Spoedig hereniging van Italiaanse socialisten Bestrijding van kapitalisme, maar tgeen proletarische r MUNDl VICTOR Gesprek tussen joden en christenen HAAGS AGENDi PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 9 AUGUSTt (Van onze Romeinse correspondent) Op 22 en 23 oktober zal, waarschijnlijk in Rome, de oprich tingsvergadering bijeenkomen van de nieuwe socialistische partij van Italië, waarin de PSI (Italiaanse soc. partij) en de PSDI (de sociaaldemocratische partij) zich zullen herenigen. Het is bijna twintig jaar geleden (januari 1947) dat een vrij talrijke groep socialisten, onder leiding van Giuseppe Saragat, zich af scheidde van de oude socialistische partij, daar zij deze te zeer geneigd vonden altijd achter de communisten aan te lopen. Was dit niet gebeurd, dan zou Italië waarschijnlijk in 1948 het eerste land zijn geweest, dat door middel van vrije verkiezingen ..ach ter het gordijn" zou zijn verdwenen Maar de tijden zyn veranderd. Men zou het niet ver mis hebben, wan neer men de stelling verdedigde, dat op dit ogenblik de socialisten van Nenni zich ongeveer op hetzelfde punt bevinden als in 1947 die van Saragat en dat de sociaaldemocraten, na in de jaren 1955 tot 1960 steeds meer een rechtse politiek te hebben gevoerd, geleidelijk weer hun oude socialistische ziel hebben hervonden met het gevolg dat thans, schakerin gen daargelaten, het verschil tussen de beide partijen niet groot meer is. Over de samensmelting wordt al enkele Jaren gesproken en de onder handelingen zijn, met horten en stoten en onder voortdurende tegen werking zowel door de communisten als door de rechtsgeoriënteerde groe pen, reeds lange tijd gaande. Maar echt op dreef kwamen de besprekin gen toch eerst in dit jaar en enkele dagen geleden is eindelijk het be langrijke document gepubliceerd, „Verklaringen der grondslagen voor gezamenlijke politieke actie en orga nisatie", dat werd opgesteld door een commissie waarin voor beide partijen een gelijk aantal vertegen woordigers zitting had. De oprichting van de nieuwe party, waarschijnlijk in november van dit jaar, betekent een mijlpaal in de geschiedenis van Italië. Niet onmiddellijk, maar on vermijdelijk in de eerstvolgende jaren, zullen er grote veranderingen uit voortvloeien: wie de ontwikke ling in dit land heeft gevolgd, zal hebben opgemerkt, hoe gedurende de lange periode van twintig jaren, waarin de Christendemocratische partij ononderbroken aan de macht is, steeds weer alle partijen, die deel nemen aan een regering onder chris tendemocratische leiding, hun greep op de kiezers verliezen. Dat is ver klaarbaar. Het gaat steeds om wat men hier noemt „lekenpartyen", on verschillig of het nu liberalen (oud- tyds volgelingen van Cavour), repu blikeinen (volgelingen van Mazzini) of socialisten betreft. De mensen, die hun stem geven aan één dier lekenpartyen zyn anti- clericaal en het anticlericalisme is in Italië, een land dat zyn nationale onafhankelijkheid en eenheid ver wierf In een lange strijd tegen de wereldiyke macht der pausen, een zaak waarmee niet te spotten valt. Als men iemand van iets volkomen ADVERTENTIE sigaren van wereldfaam onredelijks wil betichten, maakt de volksmond gebruik van de staande uitdrukking: hij zou in staat zyn kwaad te spreken van Garibaldi Geen wonder, dat die lekenpartyen, wanneer zij gaan samenspelen met een uitgesproken clericale party, hun volgelingen kopschuw maken. Sterke groei Het gevolg van een en ander was, dat er op den duur, behalve de rechtse extremisten, de fascisten dus (die overigens terrein verliezen), slechts twee sterke partyen dreigden over te biyven, de christendemocrati sche en de communistische. De „eindstrijd" zou dan tussen die twee worden gevoerd. Geen prettige ge dachte! Ook al schenen de christen democraten die stryd niet te vrezen. En thans komt er plotseling veran dering. Zeker, ook de socialisten hebben, door hun deelnemen aan de regering van „centrum-links" verlie zen geleden, maar de linkervleugel, die zich heeft afgescheiden en als „proletarische eenheidsparty" zich naast de communisten in de linkse oppositie tracht te handhaven (hoe lang?) biykt op geen stukken na zoveel volgelingen te hebben als de oprichters hadden verwacht. En als de socialisten thans wat minder sterk zyn dan vóór zy regeringsparty werden, daar staat tegenover, dat de sociaaldemocraten, van 1948 tot 1962 een der kleine partytjes. hun aan hang gestadig en zeer sterk zien groeien nu zy, in samenwerking met de socialisten, er weer naar streven de gang van zaken in progressieve zin te beïnvloeden en om te buigen. Komt er nu straks een socialistische party, waarin Nenni-soclalisten en Saragat-socialisten verenigd zyn, dan zal voor het eerst na 1947 de Christendemocratische party een numeriek zeer krachtige party naast zich op de regeringsbanken vinden. Dit kan het einde betekenen van veel baantjesjagery en corruptie. En zeer zeker zal Italië zich dan meer gaan ontwikkelen in de geest van de Noordeuropese democratische landen. Uitdraging van de principes der vryheid en der democratie; volkomen gelijkberechtiging van de vrouw; vertrouwen in de opkomende gene ratie; uitbanning van alle privileges waarop ook gegrondvest; bestrijding van alle machtsmisbruik door over heid of particulieren; strijd tegen de armoede, de werkloosheid, het anal fabetisme; bevordering der geiyk- heid tussen hoord- en zuid-Italië en In het algemeen tussen hoogontwik kelde en achtergebleven gebieden door middel van economische plan ning, ziedaar enkele der doelstellin gen van de nieuwe partij. Andere zyn: de mogeiykheid voor allen om toegang te krygen tot iedere vorm van onderwys, het scheppen van behooriyke woonruimten voor allen, recht op gratis geneeskundige btf- AIs BRIEF te verzenden. Frankeren met 20 ct. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. HUISADRES; Naam:-- Woonplaats:. stand, sociale zekerheid voor allen. Men ziet: een programma, dat den ken doet aan de Scandinavische Contra- communisten In rechtse kringen wordt gejam merd over „het roemloze einde van de sociaaldemocratie die door com munistenvriendjes wordt opgeslokt": van links (tot in de linkervleugel van Nenni's party toe) wordt ge zegd. dat men het juiste midden heeft gevonden. De communisten, en men vergete niet, dat zy by de laat ste gemeenteraadsverkiezingen voor het eerst na de oorlog niet alleen geen grote vooruitgang boekten maar een ietsje achteruit gingen, spreken over „verraad aan de arbeidsklasse". De houding ten aanzien van de com munisten wordt zeer duideiyk om schreven. „Tegenover de communisten be staat voor de socialisten een nauw keurig afgebakende ideologische en politieke grens, die haar oorsprong vindt in de overtuiging, dat socialis me onmogeiyk kan bestaan zonder democratische organisatie van de partij, van de gemeenschap en van de staat. De communisten nemen kritiekloos ervaringen en ideeën tot voorbeeld, die generlei waarde heb ben voor landen, welke eeuwen van beschaving en een volle eeuw van democratische ontwikkeling achter zich hebben. Uit dien hoofde is het onmogeiyk, dat socialisten en com munisten gezameniyk zich zouden opmaken tot overnemen van de macht. Zonder de mogeiykheid te willen uitsluiten dat af en toe voor welom schreven doelstellingen een gemeen- schappeiyke actie met de communis ten denkbaar is, acht de party elke samenwerking met de communisten ten enenmale uitgesloten zolang deze niet hun kritische houding tegenover bepaalde zaken en gebeurtenissen geheel hebben herzien". Strijdbaar En in de aanhef van het zeer uit voerige document wordt gezegd: „Socialisme is onafhankelyk van democratie en vryheid, van alle vrij- heden, politieke, burgerhjke en gods dienstige, die met elkaar ten nauwste samenhangen en zoals het socialisme alleen kan worden verwezenhjkt in vryheid en democratie, zo kan ook de democratie niet ten volle worden verwezeniykt dan in en door het socialisme". Is deze party, die deel gaat uitma ken van de Socialistische Interna tionale, nu iets soortgelyks als de „Labour party" in Engeland of de P. v. d. A. in Nederland? Neen, haar houding is meer strydbaar. Men leze slechts: „De geschiedenis leert, voor al in Italië, dat in het kapitalistisch regime steeds zekere neigingen schuilgaan tot autoritaire en dicta toriale avonturen en dat het kapita lisme, ook waar het schynbaar de regels van het spel strikt in acht neemt, steeds gekenmerkt wordt door uitbuiting van de ene mens door de andere, hetgeen leidt tot onderdruk king van de vryheid van de enkeling. De geschiedenis van de laatste halve eeuw heeft echter ook geleerd, dat proletarische revoluties, ook waar zy hebben geleid tot afschaffing van het privébezit der produktiemiddelen, ontaarden in party- of staatsdepo- tismen, door welke de vryheden en het democratisch leven van enkeling en gemeenschap worden onderdrukt". De nieuwe partij zal dus het kapi talisme bestrijden, doch wenst beslist geen proletarische revolutie. Zy wil streven naar gelijke rechten voor alleen. Als onderdeel in het geheel van politieke partyen menen wij Italië met deze uit samenkoppeling geboren nieuweling geluk te mogen ADVERTENTIE Auto in, auto uit... er zijn hele groepen automobilisten die hun wagen hoofdzakelijk voor het korte afstandswerk ge bruiken. Veel schakelen: hoogstens 50 km, een motor die te weinig op temperatuur komt... het vergt nogal wat van zo'n automotor. Gelukkig is er een olie die het allemaal aan kan: Shell Super motorolie! Voor alle rij-omstandigheden, voor alle typen auto's, voor alle weersomstandigheden, voor alle rij-stijlen is Shell Super motorolie de aangewezen smering en bescherming. Shell Super motorolie - voor smering in veelvoudl SHELL BIEDT MÉÉR! Automobilist doorgereden na ongeluk In de nacht van zondag op maan dag is de 19-jarige bromfietser E. Seinstra uit Jubbega op de H. de Vosweg in Heerenveen door een auto aangereden. De jongeman is vermoedelijk eerst op de motorkap te rechtgekomen en daarna in de Scho- terlandse Compagnonsvaart geslin gerd. Hy moet op slag dood zyn ge weest of in de vaart zyn verdronken. De automobilist is doorgereden zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De bromfietser had zyn meisje naar huis gebracht. Toen de jonge man niet in zyn ouderiyke woning terugkeerde waarschuwde men de politie. By een gezameniyke speur tocht werd het slachtoffer door zyn broers gevonden. De automobilist is vandaag aan gehouden. Het is een grondwerker, die verklaarde het idee te hebben gehade enl angs dew eg onbeheerd staande bromfiets te hebben ge raakt. De politie vermoedt dat de grondwerker (27) uit Nieuwehorne, onder invloed van sterke drank bou hebben gereden. MET EEN ENKEL WOORD Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is. VAKANTIEADRES P-a. Straat: Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen. BINNENLAND Essocomplex van 250 miljoen Burgemeester van Rozenburg. J. Aschoff, heeft gisteren in Rotter dam-Europoort, de eerste paal gesla gen voor de nieuwe amoniak- en stikstof kunstmestfabriek. die Esso Chemie N.V. daar gaat bouwen. Het nieuwe Essocomplex in Europoort, vergt een investering van ongeveer f 250.000.000. Kleuter verdronken Om vyf uur gistermiddag is in het Limburg- se plaatsje Wellerlooi het ruim an derhalf Jaar oude zoontje Jacky van de familie Jacobs verdronken toen de kleuter spelenderwijs in een te genover het huis liggende sloot raak te. Goederenwagons ontspoord Twee wagons van een lange goede rentrein zyn vannacht om half drie by het binnenlopen van het station Amersfoort ontspoord. Persooniyke ongelukken deden zich niet voor. Eén van de wagons raakte de zykant van een stilstaand elektrisch trein stel. De schade valt volgens de spoor wegen nogal mee. De reizigersdienst ondervindt geen hinder van het on geluk. Kleuter verdronken De drieja rige Plonie Versteeg, is gistermiddag in de Westpolder In Papendrecht verdronken. By het spelen raakte de kleuter in het water van de wete ring, die langs de flats in deze wyk loopt. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, waren vergeefs. Bouwvakker dodelijk getroffen De 23-jarige bouwvakarbeider W. C. van den Broek uit Nymegen is gis teren geraakt door een stuk glas dat van een ln aanbouw zynde flat aan de Berezinadreef van grote hoogte naar beneden kwam. De jongeman liep daardoor een slagarderiyke bloe ding op. die niet op tyd kon worden gestelpt. Val van 15 meter De 23-Jarige ongehuwde P. G. C. van de Wel uit Rotterdam, is zondagmiddag bij werkzamheden in een bolvormige tank in Bamberg (Duitsland) van een hoogte van vyftien meter naar beneden gestort en kort daarna in een ziekenhuis overleden. De heer Van de Wel, in dienst bij Röntgen- technlsche Dienst N.V. in Rotterdam, was bezig met een Röntgentechnisch onderzoek van de tank. Hij had bij het werk steeds door middel van klopsignalen contact met een aan de buitenkand werkende collega. Toen de signalen plotseling eindigden be merkte men het ongeluk. Griek omgekomen De 28-jarige Griekse arbeider Petros Palogos is gisteren by een bedryfsongeval in Utrecht om het leven gekomen. Sa men met een collega maakte hy in de Koninkiyke Lood- en Zlnkplette- ry voorheen A. D. Hamburger een wals schoon. De Griek verloor daar- by zijn evenwicht en viel voorover. Hy raakte daardoor bekneld tussen de draaiende wals. Hy werd vrywel op slag gedood. Jeugd slaapt In Bunker In een oude bunker in de duinen tussen Schevenlngen en Wassenaar heeft de politie 's nachts drie jongens en twee meisjes in him slaap verrast en ge arresteerd. Het waren een 19-jarige monteur, een 17-jarige scholier en een 18-jarige byrijder uit Den Haag en twee 17-Jarige schoolmeisjes uit Arnhem. De jongelui werden „voor eigen veiligheid" aangehouden. Wel licht dat hun landlopery ten laste kan worden gelegd. Ze zyn inmid dels ingesloten en de kinderpolitie heeft de zaak in onderzoek. Grap Er weerklonk gisteroch tend een sombere stem door de tele foon van het Rotterdamsch Nieuws blad. Er zitten twee bommen in de trein van 11.11 uur. Men voelde het als zijn plicht de politie te waar schuwen, temeer daar om 11.11 uur behalve een lokale trein naar Hoek van Holland ook een T.E.E. naar Parys vetrekt. Gemeentepolitie en spoorwegrecherche hebben in snel tempo de wagons van beide treinen geïnspecteerd, waarby niets byzon- ders werd ontdekt. De treinen had den vrywel geen vertraging. Men denkt aan een kwalyke grap. BUITENLAND Veehandelaar maakt amok Een Italiaanse veehandelaar in Grosse- to, die biykbaar woedend was omdat zyn 28-jarige dochter te laat van een partytje terugkeerde, heeft gis teren zyn dochter en haar verloof de, zijn eigen vrouw en daarna zich zelf van het leven beroofd. Toen de dochter na middernacht met haar verloofde thuiskwam, stond de man hen op te wachten bij de deur en schoot hen met een revolver neer. zyn dodeiyk verschrikte vrouw, vluchtte in nachtgewaad de straat op. Hij joeg haar na en velde haar met enige schoten. Daarna sloeg hy de hand aan zichzelf. Drie jongelui vermoord In het open veld bij de stad Forth Worth in Texas (V.S.) is gisteravond het lichaam gevonden van een zestien jarig meisje, wier twee vrienden zon dagochtend vennoord in de bagage ruimte van een auto waren aange troffen. Op de voorruit van de wa gen was met lippenstift de naam van het meisje geschreven. De jongens waren enkele malen door het hoofd geschoten. Op beschuldiging van moord en aanranding zyn een 18- jarige en een 20-jarige jongeman aangehouden, beiden afkomstig uit het 160 km zuideiyker gelegen Mar- lin. Peso gedevalueerd De Argen- tynse peso is gisteren gedevalueerd. De koers ls gedaald van 202/205 tot 216/218 per dollar. De minister van economie Salimel, die dit bekend maakte, zei dat er, althans voor het ogenblik, geen sprake is van een vrU- making van de wisselkoers. Op de zwarte markt noteerde de peso gis teren 226 per dollar, zodat het ver schil tussen de officiële en de zwarte koers thans aanzieniyk is vermin derd. Patrouille overvallen Commu- I nistische terroristen, die een overval I deden uit een hinderlaag, hebben een 1 Thai-politiepatrouille aangevallen waardoor 10 van de 15 man gedood werden en de rest gewond, aldus de politie. Amnestie in Turkije Vyftigdui- zend Turkse gevangenen zullen vrij komen op grond van een gisteren door president Sunay ondertekende amnestiebepaling. Eenenveertig moordenaars zien hun doodstraf ge- wyzigd in levenslang. Bus in rivier In Oost-Turkye tussen Erzoeroem en Elazig is gis teren een bus van een brug in een rivier gestort doordat de remmen weigerden. Tien personen kwamen om en 34 werden gewond. Busongeluk in Peru. Drieëntwin tig inzittenden van een bus, die gis teren by Tingo Maria in Peru in een rivier stortte, worden vermist. Voor land en snor Een majoor in ruste van het Italiaanse leger, Giovanni Bianchi (75), is gisteren uitgeroepen tot „de man met de grootste snor voor het jaar 1966". Na de internationale wedstrijd in Ta- ranto gewonnen te hebben zei hij: „Ik leef alleen voor myn land en myn snor". Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG Schuttersveld: Voorstellingen Circus Heros te 3 en 8 uur nam. Luxor-theater: Vakantie-bezigheden. Film „De gestolen straaljagerplannen. 10 uur voorm. Pieterskerk: Avondgebed 7.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. DONDERDAG Bospark Kikkerpolder: Vakantleb9- zlgheden. Opvoering van „De avontu ren van kapitein Kld". 2 uur nam. (By slecht weer in Stadsgehoorzaal). W. de Zwygerlaan 105: Bahal- ge- KDreksavond. 8 uur nam. Breestraat 19: Geref. Gem. onder 't Kruis. Spreker evang. C. v. d. Schans te Den Haag. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Wim van Beek m.m.v. Eevrhard Spel berg. 8.15 uur nam. ZONDAG Dr. Van VoorthuyzenschoolPink stergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poe- teray. 3 uur nam. I>u RleusehoolVolle Evang. Zending Spr. dihr. J. Zijletra. 10 uur nam. Steensohuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Oude Ryn 5: Baptistengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evamg. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Trlanun: „Fantomas slaat weer toe", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera; „De comancheros", 14 Jaar, Japanse raket Op het waarnemingscentrum van de universiteit van Tokio te Ochi- noera is met succes een ruim vijf meter lange raket met acht aandry- vers gelanceerd die dienen moet als eerste trap van de Mu-45 waarmee in maart 1968 de eerste Japanse kunstmaan de ruimte in moet gaan. Dagelijks 7 en 9.15 uur. 2.30 uur (zondags ook 4.45 uur] per", alle leeftyden. Rex: „Agent X 1-7", 14 jaar ïyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „The Gold Rush", ai ïyks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondi 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 uur, behaii dags, „Sjors en SJlmmie". Luxor: „Le gendarme de Sat pez", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9J Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uw TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuw*# Exposities Werkd. 11 uur uur nam. Zondag en maandu ten. (T/m. 7 september). Hortus Botanicus: Aqua/Flcn tus 9 uur voorm. tot 11 uu (t.e.m. 9 augustus). Lakenhal; Ten toonstelling Metsu Werkdagen 10 uur vom 5 uur nam.; bovendien donder^ 10 uur nam.; zondag 1 5 tj; (tot 5 september) Legermuseum (Pesthulslaui dag, donderdag, vrijdag °en*n van 10 tot 5 uur: zondag vanl Rijksmuseum voor Volken (Steens tra<it 1); Dag 10-17 u: dags 13-17 uur Ryk8museum voor Volle: Tentoonstelling „De mens tm leven en bedryf van de preblft mens ln het verre en nabije O Rijksmuseum voor de geect der natuurwetenschappen: Dij uu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heul! laan 7)Tentoonstelling Frlti en Ruth Fausch. Werkd. 10 uur' 5 uur nam.; bovendien dfosda 810 uur. Zondag gesloten (li augustus) Avond- en nachtdienst der ap< Geopend voor spoedeisende p apotheek Herdlngh Blanket woerd 171, tel. 20502. De zaterdag-, zondag-, avot nachtdienst van apotheek f Breest Smallenburg te Lel! wordt waargenomen door if Herdlngh <Sc Blanken. Internationale eonferentie in Cambridge In Cambridge is gisteren een inter nationale conferentie over de samen werking tussen christenen en joden begonnen met een verklaring van de voorzitter van de conferentie dat „wij mensen zijn met een gemeenschap- pelyke historische achtergrond". Sir Seymour Karminski, een rech ter aan het Britse hooggerechtshof, zat de conferentie voor van tachtig vertegenwoordigers van protestantse-, rooms-katholieke. en joodse geloofs overtuiging uit tien landen. „Het anti-semitisme", zo zei hy, „manifesteert zich in de geesten van de niet-denkers. de dommen, onge- lukkigen en psychopaten". Sir Seymour merkte op dat het neo-nazisme nog steeds een dreiging is maar hy verklaarde, dat de jonge, goed opgevoede Duitser in het alge meen tegenwoordig inziet wat de nazi's hebben gedaan en hy had on der hen de overtuiging geconstateerd, dat het nooit meer mag gebeuren. „Dit is zeer belangryk en geeft ons alle hoop op de toekomst", zo zei hy. Christopher Hollis, een rooms-ka tholiek politicus en schrijver, wees erop, dat de katholieken een speciale plicht hebben om de joden lief te hebben, omdat zy naar hy verklaar de, het uitverkoren volk zijn. Hij vond het onjuist om te zeggen, dat als Paus Pius XII tijdens de tweede wereldoorlog niet zou zijn blijven zwijgen, er honderdduizenden joodse levens zouden zyn gered. ..Het was even waarschijnlijk, da.t inter ventie van de paus een nog grotere slachting tot gevolg zou hebben ge had", aldus Hollis. Een Amerikaanse rabbijn, dr. J. B. Angus uit Baltimore, zal het joodse standpunt uiteenzetten tydens de conferentie, die een week zal duren en zal gaan over een groot aantal onderwerpen, waaronder „de kansen en de beperkingen van een christe- lyk-joods tweegesprek". Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Harich J. Groot te Leiden. Bedankt voor 's-Gravenhage (vac C M. Krijger) W. Radstake te Kralingen- voor Oost-Flevoland (8de pred. pl (toez.) M. Jorrirfcsma te Balk (Fr.). GEREF. KERKEN Aangenomen naar Beverwijk als ln- dustriepredikant voor het LJmondge- bied J. Pasveer te Zeist. Bedankt voor Nieuwleusen H. J. Dre- kema te Monmlckendam. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam-Zuldwyk A. Elshout te Schevenlngen en D Hak kenberg te Dordrecht; te Oud-Beyer- land P. Blok te Dirksland en A W Verhoef te Barneveld. Bedankt voor Rotterdam-Zuldwlik G A zyderveld te Middelburg. DUITSE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te s-Gravenhage pfarrer H. Raatsclien te Essen (Did die dit beroep ook aannam. CIIR. GEREF. KERKEN .„Bedankt voor Klundert P. Roos te Nij kerk. DINSDAG 9 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: De Ht Operette „Ein Walzertraum". WOENSDAG 10 AUGÜS1F Kurzaal, 20.15 uur: De Ho Operette „Eln Walzertraum", DONDERDAG 11 AUGtSf Kurzaal, 20.15 uur: Het M- Orkest. Evangelisch Lutherse Kerk, J- Feike Asma. orgel. DAGELIJKS: Dlllgentla, 20.15 uur: CabMf Jansen: „Hoe meer zielen" P augustus geen voorstelling). Kurhaus Paviljoen. 20.30 utï Cabaret met Wim Kan en CoT (vrijdagavond geen voorstellkS1 WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 7 ®E 2 a ai Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bo deaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locurno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Maurid Mallorca Lissabon half bew. 16 mist 17 onbewolkt 17 -'st mist onbewolkt 19 zwaar bew 19 onbewolkt 19 licht bew 21 zwaar bew 22 zwaar bew 21 zwaar bew 18 st 16 licht bew 20 onbewolkt 20 licht bew 18 zwaar bew 20 mist 22 onbewolkt 20 onbewolkt 24 geh. bew. 24 onbewolkt 22 zwaar bew 24 licht bew 17 onbewolkt. 21 onbewolkt 19 onweer 26 regen 23 licht bew 27 onbewolkt 34 half bew. 28 hali bew 26 onbewolkt 33 onbewolkt 31 onbewolkt 25

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2