De presidentsdochter trouwt OMYL ALLES GEREED VOOR HUWELIJK VAN LUCI (19) EN NUGENT (23) Anderhalf en drie jaar geëist Joden debatteren over Duits-joodse kwestie HAAGS1 AGENDA LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 AUGUSTUS r Overval op kantoor AMVJ-liotel De lelietje van dalen zijn geplant, de kok heeft een proeftaart ge bakken, die is goedgekeurd en de koren zijn aan het repeteren. Al les is nagenoeg gereed voor het huwelijk van de 19 -jarige presi dentsdochter Luci Johnson met de 23-jarige Patrick Nugent op 6 augustus. Het wordt een historisch huwelijk met sterke gevoelstonen. Men zou ook onmogelijk gevoeliger kunnen zijn dan de 19-jarige, blauwogige, zwartharige dochter van president Lyndon B. Johnson. Luci vertelde, dat de nadering van de grote dag haar zenuwachtig maakt, maar niet alleen dat. „Ik ben niet alleen maar zenuwach tig", zei zij. „Ik ben, opgewonden, vervuld van hoop, dromen en verlangens een samenspel van emoties, waaronder een klein beet je bezorgdheid en heel veel geluk". Mevr. Johnson heeft bezorgd plan nen gemaakt voor en gewerkt aan de uitzet van haar dochter, zich bezig gehouden met alle bijzonder heden van het huwelijk en de ge wichtige beslissing genomen, dat de huwelijksvoltrekking in de kerk niet over de tv zal worden uitge zonden. Onbevlekte Ontvangenis" in het noordoostelijke gedeelte van Was hington naar het altaar geleiden. Deze kerk in Washington is de groot ste r.k. kerk van de VS en op zes na de grootste ter wereld. Luci, die ruim 1.60 meter lang is en „om Pat genoegen te doen" haar gewicht heeft teruggebracht tot 100 pond heeft een elegante, lange, witte bruidsjapon gekozen. „Het is zo'n japon, die je doorgeeft aan je kleinkinderen", zei haar moeder. Luci, zelf erfgenaam van zeker een half miljoen dollar, heeft al vroeg bekend gemaakt, dat zij zullen le ven van het inkomen van Nugent, dat varieerde van 350 gulden per maand in militaire dienst tot ruim 1500 gulden per maand als lid van een adviescommissie voor het on derwijs in het district Columbia. Hij heeft echter zijn inkomen be langrijk verhoogd door in dienst te treden bij een nieuwe firma, in Washington die opvoedkundige ad viezen geeft. Kosten Evenals andere ouders van een bruid zullen de Johnsons de kosten van het huwelijk dragen. Een woord voerder van de familie vertelde dat zij reeds lang geleden een re kening hebben geopend voor de bestrijding van alle huwelijkskos- ten, van het drukken van de uit nodigingen tot aanschaffing van de uitzet. Op de vraag, hoeveel het allemaal gaat kosten ant woordde een woordvoerder van het Witte Huis slechts: „Huwelijken zijn tegenwoordig kostbaar". Kermis Zeven maanden geleden op de vooravond van Kerstmis hebben de Johnsons op htm boerderij in Texas bekendgemaakt, dat Luci leerlinge op een verpleegsters- school, zich had verloofd met een blonde, knappe, weinig bekende jongeman uit Waukegan in Illinois, zoon van verzekeringsad viseur Gerard Nuget en Tillie Jo- cius Nugent. De jeugdige „Paddy" had pas zijn graad behaald in de geschiedenis. Toen zij voor het eerst samen uit gingen nam Nugent Luci mee naar het seniorenbal van de Marquette universiteit in Milwaukee, waar hij studeerde. De presidentsdochter zette een zilverblonde pruik op om de verslaggevers te misleiden. Nooit alleen Ondanks de publiciteit en het oog van de geheime dienst (Luci ver telde dat zy nooit alleen met Nu gent is uit geweest) kwam de ro mance tot bloei. En zo zal dan de president op za terdagmiddag 6 augustus om twaalf uur, gekleed in jacquet en streepjesbroek, in tegenwoor digheid van 700 vrienden en ver wanten zijn dochter langs het middenpad van de „Kerk van de Brood niet duurder De directeuren van enkele grote supermarkten en levensmiddelenbe- dryven in Amsterdam hebben beslo ten de prijs van wit- en bruinbrood, die met Ingang van gisteren met drie cent moeten worden verhoogd, on veranderd te laten, zy doen dit in afwachting van de uitslag van een onderzoek, dat de minister van Eco nomische Zaken zal doen instellen naar aanleiding van hun rekwest dat tot doel had verlaging van de broodprijs te bevorderen. Stalen sehuiven in spuisluis van Haringvliet Begin volgend jaar zal een groots technisch project zün voltooid, waar aan gedurende vier jaren door acht constructiebedrijven in Nederland is gebouwd: de fabricage en montage van 34 enorme stalen schuiven in de 17 openingen, elk 56 '1» meter breed, in de spuisluis van het Haring vliet. De spuisluis in het Haringvliet vormt, zoals bekend, een belangrijk onderdeel van het Deltaplan. Bij de voorbereiding van de fabricage en de montage hebben diverse moeilyke problemen de aandacht gevraagd. Gezien deze problemen werd al in het beginstadium van het werk be sloten dit in drie fasen te laten verlopen. De gerede secties worden met dekschuiten vervoerd naar de twee punten waar de assemblage plaats vindt, in Rotterdam en Utrecht Het gehele werk is zodanig georga niseerd, dat elke zeven weken een complete zeeschuit en een complete rivierschuit wordt aangevoerd by de spuisluizen. Een complete schuif heeft een gewicht van 760 ton. Bü de opstelling in de spuisluizen wordt gebruik gemaakt van een 200 tons portaalkraan, die de hele sluis be- etrykt. Verscheidene Israëlische afgevaar digden op het Joodse wereldcongres hebben gisteren kritiek geoefend op het besluit, donderdag een speciaal debat te houden over de verhouding tussen de Duitsers en de joden. J. Benari, lid van de rechtse Heroeth- party, die in de oppositie is. zei dat „normalisering van de betrekkingen met de Duitsers in onze tijd onmo- geiyk is". De voorzitter van het con gres, dr. Goldmann, zei hierop dat de discussie bedoeld is aan de Duitse Schip aan ketting wordt verkocht Op 19 augustus zal het Duitse motorvrachtschip Alba 25 in Gronin gen executoriaal worden verkocht. Dit schip ligt al sinds mei 1964 by de scheepswerf Higro in de Zweedse haven in Groningen aan de ketting. De inzet van de executoriale verkoop is een vordering van f. 450.000 die de „Deutsche Schiffskreditbank Aktien- geschellschaft" in Duisburg, eerste hypotheekhouder op de Alba 25, en de scheepswerf Higro hebben op de „Rheingold Schiffahrt- und Han- delsgeschaft Gustav Rosorius". De Alba 25 is het laatste vaartuig uit de vloot van 13 schepen die Gustav Rosorius had. Twaalf zyn er al ver kocht op verzoek van vele schuld eisers van de Duitse reder. Directeur A. H. Hicken van de firma Higro die de verbouwing van het motorschip Alba 25 heeft uitge voerd, heeft een vordering van f. 167.500 op de Duitse reder, nog afgezien van rond 120.000 aan niet betaalde rekeningen van verbouw van andere schepen. Door deze affaire is de firma Higro aan de rand van een faillissement gebracht. De scheepswerf werd onlangs uitstel van betaling verleend. ADVERTENTIE leiders te tonen dat dit vraagstuk nog lang niet opgelost is en dat zy hun volk moeten waarschuwen tegen neo-nazistische stromingen in Duit land. Benari meende dat de discussie een gevaariyk precedent zou vormen. Officiële joodse autoriteiten kunnen met Duitsers onderhandelen wan neer dat nodig is, maar een Joods- Duits symposion is niet nodig, zeihy. Dr. Goldmann zei dat het geen feest van „grote verzoendag" zal worden, verzoening staat niet voor de deur, maar de afgelopen 14 jaar is steeds met de Duitsers onderhan deld en gesproken, waardoor de West duitsers miljarden dollars schade vergoeding hebben betaald voor de daden van het nazi-regime. „Duits land is geen nazi-land, maar niemand weet wat de toekomst zal brengen. Wij kunnen niet vergeten of verge- Nog geen export van fokvee naar Frankrijk Op grond van contacten, die mi nister Bresheuvel van Landbouw en Vissery onlangs heeft gehad met zijn Franse ambtgenoot mag worden ge hoopt, dat de nog bestaande Franse Importbelemmeringen voor Neder lands fokvee binnenkort zullen zyn opgeheven. Dit deelt minister Veldkamp, mi- nistor van Landbouw en Visserij a.i., mee in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Tuinman (VVD). De bewindsman bevestigde dat Frankrijk nog steeds de invoer van levend vee uit Nederland verbiedt, niettegenstaande de reden tot de in stelling van dit verbod de dit voorjaar in ons land heersende mond- en klauwzeer-epizoötie reeds geruime tyd geleden is komen te vervallen. Frankrijk, aldus verder het ant woord van de minister, importeerde in het verleden regelmatig fokvee uit Nederland. Nu de import uit ons land geruime tyd heeft stilgelegen, bestaat er ongetwyfeld een achter stallige vraag. Temidden van dit alles speelt Nu gent zo ongeveer de onopvallende rol van een prins-gemaal. In het openbaar blyft hy vaak zozeer op de achtergrond, dat men hem abu- sievelyk voor iemand van de ge heime dienst houdt. Zoals menige bruidegom vóór hem zei Nugent op een gegeven ogen blik weemoedig: „Soms denk ik, dat een huweiyk zonder veel druk te erg prettig zou zyn geweest". ADVERTENTIE f 3.65 f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Hotten? Op 11 septem her in hervormde kerken Collecte voor internationale hulpverlening Internationale hulpverlening is hetzelfde als werelddiaconaat. Daar voor vraagt de Diaconale Raad van de Ned. Herv. Kerk opnieuw de aandacht, nu op zondag 11 septem ber in de kerken een speciale col lecte wordt gehouden. Hulp wordt gevraagd voor het diaconaat, voor de dienst over zee; dienst in de vorm van medische hulp, landbouw-hulp en sociale hulp. Medische huip, landbouw-hulp en sociale hulp grijpen in elkaar. Het ene is niet los te denken van het an dere. In Ghana werkt byvoorbeeld namens de zending ds. Bot" als zen deling. De nood van de mensen in Noord-Ghana is zó groot, dat er naast hem de heer Rigtors als land bouwdeskundige is, torwyi dr. Van Andel als arts in ditzelfde gebied werkt. Hand in hand willen zy plan nen maken om de nood in Noord- Ghana te helpen lenigen. Een klein voorbeeld opdat men ziet waarvoor de Diaconale Raad aandacht vraagt: In de droge tyd groeit er niets, er is dus ook niets te eten. Kleine pompjes kunnen wonderen verrichten, want zy kun nen een heel stuk besproeid houden Dan kan er groente geplant worden en vele andere dingen, die noodzake- lyk zijn. Als dat er eenmaal is zou het ook erg wenseiyk zyn, wanneer men ondanks de hitte het voedsel iets langer kon bewaren. Daarvoor zyn schuurtjes nodig. Dan komt de tyd, dat het land weer bewerkt moet worden. Daarvoor zyn ploegen no- nig.. Dit is maar- één voorbeeld. Op heel veel plaatsen is het medische en sociale werk van de Hervormde Kerk in actie. Op zondag 11 septem ber kan men er aan mee doen, wan neer de diakenen, in één collecte, uw bijdragen vragen voor de medi sche zending (zowel uitgaande van de Raad voor de Zending als van de Geref. Zendingbond) en voor het we relddiaconaat. Men kan ook recht streeks een gift overmaken op post girorekening 86.85 t.n.v. Generale Diaconale Raad, Utrecht, onder ver melding: voor medische zending/in ternationale hulpverlening. Voor de rechtbank in Amsterdam hebben gisteren een 27-jarige koop man, een 28-jarige kelner en een 30-jarige decoratieschilder terecht ge staan, verdacht van de roofoverval op het kantoor van het A.M.V.J.-ho- tel in Amsterdam op 13 mei, waarbij ruim f 6000 werd buitgemaakt. De verdachten, die het tenlaste ge legde toegaven, waren op klaarlichte dag het kantoor binnengedrongen waar zy de 60-jarige kassier P. G. H. Veling en de 49-jarige controleur J. P. van der Stuyt onder bedreiging met een booryzer en een aardappel schilmesje dwongen twee geldkistjes met f 5.300 en het in een kast aan wezige klein geld (ca f 750) af te geven, zy stopten de buit in een meegebrachte tas, waarna zy in een gehuurde auto verdwenen. De recher che had niet veel moeite met de op sporing van de daders, omdat de identiteit van de kelner onmiddellyk bekend was. Hy had vroeger enige tyd als huisknecht in het hotel ge werkt en was door de controleur her kend. De officier van Justitie, mr. W. Tonckens, eiste tegen de koopman, Belgische consul moet uit Congo De Belgische consul in Loeboem- basji (vroeger Elisabethstad zal Kongo toch moeten verlaten. Dit is in Brussel meegedeeld. Het nieuws van de uitwyzing was zaterdag ver spreid door het Kongolese persbu reau, maar werd zondag ontkend door de Kongolese minister van Bui tenlandse Zaken Bomboko. Deze heeft echter gisteren een nota overhandigd aan de Belgische ambassadeur in Kinshasa, Bihin, waarin wordt gezegd dat Pierre Mar- chal, consul van België in Loeboem- basji, ongewenst persoon is. De op 29 juli gedateerde nota zegt dat hy wordt uitgewezen omdat hy twee Kongolese vliegtuigen een andere route heeft laten vliegen. Het incident dat aanleiding is ge weest tot de zaak was het omleiden van twee vliegtuigen waarmee Ka- tangese rykswachten uit Kisangani werden afgevoerd. Zij waren gewond geraakt by de opstand van de ryks wachten tegen het nationale leger. Ze zouden naar de militaire basis Kamina worden gebracht, maar de toestellen vlogen naar Loeboembasjl, kenneiyk met het doel de gewonden betere bescherming te bieden. Belgische zegslieden in Kinsjasa hebben verklaard dat de verkeersto ren van Kamina die geen verbinding kon krygen met de verkeerstoren in Loeboembasji toen naar de Belgische consul had gebeld. Verder zou de consul niets met de hele zaak uit staande hebben gehad. Ds. A. de Voogd ontslapen In de ouderdom van 80 jaar is In Voorburg overleden ds. A. de Voogd, emeritus-predikant van de hervorm de gemeente in Delft. Ds. De Voogd, die 22 jaar in Delft werkzaam is geweest, heeft een werk zaam aandeel gehad in de restauratie van de historische Oude Kerk door zyn acties om het geld byeen te brengen, dat de kerkelyke gemeente moest by dragen in de hoge kosten van deze restauratie, die jarenlang heeft geduurd en enige jaren geleden werd voltooid. ADVERTENTIE BUITENLAND Kernproef In een al op 9 Juli aan secretaris-generaal Thant van de V.N. gezonden nota zegt de Pa kistaanse regering, dat zy van be voegde zyde gegevens heeft ontvan gen waaruit biykt dat India voor bereidingen treft voor een onder grondse kernproef. Steekpenningen In verband met kortelings aan het licht gekomen gevallen van corruptie by het West- Duitse ministerie van Defensie is de voormalige functionaris van dit mi nisterie, Karl Evers, in Bonn in ver zekerde bewaring gesteld na zondag in Beieren te zyn aangehouden. De 62-Jarige Evers, die tot mei J.l. hoofd van de afdeling ontwikkeling van het ministerie was, zou steekpenningen hebben aangenomen. Het zou om een aanzieniyk bedrag gaan. Vier kinderen gestikt In Ge- velsberg in West-Duitsland zyn de afgelopen nacht vier kinderen van wie de oudste vyf en de jongste an derhalf Jaar was, door verstikking omgekomen, nadat brand was uitge broken in hun huis. De moeder, die door de rookontwikkeling wakker was geworden, trof hen levenloos aan. Luidsprekercampagne India heeft China gevraagd of de luid sprekercampagne tegen de Indiase troepen aan de grens tussen Tibet en Sikkim soms een nieuwe Chine se aanval inluidt. In een nota, die op 28 juli op de Chinese ambassade in Nieuw Delhi is overhandigd, wordt MET EEN ENKEL WOORD tegen deze campagne geprotesteerd. De Chinezen zeiden o.m. via de luid sprekers dat het Indiase leger China uitdaagde en gestraft zou worden. Verdronken Een testplloot van Lockheed is zaterdag by een gehei me vlucht met zyn parachute uit een vliegtuig gesprongen en in de Stille Oceaan verdronken. Dit is gis teren door Lockheed in Californië meegedeeld. Byzonderheden zyn niet gegeven. Eisenhouwer De vroegere Ame rikaanse president Eisenhouwer zal over twee of drie dagen worden ont slagen uit het militaire ziekenhuis Walter Reed in Washington. Hy is daar opgenomen voor een algemeen medisch onderzoek. De tweede van de drie Italiaanse douaneambtenaren die op 24 juli door terroristen in de grensstreek van Alto Adlge (Zuid-Tirol) zyn neergeschoten, is gisteravond aan zyn verwondingen in een ziekenhuis overleden. BINNENLAND Val van 300 meter De 49-jarlge Anna Maria Well Kemper uit Am sterdam is zondag by een beklim ming by de Leopoldsteiner See in Oostenrijk 300 meter omlaaggestort en om het leven gekomen. Het stof felijk overschot zal naar Nederland worden overgebracht. 6577 nieuwe donors De in april door het Nederlands Katholiek Vak verbond begonnen donor-werfactie, heeft tot dusver 6577 leden doen be sluiten, zich als bloedgever aan te melden. N.K.V. gaat met de actie door tot de 10.000ste donor zich heeft opgegeven. De actie is georganiseerd omdat het Rode Kruis met een aan zieniyk tekort aan donors kampt. Pony op hol: een dode De 55- Jarige G. v.d. Boogaard uit Utrecht is gisteren in het stads- en acade misch ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hy vrijdag op de Antonius Mattheuslaan in Utrecht had opgelopen, toen de pony van zyn reclamewagen op hol sloeg. De heer V. d. Boogaard viel daarby van de bok en liep ernstig schedelletsel op. Verdronken De 32-jarige Duit ser F. Freye uit Gelsenkirchen is gistermiddag voor het strand van Westkapelle verdronken. De man ging zwemmen by windkracht 7 en werd door de stroom meegesleurd. De reddingboot van het strand voer uit om de roepende Duitser te hulp te komen, maar kapseisde op de hoge zee. Vlekken „Er zitten een paar vlekken op je pak" merkte een 22-jarige inwoner van Almelo op, 1 toen hy by een vriend op bezoek was. Terwyi deze vriend doorging met schilderen, probeerde de jonge man de vlekken te verwyderen, maar tegelijk pakte hy uit een achterzak van de broek van zijn vriend een por tefeuille met 950 gulden, terwyi hy ook nog kans zag een gouden horloge te stelen. Met het geld ging hij naar Den Haag om eens gezellig uit te gaan. De jongeman is gisteren na terugkomst in Almelo gearresteerd en ingesloten. Drooglegging In 1967 is het 60 jaar geleden dat het wetsontwerp tot inpoldering van de Zuiderzee werd ingediend, is het 35 jaar geleden dat de afsluitdyk gereed kwam, 25 jaar geleden dat de Noordoostpolder droogviel en 10 jaar geleden dat het zelfde gebeurde met Oosteiyk Flevo land. Intussen nadert alweer een nieuwe mylpaal, n.l. het droogvallen van zuideiyk Flevoland, waarvoor het laatste dykvak nu is aanbesteed. Omstreeks 1970 zal de dienst der Zuiderzeewerken naar deze nieuwe polder kunnen verhuizen. Wanneer ook de Markerwaard zal zyn droog gelegd, zal de oppervlakte van ons land met 220.000 ha (7 pet) zyn vergroot. Japanse consul Het Japanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft de benoeming bekendgemaakt van een honorair consul-generaal van Japan in Nederland. Benoemd is Hendrik Braat, directeur van een groot bedrijf in Rotterdam. Hy zal zijn functie in de Maasstad uitoefe nen. die het initiatief tot de overval had genomen, en de decoratieschilder een gevangenisstraf van drie jaar met af trek van voorlopige hechtenis. De kelner, die als meeloper werd be schouwd en in tegenstelling tot de twee andere verdachten een blanco strafregister had, hoorde anderhalf jaar met aftrek tegen zich eisen. De rechtbank zal op 15 augustus uitspraak doen. Paler van Voorst tot Voorst overleden In het St. Aloysius College aan de Haagse Oostduinlaan is op 72-jarige leeftijd overleden pater E. I. M. ba ron Van Voorst tot Voorst S.J. Pater van Voorst tot Voorst, een zoon van de vroegere voorzitter van de Eerste Kamer, werd op 2 febru ari 1894 geboren. Op 19-Jarige leef tijd trad hy toe tot de Sociëteit van Jezus. Hij studeerde filosofie en theologie in Stongyhorst (Eng.) en Maastricht. Daarna was hy in ver schillende. functies werkzaam, o a als leraar Engels in Katwyk a. d. Ryn, als prefect aan het Aloysius- College in Den Haag en als pater- mintster aan het Canisius-College in Nijmegen. In 1933 vertrok hy naai- het voor malig Nederlands-Indiië, waar hij le raar was aain het Xaverius-College in Moentilan. In 1937 werd hij aalmoe zenier in Ned.-Indië en in 1945 hoofdaalmoezenier van het Neder landse leger. In 1949 keerde hy naar Indonesië terug. Hij werd daar leraar Engels aan het Canisius-College in Dja karta. Het vorig jaar was hy terug in Den Haag. als leraar aan het Aloysius-College. Patea* van Voorst tot Voorst was officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. Woensdag om elf uur wordt in de kapel van het Aloysius-College de uitvaart gehouden, waarna de begra fenis plaatsvindt op het oude r.k.- kerkhof aan de Kerkhoflaan. Oecumeniscl j ontmoetinge in Bimnik Op zaterdag 27 augustus zal Churchillhal in Bunnik een 1: lijke oecumenische ontmoetinj worden gehouden, georganiseerd de Oecumenische Leergang ie menwerking met de Sjaloomg Het thema van deze dag is: „G dood maar ondertussen". In de plenaire morgenbyeenk zal de secretaris van de Sjali groep, de heer P. Reckman uit C de dag openen met een signalei van de gebeurtenissen en spanni van de laatste tyd; de god-is- theologie, het kerkelyk-geme huweiyk, provo-verschynsel, we burgerschap, Vietnam, politieke laise. Daarna volgt een inlei getiteld „leven in de stad". In de middaguren is er een u breid keuze-programma. Spe gasten zyn de vorig jaar naa Verenigde Staten vertrokken h leraar, prof. dr. J. C. Hoekendyi New York en mej. ds. Letty Ru predikante van het bekende 1 experiment East Harlem Protes Parish in de negerwyken van York, die in dialoog-vorm zullen tellen van gemeente-ervarlnger een wereldstad. Voorts is er een zangcentrum der leiding van R. Veelenturf de r.-k. werkgroep voor volkst liturgie) met medewerking van van Soest en zyn Birdland-coml In een Informatie-centrum „I en samenleving" zullen dr. H. M II Lange uit Den Haag, dr. A. A. der Schelven uit Hengelo en dr. C. pde Andel uit Den Haag met deelnei ove en elkaar spreken over de door bini bezochte wereldconferentie Keri goh; Samenleving van de Wereldraad dUj, Kerken in Genève. a Verdere programmapunten: vt aail ning van de film „Flatneurose"; spreksgroepen over de morgenv dracht; excursie naar het Sjalo centrum in Odyk en een expo van de Oecumenische Leergang, V in het najaar haar vierde jaarg start met een serie brochures i i actuele oecumenische discussiei ten. De contactdag wordt besloten een oecumenische gemeenschi maaltyd onder leiding van paté Jelsma uit Den Haag. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG Lakenhal: K. en O.-excursle ten toonstelling „Gabriël Metsu" o.l.v. drs. J. N. van Wessem. 8 uur nam. Luxor-theater: Vakantie-bezigheden. Film „De schat van de abdij". 10 uur voorm. DONDERDAG Bospark Kikkerpolder: Vakantiebe zigheden. Varleté-programma „Zet 'm op, Ozo". 2 uur nam. (BIJ slecht weer ln Stadsgehoorzaal). W. de Zwijgerlaan 104: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Koningskerk: Ruilclub 7.3010 uur Wassenaar (Hoflaan 7): Opening tentoonstelling Frits Klein en Ruth Fausch 4 uur nam ZONDAG. Du Rieuschool: Volle Evang. Zen ding. Spr. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie van Jehova's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u. Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Luxor-theaterV akant lebezigheden Film „De gestolen straaljagerplannen". 10 uur voorm. BIOSCOPEN Trianon: „Fantomas slaat weer toe', a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Camera: „De vrouw die hl) begeerde" 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Elke middag 2.30 uur. zondags 2,30 en Studio: „Gold Rush", a.l. Dagelijks 7'3eii 9 l^u 15 UUr' ZondaB 2,3°' 4"45, Elke morgen 10.30 uur. behalve zon dags: „Sjors en Sjimmie", a.l. Lido: „Mary Poppins", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het masker van Zorro" 14 Ir Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Le gendarme de Salnt-Tro- pez", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 1 en 9.15 uur. tentoonstellingen Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11). Exposities Werkd. 11 uur voorm. 6 uur nam. Zondag en maandag geslo ten. (T/m. 7 september). Hortus Botanicus: Aqua/Flora Hor tus 9 uur voorm. tot 11 uur nam (t.e.m 7 augustus). Lakenhal Tentoonstelling Gabriei Metsu Werkdagen 10 uur voorm 5 uirr nam bovendien donderdag 8 10 uui nam zondag 1 5 uur nam itot. 5 september) De Lakenhal. Dag 10-5 uur: zond t-5 uur Legermuseum Pesth ulslaanMei uitzondering van zaterdag vaD 10-4 u «zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Moien „de Valk"; s maandags gesloten, dinsdag .woens dag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10 tot 5 uur; zondag van 1-5 uur. Rijksmuseum voor Voikenkiu (Steenstraat 1Dag. 10-17 u; 's s dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Voikenkiu Tentoonstelling „De mens van to leven en bedrijf van de prehlstorli mens ln het verre en nabye Oost Werkd. 10-17 uur; zond. 13-17 (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dt lykfl 10-6 uur; zond 1-6 uur. Rllksmuseum voor de geschiedt der natuurwetenschappenDag I uu zond 1-4 uur Wassenaar: (Kunstzaal Heuff): SC derijen van Tilla Terwind-t en be< houwwerken van Wlm Rijvers. Da lijks 10 u voorm.5 u nam.; bov dien dinsdag 810 u nam.; zond gesloten, (t/m 4 augustus). Avond- en nachtdienst der apothe Apotheek R. van Breest Smallenb te Leiderdorp en Apotheek Voorsc ten zijn de gehele week geopend. Bh geen gehoor van a» outsorts specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 82222. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Kurzaal, 14,30 uur: Harlekino DONDERDAG 4 AUGUSTUS DAGELIJKS: Dlllgentia, 20.15 uur (maand.-avc geen voorst.): „Wie is bang voor I relei". Kurhauspavlljoen, 20.30 uur (vt avond geen voorst.) ABC Cabaret r Wlm Kan en Corrle Vonk. Odeon Theater. 20.00 uur: „Heer duurt het langst". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven -Limburg Helsinki Stockholm Oslo B openhagei Aberdeen Londen nuxemburt Parijs Bordeaux Grenoble Nice B-riyn Prank fun Ai u nchen Aünch Geneve Locarno Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Lissabon Mall ore a ball Dew. 20 regenbul 17 regenbui 13 licht bew 17 regenbul i lalf t>ew 18 zwaar bew 18 zwaar bew 16 half bew 18 licht bew 19 geh bew. 19 regen 19 regen 17 zwaar bew 14 licht bew 15 licht „cw 17 zwaar bew 17 zwaar bev 19 zwaar bev 23 bew 24 cnbewolkl 24 geb oew 22 licht bew 21 regen 23 regenbu' 23 regen 25 zwaar bew 23 zwaar bew 24 zwaar bew 21 onbewolkt 27 zwaar bew 27 zwaar bew 26 licht bew 33 licht bew 29 zwaar bew 25 13 J 11 7 12 8 10 5 11 1 10 11 10 4 14 0 13 11 13 6 6 3 7 0 18 0 13 2 11 3 14 0. 12 6 15 2 14 12 13 0 11 1 17 0 16 0 19 0 15 0 16 0 18 0

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2