IV Kan gaat het volgend jaar wat kalmer aan doen Loonspiraal baart ook Ver. Staten zorgen DERTIG A.B.C.-CABARET Jeugd heeft liet echt uiet gemakkelijk Zo actueel mogelijk Niet NOG WEINIG AANLEIDING TOT PANIEK Toch goedaardiger dan in Nederland PINSDAG 16 AUGUSTUS 1960 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 ti|iiiiiiiiiininiiniiniiiii!miiiiiniiiiiiiMiiiiiiiiiiMiiiiiiiMiiiiiiniiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiitiiiMimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiinti iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiNiiiiiiMiiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiimimiiiiimiiiiniiiii_ Gisteren was het dertig jaar geleden, dat het A B.C.-cabaret van Wim Kan en Corrie 1 Vonk zijn glorieze tocht door de vaderlandse kleinkunst begon. Op 15 augustus 1936 speelden Corry en Wim. samen met de acteur Louis Giraberg in het Amsterdamse Leidseplein-theater voor het eerst ..Daar zit muziek in". Minder om bij dit jubileum stil te staan schrijft Wim Kan immers niet zelf in het programmaboekje voor ..Wat een land! Wat een land!"; ..en wat is dertig jaar nou eigenlijk? Niks! Vandaar dat we ook niks vieren." dan wel omdat elke aanleiding om met Wim Kan te praten benut moet worden, omdat hij altijd wel iets waardevols en behartigenswaardigs zegt. had onze spe ciale verslaggever een Interview met deze grote kleinkunstenaar. lïllMIIIIIIIIIMIIIIMIIIIIIIIIMI ■llllllllllllllllllllllilllllllllllllltlllllllIhlIlllllllllllllllllllllllllNlllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIUIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIMIIII IIIIIIIIMIIIMtlinMitMIIIIHIIMUMIMIIMIIIIIIIItllinNIIMMIIinilMllinillMIIIIIIUIIIMnillltlllllllMlllinillllllHIIIIIIIMIIlllllllllllMlillllllllHllllt Eerlijk gezegd houdt Wim Kan er niet van hij desnoods een onderwerp, maar de heer W. niet in de publiciteit. Dat is een hardwerkend derland op een toneel stapt om er een publiek, rences en liedjes te amuseren. Hij is een kunste hij heeft verworven. Hij is daar voornamelijk blij mee. Maar W. C. Kan is uiteindelijk ook wordt om zichzelf constant voor te houden, dat te leven dan dat werk. om over zichzelf te praten. Zijn werk, dat vindt C. Kan uit Kudelstaart hoeft wat hem betreft heer, die vrijwel avond aan avond ergens in Ne- dat is gekomen om te lachen, met zijn confe- naar, die zich wel bewust is, welke populariteit om het succes dat zijn werk heeft gehad wel een 55-jarige Nederlander, die vindt dat het tijd er ook nog andere dingen waard zijn om voor „Laat ik geen verkeerde indruk wekken Ik hou enorm ran mijn werk en juist het levende in het cabarethet zich steeds weer vernieu wen, blijft mij fascineren. Wij hebben nu „Wat een land! Wat een land zo'n Jf20 keer gespeeld en dan zou je verwachten, dat het ons ellen de keel uit hangt. Maar zo is het niet, want het zijn .'/20 verschillende voor stellingen geweest. Soms waren er maar heel kleine verschillenmaar als u de voorstelling van nu vergelijkt met de première van twee jaar geleden, dan zijn ze veel duidelijker" televisie, die de hele jonkies soms zo snel beroemd maakt, zo'n enor me trap de ruimte in geeft, dat het - hem heel vaak onmogelijk blijkt om j weer gewoon met twee benen op de planken terecht te komen moei lijker. omdat er zoveel meer con currentie is. Toen wij dertig jaar geleden begonnen schreven alle kranten „Eindelijk cibaret!". Stel je aai nu eens voor in deze tijd, bij voorbeeld toen het eerste program- i ma van Pepijn in première ging Heus. als ze er nu komen dan moeten ze meer talent hebben". Televisie ..Neem zo'n conference van mij zelf die is minstens voor 50 pro cent veranderd, bijgewerkt tot op de dag van vandaag. En dit pro- leren de zaak zo actueel mogelijk te nouden, dat is het boeiende. Elke oag als ik naar de voorstelling ga fn ik heb een papiertje in mijn zak met een paar aantekeningen voor nieuwe zinnetjes of woordspelinkjes erop of dat nu de gebeurtenis- zen in en om het koningshuis betreft ot nu, met de Beatles dan ver kneuter ik mij al bij de gedachte, hoe oie nieuwe zinnetjes het straks bij het publiek zullen doen. Maar ik kan ook, na zo'n vrije dag als vandaag en dan denk ik tefrug hoe heer lijk het was om op de Westeinder te veren en niets te doen morgen m de auto zeggen tegen mijn vrouw, oat ik best nog zo'n vrije dag had willen hebben. Corry heeft dat niet, die is anders, veel eerder tevre den met alles. Want hoewel zij helemaal niets van de poespas rond om het beroep moet hebben en al leen het optreden maar leuk vindt, zegt zij in zo'n geval steevast: ..■Waarom? Ik vind het heel prettig om weer te gaan werken". Den Haag Wim en Corry Kan werken graag In Den Haag, waar zij met him A.B. C.-cabaret in het Kurhaus paviljoen itaan. „Dat komt", zegt Wim Kan, ..Niet alleen omdat ik Hagenaar ben. bal heeft ook te maken met het feit d^t Amsterdam, dat veelgeroemde Amsterdam als theaterstad eigenlijk niet bestaat. Wij hebben ook met dit programma weer. maanden achter elkaar in het Nieuwe De la Mar- theater gestaan, maar als je dan s avonds aan de kassa ging kijken en tussen de enveloppen met bespro ken kaartjes neusde, dan zag je al- '?en maar: Uithoorn, Aalsmeer, Mij drecht, ja ook Helmond en Assen, ledereen wil nu eenmaal een avond je uit als hij in Amsterdam is, maar oat betekent wel, dat je er een heel ander publiek hebt dan dat vroege- iö meer op elkaar afgestemde, wel Amsterdamse publiek met zijn eigen kein. Hier in Den Haag komt het cabaret gewoon beter "kan dan in Amsterdam, waar het tegenwoordig vooral zo is, dat iedereen opeens heel hard gaat lopen voor iets dat je naar het heet niet missen mag, dat „in" is. maar dat een paar maanden la- Ier met een enorme smak uit de interesse van de mensen valt. In Den Haag is de belangstelling echter, diepgaander en of men dat nou snob- bisch wil vinden of niet, het is er, Het heeft sfeer, karakter". voor 1968 Toch zorgen Wim Kan en Corry Vonk, in hun huis aan de Westein- oer of soms ook in hun andere huis op de Veluwe, er voor niet helemaal door dat vak leeggeslurpt te worden. Dat gebeurt wel tijdens de voor stellingen. Die speel je steeds op de toppen, anders zou je plezier er gauw al zijn. Maar verder probeer ik al tijd een hek om dat werk te zetten 6i. daarbuiten ook nog dingen te vin den, die de moeite waard zijn. Corry achtereen gespeeld. Dan volgt 1967 een jaar van niets doen, dat zeggen ik ga dan natuurlijk wel iets doen, maar er wordt geen nieuw programma uitgebracht. Dat komt en daarvoor zal ik dan in i967 al wel het een en ander ver zamelen neem ik aan, pas in 1968. En alleen dan wanneer wij beiden het voor 100 procent willen, wanneer wij allebei volkomen fit en gezond zijn". Ring Behalve het wat rustiger aan doen, liet niet avond aan avond onder de druk van de verplichte voorstelling leven, is er nog iets, dat Wim Kan erg aantrekt in zijn plannen voor 1967. Hij is namelijk van plan veel voorstellingen te gaan zien, in het buitenland maar ook in Nederland meer nog dan hij nu al op zijn spaarzame vrije avonden de pro gramma's van jongere vakgenoten inkijkt, aandacht aan hen te gaan besteden. Want hij wil langzamer hand eens gaan uitmaken, aan wie hij de davidsring moet overdragen. De ring, door de gemeente Rotterdam geschonken om de herin nering aan Louis Davids hoog te hou- aen, welke hij van Heintje Davids kreeg en die hfj weer moet geven aan een jonge kunstenaar, die vol- hem de meeste toekomstmoge lijkheden in het vaderlandse caba ret heeft. „Er is niets, dat ik zo griezelig vind sis mensen, die zo'n ring hebben en ei dan geen afstand van kunnen uoen. Ik vind het trouwens helemaal niet zo vrezelijk moeilijk, want er is tegenwoordig talent genoeg. Zelfs zo veel, dat daar veel eerder mijn pro bleem zal liggen. Er is namelijk gewoon meer talent bij de jongere generatie dan in onze tijd. Er wor den ook veel betere teksten geschre ven. Daarom hebben ze het nu moei lijker en nu praat ik niet van de Het woord televisie is gevallen en üus kan de vraag of die kijkkast nu invloed heeft op de kleinkunst, op de prestaties, op het theaterbezoek, niet achterwege blijven. Vindt Wim Kan het nu een voordeel of een nadeel, die televisie? „Helemaal geen deel", jegl hij met de vriendelijke doch onwrikbare nadruk van iemand, die weet, dat hij gelijk heeft. „Maar als u bedoelt of ik er van houd, dan ■ieg ik nee. Ik gruw van die mensen, aie onderuit gezakt in hun stoelen alles maar weer niks liggen te vin- den. Die met een schuin oog kij- kend uitroepen: „Ik vind 'r niks an.. Mien, hejenog thee. C.H.-jongeren nemen het op voor Beatles De C.H.-jongeren (C.H.J.O.) heeft het bestuur N.C.R.V. in een open brief verzocht maatregelen met betrekking tot de Beatles zelfs niet te overwegen. De CH.J.O. zegt in deze brief, die zij heeft geschreven naar aanleiding van het „rumoer rond deze beatgroep", dat niet de opmerking van de Beatles over het christendom haar veront rust, maar „de ongezonde reacties van vele christenen, indien zij iets vernemen, wat hen niet zint". Het is.alom bekend, aldus de brief, dat de invloed van de kerk sterk te ruggelopen is en het is evenzeer be NEDERLAND 1 NCRV: 9.40 10.05 10.25 10.30 uur Nieuws in het kort, NTS uur Klaas Vaak. voor de kleuters uur Journaal voor gehoorgestoorden uur De vreemdeling, science-fiction uur NTS-journaal uur Tank tegen 't geluk, film uur Het ragfijne toucher van Drandus P. cabaret uur Attentie, actualiteiten uur NTS-journaal uur Sluiting. NEDERLAND 2 8.00 uur VARA: Nieuws in het kort, NTS 8.01 uur Dolfijnen, de clowns van de oceanen 8.30 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.55 uur Z-cars, film 9.45 uur Beethoven: sonates voor piano en cello 10.15 uur Reinhold Niebuhr, documentaire 10,45 uur NTS-journaal 10,50 uur Sluiting. IIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 7.05 uur Trio Opus 77B 9.05 uur Promenade Orkest HILVERSUM 2: 8.40 uur Rover en prinses, luisterspel 9.30 uur Muziek in miniatuur. Verwelkte films Wij zijn er de laatste weken duidelijk achter gekomen: de NTS bezit een gave neus voor het opscharrelen van bijzondere verwelkte films, die nog altijd de eretitel dragen van .luchtige vakaritiewerkjes. die het blij ven doen"! We hebben de gids er voor de grap eens op nage slagen. Sinds maandag 27 juni heeft de NTS o.m. de volgende films op het scherm gebracht: „De verdoolde bus" «een Amerikaan se B-film, die toch wel het be kijken waard was». „Morgen om tien uur" (een redelijke tihriller), „On moonlight bay" (met Doris Day), „De heer Blandings bouwt zijn droomhuis" (een onbeteke nend werk met Cary Grant), „De dolle dedectives" (met voor namelijk van die ijzersterke grappen en gisteravond dus „Alles de lucht in" met Norman Wisdom Dat de NTS in deze dagen van vakantie-vreugd niet alleen loodzware produkten van zeer hoog genoteerde regisseurs brengt, is lang niet onbegrijpe lijk. Wèl echter baart het zor gen. dat de selectie-commissie en die moet toch bestaan in Hilversum-Bussum haar taak in deze periode van zon (bij wij ze van spreken), zee en strand zo weinig serieus neemt, dat de kijkers het louter met tweede rangs celluloid moeten doen. Een opfrisser zoals de VPRO daar vorige week donderdag met het sterke tv-spel „Vreemde j| wereld" voor zorgde kunnen wij in deze tijd best gebruiken. „La Camarque" In de Franse landstreek „La Camarque" is het goed wilde stieren vangen. De AVRO-tv presenteerde ons via Nederland n een drie kwartier durende reportage vanuit Saintes-Ma- ries-de-la-mer. waar he*, opt re- den van enkele potige exempla- ren uit een grote kudde is uit- gegroeid tot een jaarlijks eve- nement. waar de dorpeling best even zijn huis voor uit wil, om het de „Gardians" bij het op- 3 jagen van de stieren de arena in opzettelijk lastig te maken. Dat. wil de folklore in deze streek nu eenmaal zo. De val van Berlijn De documentaire over de op- komst en de val van Berlijn, die 1 hierna volgde, bleek indrukwek- kend. Het commentaar van Har- ry Hagendoorn was sober en goed. De muziek was niet altijd even juist gekozen Af en toe deed deze al te veel aan een overwinningshymne denken, wat wel mogelijk zou zijn geweest als daarbij beelden waren vertoond van juichende geallieerde troe- pen. Maar wat we zagen waren ÊE slechts geradbraakte burgers en soms heel jonge soldaten, die 2 zich in de grootste ellende be- vonden volume niet te overzien (Van onze correspondent te Washington) Naast Vietnam is het belangrijkste gespreksthema in de Ver. Staten op het ogenblik de economische situatie, die vooral volgens vele conservatieve waarnemers zorgwekkend is. De geldont waarding schrijdt voort met rasse passen, aldus deze kringen, de beurskoersen dalen, het geld is krap en de looneisen der vakver enigingen lopen uit de hand. „Binnenkort zal de rekening aan het Amerikaanse volk gepresenteerd worden voor het inflationaire beleid van de regering", zo zeggen de conservatieven, die nog altijd zweren bij sluitende begrotingen en lage overheidsuitgaven. Zover lijkt het nog niet- Voorlopig hebben de Ver. Staten nog slechts te kampen met een jaarlijkse geld ontwaarding van 2,5% (aanzienlijk minder dan ln welk geïndustriali seerd land dan ook), de beurskoersen zijn nog altijd niet zo laag als in Nederland, en hypotheken en com- merfciële leningen zijn nog te krij gen tegen 5% en 6% rente. Loonron- des zoals Nederland de afgelopen ja ren heeft beleefd, zijn ver te zoeken. Loonsverhogingen van in de 4% gaan nog altjjd met een eindeloos gebak kelei gepaard en als nieuwe C.A.O.'s worden afgesloten met derge lijke loonstijgingen, dan is de rege ring in Washington er vaak nog als de kippen bij om te zeggen dat een en ander „inflatoir" is. zoals gebeur de toen de New Yorkse vervoerssta- king met een overeenkomst over 4.5'. loonsverhoging werd beëindigd. Vergeleken bij vele andere geïn dustrialiseerde naties is de loonprijs- spiraal in Amerika dus eerder mild goedaardig. Tenminste tot nu toe. te maken, er niet veel aan te kun- Zolang de inflatie echter geen drastische vormen aanneemt dan in j de rest der geïndustrialiseerde we- reld lijkt er voor het Amerikaanse 1 zakenleven weinig reden tot paniek. Niet voor niets zijn de bedrijfsre- sultaten van bijna alle sectoren in de eerste helft van 1966 succesre cords geweest. Inflatie schept «een hogere koersen Een laatste woord over de Ame rikaanse effectenbeurs. Als het no dig was'te bewijzen dat inflatie en hogere koersen niets met elkaar te maken hebben, dat is dit nu wel ge beurd door de ontwikkeling van Wallstreet. Op 9 februari van dit jaar bereikte het Dow Jones gemid delde het allerhoogste cijfer uit zijn historie: 995,15 Nu zeven maanden lacer, is het gemiddelde gedaald tot bij de 900. De reden? Onzekerheid, zowel bij de particuliere belegger als bij de grote instellingen, over zaken als de oorlog in Vietnam, het koers- peil zelf en vooral de geldschaarste, die een remmende invloed moet heb ben op economische expansie en dit in één sector (door de hoge hypo theekrente) reeds gehad heeft, nl. gering in Washington, die inhoudt dat lonen over het algemeen slechts mogen stijgen met de 3,2% per jaar, d'e ook de produktie toeneemt. Dit blijkt b.v. bij de nu al weken du rende staking van werknemers bij vijf grote luchtvaartmaatschappijen, die ondanks massieve druk van Was hington voortduurt omdat de vak- verenigingsleden geen zin hebben hun looneisen te matigen in het licht van het nationale gemiddelde van 3,2% fiks te boven gaan. Aan de andere kant tonen de j bij de woningbouw, werkgevers ook geen greintje bereid- \et ais jn bijv. Nederland kan j heid meer zich te houden aan wat de .en nu in de Ver. Staten meema- I VOOK DINSDAG 16 AlGUSTl HllvcrMim 1. 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 R.V U.De mens gewogen Zin en achtergronden van de psychologische test. door C. H. W. van Zijl, psych. drs. 19.00 Paris vous paries: gesproken brief uit Parlj6. 19.05 Stereo: Strijk trio: mod. muz. 19.30 Amateurs musi- ceien. 20.00 Nws. 20.05 Vakantie toe slag, gev. progr. 21.05 Promenade or kest: mod. muz. 21.30 Kunstkroniek. 22.00 Planorecital: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 in KRO: 18.00 Licht ensemble met zangsollsten (opn.). 18.30 Nederlandse en Duitse cabaretliedjes. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Concilllepostbus. 19.35 Wereld muz. concours Kerkrade 1966. 19.55 Strijkkwartet (opn): klass. muz. 20.40 Rover en prinses, hoorspel met muz. 21.30 Klass. kamermuz. (opn.). 22.00 Geestelijke liederen (opn 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epi loog. 22.45 Muziek kent geen grenzen (opn.). 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 17 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m VARA: 7.00 Nws., ochtendgym en so cialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram. Heeft het wat dat betreft gemakke- eChter op onzekerheid en ongeloof bij 'ijker. Die heeft haar planten, haar verontwaardigden zelf. Het d°et kend, dat er altijd mensen waien en volgen er geen wezenlijke verschui- nen doen. zullen zijn. die zich gewild of onge- vj,,gen jn bet Amerikaanse econo- wild blasfemisch uitlaten. „Dit is te niische beeld, dan lijken zorgen voor- Johnson is in een aanzienlijk betreuren, maar objectief bezien heb-i barig zwakkere positie dan de afgelopen ben de Beatles gelijk met de opmer-j jaren, want voor het eerst over- king over de tanende invloed van het RrQnc nn upm'linivino treft nu de vraa£ in ee" aa"ta' *>cc- christendom. De emotionele en onge- IXdlla U|J Cl LSvlllii v I i0ren het aanbod en dat dit een nuanceerde reacties hierop wijzen o.i. j regeringsrichtlijn hen verbiedt: het ir verlagen van prijzen indien de pro- ken dat beleggers, die de ontwaar- duktie meer stijgt dan 3,2 Inte- d van hun spaargeiden willen gendeel- Inland Steel Co heeft nu net de prijzen voor een deel van opvangen, obligaties kopen die een zijn produkten verhoogt en ditmaal j relatief hoge rente geven. De oude lijkt president Johnson, die in de af- t. JH theorie dat men inflatie alleen de gelopen jaren intervenieerde om auoiciuuui* z wiioutuac neen *erie van Sociale "Zaken en vöiksee- prjjsstijgingen van staal, koper, loef af kan steken met aandelen, de drie mannen, die op 13 mei op zondheid. aluminium en sigaretten ongedaan beeft in de huidige situatie afge- I klaarlichte dag de brutale roofover- gi— val op het AMVJ-hotel aan het "ilvernum Leidsebosje in de hoofdstad pleegdenNRU/KRO: 9.00 Nws. 9.02 Licht Drie jaar voor overval op AMVJ-hotel muz. met reportages. (7.30-7.35 Van de pagina. persoverzicht <8.00-8 10 Nws.). 9.00 Van alle markten thuis, praatje voor de vrouw. 9.05 Stereo: Klass. planotrio (gr.). 9.35 Watorstan- VPRO: 9.40 De Jeugd vraagt naar Beat. of klass.?. gesprek. 10.00 VARA: lichte erammuz. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor (le vrouw. 1140 Pianorecital: mod. muz. 12.00 Licht lnstr. kwartet: jazzmuz» 12 92 Voor het platteland. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Metropole orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.30 Ste reo: Lichte gram.muz 13.45 Gespro ken portret 14.00 Radiokoor. solisten en orgel: Mod. gewijde muz. 14 35 Cel lo en plano: mod. muz 1500 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.02 Voor de zie ken. 16.30 Wegwijzer tips voor va kantie en snipperdagen, afgewisseld mei lichte muz. 17.30 Dnnsorkest met. solisten. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening 7.20 Lichte gram muz. (7.30 Nws.). 7.45 Radlokrant. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. muz. 8.30 Nws. 8.32 Klass. planotrio (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9 40 Voor de vrouw. 10.10 Lichte gram .muz. 10.30 Morgendienst .11.00 Mod. en klass. or- kestmuz. (gr.). 12.00 Tourlngclub: nws.. Informaties en ber. voor onze oultenlandse gasten. 12.27 Medcdelln- n t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.40 Gram .muz. en event, act 12.50 iNed. amusementsmuz. (gr.). 13.10 Ope- I ramuz. (gr.). 14.00 Alarm, hoorspel. 114 40 Lichte grammuz. 15 50 Bljbelver- 1 telling voor de Jeugd. 16.00 Voor de heugd. 17.00 Klass. grammuz 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Overhetdsvoor- hcntlng: Spaarzlnnlgheden Een pro- gtamma over de vele „handige en ver is* andlge" manleren waarop u kunt sparen. Vragen van luisteraars worden beantwoord door de heer Coen van I Hoewljk. Hoofd van de Stafafdeling De Amsterdamse rechtbank heeft Externe Betrekkingen van het Minis- ue -^nisteraamse ïecnioank neen terle van Socllllf. Zakrn en v. Nu het rioemen in haar broeikasje en daar Paat ze zo in op, dat ze niets an- ttrs nodig heeft. Maar ik wil ook langzamerhand wel een beetje te rugschakelen. Tenslotte moet je weg Pijn uit dit vak, voor je ziek of af- geleefd bent. Daarvan heb ik voor belden gezien, die mij nu nog be nauwen. Dan denk ik, neen, dat niet, dan liever nu ophouden. Zover is het nu ook weer niet, maar voorlopig komt er toch wel een perio den van betrekkelijke rust. Eerst spe- 'pn wij „Wat een land! Wat een 'and!" tot 15 november, dan hebben het twee jaar en drie maanden bovendien afbreuk aan de positie van het christendom. Een christen mag immers ondanks alles de zekerheid hebben en dit kunnen we dan een subjectieve zekerheid noemen dat Christus zal overwinnen. Ware de kwesties rond de Beatles een inci dent, wij zouden er niet op reageren, maar het dreigt symptomatisch te worden. Wij denken hierbij o.a. ook aan de vrij negatieve houding van vele protestantse-christenen ten aan zien van de moderne kunst, in het bijzonder ten aanzien van de moder- de kans op verschuivingen bestaat. In de eerste plaats begint de Ame rikaanse situatie al meer op die in West-Europa te lijken, doordal de produktiecapaclteit langzamerhand volledig wordt benut en de werkloos heid is teruggedrongen tot onder de 4%, De remmende werking, die een ruime arbeidsmarkt en vraag naar goederen onder de produktiecapaei- teit nu eenmaal hebben op resp. loonsverhogingen en prijsstijgingen, is min of meer uitgevallen. De Amerikaanse vakverenigingen voelen er in de huidige situatie dan ne literatuur". aldus de open brief Jok niet meer zich te storen Op de helling De regeringsrichtlijn van 3,2%. voor loonstijgingen en het daaraan ge koppelde dwingende advies aan de industrie de prijzen zo mogelijk te vetlagen maar nimmer tc verho gen, staat op de helling. Iedereen be seft dat in Washington. Er ieder een beseft, ook dat dit kan beteke nen dat de Ver. Staten een periode van geleidelijke geldontwaarding te gemoet gaan, die vooral moeilijk in de hand te houden zal zijn door de van de C.H.J.O. aan Het bestuur. aan de fameuze richtlijn van de re- I inflatoire factor Vietnam, John van de Rest weg bij V.A.R.A. Televisie-regisseur John Rest heeft ontslag genomen bij de VARA, waar hij in vaste dienst was. H(j regisseerde o.m. de toneelstuk ken „De minnaar", „Als er geen zwarten bestonden" en „De zaak- Sacco van Zetti". Met ingang van het nieuwe seizoen gaat hij free-lance werken. Voor de toneelgroep Theater zal hij „The Dutchman" van Le Roi Jones en „Green Julia" van Paul Ableman re gisseren. Tevens zal hij voor zijn ex- werkgever nu free-lance twee stukken brengen: Shaws „Fanny's first play" en „Mann ist mann" van Brecht. j conform de eisen veroordeeld. Een 27-jarige koopman en een 30-jarige i decoratieschilder, kregen drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorlopige hechtenis opgelegd. Een II 28-jarige kelner, die vroeger als j huisknecht in het hotel had gewerkt I en werd herkend waardoor de daders de I snel konden worden opgespoord, hoorde zich tot anderhalf jaar met aftrek veroordelen. Hij is de enige, die een blancostrafregister had en hij werd door de officier als een meeloper beschouwd. Het trio was het kantoor binnen gedrongen waar zij de 60-jarige kas sier P. G. H. Veling en de 49-jarige interne controleur J. P. van der Schuyt onder bedreiging met een boorijzer en een aardappelmesje ge dwongen twee geldkistjes met f 5300 en het in een kast aanwezige klein geld. ca f 750 af te geven. De con troleur herkende de kelner. Met een gehuurde auto verdween het trio. gev. platenprogr. 10.00 Nws. 1002 Act. 10.05 Licht platenprogr 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Koffie met Cees: licht plttenprogramma met praatje. 12 00 12 00 Nws. 12 02 Act 12 05 Gezel!lfre Hollandse plaatjes 13.00 Nws 1302 Act. 13.05 Licht muz.progr 14 00 Nws 14 02 Act. 14.05 Gev. platenprogrnm- ma. NRU/AVRO: 15.00 Nws. 15 02 Lichte gram.muz 16.00 Nws 1602 Volksmuz. 16.30 Rhythm and Blues: ouce en nieuwe opnamen. 1700 Nws. 17 02-18.00 Gev. platenprogramma voor Nederland I KRO 17.00-17 35 KLnderclrcu8-Festlval. NTS: 19.00 Nws. ln het kort 19.01 Klaas Vaak. film voor de kleuters. 19.05 Hank Wil de 20.00 journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Nieuwe oogst: debuut van on bekende talenten. 2120 Operatie 60 50 15, documentaire. NTS: 22.25- 22 30 Journaal. NTS: 22.05-22 10 Journaal

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5