Hollen van de ene rel naar de andere De mannen van de Gemini-X De vrouw in het ami PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 JUU Er circuleert de laatste tijd een nieuw argument tegen de krachtige houding van Amerika zo hoort men hier en daar dat in Zuid-Vietnam: gelooft u niet de Vietnamezen liever rijst uit Chi na krijgen dan bommen uit Ameri ka? Wie even nadenkt ontdekt al dadelijk de oneerlijke tegenstelling, die hier gepresenteerd wordt. Want het gaat de Amerikanen natuurlijk niet om bommen, maar om vrede en vrijheid voor een land, dat geteis terd wordt door de agressie uit het rode noorden. De keuze, waarvoor men in deze vraag gesteld wordt, is dus in de eerste plaats een staaltje van zeer onzindelijk denken. En in de tweede plaats: is het niet merk waardig, dat in deze vraag ken nelijk uit communistische koker op luchtige, vluchtige en bijna kluchtige wijze wordt gegoocheld met de voorrang van materiële en ideë le mensenrechten? Toen het er en kele jaren geleden om ging de Afri kaanse volken te bevrijden van het „imperialistische en kolonialistische juk van het Westen" kon men onmo gelijk wachten, geen dag en geen nacht! Want het ging die Jonge vol ken immers om hun hoogste goed: de vrijheid! En het argument van bezadigde politici, dat die volken toch eten moesten, werd met verach ting van tafel geschoven: wat eten? onafhankelijkheid was het wacht woord en dat eten kwam later wel Nu het voedsel niet alleen later, maar zelfs véél later blijkt te komen en bij nader inzien toch wel onein dig belangrijker blijkt te zijn dan men enige jaren geleden nog wilde toegeven, en nu dus de fossiel-feo dale, crypto-fascistische, plutocrati sche, reactionaire imperialisten zo waar gelijk krijgen, draait ultra links het lijstje van de leuzen met het grootste gemak en zonder blik ken of blozen om. Nu haalt men de neus op voor zo iets minderwaar digs als de strijd voor onafhanke lijkheid en vrijheid en krijgt de Chinese rijst de voorkeur boven de vrijheidsactie van de Amerikanen! Dat is wel een zeer kras voorbeeld van marxistische dialectiek. Wie niet weet wat marxistische dialectiek is, luistere naar het verhaal van de twee reizigers, dat enige jaren gele den in een Nederlands tijdschrift werd gepubliceerd. Twee reizigers klopten bi) een herberg aan voor on derdak. De een zag er fris en schoon uit, de ander was te vies om aan te pakken. De herbergier bood hun aan een bad te nemen. Vraag: wie maakte daarvan gebruik, de schone of de vuile? De vuile natuurlijk, zegt u. Fout! de schone, want die was een zindelijk man en de vuilpoets was aan zijn onzindelijkheid gewend. Zelfde vraag: wie maakte van het aanbod gebruik? De schone dan maar, zegt u. Foutl de vuile, want de schone was al schoon en de vuile kon best een bad gebruiken. Voor de derde maal: wie nam een bad? Dan allebei maar, zegt u. Fout! geen van belden, want ae schone was al schoon en de vuile had er geen be hoefte aan. Voor de vierde maal: wie stapte het bad in? Geen van bei den, zegt u. Weer fout! allebei: de vuile omdat hij een bad hoognodig had en de schone omdat hij zo zin delijk was. Dit nu is marxistische dialectiek: telkens een andere „logi ca", al naar het 't beste uitkomt. Deze hoogst onfrisse mothode ge bruikt men nu dus ook ten aanzien van Vietnam. Toen het om de vrij heid van de Afrikaanse landen ging telde voedsel niet mee; nu het om de vrijheid van Zuid-Vietnam gaat is de Chineze rijst belangrijker dan de opofferende strijd van de Ameri kanen. Men zij gewaarschuwd voor dit soort argumentatie, waarmee sommigen pogen de Chinees-Noord- vietnamese agressie een schijn van rechtvaardiging te geven. IJoego-Slavië heeft president Tl- „0 zich genoodzaakt gezien zijn oude vriend en mede-partisaan de 56-jarige Alexander Rankowitsj en diens assistent Stefanowitsj weg te zuiveren. Dat zal de president moei te hebben gekost, want hij en „Mar- ko" zoals de oorlogsschuilnaam van Rankowitsj luidde hebben zij aan aan zij gestaan in de strijd te gen de Duitsers. En ook in de ja ren na de oorlog, toen het erom ging het zwaargetroffen land zo snel mo gelijk op de been te helpen, stond Rankowitsj de president trouw ter zijde Maar toen Rankowitsj chef van'de Oedba, de veiligheidspolitie, was geworden, bleken zijn benen niet sterk genoeg om de weelde van zoveel macht te kunnen dragen Re kening houdende met de leeftijd van president Tito, die thans 74 jaar ia, begon hij op eigen gelegenheid bjj voorbaat de opvolging te „regelen Eventuele concurresnten werden uit geschakeld en overal werden luister posten uitgezet. Zelfs in het bureau van de president werden luister- apparaten aangetroffen Dat dit ook het geval was met de bureaus van andere leiders spreekt wel van zelf. Natuurlijk ontkenden Rankowitsj en Stefanowitsj ook maar ergens van te weten, maar er was in de afgelopen maanden zoveel bezwa rend materiaal tegen hen verzameld, dat zij zonder pardon uit de partij zijn gestoten wegens „ernstig mis bruik" en „streven naar macht Dit streven naar macht van Ran kowitsj en zijn wil zich van de op volging van Tito te verzekeren had den nog andere bedoelingen. Zo sa boteerde hij nu al de liberalisering van de economie in Joego-Slavie, dat in het aanvaarden van „Westers-ka- pitalistische" opvattingen op eco nomisch terrein verder gevorderd is dan de andere landen achter het ijzeren gordijn. Rankowitsj was bo vendien een voorstander van centra lisme. Men moet namelijk weten, dat Joego-Slavië een „federale volksre publiek" is, bestaande uit zes „pro vincies": Servië, Kroatië. Sloweniè, Montenegro, Macedonië en Bosnie- Herzegowina. Maar de Serviër Ran kowitsj wilde de Servische haan ko ning laten kraaien, waarbij hij ech ter de Sloween Kardelj, de knappe maar lichamelijk-zwakke partij- (Van onze parlementaire redacteur) Al het plezier, waarmee de Tweede Kamer zich woensdag in de parlementaire vakantie heeft ge stort, neemt niet weg, dat het er politiek in dit land niet zo best voor staat. Wie aan het slot van het parlementaire jaar de balans pro beert op te maken komt niet veel verder dan een paar zwartgallige opmerkingen. Hier zijn ze dan. Dat het algemene beleid van het ka- binet-Cals om het zacht te zeggen geen successen heeft op geleverd is eigenlijk nog een van de minst sombere feiten. De regering heeft zich verkeken op de finan ciële mogelijkheden. Van het grote plan van dit kabinet, verbetering van de gemeenschapsvoorzieningen, komt minder terecht dan de re geerders zelf hoopten. Dat is triest voor de ontwerpers, maar het is geen ramp. Het is al leen nog weer eens een bewijs van de stelling, dat de regeerders van dit land niet zo erg veel financieel- economische speelruimte hebben. Het allergrootste verschil dat tus sen verschillende kabinetten denk baar is, blijkt tenslotte te bestaan uit wat meer of minder belasting en wat meer of minder inflatie. Het gaat eigenlijk meer om een ver schil in tempo dan om een verschil in richting. Broeikas Veel zorgelijker is, dat we al maan denlang van de ene rel naar de andere rel hollen. Allerlei ge beurtenissen, die op zichzelf weinig om het lijf hebben krijgen abnor male afmetingen en vullen tenslotte onze hele politieke broei kas, zodat er voor meer normale zaken geen plaats meer is- Aan het ontslag van de Amsterdamse hoofdcommissaris beleeft de Neder landse politiek weinig minder sen satie dan aan de Indone sische kwestie om maar eens een voorbeeld te noemen. De R.E.M.-affaire nu al bijna weer vergeten liet de natie op zijn grondvesten schudden. „Het" huwelijk heeft een nieuwe tegen stelling in ons volk gebracht- De studentenstop, bedoeld als een tij delijke en technische maatre gel, leidt tot hartstochtelijke discus sies waarin met allerlei principië le begrippen wordt geschermd. In Amsterdam ontstaan halve opstan den niemand weet eigenlijk pre cies waarom. De burgemeester van de hoofdstad barst voor de te levisie bijna in snikken uit. De mi nister van Binnenlandse Zaken ar gumenteert met een sigarendoos je. Het is een willekeurige lijst wie heeft niet het gevoel, dat er bin nenkort nog wel weer een paar nieuwe voorbeelden aan toe te voe gen zijn? Bijzaken De politieke bijzaken worden hoofd zaken. En de echte hoofdzaken le veren in ons parlement per jaar niet meer dan een paar uur discussie stof op. De vergelijking met de Vierde Franse republiek is wat ver sleten - maar gaat wel steeds meer op. Onze Poujade hebben we al. Het wachten is nu nog op de ro ze balletten. Het politieke reservoir, dat de krach ten zou moeten leveren om de si tuatie wat te verbeteren is vrij hol en leeg. De serieuze partijen zijn dit jaar verzwakt. De twee oppo sitiepartijen zijn niet gegroeid, twee van de drie regeringspartijen zijn in een afbraakproces ver zeild geraakt waarvan het einde nog niet te zien is. Plannen voor een nieuwe partijvor ming, die onze politici de kans zou geven doeltreffender en inspireren- der te werken, staan nog niet eens inde kinderschoenen. Er zullen voor de volgende verkiezingen wel een Ontvoerder aangehouden Korte tijd nadat de 9-jarige Yvon ne Louwers veilig en wel in het poli tiebureau van Aken was gebracht (zoals wij gisteren in een groot deel van onze oplage berichtten) is gis teren haar Canadese vader, die haar in Den Haag had ontvoerd, aange houden. Dit gebeurde door tussen komst van Interpol in Frankfort am Main. De Nederlandse justitie zal zijn uitlevering vragen. De man had zijn dochtertje onder gebracht bij relaties in Aken. Het was de bedoeling dat het meisje er enkele dagen zou blijven, tot de reis naar Canada was geregeld. De Haagse politie heeft het ver moeden dat de familie bij wie het kind was ondergebracht, zo hevig van de publikaties was geschrokken, aai Yvonne Louwers zo vlug mogelijk naar de Akense politie werd gebracht. ideoloog, tegenover zich vond. Geen wonder dan ook, dat de federalist Kardelj met genoegen de taak op zich nam de uitstoting van Ranko witsj officieel aan te kondigen. Mis schien is het wat sterk uitgedrukt, dat Rankowitsj de bedoeling had Joego-Slavië een „stalinistische" stempel op te drukken, maar het is wel zeker dat deze harde en eer zuchtige dogmaticus veel te weinig oog had voor de nieuwe tijd. Het mag dan ook een zegen voor de toe komst van zijn land worden ge noemd, dat president Tito, ondanks de nauwe banden van oude vriend schap, hem en zijn medestanders heeft kunnen uitschakelen. paar nieuwe partijtjes worden op gericht, maar daarmee wordt de malaise alleen maar groter. Er is behoefte aan concentratie, niet aan versplintering. Politici als Biesheuvel, Den Uyl, De Pous, Veldkamp, Vrolijk. Andries- sen en Bakker (de staatssecretaris van Economische Zaken) verto nen in hun politieke gedrag geen levensgrote verschillen. Ze zouden best op één kandidatenlijst kunnen. Maar bij de volgende verkiezingen zullen ze hun uiterste best doen om de voor het volk onzichtbare verschillen weer onder het stof vandaan te halen. Dat is verspil ling van democratische energie, die alleen maar leidt tot verzwakking van ons stelsel. Moeilijk Onze politici beginnen op Prinsjes dag aan een moeilijke periode. De begroting zal een moeilijk te verteren stuk zijn. Misschien moe ten er impopulaire maatregelen worden genomen. Misschien wei gert men die te nemen, omdat de kamerverkiezingen in mei 1967 al zo dicht voor de deur staan. Dan komt er een crisis, die eigenlijk niet is op te lossen. En omdat iedereen dat weet komt er mis schien geen crisis, iet gebrek aan alternatieven is het sterkste bindmiddel van de coali tie. De drie regeringspartijen heb- heb elkaar nog nodig voor de om roepwet. K.V.P. en A.R.P. lopen niet zo erg warm voor een hernieuwd samengaan met de V.V.D., vooral niet omdat de liberalen in geval van een crisis eerst vervroegde ver kiezingen wil houden. Dat is een politiek normale en misschien wel gezohde wens. Maar als dan alleen de boeren en de communisten win nen? De derde coalitie-partner, de Partij van de Arbeid, heeft nog maar weinig te willen. Zij wacht ge laten op de forse klap, die haar In mei 1967 zal worden toegediend. Luxe Wie Nederland van een hele grote afstand bekijkt vraagt zich af hoe er in dat kleine landje zonder hon ger, zonder epidemieën, zonder werkloosheid, zonder directe oor logsdreiging, zonder overstro mingen, mét een vijfdaagse werk week, mét de grootste wereldhaven en mét een grote gasbel toch zul ke verwikkelingen kunnen ont staan. Misschien is het wel, omdat we ons de luxe kunnen permitteren, omdat we zo weinig echte moeilijk heden hebben. Prettige vakantie! EEG-productie blijft stijgen De industriële produktie in de EEG is in maart en april blijven stijgen waarbij Frankrijk de grootste stijging te zien heeft gegeven. In West- Duitsland zijn alle tekenen van een verminderde economische groei ver dwenen. Dit meldt het economische overzicht van de EEG over juni. In Nederland en Luxemburg bleef het tekort aan arbeidskrachten be staan. In West-Duitsland is het te kort aan arbeidskrachten nijpend hoewel de werkloosheid daar wat ver der is gestegen door een terugslag in het Roer-gebied. De Belgische ar beidsmarkt vertoonde tekenen van ontspanning en in Frankrijk liep het aantal werklozen op. Het aantal werklozen in Italië daalde langzaam. De consumentenprijzen stegen langzamer in Nederland en België en ook in West-Duitsland steeg het Indexcijfer voor de kosten van le vensonderhoud in mei langzamer dan voorheen. In Frankrijk daar entegen bleven de consumenten prij zen en de kosten van dienstverle nende bedrijven even snel stijgen. Alleen in Italië bleven de consu mentenprijzen stabiel. De zichtbare handelsbalans met derde landen was in maart en april aanmerkelijk ongunstiger dan in de overeenkomstige maanden van 1965. Familieberichten (overgenomen uit andere bladen) GETROUWD: H. W. B. Engel en B. Wagenaar Hummelinck, Biithoven. W. K. E. Hulsewé en M. A. Gonza les D)az. OVERLEDEN: J. L. M. Levert-Van IJzeren, Wassenaar. A. Croon-Boer- ma, Amsterdam. G. Stocker-Garrels, Australië. C. S. W. E. Woest, 62 jr., Den Haag. W. O. T. van Tienen, 90 jr., Den Haag. Dit zijn de astronauten van de Ge mini-X, die maandagnacht om half twaalf een van de ingewik keldste en meest ambitieuze pro jecten van het Amerikaanse Bu reau voor lucht- en ruimtevaart zullen uitvoeren. De commandant van de „Gemini- X" is John Young (links), zijn mede-piloot is Michael Collins, die tweemaal gedurende bijna een uur de ruimte-cabine zal verlaten. Het eerste uitstapje moet dinsdagavond plaatshebben, waarbij hij foto's zal maken. Gedurende de tweede wandeling, woensdagavond, zal Collins een plaat ophalen die zich op de sinds maart in de ruimte Brief van N.H. Kerk aan predikante De visitatoren-generaal van de Ned. Herv. Kerk hebben in een brief tot de kerkeraden en predikanten gewend in vei met de moeilijkheden die zich hier en daar in de Kerk voot ten aanzien van het functioneren van de vrouw in het ambt, Over de vraag lioe moet worden gehandeld met bezwaarden sck de visitatoren-generaal onder meer: ,,Het is geoorloofd binnen ik bezwaard te zijn. Uitdrukkingen ate het is niet sportief zich niet t gevallen meerderheidsbeslissing neer te leggen" kunnen in bepaalè. ties volkomen terecht gemaakt wordenmaar passen allerminst kerkelijk gesprek met hen, die menen op grond van de Heilige, een bepaalde beslissing als onschriftuurlijk te moeten beschouwen Bezwaarden Naar aanleiding van de vraag, wel ke houding men moet aannemen te genover hen, die niet aan een meer dere vergadering deelnemen, wanneer er vrouwelijke ambtsdragers tegen woordig zijn, schrijven de visitatoren- generaal: „Het zou denkbaar zijn, dat een breed moderamen van een classis de kerkeraden binnen dat res sort zou verzoeken geen vrouwelijke afgevaardigden te zenden. Ook de ge nerale synode maande in 1958 tot grote voorzichtigheid gedurende de eerste jaren na de aanvaarding van het voorstel de vrouw tot de ambten van ouderling en diaken, en in bij zondere gevallen tot dat van dienaar des Woords, toe te laten. Op den duur is deze voorzichtigheid echter niet te handhaven zonder te verval len tot discriminatie van liet ambt zelve, waarin ook de vrouw is ge steld. Gesprek Men zal vooral met de bezwaarden moeten spreken. In dat gesprek zal het niet moeten gaan over de vraag of het al dan niet juist was de vrouw tot het ambt toe te laten, maar over de vraag hoe men in onze Kerk leeft met een beslissing, waardoor men zich bezwaard voelt. Men zal in dit gesprek moeten wij zen op de ernst van het zich onttrek ken aan de kerkelijke vergaderingen, waardoor men de eigen stem tot stil- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN Beroepen te De Krim (O) en te Rockanje J. Stolk, kand. te Utrecht; Aangenomen naar Aardenburg (met naast de pastorale arbeid ook een evangelisatieopdracht van de classis Zeeuws-Vlaanderen) M. A. Noorloos, kaard. te Gorlnchem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Noordelooa A. v. d. Veer, band. te Vlaardlngen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Groningen H. v. Gllst te Driöhti. zwijgen brengt en geen invloed oefent op het leven en werkt Kerk in haar ambtelijke vergi gen, waarin telkens vragen orde komen en kunnen kor veel centraler tot het belijdt Kerk behoren dan de vraag n vrouw in het ambt". Ook daa iemand er niet toe kan kom bezwaarde aan de kerkelijke deringen deel te nemen, maai er zich aan te moeten onttrekt men dit als een smartelijk! moeten blijven voelen". Niet deelnemen De synode van de Franse Ei lisch-Lutherse Kerk heeft eet klaring uitgegeven naar aan] van de R-K. Instructie van het gemengde huwelf waarschuwt haar predikante drukkelijk om gezien de toesta; het ogenblik, niet aanwezig bij gemengde huwelijken rooms-katholieke kerk. „De me van een evangelisch-luthen dikant aan een dergelijke hu? sluiting wekt de indruk dat er is van een dubbele inzegen! sticht ver-warring en misver Tegelijkertijd echter geeft node uitdrukking aan haar ha het gesprek over het gemengi welijk in Frankrijk voortga worden en dat er een c vonden zal worden die bevo; Is voor het geestelijk heil vi de partners bij een dergelijk' lijk. Dialoog tussen en Oud- Katli. E Naar men is Oud-katholle]# gen verwacht zal dit najaar ficiële contactcommissie word vormd uit vertegenwoordigen R-K Kerk en de Oud-Ket kerk. Op dit ogenblik bestaat niet-officiële gespreksgroep, laatste bijeenkomst van dez« die onder leiding stond van Kok uit Den Haag, waren zc dinaal Alfrink als aartsblsschi kei van de Oud-Katholiekt aanwezig. f wentelende Atlas-raket bevindt. De geleerden hopen met behulp van deze plaat gegevens te verkrijgen over botsingen met micro-meteo rieten waaraan de raket heeft blootgestaan. Tijdens dit rendez vous zullen de ruimtevaarders zich op een hoogte van 740 km bevin den. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Feest met luchtmachtsteun Het Tweede Kamerlid Leibbrandt (PvdA) heeft aan de minister van Defensie schriftelijk gevraagd op grond van welke overwegingen „luchtmacht- steun" is verleend bij de opening op 25 juni van de lustrumviering van het Utrechtse studentencorps. De heer Leibbrandt herinnert eraan, dat het toch regel is, dat met militaire toestellen in de weekeinden slechts wordt gevlogen indien noodzakelijke oefeningen zulks onvermijdelijk ma ken. Voorlichtingsfunctionaris De Tweede Kamer-fractie van de KVP heeft de heer P. J. A. van der San- den, thans parlementair redacteur van de Stichting Persunie en voor zitter van de Parlementaire Pers Club benoemd tot fractiemedewerker en tevens voorlichtingsfunctionaris. Boerderijen afgebrand In Kaatsheuvel zijn gistermiddag twee boerderijen afgebrand. Eén van de gebouwen stond leeg en was niet meer bewoond. De brand is ontstaan in de leegstaande boerderij, waar kinderen aan het spélen waren. Door de krachtige wind sloeg het vuur snel over naar de ruim 100 meter verder- staande boerderij van de heer A. E. Ansens. Ook dit met riet bedekte ge bouw brandde tot de grond toe af. Bijna de gehele Inboedel en een in de schuur staande personenauto gin gen verloren. De bewoonde boerderij was eigendom van de gemeente. De inboedel van de heer Ansems was niet verzekerd. Overeenkomst met Polen In het ministerie van Buitenlandse Zaken is gisteren 'n culturele overeenkomst met de Poolse Volksrepubliek gepa rafeerd. De overeenkomst voorziet in uitwisselingen op het gebied van we tenschap en kunst en zal zo spoedig mogelijk in Warschau worden onder tekend. Nieuwe lijn Het Engelse scheep vaartbedrijf F. T. Everard and Sons Ltd opent m.i.v. 26 juli van dit Jaar een nieuwe lijndienst tussen Rotter dam en Felixstowe onder de naam Everard Lines. De dienst zal worden onderhouden met moderne stukgoed- schepen van 600 ton, die tevens ge schikt zijn voor het vervoer van con tainers en pallets. Terugbetaling loonbelasting De staatssecretaris van Financiën, de heer Hoefnagels, heeft In antwoord op schriftelijke vragen uit de Tweede Kamer, verklaard dat verzoeken en teruggaaf van te veel betaalde loon belasting over 1965, welke verzoeken vóór 1 juli 1966 moesten zijn inge diend, wel degelijk ook bjj indiening na deze termijn worden gehonoreerd. Hij wees er wel op dat bij indiening na 1 juli de mogelijkheid om over de beslissing van de inspecteur in be roep te gaan, verloren gaat. Nieuwe luchtvaartmU- De twee grote Nederlandse charter lucht vaartmaatschappijen Martin's Air Charter en Schrelner Airways krij gen er een concurrent bij. Het is de Trans Avia Limburg NV, die geleid wordt door de op het ogenblik aan het reisbureau Airtour Holland ver bonden vroegere commerciële direc teur van Martins Air Charter, J. N. Block. De eerste Douglas DC-6, een toestel dat 90 passagiers kan vervoe ren, van de maatschappij is op Schiphol aangekomen. De maat schappij beschikt over nog 2 van der gelijke toestellen. BUITENLAND Voorstel De Indonesische mari tieme academie heeft een „praktisch voorstel" gedaan om corruptie in de regering tegen te gaan. „Laat een kandidaat voor een ministersporte feuille openlijk verklaren hoe rijk hi) is" voordat hij wordt benoemd, aldus de academie. Recordhoogte De voorzitter van het arbeiders-actiefront, Darius Mar- paung. heeft verklaard dat de Indo nesische industrie door materiaalte- kort slechts 10 tot 15 procent van haar capaciteit kan gebruiken. De werkloosheid in Indonesië heeft een recordhoogte bereikt, zei hij. Vrijlating Maleisië heeft ermee ingestemd meer dan 1000 Indonesi sche militairen en vrijwilligers vrij te laten die de afgelopen drie jaar in Malakka, Singapore en Borneo zijn gevangen genomen tijdens de confrontatie. Vredesraad De door de commu nisten gesteunde Wereldvredesraad mag niet meer in Zwitserland verga deren, omdat op de bijeenkomst van de raad die de vorige maand in Ge- nève werd gehouden, aanvallen zijn gedaan op regeringen en staatshoof den van bepaalde landen. De Zwitserse regering zegt in 'n com muniqué dat zij de Wereldvredesraad om deze reden verboden heeft in Zwitserland bijeen te komen. Erkend De VS hebben het Ar gentijnse bewind onder leiding van generaal Juan Carlos Onganla er kend. Zoals gemeld nam de generaal enkele weken geleden de macht in handen. Amnestie Ruim 10.000 gevange nen in Italië zijn vrijgelaten als ge volg van de presidentiële amnestie, afgekondigd ter gelegenheid van de herdenking van het 20-jarig bestaan van de Italiaanse republiek. Vredesambassadeur De 'belgi- sche ambassadeur in Wenen, Louis Colot, is België's eerste „reizende vre desambassadeur", een functie die is gecreëerd ter bevordering van de wereldvrede en van de ontspanning tussen Oost en West in het bijzonder. Naar Moskou Voor het eerst sinds 1955, toen ex-bondskanselier Adenauer een bezoek aan Moskou bracht, gaat er weer een Westduits minister naar de Sowjet-Unie. Het is de minister voor Weten schappelijk Onderzoek, dr. Stelten berg, die op 22 juli als officieel ver tegenwoordiger van de regering in Bonn in Leningrad een tentoonstel ling zal openen van Duitse architec tuur. Koper duurder De Chileense staatskopermaatschappij heeft be kendgemaakt dat Chili de exportprijs van koper van 62 tot 70 dollarcent per lb heeft verhoogd. In april van dit jaar werd de prijs van 42 tot 62 dollarcent verhoogd. ,eidóe Den Burcht (Jacobazaal)K en O- lezing J. S. Lingsma over de Deltawer ken. 8 uur nam. Hoge woerd 175: Dlenstvergadenlng v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG DONDERDAG Garenmairkt: K. en O.-excursie naar de Deltawerken en Schouwen-Dulve- lamd. 7.30 uur voorm. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering v. Jehovaih's getuigen. 7.25 uur nam, W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavOTid, 8 uur nam, VRIJDAG. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam ZONDAG Aula Du Rleuschool. Volle Evange- lie-eendlng. Spr. de hr. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Dr. Van Voorthuyzenschool: Pink stergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poe- teray. 3 uur nam. Hogewoerd 173: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam; openbare lezing: 2.30 en 5,15 uur Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur voorm. BIOSCOPEN STUDIO De Jacht op het boter briefje, 18 jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zond. 2.30, 4,45. 7 en 9.15 uur. SJors en SJimmle en de Gorilla, elke morgen beh. zond. 10.30. LIDO Mary Popplns, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR El vis vliegt uit, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, 14jr. CAMERA Sneeuwltje en de zeven dwergen, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX De man van Rlo, 14 Jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur., zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON De lokvogels, 14 Jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur., zond. 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Mansarde): Schilderijen tentoonstelling Beatrice Jonk. Woens dag t/m zondag, 5 uur nam.midder nacht (t/m 31 lull). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Expositie Martin Rous en Ray Staak- man. Dagelijks 11 uur voorm.6 uur nam.; zondag en maandag gesloten (tot 29 Juli). cfencla LakenhalTentoonstelling Metsu Werkdagen 10 uur voo: 5 uur nam.; bovendien dondert 10 uur nam.; zondag 1—5 (tot 5 september). De Lakenhal: Dag. 10-5 utf 1-5 uur Legermuseum Pes thuislaat uitzondering van zaterdag vu (zondag 1-6 uur) MolenmuseumMolen „de 's maandags gesloten, dinsdag dag, donderdag, vrijdag en van 10 tot 5 uur; zondag Rijksmuseum voor Voike; (Steenstraat 1): Dag. 10-17 n aags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volke Tentoonstelling „De mens vu leven en bedrijf van de prehls mens in het verre en nabije! Werkd. 10-17 uur; zond. H (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudhedea UJka 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de getc der natuurwetenschappen: Of uu zond 1-4 uur Avond, en nachtdienst der ap Apotheek R. van Breest te Leiderdorp en Apotheek Voo zijn de gehele week geoj Voor spoedgevallen zijn va: dagmiddag 12 uur tot maas gen 8 uur bereid waar te m doktoren Langezaal. Witte Si tel. 24855; Van Leeuwen, V, delerkade 28. tel. 20412; Van Haagweg 60. tel. 26509; H. W. Singel 72, tel. 24961 en Df Hoge Rijndijk 19, tel. 2 op doktersteleloon 22222. HAAGS AGEND ZONDAG 17 JULI Kurzaal. 11.30 uur, vlooi Jo altviool Klaas Boon. MAANDAG 18 JULI Openluchttheater „ZuiderpS uur, „De avonturen van kapW DINSDAG 19 JULI Openluchttheater „Zuiden* uur, „Buffalo Bill, de hela wilde westen". WOENSDAG 20 J«U Openluchttheater „Zulderpï uur, „Bartje Eenwiel". DAGELIJKS Dlligentla, 20.15 uur, „W!< voor Lurelel?", Kurzaal. 20.15 uur, 16 t/fl „Dans en zang uit Tunesië" Kurhaus Paviljoen 20.30 uif 17 Juli ,Max Tailleur. Odeon, 20.00 uur, het langst".

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2