Carla van Schellenbeek gekozen tot Miss Laura ie: Tentoonstelling 9Toonschaal '66' jTJULI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 utes waren ruim 30 km. te lang ik( ele ng»urianen niet veel tyd nodig am over teleurstellingen heen n, is gisteren weer op ondub- re wijze bewezen. Echter *rz$en, dat de weersomstandig- n ooral in de namiddag steeds -pvrettig waren, het regende f vrijwel onafgebroken vanaf reD. 12 uur, ook het feit dat *d«Doorn, Driebergen en Maars- n (O'n slordige dertig kilometers Q peft moeten rijden dan was •n en wat nog erger was, over vrijwel onberijdbare bos- jlie schijnbaar uit door de fehoon gespoelde keistenen ïi kon de stemming niet er J. Dirkzwager stond in mfgen vergeefs op zijn „klan- ™"achten omdat velen eenvou- controlepost niet hebben Vinden. De heren Groenhart en waren het er tijdens de md met de pers gehouden ig dan ook volkomen over t deze derde route, beslist imaal vlekkeloos is verlopen, a^jiiak werd opgegeven, dat de ren, die andere jaren altijd persoonlijk per rijwiel eerst mtroleren er dit jaar geen tijd ;Q|^ft gehad en het uitzetten route oostelijk van Utrecht oud-Lauriaan heeft ovcr- rtHdie in die omgeving goed ng$ ...achter al gezegd, Laurianen '•"teleurstellingen snel verge- dan ook wel bleek tijdens t gisteravond in Avifauna, Hfer de zorgen voor de laatste vergeten en niet meer aan Blagen van de derde dag V' n' Laura aapdere jaren de „Miss Laura" door de groepen en dan Slijk de politiegroepen, dit het bestuur een meer de- ;he manier bedacht, name- itembiljetten, waarvan iedere ir er een heeft ontvangen. n ?)nderd personen hebben aan o.ahming deelgenomen en van brastemmen kreeg de 17-jarige jn Schellenbeek er hiervan te j overige waren versnipperd >ndeele andere kandidaten. iuwe Miss Laura werd door """Itter, de heer Groenhart, na jachtige toejuichingen van ltw>nen hartelijk toegesproken, juwppft de Laura reeds drie maal len en steeds bij de Schie- olitie. „Het is steeds een week voor me" verklaarde ins dat vindt ook de Bode- iotaris Everts (70), die voor keer deel neemt en na het len bij de finish rustig weer degraven terug fietst, fest in Avifauna werd opge ldoor „De Vrolijke Vrybui- Aalsmeer, die voor een uit- j stemming zorgden. De de van het Nederlands Zuived- n Woerden in de vorm van yoghurt en milkshakes werd op prijs gesteld en toen In Rijnland enorme radiotelescoop De regering van de Westduitse deel staat Rynland-Westfalen heeft be kendgemaakt, dat in de bondsrepu bliek de grootste radiotelescoop ter wereld zal worden vervaardigd. De radiotelescoop zal een doorsnee heb ben van ongeveer honderd meter en vier maal zo krachtig zjjn als de grootste Britse en Amerikaanse radio telescopen. Medische diensten Leiderdorp Dokter P. van t Wout Hoofdstraat 40, tel. 30070, zuster Van der Holst, Hozerswoude, Rijndijk 200, tel. 255. Warmond Dokter Bots, telefoon 02532-7393; zuster Konijn, Kerkdam 3. tel. 01711-250. Voorschoten Dokter S. van Kooij W. Frisolaan 5, tel. 2527, tandarts Manschot, Pauwenstraat 1, Leiden, meiden 9.30 uur; Voorschoienise apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525, daarnaast nog door de propagandiste van het bureau een fraaie beker werd overhandigd, die voor de grootste groep is bestemd steeg er een dank baar en luid applaus op voor het bureau. De heer Groenhart nam deze beker in ontvangst, die zal worden uitgereikt onder het motto „Met melk meer conditie". Men moet deze beker drie maal achtereen of vijf maal in totaal winnen om hem definitief in bezit te krijgen. Er waren gisteren twee uitvallers namelijk de jeugdige Haarlemmer P. G. de Graaf, die reeds vroeg in de morgen by de hefbrug in botsing kwam met een tegemoet komende bromfietser. De Lauriaan liep daarby een hersenschudding op en werd per ziekenauto naar Haarlem vervoerd. Ook mevrouw Van LeeuwenKleijn uit Alphen moest de strijd staken wegens enkelpijn. Dit laatste wordt veelal veroorzaakt, doordat men de zadels te hoog zet, waardoor er te veel kracht vanuit de enkels op de pedalen overgebracht moet worden. Op d eterugweg reden de Lau rianen door de Boskoopse wijk Reijerskoop. Hier de groep van de Haagse politie. (Foto Leidsch Dagblad) Vandaag wordt de laatste rit ge reden en zal vanaf vier uur de in tocht van Avifauna beginnen, met natuurlijk als leidster de Miss Laura 1966. Daarna worden in de Nutszaal de diverse prijzen uitgereikt en zal de Laura 1966 worden besloten met een grote slotavond onder leiding van „The Aviola's". Morgenmiddag opening De jaarlykse grote tentoonstelling in Voorschoten, Toonschaal '66, geeft een beeld van „Voorschoten Nu". In het Cultureel Centrum staan de fo tografische werken van een groot aantal Voorschotense amateur-foto grafen, die in totaal 87 wit-zwart foto's en 141 kleurendia's inzonden, die allen betrekking hebben op het Voorschoten zoals dat nu ts. Slachtoffer bij de Laura De 71-jarige heer Fluit uit Leiden, die aan de Laura-toch- ten deelnam, is vanochtend do delijk verongelukt toen hij de weg van Abcoude naar Oude- kerk aan de Amstel overstak. Hij werd door een personenwa gen gegrepen en enkele tiental len meters meegesleurd. Het slachtoffer was op slag dood. In verband met dit ongeluk is de muziek bij de Laura on middellijk stopgezet. Ook is nog niet zeker of de slotavond, van avond, zal doorgaan. De 17-jarige Carla van Schel lenbeek iverd met 85 van de 200 stemmen gekozen tot Miss Laura 1966. Carla, uit Schiedam, doet thans voor de derde maal aan de Laura mee. (Foto Leidsch Dagblad) ting ter bevordering van de ama teur-fotografie werd opgesteld, ver meldt dat het peil van de ingezon den foto's en dia's bijzonder hoog is. Het was daarom voor de jury be paald niet gemakkelijk om tot een uitspraak te komen. Uiteindelijk ech ter zyn de volgende personen als prijswinnaars aangewezen Af-deling zwartwit: le prijs de heer J, Rothuizen voor zyn foto van een verbrande barak op met M.O.C. terrein. De prijs werd toegekend op grond van de krachtig compositie en de grafische werking van de foto. 2de prijs de heer C. T. S. Westgeest voor zijn foto van de Papelaan in de win ter. De techniek waarover de maker beschikt, alsmede de goede composi tie gaven hier de doorslag. 3de prijs Ds. W. G. Meijering voor zijn foto van een schoolklas. Hier viel de aan dacht van de jury op de compositie en de lichtval. Aanmoedigingsprijzen gingen naar mevrouw E. van Goud oever- Cochius en de heer G. Velt- huizen. Kleurendia's In de afdeling kleurendia's werden de prijzen als volgt verdeeld: le prijs de heer N. Noort voor zijn originele opname van bewegende spoorbomen bij avond. Deze tydopname in klem- verdiende een welgemeend compli- van de jury. 2de prijs de heer P. Tinke voor zijn opname van een zuiver stukje Voorschoten. 3de prijs de heer E. Zeelt. De Jury kende deze prijs toe voor het goede gebruik van de moderne kleurenfilm, waarvan de inzender volledig gebruik heeft ge maakt. De aanmoedigingsprijzen gin gen naar de heren C. J. Dompeling en J. Brussee. Uiteraard is het werk van de prijs winnaars op de tentoonstelling te zien, kleurendia's zullen regel matig worden geprojecteerd. Naast de ingezonden foto's zal ook gebruik worden gemaakt van foto's uit het fotoarchief van de gemeente Voor schoten. De tentoonstelling wordt zaterdag middag door burgemeester L. de Kool om drie uur geopend. Na de officiële opening is de tentoonstel ling van 16 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur voor het publiek geopend. Zondag 10 juli is de tentoonstelling gesloten, van llt/m 15 juli zijn de openingstyden 19 tot 22 uur en op zaterdag 16 juli van 14 tot 18 uur van 19 tot 22 uur. Van der Molen officieel ontslagen (Van onze parlementaire redactie) De Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, de heer J .van der Molen is thans officieel ontslag aangezegd. De hoofdcommissaris is vanoohtend door de minister van Binnenlandse Zaken op diens departement in Den Haag ontvangen om het ontslagbe sluit in ontvangst te nemen. Het besluit, een K.B. van 7 juli, voorziet in eervol ontslag van 16 juli onder dankzegging voor de diensten als hoofdambtenaar eerste klasse bewezen. Het KJB. is tot stand geko men op voordracht van de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie, gehoord de burgemeester van Am sterdam. Het is gegrond op artikel 122 eerste lid van het ambtenaren reglement gemeentepolitie. ZOETERWOUDE Biljartnieuws In café .Rijnegom" in Zoeter- oude zijn gisteravond onderlinge biljartkampioenischappen gehouden. Uitslag: Piet van der Voort 121, C. Turk 38, G. Berk 2, L. Hemerik 136, De heer Hemerik werd in 6 beurten kampioen. De heer E. P. J. van der Slooten uit Warmond slaagde aan de Tech- niesch Hogeschool in Delft voor het kandidaatsexamen scheikundig inge- Aan de Technische Hogeschool in Delft is geslaagd voor het propa- deuitisch examen civiel-ingenieur de heer H. P. de Boer uit Wassenaar. VOORSCHOTEN Motor botst tegen auto Een motorrijder uit Voorschoten is gisteravond naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden met een kaak- fractuur en andere verwondingen overgebracht, nadat hij omstreeks negen uur door een auto was aange reden. Het ongeluk gebeurde op de Prof. Boerhaaveweg, waar de motor rijder van een automobilist, die van de A. van Leeuwenhoekkade kwam, geen voorrang zou hebben gekregen. De materiële schade was aanzienlijk. VOORSCHOTEN Schoolbus blijft voorlopig rijden Nu de Ryndyk en omgeving per 1 juli is overgegaan naar de gemeen te Leiden heerste er bij de bewo ners van Rijndyk en Leidseweg- Noord in Voorschoten enige onzeker heid of de schoolbus, waarmee de schoolkinderen dagelijks naar Voor schoten werden gebracht, zou biy- Burgemeester en wethouders van Voorschoten hebben zich daarom over deze kwestie tot hun ambtgeno ten van Leiden gewend en voorge steld de bus voor gezamenlijke reke ning te laten rijden. De helft van het traject is Leids gebied gewor den, terwijl het andere gedeelte by Voorschoten bleef. B. en W. van Leiden hebben thans besloten, voorlopig alleen voor het straks beginnende schooljaar, hun medewerking aan dit vervoer te ge ven, terwyi de loop van het school jaar nog zal worden bezien of deze samenwerking daarna zal worden voorgezet. Voorlopig blijft de bestaande toe stand, dat de schoolgaande jeugd (la gere en kleuterscholen) 's morgens en 's middags per NZHVM-bus naar school en weer naar huis gebracht worden zonder kosten voor de ouders. Zr. Teresita nam afscheid Zuster Teresita O P. nam gisteren afscheid als hoofd van de Sancta Mariaschool in Voorschoten en met dit afscheid kwam een einde aan byna zestig jaar onderwys verzorgd door de zusters Dominicanessen van Voorschoten. Bij de oprichting van het katho lieke onderwys in Voorschoten, ruim 56 jaar geleden, namen de zusters de zorg van het meisjesonderricht en de kleuterschool. Vijf jaar geleden werd het kleuteronderwys verlaten en thans ook het lager onderwys. De orde van de zusters Dominica nessen gaat zich thans grotendeels inzetten voor het bejaarden werk en ander maatschappelijk werk. Ingaan de het nieuwe schooljaar wordt de meisjesschool onder het nieuwe schoolhoofd, de heer F. van Dongen, een gemengde school. De afscheidsreceptie van zuster Teresita vond plaats in het Cultu reel Centrum en vele ouders, oud leerlingen en officiële personen kwa men afscheid nemen van de zuster, die jaren lang het onderwys gediend heeft. Pastoor M. M. Out sprak als voorzitter van het interparochiële schoolbestuur woorden van waarde ring en dank en betrok hierby de orde van Dominicanessen, waar van de priorin van Huize Bydorp aanwezig was. Namens de gemeente was aanwe zig de loco-burgemeester, wethouder J. Dekker, terwijl ook de nieuwe ere burger en oud-wethouder van onder wys de heer G- Schrama uit „Leiden was gekomen om de hand te drukken. Namens de oudervereniging werd het scheidende hoofd een wekker aangeboden en een bedrag bestemd voor haar neef. die als mis sionaris werkzaam is. Zuster Teresita gaat naar Reuver en zal daar nog enige jaren de ad ministratie van een aantal scholen gaan byhouden. Het was een hartelyk afscheid, waarby vele handen gedrukt werden. Aan de Technische Hogeschool in Delft is geslaagd voor het propa- deutisch examen civiel ingenieur de heer A. J. M. Overgaag uit Wasse- Loop der bevolking i van Leiden ■evestigd: E. M. Sanders-Ouwerllng fam. Maredijk 87; J. J. G. Jansen lam., Tevelanof 5; J. C. Huysmans fam., Hoge Rijndijk 179, arts; W. K. Hut en lam., Temminckstraat 10, onderwijzer; A. van Marken en fam... UMenbeckkade 18, bankbediende; J van de Vathorst en fam., Marlënpoel- straat 19, chef de rang; W. A. Wlnd- rlch en fam.. Beethovenlaan 103, we tenschappelijk medewerker; J. S. Stel ling en fam.. Moddermanstraat 11, arts; A. Neve en fam., Dtamantlaan 194, teohn. ambtenaar; W. Boer en fam.. Breestraat 47, filiaalhouder; H. P. Hulsman, en fam.. Rljnsburgerweg 112, predikant; M. A. Zwanenburg. Roodborststraat 28; J. H. M. Dijks man, van Limburg Stlrumstraat 3, huishoudster; E. M. van den Berg, Herman Gorterstraat 3 hulp in de huishouding; P. T. M. Goddijn, Lam- menschansweg 83; J. van Dijk, Jan v. HOutkade 29a. calculator; E. de Rui ter, Noordeinde 2a, militair; J van Wakeren, Noordelnde 2a. militair; M. J. R. Beohan, Rljnsburgerweg 10, ver pleegster; E. H. Sahel, Nlc. Beetsstr. 17a metaalbewerker; J. H. van wyn- gaarden. Verdistraat 26. militair; E. B. Urban. Boshuizerkade 71. scheeps- werktulgkundlge; M. de Heer, Bakker- steeg 1; L. T. M. Nolte, Nleuwstraat 11; A. J. Cartstèn, Fagelstraat 20. ver taalster; S. M. van Stek Rljnsburger weg 10, verpleegster; J. J. G. Kempen Neuteboom, Haarlemmerweg 20a; D. Schouten. Driftstraat 35a, militair; J. M. van Abswoude, Hansenstraat 37, G. TJeng A Fa-Bulten. Noord einde 34, seoretaresseF. C. Fontein. Warmonderweg 1; J. van der Linden- Stam, Molenstraat 14a; E. van Dijk. Zoeterwoudseslngel 52; A. T. Bos. Papengraoht 8; J. M. P. Avon tuur, Granaathof 13, hulshoudster; J. L. A. van Goozen, Hoge Rijndijk 59. automonteur; P. H van Amsterdam, Mandenmakerssteeg 7. dieselmonteur: W. den Os, van 's-Grarvensandestraat 5, letterzetter; L. J. Kloots. van 't Koffstraat 16a. verkoopster; A. Berg huis, Morsweg 111, verpleegster; C. A. M. Beekman, Witte Singel 22; G. L. van Dijk, Hoge Rijndijk 146; Y. J. Ra- veneau, Hoogl. Kerkgracht 30; H. W. A. Kiel. Hogewoerd 142. chauffeur; J. M. W. van de Garde. Lange Mare 84: M. A. Vlasveld-Bentveld. Galgewater, verkoopster; M. P. Felth. Lijsterstraat 13; B. N. M. van der Poel, Roodborst straat 41; A. E. Vos, Rijnsburgerweg 10. verpleegster; E. Fasseur-Wacker, Dillenburgerstraat 9a; J. O. Vreeswijk. Pieterskerkhof 12. logopaedlsteA Bougrlnl. - Kmaierstraat 2. verwar mingsmonteur; M. G. Zandstra, Zon- neveldstraat 1, doktersassistente; A. M. Koenen-Bljleveld. Trompstraat 14. H. W. M, Snoeren. Hoge Rijndijk 182. metselaar; L. Zaghloul, Lammermarkt 58. fabrieksarbeider; M. B. A. Toun- sl. Willem de ZwJJgerln. 365, schrijf machinemonteur; A. C. Oreemers, An na van Burenhof 51. ponstypiste; A. Kroezen. Noordelnde 2a militair Vertrokken: J. J. Beuk en fam., Louis Couperusstraat 2, Canada; W fam., Dlepenbrooklaan 38. Eel- de. Kievitweg 32; L. Schinkel-van Loef en fam.. Kanaalstraat 47, Apel doorn. TJonger 6; H. P. J. van Sons- beek én fam., Jan van Goijenkade 41. Apeldoorn. Elspeterweg 89; A. C J M. J. C. Battheu en fam. van Swleten- straat 41. België; A. J. Melchert en fam. Vestestraat 11, Noordwljk, Om- cusstraat 32; R Dl Gregorio en fam., Potgleterlaan 16a, Italië: T. H. M. Schouten en fam.. Brahmslaan 147. Amsterdam, Lord Kelvinstraat 19 I: M. Knul en fam.. Haarlemmerweg 55, Amsterdam, Alkmaarstraat 127; H. Rietveld en fam.. Leliestraat 36 's- Gravenhage, ww Slachthulskade; W. S. Koldijk, Witte Singel 65, Oegst- geest Fred. Hendriklaan 4: C. M. Ou de Eiferink. Herensingel 31b. Enkhui zen, Ztriderhavendijk 84; T. M. A. Aalbers-van Barneveld. Surlnamesttr 162 Arnhem. Klarendalseweg 368; J. S 'G. Wartena. Rljnsburgerweg 22. Kattendljke, Molenweg 21; L. Y. G. v. Sutjlekom. Jan van Goijenkade 44. Kapelle. Biezellngestraat 34 bis: B. Wlllemsen, Vlnkenstraat 4, Nijmegen, Mgr. Nolensstraat 28; J. Borst de Wetstraat 3. Voorschoten. Dobbeweg 10; A. C. Koldijk-Jansen, Rljnsburger weg 31b, Oegstgeest. Fred. Hendrlkl. 4: J. van der Burg, Rijnsburgerweg 95. Warmond. Dorpsstraat 90: H J Wouters, Oude Vest 175. Apeldoorn, Jhr Molleruslaan 50; D Ho Kang Jou. Hoge Rijndijk 146, 's-Gravenhage. Vo- lendamlaan 940: I L. van Leeuwen, Ravelstraat 23. Delft. Vosmaerstraat 4 M Anker-Renslnk. Riln- en Schieka- de 72. Leiderdorp v. d. Valk Bouman- weg 208; S. J. Sturm-Brandes, de Sit- terlaan 48 Alkmaar. Tooroplaan 2; C. M. van Triest. Houtlaan 55, Aiohen aan den Rijn. Wlllemstraat 39; H J Rlecbelman-van den Berg, Hoeewoerd 93, Velden Eemstraat 9; H. J. Snip. Joh. de Wlttstraat 35 Rotterdam. Straatweg 103b; M. L. Unkel. Rljns burgerweg 10. 's-Gravenhage. Tromp straat 340: W F. Ramaker, Hogewoerd 154 Voorschoten. Nieuwe Voordorp- straat 7; F, W. Mulder. Rapenburg 58, Amsterdam, de Genestetstraat 10 I; M M. A. Leenders, Sint Jacobsgracht 8. 's-Hertogenbosch. Hi nth Hamerst.r 204; T H. M. Dankers, Sint Jacobs - F,- hesfan,t gelegenheid tot rond- i sracht 8. 's-Hertogenbosch Hlnth Ha. El- bestaat geie ennua lol iouu merstraat oo4; W. M. van Doesburg, leiding op de Metsu-tentoonstelling 1 staven 56 Ter Aar Clementszstraat 8; in de Lakenhal op dinsdagmiddag F van walden Leliestraat 36 's-Gra- om 14.30 uur en op donderdagavond om 20.15 UUl". I Noodweg 37. Voor klap f 15,— boete De officier van Justitie by de Haagse rechtbank wilde wel toege ven, dat het slachtoffer zich vlegel achtig had gedragen, doch dat gaf de 26-jarige arbeider uit Warmond nog geen recht tot mishandeling. Hy had een 17-jarige jongen zo'n klap toegediend, dat deze half ver suft was. Dat gebeurde, omdat het slachtoffer en diens vriendje op een perceel weiland liepen, waar zy niet behoorden. Ze waren er per bootje gekomen en gingen zitten vissen. Op de aanmaning van verdachte, dat zy het weiland moesten verlaten, gaven zy aanvankeiyk geen gevolg, doch later deden zy zulks op een sarren de wyze. Toen werd verdachte kwaad en diende de klap toe. Voor de rechter zette hy uiteen, dat de jongens in dreigende houding op hem af kwamen, doch de officier vond het optreden van verdachte buiten de perken gaan en eiste f. 30 boete. De rechter hield rekening met de omstandigheden en legde f. 15 boete op. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes Albertus Gree- ve; Michèl Gerardus Johannes Kop pers; Marlies Frangoise Bleuzé. Getrouwd: B. van Amsterdam. 24 jaar en C. M. van der Horst, 22 jaar; M. C. Rijnbeek, 25 jaar en B. H. Nasveld, 25 jaar. Beursoverzicht Scherpe reactie Amsterdam, 8 juli. „Het is het Damrak vanmiddag niet gelukt de gisteren behaalde koerswinsten voor de internationale waarden te consolideren. AI deze fondsen ondergingen by de opening reeds een vrij gevoelige koersreactie waarby Kon. Olie niet alleen de ge hele winst van gisteren moest prijs geven, doch daar zelfs nog beneden bleef. Na f 144.50 daalde de koers tot f 144, tegen een voorgaande slotprys van f 146,30 Philips daalde oï) f106 byna anderhalve gulden. Unilever noteerde ruim f 2 lager op f 93.70. Aku incasseerde op 34014 een koers verlies van 214 punt. Hoogovens werd iets lager geadviseerd op 343. Mede in verband met het naderen de weekeinde was de handel begin- beurs minimaal. Later op de middag; werd de stemming bepaald zwak tot flauw door gering Amerikaans aan bod alsmede verdere winstnemingen in een zeer dunne markt. Hierdoor zakte Philips verder in tot 105 en Unilever tot f 92.50. Uit deze scherpe koersreactie blykt thans, dat de zeer vaste tendentie van gisteren voor de hoofdfondsen op een te wankele ba sis (hoofdzakelyk door dekkingsaan kopen. alsmede het uitblyven van Amerikaanse aanbod) was gebaseerd. Ook de Scheepvaartsector moest een stapje terugdoen. De aandelen Scheepvaart-Unie en die van Kon. Boot daalden ca. 2 punten. KPM echter lag goed gedisponeerd in de markt met een koerswinst van 2 pun ten tot 186 J4. De leidende cultures waren iets gemakkelyker, evenals de Staatsfondsen. Voor de inschrijving op de f6 min 714% obligaties Peek en Cloppenburg Nederland tegen 99%, bestond zeer grote belangstel ling. De beurs houdt er rekening mede dat op de inschrijvingen een belangrijke reductie zal moeten wor den toegepast. Deze obligaties spre ken de beurs goed aan omdat het weer eens iets anders is dan een staatslening of een lening BNG. De aandelen Mulder-Vogen ver huisden vandaag van de incourante markt naar de officiële beurs. Deze aandelen werden op 228 geadviseerd, tegen een laatstgedane notering van 23214 op de incourante markt. WISSELKOERSEN Amsterdam. 8 juli Londen 10.05%—10.05%; New York 3.60%—3.60%; Montreal 3.35^-3.35^ Parijs 73.58—73.63; Brussel 7.24%— 7.25; Frankfort 90.29—90.34; Stock holm 69.71%—69.76%; Zürich 83.59% —83.64%; Milaan 57.80%—57.85% Kopenhagen 52.0952.14; Oslo 50.36% —50.4114; Wenen 13.98—13.99; Lissa bon 12.55%—12.56%. BEURS VAN AMSTERDAM VrUdag 8 JuIU 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- vorige slotkoers Rondleidingen expositie Gabriël Metsn koers v. heden Ned. '66 6% 97%! 97% Ned. '65 15% 92H§ 92% Ned. '65 5% 93 92% Ned. '64 5% 88!% 88ft Ned. 87% 87% Ned. '58 4% 88%8 88% Ned '59 4% 84% 85 Ned. '60-1 4% 86% 86 y8 Ned. '60-11 4% 84 84 Ned. '59 4% 86 85H Ned. '60 4% 82%* 82 Ned. '61 4% 82%* 82% Ned. '63 4% 81%* 81% Ned. '62 4 79%* 79% Ned. '47 3% 71% 7iyft Ned. '53 I-II 3% 82% 82% Ned. '48 3% 70 70 Ned. '50 i-n 3% 70% 70% Ned. '54 I-II 3% 74% 74% Ned. '55 13% 74%* 74% Ned. '55 II 3% 79 79 Ned '37 3 81 81 Ned. Gb obi '46-3 82 82% Ned. dol. in. '47 3 88,% 88A Ned. Inv. cert. 3 96% 96% Indlë '37 A 3 89% 89% Ned. wonbl. '57 6 94% 95 N. wonbl. '58-'59 83% 83% Ned wonbl '60 4% 84% 85% ACTIEVE AANDELEN Arnst. Rubber 77 76% Ver HVA-mij. 125* 125% A.K.U 343 340% Deli My. cert. 99 98 Hoogovens cert. 345 344 Philips gem bez. 107.45 105.30 Unilever cert. 96.05 92.80 Dortse petr 683 675 Kon P. (50 f 20) 146.30 143.90 Holl. Amer. Lijn 105 105% Java China Pak. 177 184 K.L.M 475 Kon. Ned. St.boot 92% 91 Kon. Paket My 184 185 Stoomv. My Ned. 120 119% Niev Goudr. cert. 96% 97 v Onuneren cert. 187 188% Kon. Rott. Lloyd 136 135 "2 N Scheepv Unle 136 134% Premieleningen Alkmaar '68 2%. 67% 66% A'dam '53 3 117 116% A'dam '51-1 2%.. 80% Z803'4 A'dam '56-1 2%.. 69 68% A'dam '56-11 2% 88 89 A'dam '56-111 2% 87 87% A'dam '59 2% 64% 74% Breda '54 2% 72 723/4 Dordrecht '56 2% 67 67-% Eindhoven 52% 72 72 Enschede '54 2% 67% Den Haag I'52 2% 87 84 Idem 2% 83x 81% R'dam '52-1 2% 84 Idem II 2% 81% 83% Idem '57 2% 80% 81' Utrecht '52 2% 98% 96% Zuid-Holl. '57 2% 83 84% Zuid-Holl. '59 2% 82% 82% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en KredletinstelUnger. Interunie f 50,- 169 169 Nefo f 5079.— 79 R'beco 205 205 Unitas f 50,-439 437 Ver. Bez. v '54150 103.— 103 Europa I 10 i 450 242 li 450 245 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 86 A'dam '48 3% 84-J 84% R'dam '52 4% 84' b Bankwezen Bank N.G. '65-1 6 94 94 idem '65-H 6 99' 94% idem '65-1 5% 92 91% idem '65-H 5% 92 91% idem '65 6% 897 89% idem '58 5% 90 3 91 idem '64 5% 87 T 87% 87 87% Idem '64-1 5 87 87% ld N W.B '54 4% 87 86 f| Id. Rentespbr. '52 171 170% td ld. f 500 '57 144' 144% Industr. Obligaties Philips DoL '51 80 3 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Alg. Bank Ned Amro f 20,48.70 49 Cultuurbank 68 68 Holl Bank eert 180 180% Ned. Mid.bar.k 84.84 R.VjS. eert. 384 381 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 740 742 Berkel's Pat193% 195 Borsumy72% 72% Calve Delft eert. 690 688 Dikkers enC* 215b 125 Fokker 274% 273 van Gelder Pap. 108% 110 Kon Ned Grofsm 92 De Gruyterprefb 114% 115 HolL Constructie 277 280 b Ing bur v. Bmljv. 121 123 Internatio 240 240 v Kempen en Beg 115 Kon Zout Ketjen 530 540 Leidse Wols.ry 336 340 Müller en Co NB 314% 314% Ned Kabelfabr.. 295 298 Philips pref. 36.70 36.80 Ryn-Schelde 127 E.M.8176% 176 Ver Machiabr... 137% 137% Ver Touwfabi. 271 275 Vihamy 153 153% Walvisvaart 71% 72 Wernink's Bet.my 146% 147% Wilton Feyennord 165% 171 v. wyk Heringa 120 Zaalberg 83 83% Mynbouw en petroleum Biliton 2de r401 400 Kon Petr 1 20) 144 143.90 Amer. fondsen Canad. Pacific R 65% 65% Intern Nickel95 95 Anaconda 85 84% Bethlehem Steel 32% 32% Cities 8ervicc 48% 47% Gen. Motors 84% 85 Kennecott 111% 114% Republic Steel 38% 38,'e Shell Oil 61% 62% Union Pacific 37^ Un States Steel.. 44 Ex dividend d Exclaim e

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15