RENAULT SPORT errassende overwinning tar Rodney VISSERIJ IN DE ZORGEN ELAM Grote Prijs der Lage Landen Katwijker De Groot een waardig winnaar Sanering amateurs? Seer gelijkspel bij SSS - Pernix: 5-5 MOEILIJK ZEILEN OP WESTEINDER SSÊÊL. l&aÉÉ tfDAG 27 JUNI 1966 LEiDSCH DAGBLAD De Nederlander Ben Pon is zon dag als derde geëindigd in de grand tourisme en sportwagenklasse tot 2000 cc by de op de Avus-baan te Berlijn gehouden autoraces. Witmaar werd In deze klasse de Duitser Udo Schuetz met een Parsche-Carrera met een tijd van 21 min. 57.8 sec. (gem. 226,7 km/u). De tijd van Pon, die eveneens een Porsche-Carrera reed, was 22.04.5. Advertentie (Van onze medewerker) zou deze keer in de Prijs der Landen, het grootste jaar- drafevenement, triomferen? Nog nimmer was de strijd zó en de belangstelling zó overweldigend als gisteren op Ügt. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat de in Neder landen zijnde Amerikaanse import Azalea Hanover zou jeren, doch deze hoop bleek ijdel. igigr jr. was met Azalea bijzonder snel gestart mus, die 20 meter bracht de Nederland- •k Carlos Pluto direct op ulheid en veroverde spoedig plaats. Dit tweetal duel- As fel om de ereplaats, tïea steeds met succes ver- iJan van Dooyeweerd, die I* Uutimatum stuurde, bleef voorlaatste bocht in derde j Toen waagde Hans Fróm- sef de kansrijke Flying Mc lijn aanval, doch dit had resultaat. Azalea Hanover, m net Carlos Pluto gingen yrsprong de rechte lijn in en geheel Duindigt overeind om Azalea te huldigen, aan de buitenzijde de Duit- tokemeyer fel met de Ame- i import. Star Rodney ,301 van de Nederlandse stal rdan) en deze boekte een rossende als fraaie 1.20.9 f w f 43,80 J. Azalea Hano ver fraaie vóór Carlos Pluto, Ui en Or en Bax-re. iet. omlijstende dicht bezette Danny Boy B S. derius') :n 1.27.8 het open'mgs- Eddi Scotch en Deca- inaar jr. overmeesterde met H na spannende strijd in je steeds leidende Cornet Vo- de Quicksilver S-prijs en in (jnotteprys herhaalde Browny Harlingen) zijn goede ver van woensdag j.l. door ;n Diamantvink S en Darling achter zich te houden, welk jt f 3.008.90 gehonoreerd werd. 1500 meter koers werd een luid dichte zegetocht van de 17-ja- juicksilver S, de een verbluf- 1.19.5 zege boekte. Liveley die steeds met voorsprong kwam „stoom'" tekort en viel terug L 'Espoir B werd ver tweede voor Xuthus T. van Dooyeweerd reed met tactische koers in de Tor- U's en klopte Bento Kitty en Spencer gedecideerd, ij negende koers sprintte Mat- ange met Double v. d. Lente zo fel, dajt B Roi Kinley als door het. stek sprong. Diome- incasseerde nu het tweede geld eta Belwin. startfout kostte Butch Hollan ds slotdraverij de zege, daar vn verrassende Christine Wil liams (wii. f 27.90) niet meer kon kloppen. De ren om de Haagse Ooievaar werd een overtuigende zege voor Fit (Bier), die Mangano en Evian ach ter zich hield. Uitslagen Ozo-prijs: 1. Danny Boy BS (S. H. Siderius) 3.44.8, 127.8, 2. Eddl Scotch, 3. Decamerone, Toto wlnn. 8,60, pl. 2,50, 1,70, 3,70, kopp. 9.60, cov. 5. trio 626,60. Quicksilver S-prijs: 1. Charles H (J. Wagenaar Jr.) 2.48.1, 1.24.1. 2. Comet Volann, 3. Dollarvogel S. toto winn. 2,50, pl. 1,40, 1,30, 3,30, kopp. 4,60, cov. 3,30. Gelinotteprijs voor amateurrijders: 1. Browny H (L. J. van Haringen) 3.05.1, 1.25.7. 2. Diamantvink S, 3. Darling Adrie V, toto winn. 7,50, pl. 3,30, 4,10, 2,30, kopp. 9,70, cov. 10,60. trio 3008.90. Jamin-prijs: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar jr.) 2.07.2, 1.19.5, 2. L'espoir B, 3. Xuthus T, toto winn. 1,30, pl. 1,20, 3,10, 1,80, kopp. 3,50, cov. 13,10. N.V LEIDEN officieel Renault-dealer Vakkundige specialisten en een moderne outillage zijn uw garantie voor snelle, daadwerkelijke service Haarlemmerweg 2-4, Lelden, tel. 33141, afd. verkoop 21535. Grote prijs der lage landen: 1. Star Rodney (H. Beckemeyer) 3.31.9, 1.20.9, 2. Azalea Hanover, 3. Carlos Pluto, toto winn. 43,80, pl. 7,60, 2,40, 2, kopp. 22,40, cov. 6,70, trio 2009.80. Tornese-prijs: 1. Diogen (J. v. Doo yeweerd) 2 56.5, 1.23.3, 2. Bento Kitty, 3. Cherie Spencer, toto wlnn. 3,10, pl. 1,20, 1,20, 2,20, kopp. 4,60, 4,60, cov. Oscar RL-prijs: 1. Double VD Lente (M. W. M. Lange) 2.47.9, 1.24.2. Diomedea S. 3. Zeta Belwin, toto winn. 4,70, pl. 2,2,10, 6,90, kopp. 6,80, cov. 5,70, trio 1120,40. Pompe Tricksonprijs: 1. Christine Williams (P. R. R. Koppejan) 3.32.3, 1.24.9, 2. Butch Hollandia, 3. Calumet d'Aster D, toto winn. 27,90, pl. 5,70, 1,60, 2,80, kopp. 7,40. cov. 8.—. van vandaag 5 Voor liet eerst een kampioen in liet tennisdistrict Leiden De Leidse districtstenniskampioen schappen, die dit jaar voor het eerst zyn gehouden, hebben in de persoon van Jan de Groot (Katwyk) een zeer sterke winnaar opgeleverd. Was hij er zaterdag reeds in geslaagd in de halve finale Jean Monod de Troide- ville te kloppen (97, 64), in de finale bleef hy de jonge Roomburger Dick Bouman gedecideerd de baas. In de eerste set had Bouman te veel tijd nodig om aan het lange ge- dege spel te wennen, wat hem dan ook prompt op setverlies kwam te staan (2—6). In de tweede set bracht Bouman met zijn scherpe drives en diepe volleys zijn tegenstander veel meer in moeilijkheden, maar op de beslissende momenten was de prach tige wedstrijdmentaliteit van De Groot toch doorslaggevend. Dick Bouman had de finale be reikt door Lodewijk Kallenberg met 6—1, 46, 62 te kloppen, die tevo ren clubgenoot Har Meyer na een zware prikpartij had verslagen. Haagse Ooievaarprljs: 1. Fit (G. Bier) 2.14.2, 2. Mangano, 3. Evian, toto winn. 2,20, pl. 1,30, 2,10, kopp. 6.40, cov. 4,70. Totallsator-omzet 1 538.602.50. De eindfase van de strijd om de Grote Prijs der Lage Landen: Star Rodney met Beckemeyer op de sulkey stormt voor Azalea Hanover en Carlos Pluto naar de overwinning. Oud - internationals Rood wonnen van Een elftal van oud-internationals heeft zaterdag een overwinning be haald in de jubileumwedstrijd tegen het 85-jarige Rood en Wit. De Haar lemse vereniging verloor deze aan trekkelijke en spannende ontmoeting op eigen terrein met één wicket. Voornamelijk door toedoen van Braithwaite (31) en Bouwman (38) had Rood en Wit de innings gesloten op 160 voor 8. De bowlingscijfers wa ren M. Maas 118, H. van Weelde 340, Bijleveld 16, Leeftink 131, W. van Weelde 1—6. en Wit (Van correspondent) KAMPIOENSCHAP CKB afgelasting vorige week van ipioenswedstrijd tussen SSS en verwachtte iedereen nu een Evenals de vorige keer er echter een gelijkspel uit de i>ee weken geleden was de uit- nu kwam het einde van de %e) strijd by 5—5. spel viel weinig te genie- is voor een deel het ge in de te zwakke leiding. Dat fel enige spelers misbruik van situatie maakten, valt te be ll 'nam direct het initiatief in Al vrij snel kreeg het een rarp toegewezen, die werd ge- foch een kans uit een hierop doorbraak werd benut Pernix kwam pas na een spelen in haar normale fel Kees Vreeken de gelijk- torf balles je oor Britten Nederlandse korfbaltwaalftal ag in Roordahuizen tegen een grote zege behaald: Direct na het beginsignaal 'de Amsterdamse Blauwwitter •f Jong voor Nederland de fe twee gave treffers. Noortje 'vergrootte even later de voor- Uofc 3—0. De Britten brachten Court de score terug tot t Wil Reuter de stand op fei gebracht slaagde Dave erin met een afstandschot «■stand te verkleinen: 42. Mevens de laatste goal van lten- Voor rust zorgde Frits de voor twee treffers (62). ^scoorden aanvoerder Gerard feiaal en Jan Wels, Noortje "Side en Cees van Lunteren keer. De nederlaag van de ploeg was niet te wijten ■u slechte conditie, doch aan ^■breken van techniek en spel de Britten wisten zich geen te scheppen door een te sim- j aanvalsspel. Bovendien de weinige kansen, die zy - en, door slecht schieten feit. maker scoorde (11). Na vakwisse ling wogen beide ploegen in aanval en verdediging goed tegen elkaar op, een kwartier voor de rust. Een grove verdedigingsfout bij Pernix en vlak daarop een afstandsschot brach ten SSS op 31. Jur Bersee redu ceerde de achterstand voor Pernix nog voor rust tot 32. Na de hervatting eenzelfde beeld in het veld. SSS had een licht over wicht, maar kon niet tot scoren ko men. Na 25 min. maakte Gé van Zwieten 33. Hierna was weer van alles mogelijk. Onder grote spanning speelden SSS en Pernix verder, de scheidsrechter kon die druk waar schijnlijk niet verdragen. In 5 minu ten tijds kende hij SSS drie straf- worpen toe, waarvan er tenminste twee dubieus waren. Hierdoor kon een 5—3 voorsprong nemen. Pernix was evenwel niet ontmoedigd en door doelpunten van Ton Tiele- man, de laatste uit een strafworp, werd toch nog een gelijk spel be vochten. De derde, beslissende wedstrijd zal waarschijnlijk na de meeste vakan ties worden gespeeld, n.l. op 27 augustus. Toernooi Fluks Fluks hield gisteren zyn jaarlijkse toernooi voor adspiranten en pupil len, ditmaal in verband met her stelwerkzaamheden van het terrein aan de Zoeterwoudse Singel op het korfbalcomplex aan de Montgo- merystraat. Veertig teams, verdeeld in 6 afdelingen, namen deel aan deze door uitstekende weersomstandig heden begunstigde seriewedstrijden De prijswinnaars waren: Afd. I: le prijs Hoogvliet A; 2de prijs Olympiaan A. Afd. II: 1ste prijs Fortuna B; 2de prijs Fluks D. Pupillen, afd. A: 1ste prijs HSJ, 2de prijs Olympiaan. Afd. B: 1ste prijs Animo Ready B; 2de prijs Fluks B. Verdiend Het H.E. C leverde een verdiende zege op voor Otto Koenders (Uni cum), die verreweg het sterkste spel m alle deelnemers heeft laten zien. Na een moeizame zege in de halve finale op Paul v. Berghe Henegou wen 64, 3—6, 6—3, speelde hij tegen v. d. Berg (Noordwijk) in de finale een bijzonder sterke partij. Met zijn harde service en sterke topspin forehand zette hij v. d. Berg dermate onder druk, dat de Noordwijker er ten lange leste moedeloos onder werd (6—3, 6—4). Na afloop reikte de heer J. Mulder van De Leidse Hout de prijzen uit, waarbij hij naast de beide winnaars ook baanexploitant J. Goedraad en wedstrijdleider Kallenberg veel lof toezwaaide. Teneinde op deze wijze een recht snoer te verkrijgen, heeft het be- stiiur van de sectie zondagama- teurvoetbal van de KNVB besloten tot het houden van een enquete on der de aangesloten vereniging met betrekking tot de sanering van voetbal. Een desbetreffend formulier vermeldt de volgende vragen: is u voor of tegen: A. instelling van een hoofdklasse? B. inkrimping van het aantal 1ste klassen, door de instelling van ee eerste klas boven twee districten?. C. handhaving van de huidige toestand? Aan het slot van de begeleidende circulaire waarin deze drie moge lijkheden nader worden toegelicht wordt er de nadruk opgelegd, dat de beantwoording van de vragen niet zonder meer betekent, dat het sec tiebestuur zal besluiten tot datgene waartoe eventueel de meerderheid van de antwoorden aanleiding zou kunnen geven, evenmin als het te gendeel het geval is. Windkracht zeven Dit weekeinde is op de Westeinder Plassen en Aalsmeer een begin ge maakt met de Westeinde zeilwed strijden, een van de hoogtepunten uit dit seizoen, waarop vooral za terdag de wind grote invloed had. Met windkracht 7 in de zeilen joeg nauwelyks de helft van het aantal deelnemers over de schuimende plassen. Een groot aantal zeilers gaf er nl. de voorkeur aan het zeil niet te hij sen. Hoe groot dit aantal wegblij vers was, blijkt wel uit de resulta ten van de kleinere klassen zoals de finjollen- en de soloklasse, waarvan resp. 38 en 27 schepen opgaven of niet aan de start kwamen. Zondag waren de weersomstandigheden ge lukkig heel wat gunstiger en had den de wedstrijden bij een ideale zeilwind een vlot verloop, al waren er na afloop weer een aantal protes ten. In de Flying Dutchmanklasse was Fred Imhoff op beide dagen dui delijk de sterkste. Na het eerste gro te voorwindse rak was zaterdag de voorsprong van Imhoff op zijn con currenten tot een straatlengte uit gegroeid. Van deze concurrenten verdwenen er steeds meer uit de strijd. Van de 13 gestarte schepen kwamen er tenslotte maar 3 binnen. Lange tijd waren het in deze wed strijd Schooneveldt, Jongeneel en Laagwater, die om de tweede plaats knokten. Om alles uit hun schip te halen, zetten deze zeilers in het voor de windse rak een spinnaker bij, wat bij windkracht 7 al een bijzon der riskante zaak was. Binnen Laagwater kwam het eerst tot de ontdekking dat hij zyn schip met spinnaker moeilijk onder controle kon houden en haalde het grote doek binnen. Schooneveldt en Jon geneel deden dit niet en sloegen prompt om. Laagwater kwam ver achter Imhoff als tweede binnen, maar had nog een voorsprong van ruim een half uur op Van der Horst die met vallen en opstaan als derde de finishlijn passeerde. In de Val kenklasse werd Egon Rolf von den Baumen ernstig bedreigd door J. v. d. Smit, die zelfs de leiding nam met een overwinning op zaterdag es een schitterende tweede plaats op zon dag achter de Kaagzeiler Ed Hop pe. Ook in de Regenboogklasse kwam een nieuwe naam naar voren. De oude nr. 17 de „Maas" in de vaart gebracht dor de gebroeders De Goe deren nam met 13 de leiding samen met G. Bakker, die 31 no teerde. n de Finn jollen vestigd oud-solozeiler F. Beek, opnieuw de aandacht op zich met een eerste en een derde plaats. Bij de oud-internationals werd het batten daarna goed verzorgd door Max Maas (54), Stolk (32), Colthoff (22), P. Maas (16) en Henk van Weelde, die met 17 not out bleef. Op de voorlaatste bal van de wedstrijd Bijleveld na veel spanning de winning hit voor zijn rekening: 161 voor 9. Bowlingcijfers Rood en Wit: Tuininga 112, Van Schouwenburg 337, Braithwaite 345 en Luining 2—41. De logger bestaat 100 jaar In het midden van de vorige eeuw was het met onze haringvisserij droevig gesteld. Het revolutiejaar 1848 dat een stormwind van vernieuwingen over Europa deed waaien, had weinig of geen invloed gehad op de bevolking van onze vissersplaatsen. Het redersbedrijf toonde een gezapigheid en een vol komen gebrek aan initiatief. De bezitters van vissersvaartuigen verdienden zonder zich te vermoeien een behoorlijk inkomen. De visserman leed met zijn gezin armoede omdat wat hy gedurende het haringseizoen verdiende al was opgenomen aan voorschotten in de maanden van leeglopen voor de nieuwe teelt begon. Afrekenen was er na de laatste reis in december niet bij. De visser had hoogstens zijn schulden kunnen vereffenen. De bedeling en het soephuis moesten uitkomst brengen. Vrouwen en kinderen werkten dag en nacht terwijl de man zich langs de waterkant verveelde. Vooral in Vlaardingen, waar de vrouwen der vissers met nettenbreien wat trachtten te verdienen, was de toestand van de vissersbevolking allesbehalve roos kleurig. Voor het schamele en beschamende loon van ongeveer f 3 moest meer dan twee weken vrijwel dag en nacht aan één net worden gebreid. Ajax verliest van Quick Op het prachtige veld van Quick in Den Haag heeft Ajax haar eerste verdiende nederlaag in deze compe titie geleden. Het begin van de Ajax- innings Ajax had de toss gewon nen en ging eerst batten was niet onverdienstelijk. H. de Jongh had er wederom goed het oog in, en ge steund door J. J. d© Jongh (17) kwam eerst op 44 de scheiding. Op 49 werd H. de Jongh echter gecleaned met 24 als topscore. A. Kamtebeen met 20, V. February met 14, N. de Bree en F. Hagenaar leder met 10 konden ove rigens niet verhelpen, dat Ajax met 127 runs aan de kant zat. Dit lage totaal is Ajax niet te bo ven gekomen. De aanval was volledig uit vorm. terwijl de Ajax-change- bowlers lijdelijk moesten toezien, dat de stock-bowlers naar alle kanten werden geslagen. Vooral V. February moest het ontgelden (1 voor 46). D. Eldering eerst optredend nadat het Ajax-totaal was gepasseerd deed het met 3 voor 7 niet- onverdienste lijk. Quick passeerde het Leidse to taal voor het verlies van 1 wicket; daarna wilden de Hagenaars nog een poging wagen het vijfde punt in de wacht te slepen, doch dat lukte niet. Quick sloot op 148 voor 7. N. de Bree 2 voor 32. A.s. zondag Ajax tegen Concordia, in welke wedstrijd Ajax haar beste beentje zal moeten voorzetten, wil zij niet opnieuw het onderspit delven. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Kempanaerstraat, aanvang 11 uur. De Britse autocoureur John Sur- tees, die met Ferrari heeft gebroken, zal volgende maand in formules- races in Reims en Rouaa-n uitkomen voor Ken Tyrell, directeur van de Tyrell Racing Organisation, bij wie Surtees indertijd als autorenner zijn debuut maakte. Engeland heeft de eerste wed strijd van zijn Soandinavisohe toer- nee, met als aansluiting een wed strijd in Polen, gewonnen. De En gelsen versloegen in Helsinki Finland met 3-0 na bij de rust reeds met 2-0 te hebben geleid. Voor 80.000 toeschouwers heeft Schotland in het Hampdenpark van Glasgow wereldkampioen Brazilië een gelijkspel 1-1 kunnen afdwingen. Pele genoot van Brenner speciale aandacht en werd nauwelijks in het spel betrokken. Het betaalde jeugdteam van Feijenoord heeft ook de tweeoe wed strijd om het kampioenschap van Nederland tegen DWS met ruim ver- sohil gewonnen. Zegevierde Feijen oord op eigen terrein met 4-0, in Am sterdam werd het 4-1. Aanklacht tegen politie-optreden De voorzitter van de jongeren organisatie „Socialistische Jeugd", Rob Lange, heeft by de officier van Justitie in Amsterdam een klacht in gediend over zijn behandeling in het hoofdbureau van politie door drie wachtmeester der Rykspolitie. De heer Lange was een van de 55 don derdagavond gearresteerde deelne mers aan de door burgemeester Van Hall verboden demonstratieve op tocht tegen het politieoptreden in de hoofdstad. De SJ-voorzitter, die de officier vraagt een onderzoek in te stellen, schrijft o.m. dat een wacht meester hem een klap in zyn gezicht heeft gegeven en een andere hem in een paardestal (van de manege op het hoofdbureau) heeft gestopt, waar hy tot circa vier uur 's nachts heeft vastgezeten. „Ik ben ervan overtuigd, dat ik my steeds rustig heb gedragen en my steeds op redely ke wyze heb uitgedrukt, hiervan kunnen vele van de aanwezige arrestanten getuigen", aldus de heer Lange. De officier van Justitie en hoofd van het arrondissementsparket in Amsterdam heeft meegedeeld, dat hy de klacht zal laten onderzoeken door de Ryksrecherche, Het is onjuist, zoals wel eens wordt beweerd, dat de opbloei van de ha ringvisserij Is te danken aan de nieu we Vissery wet van 1857 die het kaakrecht aan alle vissers verschaf te Dit recht om de gevangen haring op zee reeds te kaken waardoor zy veel meer opbracht dan de steurha- ring, was by de wet van 1818 alleen toegestaan aan kielschepen. Platbo demschepen en dat waren vrywel alle schepen van Scheveningen, Kat- wyk en Noordwyk mochten al leen steurharing aanvoeren die twee tot driemaal minder opbracht dan de pekelharing die op zee gekaakt en ge zouten werd. Deze wet was de vissers van onze kustplaatsen, waar men vrywel al leen met bommen viste, een doorn in het oog geweest. Toen deze discrimi natie echter door de nieuwe wet werd opgeheven, deed zich het merkwaar dige feit voor dat platbodems van het recht, waarvoor zy zo lang had den gepleit, geen gebruik maakten. Gebrek aan initiatief van de zyde van de reders die in alle gezapigheid voortleefden en gemakzucht van de vissers, die het kaken van de ge vangen haring op zee maar een on nodige verzwaring van hun taak vonden, waren er oorzaak van dat alles by het oude bleef, d.w.z. dat dit voor het vissersvolk betekende handhaving van de meer dan slech te omstandigheden waaronder het moest leven. Het duurde nog vyftien jaar voor de eerste Scheveningse reder, L. de Jager, zich losmaakte van de alge meen slappe houding van de reders door drie van zyn bommen in 1869 instructies te geven de gevangen ha ling op de zee te kaken en als pekel haring aan te voeren, maar daar bleef het voorlopig bij. Wel dreigde i Op 30 juni a.s. zal het 100 t jaar geleden zijn dat de eer- J ste logger in de vaart kwam. Deze droeg de naam Scheve- f ningen. Het ivas een Rotter- f dammerA. E. Maas ge- naamd, die hiermede een ringvisserij. i Ter gelegenheid van het i 25-jarig bestaan van het i vakblad „De Visser ij wereld" i J is bij de drukker Trio in Den x Haag een boekje verschenen I getiteld „A. E. Maas, ren f groot man in de Nederlandse f visserij." Bijdrage tot de ge- f schiedenis van de logger 1866 j f -1966. De schrijver is de heer A. G. Ligthart, bekend om zijn grote T*ennis van de ge schiedenis van de Neder- landse visserij. Aan de hand J van zijn geschrift willen wij in een viertal artikelen Maas' grote verdiensten ten opzich- te van de haringvisserij be- l lichten. Hoekers liggende in de oude Vlaardingse haven. een ander gevaar n.l. voor de goe de naam van het Nederlandse ha- ringprodukt. De wet verleende n.l. vrijheid van in- en uitvoer van ge zouten haring en vele Vlaardingers misbruikten deze vrijheid door tot knoeierijen over te gaan en de goe de Hollandse pekelharing te mengen met Engelse en Noorse haring waar van de kwaliteit belangryk minder De enige die op een het gehele be- dryf tot zegen strekkende wyze van de wet van 1857 gebruik heeft ge maakt, schrijft de heer Ligthart was de Rotterdammer Adriaan Eugène Maas. Hy alleen. VOLGENDE KEER: Overheidsbijdrage voor kwaliteits verbetering van makreel en haring De minister van Landbouw en Vissery heeft besloten de hoogte van de in het kader van de maatregelen ter verbetering van de structuur van de Nederlandse vissery toe te kennen bydragen voor de kwaliteiteverbete ring van verse en diepgevroren ha ring en makreel, ingaande 1 juli te herzien. Voor deze vissoorten, voor zover ze voldoen aan de reeds bestaande kwa- liteits-, verzorgings- en verpakkings eisen en voor zover de verse haring en makreel in Scheveningen of IJ- muiden werd aangevoerd, luiden de overheidsbydragen thans als volgt: voor verse haring en makreel f 3, per kist (was f4,—), voor diepgevro ren haring en makreel 12 ct. per kg. (was 16). In de lagere bedragen komt het uiteraard tydeiyke karakter van de als aanmoediging bedoelde over- heidsbydragen tot uitdrukking. Nieuwe uitgaven ningen verscheen van de hand Jac. Gayenbeck „De Veluwe" met als ondertitel .Luisterrijk land tussen Randmeer en Ryn. De auteur doet zich hierin kennen als een enthousiast natuurliefhebber, die de kunst ver staat om zijn liefde voor zijn geboor- Een groot aantal haarscherpe Toto's, eveneens van eigen makelij vormt een kunstzinnig complement van de Inte ressante tekst.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11