 13.05 Gev. muz.progr. (opn.). 14 00 Nws. 14.02 Act. 14.05 Platen en tips tooi de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15 05 Licht Instrumentaal Trio. 15.25 Gev gram.muz, 16.00 Nws. 16,02 Act. 10.05 Progr. voor de tieners. 17.00 Nws. i 17.02 Act. 17.05-18 00 Gev. platenpro- gramma. TELEVISIEPROGRAMMA'S Tuxedos and flowers (Marchese). Les Paul, Mary Ford. Carloca (Youman), Orkf6t Kurt Edelhagen. In the plnes (Rlggs). Tennessee Ernie Ford. Nine pound hammer (Travis). Id. In a shanty ln old Shanty town. Orkest Kart Edelhagen The glory of love (Hill). Molly Bee I'm getting senti mental over you (Washington). Orkest Kurt Edelhagen It's a great feeling (Cuhn), Mavis Rivers All the nice glrl6 love a sailor (Scott). Orkest Kurt I.d'ihagen. Fasctnatln" rhythm (Ger shwin). Stan Getz. Bob Brookmeyer John Williams. Teddy Kotlck. Frank Isola. Minor blues (Brookmeyer). Id. Dor.illce (Caymml). Stan Getz. Joao Gllberto. Antonio Carlos Joblm. Desa- 19 01 Klaas Vaak. 19.06 De verrekijker: onaal U Jeugd Jc Show, TV-fllm. NTS: 20 00 Jour- .rrekllk Internationaal Jeugdjournaal. 19.15 F. -,UgdJournaal. 19.35 De Lu- Êese atletiekkampioenschappen te cedapest. 20 00 Nws. ln het kort. VARA: 20.01 Avontuur: Een vondst ln de Indische Oceaan. documentaire film 20.30 Achter het nws 20.55 Dan O'Brien De waarzegger. TV-fllm 21.45 Jan Vrijman ontmoet: kinderen, docu mentaire. NTS: 22.15-22.20 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5