opheldering Kamer eist Eerste dag Boskoopse muziek-eoiicours Bezwaren ingediend tegen streekplannen Veel eerste prijzen CARAVANTERREIN WORDT ONTRUIMD WAS VAN DER MOLEN ENIGE SCHULDIGE Hoofdcommissaris toor nozems gegooid ipONDERDAG 30 JUNI 1966 LEIÜSCH DAGBLAD PAGINA 17 5! (Van onze parlementaire redacteur) Het liberale Tweede-Kamerlid mr. Geertsema heeft vanmiddag n minister Smallenbroek (Binnenlandse Zaken) gevraagd om ten commissie van wijze en objectieve mannen in te stellen, die de jorzaken van het gebrek aan homogeniteit tussen burgemeester ^an Hall en hoofdcommissaris Van der Molen moet onderzoe ken. Het resultaat moet aan de Kamer worden meegedeeld, aldus jr. Geertsema, zodat de Kamer zal weten of met het ontslag van rofdcommissaris Van der Molen de ware en de enige schuldige gestraft. Mr. Geertsema, de eerste spreker in het vanmiddag gehouden de bt over het ontslag van hoofdcommissaris Van der Molen, noemde üt ontslag verrassend, omdat het niet te beschouiven is als een lo- jjche voortzetting van de uiteenzetting, die minister Smallenbroek p 16 juni in de Tweede Kamer heeft gegeven. 'dat hoofdcommisaris Van der Molen zelf geen ontslag heeft ge- men, vond mr. Geertsema heel begrijpelijk. Hij heeft zich neerge- tgd bij een ontslag, dat toch verleend zou worden. Uit de ontslag en concludeerde mr. Geertsema, dat ongeschiktheid niet de reden nink wilde weten, wat er nu eigen lijk precies is gebeurd en hoe het ge sprek is geweest tussen minister Smallenbroek en de hoofdcommdssa- Hoe was het mogelijk dat de hoofdcommissaris zijn ontslag uit de radio moest vernemen en hoe was het mogelijk dat het Vrije Volk over dit ontslag eerder was ingelicht dan de Tweede Kamer? Volgens mr. Beernink is iedereen ervan overtuigd, dat het Amsterdam se politiebeleid, aarzelend, wisselval lig en slap is geweest. Maar niet de- geen die verantwoordelijk is voor dit beleid is nu de zondebok. Gisteren heeft minister Smallenbroek gezegd, dat het ontslag van de hoofdcommis saris in overeenstemming is met het belang „Kan de minister Nooit alleen van de voornaamste verwijten Xhijnt te zijn, dat de hoofdcommis- I iris de aanwijzingen van de burge- ;eester wèl heeft opgevolgd. Als lerkste voorbeeld daarvan noemde Geertsema de gebeurtenissen op maart, de dag waarop vuurtjes i erden gestookt in de ingangen van 1 et paleis op de Dam. De politie trad ;en niet op. „Ik vraag de minister de man af", zei mr. Geertsema, hem niet bekend dat de burge- leester toen de uitdrukkelijke order j in de hoofdcommissaris heeft ge- >ren om alleen in uiterste noodzaak it ingrijpen over te gaan". Volgens Geertsema werd deze opdracht iet rechtstreeks, maar via commis- iris Landman aan de hoofdcommis aris overgebracht. Hetgeen volgens ir. Geertsema typerend was voor de 'eer waarin zich dit alles afspeelde, leze hoofdcommissaris wordt dus nu erweten dat hij de opdracht heeft gevoerd, vond mr. Geertsema. tweede vraag van mr. Geert- ;ma was of het juist was, dat de wfdcommissaris in al de jaren, dat zijn functie bekleedt nooit een >prek onder vier ogen met de b ur emees ter heeft kunnen houden, naar dat er altijd een bepaalde amb- wiaar van de gemeentesecretarie bij ijs als de hoofdcommissaris met de irjrgemeester sprak. Ook volgende WASSENAAR Zr. Cantianella nam afscheid van huishoudschool Zuster Cantianilla, die 32 jaar aan K. Huishoudschool in Wasse- I ar werkzaam geweest is, waarvan Jaar als directrice, heeft nu af- held genomen. Vorig jaar reeds r erden de andere zusters Francis- messen van Oirschot, die meer dan jaar in Wassenaar het onder- gediend hebben teruggeroepen ur het moederhuls fn Oirschot. Cantianilla mocht nog een r bljjven om de belangrijke ult- riding van de school, die door lvJ5r wa« voorbereid te voltooien. afgelopen dagen is er in de tooi een hele reeks afscheidssa- mkomsten gehouden: voor de leer den, voor ouders enzovoorts. Gis- |i 'fmddag was er in de fraaie aula - de school een officiële afscheid6- &Ptie voor genodigden, nadat er [morgens in de St.-Willibrordkerk p gezongen H. Mis was opgedragen [door de gehele school Werd by- Pp de receptie gistermiddag kwa- W velen de zuster de hand ten af- pid drukken, onder meer me- pw A. Geertsema-Schoonenberg |%etiote van de burgemeester, de hpeotrice voor het nijverheddson- fh'ijs, mej. A. J. Brombacher, velen POTiderwyskrüigen en ook de oud- prtitter van het schoolbestuur, de f* C. B. M. Wolf uit Venlo. I'd een hoek van de zaal stonden f cadeaus uitgestald, die in de af- ppen dagen aan /Je scheidende pi Zijn aangeboden: van de oud- pfdngen een fraai fototoestel met Wtf en voorzetlenzen, van de leer- tën en leerkrachten een diapro- tor met tafel en projectiescherm. bestuur van de school, dat avonds nog in intieme kring af- "id nam schonk haar een elektro- 'ütser. de leerlingen van de school 1 een show opgevoerd, waarin belangrijke aandeel van zuster Manilla in de groei en bloei van school in beeld werd gebracht en ook herinnneringen waren •t aan de vele toneelstukken, de jaarlijkse St. Agnesfeesten J*r leiding van de zuster door de werden opgevoerd Cantianilla, die zich ont- toonde door zovele blijken van ijkhedd, maar ook door het dat zij de school, waaraan zij 'e jaren met zoveel liefde heeft ofliffi'erkt verlaten moet, krijgt een "1We taak In de Brabantse dorpen toren en Lierop. Zij zal daar de voeren over twee kleinere 'crheidsscholen met als opdracht %er tijd deze scholen te combi tot een grotere. De heer R. Meijer uit Voorscho ten is in Amsterdam het accoun tants diploma van het N.I.V.A. uit gereikt. De heer J. Remmers uit Oegst- geest is in Utrecht geslaagd voor de akte Duitse taal- en letterkunde m.o.-B. De heer H. B. Geurts uit Voor schoten is aan de Amsterdamse Uni versiteit geslaagd voor het eerste ge deelte van het kandidaatsexamen geneeskunde. Duiven vlogen mij uitdrukkelijk verklaren dat de handhaving van de burgemeester ook in overeenstemming is met het al gemeen belang", zo vroeg mr. Beer nink. Verantwoordelijk De P.S.P,-er Bruggeman noemde de burgemeester van Amsterdam verant woordelijk voor alles wat in de hoofd- stad is gepasseerd. Maar volgens hem gram stond Tergnier, maar door de heeft ook de regering schuld onder- spoorwegstaking in Frankrijk kwa- meer wegens het aanwijzen van Am- men ze niet verder dan bovenge- sterdam als huwelijksstad. Hij vroeg noemd station. H. 't Hort 1: P. A. een structureel onderzoek naar de Opdam 2, 3, 6; H. v. Diest 4. 7; Th. oorzaken en achtergronden van de v. d. Ploeg 5, 10; J. v. d. Hulst 8; J. moeilijkheden in het hoofdstedelyke Duivenvoorden 9. Eerste duif 14.37 politiekorps. uur, 1121 meter per minuut en laatste (Zitting duurt voort/) 14.59 uur, 997 meter per minuut. commissaris zyn nek zou breken als er een ambtenaar tussen de burge meester en de hoofdcommissaris blijft staan. „Ik ontken niet dat dat 'n ge brek aan homogeniteit was", zei hij. maar aan wie heeft dat gelegen". Mr. Geertsema nodigde de minister uit om vanmiddag de gegevens op tafel te leggen, waaruit zou blijken dat de schuld voor het gebrek aan homoge niteit bij de hoofdcommissaris heeft gelegen. De kern van de kwestie is volgens mr. Geertsema de vraag of de hoofdcommissaris het beleid van de burgemeester slecht heeft uitge voerd, of dat de hoofdcommissaris ln de goede uitvoering van zijn politie taak gehinderd is door een slecht be leid van de burgemeester. Kolfschoten De KVP-er Kolfschoten zei, dat in zijn fractie een onzeker gevoel leeft omtrent de vraag of het ontslag van Op de eerste Boskoopse muziekconcoursdag in .Florida" zijn 16 deelnemers verschenen, t.w. 14 koven en 2 accordeonorkesten, die de jury inclusief eetpauze 8 uren hebben beziggehouden. Die gezel schappen zijn er genadig afgekomen: op drie na allemaal le prijs. En aangezien 300 punten de ondergrens was voor een eerste prijs, zijn die drie met 294 en tweemaal 292 punten bijna eerste prijswin naars. Alles tegen een maximum van 420. Daar het concours i (ochtend, middag en avond) wordt voortgezet, is een indruk van alge mene aard nog niet toepasselijk en vergenoegen we ons met een drietal karakteristieken. We kozen Nieuwkoop, Zaandam en Boskoop. Uit Nieuwkoop „Con Amore" in de afdeling „Uitmuntendheid", toebedeeld met 292 p. Distler's „Lobe den Herrn" hebben deze zangers on getwijfeld wel aangevoeld, maar hun de hoofdcommissaris wel los kan zang zat vol gaten. We bedoelen worden gezien van het algemene politiebeleid, dat de laatste tijd ln Amsterdam is gevoerd. Hij sprak van de moeite, die men heeft met het verwerken van een maatregel tegen de een-na. hoogste gezagsdrager in een top waarin de vereiste homoge niteit ontbrak. De heer Kolfschoten informeerde voorts naar het tijdstip, waarop de hoofdcommissaris over het ontslag is ingelicht. De KVP-er vroeg de minister om totale opheldering van de achter gronden van het ontslag. Hij wilde voorts weten of de autoriteit van de burgemeester van Amsterdam, aan wie hij „nagenoeg historische ver diensten" toeschreef, niet door dit ontslag is aangetast.. De verantwoor delijkheid voor het ontslag werd door de heer Kolfschoten geheel bij de minister is gelegd. Hij zei. dat zijn fractie haar oordeel zal laten af hangen van het antwoord dat de minister nog vandaag zou geven. Voor de toekomst verlangde hij een rechtlijnig politiebeleid in de hoofd stad. Zin gekregen „De hoofdcommissaris is voor de nozems gegooid. De nozems hebben hun zin gekregen", aldus de CHU- fraofcievoorzitter mr. Beernink. Hij noemde het bijzonder vreemd dat bij-, na tien jaar lang de leiding van de politie in handen is geweest van twee mensen, die blijkbaar niet met elkaar konden opschieten. Het is bijzonder ernstig dat niet eerder is ingegrepen, zei mr. Beernink. Hij vond het een brok tragiek dat deze mannen op ho ge posten al die tijd in spanning heb ben geleefd. Dat maakt op het pu bliek een vreemde indruk, dat dit zo lang heeft kunnen duren. Volgens mr. Beernink had minister Smallenbroek direct na de gebeurte nissen op 19 en 20 maart moeten in grijpen. Dat hij nu drie maanden heeft gewacht is onjuist. Mr. Beer- VOORSCHOTEN Jongetje naar ziekenhuis Een vijfjarig jongetje uit Voorscho ten stak gistermiddag omstreeks rijf uur de Schoolstraat van achter een geparkeerde wagen over. De bestuurder van de hem reeds op drie meter genaderde auto uit Leiden kon het overstekende knaapje niet meer ontwijken. Met een hersen schudding is het slachtoffertje in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Rouwkoop tegen Xerxes Morgenavond (19.15 uur) zal de traditionele wedstrijd worden ge speeld tussen Rouwkoop en Xerxes om de wisselbeker, waarvan de op brengst wordt geschonken aan het Rotterdams Zeehospitium te Katwijk. Deze wedstrijd zal gespeeld worden op het Rouwkoop terrein. In het Xer xes elftal zullen verschillende beken de spelers uitkomen, terwijl het Rouwkoop-elftal geformeerd is uit een selectie van spelers vai^de za- strijd zal gefloten worden door de heer P. Roomer. De entree-prijs is gesteld op fl, daarmee dat de zanglijnen veel kale plekken in de expressie vertoonden, dus niet egaal doorliepen, iets wat een Sanctus van Mozart geen Mozart meer doet zijn. „Con Amore" is nog typisch een „zangvereniging", géén koor. Een koor begint pas, waar de stemmen van de vier registergroepen tot vier kunststemmen versmolten zijn. De goede wil mag men intussen loven, ook dat men mooie klassieke composities van hoge orde zingen wil. maar dan moet er al doende veel meer gebeuren. Dan het dameskoor „Con Anima" uit Zaandam. Dit kwam uit in de Superieure Afdeling onder L. Stap per. Terecht superieur. Deze dames, verrassen met edele klankvorming en een onverteerbaar zuiver toontreffen. Hadden zij met hun 22, na hun Brahms, een 8-stemmige Vittoria moeten zingen, ze zouden zich stellig hebben kunnen handhaven. Stapper is een dirigent met een ideale klank voorstelling. MARKTBERICHTEN velling: Waspeen 3200-3650, Tuinbo nen 330, Uien 4600 per 100 kg, Sla 000-1300 per 100 stuks, Bospeen 4200- 4800, Bonekruid 800-1100. Peterselie 720-1100. Kroten 1800-2000 per 100 Of een dameskoor op zichzelf po lyfoon afdoende bevredigt, is een vraag ook weer op zichzelf. Een paar „grote alten" en ruime klankrijke so- praanstemmen in de groepen hebben vaak het effect, dat de overige stem men zich naar hun toonkleur richten en daar „inkruipen"'. Dit effect ont brak bij „Con Anima" en we weten niet recht of hier sprake was van een perfect overcultiveren van het gebruik-van-de-stem dan wel van zingend mededelen van oorspronke lijke gegrepenheid van de componist. Dat mededelen verrichtte het goed deels jeugdige Boskoopse Dameskoor „Sine Nomine" van H. J. de Groot: reine klank, luchtig, simpel en sym pathiek. Nergens vlakheid, steeds re liëf. ~it voorbeeldige groepje klas seerde zich in de 2de afdeling, waar dus nog vier afdelingen boven lig gen V. De uitslagen luiden: 3e afd. accordeon-orkesten: Jeugd Acc.-Ork. „Accordeonata", C. Lek- kerkerk 327 p. Afd. Uitmuntendheid gem. koren: „Con Amore" Renswoude 303 p.; „Kunst na Arbeid", Loosdrecht, 324 p. 2e afd. accordeon-orkesten: Jeugd Acc.-Ork. „Accordeonata" B. Lekker- kerk, 319 p. Afd. Uitmuntendheid gem. koren: „Laus Deo", 's-Gravenhage. 320 p. Superieure afd. gem. koren: „Ex celsior", Dirksland, 348 p. le afd. gemende koren: „De Lof- stem", Hei en Boeicop, 294 p. 2e afd. Gem. koren: „Harmonie", Welsum, 319 p. Afd. Uitmuntendheid gem. koren: „Looft den Heer" Stroe. 327 p. Superieure afd. gem. koren: „Ami- citia", Uithoorn, 347 p.; „De Lof- stem", Elburg, 339 p. Afd. Uitmuntendheid mannenko ren: „Haaften's Mannenkoor", Haaf- ten, 292 p. le afd. gem. koren: „Con Amore" Wilnis, 316 p. Afd. Uitmuntendheid gem. koren: „Con Ameore", Nieuwkoop, 2e afd. dameskoren Boskoop, 344 p Atletieknieuws Aan internationale estafettewed strijden, die op 10 juli in het dicht bij Krefeld gelegen Uerdingen wor den gehouden, zullen drie Neder landse dames ploegen deelnemen. Het zijn de 4 x 100 en 4 x 200 meter ploeg en een team dat op de 3 x 880 yards uitkomt. De 4 x 100 m ploeg bestaat uit dezelfde loopsters die op 24 juni op dezelfde baan tweemaal het Neder landse record verbeterden en op 45.1 sec. brachten. De formatie ziet er dus als volgt uit: Truus Hennip- man-Cruiming (Bataven), Martha Klassen Bos (Sagitta) Wilma v. d. (De Keien) en Lydie Vonk (Ada). Voor de 4 x 200 meter wordt een keuze gedaan uit Truus Hennipman, Hilde Slaman (Sagitta), Lia Louer- Hinten (Kunst en Kracht), Corrie Bakker (Athleta), en Lydie Vonk. De 3 x 880 yards bestaat uit: IIja Laman (Suomi), Janny van Eyck- Yos (GAC) en Anneloes Bosman (Numaga). De Holland-ateleten René v, d. Water en Jan van Heek zijn geko zen in de Nederlandse ploeg voor de jaarlijkse wedstrijd vijf- en tien kamp tegen België en Groot-Brit- tannië, die op 16 en 17 juli in Be verwijk wordt gehouden. René v. d. Water komt voorts uit in de Nederlandse ploeg, die op 10 juli in Brussel aantreedt tegen Bel gië en Zwitserland. Ook de 10.000 meter-loper Piet Beelen (Spartaan, Lisse) neemt aan deze landenwed- stryd deel. WISSELKOERSEN Londen 10.07%—10.08 V*; New York 3.81 A—3.61A; Montreal 3.35%— 3.36%: Parijs ISTl1^—73.76%; Brus sel 7.243/4—7.25'4; Frankfort 90.31%- 90.36%; Stockholm 69.96—70.01; Zti- .Sine Nomine"! rich 83,70%83.75%; Milaan 57.88%- I 57.93%; Kopenhagen 52.22%52.27%; Superieure afd. dameskoren: „Con I Oslo 50.45%50.51%; Wenen 14.00%- Anima", Zaandam. 344 p. I 14.01%'; Lissabon 12.57%12.58% BIJ WASSENAAR De voorzitter van de afdeling voor geschillen van het bestuur van de Raad van State heeft niet ontvanke lijk verklaard een verzoek van de heer Ph. J. M. Kenens, een schorsing van een besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij hem is gelast zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 juli 1966, een caravanterrein onder Wassenaar te ontruimen. Gedeputeerde Staten hebben hun besluit 11 mei j.l. genomen op grond van de overweging, dat een opslag plaats van caravans, als hier be doeld, ontsierend en storend is voor het landschap. De heer Kenens heeft aangevoerd, dat hij voorziening heeft gevraagd bij de Kroon tegen voormeld besluit van Gedeputeerde Staten. Wat zijn verzoek om schorsing betreft, heeft hij erop gewezen, dat juist in deze tijd van het jaar de verkoop van caravans met het oog op de vakan- tietijd een hoogtepunt bereikt, zodat ontruiming, zoals Gedeputeerden hebben gelast, een onevenredig nadeel voor hem zou meebrengen in verhou ding tot het te dienen belang. Het is voor de heer Kenens trouwens de vraag, of met ontruiming enig be lang wordt gediend. Krachtens de Wet Beroep Admini stratieve Beschikkingen kan een be schikking waartegen by de Kroon Zoeken naar vuilnisstortplaats in Voorschoten Onder voorzitterschap van burgemeester drs. F. K. Langemeijer kwam de raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving waren mr. V. C. Groenendijk en mej. Th. Schakenbos. Besloten werd aan het Wit Gele Kruis een subsidie toe te kennen, evenals aan de stiching interlocale woning- ruilcentrale en de volkshogeschool Olaertsduijn Mededeling werd gedaan van de door B en W ingezonden bezwaar schriften tegen resp. het ontwerp- streekplan Rijnstreek-West en het ontwerp-plan tot partiële herziening van het streekplan Bollengebied. De heer van Vliet kon zich volko men verenigen met de door B en W naar voren gebrachte bezwaren te gen beide plannen. Hij vroeg of het niet mogelijk was de situering van het laatste plan te wijzigen. Wanneer dit, zoals het thans is geprojecteerd, doorgang vindt, zal de gemeente naar een nieuwe vuilnisstortplaats moeten uitzien. Bovendien gaat hierdoor voor de gemeente één van de zeer weinige industrieterreinen verloren, reden om alles in het werk te stellen om te komen tot een meer aanvaardbare oplossing van dit plan. Fabriek bestemmingsplan „Endepoel" waarnaar zowel de heer Willemsen als de heer Van der Kroft infor meerde. De voorzitter zei dat gezien de van overheidswege genomen maat regelen op financiël gebied, hierover nog niets te zeggen valt. Goedge keurd werd de verkoop van grond voor f 1510.- aan de heer F .Kool, gelegen zuidelijk van zijn woning. Bij hei voorstel tot verkoop van een per ceel grond met de zich daarop be vindende opstal; de werkplaats van gemeentewerken, aan de heer prof dr. M. K. Polano vroeg de finan ciële commissie welke gevolgen deze verkoop voor het onderbrengen van het materiaal en het, functioneren van de dienst van gemeentewerken heeft. De voorzitter zei dat thans bij B en W plannen zijn ingediend tot ves tiging van een fabriek op het terrein. Goedgekeurd werd het voorstel tot het gebruik maken van de publiek rechtelijke vergunning en het aan vaarden van een privaatrechtelijke regeling van de Ned. Spoorwegen in verband met de reconstructie van de situatie nabij de spoonvegover bruik kan blijven maken. De op brengst van de verkoop van dit pro ject zal worden gebruikt voor ge deeltelijke finanoiëring van de te bouwen werkplaats. De heer Van der Kroft drong er op aan dat nu reeds wordt overgegaan tot het opmaker, van bestek en tekeningen voor de nieuwbouw opdat, wanneer de rijks- goedkeuring zal zjjn verkregen, di rect tot uitvoering van het werk kan worden overgegaan. voorziening is gevraagd, geheel of ge deeltelijk worden geschorst. De voorzitter heeft echter overwo gen, dat deze wet alleen van toepas sing is op beschikkingen van admi nistratieve organen van de centrale overheid. Het college van Gedepu teerde Staten Is zulk een orgaan niet. Internationale waarden licht verdeeld Beursplein 5 heeft vanmiddag het eerste halfjaar van 1966 afgesloten met een lichtverdeelde stemming voor de internationale waarden. Phi lips en Unilever moesten een stapje terugdoen t.o.v. het voorgaande slot- niveau. Kon. Olie daarentegen kon het verhoogde niveau van de voor gaande beursdagen verder voortzet ten. AKU was ruim een punt lager op 344 1/4. Hoogovens veranderde nauwelijks op 346 als advieskoers. KLM onderging een gevoelige koers daling door de scherpe koersval voor dit fonds met 6 1/8 dollar in Wall Street. Na enkele dagen afwezig te zijn geweest, was er vandaag weer enig Amerikaans aanbod in Philips en Unilever. Dit bracht de koersstij gingen voor deze fondsen van de voorgaande dagen niet alleen tot stilstand doch een moesten koersver liezen worden geïncasseerd. Philips daalde een gulden tot 101,20, Unilever gaf bijna twee gulden prijs op 86.50. Kon. Olie verbeterde ruim een gul den tot 141,40. Vrijwel alle gunstige berichten van de Nederlandse maat schappijen worden door de beurs wel met aandacht geleden, doch van in vloed op het koersverloop zijn deze berichten niet. Zo verging het van daag ook met het bericht over de Hollandse Signaalapparaten (doch ter van het Philipsconcern)welke maatschappij een deel ontvangt van een grote NAVO-opdracht. Het be treft hier de opbouw van een elek trisch luchtverdedigingsstelsel van Noorwegen tot Turkije, waarvoor een. contract aan zes maatschappijen is toegewezen, waaronder de Holl. Sig naalapparaten. De hoeklieden van de scheepvaart- waarden hebben, in verband met de geringe orders, besloten tot het op maken van een notering bij het slui ten van de markt. De verkregen ad- vieskoersen in deze afdeling gaven weinig verandering te zien. Hetzelfde geldt voor de leidende cultures. Ook de staatsfondsenmarkt was vrijwel onveranderd. Peek en Cloppenburg Nederland N.V. komt op 8 juli naar de beurs. Op die dag kan worden Ingeschreven op nominaal f. 6 mil joen 7% procent 20-jarige obligaties tegen 99 procent. Voor de inschrij ving op de f. 5 miljoen 7% procent obligaties (Stichting Vreugdehof in Amsterdam tegen 98 procent als mede op een 7% procent obligatie lening groot f. 6 miljoen tegen 99 procent ten laste van de vereniging „Nederlandsche Hervormde Stichtin gen voor zenuw- en geesteszieken" in Amersfoort bestond goede belangstel ling. De Bijenkorf heeft ondershands f. 45 miljoen geleend tegen 99% en 99 procent op een rentevoet van ge middeld 6 5/8 procent. Dit werd in de vanmorgen gehouden jaarvergadering van de Bijenkorf door de directie medegedeeld. BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 30 juni 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- vorige Jan Steen Werkplaats De commissie adviseerde deze op brengst van deze verkoop te bestem men voor de vorming van een reser ve voor de stichting van een nieuwe werkplaats. De voorzitter zei dat in afwachting van de nieuw te bouwen werkplaats de desbetreffende materialen.kunnen worden opgeslagen op het terrein en in het gebouw van de boerderij „Overes" met uitzondering van de vuilnisauto, die nog maximaal vijf gang. Dit houdt tevens verband met jaar van de huidige standplaats ge- De heer Willemsen zei het op prijs te stellen wanneer de gevel en zono dig ook het huisje waarin Jan Steen heeft gewoond wordt gespaard. De voorzitter deelde mee dat Monu mentenzorg de gevel uit historisch oogpunt zeer waardevol vindt en dan ook adviseert deze in stand te hou den. Bij de woningbouw zal hiermee rekening worden gehouden. Goedgekeurd werd de verhuur van enige percelen weiland in de Zwa- nenburgerpolder aan de heer P. N. van Schie; het verlenen van mede werking aan de aanschaffing van nieuwe leer- en hulpmiddelen door de stichting katholiek onderwijs in verband met de samenvoeging van de thans nog bestaande twee afzonder lijke scholenhet verlenen van mede werking aan de aanschaffing van brandblusapparaten voor de school met de bijbel. Aan mevr. G. Tljssen- Dijkema werd een premie toegekend voor verbetering van de woning Mid dendorplaan 8. Na de rondvraag waarin geen zaken van bijzonder be lang naar voren werden gebracht, werd de vergadering gesloten. koers v hwien Ned. '66 6% 97 96 H Ned. '65 15% 91} 2 91% Ned. '65 5% 91}2 91% Ned. '64 5% 88 S 87} i Ned. '64 5 86% 87 Ned. '58 4% 87% 87% Ned. '59 4% 83% 84% Ned. '60-1 4% 86 85% Ned. '60-11 4% 83% 83 Ned. '59 4% 84% 85 Ned, '60 4% 81% 81% Ned. '61 4% 81A 81% Ned. '63 4% 80% 80}g '62 4 78% 78% Ned. 71V8 71% Ned. '53 I-II 3% 82% 82% Ned. '48 3% 70 70 Ned. '50 I-II 3% 70% 70% Ned. '54 I-II 3% 73% 73% Ned. '55 13% 72% 72% Ned '55 II 3% 78% 79 Ned. '37 3 812 80{2 Ned. Gb obi '46-3 82% 82% Ned dol. in. '47 3 88% 88% Ned. Inv. cert. 3 95% 95 f| IndiS '37 A 3 89% 89% Ned. wonbl. '57 6 94% 94A N. onbl. '58-'59 82 Vs 82A Ned wonbl '60 4% 83A 83% ACTIEVE AANDCXEN Amst. Rubber 82 81 Ver HVA-mij. 123% 123% A.K.U 345% 344 "2 Deli Mij. cert. 98.90 99.50 Hoogovent cert.. 345 340 Philips gem bez. 102.20 101.40 Unilever cert. 88.35 86.65 Dortse petr 665 660% Kon P (50 f 20) 140.15 141.20 Holl. Amer. Lijn 106% 106% Java China Pak. 166 168 K.L.M 461 437 Kon. Ned St.boot 88 86% Kon. Paket Mij 174 170 Stoomv. Mij Ned. 118% 117% Niev Goudr. cert. 98% 86% v Onmeren cert. 185 186 Kon. Rott Lloyd 134 135 N Scheepv Unie 130% 130 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 86 84 b Bankwezen Bank N.G. "65-1 6 idem '65-11 6 idem "65-1 53i idem '65-11 5% Idem '65 5% idem '58 5% idem '64 5% Idem '58 5 idem '64-1 5 id, N.W.B. '54 4% id. Rentespbr. '52 id. ld. f 500 '57 Industr. Obligaties Philips Dol. '51 86% 170% 144% 79% 80% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b Premieleningen Alkmaar '58 2%.. 67 661 A'dam '53 3 116% A'dam '51-1 2%.. 81% 81 A'dam '56-1 2%.. 69% 691 A'dam '56-11 2% 88 87 A'dam '56-HI 2% 86% 86': A'dam '59 2% 73 72' Breda '54 2%71 Dordrecht '56 2% 67 65 Eindhoven V 2% 70 68 -j Enschede '54 2% 68 Den Haag I' 52 2% 81% 813 Idem II 2% 90 89' R'dam '52-1 2% 82 831 Idem II 2% 82 813; Idem '57 2% 79% 813 Utrecht '52 2% 98 Zuid-Holl '57 2% 81 81 Zuid-Holl. '59 2% 81 80' NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en Kredietinstellingei. In terunie f 50,- 167 166 Nefo f 50,- 77.— 77.- R-beco 202 202 Unita® f 50,- 414 420 Ver. Bez. v '54 f 50 101.— 101 - Europa I lu pb 448 448 Alg. Bank Nee 237% 238' Amro f 20,48.30 48.; Cultuurbank 79 78 Holl Bank U eert 181 180 Ned. Mid.bar.k 85 84.5 R.V.S. eert 390 388 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 700 703 Berkei's Pat. 190 190 Borsumij. 72 723 Calve Delft eert. 670 660 Dikkers en C« 121 Fokker 266% 266' van Gelder Pap. 109 109' Kon Ned Grofsm 91 91 De Gruyter pref b 115 b 1151 Holl. Constructie 260 x Ing bur v. B.nijv. 125 125 Internatio 244 244 v Kempen en Beg 120 Kon Zout Ketjen 510 512 Leidse Wols.ry 326% 234 Müller en Co NB 304 308 Ned Kabelfabr.. 287 287 Philips pref37 36. Rott Droogd Mij. 132 178 E.M.S177 175 Ver. Mach.fabr... 136% 1371 Ver, Touwfabi. 277 275 Vihamy 152 152 Walvisvaart 72 743 Wernink's Bat.mij 146 146 Wilton Feyenoord 1G5% v. Wijk Heringa 117 117 Zaalberg 83 85 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r.... 395% 394 Kon Petr 20) 96 142 Amer. fondsen Canad. Pacific R 64% 64' Intern Nickel96 95 Anaconda 84% 83 Bethlehem Steel 32% 31: Cities Service ..47 46 Gen. Motors 80% 80 Kennecott 110 108 Republic Steel 37% 37 Shell Oil 59% 59 Union Pacific 37% 37 Un States Steel.. 44 Ex dividend Exclaim Laten

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17