Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Trudy Groenman nu tegen M. Smith Meesterknecht Van der Klooster verrast chefsin Waddinxveen Waterpoloteam kan nog altijd niet imponeren Provinciaal kampioenschap Bart Zoet is over klap heen PAGINA 10 LKIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 JUNI 1066 (Van onze wielermedewerker) Juichend stak Rinus van der Klooster een hand in de lucht. Vele meters vóór de finish in de strijd om het kampioenschap van Zuid-Holland richtte de 27-jarige Rotterdammer zich reeds op. In een lange sprint, die hij normaal" van de Hagenaar Piet Ket- tenis had moeten verliezen, had hij verrassend de provinciale wielertitel veroverd. Tevergeefs.... Tweedrie lengtes achter Van der Klooster sloeg de teleurge de Kettenis hoos op het stuur z'n fiets. Boos, omdat hij zich dooi de oude vosVan der Klooster had laten verrassen, waardoor al zijn inspanning tevergeefs was ge weest De strijd om het wielerkampioen schap van Zuid-Holland welke zater dagmiddag op een 8200 meter lang parcours rond Waddinxveen werd ge houden, werd beslist in de eerste en de laatste ronde. Reeds direct na de start viel de slag: een grote valparty, waarbij on der andere de talentvolle Piet Breg- man was betrokken, deelde het lang gerekte peloton in twee stukken en de felle wind op het open parcours deed daarna de rest. Slechts een der tigtal renners wist zich vooraan in de „waaier" te handhaven alle overigen waren toen reeds kansloos. Van de 125 gestarte renners zouden er uiteindelijk slechts 23 de streep halen. De Swift-renners Van der Valk (lek), Van der Hulst en De Jong be hoorden tot de velen, die de slag mis ten. Scherprechter De felle wind was in de polders rond Waddinxveen de scherprechter en zorgde er dan ook voor dat die dertig slechts acht renners tot de finale zouden doordringen. Van dat achttal was de Hagenaar Piet Kette nis ongetwijfeld de strijdlustigste. Zijn vluchtpoging werd echter kort voor het ingaan van de laatste ronde teniet gedaan. De Rotterdamse .mees terknecht" Van der Klooster luidde in de laatste ronde de beslissende slag in: op het lange rechte stuk te gen de wind in demarreerde hij on weerstaanbaar. En terwijl de overi ge renners elkaar aankeken wie hem zou terugpakken, nam de Rotterdam mer een ruime voorsprong. Ander halve kilometer voor de eindstreep deed Piet Kettenis een geslaagde po ging om zich naar Van der Klooster te werken en toen leek de strijd on de provinciale wielertitel te zijn be slist. In de sprint zou Van der Kloos ter de snelle Kettenis immers i welfjks kunnen bedreigen. WIELRENNEN Bart Zoet is de klap te boven De 22 -jarige Sassenheimer, die op het laatste ogenblik door Kees Pelle- naars voor de Tour de France werd gepasseerd en toen teleurgesteld zijn fiets maar een week in het schuurtje zette, toonde zaterdagmid dag in Eindhoven over „moraal" te beschikken. Met groot machtsver toon boekte Zoet zijn zesde zege van dit seizoen. Bart Zoet slaagde er echter pas in de slotfase in de beslissing te for ceren. Wel had de Sassenheimse „lo comotief" in het begin van de 100 km lange wedstrijd door de overvol le Eindhovense straten reeds ge tracht de slag te maken, maar pas tien ronde (13 km) voor de finish zag hij kans 't peloton te verrassen. Al leen de steeds beter rijdende Leider dorper Jan van Amsterdam wist tij dig zijn wiel te pakken. In de resterende kilometers gaven Zoet en Van Amsterdam hun voor sprong niet meer prijs, Cees Lute, Cor Schuuring, Cees Snepvangers, Wim Schepers, Jacues van der Klun- dert en Cees van Espen probeerden in de slotfase nog hun achterstand op de twee uitstekend samenwerken de (Swift) renners weg te werken, maar him inspanning was tever geefs. In de sprint gaf Bart Zoet zijn vluchtmakker Jan van Amsterdam geen enkele kans. Met acht secon den achterstand ging Cees Lute vóór Snepvangers en Cor Schuuring als derde over de streep. 1. B. Zoet (Sassenheim), de 100 km in 2 uur, 16 min. en 8 sec.; 2. J. van Amsterdam (Leiderdorp); 3. op 8 sec. C. Lute (Beverwijk); 4. C. Snepvangers (Zundert)5. C. Schuuring (Amsterdam); 6. C. van Espen (Arnhem); 7. W. Schepers (Stein)8. J. van der Klundert (Dinteloord)9. op 17 sec. R. Luy- ten (België); 10. J. Captein (Am sterdam). Portugal en Uruguay, die beide volgende maand zullen uitkomen in het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal hebben zondag in Lis sabon een oefenwedstrijd tegen el kaar gespeeld. De Portugezen wan nen met 3-0. Anders Het liep allemaal anders af: vele meters voor de finish ging de slimme Rotterdammer over de verraste Ket tenis heen om onbedreigd het kam pioenschap (bij afwezigheid van gro te mannen als Dolman, Kloosterman en Van Middelkoop) in de wacht te slepen. Het sprintje van het groep je achtervolgers werd gewonnnen door Hogerheide vóór Barendrecht en Zoetemelk. Aan het wiel van de Jeug dige Zoetemelk ging Leo Duindam als zesde over de streep. De 18-jarige Westlander, die drie weken geleden in de Ronde van Limburg een zware val maakte en volgens de doktoren in het Sittardse ziekenhuis minstens vier weken rust zou moeten houden wegens de ernstige inwendigen kneu zingen, die hij bij zijn onfortuinlijke tuimeling had opgelopen, zat in Waddinxveen sinds zijn val weer voor het eerst op zijn fiets. Bij de nieuwelingen, die het par cours zes keer moesten rijden (49.2 km) legde de Maasdammer Veldhui zen op de titel beslag. De jeugdige Van Velzen uit Zoeterwoude moest Rinus van der Klooster die in Waddinxveen een ge slaagde greep naar de bloemen deed. zich in de sprint van het kopgroep- je van zes renners met de tweede plaats tevreden stellen. De Leider dorper Wassenburg eindigde als ze vende door de sprint van het gedim de peloton te winnen. De kleine Westlander Van Kester veroverde bij de adspiranten dankzij een scherpe sprint het provinciaal kampioenschap. Uitslagen Amateurs: 1. R. van der Klooster (Rotterdam), de 114.8 km in 2 uur, 48 min. en 40 sec.; 2. P. Kettenis (Den Haag); 3. F. Hogerheide (Dor drecht); 4. P. Barendrecht (Alblas- serdam)5. J. Zoetemelk (Rijpwete- ring)6. L. Duindam (Honselersdijk), 7. A. Deelen (Nw Lekkerland)8. H. Verbeek (Poeldijk)9. B. Stolle (Rot terdam) 10. W. Huisman (Achthui zen) 16. M. Tjoeltoer (Hillegom)17. H. Zuiderduim (Lisse)23. B. Odijk (Alphen) Nieuwelingen: 1. G. Veldhuyzen (Maasdam), de 49.2 km in 1 uur, 11 min. en 14 sec.; 2. L. van Velzen (Zoeterwoude)3. M. Verwey (Zeven huizen) 4. C. van der Wilk (Naald wijk) 5. W. Breukel (Rozenburg)6. J. Knoppert (Honselersdijk)7. L. Wassenburg (Leiderdorp)8 J5. Noordzij (Rotterdam)9. T. van Duu- ren (Leiden)10. R. Koppers (Den Haag). Adspiranten: 1. L. van Kester (Honselersdijk)de 24.6 km in 40 min. en 10 sec.; 2. J. de Graaf (Putters- hoek)3. C. van der Meiden (Put- tershoek)4. J. den Hartog (Alphen) 5. P. Bemelman (Lisse)6. H. Riet kerken (Schiedam)7. Th. van Em merik (Leiden)8. H. van Osch (Den Haag)9. C. Maaskant (Zoetermeer) 10. A. Visser (Den Haag). NIETSZEGGENDE ZEGES IN AZC's JUBILEUMTOERNOOI Er klopte iets niet De strijd om het Zuidhollands I wielerkampioenschap is zater- j dagmiddag niet over de door de i KNWU vastgestelde afstand j verreden. Het parcours In Wad- I dinxveen bleek niet 11 (zoals of- ficieel opgegeven), maar slechts j_ 8.2 km te zijn, waardoor de voor M amateurs vereiste afstand van g 151 km niet werd gehaald. Toen |j de organisatoren eenmaal ont- ff dekten dat er iets niet klopte s de tijden van de adspiranten en nieuwelingen waren voor de op- 1 gegeven afstanden „onmogelijk" g snel en met het parcours nog eens ging opmeten, was het reeds te laat om er nog iets aan te veranderenj§ Nol Kloosterman in tie lappenmand Nol Kloosterman zal voorlopig een weekje rust moeten houden. De 24-jarige Leidenaar :<s zaterdagmid dag geblesseerd thuis gekomen uit Duitsland, waar hij met de Rotter dammer André van Middelkoop, Leen Poortvliet uit Herkingen en de Lim burger Eddy Beugels aan de vijf daagse Ronde van Rheinland-Pfaltz heeft deelgenomen. De ernstige lies ontsteking ils het gevolg van een val, die Kloosterman verleden week tij dens de Ronde van Midden-Zeeland heeft gemaakt. Ondanks zijn blessu re kwam de sterke Leidenaar in Duitsland toch tot een derde plaats in het eindklassement achter de Oostduitser Czarnowski (23.51.30) en Beugels (23.52.26). De tajd van Kloos terman was 23.53.55. De jeugdige Leo van Velzen uit Zoeterwoude heeft 't tijdens de dit weekeinde gehouden nieuwelingen „klassieker" door Midden-Nederland niet tot een overwinning weten te brengen. In de eindsprint van een kopgroep je van drie renners, dat kort voor de finish in Utrecht het pelo ton achter zich had gelaten, toonde de Nieuwkoper Jos van der Weyden z'ch die sterkste. Henk Moorhof uit Gorinchem ging als derde ovei streep. De Amsterdammer Bennie Jansbroers won de spurt van de gro te groep vóór de nationale kampioen Wim Klinkenberg (Utrecht), de Zaandammer Bakker en de Bilthove- naar Cardol. HALF ZWARE SHAG NV. J. G RU NO Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 (Van onze waterpolomedewerker) Het Internationale waterpolotoernooi, waarmee het Alphense AZC zaterdagmiddag de festiviteiten rond het 40-jarig jubileum opende, heeft een overwinning opgeleverd voor de Kikvorsen. Het officieuze Nederlandse zevental bleef in De Hoorn zowel de Duitse kampioen Rote Erde (4—2) als de nationale titelhouder AZPC uit Amersfoort (43) de baas. steiyke puntenverdeling had weten af te dwingen (33), was het spel van de Kikvorsen weinig overtuigend. De Amersfoortse ploeg, waarin Van Dorp, Muller en doelman Van Harten de grote mannen waren, deden aan vankelijke niet voor de pupillen van (een schreeuwende) Van Feggelen onder. Gerard van dier Kamp gaf AZPC zelfs de leiding toen de natio nale achterhoede, waarin de Leide naar Parrel een betrouwbare in druk maakte, enkele grove steken liet vallen (0—1), maar daarna bracht Van der Voet de stand toch spoedig in evenwicht: 11. Herm- sen miste kort voor de eerste wisse ling de kans om de Kikvorsen aan een voorsprong te helpen door een straf worp tegen de Geen glimlach In het 17 gr. koude water van het Alphense zwembad De Hoorn heeft het officieuze Nederlandse waterpo loteam geen grootse indruk kunnen maken. Evenals tijdens de off- ciële interlandwedstrijd tegen West- Duitsland verleden week in Delmer- horst stelden de Utrecht-kandidaten nogal teleur. Na afloop kon er by trainer Van Feggelen en coach Jans sen ondanks de zege dan ook nauwelijks een glimlachje af. Het ontbreekt het nationale wa- terpolozevental aan zelfvertrouwen en slagvaardigheid. Dat is wel dui delijk geworden. Conditie is er ge noeg en ook de balbehandeling is ruim voldoende. Maar strijdlust, doorzettingsvermogen en geloof in eigen kunnen ontbreken (nog). Reeds in de eerste ontmoeting tegen de Duitse kampioensploeg Ro te Erde weliswaar met vijf inter nationals, maar zonder de gerenom meerde doelman Hofmeister kwam aan het licht dat er nog veel moet gebeuren voor in Utrecht de Neder landse ploeg tijdens de Europese kampioenschappen een woordje mee kan spreken. Aanvoerder Van Dorp, Aalbers en Geutjes ontbraken op het appèl, maar zelfs zonder die drie spelers hadden de Kikvorsen toch tot meer in staat moeten zijn dan het pover© spelletje, dat zij de toe schouwers nu voorschotelden. Hoog veld, Wouda en Hermsen zorgden wel voor een 30 voorsprong, maar toen de Duitsers in de laatste speel tijd him verdedigende tactiek lieten varen en de gevaarlijke „spiel- macher" Nagy ook wat meer naar voren trok, werd de zwakte van de nationale ploeg duidelijk: Strasser en Nagy (strafworp) verkleinden de achterstand tot 32. Pas op de val reep wist de besnorde Van der Voet aan alle onzekerheid een einde te maken42. Grove fouten Voorsprong Van der Voet, die overigens op de (vaste) midvoorplaats slechts zelden tot daden wist te komen, hielp de nationale ploeg in 't tweede en der de gedeelte aan een 31 voorsprong. De laatste speeltijd dreigde de Kik vorsen desondanks bijna loodnottig t© worden. Een numerieke meerder heid de AZPC-er Vierdag zat op de kant wist men maar niet uit te buiten. Pas toen ook Van Dorp door scheidsrechter Van Willigen uit het water was gestuurd, kwamen de Kikvorsen (door Van der Voet) tot scoren. De wijze, waarop de Amers- foorters in de slotfase door Mosterd de achterstand tot 43 verkleinden, imponeerde daarentegen véél meer. Bij de Kikvorsen was de Utrechte naar Wormgoor met doelman De Vries nog de beste speler. De ere-wedstrijd tussen het jubi lerende AZC en de Utrechtse Zwem en Star Combinatie (UZSC) eindig de in een kleine, maar verdiende Al phense zege: 21. (00, 00, 10, 11). Theo Seppen nam beide AZC- doelpunten voor zijn rekening. Ger- lof Oudega zorgde voor het Utrecht se tegenpunt. Gerard de Leeuw miste voor AZC enkele fraaie kansen* Een spelmoment uit de wed strijd KikvorsenRote Erde. Deze felle aanval van de Duit sers (witte capswordt door de Nederlandse doelman afgesla gen. (Foto Letd6ch Dagblad) Blonde Groningse bereikt op Wimbledon kiva rteindstrijd De Oostduitser Paul Friedrichs hesft de zondag te Kishinev gehou den Grote Prijs van Rusland motor cross in de 500 cc-klasse, de negende wedstrijd voor het wereldkampioen schap, gewonnen. Na deze overwin ning kan hem de wereldtitel vrijwel niet meer ontgaan. Van de negen wedstrijden heeft hij er thans zes ge wonnen. Er waren 100.000 toeschou wers. De Brit Smith werd tweede. De Ronde van de twaalf kan tons leverde zaterdag een zege op voor Tiemen Groen en zondag een voor Harry Steevens. In de algemene rangschikking wordt de eerste plaats gedeeld door de Nederlanders Dolman en Tesselaar. Het jacht Thunderbird van d# Newyorker Vincent Learson heeft de 1020 km zeilrace van Newport naar Bermuda, waarvoor een record-aan tal van 168 schepen aan de start kwam, gewonnen met op de tweede plaats het Argentijnse jacht Nike en op de derde de Doubloon uit Florida. 9 Frankrijks atletiek idool Michel Jazy heeft zaterdagavond in Rennes een vergeefse aanval gedaan op het wereldrecord 1500 meter, dat met 3 min. 35.6 sec. op naam van de Austrailiiër Herb EllicJt staat. Jazy kwam uit op 3.36.3, waarmee hij zijn eigen Europese record, dat hij op 15 juni eveneens in Rennes vestigde^ evenaarde. (Van een speciale verslaggever) Wimbledon is dol op records en historie. Toen Trudy Groen man zaterdagmiddag, voordat de regen de dag bedierf, in onge veer drie kwartier de Australische Madonna Schacht met 6—1, 62 had verslagen, wilde de gehele Britse en Australische pers weten, of ooit tevoren wel eens een Nederlandse speelster de laatste acht van Wimbledon had bereikt en zo ja, wanneer en wie dat dan wel is geweest. Niemand van de vele aanwezig© landgenoten van de blonde Trudy uit !^ltllcltl0 Groningen had het nationale tennis- archief op zak, zelfs mr. F. Hooyer, de vice-voorzitter van de KNTB niet. Maar gezamenlijk kwam men toch tot de conclusie, dat Thea Bouman in 1927 de laatste was, die het zover had gebracht. Verrassend Het was op een verrassend gemak kelijke wijze, dat de 22-jarige Tru dy na de moeilijke zege op Norma Baylon de een jaar oudere Madonna Schacht uitschakelde. Zonder veel vaart, maar met variatie van gecontroleerde diepe drives en goed getimede volleys scoorde zij de pun ten en liet zij haar tegenstandster de fouten maken. Vijfmaal achtereen doorbrak zij de service van Madonna Schacht, eenmaal verloor zij haar eigen ser vice. Zonder ook maar een ogenblik verder in moeilijkheden te geraken, werd 't na 6-1, 3-0 en 5-2 in de twee de set, waarna Madonna Schacht na een kwartier regenpauz© opnieuw haar service verloor» De situatie bij de dames is nu zo, dat dinsdag in de kwartfinales Mar garet Smith tegen Trudy Groenman uitkomt Billie Jean King tegen An nette van Zyl, de winnares van het Amerikaanse dual Harter-Richey te gen Ann Jones en Frangoise Durr te gen de winnares van de party Bueno-Tegort. Volgens het kladboek- Je van de bookmakers zijn de ver wachtingen verder voor de halve eindstryden: Smith tegen King en Jones tegen Bueno, met een finale Smith tegen Jones. De al vroeg ingezette regen stond bij de heren maar één complete par ty toe. In hoog tempo rolde de stoom wals van Roy Emerson met vaart en accuratesse over de jonge Amerikaan Smith 6-2, 6-2, 6-2. Roy Is In een ongenaakbare vorm, zoals Owen Da vidson, Okker's overwinnaar, van daag op het centre-court zal erva- Uitslage Dames-enkelspel, 8e finales: Anotte van zyi (ZA..)-Miny Arnold (U.S.) 6-1, 6-2. Margaret Smith (Austr)-Edda Buding (Did) 6-1, 6-2 FranQoise Durrh (Fr>- Christine Brasher (G.B.) 6-2, 6-2, Ann Jones (G.B.)-R. Ca sals (V.S.) 6-2, 6-3. Billy King-Mof- TRUDY GROENMAN verrassing op Wimbledon fit (V.S.)-K. Krantzcke (Austr.) M 6-2, Trudy Groenman (Ned.)-Ma donna Schacht (Austr.) 6-1, 6-2,

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 10