Openstelling van ambten voor alle vrouw Canon Ballon in de ruimte ADM-KWEST1E „AFGEDAAN" Kerk moet sluiten gebrek aan financiën Kapel door brand verwoest Rijstopslagplaatsen van Vietcong ontdekt LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24| ^1* Herv. Synode - in eerste lezing - besluit Oud-minister mr. Teulings overleden (Van een onzer redacteuren) „Het zijn zware, vermoeiende vergaderingen geweest men kwam vier dagen achtereen van 's ochtends negen uur tot 's avonds elf uur, met kleine onderbrekingen bijeen maar toch ook weer zittingen, die verliepen in een goede sfeer en waarbij de discussies op een hoog peil stonden". Dit vertelde ons de praeses van de ge nerale synode der N. H. Kerk, dr. G. de Ru, gistermiddag direct na sluiting van de synode-zitting in het fraai gelegen Hydepark in de bossen van Driebergen. de vrouw in eerste lezing te aan vaarden, betekent nog niet, dat aan dit besluit reeds direct uitvoering wordt gegeven. Het wacht nog een lange weg. Eerst zal de Commissie voor kerkordelij ke zaken haar licht erover laten schijnen, waarna deze materie in de novembervergadering van de synode opnieuw aan de or de komt. Daarna komt het bij de 54 classes in behandeling en vervol gend wederom in de synode in haar voorjaarszitting. OPEN AVONDMAAL Vier dagen lang hebben de sy nodeleden in deze omgeving ge bogen gezeten over het belijden der kerk en over tal van princi piële, technische en financiële vraagstukken. Hoewel deze zittingen niet openbaar zijn na afloop van iedere zitting verscheen een pers verslag was het ditmaal voor het eerst, dat het breed-modera- men de pers ontving om, waar zulks nodig was, een toelichting te geven op de genomen beslui ten. Het gesprek, waaraan van' de zij- A* van het breed-moderamen o.m. deelnamen de praeses, de secretaris generaal, dr. Emmen en de se cretaris voor algemene zaken, ds. F. H. Landsman, mondde uit in een openhartige toelichting van de pro blemen, waarvoor kerkeraden, clas ses en synode zich in deze tyd ge steld zien. Hoe nu verder? Over de vraag „en hoe nu verder met het „open" oecumenische avond maal t.o.v. de R.K. Kerk" moest dr. Emmen even nadenken, waarop hij zijn antwoord voorzichtig al dus formuleerde „wellicht groeien wij ook daar nog naar toe". In het middelpunt van de discus- aie stond tijdens dit gesprek de vol ledige openstelling van het ambt voor de vrouw. Dit naar aanleiding van het feit, dat de synode zich gis termiddag in eerste lezing met 34 «temmen voor, 7 tegen en één blanco uitgesproken heeft voor open stelling van alle kerkelijke ambten voor de vrouw. Binnen een deel van de hervorm de kerk, met name by de gerefor meerde bond, bestaan ernstige be zwaren tegen openstelling van de ambten voor de vrouw. Een specia le commissie zal de kerkordelij ke wyzigingen, die door de openstelling van het ambt noodzakeiyk zyn, for muleren. Deze commissie zal zich te vens bezinnen op de vraag hoe men tegenmoet kan komen aan de be zwaren. Ds. L. Roetman, accessor van de generale synode deelde ons mee, dat dit geen gemakkeiyke opdracht zal zyn. De ambten van diaken en ouder ling zyn sinds 1958 al volledig voor de vrouw opengesteld. Voor vrouwe- ïyke predikanten echter was dit al leen het geval in byzondere situa ties, zoals b.v. een vrouweiyk domi nee in een diaconessenhuis of een bejaardentehuis. Nog een lange weg Het synodebesluit om deze volle dige openstelling van het ambt voor Satelliet zichtbaar als heldere ster De Amerikanen hebben gisteren met behulp van een Thor-Agena- raket een satelliet gelanceerd die tot een sterk verbeterde vorm van aard meting moet leiden. De bedoeling is dat het toestel, eenmaal in een cir- kelbaan over de polen op een hoogte van ongeveer 4,200 km gekomen, zich ontplooit tot een reusachtige ballon van dertig meter doorsnee met een dunne aluminiummantel en zo een der helderste objecten aan het fir mament wordt, 's Nachts zal de sa telliet even duideiyk te zien zyn als de Poolster. De Pageos-1, zoals de kunstmaan is gedoopt, bevat geen instrumenten. Hy dient uitsluitend als baken voor de eenenveertig posten over de ge hele wereld, waarvan er steeds en kele geiyktydig foto's van de satelliet zullen nemen die geschikt vergelij kingsmateriaal vormen ter vaststel ling van afmetingen en vorm van de aarde. De Pageos-I heeft een levens duur van vyf jaar. Het volgstation te Pretoria heeft de satelliet waargenomen en gefotogra feerd toen deze over Zuid-Afrika vloog. De ballon beeft zich volgens plan ontvouwd. De directie van de Amsterdamse Droogdok Maatschappy heeft van ochtend meegedeeld, dat de afdeling personeelszaken nog slechts enkele sollicaties van zondag wegens werk- weigering ontslagen arbeiders in be handeling heeft. Gisteren werden weer 120 ontslagenen (van de on geveer 150) in dienst genomen. „Er kunnen er nog enkelen byko- men, maar praktisch is de zaak vol ledig afgedaan", aldus de directie. Meer geld voor generale kas Met algemene stemmen heeft de synode een voorstel van de generale financiële raad goedgekeurd om de jaariykse bydragen van hervormden aan de generale kas te Verhogen van f 2,50 tot f 5,—. Nieuw zegel Op voorstel van het breed-mode ramen is een nieuw zegel voor de ge nerale synode van de N H. Kerk vastgesteld. Dit zegel wordt gebruikt om officiële stukken te zegelen en bovendien wordt een afzonderiyke zilveren penning geslagen die aan byzondere buitenlanders kan worden gegeven. Het bestaande zegel dateert van het begin van de 19de eeuw. De beeldhouwer Ernst Claus u*) Amsterdam heeft de nieuwe beelte nis voor het zegel en voor de pen ning ontworpen: een wyd vertakte cederboom, waaronder vogels van velerlei gevederte kunnen schuilen. Het is een bybels beeld van Gods Koninkrijk zoals dat in verschillen de bybelboeken voorkomt De woor den, die aangeven dat het een zegel van de Ned. Herv, Kerk is, en die tevens verwyzen naar bybelspreu- ken, die op het beeld betrekking hebben, zyn ln het latyn geplaatst ómdat de zilveren penning dikwijls aan buitenlandse relaties wordt ge geven. Advertentie Voor Baby POEDER - CREME - OLIE - ZEEP (Van onze correspondent) .,Het is bepaald onjuist, dat ik de leden van de Ned. Herv. Kerk. die niet aan hun financiële verplichtingen voldoen er uit zal willen gooien. Het is ook beslist niet de bedoeling ze als lid van de kerk te schrappen. We willen wel klare taal spreken en ook in de kerk zullen we de dingen hardop moeten zeggen. len we moeten sluiten? Maar al te goed beseft ds. Langstraat, dat het niet alleen gaat om zyn wijk, of om alleen de hervormde kerk van Arn hem, het is een landelyk probleem, dat de leden van de hervormde kerk niet aan hun financiële verplichtin gen voldoen. Toch delen zy in de pastorale zorg en dit gaat ten koste van de leden, die wel aan hun ver plichting voldoen. Overigens zyn het altijd weerdeze getrouwen op wie een beroep wordt gedaan. „En dan te bedenken, dat de leden, die we zouden kunnen rangschikken on der „geen belangstelling" ons per jaar over geheel Arnhem gerekend, ruim f26.000 aan administratieloon kosten. Daarom alleen al is het ge wettigd ze uit de kaartenbak te lich ten. Maar dat wil niet zeggen, dat wy ze niet meer helpen, wy staan overal en al tyd klaar om met liefde bijstand te verlenen". Wat de consequenties van een dergelyke be sluit zullen zyn ,is aldus ds. Lang straat, nog niet te overzien. Tot slot van ons vraaggesprek merkte ds. Langstraat op: „we willen iedereen aam 't nadenken zet ten, waarby het uitsluitend gaat om de vraag: doe je mee of niet". IN FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN Waar het in feite om gaat, is dat vele duizenden leden van de hervormde kerk geen gehoor ge ven aan de oproep tot het vol doen van de jaarlijkse vrijwillige bijdrage. Daar zullen we nu ein delijk eens iets aan moeten doen. Mijn idee is deze mensen te ru briceren onder een nieuw hoofd: geen belangstèlling"aldus ver telde ons ds. Johan Langstraat, wijkpredikant in Arnhem. Hij be nadrukte, dat het er vooral om gaat, dat de hervormde gemeente van Arnhem in bijzondere finan ciële moeilijkheden verkeert, vooral door de sterk gestegen kosten van de laatste jaren. Een voorbeeld daarvan is, dat de Goede Herderkapel in de wyk Kla- rendal per 1 juli zal moeten wor den gesloten als gevolg van de finan ciële nood. Dat is een besluit van de centrale kerkeraad. Deze kerk ligt buiten de wyk van ds. Langstraat, maar het is begrijpelyk dat dit hem met zorg vervult. Hy vraagt zich aan ook af: welke volgende kerk zul- Op 74-jarige leeftijd is gisteren In Vught overleden de oud-minister van Binnenlandse Zaken en oud-vi- ce-minister-president mr. F. G. C. J. M. Teulings. Mr. Teulings heeft in het openba re leven tal van functies bekleed. Hy was onder meer van 1929 tot 1948 lid van de Tweede Kamer, daarna van de Eerste Kamer, tot hy in 1949 minister van Binnenlandse Zaken werd. Na de regeringscrisis van 1951 werd hy vice-minister-pre sident. hetgeen hy bleef tot septem ber 1952, waarna hij weer zitting kreeg in de Eerste Kamer. Daarnaast is mr. Teulings voorzit ter geweest van de „Katholieke Ne derlandse Dagbladpers" en vice- voorzitter van de „Vereniging De Nederlandse Dagbladpers". Deze functies hielden verband met het feit dat hy, naast zyn politieke werkzaamheid, van 1920 tot 1938 het directeurschap uitoefende van de dag- en weekblad-uitgaven van de NV C. N. Teulings Koninkiyke Drukkeryen. Mr. Teulings was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Commandeur in de Orde van Oran je Nassau en drager van het Kruis van Groot Officier in de (kerkely- ke) orde van St.-Gregorius de Grote. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Ud'del L. Doppenberg te Wilsum (O.). Aangenomen naar Drumpt H. O. Sasse, kand. te Amsterdam; naar Delfstrahulzen c.a. H. F. Venema. kand. te Hellevoetsluis Bedankt voor Wagenlngen (vac. R. C. G. Troelstra) (toez.) mr. J. A. Vaan drager te Sneek. GEREF. KERKEN Beroepen te Onnen D. Bakker, kand. te Elndrhoven. Aangenomen naar Andel (N.B.) J. v. d. Linden, kand. te Hulzen (N.H.) die bedankte voor Abcoude. Hoogersmilde, Ottoland-Noordeloos en voor Rotteval- In psychiatrische inrichting in Etten Een felle brand heeft gistermid dag in nauweiyks een uur tijd de kapel vernield van de psychiatrische inrichting „St.-AntonJus" In Etten- Leur. Kort na twaalf uur werd er i alarm geslagen. Het dak van de ka pel, die plaats biedt aan ongeveer 150 personen, bleek in brand te staan. Het vuur breidde zich zo snel uit, dat reeds na tien minuten het brandende dak naar beneden kwam. De vrijwillige brandweer van Et- ten-Leur. die het vuur met tien stra len bestreed, kon de kapel niet meer redden, maar wist te voorkomen, dat het vuur zou overslaan naar een na- bygelegen vleugel met kamers van de verpleegden. Van de kapel bleven alleen de muren overeind. Door het kordate optreden van het personeel kon worden voorko men, dat er paniek uitbrak onder de ongeveer driehonderd patiënten, die juist op weg waren naar de eet zaal. Dorpsbewoners hielpen mee om nog uit de kapel te redden wat er te redden viel. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan als gevolg van werkzaam heden aan een naastgelegen vleugel die op het ogenblik gerestaureerd wordt. De schade, die door verzeke ring wordt gedekt, raamt men op on geveer f 500.000. Ernstige grafschennis in Limburgse Eysden (Van onze Roermondse correspondent) Opnieuw is een begraafplaats in Zuid-Limburg door vandalen op er gerlijke manier geschonden. In de nacht van woensdag cp donderdag moet dat zijn gebeurd. Meer dan dertig grafmonumenten in steen en ijzer zyn op het kleine kerkhof van Breust-Eysden omgetrokken en stukgeslagen. Het vandalisme werd pas gister middag ontdekt. Op enkele omgeval len grafstenen hadden de grafschen- ners met grote witte krytletters ge schreven: heil satan. De groep ryks- politie van het grensplaatsje Eysden is een nauwgezet onderzoek begon nen naar de dader of daders. Men heeft echter nog geen enkele eanwy- zing. d. Zanden. Van BeroepbaarC Damstraat 57 U Juni beroepbaar. Bedankt voor Nieuwe Pekela E. Groe- neruberg te Oppenhulzen. (Advertentie) Canonet QL de snel-Iaad-automaat de meest verkochte automaat ter wereld,nu met Quick Loading snel en foutloos inleggen van elk merk en elk type film((i patent); automatische belichtingsregeling met tijdkeuze totlj seconde; blokkering bij verkeerde belichting; 3 uitvoeringen schillend objectief vanaf 245, objectief bezien beter! Adventkerk (Doopsgezinde kerk): 10- 11 uur voorm. bijbellezing; 11-12 uur ds H. J. Smit te Dordrecht. Hockeycantlne sportpark Roomburg (ingang einde Asserstraat): Jazzsocie- telt Folk Beat 14. Kwartet Dik Vennlk. 8 urn- nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar landgoederen Koningshof en Elswout. 9.40 uur voorm. Auberge frangaise (Kloksteeg 19): Engelse en Amerikaanse volksliedjes door Colin Wllkei en John Peaxse. 8 u Baptlstengem. (Oude Rijn 5): Gem voor oorspronkelijk Christendom. Spr dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Dr. Van VoorthuyzenschoolPink stergemeente Spr. dhr. F. A. L. Poe- teray 3 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. (Advertentie) pr h n lntermue A ^•VationaAL BELEG N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND 50.000 bezoekers De manifesta tie van ambacht en persoonlyk vak manschap 1966 „By de tyd" in j Utrecht kan zich verheugen in een sterk toenemende publieke belang stelling. De secretaris van de mani festatie, drs. H. J. M. van de Laar. schat het totaal aantal bezoekers tot nu toe op 50.000. Verwacht mag wor den, aldus de heer Van de Laar, dat de komende twee dagen de toeloop naar de manifestatie het grootst zal zijn. Ook de internationale beroe- penwedstryden trekken veel publiek. Russen naar Nederland Maan dag komt op Schiphol een Russische delegatie aan. bestaande uit vyf le den van de Opperste Sowjet en drie begeleiders. De delegatie staat on der leiding van de heer J. W. Spiri- donow, voorzitter van de groep van de interparlementaire unie in de Op perste Sowjet. Dit bezoek is een on derdeel van een uitwisseling, ge organiseerd door de interparlemen taire unie. Dinsdag 5 juli keert het gezelschap naar de Sowjet-Unie te rug. Schapenscheerder gedood De 30-jarige schapenscheerder S. Elzinga, gehuwd en vader van twee kinderen is gistel-middag gedood toen hy by een landbouwer in Niehove een elektrische tondeuse in de hand nam. Vliegsucces Het onder Neder lands operationeel bevel staande Amerikaanse 32 ste luchtverdedi gingssquadron „Delta Daggers" gele gerd op Soesterberg en de twee op de vliegbasis Leeuwarden gesta tioneerde Nederlandse 322 en 323 squadrons Starfighters hebben de jaariykse grote luchtverdedigings- wedstryd voor Westeuropese lucht machten gewonnen. De Amerikanen en de Nederlanders namen deze week van de vliegbasis Twenthe af deel aan deze wedstrijd. Van de maxi maal 5400 punten die konden wor den behaald kregen de vliegers van de supersone „Delta Daggers" en „Starfighters" er 5321. Mevr. Donner terug Opgewekt over haar verblyf van drie dagen in Engeland en de activiteiten, die zy daar aan de dag heeft gelegd, keer de Irene Donner-van de Wetering, tweede op de kandidatenlyst van de provo's voor de gemeenteverkiezin gen, gisteravond op Schiphol terug, waar zij werd opgewacht door haar echtgenoot, de schaakmeester Jan- Hein Donner. Samen met gemeenteraadslid van Amsterdam, Bernhard de Vries was zij dinsdag op uitnodiging van de Britse vereniging „Destruction In Art Symposium" van Schiphol naar Londen vertrokken. Bernhard de Vries zal pas volgen de week naar Nederland terugkeren. Zestig tips na bankoverval De Utrechtse recherche heeft uit het hele land zestig tips binnengekre gen over de overval op de Amro- bank aan het Smaragdplein in Utrecht op vrydag 10 juni, waarby 120.000 gulden is buitgemaakt. De tips zyn nagegaan maar hebben de groep van vier man die het onder zoek in handen heeft, nog geen stap verder gebracht. Een expertise-bu reau heeft voor aanwijzingen die tot oplossing van deze overval kunnen leiden, twaalfduizend gulden belo ning uitgeloofd. Schoolhoofd in arfest Het'hoofd van een katholieke jongensschool in Wagenberg is gisteren in arrest ge steld, verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met jongens. Hy is naar Breda overgebracht en zou vandaag voor de réchtelr-com- mlssaris moeten verschynen." BUITENLAND Grensincident In de nacht van woensdag op donderdag heeft zich aan de grens tussen Israël en Liba non een grensincident voorgedaan, waarby een persoon werd gedood en een gewond. Het Libanese nationale persbureau zegt, dat by de wapen- stilstandslyn een detachement van het Libanese leger met een groep gewapende personen schoten heeft Luchtvaartpionier overleden Fernani Liore, een der pioniers van de Franse burgerluchtvaart, is op f HU begcn"metn he^mlkeTvan ZWCITC sldgPtl VOOl' COmmUUisteil Vermoeide Amerikaanse infan- bataljons buiten gevecht gesteld by 91 den. reseve-onderdelen voor auto's kreeg belangstelling voor de lucht vaart nadat hy een demonstratie had gezien van Louis Bleriot, de Fransman die als eerste over het Kanaal vloog. Liore was gespeciali seerd in watervliegtuigen. Gratis slepen in Italië Met in gang van gisteren zullen buitenland se toeristen in Italië behalve de zon nog iets gratis krygen. Indien de toe rist onderweg ergens in Italië pech krijgt moet hy 116 bellen en krygt hy gratis hulp De dienst werd ingericht door de Italiaanse vereni ging voor vreemdelingenverkeer en de Italiaanse automibielclub, die uit de dichtst nabygelegen post een re paratiewagen zal sturen. Indien de wagen by de post niet gerepareerd kan worden zal de wagen gratis tot maximaal 40 km versleept worden naar de dichtbyzynde hulppost van de autoclub of een garage. Chinees terechtgesteld Een „contra-revolutionair", Hoeang Tsji- sieng genaamd, is op 14 juni jl. in Doeroemtsji geëxecuteerd. Dit meld de het Dagblad van Sinkang giste ren. De man had zich overheidsgel den toegeëigend en getracht een functionaris die hem opnieuw moest opvoeden, te vermoorden, aldus het blad. Doodstraffen in Teheran Het militair gerechtshof in de Perzische hoofdstad Teheran heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen leden van de communistische party, de Toe- deh. Een vroegere luitenant werd wegens samenzwering tegen de staatsveiligheid en ondermyning van het moreel in het leger ter dood veroordeeld. Een gewezen omroeper van Radio-Peking werd op dezelfde beschuldigingen ter dood veroor deeld. Vyf andere beklaagden kre gen straffen variërend van ander half tot zeven jaar. Malariabestrijding Onder de Amerikaanse militairen in Zuid- Vietnam, die veel van malaria te iy- den hebben, boekt men goede resul taten met een middel, dat al jaren bij de bestrijding van lepra wordt gebruikt, DDS. Het percentage ma larialijders is door het gebruik van het middel tot de helft verminderd. teristen gingen gisteren door met het tellen van zakken rijst *n de „rijst- kom van Le Gro", waarschijnlijk de grootste opslagplaats van rijst van de Vietcong in Zuid-Vietnam. Toen de avond viel, hadden manschappen van de eerste Amerikaanse infante riedivisie naar schatting 1.450 ton ryst gevonden. De rijstvoorraad en een hoeveelheid vaten motorolie, mu nitie en sampans, werden dinsdag ontdekt. Het was de „rystkom van Le Gro" genoemd nadat luitenant-kolonel William le Gro, de inlichtingenoffi cier van de divisie, in mei had ge zegd dat dit gebied „een logische plaats zou zyn voor een opslagplaats voor de Vietcong". De infanteristen hadden het toen echter te druk met hun gevechtsacties in het gebied. De opslagplaats is gevonden langs de ri vier de Saigon op 80 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad. SAS-staking geëindigd De sta king by de Scandinavische lucht- vaartmaatschappy SAS is gisteren beëindigd, zy heeft negen dagen ge duurd. De vereniging van Zweedse vliegers verklaarde by verrassing dat ook zy akkoord gaat met de bemid deling in de omstreden tarief kwesties. Kosigin niet naar Zweden Het officiële bezoek aan Zweden van de Russische premier Kosigin, dat voor juli was vastgesteld, is uitge steld. In een brief aan premier Er- In nder schryft Kosigin dat onvoor ziene omstandigheden het bezoek op ae vastgestelde tyd onmogelyk ma ken. het grootste offensief, dat de Zuid- Vietnamese troepen dit jaar onder nomen hebben. De eerste divisie, die nog pas on langs in Da Nang en Hoeé ln verzet tegen de eigen regering was, liet we ten dat in de afgelopen drie dagen het grootste gedeelte van een Viet- cong-strijdmacht van duizend man buiten gevecht gesteld werd. Een woordvoerder van het Vietnamese le gerhoofdkwartier sprak van „een grote overwinning". Deze werd behaald ln de noor- deiykste provincie Qoeang Tri by de gedemilitariseerde zone tussen Noord en Zuid-Vietnam waar de commu nisten zich verschanst hadden in bolwerken welke nog dateren uit het begin van de jaren '50 toen de Fran sen tegen de Vietminh vochten. Een bataljon Vietcong werd vrij wel volledig weggevaagd terwyl een tweede bataljon zeer zware verliezen leed, aldus Amerikaanse officieren, die als adviseurs by de Zuidvietna- mese eerste infanteriedivisie zyn in gedeeld. De Vietnamese oproerpolitie en pa rachutisten hebben vandaag in Hoeé een aantal boeddhistische monniken gearresteerd en de twee belangrykste pagodes van Hoeé gesloten. De zwaar gewapende mannen van politie en parachutistenkorps legden alle ver keer naar en van de twee pagodes stil. Voor de toegangen van de pa godes werden prikkeldraadversper ringen aangelegd. De actie werden ondernomen om ae boeddhisten te beletten een rouw- oienst te houden voor een boeddhis tische non en een 17-jarlg boeddhis- WOENSDAG Garenmarkt: K en O-excqL Ede en Wagenlngem. 8 uur rhf0 Pieterskerk: Avondgebed. \m DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergj Jehovali's getuigen. 7.25 uur SchouwburgHol land-Pert tomime-theater o.l.v. Marctl 8.15 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „7 gouden manui Dagelijks 2.30, 7 en r" 2 15. 4.30, 7 en 9.15 ui l.uvor: „Nachtelijk gelijks 2.30, 7 en 9 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u Camera: „ZIJ die het lichti 18 j. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uui Rex: „Wat het daglicht nk gen kan". 18 J. Dagelijks 9 15 uur. Zondag 2.30. 4.45, Lilo: „077 ln operatie Bloc f 18 j. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i Studio: „De liefde van e 18 j. Dagelijks 2.30, 7 e Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15, tri Astra: Wassenaar „Zorba«j'a donderdag 8 uur; vrijdag 8Ïgr terdag 8 uur en zondag 8 ua|aa n'M 2.30 l „The Canadians". TENTOONSTELLING! D< hc toonste t 7-9.30 SL (Nleuv BoerhaavezaalTentoonsW Cl aches en schilderijen man: t/m 26 juni 3-€ nam. 27 en 28 juni 7-1 Galerie Walenkamp (Nleuv Tentoonstelling 10 x 10. 111 6 uur nam; zond., en man ten (tot 8 Juli). Lakenhal: Tentoonstelllni Metsu. Werkdagen 10 uur w 5 uur nam.; bovendien dorwk (tot 5 september). De Lakenhal: Dag. 10-5 uéb 1-5 u tu be germ useum (Pesthulnli MolenmuseumMolen 's maandags gesloten, dinsdaj dag, donderdag, vrijdag en van 10 tot 5 uur; zondag vas Rijksmuseum voor VolB (Steenstraat 1). Dag 10-17 dag? 13-17 uur Rijksmuseum voor Volki Tentoonstelling „De mens leven en bedrijf van de prehl mens in het verre en nabije Werkd. 10-17 uur; zond. 1! (tot 1 oktober) Rijksmuseum van OudhedK Ulks 10-5 uur: rond 1-5 uui Rijksmuseum voor de ge* der natuurwetenschappen: nu zond 1-4 uur Avond en nachtdienst der lp Geopend voor spoedeisende Centraal Apotheek, Breestraal 20552. Op zaterdag 25 Juni zij! den voor spoedeisende gevallet gens van 8 tot 12 uur boven opendDoeza Apotheek, Da 31, tel. 21313 en Haven Apotb ven 18. tel 20085 Apotheek R. van Breest Sm» te Leiderdorp Is de gehele opend. De Oegstgeestse Apotheek dag 26 Juni gesloten van 8 ui! 1 pSje" HAAG AGEND van 23 t/m 29 Juni VrUdag 24 Juni Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Festival Opera. Kurzaal, 20.15 uur. Joeg» Danstheater. Zaterdag 25 Juni Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Marceau. Kurzaal, 20.15 uur, Joegw Danstheater. Zondag 26 Juni I Kurzaal, 11.30 uur. Jan Wijt' Maandag 27 Juni Kon. Schouwburg, 20.15 uur,' lands Dans Theater. Dinsdag 28 Juni Kon. Schouwburg. 20.15 uur,1 Woensdag 29 Juni Kon. Schouwburg. 20.15 u® Leoneff. k Kurzaal. 20.15 uur, Spaans» DAGELIJKS Kurhaus Paviljoen, 20.15 uu sterdams Volkstoneel. RooieJ* Mont d'Or, 21.00 uur. Adel- tisch meisje, die zichzelf verbrand mendaal. Chante Claire (beh.uu hebben uit protest tegen de regering Odeon Theater. 20.15 uur. in Saigon en de steun die deze re- jn^|s|tóeg 20.15 uit en Flet Koster (beh. ma.). gering van de Amerikanen krygt.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2