Proef met maximum snelheid op autowegen Sectie verricht op in beslag genomen lichaam ingenieur Eerste Kamer „B°orwetje" niet behandeld OP 10 JANUARI Huwelijk van Margriet in Den Haag Eerst Kamer akkoord met kosten huwelijk Noodweer Britten in zorgen MET EEN ENKEL WOORD HAAG? AGEND. LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 20 J Minister Suurhoff kondigt in Senaat maatregelen aan (Van onze parlementeaire redactie) Minister Suurhoff (Verkeer en Waterstaat) heeft zich giste ren in de Eerste Kamer diepgaand met het verkeer en de ver keersveiligheid bezig gehouden. In een uitvoerig betoog stelde hij een reeks van maatregelen in het vooruitzicht: Per 1 september wordt bij wijze van proef een maximum snelheid ingesteld op vijf autosnelwegen en op zes andere rijkswegen. Er komen meer stopplaatsen langs de rijkswegen. Onderzocht wordt of veiligheidsgordels voor automobilisten moeten worden verplicht. Herziening van de medische eisen voor het rijbewijs is in studie. Een werkgroep bezint zich op maatregelen om snelle hulp bij verkeersongelukken te garanderen. De minister zei op vragen en op- merkingen, dat ln het buitenland C.Olllfort was gebleken dat maximum-snelhe den op autowegen een gunstige in vloed hebben op de veiligheid. Daar om wordt de maximum-snelheid bij wijze van proef in gesteld op een aantal wegen. De socialist Meester die bang was dat maximum-snelheden buiten de bebouwde kom tot opstoppingen zou den leiden, kon de minister gerust stellen: de capaciteit van de wegen wordt kleiner naarmate er sneller wordt gereden. Bij een snelheid van zestig kilometer per uur kan een weg het meeste verkeer aan. De minister deelde mee, dat er een studie wordt gemaakt van de be- bakening en de verlichting van de wegen met het oog op de veiligheid. Aan de veiligheid van auto's kan op het ogenblik weinig worden gedaan. „Uit ervaring blijkt dat auto's met extra beveilingen niet te verkopen zijn. Het publiek vraagt comfort, geen veiligheid", zei de hee rSuunhoff, die uit zijn hoofd wel een paar veilig heidsmaatregelen kon opsommen (energie-absorberende bumpers, ve rend stuur, gecapitioneerd interieur), maar die vooralsnog geen mogelijk heden zag dergelijke zaken te verwe zenlijken, omdat men het daarover internationaal met elkaar eens zal moeten zijn. Geen tolwegen De minister geloofde niet dat het wegenprobleem sneller kan worden opgelost door aanleg van tolwegen. Zulke wegen kunnen alleen maar worden aangelegd op plaatsen waar het verkeer niet kan of wil omrijden, wat zelfs niet voor de Oosterschei- debrug blijkt op te gaan. Bij de goedkeuringen voor de bouw van de Haringvlietbrug, de Oosterscheldc- brug en de Beneluxtuxmel is uitdruk kelijk gezegd dat het om uitzonde ringen ging. Ook financieel zag mi nister Suurhoff geen heil in tolwe gen. Een particulier die een beroep op de kapitaalmarkt doet om zo'n te kunnen financieren bewijst Bourguiba pleit voor oplossing van geschil met Israël President Bourguiba van Tunesië heeft gisteren op een informele pers conferentie in Bonn opnieuw gepleit voor een vreedzame oplossing van het Arabisch-Israëlische conflict- Naar zijn mening moet de kwes- tle-Palestina door beide partijen op internationaal niveau worden gere geld. Een mogelijke oplossing zou zijn aanvaarding van de VN-resolutie van 1947, waarbij Israëls toenmalige grenzen w«rden erkend, of terug keer der Palestijnse vluchtelingen. De bewapeningswedloop tussen Is raël en de Arabische landen is een bodemloze put en zinloos, aangezien Israël wordt beschermd door de Westelijke Grote Drie en West-Duits- land. De militaire uitgaven houden het Arabische vaderland arm. Deze verzuchting slaakte de Syrische ge neraal-majoor Ahmed Sweidani ln een toespraak voor militairen aan de grens met Israël, die hij inspec teerde. „Het is een uitzichtloze zaak. De wapens verroesten en er moeten steeds weer nieuwe komen", zei hU. Vervolg van pagina 1 Het gebouw van de Chinese lega tie heeft zich gisteren in de voor avond mogen verheugen in een rui me publieke belangstelling. Om streeks zes uur poogden drie legatie leden tweemaal met hun CD-auto hun extra-territoriale bodem te ver laten, tweemaal ook werden zij door de politie aangehouden met het ver- de regering, die ook door krapte od zoek ^un paspoorten te tonen en kapitaalmarkt in moeilijkheden is geraakt., daarmee allerminst een dienst, legde hij uit. Minister Suurhoff beantwoordde gistermiddag in de Eerste Kamer de vorige week bij de uitgestelde behan deling van zijn begroting gestelde opmerkingen en vragen. De begro ting zelf is reeds enige tijd geleden in verband met ziekte van de minis ter zonder discussie in de Kamer aanvaard. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gistermid dag geweigerd de wet opsporing delfstoffen in behandeling te nemen. De kamer liet by monde van de heer Deïprat, de voorzitter van de com missie van rapporteurs, weten dat eerst de concessievoorwaarden ingevol ge de „natte mynwet" bekend moe ten zyn, voordat de Eerste Kamer van plan is de wet opsporing delf stoffen in behandeling te nemen. Deze wet, kortweg aangeduid als het „boorwetje van minister Den Uyl", bindt de opsporing van delfstof fen op het vaste land aan een ver gunning van de minister van Econo mische Zaken. De wet houdt zich he lemaal niet bezig met de winning. Het „boorwetje" is gebaseerd op de oude mynwet van 1810 en wordt be schouwd als een tydeRjke maatregel in afwachting van een definitieve re geling van de opsporing en win ning van delfstoffen op het vaste land. De concessievoorwaarden waar de Eerste Kamer op wil wachten, heb ben betrekking op de „natte myn wet", die de opsporing en de winning op 't continentale plat van de Noord zee moet regelen. Minister Den Uyl (Econ. Zaken) betoogde gistermid dag dat de „natte mynwet" en de concessievoorwaarden ingevolge de ze mynwet, niets te maken hebben met het „boorwetje" dat de Eerste Kamer nu plotseling niet behande len wil. Zyn betoog hielp echter niets. In tweede instantie herhaalde de heer Delprat het bezwaar van de overgrote meerderheid van de Eer ste Kamer, nameiyk dat het „boorwet- ke" wel degelyk van invloed zal kun nen zyn op de voorwaarden waar aan de concessie voor de Noordzee zullen worden gebonden. Een voorstel van orde. om de boorwet voorlopig van de agenda van de Eerste Kamer af te voeren, werd daarop zonder hoofdelyke stemming aanvaard. Nu ook de Eerste Kamer de toe- genomen worden wanneer de heer stemmingswet voor het huwelyk Prinses Margriet en mr. P. van Vol lenhoven heeft aangenomen, d'eelt de Ryksvoorlichtingsdlenst het volgen de mee: Op zaterdag 10 december 1966 zal de aangifte van het huwe lyk geschieden in het gemeentehuis in Baarn. Maandag 19 december wordt in Bt koninklyk paleis „Huis ten Bosch", een ontvangst gehouden voor regering en corps diplomaticque. Aan boord van een door de Konin klijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappy N.V. in Amsterdam daartoe ter beschikking gesteld schip zal op woensdag 28 december voor vrienden en vriendinnen een bal wor den gegeven. Ten huize van de bruid heeft za terdag 7 januari een huweiyksfeest plaats. De gemeente 's-Gravenhage zal het bruidspaar op maandag 9 januari ontvangen. Het burgerlijk huwelyk zal worden gesloten op dinsdag 10 januari 1967 in het stadhuis aan de Javastraat in Den Haag, waarna de kerkeiyke inzegening zal plaatsheb ben in de Grote of Sint Jacobskerk. Het ligt niet in de bedoeling, dat er een nationaal comité wordt op gericht om een inzamelingsactie voor een huweiyksgeschenk te houden. Wel is in de kring van de persoon- ïyke betrekkingen van de konink- lyke familie en van de vrienden van het paar het initiatief genomen voor het aanbieden van geschenken. Hierover zullen van de zyde van de initiatiefnemers spoedig nadere me dedelingen volgen. De bruidsjapon zal worden ver vaardigd door Maison Linette in Den Bosch die eveneens de bruidsjapon van Prinses Beatrix ontwierp. Het is nog niet bekend, waar het jonge paar in de toekomst zal gaan wonen. Een beslissing daarover zal P. S. P.-fractie tegen Van Vollenhoven zyn militaire dienstplicht heeft vervuld en een werkkring zal hebben gevonden. Voorlopig zal het paar zyn intrek nemen in enkele vertrekken van het ,Het Loo' Vervolg van pag. 1 De regen heeft ook het treinverkeer danig in de war gestuurd. Om kwart voor acht gisteravond was het trein verkeer op de lyn UtrechtAmster dam ernstig gestoord. De treinen uit de richting Utrecht werden omge leid via Woerden. Later op de avond reden de treinen weer normaal. Tussen Dieren en Velp hadden de spoorwegen te kampen met water overlast op de baan. De treinen kon den hier niet harder rijden dan on geveer 20 km per uur. By Soest stond een deel van de spoorbaan onder water. Daarom wer den er tussen Den Dolder en Baarn bussen ingezet. De spoorwegen hadden voorts op tal van plaatsen te maken met sto ringen door blikseminslag. De zeer hevige regenval heeft be schadiging van Ryksweg 12 (Den HaagUtrecht) veroorzaakt. Tussen de toerit VleutenDe Meern en het verkeersplein Oudenryn is onder de tweemaal reed de auto daarop ach terwaarts het hek weer in. Hoewel de Chinezen meedeelden, van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken de verzekering te hebben gekregen dat zy toegang hadden tot de openbare weg, week de politie niet. Om kwart voor zeven echter maakten drie Chi nezen opnieuw aanstalten te vertrek ken en ditmaal liet de politie hun auto door. Met een B.V.D.-auto in zyn kielzog zette de chauffeur koers naar het ministerie van Buitenlandse Zaken aan het Plein. De Chinese diplomaten hebben daar 'n gesprek van 'n uur gehad met Nederlandse functionarissen, waarby naar men mag aannemen van Ne derlandse functionarissen, waarby naar men mag aannnemen van Ne derlandse zyde is gewezen op het verlangen van de justitie om de le den van de missie, die het lascongres in Delft hebben bygewoond, te ho ren in verband met het overiyden van Hsoe Tzoe-sjai. Intussen zyn de problemen rond de rood-Chinese legatie nog niet op gelost In het gebouw aan de Goe- kooplaan verbiyven nameiyk nog 1 steeds acht leden van de technische delegatie, die voor het Delftse con gres naar Nederland kwamen, zy biyven vooralsnog binnen en hoewel zy geen diplomatieke status bezitten, betekent dat toch dat de justitie geen toegang heeft tot de mensen, die ten nauwste met de geheimzinnige dood van het negende lid van de afvaar diging te maken hebben gehad. Hun visum loopt op 25 juli af, maar zo lang zy binnen biyven is dat van geen betekenis. De politie biyffc dan ook steeds de legatie bewaken, om te voorkomen dat de Chinezen onopgemerkt ver- dwynen. En niemand weet hoelang dit nog moet duren. Zweedse duikers onderzoeken oud Nederlands schip Duikers uit Gothenburg Zweden stellen een onderzoek in near een goed bewaard gebleven Nederlands schip uit de 16de eeuw. Het zit in de modder van de zeebodem ongeveer 50 meter uit de kust by Ulebergs- ham, even ten noorden van Smögen aan de Zweedse westkust. Het werd daar in brand gestoken door de eigenaar en zonk ty-dens een zeeslag. Eigenaar van het schip was de Nederlandse zakenman David Slaman. Hy wilde niet dat het schip in handen van de Zweden zou komen Het Scheepvaartmuseum ln Gothen - burg zal eerst proberen de ouderdom van het schip vast te stellen. Het wordt ook mogelijk geacht een kachel te bergen en het ruim schoon te ma ken, waar zich mogeiyk een aantal belangwekkende voorwerpen in be vinden. De Britse premier Wilson, die gis teren met lege handen van zUn reis naar Moskou in Londen terugkeerde, is daar midden ln de strijd om het pond terechtgekomen. Waarnemers zyn van mening dat Engeland het hoofd heeft te bieden aan de hevig ste economische crisis sinds zeven tien jaar. Wilsons programma van nood maatregelen zal in het buitenland waarschyniyk deze gevolgen hebben: inkrimping van het 50.000 man sterke Rynleger met misschien wel 20.000 man. tenzij West-Duitsland bereid wordt gevonden de 252 mil joen dollar vreenmde valuta die met het Rynleger zyn gemoeid, voor zyn rekening zal nemen; 20.000 tot 30.000 man zullen versneld worden teruggetrokken uit de strijdkrachten ten oosten van Suez, waarvan 60.000 man deel uit Er is een gat in het dek van het maken schip van 120 centimeter waardoor bezuinigingen in Britse investe- men in het ruim kan komen. rin,oen en in hulp aan het buiten- Voordat Slaman ziin schip prijsgaf bracht hy vyf andere schepen in Ulebergsham tot zinken, twee ervan zijn gevonden. rechter rijstrook een meter grond van onder het wegdek weggespoeld. De rechter rijstrook is voor het verkeer gesloten. De schade zou zo spoedig mogelijk worden hersteld. land; Voor wat het binnenland be treft; lonen, prijzen en dividenden worden bevroren; voor de laagste in komensklasse wordt een landelijk minimumloon vastgesteld. Er is een lichtpuntje in deze som bere crisistemmingde prijzen op de Londense beurs, die dertien dagen lang daalden, zyr wat gestegen. (Van onze parlementaire redactie). De Eerste Kamer is gistermiddag zonder hoofdelyke stemming ak koord gegaan met de kosten die be steed zijn aan het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus. By de behandeling van het voorstel bracht de pacifistische senator Van der Spek nog eens de moeilykheden in Amsterdam, op de dag van de huweiykssluiting, ter sprake. Hij zei dat nu wel gebleken was, dat het on juist was dat het huwelijk met pracht en praal was gevierd. Men had van de regering op zyn minst uiterste so berheid kunnen verwachten, merkte hij op. Andere bezwaren van de heer Van der Spek hadden betrekking op de vryheid van meningsuiting die op de dag van de tiende maart ont broken zou hebben. De heer Van der Spek noemde de autoriteiten mede schuldig aan de sfeer van gespan nenheid die op de tiende maart in Amsterdam is ontstaan. De P.S.P.- fractie verklaarde zich tegen het voorstel. Minister President Cals ging in zijn antwoord alleen in op het doyr de heer Van der Spek genoemde ge brek aan vryheid van meningsuiting. Hy bestreed dat een dergelyk gebrek er geweest zou zyn. In antwoord op vragen van de P-S.P. deelde de ministerpresident mee dat het gooien van rookbommen tydens het huwelijk geen schade claims heeft opgeleverd. De orde verstoringen hebben wel enkele lichte verwondingen tot gevolg gehad, waar uit een paar kleine schadeclaims zyn ontstaan. Ton minder Aanvankelijk was voor de hu- weiykskosten een bedrag van 1.5 mil joen gulden begroot. Binnen dit be drag was een post van ruim 300.000 gulden opgenomen als onvoorzien. Op 100.000 gulden na werd deze on voorziene post gebruikt, omdat de uitgaven voor de publiciteit aan- merkelyk hoger waren dan aanvan- i kelijk was geraamd. Per saldo blij ken de kosten voor het huwelyk ongeveer 100.000 minder te bedragen dan de geraamde 1,5 miljoen gul den, zodat het eindbedrag waar- achijniyk uitkomt op 1,4 miljoen. Mijnbedrijf 2 De mynlndu- strieraad heeft besloten de lonen en salarissen in het mynbedryf per 1 juli 1966 met 2 procent te verhogen. Deze verhoging geschiedt op verzoek van de vakorganisaties, die van oor deel waren, dat de lonen en sala rissen waren achtergebleven bij de landeiyke ontwikkelingen. Per 1 januari werden in het mynbedrijf de lonen en salarissen verhoogd met 5 procent, de huurcompensatie per 1 januari 1966 inbegrepen. Kleuteronderwijs Het aantal leerlingen by het kleuteronderwijs is in de periode van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 gestegen van 446.800 tot 457.100, het aantal scholen van tot 5.320 en het aantal leidsters hoofdleidsters van 13.100 tot 13.550, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Primeur voor metro De Rotter damse metro krygt als eerste metro ter wereld een geheel automatisch reizigers-controlesysteem. De metro gebruikers zullen hun kaartjes, die allen dezelfde prijs zullen hebben, kopen via verkoopautomaten. Een controle-machine stempelt vervol gens de kaartjes ongeldig en opent dan een automatische draaideur. Er zyn weer bramen Op de fruitveilingen van Goes en Kapelle- Biezelinge zyn de eerste bramen aangevoerd. Hiervoor werden prijzen besteed van f2 tot f3 per kg. Ver wacht wordt dat het nog wel een week zal duren voor er aanvoeren van betekenis van dit produkt gaan komen. De oogst zal dit jaar over het algemeen matig zyn. Naar Porto Ercole Prinses Mar griet en de heer Van Vollenhoven zullen aanstaande zaterdag met Ko ningin Juliana en Prins Bernhard meegaan naar het koninklyk zomer- Bevolhing van Polen Het cen trale statistische bureau van Polen heeft bekendgemaakt, dat het land thans 31,7 miljoen inwoners telt. Er zyn 16,3 miljoen vrouwen, 900.000 meer dan mannen. Woedende secretaresse De secre taresse van de Thailandse vice-lucht- maarschalk Koentsjorn trok maan dag in diens werkkamer een pistool uit een holster, dat ze onder haar kleren om het middel droeg, en doodde haar chef met enkele scho ten. Een officier die kwam toesnel len werd door een kogel in de arm getroffen, waarna de 31-jarige vrouw de hand aan zichzelf sloeg. De vice-luchtmaarschalk, comman dant van de luchtmacht-academie, had kort tevoren zyn secretaresse een schrobbering gegeven omdat ze niet het voorgeschreven uniform dj Grootste koffieplantage De binnen twee minuten, aldus het j grootste koffieplantage ter wereld persbureau Ceteka. De schade wordtbevindt zich in de omgeving van BINNENLAND verbiyf in Porto Ercole. De heer Van Vollenhoven die in militaire dienst is heeft een normaal verlof, zoals al zyn collega's. Samen met Prinses Margriet keert hy op 7 augustus naar Nederland terug. Prinses Bea trix en Prins Claus zullen zich na hun terugkeer uit de West in Neder land ook naar Porto Ercole begeven. Met hen reist dan Prinses Christi na, die op het ogenblik meedoet aan een kamp in ons land. BUITENLAND Tornado in Bohemen Een tor nado heeft in Bohemen 30 huizen met de grond gelyk gemaakt en 12 beschadigd, 5 hectare bos geveld acht mensen gewond, en dat alles In New York. arriveerde miss Florida, in gezelschap Thailand, no. 3 in de strijd om de liaanse deelneemster, titel „Miss Universe" in Miami, salino. op vier miljoen gulden geschat. Familiedrama Een 26-jarige Deense boer heeft in Oersbjerg bij Assens zyn ouders en een jongere broer gedood en hun boerdery in brand gestoken. Daarna sloeg hij de hand aan zichzelf. Onderzoek Deskundigen van de Amerikaanse Lockheedfabrieken gaan volgende maand naar West- Duitsland om te onderzoeken hoe het onderhoud van de Starflghters der Westduitse luchtmacht kan worden verbeterd. Zoals bekend zyn 61 West duitse straalvliegtuigen van dit type neergestort. De piloot van een toe stel dat maandag by oefeningen bo ven de Noordzee neerstortte ls nog niet gevonden en men neemt aan dat hy ls omgekomen. Dure postzegel Een ongeperfo- reerde rode postzegel van een penny die tussen 1865 en 1903 in Bermuda is uitgeven, is by de postzegelveiling Harmers voor 1200 pond sterling verkocht Er zijn slechts enkele van deze exemplaren, waaronder een in de Britse koninkiyke collectie. Gabela in Angola. De plantage heeft 'n oppervlakte van 18.000 ha en pro duceert ongeveer 10.000 ton koffie per jaar. De totale oppenlakte van alle koffieplantages in Angola be draagt circa 550.000 ha. Arrestaties in Syrië Talrijke po litieke tegenstanders van de Syri sche regering zyn in de afgelopen dagen gearresteerd, zo melden Liba nese bladen. Onder de arrestanten zouden zich vooral rechtsgeoriënteer de leden van de verboden volksparty bevinden. Volgens sommige kranten zyn ongeveer 150 personen onder wie de voormalige premier Sadri Assa- li, in hechtenis genomen. Actie tegen lange haren Leden van de organisaties van Indonesische studenten en middelbare scholieren, resp. „Kami" en „Kappi", zyn in Djakarta 'n actie begonnen tegen Jongelui die naar hun mening te lan ge haren hebben. Zo werden maandag ongeveer 200 Jongeren, zowel jongens als meisjes, op straat kaalgeschoren. Enkele'weken geleden voerden leden van genoemde organisaties een cam pagne tegen de straatprostitutie. WOENSDAG DONDERDAG Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Deltawerken en Schouwen-Duive- land. 7.30 uur voorm. Hogewoerd 175: DienstvergaderLng v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- «preksavond. 8 uur nam. VRIJDAG. Hortus Botanicus: Opening tentoon stelling Aqua Flora Hortus. 7 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. Spr. d-hr. J. Eiker bout te Voorburg. Hogewoerd 175: Wachttoernstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam; openbare lezing: 2.30 en 5,15 uur Oudo Rijn 5: Baptistengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus vah de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur DINSDAG BIOSCOPEN STUDIO De Jacht op het boter briefje, 18 jr.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Sjors en SJimmie en de Gorilla, elke morgen beh. zond. 10.30. LIDO Mary Popplns, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.30 4.45. 7 en 8.15 uur. LUXOR Elvis vliegt uit, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, 14jr. CAMERA Sneeuwltje en de zeven dwergen, a.l. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX - De man van Rio, 14 Jr., dag 2.30, 7 en 9.15 uur., zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur TPGANON De lokvogels, 14 Jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur., zond. 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest. (Mansarde): Schilderijen tentoonstelling Beatrice Jonk. Woens dag t/m zondag, 5 uur nam.midder nacht (t/m 31 tuil). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Expositie Martin Rous en Ray Staak man. Dagelijks 11 uur voorm.6 uu: nam.; zondag en maandag gesloten (tot 29 Juli). LakenhalTentoonstelling Metsu Werkdagen 10 uur vr16 5 uur nam.; bovendien dondefcij 10 uur nain.; zondag 1 5 itya (tot 5 september). |w De Lakenhal: Dag 10-5 ujf® 1-5 uur Legermuseum Pe8thulslaa:de uitzondering van zaterdag vwOt (zondag 1-5 uur) gr Molenmuseum: Molen „diten 's maandags gesloten, dinsd&i dag, donderdag, vrijdag en van 10 tot 6 uur; zondag van ui Rilksmuseum voor Volte** (Steenstraat 11 Dag 10-17 iK dags 13-17 uur Rijksmuseum voor Voltepl Tentoonstelling ..De mens r leven en bedrijf van ie prei mens ln het verre en nab\J« Werkd 10-17 uur; zond. 1! (tot 1 oktober). Ryksmuseum van Oudhedei illks 10-5 uur: eond 1-5 uur Rilksmuseum voor de gwc) de' natuurwetenschappen: Di zond 1-4 uur -isenaar: (KunstzaaJ Heufffl derijen van Tilla Terwindt ei bouwwerken van Wlm Rijvent lijks 10 u voorm.5 u nam;l d'len dinsdag 810 u nam.;) gesdoten. (t/m 4 augustus). Avond- en nachtdienst der Geopend voor spoedeisende» apotheek van Driesum, Mare 20406. Apotheek R. van Breest Smi te Leiderdorp en Apotheek Vod zijn de gehele week geopend. Bil eeen genoor van ow nt specialist (of dlen9 waarnew op dokterstelefoon 22222. Diligentia, 20.15 uur, „Wtól voor Lurelel?" Kurzaal. 20.15 uur, 16 t/m „Dans en zang uit Tunesië" i Odeon. 20.00 uur, „Heerllj» het langst". WEERRAPPORTB (Van hedenmorgen 7 o> Verpleegster niet Richard Speek geconfronteerd De Philippijnse verpleegster Cora- zon Amurao, enige overlevende van het drama dat vorige week in Chi cago acht verpleegsters het leven kostte, is gisteren geconfronteerd met verdachte Richard Speck. Vol gens kranteberichten zou het meisje zonder aarzeling hebben verklaard dat Speek de man is die donderdag Jl. een verpleegstershuis binnendrong en acht van haar collega's ver moordde. Het openbaar ministerie wilde deze berichten niet bevestigen. Speck was zondagochtend gearres teerd nadat hy in een hotel te Chi cago had getracht zich van het leven te beroven. Hy ligt nog in het zie kenhuis. Amsterdam DeD Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Blit Twente Eindhoven L -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Eopenhaget Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt Munchen AOrlcb üenéve licht bew licht bew zwaar bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt 'talf bew zwaar bew Belgrado Barcelona Madrid Mall or ca Lissabon geh bew geh bew zwaar bew zwaar bew licht bew geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolki half bew onbewolkt or bp wol kt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2