sigaret zonder filter kiest Nieuw rijdend kantoor ANWB Voorlichting voor nieuwe Leidenaren Meisjes krijgen getuigschriften VRIJDAG r Dit is het nieuwe mobiele kan- .jor van de A.N.W.B. Een trekker met een speciaal ingerichte op legger, waarin een informateur stevens chauffeur) en twee infor- matrices de leden van de bond in bepaalde plaatsen zullen gaan opzoeken. Eenmaal in de twee ;toeken komt deze combinatie ook naar Leiden (op het parkeerter rein langs de Steenstraat)Zij komt ook in Alphen aan den Rijn. De gestage groei van het leden tal per 1 juni werd een aantal van 830.000 bereikt maakte het nodig de rij van bijkantoren van de bond uit te breiden. De bond streeft ernaar, dat ieder lid on geacht zijn woonplaats binnen Gift voor Crescendo Het Leidse mondaccordeonorkest „Crescendo" heeft zijn sporen op mu zikaal gebied wel verdiend. Men tracht voortdurend het instrumen tarium uit te breiden. Een van de grote wensen is altijd geweest de aanschaf van een elektronisch orgel. De kosten van dit belangrijke mu ziekinstrument zijn echter aan de hoge kant. Het Anjerfonds heeft het Crescendo-bestuur nu verrast met een bedrag van f 750 gulden. Een subsidie, die met enthousiasme is ontvangen en die de vereniging in staat stelt het zo felbegeerde instru ment aan te schaffen. Bejaarden helpsters Aan de vakschool voor meisjes voor Leiden en omstreken aan het Rapen burg, behaalden de volgende bejaar denhelpsters het diploma van de Stichting Opleiding Bejaardenzorg: de dames W. BakkerKerpershoek, Rijnsburg; A. M. J. Berkhout, De ■Zilk; C. Braamzeel, Leiden; A. C. Bijleveld, Leiden; M. van Gorcum, Wassenaar; J. Guyt, Voorschoten; M. Gijselaar, Sassenheim; A. A. de 'Jong, Hazerswoude; E. van Leeuwen, Leiden; P. MolenaarBronger, Lei den; C. van der Plas, Katwijk a/Zee; W. P. van der Reijden, Leiderdorp. 'Alleen voor het theoretisch gedeelte: mej. E. J. Dompeling, Oegstgeest; I mej. M. Petiet Leiden. (Advertentie) Het wordt in de grote woon kern steeds moeilijker een be hoorlijk huis te vinden. Een huis met een flink aantal ka mers en een flinke berging, een huis waar Uw kinderen kunnen spelen en waar U dieren kunt houden, een huis met tuin, garage en centrale verwarming. Midden in de grote steden is dit soort huizen ondenk baar. Buiten de grote steden zijn er nog enkele te vinden. Degenen, die behoorlijk wil len wonen zullen dan ook daar hun woning moeten zoeken. Wij hebben daarom woningen in Sassenheim gebouwd. Goed doordacht, centraal gelegen t.o.v. de woonkernen Den Haag, Leiden en Haarlem (niet meer dan 15 a 20 min. rijden, snelle frequente verbindingen), vlakbij zee, duinen en meren. Het kan bijna niet idealer. Het westen wordt voller en voller. Het wordt steeds moei lijker een behoorlijk huis te vinden. In SASSENHEIM kunt U voorlopig nog terecht Kom zaterdag 25 juni tussen 2 en 5 uur de herenhuizen aan de Narcissenlaan in Sassen heim eens bekijken. Prijzen van f85.000,— tot f 100.000,— k.k. Aanbetaling vanaf f 10.000,—. Inlichtingen bij INVESTA N.V., Nassauplein 18, Den Haag. 070—601281. een afstand van 20 klometer een A.N.W.B.-kantoor kan vinden. Nog steeds is dat doel niet ver wezenlijkt, maar men zal er weer enkele stappen dichter bij zijn gekomen als de nieuwe kantoren in Alkmaar, Dordrecht en in ,,Het Dorp" bij Arnhem (het werk ivordt daar voor een deel door de gehandicapten gedaan) zullen zijn geopend. De grote belangstelling voor de mobiele kantoren heeft de nood zaak aangetoond met groter ma teriaal te gaan werken. In het zuiden gaat een speciaal inge richte bus rijden. In het westen van het land zal een trekker met oplegger dienst gaan doen. Het kantoor in de oplegger is goed ge ïsoleerd en verwarmd. Een eigen lichtagregaat zorgt voor de stroomvoorziening. Een uitpomp- bare zendermast maakt te allen tijde een goede mobilofoonver binding mogelijk. Er is behalve een grote ontvangstruimte ook een kantoortje ingericht voor het personeel met een keukentje en een toilet. Er zal in de komende jaren naar worden gestreefd het aantal mobiele kantoren uit te breiden tot zeven. Politie en jeugd Dinsdag, 21 juni 1966. Tegen half zes 's avonds glijdt het Leidsch Dag blad in onze brievenbus. Eén van de artikelen in deze editie, die ons deugd doen, is het artikel op pagina 3 met als kop: „Voetballen mag alleen op de speelweiden" en daarboven in kleinere, maar niet minder opvallen de letters: „Leidse politie zal streng toezien". Als ouders, die voor dergelij ke maatregelen respect en begrip hebben, nemen wij ons voor om tij dens de avondboterham, die vanwe ge de zomertijd wat later gesteld is normaal, onze junior van de zor gen van de Gemeentelijke Plantsoe nendienst in kennis te stellen en hem erop te wijzen, dat hy nooit of te nimmer een voet mag zetten op de fraaie gazons van de goed onderhou den stadsplantsoenen en -parken, zulks op straffe van een beris ping van „oom agent", die wij hem overigens nooit als boeman plegen voor te stellen. Wij voeren ons voornemen tjjdens eerder genoemde avondboterham ook uit, hoewel wij weten, dat junior nog nooit zijn voeten op voormelde fraaie gazons van voormelde goed onderhouden plantsoenen en parken geplaatst heeft om de doodeenvoudige reden, dat de huisbaas van de rond honderdvijftig flats in het blok Oppenheimstraat - Burggraven- laan-Moddermanstraat, van welke flats wij er een bewonen, op zijn kos ten een tweetal grasgazons tussen dit flat-blok heeft laten aanleggen, welke grasgazons voor rekening van de huurders worden onderhouden. En deze vriendelijke huisbaas, die mis schien ook kinderen heeft, heeft ons nog nooit laten weten, dat hij de kindervoeten en kindervoetballen op zijn, op onze kosten onderhouden, grasgazons niet op prijs stelde Dinsdag, 21 juni 1966. Tegen half acht rijdt een witte politie-Fiat het circuit tussen evengenoemd flat-blok op. De zich van geen kwaad bewust zijnde „voetballende" kleintjes de oudste zal een jaar of acht zijn worden gesommeerd zich bij de in deze auto zittende „oom-agenten" te vervoegen, hetgeen schoorvoetend geschiedt. De bal, trots en pril bezit van een joch van acht, wordt geconfisqueerd. De jeugd krijgt een fikse uitbrander en kan inrukken. De „oom-agenten", die misschien ook kinderen hebben, verdwijnen met de Fiat inclusief claxon en bal, de kinderen beteuterd achterlatend. Die dienen voortaan het gevoel van over een „eigen" stuk je speelweide te beschikken maar aan de kant te zetten. Willen zij zich toch vermaken? Dan maar op de „openbare" speelweide in het park Roomburg met de geheide kans om daar onder de brommer te raken van één van de vele zich op deze speel- wijde uitlevende race-nozems! Naast de vraag, of een verbod tot het gebruiken van de gazons tussen het meergenoemde flat-blok als speelveld niet in eerste aanleg zou moeten uitgaan van de eigenaar van deze gazons lijkt de vraag gewettigd of dit „snelle recht" wel recht was! Hoogachtend, D. Vogelenzang. Zondag zangconcours in Leiden In samenwerking met de R.-K. zangvereniging „Vox Laeta" in Roe- lofarendsveen houdt de R.-K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland zondag in de Stads gehoorzaal een zangconcours. Onder de deelnemende koren er zijn er 19 bevinden zich o.m. het „West fries Dameskoor" uit Wognum, in de superieure afdeling gemengde koren „Volksadel" uit Breda, alsmede het R.-K. Schiedams Gemengd Koor" en bij de mannenkoren het R.-K. Mannenkoor „St.-Caecilia" uit Den Haag. In de vrije sector wordt deel genomen door 5 koren. De organise rende vereniging „Vox Laeta" zal o.l.v. haar dirigent Jan v. d. Meer uit Leiden het sluitingsconcert verzor gen. Majoor R. J. Schurink zondag in Leiden Majoor R. J. Schurink, die van 1957 tot 1960 het bevel voerde over het korps Leiden van het Leger des Heils en thans secretaris is van de territoriaal kommandant in ons land, komt zondag naar Leiden om de samenkomsten van het Leger des Heils te leiden. Grenswijziging op 1 juli Op 1 juli worden de Leidse grenswijzigingen van kracht. Dat bete kent dat Leiden van de ene dag op de andere zo'n 2500 nieuwe inwo ners krijgt. Om deze mensen voor te lichten over hun toekomstige gemeente hebben burgemeester en wethouders hen wat documenta tiemateriaal toegezonden. Ook organiseren B. en W. op 13 juli een speciale voorlichtingsavond in het Leidse stadhuis aan de Breestraat. Nieuwe inwoners kunnen daar iets opsteken over Leiden en de toe komstplannen van het gemeentebestuur. Alle nieuwe inwoners ont vangen een stencil met belangrijke gegevens zoals inlichtingen over brandweer, politie, gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst, gemeentelijke sociale dienst en gemeentereiniging. Verder ontvangen de 2500 nieuwe Leidenaren het boekje „Wegwijzer voor Leiden", waarin vrijwel alles over Leiden en het Leidse verenigings- I leven staat. LEIDSCH DAGBLAD Universitaire benoemingen PAGINA 3 ïL Bij onderscheiden besluiten ven curatoren der Leidse Universiteit zijn herbenoemd: drs. F. A. Berends, tot wetenschappelijk medewerker bfj de ■theoretische natuurkunde; dra. W. N. Brouw, tot wetenschappelijk mede werker In tijdelijke dienst bij de ster- rekunde; drs. A. C. van Bruggen, tot wetenschappelijk medewerker 1ste klasse in tijdelijke dienst by de syste matische dierkundedr. H. W. Capefl. tot wetenschappelijk medewerker 1ste klasse bij de theoretische natuurkun de; drs. J. T. W. Clemens, tot weten schappelijk ambtenaar in tijdehjfee dienst bij de conflictpsychoiogiedra. J. L. Dubbeldam, tot wetenschappe lijk ambtenaar in vaste dienst bij de algemene zoölogie; drs. A. J. van Duyneveldt, tot wetenschappelijk medewerker in tydelijke dienst bij de natuurkunde; dr. H. J. V. H. Geise tot wetenschappiyk medewerker 1ste e bij de organische chemie; J. T. A. M. Hendriks, arts, tot weten schappelijk hoofdmedewerker ln tij delijke dienst bij de inwendige ge neeskunde; drs. J. van HeUst, tot we tenschappelijk medewerker in tyde lijke dienst by de faculteit der let teren; H. Janse, arts, tot weten schappelijk medewerker 1ste klasse by de kindergeneeskunde; J. P. Jor- ma, arts, tot wetenschappelijk mede werker 1ste klasse in tijdelijke dienst by de inwendige geneeskunde; dr. A. van Langevelde, tot wetenschappel ijk ambtenaar in vaste dienst by de far- ologie; drs. J. W. Marsilje, tot wetenschappeiyk medewerker in tij delijke dienst by de faculteit der let teren; drs. C. van de Merwe, tot we tenschappeiyk medewerker in tyde lijke dienst by de sociologie; drs. T. Moody, tot. wetenschappeiyk ambte naar in tydeiyke dienst by de in stituut voor psychologisch advies en niet-medische therapie; mevr. U. Mukherjee. tot wetenschappiyk amb tenaar in tijdelijke dienst by het in stituut voor radio-pathologie en stra- lenbeschermingdrs. D. F. Nyhcrff, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst by de organische Chemie; ir. T. L. Oei, tot weten schappeiyk medewerker bij de bio fysica; drs. J. W. M. Osse, tot we tenschappeiyk medewerker 1ste klas se in vaste dienst by de algemene zoölogie; drs. J. A. M. Poters, tot wetenschappeiyk medewerker in tij- deiyke dienst bij de wiskunde; dr. M. C. Rattatazzi, tot wetenschap, me dewerker 1ste klasse by de anitropo- genetica; drs. J. van Riemsdijk, tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de algemene psy- chodiagostiek; J. Rohmer, arts, tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de kindergenees kunde; dr. E. Scheffer, tot weten schappeiyk medewerker 1ste klasse by de pathologie; J. L. Sellink, tot wetenschappeiyk hoofdmedewer ker in tydelyke dienst by de radio logie; P. Slibbe, arts, tot wetenschap peiyk hoofdmedewerker by de kin dergeneeskunde; dr. L. I. Swaab, tot twatenscha.ppeiyk hoofdmedewerker in tüdeiyke dienst by de verloskun de; dr. Y. Tanaka, tot wetenschap peiyk hoofdambtenaar A in tydelyke dienst by de werkgroep kosmische straling; J. P. Teuns, arts, tot weten schappeiyk hoofdmedewerker by de kindergeneeskundeir. H. D. M. Touw, tot wetenschappelijk mede werker by de fysiologische schei kunde; drs. S. O. Warnaar, tot we tenschappiyk medewerker bij de fy siologische scheikunde; W. A. F. Watson, tot wetenschappiyk ambte naar 1ste klasse in tydelijke dienst by het instituut voor radiopathologie en straienbescherming; mr. J. Wets sel, tot wetenschappeiyk hoofdmede werker in vaste dienst by de facul teit der rechtsgeleerdheid; drs. H. L. Wesseiing, tot wetenschappeiyk me dewerker in ty deiyke dienst by de faculteit der letteren; dr. M. H. Würzner, tot wetenschappeiyk mede werker 1ste klasse by de faculteit der letteren; drs. N. J. Zimmerma-nn, tot wetenschappiyk medewerker in ty delyke dienst bij de natuurkunde. In 1936 bracht Rothmans of Pall Mall Ltd als eerste ter wereld de 'King Size' sigaret uit. De kwaliteit eisende roker van nu verwerpt de „ouderwetse korte sigaret" en kiest meer en meer echte wereldmerken in King Size 'King Size' Pall Mall Export is ook in Nederland het snelst stijgende merk. De reden ligt voor de hand: Pali Mali Export is 'King Size'... èn boordevol met de allerbeste, zongerijpte amerikaanse tabakken Geniet ook U van het wereldbekende aroma van Pali Mail Export en rook met Plezier 20 King Size sigaretten f 1.50 Pall Mall Export - Wereldbekend aroma World Cowrigh* VAN MATER AMABILISSCHOOL Jonge, werkende meisjes begeleiden naar de volwassenheid. Zo zou men in ruime zin de taak kunnen om schrijven van de Mater Amabilis- school. Als bekroning van een cursus jaar met vrywel uitsluitend op de praktyk gerichte vakken krijgen de meisjes, die de cursus met succes hebben gevolgd, een getuigschrift. Op een feesteiyke sluitingsavond tn de cursus 1965'66, die gisteren in het Leidse St.-Antonlus Clubhuls werd gehouden, konden aan meer dan dertig meisjes getuigschriften worden uitgereikt. De uitreiking ge schiedde door de voorzitter van de Mater Amabilisschool in Leiden, de heer H. I. J. Schrandt, in aanwezig heid van de leidster, mej. M. J. E. Kerckhoffs. De heer Schrandt deel de tqdens deze uitreiking mee, dat de cursus van de Mater Amabilis school met een jaar wordt verkort en op twee jaar gesteld. Ter gelegenheid van deze diploma-uitreiking voerden Afscheid W. G. van Katwijk De heer W. G. van Katwyk, die 38 jaar penningmeester is geweest van de W.B.V. „Eensgezindheid", zal deze functie thans neerleggen. Vrij dagavond 8 juli biedt het bestuur van deze woningbouwvereniging de heer Van Katwyk in restaurant Van der Heyden een receptie aan. enige meisjes van het derde cursus jaar twee toneelstukjes op, die door Joop Koevoets waren geregisseerd. Namen Aan de volgende meisjes werd op deze feestavond een getuigschrift uitgereikt: klas UIA: Marianne Balleur, Leiden; Ria Breuring, Lelden; Joke van Egmond, Alphen a. d. Run; Carla van de Geest, Oud Ade; Truus Hillebrand, Oegstgeest; Hanneke van Hof wegen, Zoeterwoude; Nelly Meyer, Hazerswoude; Josephine van der Poel, Leiden; Ineke van Leeuwen, Zoeterwoude; Corry Borst, Hoog- made; Leny van der Salm, Wou- brugge; Louise Spykers, Leiden; Mieneke de Wolf, Leiden; Nel Mom, Leiderdorp; Bep van Schie, War mond. Klas IIIB: Gea Cozün, Leiden; Jeannette Berveling, Leiden; Elly Bontje, Nieuwe Wetering; Trees Booms, Leiderdorp; Tineke van Dyk, Katwyk a. d. Rijn; Mieke van der Krogt, Zoeterwoude; Ineke van Kam pen, Katwyk a. d. Ryn; Henny van Latum, Leiden; Anny Loose, Stomp- wyk; Annelies Molenkamp, Katwijk a. d. Ryn; Nelly Raaphorst, Leiden; Corry van Santen, Stompwyk; Diny van Santen, Stompwyk; Marian Sicking, Warmond; Hanneke Sicking Warmond; Nelleke Slingerland, War mond; Corry van Swieten, Stomp wyk; Wilma Vogelenzang, Leiden; Tri* van da Wiel, Sassenheim. Mulo-examens Leiden Geslaagd voor het Mulo-diploma A de dames M. Kloos, M. C. Krijgsman, N. H. Kwakernaak, M. A. Haasnoot, M. Heyligers uit Katwyk; A. A. H. Plug*, L. Smit*, C. Spies*, I. M. Rodenburg*, T. A. A. van Duin*, M. van Egmond* uit Noordwyk; J. C. Brouwer*, H. S. H. de Geus* uit Lei derdorp; P. Burggraaf* uit Zoeter woude; T. S. Holle, Noordwyk; M. E. de Koning, E. de Jong, C. Jansen, Voorschoten; L. van Dam, Bodegra ven; J. J. van der Niet, Noordwijk; A. de Jong, Voorschoten; M. Martijn, J. S. Verhoeven, M. C. Voortman, Leiden; A. R. Scholte, A. v. Schot horst, J. M. A. Sjaardema, J. H. A. Spyker, Bodegraven; M. H. Hul steede*, 's-Gravenhage; N. J. Paats, T. Stikkelorum*. L. C. J. A. Volkers, A. Hoorn, Leiden; M. v. der Kwaak*, Leiderdorp; A. Lugthart*. Katwyk a. Zee; P. van der Mey*, Valkenburg Z.-H.; A. S. P. Mlnnee*, Katwyk en de heren J. Hoek, L. W. Kouwenho- ven, Noordwyk; C. J. Grendel, Haar lemmermeer; W. A. T. Faber, Voor schoten; P. L. A. Ohlenschlager, C. F. W. Roelandse, F. S. Key, Noordwyk; J. de Jong, R. W. Web ber, Lelden; C. J. Rotteveel, Oegst geest; L. J. v. Vonderen, B. Hane- kamp, 's-Gravenhage; C. de Mol*, J. Nygh*. P. L. van Harlingsveld, B. J. van der Kooy, C. D. Kraayenoord, D. A. Ouwehand, H. J. Ouwehand, J. van der Plas, A. F. de Jong uit Kat wyk; P. Ramak*, C. B. A. Hoger- vorst*. Leiderdorp; J. v. Beelen*, Noordwyk. De kandidaten by wier naam een sterretje staat, behaalden tevens de aantekening middenstandsdiploma. Onze stadgenoot, de heer F. van Hoeken slaagde in Groningen voor het doctoraalexamen tandheelkunde. A. VAN EGMOND 40 JAAR BIJ S.L.F. De heer A. van Egmond, technisch hoofdambtenaar by de Sted. Licht fabrieken, herdacht gisteren het feit, dat hy 40 jaar geleden in dienst trad by deze fabrieken. In de directiekamer werd hem de oorkonde uitgereikt en mocht hy de felicitaties in ontvangst nemen van directeur en chefs. De plv. voor zitter van de Personeelsvereniging betrok mevrouw Van Egmond met bloemen in de hulde en deed zyn waardering voor de jubilaris verge zeld gaan van een geschenk. Ook in de kantine, waar collega's byeenkwamen, lieten velen van hen zich niet onbetuigd in waardering voor het werk en de collegialiteit van de heer Van Egmond, hetgeen werd onderstreept door de vele geschen ken. die werden aangeboden. Advertentie gouden verlovingsringen Constant. Love, Anjer, Deslree Juwelier v. d. WATER heelt ie. Haarlemmerstraat 18L Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. Altyd voordelig. '«Maandags gesloten.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3