Men houdt mij goed de gaten in K.L.M. ontwikkelt zich in een zeer gunstige zin E21E3 Niet onvoldaan over gesprek in Rome Fidel Castro staat al zwemmend een interview toe Grote mogelijkheden voor de toekomst MET EEN ENKEL WOORD F/U3INA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG JULI 1» PATER VAN KILSDONK (Van één onzer verslaggevers) Pater J. van Kilsdonk S.J., de 49-jarige Amsterdamse studen tenpater, heeft een bliksembezoek aan Rome gebracht, maar men zal hem daar nie gauw vergeten. Hij is op order van hoger hand naar het zuiden gereisd omdat men belangstelling had voor zijn van de officiële opvattingen afwijkende theologische gedach ten, of hij is geroepen om verantwoording af te leggen. Zelf zegt hij over de reden: ,,Het zal er wel tussenin liggen". De beide consultoren van de con gregatie voor de geloofsleer hebben hem een verhoor afgenomenDat Rome de Amsterdamse pater niet gauw zal vergeten komt, doordat h ij als eerste in de geschiedenis van de rechtspraak van de congregatie heeft geweigerd de eed tot geheim houding over het gesprokene af te leggen. Het onderzoek naar pater Van Kilsdonk werd gevoerd door de rector-magnificus van de pauselijke Gregoriaanse Universiteit en hoog leraar in de fundamentele theologie, prof. Eduard Dhanis S.J. en de Ne derlandse redemptorist pater J. M. Visser, professor in de moraaltheolo gie aan de universiteit van de Pro paganda Vide. Zij zullen een rapport opstellen, dat door de Amsterdamse pater moet worden ondertekend als „waarachtig". Tenslotte zal de con gregatie zich beraden en een uit spraak doen. Voor het eerst heeft deze procedure niet achter gesloten deuren plaats, omdat pater Van Kils donk niet kan zwijgen. „HART MOET ZOVEEL KWIJT" Pater Van Kilsdonk is de afgelo pen jaren verscheidene malen in het nieuws geweest omdat hij niet kon zwygen. „Maar mijn hart moet toch zoveel kwijt", pleegt hij te zeggen. Hij is van mening, dat de huidige struc tuur van de kerk, het ambt en de christologie een ontwikkeling door maken en omdat zijn gedachten hier mee steeds bezig zijn, wil hij graag hiertoe zijn steentje bijdragen. Zelfs als hij in de oppositie moet gaan, wat in zijn geval overigens een opbou wende oppositie is. De botsingen van deze moeilijk in de pas lopende pater zijn niet uit gebleven. In 1962 wilde het heilig officie hem uit het ambt van studen tenpriester stoten, wegens het in het openbaar verkondigen van ideeën waar Rome het niet mee eens was. Het heeft de bisschop van Haarlem en de kardinaal van Utrecht grote moeite gekost het heilig officie tot andere gedachten te brengen. Er gebeurde wel wat anders: er kwam uit Rome een brief waarin hem werd verboden in het openbaar te spreken of te schrijven over de structuur en het bestuur van de kerk, een verbod dat latei- werd gewijzigd in een ruimere bewegingsvrijheid waarbij de hoogste gezagsdrager van de jezuitenorde in Nederland, de pater-provlnciaal, een voorcensuur moest toepassen. Thans vond Rome het wenselijk van pater Van Kilsdonk een zaak- Van Kilsdonk te maken. Pater J. VAN KILSDONK S.J. Het gesprek duurde drie uur en betrof twee belangrijke zaken waar over pater Van Kilsdonk afwijkende opvattingen had, namelijk de maag delijke geboorte van Christus en de vraag of kan worden gesproken van de godheid van Jezus. „Na die drie uur wisten de consul toren voldoende en dat verbaasde zo dat ikzelf vroeg of ze nog iets wil den weten over mijn opvattingen op de gebieden van de geboorte-ethiek en de gemengde huwelijken. Maar pater Visser zei in zijn sappig Utrechtse dialect: „Ach, wat u weert, beweren hier zovelen en die lopen allemaal nog met opgeheven hoofd door Rome De beide consultoren waren zo goed gedocumenteerd dat pater Van Kils donk zeer verbaasd was. „Alles wat ik de laatste jaren gezegd en geschre ven heb, lag daar opgetast in een stapel dossiers van krantenknipsels en overdrukken. Er zijn kennelijk mensen die mij goed in de gaten hou den. Er zijn trouwens tientallen klachten over mij in Rome binnen gekomen". De pater zei „niet onvoldaan" uit Rome te zijn teruggekeerd. Het rap port ziet hij met vertrouwen tege moet. „Ik acht het niet waarschijnlijk dat het pijnlijke gevolgen zal krijgen. Dat zou mij althans zeer verbazen. Maar hoe het dan ook zal zijn, ik zal altijd mijn best blijven doen om in het milieu van de kerk vruchtbaar en actief te zijn". Levenslang voor kamparts Een voormalig concentratiekamp- arts is door een Oostdultse recht bank tot levenslang veroordeeld we gens het uitvoeren van medische experimenten op gevangenen, zo meldt een Westberiyns inlichtingen bureau. Dr. Kurt Kreismeyer, een longspe cialist die van 1944 tot 1943 dienst heeft gedaan in het concentratie kamp Neuengamme. is schuldig be vonden aan „velerlei misdaden te gen de mensheid". Hij heeft talloze volwassenen en een groep van twintig kinderen do delijke injecties met turberculose- baccillen gegeven. Protest tegen kernbewapening Ongeveer honderd Jongeren, leden van de „Pacifistische socialistische Jongeren-werkgroep" Den Haag. heb ben gisteravond bij de ambassade van Communistisch China, de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie en Frankrijk een brief aangeboden, waarin gepro testeerd wordt tegen de kernbewape ning. Zij bleven bij elke ambassade enige tijd op de grond zitten. De de monstrerende jongeren voerden op hun tocht door de residentie leuzen tegen kernbommen mee. Er deden zich geen moeilijkheden voor. Voor de demonstratie was vergun ning verleend. De Cubaanse premier Fidel Castro heeft, zwemmend voor het strand van Santa Maria in de buurt van Havanna, in een exclusief interview aan de Reuter-verslaggever Mi chael Arkus verteld, dat hij in goede gezondheid verkeert en dat de recente speculaties van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken over zijn positie en gezond heid en interne crises in Cuba een „belachelijk gedoe" Castro beantwoordde in het water liggend de door Arkus gestelde vragen „het eer ste interview dat ik ooit zwemmend gaf". Over de ge ruchten die over hem de ron de hebben gedaan zei de pre mier, dat deze behoren tot de Amerikaanse politieke stra tegie. „Zeven maanden heb ben ze het nu al over interne crises maar de revolutie heeft militair, politiek en institu tioneel nog nooit zo sterk ge staan. Ze zeggen ook dat ik het niet zelf ben, dat ik een dubbelganger ben. Misschien praat u niet werkelijk tegen mij, maar met mijn volk", al dus Castro. Hij zette verder uiteen „in alle oprechtheid en zonder droefheiddat met het sterker worden van de revolutie individuen min der belangrijk worden. Er be staat nu veel minder behoef te aan het laten gelden van persoonlijkheden dan in voorgaande jaren. Van een verzoening tussen Cuba en de V.S. kan, zo zei Castro absoluut geen sprake zijn zolang het hele stelsel in laatstgenoemd land niet 7vordt gewijzigd. Kennedy ivas volgens hem „een intel ligente, Johnson een middel matige bandiet". Beiden dienden echter dezelfde be langen. Pieterskerk: Avondgebed 7* Rest. Van der Heyden: Reee H. de Jong bij afscheid Geref. vereniging. 4.305.30 uur nam, Stadhuis (trouwkamer); Spr* sociale raadsvrouw. 40 uur m DONDERDAG Den Burcht: VerwarmlngsBhc Van Dorp. 10 uur voorm. n Hogewoerd 175: Dlenstverpj van Jehovah's getuigen. 7.25 üuip W. de Zwijgerlaan 105: Bat Bpreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG BoerhaavezaalOpening teuton ling Caxo en Frans Pieck. 8 u,: Rest. Van der Heijden: W. Eensgezindheid. Afscheld6recepti G. van Katwijk. 7.30-10 uur nan Oude Vest 13: ^Evangelisatie Ledenvergadering „De Natuurvr. 8 uur nam. ZONDAG Dr. Van Voorthuvsenechool: stergemeente. Spr. dhr. J. Zeege? Haarlem 3 uur nam. Hogewoerd 175: Waohfctorenatix Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 urn Openbare lezing 2.30 en 5.15 u, Oude Rijn oorspronkelijk christendom, dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur* Steenschuur 6: Kerk van Jezus f tus van de heiligen der laatste 10.30 uur voorm. BIOSCOPEN Camera: Mamle, 18 jaar dij WOENSDAG i 9.15 Aan het vandaag verschenen jaarverslag 1965/66 van de KLM ontlenen wij, dat gelijk gemeld de winst- en verliesrekening sluit met een winst van f 52,1 miljoén, welk bedrag in mindering is ge bracht op het in de balans opgenomen verliessaldo uit voorgaande jaren, evenals het vrijgekomen deel van de voorziening assurantie eigen risico ad f 7.0 miljoen. ONDERDRUKKING VAN JODEN IN SOWJET-UNIE De Amerikaanse voorzitter van de .World Union for progressive Ju daism", rabbi Jacob K. Shankman, heeft gisteren bij de opening van de veertiende congres van de Unie een beroep op de Sowjet-Unie gedaan om, wat hij noemde, een einde te maken aan de onderdrukking van de drie miljoen Russische joden. De rabbi zei dat het .huichelachtige idealisme van het Russische systeem zich het ergst manifesteert bij de be handeling van de joden". Aan het congres nemen 500 afgevaardigden uit 20 landen deel. ZUIVERINGEN IN BRAZILIË President Castello Branco heeft leden van het Braziliaanse congres hun politieke rechten ontnomen. De zuivering heeft kennelijk ten doel de overwinning te verzekeren voor de regeringskandidaten in de op 3 sep tember te houden gouverneursver kiezingen. Verder werden 15 politici zonder :n bepaald ambt weggezuiverd. In beide gevallen betekenen de maatre gelen een verlies van alle politieke rechten voor 10 jaar. Voorts zijn een plaatsvervangend congreslid, een gemeenteraadslid, een rechter van het militaire hof van Justitie en drie majoors ontslagen. Catello Branco heeft deze maatre gelen genomen krachtens een wet, die de president het recht geeft ie dere drager van een openbaar ambt op aanbeveling,van de nationale vei ligheidsraad te ontslaan. Vnr>rtcr«pt Wretpl ir-DiUst0c i uui igczci iiciai.c.1 gaande daling van de tarieven op enkele belangrijke lijnen en van het feit, dat het vervoer van vracht met een relatief lage opbrengst sterker steeg dan dat van passagiers. De directie acht het een gunstig ver schijnsel, dat economisch verant woorde lagere tarieven het lichtver- voer binnen het bereik brengen var steeds grotere groepen van de samen leving, zodat de burgerluchtvaart eer steeds bredere basis verkrijgt. Het herstel van de K.L.M. heeft zich in het afgelopen boekjaar voort gezet. Voor het eerst sinds 1960 kan thans weer een verslag worden uit gebracht met een poöitief eindresul taat. De gunstige ontwikkeling is aan vele factoren te danken, zoals: het wereldluchtvervoer nam in 1965 met 18% toe, het hoogste groei percentage sedert 15 jaren. Het beleid, gericht op agressieve verkoop enerzijds en op scherpe kostenbewaking en verhoging van de efficiency anderzijds, werd met kracht voortgezet. Tegenover een stijging van de produktie met 10% stegen de kosten, Inclusief af schrijvingen, slechts met 17%, de vervoersinkomsten vertoonden een toename van 9%. De inspanning van het personeel heeft in hoge mate bijgedragen tot het behaalde resultaat. Stijgend vervoer Het vervoer op de lijndiensten ver meerderde met 13% bij een produk- tieverhoging van 10%, de gemiddelde beladingsgraad steeg van 63,6 tot 55,0 De stijging van de vervoersinkom sten bedroeg 9%, bi) een toeneming van het totale vervoersvolume ,Geen pijnlijke gevolgen" Over het weigeren de eed van ge heimhouding af te leggen zei de pater ons bij zijn terugkeer ln Neder land: „Ik meende te kunnen volstaan met te beloven beschaafd en discreet te spreken over hetgeen er zou wor den behandeld. Maar toch trad er een Impasse in omdat de zeer strenge pater Dhanis het gesprek niet wilde voortzetten. Later gaf de secretaris van het heilig officie toestemming het onderhoud te doen plaatshebben zonder de belofte van geheimhouding te eisen". Kerk en zending c Namens de Europese en Ameri kaanse zendingen, die in Indonesië werkzaam zijn, zal mr. C. C. W. Uf- felie, de eerste penningmeester van de Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk op 18 juli naar Indonesië vertrekken. Met de kerkleiders zal mr. Uffelie besprekingen voeren niet slechts over administratieve aangele genheden maar ook over de gezamen lijke opzet van de verschillende pro jecten en de intensivering van de sa menwerking der verschillende kerken in het werk der zending. Mr. Uffelie zal begin september via Amerika, waar hij aan de zendingsleiders ver slag van zijn besprekingen zal uit brengen. uBspieituigeu zkw uiv- uuua ver co Nederland terugkeren. I filmpje aan, Toeristen of bankrovers Dat het fotograferen van bank gebouwen in deze tijd van over- valspsychose onvermoede compli caties met zich mee kan brengen heeft het Ziveedse echtpaar Franke uit Karlsborg gisteren in Groningen ervaren. Terwijl me vrouw Franke argeloos haar rol- filmpje verschoot op de van veel glas voorziene gevel van de AMRO-bank aan de Grote Markt, stapte er plotseling een recher cheur op haar af, die het echt paar verzocht even mee naar bin nen te gaan. De politieman was gealarmeerd door de directie van de bank die de activiteiten van de twee toe risten met groeiende argwaan had gadegeslagen. Overigens ziet het er niet naar uit dat de Fran ke's een overval in de zin hadden. Mevrouw Franke, die op een plaatselijke bank in Karlsborg rverkzaam is, was alleen maar ge troffen door het feit dat het per soneel van de AMRO-bank zo maar onder werktijd koffie zat te drinken. In Karlsborg schijnt dat niet voor te komen. Ze had er daarom foto's van ge maakt, wellicht met de bedoeling om daarmee gewapend haar Zweedse werkgever eveneens tot verstrekking van koffie onder diensttijd te bewegen. De direc teur van de AMRO-bank heeft het echtpaar in zijn privé-kan- toor op koffie onthaald. Het film pje iverd voor alle zekerheid door de politie in beslag genomen. Als er niets bijzonders op blijkt te staan zullen de negatieven tvor- den nagezonden. De bankdirectie bood ter compensatie een nieuw Factoren voor jaarlijkse groei De stijging van de welvaart, met name in Europa en in Amerika, de gebieden waaruit het grootste deel van het wereldluchtvervoer afkomstig is, de groeiende behoefte aan inter nationale contacten op velerlei ge bied en de daling van het tarieven- peil, mogelijk gemaakt door de snelle technische ontwikkeling in de lucht vaart, zijn de voornaamste factoren die de jaarlijkse groei van het we reldluchtvervoer bepalen. De grootste toeneming van het ver voer van passagiers is waar te nemen bU de vakantiegangers en bij hen, die op familiebezoek gaan, hetgeen duidelijk wijst op een verband met de hogere Inkomens, die steeds meer ruimte laten voor consumptieve be stedingen. Terwyl deze reizen zich aanvankelijk voornamelijk op kortere trajecten voordeden, worden nu ook verder weg gelegen bestemmingen hierbij betrokken. Modernste luchthaven De directie verheugt zich en dat Schiphol het volgend jaar de demste luchthaven van Europa zal zijn en dat tal van plannen in ont wikkeling en in uitvoering zjjn on de hotelcapaciteit In Nederland te vernieuwen en uit te breiden. Door de bouw van een drijvend hotel in Amsterdam, dat in 1966 wordt ge opend onder de naam „Mermaid, the floating hotel", heeft de K.L.M. bijdrage willen leveren aan de nood zakelijke uitbreiding van de hotel ruimte. Waakzaamheid is geboden, dat Ne derland niet door te grote prijsstij gingen, met name in de Horeca-: tor, een voornaam deel van zijn a trekkingskracht voor het vreemde lingenverkeer verliest, aldus het ver slag. Uit de verkoop van vliegtuigen re sulteerde dit jaar een boekwinst var f3,2 min. Steeds duidelijker tekent zich de ontwikkeling af, dat de lucht vaartmaatschappijen overgaan tot het exploiteren van grotere en effi ciëntere straalvliegtuigen. Het ge bruik van deze vliegtuigen zal in be langrijke mate kunnen bijdragen tot de verdere ontplooiing van het lucht vervoer. De K.L.M. zal als eerste in ternationale luchtvaartmaatschappij reeds in 1967 overgaan tot het ge bruik van 2 DC-8-63 vliegtuigen. Haar verwachtingen ten aanzien van de groei van 't vervoer zijn dusdanig, dat zij de noodzaak van uitbreiding van dit aantal met nog twee eenhe den in 1968 voorziet. Grotere straalvliegtuigen De jaren '70 zullen in de burger luchtvaart worden gekenmerkt door de Invoering van nog grotere straal vliegtuigen, die honderden passagiers of zeer grote hoeveelheden vracht kunnen vervoeren tegen zeer lage kosten per eenheid. Voorts zullen in de jaren 1972—-1975 supersone ver keersvliegtuigen hun intrede doen, :en aantrekkelijke verkorting van de reistijd op lange trajecten moge lijk zullen maken. De K.L.M. meent dat deze ontwikkelingen complemen tair zijn en belde noodzakelijk voor de vergroting van de vervoersmarkt. In haar plannen wordt aan deze nieuwe vliegtuigtypen grote aandacht besteed. Het beleid blijft erop gericht zo efficient mogelijke vloot same stellen door een optimale combinatie van vliegtuigtypen. KNAC wil genormaliseerde gevarendriehoek De K.N.A.C. heeft aan de minis- Verkeer en Waterstaat ge vraagd om spoedig de eisen te for muleren waaraan een gevarendrie hoek moet voldoen. Ze waagt dit omdat de Nederlandse automobilist langzamerhand overgaat tot het aanschaffen van zo'n driehoek (die hij begin 1967, als naar alle waar schijnlijkheid het nieuwe reglement- Belinfante in werking treedt, buiten de bebouwde kom verplicht in zijn auto moet hebben). Op het ogenblik is er een enorme verscheidenheid van deze driehoe ken op de markt, maar lang niet allemaal zijn ze even deugdelijk, al dus de K.N.A.C., Zo zyn er nlet-re- flecterende driehoeken op benzi nekannen, zitkussentjes met opge naaide driehoeken, driehoeken op plastic - gereed sch apstasj es en zelfs opblaasbare driehoeken, die vol* gens de automobielclub nauwelijks als veiligheidsvoorzieningen kunnen worden beschouwd. Om te voorkomen dat automobi listen „miskopen" doen heeft de K.N.A.C. om voorschriften voor een genormaliseerde driehoek gevraagd. Zelf heeft ze haar denkbeelden over sommige van die eisen al op papier gezet. Ze luiden onder meer: een ge varendriehoek moet goedkoop zijn, gemakkelijk op te bergen en snel voor gebruik gereed zyn, stabiel zyn en reflecterend vermogen heb ben zodanig dat automobilisten hem op 450 meter afstand zien, de zyden moeten 45 cm zyn en minstens vyf centimeter breed. ■:'V 14 jaar, dagelijks 2.30. 7 zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 u LIdo, Spion tegen wil en jaar, dagelijks 2.30, 7 en zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Rex: Vernielende vuisten agelijks 2.30, 7 en 9.15 ut .30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: De whisky-karavaan, agelijks 2 en 8 uur; zondag 3, TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuweteej (tot 5 september). De Lakenhal: Dag. 10-8 uur: i 1-5 uur Legermuseum (Pesthulalaan): altzondering van zaterdag van W (zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Molen „de tl 's maandags gesloten, dinsdag dag, donderdag, vrijdag en sat< Steenstrodt 1): Dag. 10-17 i (Stet daes 13-17 Rijksmuseum Tentoonstelllnr Volkent: llng „De mens van tt leven en bedrijf van de prehistorf mens in het verre en nabye Oor Werkd. 10-17 uur; zond. 18-17 (tot 1 oktober). RMkamuseum van Oudheden: 0 Ulks 10-5 uur: zond 1-8 uur. Rijksmuseumvoor de geechlei der natuurwetenschappen: Dag nu zond 1-4 nur Avond- en nachtdienst der apoti Geopend voor spoedeisende gevi Zulder Apotheek. Lammenscnu/ 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- ichtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg wordt wae Apotheek. B\1 reen gehoor .jeciallst (of dient op dokterstelefoon 22222. Handtekeningenachtie Acht Amsterdammers die van 10 tot 16 ju ni een handtekeningenactie hebben gevoerd, die tot doel had de overheid te bewegen „het politle-apparaat, by welke ordeverstoring dan ook, met de grootste zorgvuldigheid te hanteren" hebben 1197 handtekeningen van Amsterdammers verzameld en 139 adhesiebetuigingen, waarby ook van niet-Amsterdammers, ontvangen. De ïysten met handtekeningen en de adhesiebetuigingen zyn aan burge meester Van Hall gezonden. Kalveren verbrand Drieënvyftlg mestkalveren zyn gisteren in een brandende schuur omgekomen. De dieren bevonden zich in zeer klei- loophokken in een klaverschuur van de boerderij van de landbouwer Van Halteren in Bunschoten. Een belendende hooiberg met 150.000 kg hooi raakte ook in brand. De ver zekering dekt de schade van enkele tienduizenden guldens. Nieuwe ambassadeur India De heer S. N. Haksar zal Prins Raghoenath Sinha opvolgen als am bassadeur van India in Den Haag. De nieuwe ambassadeur wordt om streeks 11 Juli in Nederland ver wacht. Mutaties bij Marine Met in gang van gisteren is vice-admiraal A. N. baron van Vos van Steen wyk gaan optreden als adviseur van de minister van Defensie voor volken- rechteiyke aangelegenheden. Ily volgt in die functie schout by nacht titu- ir mr. dr. M. W. Mouton op. Met ingang van 29 juni is kapi tein ter zee W. van Rossem (com- i de marinekazerne Den Helder) benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van de Koningin. BUITENLAND Levenslang De 39-jarige Hon gaarse emigrant Frans J. Saebar is door het hooggerechtshof te Brisbane (Australië) tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. Hy had by een ruzie met zyn buren, het uit Neder land afkomstige gezin Wilschut, mevr. Wilschut doodgeschoten en de man en zoon van mevr. Wilschut ge wond. De ruzie ging om een schut ting. Ter rechtziting zei de Hon gaar niet de beroeling gehad te hebben de Wilschuts te doden. Hy had alleen maar zyn geweer op hen gericht. Pompidou en Couve In Londen De Franse premier, Pompidou, en de Franse minister van Buitenland se Zaken, Couve de Murville. zyn vanmiddag in Londen aangekomen voor een verbiyf var. drie dagen, zy zullen met premier Wilson en ande re Engelse ministers naar men ver wacht o.m. spreken over Vietnam, de NAVO-crisis, de verhouding tussen Oost en West en de kans op toe treding van Engeland tot de EEG. Bespreking over Gibraltar Spaanse en Britse functionarissen zullen 12 juli in Londen de bespre kingen over de toekomst van de Britse kolonie Gibraltar voortzetten, heeft het ministerie van Buiten landse zaken in Londen meegedeeld. De besprekingen waren op 18 mei begonnen tussen de ministers Buitenlandse Zaken van beide landen. Prinses Margaret ziek Prinses Margaret, de zuster van Koningin Elizabeth, heeft gisteren een plechtigheid in Bishops Stortford verlaten omdat zy zich ziek voelde. Een helikopter bracht haar van het veld van Hockerill college naar haar huis in Kensington Palace, Londen. Later werd bekengemaakt, dat de ziekte van de prinses niet ernstig is. Er is geen dokter geraadpleegd. Prinses Margarets echtgenoot, Lord Snowdon, bevindt zich met een jour nalistieke opdracht in Joego-Slavlë. Benoeming in Argentinië Pre sident Ongania van Argentinië heeft de advocaat Costa Mendez tot minis ter van Buitenlandse Zaken benoemd. Costa Mendez, oud-ambassadeur in Chili, is de derde minister die door Ongania is benoemd, sinds hy dinsdag j.l. na een militaire staats greep, in functie trad. Sjah verle«nt gratie De sjah van Perzië heeft het doodvonnis voor twee wegens communistische activi teiten veroordeelde mannen gewyzigd in levenslang gevangenisstraf. Het laatste half jaar heeft de sjah al zes communisten gratie verleend. Daar- by maakt hy gebruikt van zyn veto recht, zonder de wet te veranderen. Overval in Brussel -- By een over val op het postkantoor te Molenbeek in Belgie hebben drie met machine pistolen gewapende bandieten gister middag twee tot drie miljoen Bel gische frank buitgemaakt. De rovers maakten gebruik van een blauwe ci troen .JDS" met nummerbord 30 J 70. Zoals bekend is by roofovervallen van de laatste tyd in Nederland ook en kele malen gebruik gemaakt van auto's van dit merk. HAAGS AGENDi 3.15 t tlonaal Jeugdorkest Scheveningen. strand, vuurwerk. ZATERDAG 2 JULI Kon. Schouwburg. 20.16 i 22.3 cel Marceau, pantomime ZONDAG 3 JULI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Toneelmanifestatie, Warenar. Kurzaal, 11.30 uur, Elisabeth 0 MAANDAG 4 JULI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, f Taylor Dance Company DINSDAG 5 JUL) Kon. Schouwburg, 20.15 uur, cel Marceau. pantomime WOENSDAG 6 JULI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, I land Festival Opera. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor). Amsterdam re^ei >ewolk 20 10 Aberdeen Londen licht bew Luxemburg regen Bordeaux Grenoble Nice B-riyn Prank furt >viU"chen iilrich Madrid Mallorca Lissabon regenbui geh bew licht bew r bewolkt 28 19

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2