Leids echtpaar viert diamanten bruiloft en G. oefent voor Kerkrade Leidse jeugd twintig jaar beziggehouden Leids cabaret wint concours Klemvast in de greep van Intourist TOYOTA „AUTO HOME" K.L.M. verspreidt al dienstregeling van binnenlands luchtnet Vaantjes en chocola! Vuurtoren verhuist Burgemeester op bezoek erd óchryvett De broodprijs De secretaris van de afdeling Noordwijk van de Ohr. Bedrijfsgroe pencentrale schrijft ons van mening te zijn, dat de verlaging; van de broodprijs, zoals deze door enige gro te bedrijven in Amsterdam is toege past, over 'het gehele land navolging verdient en ook zeer wel mogelijk is, gezien de verhouding tussen lonen en prijzen in deze sector van het be drijfsleven. Zijns inziens dient de re gering er trouwens met meer nauw lettendheid op toe te zien, dat de prijzen van alle levensmiddelen niet voortdurend worden verhoogd. d. Tuin-Zitman is het vandaag een bijzondere dag. Een feestelijke dag ook, want het echtpaar kan terugzien op zestig jaar huwelijksleven. Ter gelegenheid van dit dia manten huwelijksfeest heeft de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, met zijn echtgenote vanochtend een be zoek gebracht aan het diaman ten paar, dat sinds enkele jaren aan de Rijnsburgersingel (no. 20a) woont. Tuin hebben trouwens alle re den om dankbaar te zijn. Precies één dag voor het grote feest is de bruidegom uit het ziekenhuis ontslagen, zodat hij de bruiloft met de kinderen thuis kan vie ren. De bruid Is nog kerngezond, maar zij is dan ook zeven jaar jonger dan (haar 85-jarige) man. Trouwens de heer v. d. Tuin gaat wat zijn gezondheid betreft nu weer goed vooruit. De bruidegom, die zijn jongere ja ren als marinier heel wat reizen tt, heeft drieëndertig jaar lang op een Leidse scheepswerf gewerkt. Het echtpaar v. d. Tuin heeft vijf kinderen (vier dochters en een zoon), twaalf kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. Het heeft achtereenvolgens aan de Waardgracht en in de Groen- oordstraat gewoond om in 1959 naar de Rijnsburgersingel te ver huizen. De heer en mevrouw v. d. Tuin lezen al zestig jaar het L.D. (Foto LD/Holvast) Spanning stijgt In het Sportpark Leidse Hout ging het gisteren luidruchtig toe. K. en G. was daar in een vóór-generale bezig te exerceren in verband met de deelneming aan het Wereldcon cours a.s. zaterdag in Kerkrade. Vrijdag om 7 uur houdt men de ge nerale en Iedere belangstellende is daarbij van harte welkom op het sportveld. Alleen zal men dan geen uniformen zien, daar men deze in de best mogelijke staat wil houden voor zaterdag. In spectaculaire shows zijn het Amerikanen, die plegen uit te blin ken. Tegen een Amerikaans korps van 200, met veel majorettes, voelen de 100 senioren van K. en G. in vertwijfelde ogenblikken van span ning zich nietig. Bedoelde Ameri- Gouden bruiloft Morgen gaan voor de heer en mevrouw FlippoBij, De Genestet- straat 14 in Leiden, de gouden bruidsdagen in. De heer A. Flippo (73) en mevrouw S. FlippoBij (72) zijn op 23 augustus 1916 in het hu- wejjjk getreden en de komende we ken gaan zij dit heuglijke feit her denken. De heer Flippo heeft ruim .45 jaar bij de Noord-Zuid-Holland- sche Vervoer Maatschappij gewerkt, eerst als monteur, toen als voor manmonteur en in 1958 werd hij als baas gepensioneerd. De heer Flippo heeft altijd aan de tram gewerkt en met een gevoel van weemoed denkt hij vaak terug aan de tijd, dat de blauwe tram zich door de Leidse binnenstad kronkelde. Overigens heeft hij niet alleen in Leiden ge werkt. Ook in Haarlem heeft de heer Flippo enige tijd doorgebracht. Het echtpaar Flippo dat nog heel gezond is heeft een zoon en een dochter. Ook de heer Flippo jr. is werkzaam bij de NZH. Er zijn op het ogenblik vier kleinkinderen. De heer Flippo is een enthousiast hemdenliefhebber, de grote St. Bern- hardhond Arno is zijn lieveling. Verder gaat hij graag vissen. Het echtpaar FlippoBij leest al meer dan 50 jaar het Leidsch Dag blad. ADVERTENTIE ZOEKT EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten kanen, die inmiddels al aan de beurt zijn geweest, zijn de leden van de Dougherty High School Band uit Philadelphia, die 115 van de 120 punten in de wacht sleepten. Een goed Nederlands figuur heeft de Oosterhoutse Showband „Excelsior" al geslagen met 109 punten. De spanning bij K. en G. is hevi ger dan in 1962. Maar de heren Freyser, IJzerman en Piet Ooster hout, de drie K. en G.-generaals, hebben in die vier jaren niet direct stilgezeten. Indien niet de top-over- winning, de eer van Leiden redden zij beslist Nieuw schoolhoofd In verband met het vertrek van dhr. A. van der Rovaart naar Rot terdam, heeft het bestuur van de Ver. voor Chr. Onderwijs (Her vormde Scholen) in Leiden met in gang van 15 Augustus a.s. de heer H. A. Schaar benoemd tot hoofd van de Prins Bernhardschool aan het Noordeinde. OFF. DEALER G. DOUSTRAAT 4—4A TELEFOON 31339 Leidens oudste werd 101 jaar De oudste inwoonster van Leiden, mevr. G. van ZuylenRiethoven, is gisteren 101 jaar geworden. Mevrouw Van Zuylen is in het begin van dit jaar uit Rijnsburg naar het rusthuis Zonnewende in Leiden gekomen. Zij kreeg gistermiddag dan ook twee burgemeesters op bezoek, burgemees ter Koomans van Rijnsburg en bur gemeester Van der Willigen van Leiden. Mevrouw „Grietje" van Zuy len is sedert 1933 weduwe. Het echtpaar Van Zuylen heeft vier kin deren. De gezondheidstoestand van mevrouw Van Zuylen is redelijk. Ze moet het bed houden, maar is Verder nog erg kwiek. Studenten in het nauw „We zitten klemvast in de machtige hand van Intourist, het Russische reisbureau", zo heeft de Utrechtse huifkar-student Frans Suasso aan de reportageafdeling van de Vara laten weten. De vijf Utrechtse studenten, die met hun door een Russische trac tor getrokken huifkar naar Moskou reisden om de aandacht te vestigen op hun lustrum „Tussederusse", zijn na hun aankomst in de Russische hoofdstad geconfronteerd met de Russische bureaucratie. Toen zij uit Nederland vertrokken wisten zij reeds dat Intourist alleen akkoord ging met een reis per vlieg tuig, trein of auto. De Utrechtse stu denten waagden het er desondanks op, zij het dat, zij het paard als trek dier in Polen achterlieten en van daar af de voorkeur gaven aan de Russische tractor. Tot Smolensk, zo heeft Frans Suasso aan de Vara la ten weten, hebben de Utrechtse stu denten geen last gehad, hoewel hun bagage bij het passeren van de Rus sische grens secuur werd gecontro leerd op de aanwezigheid van porno grafie en bijbels. Het Russische visum in de passen leverde tot Smolensk vrije doortocht, maar daar begonnen de Russische ambtelijke molens te draaien. Intourist kwam ef achter dat de Utrechtse studenten met een an der vervoermiddel Rusland waren binnengekomen. Moskou hebben ze nog bereikt, maar wat er verder van de studenten en hun huifkarreis te recht komt, is niet bekend. De Utrechters waren van plan, na de reis van Moskou naar Leningrad per boot naar Nederland terug te keren; of het zover komt, zal nog moeten blij ken. Nog steeds is niets naders bekend geworden over de reden van de ver zegeling van het bandopnameappa raat van de studenten. De Vara heeft gisteravond nog wel een bandje per vliegtuig ontvangen, maar dat schijnt te dateren van de tijd voor de ver zegeling. Frans Suasso heeft tijdens een telefonisch reisverslag gister avond ook niets naders over de ver zegeling verteld. Tour de Frats De derde etappe van de Tour de Frats voerde van Sassenheim naar Oudewater. De jonge wielrenners hadden de wind in de rug en al spoedig bereikte de karavaan dan ook Bodegraven, waar op de skel terbaan een spannende tijdrace voor ploegen werd gereden. De uitslag: 1. Cinzano; 2. Eternit (op 3 secj3. Hilo Cola; 4. Mirlon Mirlana; 5 Televizier; 6. PBNA; 7. DAF; 8. Revilac: 9. Hopax; 10. Sony; 11. Okay IJs 12. Albert Heyn. De andere ploegen werden gezamenlijk op de veertiende plaats geklasseerd, anders zouden zij een te grote achterstand oplopen en dat kan niet in de Tour de Fr at* (Van onze Haagse correspondent) Hoewel de KLM hardnekkig blijft volhouden, dat over de in- dienststelling van het binnenlands luchtnet nog geen definitieve beslissing is genomen, heeft zij bij de vandaag verschenen na jaarsdienstregeling toch een vouwblad met routes en prijzen van de Ned. Luchtvaart Maatschappij N.V. i.o. bijgesloten. De najaarsdienstregeling gaat 22 augustus in, maar volgens de KLM- persdienst mag daaruit niet de conclusie worden getrokken, dat ook het binnenlandse luchtnet op die datum start. Ongewenst bezoek aan de veiling Tot nu toe onbekende ongewenste bezoekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag door het for ceren van een raam ingebroken in de bloemenveiling in Roelofarends- veen. In de kamers boven de kanto ren was enige ravage aangericht en enige niet belangrijke artikelen wer den ontvreemd. Wel van belang was, dat de microfoon bij de telefooncen trale was meegenomen. Hierdoor ontstond er 's morgens vertraging bij het doorgeven van de telefoon - gesprkeken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Cricketprogramma lste klasse A: Quick—VOC (13/8): ACCRood en Wit; Bloemendaal I VOC. ExcelsiorSparta HCC 2de Kre- lste klasse B: HCC 2—RW 2 (13/8) I kels; RW 2—ACC 2. 2de klasse BI: Excelsior 2Ajax (terrein Victoria, Rotterdam). 3e klasse C: Ajax 2Groen Geel 2. 4< klasse C: Sparta. 2Ajax 3. Wat hebben ze weer genoten! De Leidse kinderen, die dank z(j de activiteiten van de Commissie Jeugdvakantiebezigheden vanochtend en vanmiddag in de Stadsgehoorzaal 1 bij elkaar waren. Voor dit jonge volkje trad op de i toneelgroep 's-Gravenhage met ..De avonturen van kapitein Kid". Het waren de laatste voorstellingen, die I dit jaar in het kader van de va kantiebezigheden werden gegeven. De voorstellingen van vadaag had den een bijzonder tintje, omdat hel dit jaar voor de twintigste maal ge- I organiseerd vakantiefeest voor de Leidse jeugd was Al van 1946 af worden in de Sleu telstad jeugdvakantiebezigheden op touw gezet. Reden waarom alle kin deren vandaag aan het einde van de twee voorstellingen een herinnering» - vaantje en een chocoladereep ont vingen. Het werk van de Commissie Jeugdvakantiebezigheden verdient daarom zoveel waardering, omdat nog elk jaar een grote groep kinde ren in de leeftijd van 6 tot 14 jaar niet met vakantie gaat. De foto's geven een beeld van de vaantjesuitreiking en van de span ning waarmee de voorstellingen van vandaag warden gevolgd. (Foto's L.D. Holvast). „Stel dat de directie en de Rijks luchtvaartdienst besluiten op korte termijn te beginnen, dan moeten on ze agenten toch geïnformeerd zijn? Het meest logische en goedkoopste was die informatie bij de grote I dienstregeling in te sluiten". Overi- I T?PflllfllP gens bevat de routebeschrijving geen nieuws meer. De luchtlijnen zullen I lopen van Schiphol via Enschede naar Groningen v.v. en van Schiphol via Eindhoven naar Maastricht. Op vrijdag en zondag zijn er rechtstreek- I se diensten. De tarieven liggen onge- veer 25% boven het treinretour. Cabaret der Onbekenden in Loosdreclit besloten Het Leids Zolder Cabaret is winnaar geworden van het door Max van Praag georganiseerde „Cabaret der Onbekenden", een jaarlijks terugkerende talentenjacht. In de botenloods van jachthaven Van Dijk in Oud-Loosdrecht werd deze voor de pas in het begin van dit jaar officieel opgerichte Leidse cabaretgroep verheugende uitslag gisteravond bekendgemaakt. Het concours in Loosdrecht kent een aantal voorronden, waaruit de uiteindelijke finale- kandidaten te voorschijn komen. In de finale kwamen gisteravond aan bod: The Lightnings uit Rotterdam, Elisabeth van de Vrande uit Tilburg, De Kozandes uit Veldidriel, Yvonne Groeneveld uit Utrecht, The Merriment Singers uit Heerde, het Leids Zolder Cabaret, Linda Meron uit Utrecht, het duo Ineke en Wiebe uit Hilversum, Rosemarijn van Buuren uit Bussum en The Silverstars uit Laren. De jury stond voor de haast onmogelijke taak om uit deze lange rij van deelnemers, die met een zeer gevarieerd programma op het podium kwamen, een bevredigende keus te maken. Het Leids Zolder Cabaret bleek uiteindelijk het sterkst, mede door de zeer goede teksten. De tweede prijs ging naar Yvonne Groeneveld, een klein meisje met een grote stem en de derde prijs naar The Lightnings, een beatgroep met neigingen in de country- and westernriohting. De „Contactcommissie Vliegvelden" i heeft besloten de betrokken fuchtha- venbesturen te adviseren aan de KLM, ten behoeve van haar binnen- j landse luchtnet, een reductie toe te staan van 50 procent op de normale j landingstarieven. Dat betekent dat de N.L.M. (zoals de binnenlandse doch- I ter van de KLM zal heten) straks naar alle waarschijnlijkheid voor half geld van de luchthavens Eelde, Schip- j hol, Rotterdam en Beek gebruik zal kunnen maken, althans voor zover j het binnenlandse lijnvluchten betreft. De „Contactcommissie Vliegvelden"; WLarbij alle Nederlandse luchthavens zijn aangesloten, heeft gisteren over j deze aangelegenheid in Utrecht ver- gaderd. Verwacht wordt, dat de be- J trokken luchthavenbesturen het ad- vies van de commissie zullen volgen, j De reductieregeling zal voorlopig gel- I den voor drie jaar. Daarna wil de commissie zonodig de zaak opnieuw bezien. De KLM heeft de opening van een binnenlands luchtnet mede afhanke lijk gesteld van een aanzienlijke ver laging van de landingsgelden. Wat de maatschappij daar precies onder ver staat werd niet medegedeeld. Ge vraagd om commentaar, liet de direc tie van de KLM weten „met belang stelling van het besluit van de com missie kennis te hebben genomen". Over de vraag of een reductie van 50 procent voldoende werd geacht, wens te men zioh niet uit te laten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Jacobus Adrlanus Petrus, z v. L. Plug en I. A. vam Haarlem. Albertus Anne, z. v A. van Duijn en A. Barn- I hoorn: Saskla. cl. v. F. Marquenie en i J. van der Velden; Angelina Melanle, I d. v A. F. Stlefelhagen en P. H. Ter- vooren: Walter Johannes Hendricus, z. v. J. J. W. Englebert en J. L. M. Schouten: Bert Jeroen, z. v. D J. Kle- vering en J. P Wllkeslruls; Adriana Geertrulda Wllhelmina, d. v. W. H. J. M. Duivenvoorde en G. W. M. van der Poel; Cornelia, d. v, B. Star en J. van der Plas; Qulr'lnus Jacobus, z v. H. J. van der Krogt en J. M. J. Onderwa ter; Johannes Cornells, z. v. J C. Kromhuot en W. Brinks; Lydla, d. v. J. A. Brussee en A. wam der Plas; Jo- ham Mozes Simon, z. v. P. J. Parlnussa en A. L. S. Pattlkawa; Bastlaantje Sa rina Maria. d. v A. de Regt en A. S. ven Herk: Petronella Helena Anna, d. v P. Stam en A M. Bruljnem; Jaque- llne, d v. J. P. Lasschul|t en A. J. A. M ran Tongeren; Gerddne Ellze Ma rianne, d. v. H de MoolJ en D J Post; Maria Catharlna. d v. C. M. Wijsman en J. C. van der Plas. GETROUWD F W. Vermeulen en W F. V IJl brief OVERLEDEN J. C. de Swljger, 74 Jaar, man; J. Rooseboom. 83 jaar. man; H. Loeber, 81 Jaar. man; F de Zwart. 88 Jaar. man; W. R. Zeegers, 92 Jaar. wed. van J J. Bakker; S F. Offerman, 79 Jaar, Eén van de vuurtorens van IJmuiden wordt ongeveer 40 me ter verrold. Dit is noodzakelijk, door de nieuwe vorm van de ha venmond. De oude toren wordt behouden omdat het één van de oudste vuurtorens in ons land is. Op de voorgrond de fundamenten, waarop de vuurtoren moet komen e staan. DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1969LEIDSCH DAGBLAD Bil, -- -

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3