OMYL OMYL Mevr. Does C. P. Braggaar-de morgen 80 jaar Rijden onder invloed wordt fors gestraft SUCCES VOOR JEUGDORKEST „DE BURCHT" IN KREFELD plNSDAG 5 JULI 1966 Een ondanks haar hoge leeftijd in het Leidse openbare leven nog steeds bekende en vooral ook vitale figuur: mevr. C. P. Braggaar-de Does. wordt morgen tachtig jaar. Met een brede belangstelling voor alle zaken, die zich op het gemeentelijk terrein voordeden, heeft mevr. Braggaar ruim dertig jaar eerst voor de S.D.A.P. en later voor de P.v.d.A. zitting in de Leidse raad gehad. keerde zij terug in de noodgemeen- teraad om kort daarop zitting te ne men in de langs democratische weg gekozen raad. Goede herinneringen er zyn er zovele bewaart de thans tachtig jarige ook aan de ambtsperiode van burgemeester Van Kinschot, met als hoogtepunt het werkbezoek, dat Ko ningin Juliana en Prins Bernhard indertijd aan de Sleuterstad brach ten en zü tijdens het diner aan de Koningin werd voorgesteld. Een herinnering van geheel andere aard, doch wel typerend voor de verhou dingen in de raad, was een voor val. dat zich tijdens één van de be grotingszittingen voordeed. In een middagzitting waren van weerszijden harde woorden geval len. Toegegeven, ik had mij daar zelf ook schuldig aan gemaakt, vertelt zij ons. Thuis gekomen van de zitting, werd er gebeld en stapte een raads lid niet van mijn fractie bin nen. Hij kwam mij zeggen, dat het hem zo speet, dat hij juist tegen mij die harde woorden had gebezigd. De man wilde niet naar de a vond- zitting gaan, alvorens dit met mij in het- reine te hebben gebracht. Zoiets vergeet men niet gemakkelijk LEIDSCH DAGBLAD Middenstandsexamen in Leiden Voor het middenstandsexamen zijn geslaagd: H. Schulp, G. van Alke made, J. Ammerlaan. allen te Voor schoten: C. Angenent, Woubrugge; M. Bahlman, Alphen a.d. Rijn; H. Bakker. Voorschoten; J. Belt, Alphen a/d Rijn; H. v. d. Berg. Oegstgeest; A. Beyn. Leiden; J. Biemond, Kaag eiland; J. Bisschops, Lisse; N. Blöte, Leiden; J. Boxe, Ter Aar; G. Boers, Leiden; J. Bohemen, Stompwijk; H. Boks. Noordwijk; P. Brandsma, Lei den; J. Breakelman. Voorschoten; Th. Clemens, Sassenheim; A. Crama. Leiden; C. van Dam. Alphen a d Rijn; G. van Dam. J. Dekker. Lei den: G. van Delden, Voorschoten; A. Deyn. Leiden; P. van Diemen, Rijnsburg; N. Disseldorp. Noordwij- kerhout; H. Distelveld, J. van Duu- Duuren, Leiden; P. van Dijk. Alphen a/d Rijn; J. van Egmond, Rijnsburg; W. van Es, Abbenes; P. Fasel, Kat wijk; N. v. d. Veem. Voorschoten; A. de Frankrijker. Hazerswoude; M. Fransen. Ter Aar; O. van Gelder. Leeuwarden; A. Gort, Lisse; S. Groen Leiderdorp; M. v. d. Gugten, Rijns burg. Afscheidsavond Du Rieuschool In de geheel gevulde aula van de openbare lagere school aan de Du Rieustraat. nam gisteravond de zesde klas afscheid. De leerlingen voerden de musical „Mensen koop!" uit, met als centrale thema de markt. Het hoofd der school, de heer J. Ravens- Advertentie 5' 2 0 0 RENTE DOMINEERT NU Mevrouw Braggaar, die zich thans j bergen verzorgde'de teksten! montage ywel alle verenigingsarbeid heeft vrij gemaakt, heeft nog steeds zitting in de afdeling Leiden van het Ned. Genootschap tot reclassering, een werk, dat al jaren de liefde van haar hart heeft. Gymnastiek VEEL VRIENDEN GEEN VIJANDEN In de raad, waar vooral de onder werpen in het. sociale en maat schappelijke vlak, zoals de bejaar denzorg en als tegenstelling daarvan de kindercrèche de brandweer, de politie en de school kindervoeding, haar speciale aan dacht trókken, had haar woord veel J gezag. Met begrip voor andermans stand- i punt het luisteren naar anderen en dan snel conclusies trekken was haar grote kracht wist zij de door haar voorgestane politieke overtui ging op rustige wijze naar voren te brengen. Had eenmaal een bepaalde materie of misstand haar belangstel ling gewekt, dan rustte zij niet voor dat zij zich terdege in de zaak had ingewerkt en uit eigen ervaring wist hoe een en ander precies lag. In dergelijke gevallen lette zij allereerst op de mens en niet op de politieke richting, waaruit men leefde. Dit door haar voor ogen gestelde levens patroon heeft haar in de raad ook onder haar politieke tegenstan ders en in het gemeentelijke leven vele vrienden doen ver wenen. Sinds augustus 1958 is me vrouw Braggaar „raadslid in ruste", met nog steeds intense belangstel ling voor de stad, waarin zij op groeide en die zy op zovele terrei nen diende. Buiten haar optreden in de raad, voor welk lichaam zy o.a. zitting had in de commissies Endegeest „daar heb ik zo fijn gewerkt" was haar spontane reactie toen wij haar gisteren bezochten schoolkinder- Advertentie» s f 4 95 EEN ORGANON PRQDUKT Vliegen? BURGERLIJKE STAND LEIDEN l W. A. G. Volgerimg; celllnus Gerairdais Cornells, van der Hoor Caüharina, cl, Vréugd; Monica ;ellna Margairetha, G. L. H. i E7 M. Visser; Suzanne Ca roline. d. v. a c. Haspels en W. van Leeuwen; Maaike, d. v. B. J. Bavelaar en P. H. Hanno; Wilhelmina. d v. C. J. J. M. Kramer en C. Rovers; Ru dolph, z v. L. de Jager en G. Mos- Alcides Adeibert, üeelen en D. E. Erlquc drlkus Franclsous, z. v. L. P. Erlque; Edwin Hen- i, z. v. L. P. van der C. H Klein; Martlnus Johan- l I. Lente; Ro- Westerbos; A. R. J. M. bert Alexander, W. Shane Elisabeth Johanna, Kampen en M. J. T^van KempenErik Jacobus Johannes Gerardus, de Lange en M. J. Wijnands. GETROUWD l*. F van den Berg en G.-H. M. Koe- voet; j. D. van der Born en A. M. den Outer; C. van der Veen en A. Spaar garen; J. Jeekel en J. Th ate; J. J. M. van der Werf en E. C. M. Moll; A. W OVERLEDEN P. de Lange, 70 Ja d. Lans, 63 Jaar, man gelaars, 5 Jaar, zoon. J. J. P. L. Ha- Ook via de telefoon: contact met de buitenwereld en de vele vrienden (Foto L.D.-Holvast) voeding en- kleding en de Sociale Raad, had zij ook een werkzaam aandieel in tal van verenigingen op democratisch- socialistische grond slag, waarin zij in het verleden tal van bestuursfuncties vervulde en tot initiatieven kwam. Goede herinneringen a Mevrouw Braggaar. die in 1927 in de raad kwam burgemeester Van de Sande Bakhuijzen was toen bur gemeester heeft zich indertijd ook zeer ingespannen voor de leniging van de nood van de slachtoffers van de watersnoodramp en van oorlog en bezetting. Direct na de bevrijding Gevraagd naar haar steeds voort durende vitaliteit: „ik ben de gehele dag nog volop in beweging en heb voor alles en iedereen belang stelling", onthult zij ons het geheim: iedere vrijdagochtend doe ik in ge bouw „De Hoeksteen" aan gymnas tiek Het is wel geen toestelturnen, doch lichaamsbeweging van top tot Morgen thuis Morgen zal zij tegen haar gewoon te in „eens thuis blijven". Een rus tige dag zal het overigens niet wor den, want velen zullen haar in haar zo rijkelijk met bloemen en planten gesierde woning mevrouw Braggaar is daarvan een grote lief hebster in de Drie Octoberstraat 58 de hand willen drukken. Bij het verlaten van haar woning, met een lach op haar gezicht en pienter kij kend uit haar ogen, vertrouwt zy ons nog toe „ik heb veel, zeer veel vrienden". En vijanden? „Ik geloof niet één" Voor al haar verdiensten werd mevr. Bv^aar bij de viering van haar dertigjarig jubileum als raads lid benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. de regie. Om strijd wekten markt, kooplui, koopgraag publiek en een straatmuzikant een echte marktsfeer op. Na de pauze passeerden in een „dia-musica" beelden van het afge lopen schooljaar de revue. Afscheid werd deze avond genomen van twee leden van het personeel, mej. V. M. Nieuwenhuis en de heer W. K. Hut. die resp vertrekken naar de Pestalozzischool en de Prof. van der Leeuw u.l.o. De scheidende leerlingen werden door het hoofd en de voorzitter van de oudercommissie hartelijk toege sproken. Allen ontvingen een foto album met klassefoto's en opdracht, als aandenken aan de doorgebrachte schooltijd. 5i/2% ligt voor u op tafel. Dat is nu de spaarvorm met de dominerende rente; opzegtermijn tot 10.000,slechts 6 maanden, daarboven 12 maanden. Ook wanneer deze ter mijn u minder goed past, hoeft u nog niet te passen". U kunt doorgaan met 41/2% of 31/2% rente met korte tot zeer korte opzegtermijn. De NMB heeft altijd de juiste spaarvorm voor u. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Leiden: Breestraat 61-63. Sassenheim: Postwijkkade 1 Voor de Leidse kantonrechter STRAFPORTZEGELS AFGESCHAFT Met ingang van 1 augustus worden de porteegels afgeschaft. Na die da tum worden de postkantoren niet meer met deze zegels bevoorraad. Wanneer de restanten zijn opge bruikt zullen in het gehele land de van de ontvanger in te vorderen portbedragen op de briefenvelop worden aangegeven door de bekende blauwe stempels of, indien deze op kleine kantoren niet aanwezig zijn, door het opplakken van gewone frankeerzegels. Voor de verzamelaars zullen de oude portzegels ook na 1 augustus nog verkrijgbaar zijn bij de filatelistenloketten. Nauwe relaties versterkt Door het „Kulturamt" van de gemeente Krefeld wordt jaarlijks een in ternationaal muziekfestival georganiseerd, waaraan door jeugdverenigingen uit allerlei landen wordt deelgenomen. Uit Leiden, dat met Krefeld nauwe relaties onderhoudt b.v. via de jaarlijkse ambtenarenuitwisseling, heeft in 1963 het Jeugdkamerorkest aan zo'n festival deelgenomen. In 1965 nodigde dr. Bach, die de organisatie van de festivals in Krefeld op een voorbeeldige wijze leidt, het eerste Leidse Jeugdorkest en drumband „de Burcht" uit. Blijkbaar zijn de concerten van vorig jaar bij het Kre- feldse publiek bijzonder in de smaak gevallen, want ook dit jaar verzocht men „de Burcht", naast groepen uit India, Engeland, Schotland, Zwitser land, België, de Ver. Staten van Amerika en Duitsland zelf, aan het mu ziekfestival deel te nemen, en wel op 2 en 3 juli. Uiteraard greep het orkest deze licht een record-aantal toeschouwers uitnodiging met beide handen aan: j bereikt: meer dan duizend mensen van vorig jaar herinnerde men zich vormden het aandachtig publiek van nog maar al te goed de perfecte or- j „De Burcht". ganisatie van het Festival en de Hierdoor wellicht geïnspireerd, grote waardering, die het Duitse j i(Wani ],ei jeugdorkest tot voortreffe- publiek voor een goed harmoniecon-1 jyke prestaties, die telkens door het eert weet op te brengen. I pU)>iiek met een gul applaus werden Zaterdag trad het Leidse orkest j beloond- Het feitf dat men in Duits. groot parkeerterrein in ,and en zeker de omgevinff van Krefeld een dergelijk jeugdorkest niet Uerdingen (een voorstad Kre- I feld, vele grote bedrijven zich j kent hebben gevestigd 200 toehoorders speelde. Daarop volgde zondagmorgen het grote concert in het Krefeldse stads park, waar in de zomermaanden elke zondagmorgen door een harmonie- kapel wordt geconcerteerd. In dit park werd door de Leidenaars wei deze grote publieke belangstelling niet vreemd, dien stemde de geestdrift, onder leiding van de dirigent Van der Mark werd gemusiceerd, alsmede de repertoirekeuze de aanwezigen tot grote voldoening. Na het slotnummer „When the Saints en na nog Neerlandia naar Trossingen Het Leids accordeonorkest „Neer landia" vertrekt zaterdag 16 juli naar Trossingen, een stadje in het Zwarte Woud, dat wel het „Mekka van het accordeon wordt genoemd, omdat daar het grote Hohnerconcern is ge vestigd. In het kader van de Zomermuziek- dagen heeft Neerlandia de uitnodi ging ontvangen om dinsdagavond 19 juli in het Dr. Ernst Hohner Kon- zerthaus een concert te geven. Het programma bevat buiten de uitvoe ring van „Variationen für Akkor- deonorchester" van Rudolf Würthner, waarmee Neerlandia onlangs in Of- fenburg als derde op de Europese ranglijst werd geclasseerd, ook een geheel nieuw werk van onze stadge noot Henk Briër. Zyn speciaal voor Neerlandia geschreven „Capriccio voor piano, accordeonorkest en slag werk" zal in Trossingen haar eerste uitvoering beleven. De componist zal zelf zijn werk met Neerlandia uit- RIJWIELVERVOER STATION LEIDEN In de drukke vakantieweken zullen de Nederlandse Spoorwegen het ver voer van rijwielen weer met rij wiel- wagons laten plaatsvinden, daar er anders stagnatie in dit vervoer ont staat. Het laden van de rijwielwagons te Leiden vindt plaats in de periode van 14 juli t/m 5 augustus op DONDER DAG en VRIJDAG tussen 14.00 uur en 18.30 uur op het rijwielperron toegangsweg bij de rotonde Schut tersveld. Vakantiegangers zullen er goed aan doen zoveel mogelijk op deze dagen en tijden hun rijwielen ten vervoer aan te bieden op het rijwiel- perron. Het afhalen van aangekomen rij wielen vindt van vrijdag 22/7 t/m maandag 8/8-1966 plaats op het rij wielperron; vóór en na deze periode aan de rijwielstalling onder de Sta tionshal. De halte LeidenLammenschans is in de periode van 11 juli t/m 29 augustus gesloten voor rijwielver- een toegift gegeven te hebben, deed een minutenlang applaudisserend pu bliek het orkest uitgeleide naar de bussen. Op het eind van de zondagmiddag trad het Leidse orkest nog eenmaal voor het voetlicht, in dit geval het zonlicht, en wel in het dorpje Linn, dat in feite een wijk van Krefeld is. Het concert van „De Burcht" was daar aangekondigd als het hoogte punt van een groots openluchtfeest, dat plaatsvond op het plein van een pas-ingewijde kerk; hier waren en kele honderden personen bijeenge komen. Met volle teugen genoot men ook hier van de met de kwistige hand van Van der Mark jr. rondgestrooide muzikale noten. Na het concert deel den de Leidenaren hier nog even in de feestvreugde, waarna men het gastvrije Linn verliet om tegen elf uur de stad Leiden weer te bereiken. Het Comité Internationale Uitwis seling, via welk comité al meer con tacten met Krefeld tot stand kwa men, kan zich erover verheugen, dat thans weer via het orkest „De Burcht" de banden tussen Krefeld en Leiden strakker zijn aangehaald. De zilting van de Leidse kanton rechter, mr. W- de Koning, ken merkte zich gisteren door automobi listen, die zich al of niet door het gebruik van alcohol aan een ernsti ge verkeersfout hadden schuldig ge maakt. Zowel de door de officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, geëiste boeten als de vonnissen waren dan ook ste vig. Zo werd een 19-jarige student uit Amsterdam veroordeeld tot een geld boete van f.150 subs 30 dagen en de onvoorwaardelijke intrekking van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Uit het onderzoek bleek, dat de student in de late avond van 2 december 1965 met zijn auto op Rijksweg 4 onder Sassenheim zon der enige aanwijsbare reden was geslipt en vervolgens een duik in de wegberm had genomen. Zowel hij als zijn passagier kwamen er zonder noemenswaardige verwondingen af. Uit het proces-verbaal citeerde de kantonrechter onder meer, dat vier getuigen van oordeel waren, dat verdachte met een veel te hoge snel heid had gereden en niet ge heel „nuchter" was. Zij waren ook zeer verontwaardigd over het feit, dat verdachte telkens als hij een auto inhaalde een achter op zijn auto ge monteerde schijnwerper aanstak en de bestuurders verblindde. Gunningschool nam afscheid Het einde van het sohoolseizoen betekende ook voor de zesde klassers van de Gunningschool aan de Drift- sibraat. het einde van de lagere schooltijd. Tijdens een geanimeerde avond, welke belegd was in het club gebouw van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier", is van de leerlin gen afscheid genomen. Na een inlei dend woord van de voorzitter van de Oudercommissie, de, heer Van Ber- kel, namen de zesde klassers een groot deel van het programma voor hun rekening. Na afloop van het feest reikte het hoofd der school, de heer Muntinga, aan de vertrekkende leerlingen een schoolagenda en een balpen uit, een attentie van de Ou dercommissie. Wederkerig boden de leerlingen het hoofd der school een kampeertafel aan. Wegpiraat De officier achtte het duidelijk be wezen. dat verdachte zich als een ware wegpiraat had gedragen en ont hulde nog, dat de student al vijf veroordelingen wegens grove ver keersovertredingen achter de rug had. Mede daarom eiste hij ditmaal een onvoorwaardelijke hechtenisstraf van 2 weken en een onvoorwaardelij ke intrekking van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 2 Jaar. Nadat verdachte voor een ruime clementie had gepleit, kwam de kan tonrechter tot bovenvermeld vonnis. een inhaalmanoeuvre een personen auto op Rijksweg 8 van de weg af had gereden. Hoewel de personen auto in de wegberm terechtkwam bleven de gevolgen tot wat- materiële schade beperkt. „Ik moest wel naar rechts want anders was Ik met een tegenligger in botsing gekomen", voerde ver dachte tot zijn verdediging aan. „Dan had U niet moeten inhalen", repli ceerde de kantonrechter. „Hij kwam uit een zijweg en reed dus naast mij, zodat vap inhalen feitelijk geen spra ke was" bracht verdachte hierna in het midden. Gezien de getuigenver klaringen achtte de officier wel de gelijk bewezen, dat hier van een „roe keloze en gevaarlijke inhaal manoeuvre" sprake was. Mede om dat verdachte al enige malen eerder voor een verkeersovertreding was gevonnist, eiste hij thans zowel f.75 boete subs. 15 dagen als de voor waardelijke intrekking van verdach tes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Het vonnis luidde conform. De bestuurder hiervan week, om een frontale botsing te voorkomen, scherp naar rechts uit kwam hierdoor in de wegberm en dook vervolgens met auto en al een sloot in. Zowel hij als zyn passagier bleven tot verbazing van de getuigen ge heel ongedeerd. Verdachte was met onverminderde snelheid doorgereden en kon later op de avond via het kentekennummer worden achter haald. Gezien de gevolgen van zijn roekeloos inhalen, konden officier en rechter niet geloven, dat verdachte „totaal niets van een verkeersfout zijnerzijds had gemerkt". Conform de els werd hij veroor deeld tot 'n geldboete van f 150 subs. 30 dagen en de voorwaardelijke ont zegging van zyn rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 1 Jaar. Te snel Slippertje Ook een 19-jarige plaatwerker uit Voorschoten stond' terecht omdat hij een „slippertje" met zijn auto had gemaakt. Zijn slippertje had tot ge volg. dat zijn auto tegen een lan taarnpaal op vloog en daarna al kantelende op het rijwielpad terecht kwam. Hoewel de auto twee zeer gladde achterbanden had, was dit, volgens de politie niet de oorzaak van het een en ander. De ware oorzaak kon verdachte ook niet onthullen. Gezien de gevolgen en de aangerich te schade hield de kantonrechter het erop. dat verdachte veel te hard had gereden. De officier was tot dezelfde con clusie gekomen en eiste in verband met de ernst van het feit zowel een geldboete van f.75 subs 15 dagen als de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar. Inzake de gladde banden eiste hij bovendien nog. f.45 subs 9 dagen. Na inzake het eerste feit conform te hebben gevonnist verhoogde de rechter de boete voor het rijden met gladde banden tot f.75 subs 15 dagen. Snijden Over de stunt, die een 26-jarige banketbakker uit Leiden met zijn auto in de nacht van de eerste mei j.l. had uitgehaald waren de magistraten al evenmin best te spre ken. Na een ..stevig glas bier" huis waarts kerende slipte de banketbak ker op de Vinkweg nabij de spoor wegovergang om vervolgens via een verkeersbord tegen een tegemoetry- dende auto op te botsen. Tengevolge van deze botsing werd hij uit zijn auto geslingerd, waarna het onbe stuurde voertuig uiteindelijk tegen een muur tot stilstand kwam. „Hij reed met een veel te hoge snelheid en raakte daardoor kennelijk opeens de macht, over het stuur kwijt", verklaarden de getuigen onder meer. Gezien de materiële schade werd het een wonder genoemd, dat er geen persoonlijke ongelukken plaats von den. „Dat bier oefende geen invloed op mij uit. Mijn auto slipte opeens door de spoorrails", voerde verdachte onder meer tot zijn verdediging aan. Afgaande op de getuigenverkla ringen kwam de officier tot de con clusie, dat verdachte mede als gevolg van alcoholgebruik zeer onverant woordelijk had gereden en derhalve een gevoelige correctie verdiende. Hij eiste dan ook naast, een geldboete van f 150 subs, 30 dagen, de voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter verlaagde de geldboete tot f.75 maar stelde de ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid onvoorwaardelijk voor de tijd van 6 maanden. De zichtbaar verbaasde banketbakker liet dui delijk blijken, dat een onvoorwaarde lijke intrekking van zijn rijbewijs niet in zijn bedoeling lag. Het von nis was echter geveld. f 3es. f4.08 EEN ORGANON PRODUKT Aan de Universiteit in Amster dam zijn geslaagd voor het examen m.o.-A schoolakte Duits, de heren A. van Dam en H. M. Gravemaker te Leiden. Twijfel Een 64-jarige chauffeur uit Sas senheim moest zich verantwoorden, omdat hij met zijn vrachtauto na „Ik weet echt niet, dat ik een ver - keerde inhaalmanoeuvre heb ge maakt en hoorde dat 's avonds pas de politie", aldus een 23-jarige bloemenexporteur uit Oegstgeest. De magistraten trokken dit zeer in twij fel. Verdachte stond namelijk te recht. omdat hij met zyn auto op de Herenweg te Noordwyk een autobus was gaan inhalen terwijl een tegen ligger al zeer dicht was genaderd. Bij Tilburg Sabotage op spoorbaan In de afgelopen nacht zijn nabij Tilburg vier lasplaten van de spoor lijn los gedraaid. Politie en spoorweg recherche stellen een onderzoek in. Van de daders(s) ontbreekt elk spoor. Omstreeks 04.20 uur r.ieldde de ma chinist van een goederentrein, die onderweg was van Dordrecht naar Den Bosch, op het station in Tilburg dat hij kort tevoren een schok had gevoeld. Het zelfde verhaal vertelde de machinist van een andere goede rentrein, die kort daarna in Tilburg arriveerde. Bij onderzoek vond men even buiten Tilburg vier losgedraaide lasplaten. De platen lagen onder de rails en de bouten waren in de bal last van de spoorbaan (grind) ver stopt. Jemenitische stad Beida omsingeld De Jemenitische stad Beida, acht kilometer van de Zuidarabische grens, is door ongeveer duizend strij ders van stammen omsingeld, aldus berichten welke in Aden zijn ont vangen. De stamleden, die tegen de Egyptische steun aan het republi keinse bewind zouden zijn, zouden het belangrijkste van de vier forten die de stad met zijn 5000 inwoners beschermen, reeds in hun bezit heb ben. De drie andere forten zouden nog verzet bieden. De gevechten zijn zondag uitge broken toen de strijders een vlieg veld bij Beida aanvielen, waarbij zy om. bazooka's buitmaakten. De stamleden zouden het niet eens zyn met bepaalde belastingen en de re publikeinse - garnizoenscommandant van Beida Allien verdrijven.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3