RANDSTAD HOLLAND Hef land achter de bergen 3-DAAGS ABONNEMENT Riksdag 5 JULI i9? dageujks vervolgverhaal LEIDSCH DAGBLAD Oorspronkelijk verhaal door JOHN BOLAND 15) „Nee, waarom? We hebben allen e" taken van elke Dienarenfunctie "ijk verricht en we zijn dus i voor elke taak. We dienen Heren met onze beperkingen ir beste vermogen, en we zouden 3 niet ten volle dienen, als wij 5 bepaalden tot het werk van één ïctie. Dit jaar bekleed ik de functie i Eerste Dienaar; het volgen jaar zal een ander dat doen Bedoelt u, dat er dan weer ver zingen komen?" Claymore dronk restant uit zijn glas en liet zich l eens inschenken. ,Nee, verkiezingen vinden er maar is in de vijfentwintig jaar plaats; duurt nog twintig jaar eer het ver is- Nee, meneer Claymore, wat elde is dit, en u moet me ver- »n dat ik u zo slecht gediend dat niet alles dadelijk duidelijk Ieder van ons, Dienaren, be idt beurtelings elke functie. Ik maar voor zekere tijd Eerste Die- r; achtereenvolgens werkt ieder ons op dit speciale terrein". )e vrouwen ook?" Vanzelfsprekend. Er is geen on- (rscheld tussen de opleiding van annen en die van vrouwen". Over de rand van zijn glas staar- Zegevierend keek Claymore Lydda aan. Hij wist dat er iets niet klopte De hitte in de kamer beïnvloedde blijkbaar ook zijn articulatie vermo gen. „Wa wat Kan niet. Kunt u niet doen. Haha, mij voor de houden, zeker? Lukt niet, ben ik te slim voor. Ik weet dat het niet kan. Neem Brontwy's functie i hè? Die kunt u niet aan Mohema geven. Zij is arts, geen ingenieur". „Mohema is wel ingenieur, menet Claymore. We zijn allen ingenieurs, we zijn allen artsen, we zijn allen Juristen. Ieder van ons is dat alles tegelijk". Er lag iets gretigs manier waarop de Eerste Dienaar de ze onthulling deed, het was alsof hij verbijstering en lof van zijn gast - wachtte. In dat geval werd hij te leurgesteld: Claymore's enige reactie as een schaterlach. Voor de Engelsman was Lydda's ?rklaring het gekste' en tevens het meest gerustellende, dat hij na zijn noodlanding in dit zonderlinge oord te horen had gekregen. Wat Lydda had, had bij Claymore herin neringen opgeroepen aan de talrij- iren, die hij in zijn woonplaats het luisteren naar de opschep perij van diverse zakenlieden had verkwist Al die zakenlieden of meer onzeker, ook al f 35.- Ie klasse. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. 3 Dagen onbeperkt rondreizen binnen de kring Den Helder - Enkhuizen - Amsterdam - Hil versum - Utrecht - Rotterdam - Hoek van Holland - Den Helder. Bovendien onbeperkt gratis ver trams, bussen in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Het abonnement is verkrijgbaar aan alle stations en reisbureaus. Pasfoto mee brengen. PANDA EN DE MEESTER GELDZAMELAAR 32. De heer Geldmaker haastte zich weg van de ambtenaar van de Hulp Organisatie voor Onderontwikkelde Personen en sprong in zijn auto. „Die lieden zijn een gevaar voor ons, geldverzamelaars!" hijgde hij, gas gevend. „Ze weten niets beters met geld te doen dan het uit te geven! Stel je voor! Al die zacht-krisperende bankbiljetten en glanzend rinkelende metalen muntjes, die voor elke recht geaarde verzamelaar een lust voor oog, oor en neus zijn!" „O j't?" vroeg Panda, die graag wilde leren. Jk dacht juist dat het goed was om andere mensei ,,Natuurlijk!" antwoordde Sin te helpen!" on Geldmaker. ook eens per jaar kijkdag i7i mijn huis. Bezoekers kunnen dan tegen betaling van vijf ducaten mijn geldzameling in de kluizen bewon- deren. Daarmee help ik hun opvoeding en gevoel voor waarde be vorderen!" Op dat moment werd zijn landgoed zichtbaar en daarmee ook een grote hand die achter de omringde muur op en neer ging en kennelijk allerlei nare kreten veroorzaakte. Vermoedelijk een bezoeker die niet wist dat het vandaag geen kijkdag is!" verklaarde de geldverzametaar. „Of iemand die wei gerde toegangsgeld te betalen! We zullen zien!" \e hij het bedieningspaneeltje tevoorschijn zodat de toegangsdeuren zich openden

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 15