Sneekweek heeft „wind-probleem TWEEMAAL WINST VAN ZOETEMELK SPORTvan vandaa94 1 Voetbal I in en om Leiden EERSTE DAC DRIJFPARTU; TWEEDE DAC AFGELAST.... Kaag-zeiler Behrend op tweede plaats LEfDSCH DAGBLAD Wielernieuws (Van T.'ielermedewerker Joop Zoetemelk heeft dit week- einde een einde gemaakt aan het j „sprookje", dat hy „slechts" tweede kan worden. De jeugdige R Ij P we te- j ringer, die dit seizoen tegenover lijn elf tweede plaatsen pas twee over winningen stelde, behaalde zater dagmiddag m Schiedam een fraaie zege en mocht gistermiddag in Beverwijk eveneens de bloemen in ontvangst nemen. In de Ronde van Schiedam, die door het slechte weer tot 68 kilometer werd ingekort, toonde Joop Zoete melk dit jaar een „debutantje" bij de amateurs dat hij op het ogen blik in grootse vorm verkeerd. In het begin keek Joop Zoetemelk de kat uit de boom. Pas nadat de vijf vroege vluchters: Ton van der Valk. Wim Huysman, Van der Burg en Jan Zoons waren teruggepakt, begon hij zich met de strijd te be moeien. Met nog twintig ronden (20 km) voor de wielen plaatste hy met dfe actie Wim Huysman de beslis sende demarrage. In de sprint hield de Rijpweteringse Swift-renner de Utrechtenaar duidelijk achter zich. Ton van der Valk maakte het succes compleet door in de slotfase met een fraaie solo de derde plaats te ver overen. De sprint van het peloton werd gewonnen door Rik Cornelisse vóór de Haarlemmer Aalders. Bennie van Leeuwen (Sassenheim) eindigde als 13de en de Voorschotenaar Arie Ravensbergen ging als 14de over de streep. Beverwijk Ook gistermiddag in Beverwijk, waar de amateurs 100 kilometer moesten afleggen, kwam Joop Zoete melk voortreffelijk voor de dag. Na dat in de zevende ronde Gerrie Bruin (zou later door een lekke band terug vallen). Chris Duyker. Wim Huur man, Jan Timmers, Wim van Dok en Cees Baars uit het peloton w: ontsnapt, voegde de jeugdige Rijp- weteringer zich in de 16de ronde een sterke solo bij de koplopers. Met nog ongeveer 10 kilometer te rijden forceerde de actieve Zoetemelk de laatste, beslissende slag: alleen Wim van Dok wist tijdig zijn wiel te pak ken. In de sprint was de renner uit Grootebroek echter kansloos tegen het felle eindschot van Zoetemelk. De uitslag luidt: 1. J. Zoetemelk, de 100 km in 2.27.58; 2. W. van Dok (Grootebroek); 3. op 10 sec. J. Tim mers (Beverwyk)4. G. van der Winde Luttelgeest5. W. Huurman (Amsterdam); 6. C. Baars (Haar lem); 7. C. Duyker (Beverwijk); 8. op 48 sec. G. Zantingh (Aalsmeer»; 9. Th. Degeling (Hoogkarspel) j 10. M. Jongkind (Aalsmeer). Doornspijk Standdaartbuiten In de 70 kilometer lange Ronde van Doornspijk deed Cock van der Hulst in de slotfase een poging om Jan van Katwijk van de overwinning af te houden. De sterke renner uit Oploo liet zich echter niet verrassen (70 km in 1.47.9). De derde plaats was voor J. Vlastuin (Scheroenzeel), terwijl A. Schroten <Epe> vóór T. Meyer (Denekamp) als vierde ein digde. Drie moedige renners Aat Venen- daal. Gerard van Noord en Joop de Wit) forceerden in de sterk bezette Ronde van Standdaarbuiten een onverwachte beslissing. Eendrachtig samenwerkend liepen zy een ronde uit. De sprint werd gewonnen door de snelle Venendaal. De spurt van het peloton werd gewonnen door Piet Kettenis vóór Jan van Geel en Leen Poortvliet. Cock van der Hulst ein digde als achtste. De 100 km ging In 2 uur, 26 minuten en 38 seconden. De Voorschotenaar Jan Zoons be haalde dit weekeinde in de Ronde van Winterswijk een knappe tweede plaats. Achter Agne Koster, die gis termiddag ook in Nieuw-Weerdingen zegevierde, ging de verrassend goed rijdende Voorschotenaar als tweede over de streep. Evert Dickhof (Oos- terwolde) hield Wim Neeskens (Bor ne) van de derde plaats af. De tijd van Koster over de 100 km was 2 uur. 34 minuten en 3 seconden. De Jeugdige Leiderdorper Leo Wassenburg behaalde zaterdagmid dag in de sterkbezette Ronde van Waarde voor nieuwelingen een ver dienstelijke vierde plaats. Winnaar werd Jan Blok (Kruiningen), die op de laatste meters zijn vluchtmakker Joop Smulders (Tilburg) achter zich hield. Ook Wassenburg was in de slotfase nog met Leo Embregts (Stampersgat) uit het peloton ont snapt en eindigden met 20 seconden achterstand. De sprint van het pelo ton werd gewonnen door Cees Koe ken (Achtmaal). Marcel Pennings uit Nieuw-Ven- nep heeft dit weekeinde een fraaie zege geboekt in de Ronde van Stryen voor nieuwelingen. De jeugdige Vener nationaal schaatskampioen bij de junioren verraste in de laatste ronde al zijn tegenstanders en ging na een kleine solo zegevierend door de finish. Versluis (Lexmond) en Veldhuizen (Maasdam) gingen na hem over de streep. Bij de amateurs boekte Arie Wurth uit Brouwershaven een verrassende zege (100 km in 2.32.39L Met kleine achterstand eindigde Wim Maasak kers (Geldrop) als tweede. Sjaak Beun legde op de achtste plaats be Cock van der Hulst heeft zyn „oude" vorm weer geheel te pakken. De lange Zoeterwoudenaar finishte zaterdagmiddag in Doornspijk achter de snelle Jan van Katwijk als fraaie tweede en zat ook gistermiddag in de I IS wint toernooi Het korfbaltoernooi. dat De Da naïden gisteren hield ter gelegenheid van het bezoek van de Engelse ver eniging Croydon heeft een dubbele overwinning opgeleverd voor HSV. HENGELSPORT S. en G. Wedstrijd m Reeuwyk- se plassen. aVngst matig. Uitslag: 1 M. Seerat. 2. Vogelenzang, 3. C. Jon- geleen. 4. P. Stuvlen, 5. M. de Roode, I 6. G. v. d Meer. 7. I. van Bohemen, j 8. A. Singeling, 9. W. v. d. Meer, 10 D. Wallaart. Viscollege Klucht- en Revuegezel- schap Tweede wedstrijd in de Ringvaart. Vangst slecht. Uitslag: 1. Meyer. 2. Manders, 3. Tegelaar. 4. Van Welzum, 5. Baks. 6. Gerritsche, 7. Groenendijk, 8. Zierikzee, 9. Van Egmond, 10. Buik. Een beeld uit de gisteren ge- -fbalwedstrijd De Dana ïdenCroydon (Engeland). Buis (Danaïden) in due! met de Engels man Ernie Sysle (wit shirt). (Foto LD/Holvast) Zowei in de eerste afdeling (sterkte ongeveer res. tweede klasse) als in de tweede afdeling (eerste klasse erken, de bonden) toonden de HSV'ers zich de sterksten. In beide klassen legde KNS op de tweede plaats beslag. De resultaten van de Engelse twaalftal len bleven aan de bescheiden kant. Slechts één wedstrijd (tegen De Da naïden» werd in winst omgezet. Soloiveek De tweede serie wedstrijden van de Sneekweek, die gisteren zou wor den gezeild, is vanwege de harde wind afgelast. Om tien uur, toen volgens schema de Jeugdklasse moest starten, was er windkracht acht. In de loop van de morgen wakkerde de wind nog iets aan en toen de orga nisatoren weinig hoopvols kregen te horen van de meteorologische dienst van de vliegbasis Leeuwarden werd om half één de blauw geblokte vlag gehesen; dat betekende afgelast. De wedstrijden op zaterdag wer den bij vrijwel windstil weer geva ren. Het is aan de serie onweers buien uit het zuiden te danken ge weest. dat de bijna 700 schepen voor zonsondergang gefinishst waren. De „Pluisjes" waren vijf uur en een kwartier onderweg geweest. Voor de grote schepen werd de route inge kort. De uitslagen van de zaterdag gezeilde wedstrijden luiden: Finn jol len: 1. De Ruyter, 2. Woortman. Val kenklasse: 1. A. Wester, 2. Gebr. Hu- ges. Pampusklasse: 1. De Haan, 2 Donker. 22 m2-klasse: 1. Goedemond, 2. mr. Linthorst Homan, 3. 20 m2- klasse: 1. Aderna, 2. H. Geveke. Scha kelklasse: 1. Akkerman, 2. Schurink. Flying juniorklasse: 1. Sipman van den Berg, 2. Ravensteijn. OK- Jollen: 1. R. Wester, 2. Martens. Tijdens de zaterdag gehouden eerste serie wedstrijden op het Sne- kermeer hadden de deelnemers te kampen met een windstilte. Zelfs de ballonfokken waren niet in staat vaart in de vaartuigjes te krijgen. Op de foto een aantal deelnemers in de 22 m2-klasse. Sternklasse: 1. Bartels, 2. Olij. Vau- rienklasse: 1. Swart, 2. De Groot. Vrijheidsklasse: 1. Alberda 2. Stas, Soloklasse: 1 Muysson, 2. Elzenaar. Regenboogklasse: 1. Van Wijk, 2. Bakker. 16 m2 klasse: 1 Joop Hel- 2. Albert Helder. Flying Dutch- - klasse 1. G. Kraak, 2 W. de Jong De Loosdrechtse zeiler Jos Kers bergen is ondanks een matige plaats in de vyfde en laatste race, die za terdag op het IJsselmeer voor Me- demblik werd verwerkt, winnaar ge worden van de internationale Solo- week. Na aftrek van deze slechtste wedstrijd op één na alle resul taten van elke zeiler tellen voor de eindklassering hield hij door zijn schitterende prestaties aan het be gin van de week ruim voldoende pun ten voor de hoofdprijs. In de laatste wedstrijd moesten de organisatoren door gebrek aan wind het parkoers inkorten. Op dat mo ment was de leiding in handen van de jeugdige Kaag-zeiler Behrend uit Rynsaterwoude, die hierdoor met een kleine achterstand op Kersbergen de tweede plaats in het eindklasse ment opeiste. De Brit Jack Holt, de ontwerper van de Soloklasse, werd in de slotrace vierde. Nederhorst werd in de B-groep winnaar van de hoofdprijs, op af stand gevolgd door Bakker en Besse- ling. De uitslag van de laatste wed strijd: 1. Behrend, 2. Curtis (GB), 3. Van Deursen, 4. Holt (GB), 5, Wilton. Eindklassement 1. Kersbergen 29 pnt, 2. Behrend 32,7 pnt, 3. Damste 50 pnt, 4. Van Vemde 57,7 pnt, 5. Curtis 62,7. B-groep: 1. Nederhorst 18.9 pnt. 2- Bakker 34,4 pnt, 3. Besseling 41,7 pnt, 4. Bodes 42 pnt, 5.'Vollebrechts 44,7 pnt. ZEILEN Flevorace Op het IJsselmeer is gedurende het weekeinde de Flevorace gehou den. Een teamwedstrijd tussen vier Engelse- en vier Nederlandse RORC- jachten om de „Ruyter canonball challenge trophy" leverde een over winning op voor het Nederlandse De Pampusbeker in de klasse A van de ronde- en platbodemjach- ten ging naar D. Lucas. N. Kikker legde beslag op de platbodemprijs in de klasse B. Hij won een race en eindigde tweemaal op de tweede plaats. Dudok van Heel won zater dag en de laatste race leverde een overwinning op voor Rollmann. De „Flevobeker" in de RORC- klasse IV was voor de Engelsman David Cole (1-5-6). De winnaars zaterdag en zondag waren respectie velijk Karei Kraemer en Hans Kor- tekaas. De hoofdprijs „De Maarten de Wit-beker", in de klasse III van de RORC-jachten werd gewonnen door Gaastra, die tweemaal als eers te en eenmaal als tweede finishte. De resultaten van de races in de RORC-klassen I en II waren: za terdag: 1. Guy Clarabut (GB), 2. S. de Wit. Zondag: 1. W. Pierrot, 2. F. Hamming. Wegens de harde storm op het IJsselmeer werden de schepen van de Drakenklasse gisteren binnenge houden. Winnaar van de hoofdprijs werd A. Visser met een tweede en een eerste plaats. MAANDAG 15 AUGUST! s (Van onze sportredactie). 1 Het uur „nul" nadert voor de zaterdag- en amateurvoet- 2 bailers met rasse schreden. Er E resten nog maar enkele we- ken voordat het competitie- S rad gaat draaien. Het afgelo- pen weekeinde rolde de voet- E bal het warme drukkende e weer en de onweersbuien van 5 zaterdag ten spijt op zee1. E vele velden. Opmerkelijke re- sultaten zijn er o.a. uit de bus E gekomen bij Lugdunum E Leonidas (31), Katwijk E Zwart Wit '28 (1—2) en Quick E Boys-comb. Hazersiooudse E Boys (103) al moet hierbij natuurlijk wel rekening wor- E den gehouden met het E vriendschappelijkeMinder prettig verliep dit voetbal- weekeinde voor de Lugdu- num-speler Zweistra. Hij werd zaterdag tijdens de ove- E rigens sportief verlopen ne- E derlaagwedstrijd tegen RCL s uit het veld gezonden De wedstrijd, die Roodenburg zaterdagmiddag tegen Noord- wijk speelde is een beetje op een mislukking uitgelopen. Het E weer was niet van dien aard. dat goed voetbal tot de moge- E lijkheden behoorde in de eer- ste helft veel te warm en na de E wisseling onweersbuien en E ook het feit, dat Roodenburg de E wedst rijd tegen ADO 2 donder- dagavond) nog in de benen had 2 was niet bevorderlijk voor het E spel. Roodenburg toonde zich S desondanks de betere ploeg en E won na een 0—2 ruststand ver- H diend met 12. Aat Heymans E nam in de eerste helft beide E Leidse doelpunten voor zyn rekening. Noordwijk kreeg in E deze periode wel kansen, maar 5 slecht schieten enerzijds en goed verdedigen van Roodenburg E anderzijds stond succes in de weg. De 0—2 stand bleef zelfs E tot de 44ste minuut van de H tweede helft gehandhaafd. Arie Weyers miste alleen voor doel man Keereweer de „kans van de dag" en pas uit een strafschop konden de roodwitten tegensco- ren. Het was doelman Jaan van der Niet die vanaf de elfmeter- stip raak schoot. De strafschop was toegekend nadat Cees Ma- rijt ten val was gebracht. In het elftal van Roodenburg speelde Candidoo op de linksbinnen plaats (opengekomen door het vertrek van Maarten de Vos) en liet Henzen zich in de pauze vervangen door Barendse. Lugdunum wil het verleden jaar verloren gegane terrein (tweede klasse) graag zo spoe dig mogelijk terugwinnen en de groenwitte Leidenaars hebben om dit doel te bereiken een aantal maatregelen genomen (o.a. de verplichte training). Het eerste resultaat hiervan was gistermiddag in de wedstrijd tegen het naar de tweede klasse gepromoveerde Leonidas al waar te nemen. De Leidenaren speel den behoorlijk voetbal en wonnen verdiend met 31. Al in de eerste helft waren de aanvallen van Lugdunum tal rijk, maar slechts twee leverden succes op. In de 15de en 25ste minuut scoorde Kees de Cler. De overige k&nsen bleven door slechte afwerking onbenut. Na de wisseling lag het tempo wat lager. Lugdunum bleef ech ter sterker, ook nadat Leonidas uit een strafschop (toegekend wegens een wat te forse actie van Koos Crama) had tegen gescoord. Wim de Roo drukte het betere Leidse spel nog in een treffer uit. Hij kopte de bal na een voorzet op maat van Gijs Collé achter de Leonidas-doel- UVS is nog steeds „leider" in het nederlaagtoernooi van het veertig jaar bestaande Leider- dorpse RCL. De Leidse blauw- witten wonnen verleden week met 41 en dit resultaat is zaterdagmiddag door Lugdunum niet verbeterd. De zwakke Leid se combinatie slaagde er zelfs Hoe warm het was Spelers van Noordwijk zoeken wat verkoeling tijdens een (kleine) „pauze" in de strijd tegen Roodenburg. Nauwelijks drie kwartier later barstte een en het Noordwijk- ter Foto LD/Holvast) De Leiderdorpers kwamen pas na de wisseling op dreef. De opgelopen 01 achterstand (doelpunt van Van der Heijden in de derde minuut) werd toen spoedig ingelopen en in een overwinning omgebogen. In de veertiende minuut maakte de jeudige Nievaart gelijk, Sonne- veld kopte na een half uur 21 achter Lugdunum-doelman Waasdorp en kort voor het ein de ^bepaalde linksbuiten Mool- <£ijk vanuit een moeilijke hoek de eindstand op 31. De slotfase verliep voor Lug dunum overigens toch bijzonder onprettig, want behalve het verloren gaan van de voorsprong raakten de Leidse groenwitten ook nog een speler kwijt. Scheidsrechter Bax stuurde rechtsbuiten Zweistra (na al enige waarschuwingen te heb ben gegeven) van het veld Het combinatie-elftal van Roodenburg dat gisteren in Nootdorp heeft deelgenomen aan het toernooi van het naar de derde klasse gepromoveerde RKDEO, is met een derde plaats uit de strijd gekomen. De Lei denaars verspeelden de kans op de finale door in de eerste wed strijd met 30 van het naar de tweede klasse gepromoveerde DHL te verliezen. In de strijd om de derde en vierde plaats kwamen de Leidse blauwzwar ten uit tegen het Wassenaarse Blauw Zwart, dat de eerste wed strijd met 20 van RKDEO had verloren. Roodenburg speel de in deze wedstrijd aanmerke lijk beter en won verdiend met 41. De Wassenaarse ploeg combinatie van het eerste en tweede stelde teleur. Een op twee plaatsen gewij zigd elftal van Rijnsburgse Boys Pet en Dick Heemskerk 2 ontbraken op het appel waar voor Van Zuylen en Van Star- kenburg meespeelden heeft de wedstrijd tegen De Geuzen zonder al te veel moeite met 41 gewonnen. De Amsterdam mers kwamen overigens met zeven invallers bimien de lynen. De Rijnsburgse ploeg waarin Bab Kralt in de voorhoede opereerde nam in de 25ste mi nuut de leiding door Van Zuylen en hoewel de Amsterdamse mid- voor Van der Vaart daarna twee goede kansen kreeg was het op nieuw Rijnsburgse Boys dat scoorde. Uit een voorzet van de overigens matig spelende Hans Roem schoot midvoor Jac. den Heijer onhoudbaar in: 20. De Geuzen kwam weliswaar twee minuten voor de rust tot 21 terug toen de geelzwarte defen sie wegens vermeend buitenspel bleef staan en rechtsbinnen De Jong vrij voor doelman Drie bergen ongehinderd kon in schieten. Na rust waren de Rijnsbur- gers oppermachtig. Jac den Heijer rondde in de 22ste mi nuut een fraaie combinatie met Van Zuylen en Kralt doeltref fend af (31) en acht minuten later kreeg Bab Kralt eindelijk zyn zin. Met een bijzonder hard schot bepaalde hij de eindstand op 41. Een wat beter spelend Nieuw Lekkerland heeft in Alphen een 01 zege behaald op ARC. Dé Alphenaren kwamen overigens beter voor de dag dan verleden week tegen 's-Gravenzande wat voldoende hoop geeft voor de komende competitie. Het beslissende doelpunt werd in de veertiende minuut van de tweede helft gescoord door de Nieuwlekkerlandse linksbinnen Kuiper. jer Het tweede doelpunt van :1 Roodenburg in de strijd tegen Noordwijk. Aat Heymtn» 5 schiet de bal langs doelman Jaap van der Niet. (Foto LD/Holvast) Er was zaterdagmi Katwijkse Hoornespolder, waar vierdeklasser Katwijk aantrad tegen het gerenommeerde Rot terdamse Zwart Wit '28 (tweede klasser) beslist geen t) sen verschil. Katwyk speelde een voor de warmte op. merkelijk fris partijtje voetbal en heeft het Zwart Wit bijzon der moeiijk gemaakt. De Rot terdammers wonnen uiteindelijk met 12'. In de eerste helft nam Zwart Wit door rechtsbinnen Oren- beek de leiding. Na de in stromende regen maak te Jan Hasenoot gelijk: 1l. Zwart Wit gebrand om te winnen zette nu alle registen open en linksbinnen Nieuwstra- ten passeerde doelman Klein- hout voor de tweede maal. Het bleef in de spannende slotfase 12, al was Jan Hasenoot vyf minuten voor het einde dicht bij de gelijkmaker. Doelman Van der Laan redde echter voortref felijk. Een oppermachtig SVOW heeft de traditionele oefenwed strijd tegen vierdeklasser Flevo met 5—0 gewonnen. De Wete- ringers gaven in dit regenballet (de wedstrijd werd in stromen de regen gespeeld) op alle onderdelen de toon aan. Co van Heek (3), Van Meer en Jan van Heek deden het krachtsverschil in de scorP uitkomen: 50. In een aardig oefenduel heeft Rouwkoop tegen OSO uit Zoe termeer het loodje moeten leg gen. De Voorschotenaren verlo ren met 12. Het enige tegen doelpunt werd door Jaap Roest Leiden, dat het komende sei-|K! zoen na een afwezigheid zeven jaar weer in de vierdibii klasse van de KNVB uitkomt, ril heeft zaterdagmiddag een aar- ra dige wedstrijd gespeeld tegen Ir een UVS-combinatie. Leiden won dankzij beter spel in d tweede helft verdiend met 3- Bij de rust was de stand nojL gelijk: 00. Het scoreverloop luidt: Hilde Plate 10, Herrem u 11, Herman van der Kraait 21, Hans Diepenbach 3—1. Lisser Boys heeft de compe-1 titievorm nog niet te pi Dat is zaterdagmiddag tegen VVGZ wel duidelyk geworden Na een 23 ruststand tr® VVGZ met maar liefst 2—6 a het langste eind. Het scorev loop luidt: Van der Linden 0-1 Bakker 02. Arnoldus 12, Al- gera 2—2. Bakker 2—3. rust Van der Meyden 24, Bakker 2—5, Van der Meyden 26. In een goede wedstrijd heeft een verjongd Oegstgeest-elftil de punten gedeeld met Noordwijk-combinatie (22).D( Oegstgeester-combinatie, voldeed aan alle verwachtingen e uitstekend party. De jeugdig» F. v. d. Valk (eerste Oegst doelpunt) stelde zyn kandida tuur voor het eerste team. Van Duivenbode scoorde de gelijk maker. Koudekerk en Alphen hebben acht doelpunten broederlijk deeld. In de eerste helft was Alphen iets schotvaardiger (23), maar na de wisselini maakte de thuisclub de achter stand weer geheel goed. Het scoreverloop luidt: Albert Zweeris 10, Boon 11, Van Munster 12, Albert Zweerii 22, Van Munster 2—3, rust, Latanaswy 24, John Hars kamp 34 en 44. Het Ter Aarse TAVV heef! zaterdag de finale var Griekspoortoernooi van (Nieuw Vennep) bereikt. De Ter Aarders versloegen in de druk kende warmte het Amsterdamse Ned Lloyd na een 1—1 ruststand met 52. De doelpunten TAW werden gescoord Vollema, Stichter en Van der Steeg (3). Wanneer de eerste oefenwed strijd van Hazerswoudse Boys het beeld weergeeft van wat df zwartwitten het komende sei zoen in de vierde klasse zullen presteren, dan ziet het ei de Hazerswoudse club somber uit. In Katwijk werd namelijk met niet minder dan ÏO-3 (ruststand 52) verloren de Quick Boys-reserves, treffers van Quick Boys kwamen op naam van Cees de Best, Koos Klinkenberg (3), Arend van der Plas en Hans Pluymgraaf (5) Voor Hazerswoudse Boys scoor de Spruitenburg. in1111111111Illiniummm1

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 10