U VS boekt geen winst indubbel' tegen Chevremont LIMBURGERS TELLEN NA TWEEMAAL 1-0 NOG VOLOP MEE IN TITELSTRIJD VVV WORDT STICHTING Technisch beter Onvoldoende Wielernieuws Eintraclit te sterk: 2-0 Feijenoord haalt tweede ronde niet ADO, DWS EN GO AHEAD ONGESLAGEN Zege in de Kersenronde LEO DUYNDA IS WEER DE „OUDE" Joop Zoetemelk wint onbedreigd na sterke solo Maandag 4 juli 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA T Gerard Désar laat in Leiden heel ivat kansen onbenut (Van onze sport redactie) De strijd om het (aniateur)kampioenschap van Nederland heeft voor UVS een wat teleurstellend verloop gehad. Na de dubbele nederlaag tegen Middel burg was er voor de blauwwitten ook dit weekeinde weer geen winst. Twee maal bleef het Limburgse Chevremont de Leidenaars de baas; beide keren met 0—1. J STANDEN t De standen in de beide groepen zien er na de dit weekeinde ge- t speelde wedstrijden voor het kampioenschap van Nederland t (amateurs) als volgt uit: Groep A: t Emmen 2 1 1 0 3 42 i f Quick '20 2 1 1 0 3 3—2 J JOS 4 0 2 2 2 4—7 r Groep B: t f Chevremont 2 2 0 0 4 20 f Middelburg 2 2 0 0 4 73 J UVS 4 0 0 4 0 3—9 J meer. maai* aan dit verzoek konden de blauwwitten uit het Limburgse niet voldoen, ofschoon de ijverige Hanneman geen poging onbenut liet zijn troepen in de juiste slagorde te manoeuvreren. Met een rommelig voetballend Chèvremont en een on geïnteresseerd UVS de prikkel ontbrak immers al werd 't na de rust 'n slappe vertoning waarbyde ge dachte, dat hier de top van het amateurvoetbal aan het werk was, ver op de achtergrond bleef. punt niet sterker op. De Limburgers gingen zelfs krampachtiger spelen en kwamen in grote moeilijkheden. Een terugspeelbal van Raaymakers zaaide paniek voor het doel van Packbeers en rechtsbuiten Ronny Thoeng was heel dioht bij een doel punt. De bal suisde na zijn schot echter over de lat. Ook Gerard Désar en Jan Leget hadden geen geluk met hun verrassend genomen vrije trap pen aan de rand van het Chèvre- mont-strafgebied. De Limburgse verdedigingsmuur was voor de twee de maal in 24 uur een onneembare veste In Venlo Is de stichting „FC Venlo VVV" opgericht, die de baten en schulden van de Venlose eerste-di- visie-voetbalvereniging VVV over neemt. De stichting heeft de directe schulden van VVV, die ruim 13.090 gulden waren, reeds betaald. Voor schulden, die op een langere termijn opeisbaar zijn, zal een regeling wor den getroffen. De nieuwe stichting in het betaalde voetbal zal op korte termijn spelers contracteren. Een van de eersten die een contract aan geboden kreeg, was de Fortuna '54- speler Sjef Horsels. De amateurs van VVV zullen in het nieuwe sei zoen onder de naam VVV-'03 in de vierde klasse van de KNVB uitko- Geen contract meer voor Di Stefano Alfredo di Stefano. de befaamde Argentijnse voetballer zal niet meer voor de Spaanse club Espanol uit Barcelona uitkomen. Zijn contract dat vrijdag afliep werd niet verlengd. Di Stefano kwam in 1964 voor het eerst bij Espanol. De nu 39-jarige Argentijn zal het wereldkampioen schap voetbal verslaan voor het Spaanse nationale persbureau EJ.E. Het contract van zijn vroegere ploeg makker, de eveneens 39-jarige Ferenc Puskas, is voorlopig met een jaar verlengd door de Madrlleense club Real. Kopi UVS behoefde zich na zaterdagmiddag dus al niet meer het hoofd te breken over de waarde van het theoretische kansje dat de kampioenscompetitie haar nog had gelaten. Met een 0-1 ver- liespartij in de Kikkerpolder leden de blauwwitten de derde neder laag in successie. Zij werden daarmee definitief uitgeschakeld, waardoor de verre reis naar Limburg, zondag, niet meer dan een „dagje-uit" werd. Tegen het geen moment impone rende Chèvremont de Limburgse ploeg drijft" op de ex-semiprofs Hanneman, die al flink door zijn ha ren raakt en Habets werd het de derde verloren wedstrijd „op rij", vjaarin onze stadgenoten in niet ge ringe mate technisch bekwamer wa ren dan hun tegenstanders, maar waarin hun spelinzicht en slagvaar digheid zich op het niveau beivogen waarop de onvoldoendes worden uit- Kansen In de eerste helft volledig voor het in het veld veel sterkere UVS stapelden de kansen zioh voor doel man Packbeers heiligdom op, maar rd Désar, de topscorer van het amateur elftal, was er evenals in de middenlinie Jan Leget op deze lome zaterdagmiddag totaal uit. Niet minder dan zeven maal kwaan de schutterskoning van UVS in de goe de positie, hetzij na eigen doorbra ken, hetzij na aangeven van Wally v. Schooten, van Koos Fasel of van de actieve Ronnie Thoeng, maar een zelfde aantal malen schudde Gerard Désar verontschuldigend het hoofd... In normale doen zou Désar op zijn minst voor 40 ruststand hebben gezorgd. Overigens zette de 00 stand, welke bij de pauze op het Bart Zoet derde in Rotterdam De Sassenheimse wielrenner Bart Zoet was zaterdagmiddag in Rot terdam dicht bij zijn zevende over winning van dit seizoen. Vijfender tig renners stormden na honderd kilometer lang tevergeefs gepro beerd te hebben een beslissing te for ceren gezamenlijk op de streep af. De Amsterdammer Joop Capteijn toonde zich juist iets sneller dan de Hagenaar Rinus Paul en Zoet, die de gehele wedstrijd zeer actief was geweest. In de massaspurt klasseerde de Leidenaar Hennie van Gent zich als dertiende. Jan van Amsterdam (Leiderdorp) liet het na een goede wedstrijd wat afweten. De uitslag luidt: 1. J. Capteijn, de 100 km. in 2.31.40; 2. M. Paul, 3. B. Zoet, 4. R. Luijten, 5. A. Hitchen, 6. C. van Espen. 7. W. Swaneveld, 8. J v. d. Klundert, 9. C. Snepvangers, 10. P. Steenvoorden. 13. H. van Gent. Wim Jansen uit Noordwijker- hout heeft het dit weekeinde h Ronde van Wouw niet verder kun nen brengen dan de twintigste plaats Winnaar werd Le0 Jongeling uit Den Bommel, die in de slotfase Frank Broeren (Sprundel), Leo Duindam (Honselersdijk) en Arie Drop (Br da) juist voor bleef. Bij de nieuwe lingen zegevierde Kees Koeken uit Achtmaal. Jos van der Weijden (Nieuwkoop) ging al? tiende ove streep. De Brit Albert Hitchins zege vierde zaterdag in de Ronde Kruiningen, een rit over 100 km 2 uur 32 min 05 sec. De uitslag luidt verder: 2. Jacques van der Klundert (Hoogerheide z.t. 3. Jan Boog (La ren z.t. op 10 sec. 4. Cor Schuuring (Amsterdam), op 20 sec. 5. Wim Schepers (Steyn). 6. Dik Groeneweg (Breda) z.t. 7. Cees Snepvangers (Zundert) z.t. op 30 sec 8. Joop Captein (Amsterdam). Gerard Désar lost een schot in de richting van het Chèvremont- doel. scorebord prijkte, de bestuurders van Chèvremont ook al heel stilletjes aan de koffie-in-de-rust. Het tech nische overwicht van UVS in de eer ste helft en het gemakkelijk spelen van de Leidenaars waren wel heel opvallend geweest. Bergafwaarts In de tweede helft ging het met UVS echter snel bergafwaarts. Een doelpunt van rechtsbinnen Struiver direct uit een door Van der Kaay veroorzaakte vrije schop haalde de thuisclub uit haar partytje „zomer - avondvoetbal" en de Limburgers wat uit de malaise. „Noch ein Tor", juichte het hand jevol supporters van Chèvremont achter het doel van Herman Ver- De wedstrijd, die UVS en Chèvre mont zondag uitzochten was bijna 'n getrouwe kopie van 't duel van zater dag: opnieuw een technisch beter spelend Leids elftal, dat vele fraaie combinaties op de grasmat deponeer de, maar er weer niet in slaagde doelman Packbeers voor onoplosbare problemen te stellen. UVS heeft de benauwende tem peratuur ten spijt.; het was bijna 30 granden C in Zuid-Limburg Chè vremont de overwinning niet oadeau gegeven. Aanvallend wilde het echter maar niet lukken en hoewel er toch echt wel kansen kwamen bleef het 0—0. s een kwartier na de hervatting viel de openingstreffer. Een doelpunt een half uur later voldoende bleek voor twee kostbare punten. Het was Jager, the vanaf de rech tervleugel uit een moeilijke hoek in schoot en daarbij doelman Herman Vermeer in de eerste helft zeer betrouwbaar verraste. Chèvremont werd er na dit doel- TWEEMAAL JAN BOLS De Nederlander Jan Bols heeft zaterdag de Prijs der Azen, over 80 km op een 800 meter lang circuit in Gelsenklrchen op zijn naam ge bracht. De Nederlandse amateur had in 20 sec voorsprong op de Duit- Grutthoff en de Deen Reimann. De Nederlander Van Dam werd vfjf- de. Een dag na deze zege heeft Jan Bols ook de rondewedstryd om de Prijs van de stad Gelsenkirchen ge- Feijenoord is er niet de tweede ronde van de Intertoto- competitie 1966 te bereiken. Een ne derlaag tegen Ein tracht Frankfort de club van Elek Schwartz, scha kelde de Rotterdammers uit. DWS, Go Ahead en ADO. die na vijf wed strijden al zekere groepswinnaars waren, triomfeerden ook in hun laatste wedstrijd. Alle drie de Nederlandse clubs plaat sten zich in de tweede ronde, waar- ook Eintracht zich kwalificeer de. De zes hoogstgeklasseerden var af deling twee (Oosteuropese. West- duitse en Zweedse ploegengaan eveneens over naar de volgende ron de. In 't najaar wordt het toernooi voortgezet. Er wordt dan volgens het afvalsysteem gespeeld. Eintracht FrankfortFeijen oord 2-0 (1-0) Solz 1-0, rust, Solz 2-0. Scheidsrechter Fritz. Toeschou- ers 4000. Een verdiende overwinning van Eintracht Frankfort, dat vooral in aanvalsleider Solz een uiterst ge vaarlijke speler had Bij Feijenoord speelde de van DWS gekochte Frits Flinkevleugel mee. DWS—Atalanta 1-0 (1-0) Van der Berg 1-0, rust en einde. Scheidsrechteer Roomer. Toeschou wers 8000. DWS heeft dank zfj een doelpunt van Van der Berg. twee minuten voor de rust gemaakt, de wedstrij denreeks voor de Intertotocompe- titie ongeslagen beëindigd. De zege van DWS was verdiend, afwezigheid van Kruiver en Geurt- sen (beiden op vakantie) oorzaak van dat het aantal doel punten tot één beperkt bleef. Een kwartier voor het einde werd de Italiaan Luigi Milan wegens handtastelijkheden van het veld ge zonden. De Amsterdammer Lenz werd in de eerste helft vervangen door Van der Loop. Go Ahead SION 6-4 (2-2) - Boekestein 1-0. Adelaar 2-0, Anto- nelli 2-1 en 2-2, rust, Schneider 3-2, Adelaar 4-2, Somer 5-2, Adelaar 6-2, Elsig 6-3. Antonelli 6-4. Scheids rechter Bijleveld. Toeschouwers 8000- Na de snel veroverde 2-0 voor sprong heeft het Deventer Go Ahead het aanmerkelijk rustiger aange daan, wat tot gevolg had dat de Zwitsers de stand in evenwicht kon den brengen. Na de rust hetzelfde spelbeeld. met die wijziging, dat Go Ahead tot 6-2 uitliep en SION maar tot 6-4 kon terugkomen. Standen Groep A: Eintr. FrankfortFeijen oord 2—0, Chaux de-Fond6Lane- 4—1. ELntraoht 6 5 0 1 10 15 Lanerossi 6 2 1 3 5 1011 Feijenoord 5 2 0 3 4 89 Oh. de Fonds 5 113 3 10—14 GroepB: DWS'Atalanta 10, Ra- oing StrasbourgGrenchen 32. DWS 6 6 0 0 12 17— 7 Atalanta 6 3 0 3 6 14 Grenchen 6 2 0 4 4 1420 Strasbourg 6 1 0 5 2 920 Groep C: Go AheadSION 64. FC TilleurFoggia 0—1. Go Ahead 6 6 0 0 12 24— 8 Foggia 6 4 0 2 8 63 Tilleur 6 2 0 4 4 10—13 SION 6 0 0 6 0 6—22 Groep D: ADOFC Luik 21, BielBrescia 04. ADO 6 5 1 0 11 16— Brescia 6 3 1 2 7 9— 5 FC Luik 6 3 0 3 6 1! FC Biel 6 0 0 6 0 7—26 De uitslag: 1. Bols (Ned.) 110 km in 2 uur 33 min. 7.3 sec; 2. Czar- nowski (Duit-sl.); 3. Nieuwkamp Ned.); 4. Wolf (Did); 5. Hoekstra Ned); 6. Leferink (Ned.). Leo Duyndam, die in het nieuws kwam doordat hij in Olypia's tour drie etappes won, toonde in de Kersenronde, dal hij weer geheel ..terug" is na zijn val van enkele weken geleden in de Ronde van Limburg. Na 156 km demarreerde hij in Someren—Heide uit het peloton en maakte de anderhalve minuut goed. die hem scheidde van een kopgroepje van tien renners. Later voegden zich nog negen avonturiers bij de voor hoede. Het kan de druivenkweker uit Honselersdijk niet deren. Drie kilo meter voor de finish sprong hij weg. Wat Hesse, Rentmeester, Van Hest en Van Middelkoop ook probeerden, de sterke Westlander bleef onbe reikbaar en ging met 17 seconden voorsprong over de streep. De uitslag luidt: 1. Leo Duyndam (Honselersdijk) 4.16.09; 2. Cor Rent meester (Ovezande) 4.16.26; 3. Jan Hesse (Arnhem); 4. John Brouwer (Rotterdam); 5. Ad Russens (Den Bosch); 6. Piet Kisner (Heikant): 7. Cees van Dorst (Roosendaal); 8. Adrie van Hest (Tilburg); 9. Marinus Hoogerland (Kapelle); 10. Leen Poortvliet (Herkingen) allen in 4.16.26. i Een Hongaarse aanval op het doel van Sparta. Doelman Does- burg vangt de bal voordat de toestormende Hongaar gevaar lijk kan worden. Hongaren te sterk coor Sparta 1-4 Het Hongeaarse nationale team heeft in het kader van de voorberei dingen voor het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal zater dagavond op Spangen met 4-1 ge wonnen van Sparta Bfj de rust leid den de Hongaren met 1-0. Dank zfj Bene (20ste minuut). Farkas (53ste en 73ste min.) en Malnar namen de Magyaren een 4-0 voorsprong. Bos veld redde twee minuten voor tijd de eer <1-4). Ruim 15.000 toeschouwera woonden de wedstrijd, die door Leo Horn werd geleid, bij Oost Duitsland heeft zaterdag ln het volksstadion van Leipzig voor 40.000 toeschouwers met 5-2 gewon nen van de ploeg van Chili. Boeiende Ronde van Alphen was snel beslist (Van ielermedeweker) Joop Zoetemelk heeft zaterdabmiddag de vierde Ronde van Alphen met machtsvertoon op zijn naam geschreven. De jeugdige Rijpweteringer boekte nat een imponerende solo zijn tweede over winning in dit seizoen. Thijs Oudshoorn voorkwam een volledige Swift-triomf door in de sprint om de tweede plaats de lange Cock van der Hulst achter zich te houden. Bennie Janbroers uit Amsterdam zijn elfde bloementuil. In de eind sprint toonde hy zich veruit de sterkte. De streekrenners Leo van Velzen, Leo Wassenburg en Jos van der Weyden, die halverwege de wed strijd de slag hadden ontketend, moesten met bescheiden plaatsen ge noegen nemen. De jeugdige Hans van Osch was de snelste adspirant. Uitslagen Op het door vele toeschouwers zoomde parcours in AlphenWest (Stuyvesantlaan. J. P. Coenlaan) heeft Joop Zoetemelk lange tijd de kat uit de boom gekeken Rustig draaide de sterke Rijpweteringer in het peloton de kilometers onder de wielen door en slechts af en toe. wanneer er vluchters moesten wor den teruggehaald. o.l.v. Siem Brandt en Peter de Jong dreigden acht renners na 30 km de strijd te beslissen zette hij zich even aan de kop van het langerekte peloton. Veertig ronden voor het einde achtte Zoetemelk zyn tijd gekomen. Met een felle demarrage ontsnapte hij uit het bont gekleurde renners- veld en binnen enkele kilometers had hy reeds een ruime voorsprong ge- Thys Oudshoorn. Jan Tim mer. Aat van Rol. Cock van der Hulst, Herrie van Piere, Fred van Lachterop, Theo Degeling en Joop de Wit probeerden nog wel hun ach terstand weg te werken, maar dat was tevergeefs. Het enige, dat zij met hun achtervolging bereikten, was dat zij niet door de onweerstaan bare Zoetemelk werden „gelapt" Bij de nieuwelingen veroverde 56 58 Oudshoorn Waverveen der Hulst (Zoeterwoude)4. J. Tim mer (Velsen); 5. A. van der Rol (Westbroek)6. H. van Piere (Uit hoorn); 7. F. van Lachterop (Am sterdam); 8. T. Degeling (Hoog- Karspel)9. J. de Wit (Zeist»10. N. van Diemen (Uithoorn). Nieuwelingen: 1. B. Janbroers (Amsterdam), de 60 km in 1 uur, 31 min. en 42 sec.; 2. L. Kreuger (Haar lem); 3. J. Bakker (Zaandam); 4. H. van Leeuwen (Haarlem)5. L. van Velzen (Zoeterwoude); 6. M. Pennings (Nieuw Vennep)7. L. Wassenburg (Leiderdorp); 8. K. van der Knaap (De Kwakel); 9. J. van Joop Zoetemelk gaat juichend de streep van de Ronde van der Weyden (Nieuwkoop'; 10 H. 1 Kaptein i Vlaardingen Adspiranten: 1. H. van Osch «Den Haag), de 20 km ln 33 min. en 16 sec.; 2. P. Neeskens (Haarlem); 3 j H. Koot (Eindhoven); 7. B Bemel- B. Jurriaans (Amsterdam); 4. J. de man (Lisse); 8. H Studt (Beem- Hartog (Alphen a. d. Rijn); 5. C. (ster); 9. H. van der Berg (Leiden) 10. T. van der Leist (Rotterdam), der Meijden (Puttershoek)

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7