amer stelt oordeel nog uit 1 herpe kritiek Bittere strijd tussen Soekarno en Malik Fort voor invalide vissers in Abcoude jjSDAG 13 JULI 1966_ LEIDSCH DAGBLAD Dr. Lucas (K. I .P.) „Mogelijkheden overschat Prof. Witteveen (V.V.D.) „Zwaaien met hotte bijl"1 MARKTBERICHTEN Beursoverzicht LEIDEN. 13 Juli Groente- en fruitveiling: Per 100 kg: Aardappelen 24-41, Andijvie 19-32. Augurken 18- 102. Snijbonen 70-190. Stambonen 105- 150. Tuinbonen 25-26. Kroten, gekookt 75. Rode kool 26-27. Groene kool 17-20 Spits kool 23-25. Postelein 23-41. Prei 59. Rabarber 14-15. Spinazie 58-61, Erwten 131. Waspeen 31-32. Per 100 kg: Meloenen 20-115. Perziken 12-22. Pruimen 170-290. Pruimen A 48-107, B 37-45. C 27-38. Sla 4-17. Per 100 derom teleurstellende koersen te zier bos: Bospeen 20-31. Kroten 10-34. Selderij 10-11, Bonekruld 17 j gegeven. Over vnjwel de gehele li RIJNSBURG. 12 Juli Bloemen- Markt wederom onder druk Amsterdam, 13 juli Het Damrak heeft vanmiddag «f- (Van onze parlementaire redacteur) I meerderheid van de Tweede Kamer wil zich voor de indiening van de begroting 1967 Befinitief uitspreken over het financiële be leid van het kabinet-Cals. Dat is de voornaamste uit de eerste ronde van het gisteren begonnen financiële debat over de bezuinigingen, Uister Vondeling (Financiën) de afgelopen dagen heeft aangebracht in de begroting van dienstjaar. \Vondeling heeft veel en scherpe kritiek te horen gekregen, vooral k voorganger prof. Witteveen, die de reeks bezuinigingen betitelde H failliet van de financieel-economische politiek". Ook de woord- 'rs van de regeringspartijen waren niet best te spreken. De meeste 'sreeg de minister nog van zijn geestverwant, de socialist Roemers, nd dat de minister het slecht had getroffen. rheersend was de opvatting, dat de Kamer met een definitief oordeel achten totdat op Prinsjesdag alle financiële gegevens op tafel komen, irdvoerders van twee van de drie regeringspartijen, dr. Lucas (K.V.P.) heer Kieft (A.R.P.), maakten inmiddels van de gelegenheid gebruik trpe waarschuwingen te laten horen. rmaiiing Üerliaald jucas herhaalde de vermanin- hij ook vorig najaar al uit- De regering heeft daaraan loende aandacht besteed, zei )e stijging van de uitgaven is jpat" sneller gegaan, maar n veel sneller". Ook de ver- ig, dat de stijging tot 1966 zo blijven komt niet uit. s herinnerde nog eens aan ijlstra-norm (stijging over- aven niet sneller dan stij- tionaal inkomen) en vroeg of cderling misschien dacht, dat lichtlijn alleen maar voor 's ers opvolger zou gelden. Hij in september het kabi- ier eenheid zal blijken te be- dan nu wel eens naar buiten regering heeft de financieel- nsche mogelijkheden over aldus dr. Lucas, die „zonder en" opmerkte, dat de regering zal moeten erkennen, dat de vorig jaar met haar verma- geljjk had. De bezuinigingen ermeld in de nota die minis- udeling vorige week indiende irop gisteren nog een aanslui- vond de katholieke roerder „niet om te juichen", miljoen gulden die de rege- bezuinigt, is nog niet één van de begroting geen be lli te roemen. fials alle andere woordvoerders tok dr. Lucas er echter wel re- mee houden dat halverwege instjaar nog maar weinig on gemaakt kan worden. „Ik ig mij erover dat het juiste gaat doorbreken", conclu- hy. uimelwerk intl-revolutionaire woordvoer- noemde de brief „meer lwerk dan hoofdschotel". Nu dene begroting te vragen iter onmogelijk en onredelijk Hj wenste van minister Vonde- „duidelijk en niet ontwijken- ledeling" dat het kabinet in ïenöe begroting de uitgaven Ök gaat terugdringen. „In de "Tg 1967 zal een heroriëntatie komen", aldus de heer De A.R.-woord.voerder was van mening dat er niet te Itgaven boven het volgende !t mogen blijven zweven. De noot van de inkomstenbelas- noemde hy als een ield van zo'n zwevende uitga- mildste bijdrage in het kriti- debat kwam van drs. Roemers •A.) die meende dat minister tong de kwade gevolgen van u «leid van zijn voorganger on- r &d;. Zijn uitlating had vooral g king op de gevolgen van ^worziene woningbouwexplo- raarvoor het kabinet-Marijnen •oende ruimte had gelaten. Bo- en Weken voor het eerst de mische voorspellingen niet maar ongunstig zin af te .Het kompas werkte daar- zoals anders", aldus drs. Lfb i« igerust L ^socialistische woordvoerder lip wat ongerust te zijn over de fckingen in de regionale uitga- de begroting van Economi- Zaken. Hy zei dat zijn fractie minister Den Uyl en met KCretaris Bakker (beiden Eco- Zalten) daarover in sep- ;'t Jr ,n°g wel eens een „hartig .es oje zal wisselen. Drs. Roemers ie) ae zich ongerust over het uit- a van reacties van de werk- °P het investeringsloon. In- J van deze vorm van bespa- H overheid meer ruimte op ~pitaalmarkt bieden. drs. Roemers is het be- dat het investerings- ontzaglijke impasse" terecht komen. Hy gaf de minister de raad niet te veel te bezuinigen. De verkeerde ge volgen daarvan zijn in 1956 gebleken toen de economie door het even wicht heenschoot. De socialistische woordvoerder beloofde tenslotte, dat zijn fractie komend najaar eventu ele offers kritisch maar met een po sitieve gezindheid zal beschouwen. Ondoorzichtig Drs. Van der Mei (CH.Ü.) noem de de bezuinigingen op de lopende begroting „niet imponerend" en „on doorzichtig". Een belangrijke bijdra ge tot het bereiken van ontspanning en bestrijding van de inflatie ver wachtte hij er niet van. Het was op vallend, dat zijn kritiek heel wat milder was dan die van de liberale woordvoerder prof. Witteveen, die eigenlijk geen stuk heel liet van het financiële beleid van het kabinet- Cals. In 1965 was er een begin van evenwichtsherstel, ruimte voor grote ambitieuze plannen was er niet aldus zijn voornaamste stelling. „Ik heb in mijn gesprekken met de for mateur (mr. Cals) daarop direct al gewezen", aldus prof. Witteveen. De liberale woordvoerder kwam tot de berekening, dat de begroting 1966 een tekort van 2100 miljoen zal verto nen (na aftrek van een paar mee vallers misschien 1900 miljoen). De begroting 1966 zal dus met een be drag van 900 miljoen worden over schreden. Plan-Joekes Prof. Witteveen herinnerde nog eens aan het alternatief dat zijn fractie het vorig jaar geboden had: het plan-Joekes. Als de regering zich aan de aanbevelingen in dit plan had gehouden dan zouden de finan ciën zich evenwichtiger en rustiger hebben ontwikkeld, dan was er ook meer ruimte op de kapitaalmarkt gebleven zo betoogde hij. De te grote plannen moet men halverwege afbreken, waardoor ver komend u r—najaar ingaat, willen uuiue jmu ue jjiyouiin,mu.|, t komend najaar niet in een vinden van de tekenwedstrijd VOORSCHOTEN Doorgereden na aanrijding Een driejarig jongetje werd gis termiddag, 10 voor half vijf, op een zebrapad over de Leidseweg in Voor schoten aangereden. De bestuurder van de desbetreffende auto is door gereden. Het slachtoffertje is met verwondingen aan beide benen naar het Diaconessen ziekenhuis in Leiden overgebracht. Jaarvergadering bibliotheek Het jaarverslag over 1965 van de Stichting Algemene Openbare Lees zaal en Bibliotheek Voorschoten is optimistisch. De financiële toestand van de bi bliotheek is gezond, de begroting voor 1966 wijst een klein te kort aan. Door de groei van het boekenbezit bleek het noodzakelijk het aantal boeken rekken uit te breiden. Het gewenste aantal boeken zal binnenkort bereikt zijn. In het vervolg zal meer aan dacht aan het verwisselen van de voorraad dan aan vernieuwing daar van worden besteed. Het aantal boe ken steeg van 6970 tot 8068. De samenstelling van het bestuur ondervond geen wijzigingen. Voorzit ter is dr. L. Sterck; vice-voorzitter dr. J. F. Sirks; secretaris L. A. Uij- terlinde; penningmeester F. T. Zil- verentant: algemeen-adjunct mevr. C. T. Oortman Gerlings-Heering; le den: G. J. Boom. mej. G. T. Jansen, M. de Klerk Wolters, ds. E. Sara- ber, ds. Kr. Smit en C. v.d- Werf. WARMOND Brandweermelding Gedurende het tijdvak 16 Juli tot en met 30 juli zullen telefonische brandweermeld'ingen in Warmond tussen des namiddags 4 uur en des ochtends 8 uur kunnen plaats vinden op de telefoonnummers 206 en 326. Uitstapje van jeugdnatuurwacht De leden van de Jeugdnatuur- wacht in Warmond hebben een be zoek gebracht aan het Dierenpark Wassenaar. De voorzitter, de heer J. Tijdhof, deelde mee dat aan deze excursie een tekenwedstrijd zou wor den verbonden. De organisatie was als steeds in uitstekende handen van de secretaresse, mej. E. Breedeveld, aan wie de voorzitter hiervoor spe ciaal dank bracht. Na de zomerva kantie zal de prijsuitreiking plaats spilling optreedt. Vooral het bouw bedrijf lijdt onder het afkappen van investeringen. De klassieke conjunc turele fout is hier weer opgetreden, maar ditmaal niet gemaakt door het bedrijfsleven maar door de over heid", aldus prof. Witteveen. De vrees bekruipt mij dat we over enige tijd werkeloosheid zullen hebben". Prof. Witteveen toonde wel begrip voor de omvang van de bezuiniging. Grote kritiek had hij echter op het moment waarop deze worden door gevoerd- te laat. Daardoor komen er geen prioriteiten meer aan te pas, bezuinigd wordt er er alleen op die posten waarop men zich nog niet had vastgelegd. „Men heeft ons plan hakken met een botte bijl genoemd, maar hier wordt met een botte bijl in het wilde weg rondgeslagen". Les leren „Het is het failliet van een finam- oieel economische politiek, die m als een robot mechanisch 'moet be snoeien. Het onvermijdelijke result- taat van een vastgelopen financieel economische politiek. Laten we uit deze ervaring de les trekken dat men niet alles tegelijk moet willen en dat men niet veel moet voorspiegelen", aldus prof. Witteveen. Mevrouw Van Ommeren-Averink (CPN) was het niet eens met de be- zuiningen. „De regering is bezig de tenen af te knippen om de schoe nen passend te maken," zei ze. Ir. Van Dis (SGP) gaf de minister de raad om gelden die bestemd zijn voor „publiek vermaak" uit de be groting te schrappen. Mr. Slotema- ker de Bruine (PSP) vond dat dr. Vondeling de moot belastingverla ging moet uitstellen. De minister is in Adams schoot, aldus de woord voerder van de PSP. Uitstel levert hem 1100 miljoen gulden op. De be lastingverlaging is niet onaantast baar. De woordvoerder van de boe renpartij, de heer Harmsen, verge leek minister Vondeling met een on deskundige dokter. De maatregelen zullen niet tot een sanering leiden Werkeloosheid staat voor de deur, voorspelde hij Volgens de heer Jon geling (GPV) is de grote fout vorig jaar op Prinsjesdag gemaakt, toen de regering de bijzondere ambitieuze begroting indiende. Minister Vondeling zou vanmid dag antwoorden. velling Flora: prijzen per 100: Pyrlml- dale 1600-2300. Alstroemerla 1200-1400 W. Supreme 550-670, Esteread Crem 60-95. Zilver Distel 65-90, Ixla 34-35 Ranonkel 32-44. Goudsbloemen 40-62. Anemonen 18-27. Anjers p. stuk: rood 8-15. roze 7-14. wit 9-13. Max Arthur 9-15. Harvest Moon 13-17. Tangerine 14-19. Pink Dusty 10-15. Shocking Pink 9-13. Brandarls 11-15 Colvlllel per 100: Alba 1000-1500. The Brlde 1100-1600, Charm 800-1000. Nymph 1000-1500. Amanda 800-1400. Robl- nette 1200-1700. Gladiolen 1300-2400 per 100. TER AAR. 12 Juli Augurken A 1.79. B 1,32. C 86. D I 65. D II 53. CD I 55. CD II 15-23. E I 33. E II 10. WOERDEN. 13 Juli Kaasmarkt: aanvoer 106 partijen; prijzen: 1ste kwal. 3.60-3.65, 2de kwal. 3,40-3.59. ex tra kwal. tot 4.05; handel kalm. Gerrit Hulst overleden nie werden de hoofdfondsen opnieuw onder druk gezet. Ditmaal niet alleen door wat Amerikaanse verkoopop drachten, doch ook omdat het pu bliek merendeels met verkooporders in de markt lag. Pas op het verlaagde koersniveau werd enige steun geboden waardoor de openingskoersen zich voor Unile ver en Kon. Olie een weinig konden herstellen. De stemming voor de in ternationale waarden kon als flauw worden aangemerkt. Unilever daaide op ca. f 90, f 1,70. Kon Olie onder ging eenzelfde koersval bij een note ring op f 140,10. Philips moest ruim f 2 prijsgeven tot f 101,60. De forse koersdaling van de voorgaande beursdagen kwam in de AKU-hoek vanmiddag tot stilstand. De stukken werden verhandeld rond de 330, te gen een voorgaande slotprijs op 329. Hoogovens kreeg een 2 punten ho gere advieskoers op 340. WASSENAAR Atletiek verenigingen fuseren niet Pogingen om in Wassenaar te ko men tot een fusie tussen de bestaan de atletiekverenigingen zijn mislukt- Onder leiding van het districtsbe- stuur van de KNAU Zuid-Holland zijn over de fusieplannen besprekin gen gevoerd tussen de besturen van Raket 65, SIOS en Snel en Lenig. Nadat over enkele principiële pun ten zoals een nieuwe naam en de aanstelling van trainers volledige overeenstemming was bereikt werd aan een commissie, bestaande uit mej. L. Kouwenhoven en de heren W. Aalbers, J. Koumans, N. van Leeuwen en H. J. Otte de taak opgedragen de fusieplannen nader uit te werken. De werkzaamheden van deze com missie werden afgebroken doordat de heer Koumans, en daarmede de ver eniging SIOS zich volkomen onver wacht terugtrok. Toen lag een sa mengaan tussen de twee overblijven de partners Raket 65 en Snel en Lenig voor de hand. Het bestuur van Raket 65 wilde echter, zo deelt het bestuur van Snel en Lenig mede, geen afstand doen van de naam, hoe wel dit uitdrukkelijk was overeenge komen. Hierdoor kon ook deze fusie geen doorgang vinden. Ongetwijfeld zullen de leden van de betrokken verenigingen zeer te leurgesteld zijn over het mislukken van de fusieplannen. Mogelijk kun nen zij alsnog een bijdrage leveren om tot een samengaan te komen. ZOETERWOUDE Beter parkeren Dank zij de welwillende medewer king van de zusters van de Goede Herder gevestigd achter de RIC. kerk aan de Meerburg in Zoeterwoude is het parkeerprobleem (althans aan de kerkzijde) opgelost. Door uitbreiding van het reeds be staande parkeerterrein kunnen thans plm 60 auto's parkeren. De kosten hieraan verbonden (f5 000.,—) zijn door de j.l. gehouden collecte niet gedekt. Deze collecte bracht f 1.608,25 op. Verwacht wordt dat thans spoedig voor de kerk een stop of parkeerver bod zal komen. Coupeuse diploma's Uitgaande van de Katholieke Ver eniging tot Bevordering van Indus- strie- en Huishoudonderwijs voor meisjes „Sint Anna" werden in het Internaat van De Goede Herder in Zoeterwoude (Hoge Rijndijk) gedu rende drie dagen de examens afge nomen voor het officiële coupeuse diploma. Dit examen omvat de vakken praktisch passtuk naaien, knippen, patroontekenen, theorie, kostuum naaien, machinekennis, warenken nis, verstellen, rekenen, stofversieren en administratie. In een begroetings woordje werd de aan het examen deelnemende meisjes uit Leiderdorp. Leidschendam en Warmond moed ingesproken. Drie dagen hebben de jongedames hard gewerkt en hun uiterste best gedaan om hun ken nis en kunnen te tonen. Het was voor allen een grote voldoening dat alle 19 kandidaten slaagden, sommigen zelfs met hoge cijfers. Bij de diploma uitreiking gaven pastoor J. Kragt- wijk van de Meerburg parochie en Moederoverste van de Goede Herder blijk van hun belangstelling. De geslaagden zijn :Eva A. van Vliet. Henrica C. Stans, Johanna H. In de ouderdom Acad. Ziekenhuis overleden de heer Gerrit Hulst, de vooral bij oudere Leidse studentengeneraties zeer be kende promotietaartbakker. De heer Hul£t, die in vroeger jaar een banketbakkerij aan de Breestraat exploiteerde, moest ook veeltal bij ere-pnomotiies o.a. bij d'!e van Winston Churchill zorgen voor het feestgebak, waaraan hij zijn veelzij dige fantasie tot uiting bracht. Ook de promotietaart voor Prinses Julia na kwam onder zijn handen tot stand. Tot op hoge leeftijd leefde de heer Hulst, die men tot. voor enige jaren nog op de fiets door Ledden kon zien rijden, mee met hetgeen zich in studentenfamilies voordeed. De begrafenis van het stoffelijk overschot vindt a.s. vrijdagmiddag om half vier op „Rhijnhof" plaats. Wall Street sloot gisteren flauw met dalende omzetten. Daar lagen is In het I 00jt de Nederlandse fondsen aange boden in de markt. In verband hier mede ontbrak in Amsterdam van daag vrijwel iedere kooplust. De handel was dan ook uitermate ge ring. Diplomatieke waarnemers menen dat president Soekarno steeds verder op de achtergrond wordt gedrongen. ou een groeiende vijandig heid bestaan tussen Soekarno en de minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik. Soekarno vindt de po gingen van Malik tot beëindiging van het conflict met Maleisië een bittere pil en tracht hem uit het ka binet te verwijderen. Malik steekt zijn afkeer van Soe karno evenmin onder stoelen of ban ken. Verwacht wordt dat generaal Soe- harto in het nieuw te vormen ka binet verscheidene vrienden van Soekarno als minister zal laten val len en bij de president een lijst zal indienen zonder dat deze in de op stelling daarvan de hand heeft ge had. Goed ingelichte politici menen dat de samenstelling van een nieuw ka binet op zijn vroegst de laatste week van Juli zal worden bekendgemaakt. Sultan Hamengkoe Van het veelbesproken bezoek van sultan Hamengkoe Boewono, de In donesische minister van Economische Zaken, aan Nederland, zal volgens Indonesische diplomatieke kringen in Den Haag voorlopig geen sprake zijn, nu op de bijeenkomst van het voorlopige volkscongres in Djakarta is besloten tot een reorganisatie van het kabinet. Het bezoek van sultan Hamengkoe werd verwacht in aansluiting op de besprekingen die de onderminister voor de Belastingen Umarjadi, on der meer in Den Haag heeft gevoerd. De heer Umardjadi verblijft thans voor onderhandelingen in Londen. Uit een uitvoerige beschouwing, die het Britse blad „The Economist" deze week aan de Indonesische eco nomische situatie wijdt, blijkt dat zijn ervaringen niet alleen in Ne derland voor Djakarta teleurstellend zijn geweest. „Tot dusver is de heer Umarjadi tijdens zijn zwerftocht door Europa een vriendelijk, maar allesbehalve voldoening gevend ont haal ten deel gevallen. De reden is eenvoudig: de krediet verlenende lan den, evenals Indonesië's agitators thuis, verlangen daden en geen woor den", aldus de Economist. Activiteit WISSELKOERRSEN Amsterdam, 13 juli Londen 10.04%—10.05%New York 3.60A—3.601-2; Montreal 3.35A— 3.35A; Parijs 73.58—73.63: Brussel 7.24"i—17.25%: Frankfort 90.38—90.43; Stockholm 69.72%—69.77%Zürich 83.551283.60'.s Milaan 57.80%— 57.85%; Kopenhagen 52.09%— 52.14 Oslo 50.37—50.42; Wenen 13.98%— 13.993i; Lissabon 12.53%12.55% nu en dan ging er in de Scheep vaartsector een stuk om. Ook in deze hoek werden merendeels koersverlie zen geregistreerd, zij het van beperk te omvang. De leidende cultures ga- weinig verandering te zien. De Staatsfondsenmarkt kon zich aan vankelijk zeer goed handhaven, doch ook later kregen geringe koersda lingen de overhand. In deze sector ging vrijwel niets om. Voor het eerst in de notering kwamen de ILo obligaties Peek en Cloppenburg Ne derland met een advieskoers van 101 tot 101%. De uitgiftekoers was 99. De toewijzingen op de inschrijvingen, voor deze lening is. aldus de beurs, één procent met een maximum van f 2000. De Nederlandse Gasunie tracht onderhands tot een bedrag van f 250 min te lenen met een ren tevoet van 7%Vc tegen 99%. Van dit bedrag zou. aldus de beurs f 100 min zijn geplaatst. Ook in de lokale afdelingen waren de orders gemakkelijk op de vingers van één hand te tellen. Grote koers- af wijzing en kwamen in deze afdelin gen niet voor. Het blad bespeurt een intense ac tiviteit van Nederlandse zijden: „De laatste weken zijn directeuren van Fokker. Verolme. Zwolsman en de KLM in Djakarta geweest. De merk waardige dr. E. van Konijnenburg, oud-directeur van de KLM, en nu adviseur voor tal van Nederlandse belangen, vertrok vorige week voor zijn 28ste bezoek aan Indonesië in de drie jaar die zijn verlopen sinds hij er als eerste Nederlander terugkeer de". Volgens een Indonesische arts rijn op de kleine Soenda-eilanden ten oosten van Java drieduizend perso nen gestorven als gevolg van hongersnood, veroorzaakt door een droogteperiode. Aan de Amsterdamse Vrije Uni versiteit is de heer J. J. W. Kemkes uit Waddinxveen geslaagd voor het kandidaatsexamen economie. O De in Waddinxveen gehouden collecte ten bate van het Anjerfonds heeft f 477.75 opgebracht. Mej. F. den Boer uit Waddinx veen is in Amsterdam geslaagd voor de akte Frans M.OA. Volgende week gereed (Van onze Hilversumse correspondent Volgende week kunnen invalide sportvissers terecht in „Het Fort" in Abcoude om er te hengelen. Dit is het eerste centrum dat tot stand komt na het initiatief van Het wekelijkse spreekuur van de burgemeester van Warmond zal deze maand niet plaatsvinden op donder dag 14. maar donderdag 21 juli. In Rotterdam is voor de hoofd akte. de heer J. Ringma, onderwijzer aan de Parkschool in Voorschoten de Brake, Cecilia Pfaff en Joyce Ge- raerds Thesing van de school De Goeder Herder. Van de r.k. V.G L.O. -school voor meisjes „Francisca" in Leidschendam waren afkomstig Maria A. M. Rozenburg. Wilhelmina J. M. Aalders. die de jongste kan didate was, Margaretha E. Blom, Hendrika J. Tas, Maria M. van Paassen en Gemma M. Gelauff. Ook alle 9 kandidaten van de r.k. meisjesschool in Warmond slaagden. Alida E. M. Mens, Christina E. M. Kortekaas. Beatrix M. L. Buys, Cor nelia J. M van Dijk, Theresia J. M Leenen, Cecilia P. M. v. d. Post, Cor nelia M. Versluijs en Jacoba M. de Vroomen. K.R.O.'s Koning Kanjer competi tiewinnaar W. Bouman (36) uit Weesp. Het ministerie van Defensie heeft de stichting die Boumans werk over nam alle medewerking toegezegd bij het verkrijgen en inrichten van „for tificatiën" voor dit speciale doel. Zo zal onder auspiciën van Defensie fort Voordorp onder Utrecht wor den ingericht als sport- en recreatie centrum voor gehandicapten. Behalve het ministerie is ook de gemeente Abcoude sterk geïnteres seerd bij de initiatieven rond fort, dat thans in gereedheid wordt gebracht voor het ontvangen van de gehandicapte hengelaars. De gemeen te wil namelijk als Defensie zijn be zit aan domeinen heeft overgedra gen het fort in eigendom verwer ven om het in te richten als ge meentehuis, uniek in het land. Hier mee zal een langgekoesterde, alleen binnenskamers uitgesproken wens, van de gemeente in vervulling gaan. Kanjer-winnaar Bouman voert zelf het speciale steigerwerk aan het fort uit. Aan de fortgracht is aantal vlonders gebouwd, waarop de invaliden met hun wagentjes zonder gevaar kunnen staan. Er worden ook op- en afritten gemaakt. Een loods op het terrein zal worden om gebouwd en gaat dienen als logies en verblijf ruim ten voor de invaliden. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 13 Juli 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g L000,- vorige slotkoera koers v. heden Ned. '66 6% 97% 97% 5 Ned. '65 15% 93% 93 A Ned. '65 5% 93 93 Ned. '64 5% 89% 88% 87% 87 A Ned. '58 4% 88% 88% Ned *59 4% 85 84f| Ned! '60-1 4% 86 85% Ned. '60-11 4% 83% 83 H Ned. '59 4% 85A 85H Ned. '60 4% 82% 82 Ned '61 4% 82% 82% Ned. '63 4% 81% 81% Ned. '62 4 80% 80 Ned. '47 3% 71% 70% Ned. '53 I-n 3% 82% 82% Ned. '48 3% 70 70 Ned. '50 I-n 3% 70% 70% Ned. '54 I-n 3% 74% 74 Ned. '55 I 3% 74% 74 %b Ned. '55 II 3% 79 79 Ned '37 3 80% 80% Ned. Gb obi '46-3 81%! 81% Ned. dol. In. '47 3 88% 88% Ned. Inv. cert 3 96% 96% Indië *37 A 3 89% 89 A Ned. wonbl. '57 6 95 95 N. wonbl. '58-'59 83% 85% Ned wonbl '60 4% 85 84% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 75% 70exd Ver HVA-miJ. 124% 123% A.K.Ü 329 331 Dell Mij. cert. 97.50' 97.50 Hoogovens cert.. 338 335 Philips gem bez. 103.95 101.70 5 Unilever cert. 91.75 90.35 Dortse petr 666% 657 Kon P. (50 A f 20) 141.85 139.95 HolL Amer. Lijn 10414 103% Java China Pak. 179% 179% K.L.M 474 Kon. Ned. St.boot 89% 89 Kon. Paket Mij 183% 182% Stoomv Mij Ned. 117% 117% Niev Goudr. cert. 98 97% v Ommeren cert. 188 184% Kon Rott Lloyd 137 135 N Scheepv. Unie 133% 132% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 84% A'dam '48 3% 85% R'dam '52 4% 84% Bankwezen Bank N.G. '65-1 6 Idem '65-II 6 Idem '65-1 5% idem '65-D 5% idem '65 5% idem '58 5% idem '64 5% Idem '58 5 Idem '64-1 5 ld N.W.B. '54 4% ld. Rentespbr. '52 ld ld. f 500 '57 91A 91A 89 H Industr. Obligaties Philips Dol *51 81 80% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten I Premieleningen Alkmaar '58 2%.. 67% A'dam '53 3 116 A'dam *51-1 2%.. 80% A'dam '56-1 2%.. 70% 70% A'dam '56-n 2% 89 7974 A'dam '56-m 2% 88% 87 A'dam '59 2% 73% 73 Breda '54 2% 74% Dordrecht '56 2% 67% 67% Eindhoven V 2% 68% 70% Enschede '54 2% 67% 69% Den Haag I' 52 2% 83% Idem n 2% 81% 82% R'dam '52-1 2% 82 81 Idem n 2% 8374 81% Idem '57 2% 81% 82 Utrecht '52 2% 98% 96% Zuid-HolL *57 2% 82% 81 Zuid-Holl. '59 2% 82% 82% NTET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en Kredietinstellinger. Interunie f 50,- 168 167 Nefo f 50,79 78.5 R"beco 204 203 Unita« f 50,-431 430 Ver. Bez. v '54 f 50 103 102.5 Europa I 10 pb 440 440 Alg. Bank Ned 246 248 Amro f 20,49.30 49 Cultuurbank 71 72 Holl Bank U eert 180 180 Ned. MicLbank 84.50 84.5 R.VJS eert. 379 379 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 730 727 Berkei's Pat197% 198 Borsumij72%. 71 Calve Delft eert. 685b 700 Dikkers en O 123 Fokker 270 271 van Gelder Pap. 108 108 Kon Ned Grofsm 90% 90' De Gruyterprefb 118b 120 HolL Constructie 285b 290 Ing bur v. Bnijv. 121 119 Internatlo 240 240 v Kempen en Beg 115 Kon Zout Ketjen 535 534 Leidse Wols-ry 339 338 Müller en Co NB 312 308 Ned Kabelfabr.. 293 290 Philips pref 36.80 36.' Rijn-Schelde 184 1 83' E.M.S170% 170 Ver Mach.fabr... 135% 135' Ver. Touwfabi. 276 Vihamy 153 153 Walvisvaart 74 75 Wernink's Bet.miJ 147% 147 Wilton Feyennord 165% 163 v. Wijk Heringa 116b 116 Zaalberg 82x 82 Mijnbouw en petroleum :0) 140 Amer. fondsen Canad. Pacific R 65% Intern Nickel 97V; Anaconda 87^, Bethlehem Steel Cities Service Gen. Motors Kennecott 117% Republic Steel 38% Shel) Oil 62A Union Pacific 37fi Un States Steel.. 44% Ex dividend Exclaim Laten 31% 48% 84%

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17