R.-K. Zangconcours in de Stadsgehoorzaal Dode bij botsing op de Zoeterwoudse Rijndijk Bevorderingen aan Rem brandt'Lyceum Folk Beat sluit jazzseizoen af Getuigschriften Vakschool voor meisjes in Leiden boottocht ELAM Eindexamen Louise de Coligny - h.h.s. Leiden ID jaNDAG 27 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD „VOX LAETA": LEST BEST De Stadsgehoorzaal is uitermate geschikt voor het houden van muziekconcoursen. Wie dat ontdekt hebben, komen er graag terug. Zo is door het organisatorisch medespel van "Vox Laeta" uit Roe- lofarendsveen, ook het ..Zangconcours-Festival", door de ,.R.-K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland" uitge schreven, ook weer daar gehouden. Zingend heeft "Vox Laeta", dat door Jan van der Meer gedirigeerd wordt, daarbij meegedaan in de vrije sector (d.w.z. buiten openbare puntentoekenning). Zong Vox Laeta dan al het laatst van de 18 deelnemers, dat geschied de onder het motto „les best". Hun zeven vertolkingen brachten waar we in de zes en een half vooraf gegane uren naar verlangd hadden: van begin tot eind gave ontspannen klinkende en als met strijkbogen ge trokken lijnen, zorgvuldig tegenover elkaar afgewogen registerkleuren, een helder en naturlijk doorkomen de tekst, een voortdurend zichzelf gelijk blijvende zangkwaliteit die geen moeheid kent en die zonnig straalt. Wat een strijkorkest kan, waarvan we een scala van genuan ceerde expressies en finesses ver wachten. kan a cappellazang even goed. Elke stem bleek volledig inge zet en uitspringende stemmen komen niet voor. V.d. Meer had zijn programma op gebouwd met Palestrina, Bruckner, Fauré, 2 Negro's (voorzien van een voorzanger en van tromslag) en 2 Nederl. volksliederen. Daar Fauré's „Madrigaal" uitgerust is met een be langrijke pianopartij, werden we er tevens aan herinnerd, dat we in Jan v. d. Meer een onzer fijnzinnigste pianisten bezitten. Dat heeft dus al lemaal gelééfd. Nu bedoelen we niet, dat er in het overige van het concours niets be-leefd is overgekomen, alleen weinig met toevoeging van het woord „alle maal". Een bijzonder goed figuur sloeg, ook in de vrije sector. „Polym- ma" uit Blokker met op de piano begeleide fragmenten van Handel's Messiah. Door de hoge discipline, het begrip van klank en goede stem verhouding zal de komende echte uitvoering met orkest stellig een succes kunnen worden. Nogmaals in de vrije sector hoorden we vervol gens het koor „Da Pacem" uit Sant poort met eigen solisten, die hun partijen behoorlijk aankonden, en met een grote klankproductie aan mannenzijde een Magnificat van Christian Bach ten beste geven. Vrij algemeen lag de keuze van de werken op een hoog plan. Schiedam, bijv. (de concourswinnaar) zijn we dankbaar voor de kennismaking met Badings' Missa Brevis. Ook lagen de intenties meestal wel op een hoog plan, maar serieuse bedoelingen kun nen geringere deugden niet altijd weren. Wij noemen daar enkele van: te slepend zingen, de stemmen niet versmelten en deze stemmen te veel in hun natuurlijke dagelijkse staat hoorbaar, gemis aan egaliteit en sta biliteit van de zanglijn. mismaken van de zinsbouw door hortende maataccenten, intonatie-verschillen binnen een registergroep. Men kan een „Hodie Christus" van Sweelinck prachtig punctueel opzet ten tot de verwikkelingen van het contrapunt het geheel in wolken hult. Dan is er dc feitelijkheid van één weinig evenwichtige koorsamen stelling en het zich herhalende 3-te- norenbeeld. „Superieur" kan tegen vallen, als men te ambitieus daar onder alleen de bijbehorende moei lijkheidsgraad heeft in acht geno men, maar de schone klank vergeten. Men kan ook ambitie leggen in de compositie-lengte met het gevaar, dat noch doorzicht noch uitzicht op een einde ontstaat. Zo spelen op concours positief en negatief hun rollen kriskras door elkander heen. Uit de onmiddellijke omgeving was naast Roelof arendsveen alleen maar Rokazano van Noordwykcrhout pre sent (dir. J. Postma). Hier hadden we graag een eerste prijs je gegund: de partituurbeelden klonken geculti veerd, met diepte en perspectief in hun Viadana; alles liep met abso luut gelijke intonaties en wélafgete- kende registerposities, licht en be weeglijk. v. De uitslagen luiden: eerste afdeling „Rokazano", Noordwij- kerhout 214 p. Cantica Nova, Berkel- Rodenrijs 209 p. Maria Christina, De Weere 202 p. Cantus Novus, Hem- Venhuizen 224 p. Brio, Obdam 231 p. Eerste afd. dameskoren: R.-K. Da meskoor. Den Helder 234 p. Afd. uitmuntendheid, gem. koren: Bel Canto. Kethel 213 p. Zingen is Leven, Warmenhuizen 228 p. Neer- lands Bloemenkoor. Bovenkerk 203 p. Afd. gem. koren: Arti et Religioni, Naaldwijk 235 p. Superieure afd. gem. koren: Volks- adel, Breda 205 p. Schiedams Gem. Koor 250 p. Ere-afd. mannenkoren: St. Caeci- lia, Den Haag 206 p. Superieure afd. Mannenkoren: De Ver. Westfriese Zangers, Wognum 224 p. N.B. Beneden 224 punten is 2de prijs. Mulo- examens Leiden Geslaagd voor het m.uJ.o.-diploma A de dames: W. Simmermans, Voor schoten; J. van Sprang, Noordwijk; J. M. de Raad, Noordwijk; M. Plugge, Den Haag: A. J. Haijes, Wassenaar; *G. C. E. M. Heemskerk, Noordwijk; *J. E. Glasbergen, Rijnsburg; F. M. van den Broek, Leiden: *W. van den Eijkel, Rijnsburg; P. G. van Beek, i Hazerswoude; C. Y. Blaauw, Bode- I graven*; A. M. A. Boemer, Voorburg j en de heren: A. I. Bol, K. D. de Gel- j der. J. van Gorkum, Hazerswoude; I H. Boer, Alphen aan den Rijn; J. W. j Blijleven, A. C. van Aelst, Bodegra ven; A. C. K. Barmentloo, Voorscho- ten; *K. C. Jongejan, Den Haag; J. P. D. Bonefaas, P. F. Vink, Voorscho ten; F. G. van der Werff, Leidschen- dam; J. H. Julsing, Voorschoten, H. Lusting, J. C. van Seggelen. J. de Vrind, Leiden; *A. M. Durieux, Kat wijk; *H. van den Berg, Leiden, *L. van der Gugten, Rijnsburg. Tevens geslaagd voor het mid denstandsdiploma. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor he-t kandidaats examen Duits: de heer J. E. M. Akveld (Rot terdam)doctoraal geschiedenis: de heer F. Boersma Cs-Gravenhage) doet. examen klassieke taal- en let terkunde de heer F. H. A. van de Wall Bake (Alkmaar) en mevrouw H. I. M. v. Eerd-Coppens (Oegstgeest) kkand. examen klassieke taal- en let terkunde mej. E. Lambrechts (Lei den). Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f30.— en f40.—. Of het allerbeste van f 200.- en f 400.- Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het: Eteraa - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks tien over twaalf, is de 64-jarige veehouder M. Heemskerk uit Rijpwetering op de Hoge Rijn dijk in Zoeterwoude in de gevaar lijke bocht bij het voormalige café „Ik leer nog" bij een autobotsing om het leven gekomen. De heer Heemskerk kwam uit de richting Hazerswoude. slipte op het door de regen glad geworden weg dek en botste frontaal tegen een uit Leiden komende taxi. De bot- sing was zo hevig, dat beide wagens totaal werden vernield. zeer spoedig l hoofdwonden overgebracht i kenhuis. waan zijn ontslagen. De veehouder was op slag dood en de I Op de foto rechts de auto van de Leidse taxichauffeur en zijn pas- Rijpweteringse veehouder en links sagier werden, na behandeld te zijn j de taxi. door dokter H. A. Blaauwendraad uit Koudekerk aan den Rijn, die plaatse was. met n gebroken ribben t zij inmiddels weer (Foto L D Holvast) Anjerfonds zoekt nog collectanten BURGERLIJKE STAND LEIDEN van C. M. Horikx Maria Jacoba, dr 'a. a. m. c. Ja- penbrouwe Johanna. Mey-1- C. I. W. Gordijn: Farida, dr van K Llm en C. I. W. Gordijn; Sabine Maria, dr van A. P. Hoogduin er van der Vooren. GETROUWD R. F. Candido en S. J. van der St W. S. Koldijk en E. C. Jansen. OVERLEDEN Manhave, 56 Jaar, echtge note van J. J. Eg; nian; M. Lensveldt, 79 jaar. A. N. Zekvel Aan het Rembrandt-Iyceum in Leiden zijn bevorderd van klasse één twee: Hans van Beest, Frits Berge Henegouwen. Wim Bogerd, Leiderdorp, Monique Boon, Gerard Bouwman, Nelleke Brakband, Rijp wetering, met lof, Ricky Dekker, Leiderdorp, Rudi Fraij, Joke de Haas, Robert v. Heeringen, Wim Kapteyn, Leiderdorp, Rudi de Koning, Henk Krauwel, Katwijk aan Zee, Harry Kuijt, Peter Lamboo, Paula Michels, Ad Paes, Leiderdorp, Bram Ruis, Ken Sibenius Trip, Voorschoten, Kees Steenbeek, Fred Teunissen, Frans Verbeek, Ineke Vink, Leider dorp, Hans Voorzaat, Peter de Jong met lof, Reneé Smilde met lof, Jean Marie Akkerman, Ronald Bliek, Jan Blok, Voorschoten, Frans Boot met lof, Frank v. d. Engh, Lei derdorp, John Frankhuizen, Ray mond Knaap met lof. Hans de Ko ning, Justus van Krieken, Lidie v- d. Laan, Karei v. Lambalgen met lof, Jan Lares, Aad van Maurik, Leider dorp, Johnny v. d. Mey, Ton Rijns burger. Zoeterwoude, Ben Slotboom, Frits Verhoeff, Joke Vring met lof, Rob van Beek, Koos Bettink, Voor schoten, Evert Jan Bouvy met lof, Voorschoten, Leonoor Bremmer, Pe ter Dullemeijer, Aertjan Grotenhuis, Phyl Hoogeveen, Leiderdorp, Theo Hooghiemstra, Leiderdorp, Wim Y Knöptels, Annelies Lincewicz met lof, Evert Oom, Han Schenderling, Ronny Tegelaar. Paula Teske, René Waisvisz, Wibo Wilmink, Erik Fran ken, Voorschoten, Alfred Bolte, Ha zerswoude, Rob Bos, Edith Duer- mijer, Frans Groot Huize met lof Allard Kastelein, Nico Keyzer, Harm Koning. Leiderdorp, Henk Mers, Dick Onderwater. Roel Piersma, Wim Rijsbergen, Johan Schippers, Leiderdorp, René Stahn, Aat Verlint. Herman Verlint, Wim Zuidervaart, Leiderdorp- Bevorderd van 2 naar 3 afd. h.b.s. Paul Akkerman, Harry van Bove- ne, Aat de Bruin, Jan van Egmond, Ger Kanning, Edo van Leeuwen, Martien du Prie, Hans Ruysink, Lei derdorp, Bart Smit, Marian Voort- met lof, Albert van Zonneveld, Michiel Lagerweij, Bertjan Roosen- schoon, Dick v. d. Berg, Leiderdorp, Arnold Berger, Leiderdorp, Bert Boe lens, Joep van Dam, Bert Frank, Rob Heyveld, Leiderdorp, Maarten Humme, Maarten Kastelein, Rien Koert, Hans Muller, Bram Oolthuis, Amanda Spoel, Zoeterwoude, Wim Huigen, Joop Bakker, Nicolaas Bliek, Gonny Eikerbout, Hans Haasbeek, Laura Hansen, Leiderdorp, Theo de Jager. Henk Kramers. Henk Kuiper, Piet Onderwater, Martin Sloos, Jan Willem Stark, Gerard de Wind, Jan Willem Franken, Voorschoten. Bevorderd van 3 naar 4 afd. h.b. Guus Bouman, Ernst Christ, Kat wijk Egbert Delfos, Voorschoten, Jan Hoogendoorn. Zoeterwoude, Miep Knöptels met lof, Ron Koole, Jac ques Molenaar. Piet Rijnaken, John Schieffelers, Meilof Snijder, Kou dekerk, Marijke Theunissen, Mattie Villerius, Zoeterwoude, Jan Vlas veld, Jaap de Vries, Jan Bas Wil mink, Frank v. d. Wijngaard, Voor schoten, Jan Baarveld, Voorschoten, Theo v. d. Berg. Leiderdorp, Jaap Carrière, Leiderdorp, Annelies Dal- ünga, Torild van Eek, Voorschoten, Michel de Geus, Rob Hemker, Hen drik Mark, Koos van Putten, Wilma Wijling, René Bakker, Wim Bekooy, Imkje Cancrinus, Rien van Doorn, Ilees Haverkamp, Rudi Jessurum, Piet Kwaadgras. Annie de Mey, Jaap d. Nat, Leiderdorp, Jan Philip- bach met lof. Dick de Vries. Valken- Rob v. d. Bos. Lia Brekweg, Bos- burg, Toon Zitman, Gé van Zijp. koop, Nico Kos, Wim de Lege met Voorschoten. Maarten Stuurman, I lof. Leiderdorp, Gerrit Leget. Lex Voorschoten. I van Loon, Peter Meijer, Leiderdorp, Bevorderd van A4 naar A5 afd. j NeUy van Oosten met lof. Voorscho- h-b.s. ten, Riny Pico, Karen Rombout, Ellis van Affelen, Teun Akkerman Hans Scheffer met lof. Leiderdorp, met lof. Marijke Bernet, Leiderdorp, Max Bosselaar. Joop Dee. Fred de Gast, Lilla Gorter, Lia de Groot, Henny Jaspers, Hans v. d. Krogt, Henry v. d. Meer, Rob van Nes, Noordwijk, Boy Nijhoff, Leiderdorp, Henriet Bakker. Leiderdorp, Jacques Bavelaar, Else Boon, Noordwijk, Bert Eist, Voorschoten, Yvonne Kap teyn, Leiderdorp. Wijnoudt Taconis, Rudi en Wim van Vliet, Koos van Weerlee met lof. Bevorderd van B4 naar B5 afd. h.b.s. Evert Jan Altink, Jan Arbouw. Peter Borgmeijer. Sassenheim. Jan van Est, Rob Kramer, Mariska Kruts, Rulon Lie Pauw Sam. Eric Nijhoff, Leiderdorp. John Oosterbroek. Han Sloots, Voorschoten, Rogier Swart, Bernard Velthuyzen. Fokke Wijn- Leiderdorp, Ronny Brands, Harry Dekker, Leiderdorp, Robert de Jong, Fred van Pesch. Leiderdorp, Ben Ruygrok, Paul Rijnbeek, Rob Barnard, Gideon van Beek, Wim Duinker met lof, Voorschoten, Bar- v. d. Graaff, Hans 't Hart. Al phen, Joop Kanbier, Dilly Klein, Marcel Montagne, Voorschoten, Mar- ja de Nooy, Jan Ruysink, Leiderdorp, Theo Verbeek, Luuc van Zijp, Hans Top. I Bevorderd van II naar III afd. gymnasium. Corné Boon, Leiderdorp, Els Car- ère met lof. Leiderdorp. Joke Del fos met lof. Voorschoten, Wim Derksema. Monique Montagne. Voor- schoten, Jetty Nieuwenburg, Ariëtta Oosten met lof. Voorschoten, Ro- van Oosten, Voorschoten. Ro- j nals Slootweg met lof. Voorschoten, Willem Smit. Leiderdorp. Tineke Sommeling, Marianne Spermon met lof, Leiderdorp, Henk Thomas met lof, Arlie Velthuis met lof, Anneke Wieffering, Joke de Wit- Bevorderd van III naar IV afd. gymnasium Marian Stikvoort, Leiderdorp. Nine^ ke Veltman, Adrie Verhoeven, Monie ■Verlint, Frank Vial met lof. Bevorderd van IV naar V afd. gymnasium. Ingrid Asmussen, Zoeterwoude, Michael Bos, Voorschoten, Marja Brandjes, Leiderdorp, Koos Breuker, Joost Brouwer, Leiderdorp. Marjo lein Duinker. Voorschoten, Joke Ha mer, Voorschoten. Ali Muntinga, Ca- rolien Wickel, Leiderdorp. Loek van Wingen. Ans Ouwehand. Leider dorp. Bevorderd van Va naar Vla afd. Harm Hollander. Leiderdorp, Len- no Jacques, Ronnie Mujjzert. Bevorderd van Vb naar VIb afd. gymnasium. Lonneke Alsema met lof, Fred van Benten. Sacha Bolhuis, Voorschoten, Hans v. d. Broek. les Cohen. Henk Egberts, Iet Lubach, Hans de Nijs, Pauline Qualm, Flip Wirth, Zoeter woude. Daar waar geen plaatsnaam bij I collectant vermeld is. is dat Leiden. 'huis). In één jaar naar 170 leden: Leidse jazzclub is tevreden Het eerste seizoen vaji de Leidse Jazz Society Folk Beat 14 zit er op. Zaterdagavond werd het eerste verenigingsjaar van deze Leidse Jazz club besloten met een optreden van het kwartet Dik Vennik in de hockey-kantine van het sportpark Roomburg. Het is een slot ge- Op woensdag 29 juni a.s. wordt in Leiden de anjercollecte gehouden. De j avond tevoren doen de plaatselijke j muziekverenigingen hun ronde door de stad, waarbij eveneens zal worden gecollecteerd. Voor de grote straatcollecte van woensdag a.s. hebben zich nog maar enkele collectanten aangemeld. Het blijkt, dat. nu ingevolge een bevel j worden, dat nog ivel enige tijd zal naklinken van de chef generale staf, van de mi litaire koksschool geen medewerking kan worden verwacht, de Leidse ver enigingen nauwelijks collectanten opleveren. Het anjercomitè Leiden, gevestigd in het stadhuis, betreurt dit in hoge mate, omdat juist deze verenigingen de (financiële) vruchten plukken van het werk van de anjerfondsen. Het anjersfonds verleent financiële steun aan verenigingen en instellin gen van elke richting op het gebied van de kunst, de volksontwikkeling en van de jeugxivorming. De jaar lijkse collecten vormen de bron, waaruit deze gelden worden geput. Daarom wordt een beroep gedaan op de inwoners van Leiden, om woensdag eens een flinke duit in het (anjer)zakje te doen, terwijl de leden van alle Leidse verenigingen wordt verzocht, zich, al was het maar voor een enkel uurtje, aam te melden als opgave aan he' stad- In' één seizoen heeft Folk Beat 14 heel wat bekende Nederlandse jazz musici naar Leiden gehaald en het kwartet Dik Veniiik behoort daar zeker ook toe. Grotendeels bestaande uit beroepsmusici met conservato riumopleiding alleen pianist Rein de Graaf is een (overigens voortref felijke) amateur heeft dit kwartet de bijna geheel bezette zaal ruim drie uur bezig gehouden. Hoogtepun ten van het optreden van Dik Ven- nik (tenorsax fluit). Rein de Graaf (piano). Ferdi Rikkers (bas de Ruiter (drums) waren „Softly as in the morning sunrise", „The Sound of friends" (met een geweldige strijksolo van bassist Rikkers). „All blues" (waarin een zeer goede drum solo van De Ruiter, die overigens bij de verdere begeleiding wat te na drukkelijk sloeg: mede door de slech te akoestiek van Roomburg). „Trees in the windows" (een compositie van Rein de Graaf) en het eveneens eigen „Triptiek". De traditionele jamsessions na af loop van het optreden van het kwar tet Dik Vènnik bracht zeer veel Leidse musici voor het voetlicht. Naast het door vakantie wat gewij zigde trio Kees Nix (Kees Nix. piano. Rob de Tombe, bas, en drummer Nico den Hollander) verleenden ook Ard Jansen (tenorsax), Bobby Zim merman (altsax). Titus Stol le (piano», Gert Jan Roosink (drums), Sam Brussee (bas) en Wim Kramer (gitaar) hun medewerking. Folk Beat 14. in één jaar Leo Sroe'd een jazzclub met gen. Leiden; A. J. de Graaf. Zoeter woude; Chr. W. van den Hoek. Lei den; R. A. G. Jonk, Leiden; J. G. Kooreman, Leiden; H. Lensveldt. Leiden; L. Mechelse, Leiden; M. A.|C. Theil, Leiden 170 leden, die zijn levensvatbaarheid dus duidelijk heeft bewezen, heeft voor de start van het nieuwe seizoen grote plannen: een zaaloptreden in het Leidse Volkshuis met o.a. Misja Men gelberg en Piet Noordijk. De personeels-vereniging van de ELAM in Leiden heeft afgelopen za terdag voor haar leden een boottocht georganiseerd. De tocht ging over de Kager- en Westeinderplassen. Op de Kaag was het wat stormachtig en het omslaan van een zeilboot bleek een attractie. In De Woelige Baren werd het diner gebruikt. Aan de Vakschool voor Meisjes j Opdam. Leiden voor Leiden en Omstreken aan het Rapenburg zijn de volgende getuig schriften uitgereikt: Vormingsklas: J. A. K. van den Berg, Oude Wetering: J. Couperus, Woubrugge; M. A. Diepenveen, Lei den; H. van Elk, Wassenaar; J. J. Grootjans, Katwijk; L. M. Hooftman, Boskoop; M. Melein, Leiden; J. M. Langerijs* 82 Jaar', sen> Beate Schneider met lof. Voor- Voor het eindexamen aan de Louise de Coligny-h.b.s. in Leiden zijn ge slaagd: Meta Boer, Bodegraven: Ma rijke Bruijn, Wassenaar; Patricia Ed gar, Mai-jan Fokkema, Paulien Fon tein, Leiden; Eva van Ginkel, Oegst geest: Mieke Hogewoning. Leiden; Barbara Huising. Elisabeth Kaars Sypesteyn, Oegstgeest; Joke Kloek; Wies van Leeuwen, Leiden; Maja Link, Noordwijk; Patricia Logeman, Leiderdorp; Marion Lopes Cardozo, Leiden; Els Pluim Mentz. Leider dorp; Karien Sorgedrager, Voorscho ten; Marjolein Steenhauer, Leiden; Helen Stokking, Voorschotten; Ineke van Vliet, Madeleine de Vries, Lei den; Else Werner, Evelien Baayens, Wassenaar; Carla de Bruin, Leiden; Ineke Delfos, Voorschoten; Marijke Eigeman, Leiden; Jeanne van Gor- kom, Janneke van Kappen. Oegst geest; Coby Koppier, Sassenheim; Koos je van Leeuwen. Jannie Libo- chant, Leiden; Tijnie Meirink. Kat- J''schoten, Lenie Tisseur, Roy Trouer- wijk; Ans Noordijk, Oesstgeest Christien de Nooyer, Leiden; Jomieke Papendrecht, Sassenheim; Lucie van der Schroef f. Wassenaar; An ja Sleg- tenhorst, Leiderdorp; Riny van Stra len, Leiden; Hans Verbeek, met lof, Rijkje Vermond, Oegstgeest: Marijke de Vries, Valkenburg Z.-H.; Lide Wendt, Ieke Bink, Leiden; Froukje Boorsma, Oegstgeest; Marian Brag- gaar. Leiden; Loes Broers, Noord wijk; Vromae Bruidegom, Sassen heim; Jannac van den Dop, Leiden; Marianne van Dijk, Alphen a/d Rijn; Renée Goedman, Voorschoten; Riek je Lubach, Leiden; Milca van der Mey, Voorschoten: Loes Meijer, Oegstgeest; Ada Moses, Voorschoten Saskia Piena, Marianne de Roode, Yvonne v. Rooyen, Leiden; Amy Son. neville, Oegstgeest; Anandi Teeuw, Marijke Tieleman Leiden: Leontine Vreeken, Sassenheim; Iris Wasse naar, Trudy de Wolf, Lelden. Van de 65 kandidaten, zijn er 62 geslaagd. I. M. Vos. Lei den Os, Leiden; C. Vogelaar. Noord- derdorp. M. L. Wagenaar. Voorscho- Smith. Leidschendam: j wÜk- ten" J. Woudenberg. Leiden; A. R. E. de Assistenten in de huishouding met Primaire opleiding: M. Arends Rijk. Leimuiden; K. Wolfe. Voor- de nadruk op theoretische vorming: Leiden E M van As Leiden- V E schoten. j A. Benes. Leiden; A. Brinkhuis, Bakker'. Leidschendam; FM.'BrU(é rdwijk: L. M. Campfens. Leiden; man Leiden j de B Lcide„. Egmond, Zoeter- e. n. van Dee, Leiden; n. j. Fluijt, M c s van den Boogaard, Leiden; G. H. Buurman. Leiden; G. Crama, Leiden; E. Devilee. Leiden; W. Dub- **®even' beldeman, Leiden: C. van Ees, Oegst geest; C. van Egmond. Wassenaar; Chr. Laay. Zoe- Oriëntaticklas: derdorp; G. J, vi woude: E. den Hartog, Hazerswoude; I Leiden; m. T. J. Groen, Benthuizen; Y. M. L. Molle, Leiden; e. J. Nieuw- m. H. Gubler, Leiden; e. van Hemert land, Voorschoten; M. Privé, Leiden J. M. Smit, Oegstgeest; G. D. Visser, Alphen a. d. Rijn; J. Th. de Vries, Leiderdorp. Coupeuse: B. W. c. Arnoldus, Lei den; P. Arnoldus, Leiden; N. E. Brugman, Leiden; S. C. Delmeer, Leiden; L. van Rooyen, Noordwijk; C. C. P. Stijger, Leiden; F. C. Ver berg, Leiden; M. L. C. Verhoeven, Leiden; W. van Weeren, Leiden: W. Wjjbenga. Katwijk. Inrichtingsassistenten: H. P. Dreeuws. Leiden: N. van den Haak. Zoetermeer; A. J. A. de Jong. Oegst geest: M. Kempenaar. Aarlander- veen; M. B. van Leeuwen, Zoeter woude; M. de Meijer, Sassenheim; M. Missaar, Leiden; Th. M. A. Oost- dam. Zoeterwoude; Th. M. A. Peter- se; M. J. L. I. Peijnenborg, Leiden: J. A. van der Pol. Voorschoten; J C. M. van der Post, Oegstgeest; J. A. M. Straathof. Alphen a. d. Rijn; N. van der Veen, Voorschoten; M. H. van Venetiën, Noordwijk; M. M. Vis, Zoetermeer; Chr. M. Westhof, Oegst geest. Kinderverzorgsters: M. W. E. Boehmer. Hazerswoude; E. J. de Boer, Leiden; E. G. van den Bos, Leiden; M. Domburg, Bodegraven; Chr. den Edel, Leiden: C. Chr. Groe- newegen. Leiden; T. Kamphorst, Warmond; J. C. Mieremet, Leiden; G. Oost, Leiden; M. van der Plas. Lelden; B. J. M. Slimmers. Leider dorp; J. de Wolf, Leiden. Leerling-verkoopsters: G. Glasber- Wassenaar; Leiden; J. Jonker. Katwijk; van der Marei. Voorschoten; Y. Noordam, Noordwijk; e. van Rhee- nen, Leiden; g. Schakel, Leiden; e. Vettewinkel, Noordwijk; R. Vonk,schoten. j P Heemskerk. Voorschoten; A. Wesselo, Wassenaar; G. Witteman, Leiden; M. v. d. Wou de, Leiden. Assistenten in de huishouding met de nadruk op huishoudelijke vor ming: H. W. van Egmond. Zoeter woude; J. Hillebrand, Leiden; P. Libochant, Leiden; J. A. van Luiing, Woubrugge; J. van Oosten. Leiden; M. W. v. d. Pol, Leiden; G. L. Ravens- bergen. Leiden. L. de Ru. Leiden; M. J. van Schaik. Leiden; J. B. Selie, Leimuiden; J. C. Slijkhuis. Leiden; C. A. Stigter, Leiden; W. E. B. Stou ten, Leiden; J. Versteeg. Leiderdorp: G. J. Visch. Warmond; L. G. van der Zeeuw, Leiden. Assistenten in de huishouding met nadruk op vorming in de naaldvak ken: J. R. E. Bakker, Leiden; F. J. M. de Best. Leiden; I. Brinkhuis, Leiden; J. E. Gerla, Leiden; J. C. van der Klugt, Leiden; E. M. van Krim pen, Leiden; P. C. M. Meel, Wasse naar; R. A. de Wit. Rijnsburg; C. W. Zuijderduijn, Katwijk Schakelklas-Assistentenopleiding: S. C. M. de Best. Leiden; G. J. Cre- mer. NoordwijkerhoutW. J. Felix, Leiden; G. J. Luitwieler. Leiderdorp; H. Mandemaker. Leiden; Y. de Nie. I Leiden G. J. Freeke. Leiden; W. de Graaf, Rijpwetering; J. J. E. van Griens- Leiden; J. c. Ha vermans, Voor- Oegst- geest; L. Hemerik, Leiden; D. G. Ju, Leiden; G. J. Kapaan, Leiden; J. L. Kapaan, Leiden; C. W. van Klave ren, Rijnsburg; P. van Klaveren. Lei den; Y. Kroone. Leiden; D. Laman, Leiden; A. G. van Leeuwen, Zoeter woude; A. M. J. Lezwyn. Leiden: M, Ligtvoet, Leiden; W. Dödel, War mond; S. M. van der Lucht, Leiden: J. H. van der Luit, Oegstgeest; M. Meijer. Katwijk: P. Mieloo, Leiden; A. Mulder. Leiden: M. R. Oudshoorn, Leiden: A. Ouwehand, Wassenaar; J. Ouwehand, Warmond; M. Ouwer- kerk. Leiden; J. A. E. van Polanen. Leiden; M. S. Polman, Leiden; A. F. Pool. Wassenaar: E. G. Prins, Oegst geest; S. S. de Roo, Leiden; C. G. de Roode. Leiden; M. J. van Rijn, Lei den; J. T. Schijf, Warmond; J. H. v. d. Schrier, Oegstgeest; C. Smit, Lei den: I. van der Sluis, Zoeterwoude; J. M. Sommeling, Leiden; M. L. van Staveren. Warmond; W. C. Stoute, Leiden: H. H. Verhoogt, Leiden: E. J. E. Verkade. Leiderdorp; P. Ver kade, Leiderdorp; M. Versteeg, Lei derdorp; J. H. M. de Vink, Leiden; H. Vogelenzang, Zoeterwoude: E. Vonk, Voorschoten; J. M. Vrijbloed, van der Wal, Leider- Leiden: M. C. van der Pluijm, Lei- i dorp; C. W. Wijsman, Woubruggej den; H. M. Snieder, Oegstgeest; C. M. I. Zweistra, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3