LEIDERDORPSE JACHTHAVEN W ORDT GROTER leiderdorpse schoolkinderen behaalden het zwemdiploma VRIJDAG 24 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD Leiderdorpse zwembad De 1 'Sn dezer dagen zwemvaardig- Eoroeven afgenomen. Van de la- -'en zijn de navolgende leer- )T het diploma-A geslaagd: Hfleen Rasser. Ellen Kaning Alie Teylingen, Ineke v. Joolingen, «da Woelders, Addie Limburg. As- jj Landwier. Marianne Rietveld. Kransse. Jannie Peters ïonne Kossen. Ansje Dool, Joke v. Zwan, Ditta Jansen, Marja butte. Gertrude Meerburg. Ellen jelik,'sonja Verwey. Paula v. Bar- nn.Mary Coiyn, Anja Kauffeld, tkla de Jong. Anja v.d. Lubbe, t Bloemendaal. Loes Zierikzee, v.d- Zwan, Connie Langezaal, j Vesseur, Ilse v. Berkel, Joke its, Marian Zwetsloot, Carla Wes- Anja v.d. Hoek. Wim de Graaf, e v. Es, Jorien v.d. Wal, Marjo- Freken, Netty Post, Madeion idderman, Paul v. Straaten, Fred- Frljlink, Andries Osseman, Tjerk dghiemstra, Marten Hofker, Jan- Hogewoning, Ansje Rooda. Jan- t Barelds, Jeanette Fokkema, lila Szitas, Clementien Booms, be v. Haeften, Margriet Koetsier, B Wagenaar. Annemieke Dissel- p, Areke Rasser, Anneke Schild- it. IJbo Schutte, Fred Meis, Leo Uk, Fred Lamers, Jan den Hol s', Guus v. Tol, Wil Verhoog, i v.d. Zwan, Henk Bruins, Jan •Bulens, MatthUs Matze, Capar Jeroen Tissink, John Colijn, Sprey, Paul Theunissen, iming IJssenagger, Wilfried Leu- Jan v. Evert, Paul Dekker, Vic- RTamsteeker, Frans Zitman, Cor syn, Bert de Mey, Fred v. Reyn, Planting, Kees Walen, Wim v.d. t, Lex v. Kesteren, Leendert v. en, Rini v. Es, René v. Bellen, v.d. Poel, Cees Dokkum, Wim )s, Hans Schelling, Henk Braat, laid Pret, Peter de Vry, Jaap ipen, Nick Schelling. Hans Groe- Martin Loos, Peter Ulrich, '.Velzen. tor het B-diploma slaagden: f in Smelik, Hetty Peters, Ellen naar, Marianne Colijn, Nelleke Ippo, Margriet v. Barlingen, Joke Vreede, Francine Kats, Astrid Ds, Lineke Polderman, Joke Truy- Ansje Reyerse, Wilma v. Tol, rijke de Jong, Anja v.d. Nadort, Üke Ulrich, Marja Verspoor, thisca de Gunst, IJvonne Schem- Bouwke v. Zwieten, Martina werd. Marie José Vinkesteijn, nie v. Rossum, Mieke Pley, An- v. Lith, Liesbeth Pijpers, Anja tuyk, Ansje Vintges, Hannke Wel- ZOETER WOU DB jenen gebroken ij aanrijding de hoek van het Pieterskerkhof i Muskadelsteeg in Leiden had avond omstreeks zes uur een |ding plaats tussen een perso- ito en een 43-jarige bromf iet- Ét Voorschoten. De Voorschote die uit de Muskadelsteeg kwam, geen voorrang hebben verleend de personenauto. Hij brak bij de iig beide onderbenen. De E.H.D. tht hem naar het Academisch nhuis. Raadsagenda |ktt gemeenteraad van Zoeterwoude H woensdagavond om acht uur in obare vergadering by een ter be- ideling van de volgende agenda- iten: voorstel van B. en W. tot het taien van subsidie aan avond-ulo- oien te Leiden. Alsvoren tot ver- t van een stenen schuur op de Motewerf aan het waterleiding- kijf „De Rijnstreek". Alsvoren tot teelling van een onteigeningsplan enkele percelen grond gelegen bet bestemmingsplan „Industrie- Grote Polder". Alsvoren tot dng van een vergoeding aan lsnotulist en aan de secreta- van de raadscommissies. Wij van de gemeentebegroting. Bromfietser gewond •P de Hoge Rijndijk in Zoeterwou- ter hoogte van De Jongs Machi- tbriek, sloeg gistermiddag om- *ks vier uur een bromfietser uit Ben met zijn brommer over de Met een hersenschudding en ie andere verwondingen werd hij r het Academisch Ziekenhuis in len overgebracht. Voorstellen aan de raad en W. van Zoeterwoude stellen de raad voor een gedeelte van ®»terlalen-opslagplaats op de ge- entewerf met ingang van 1 juli 150 per jaar te verhuren aan waterleidingbedrijf ..De Rijn- dat er, voor het deze ruimte opslagplaats in gebruik neemt, de "ie reparaties aan wil verrichten. j^r de uitbreiding van diens ""unheden was het noodzake- gemeentesecretaris te ontlas- het maken van de notulen de raadsvergaderingen. Sinds 1 ®her 1965 wordt dat gedaan heer L. Q. v.d. Ham, ambte- w secreatrie. B. en W. stel- raad voor hem daarvoor een van f 250 per jaar te ge stellen B. en W. de raad voor tarissen van de raadscommis sie tot nu toe geen presentie - ontvingen, per vergadering een vnn f io te verlenen, ezien er geen bezwaren zijn ond stellen B. en W. de raad het plan tot onteigening van en in het bestemmingsplan "strieschap de Grote Polder" definitief goed te keuren. ling, Marian Turk. Ansje v. Nieuw- kerk, Ankerien Hokkeling, Margot Langenberg, Annke v. Veen, Inge v.d. Heuvel, Greetje Marijt, Lidy Hoogeveen. Wilfried Leune, Addy Meeuse, Addy v. Arkel Gerard v. Tol, Frits v. Koolbergen, Kees v.d. Zwan, Jan Dirk Bulens, Peter Glasbeek, Bram Kranenburg, Theo den Hollan der, Gert v. Wingerden, Onno Colijn, Fulco Neymeyer, Paul Theunissen, Jeroen Tissink, Timon v. Haeften, Ad Bonneur, Martien Zierikzee, John Colijn, Bouwe Sprey, Jan de Koning, Frans Ebskamp. Jan Wijfje, Harrie v. Dorenmaal, Jos Goddijn, Albert Hoogeveen. Roel v. Schalk, Frank Bieker, Rein Paulides, Coen Geyer Hanske Roorda, Joyce Smith, Hono- rée v.d. Ster, Monique Romunde, Els v.d. Stadt, Martijn Bulk, Henny v. Turnhout, Michel Stadler Nike Beem, Rob Noppen, Dick v.d. Bijl, Jeroen Slinger. Het C-diploma werd in de wacht- gesleept door: Anja Schutte, Francien v.d. Blij, Ti neke Schutte, Anne v. Driel, Henny Vegten, Willie Baak. Sjaneke Hiensch, Mar ion Deegenaars. Ma- thilde v. Teylingen, Ineke Brugman, Els Kooper, Petra Kooper, Joke Noordhoek, Jeanine Stol, Jeanette Galjaard Phyl Hoogeveen, Wies Piso. Sita v. Bemmelen. Wilma Vervoorn, Jolanda Ginjaar, Elaine Hamerling, Marike Zaalberg, Rineke Smit, Mar ja v.d. Wal, Jeanette v.d. Berg, Line ke Smith, Ellen Stockman, Leonie Noordervliet, Mieke Jacobs, Dien ja v. Bemmelen, Jos v. Grieken, Fred Lamers, Ronald v. Evert, Vincent Woelders, Kees v.d. Zwan, Jan Dirk Bulens, Marten Ris, Tijmen Rasser, Wim de Koning, Reinjan Zaalberg, Mattie Veldhuysen, Robbert Schie man, Han Schravendijk, Rudi Brug man. Ook de leerlingen van de Leider dorpse chr. uloschool namen aan het diplomazwemmen deel. De diploma's werden hier behaald door: A: Peter v.d. Heuvel, Guus Kluiw- stra, Herman Meerburg, Liesbeth Roest, Truus Teeuwen, Sonja Reibel, Marry v.d. Zwan, Henny v. Winkel, Fini Janssen, Marjo v.d. Buld, An nemieke Griffioen, Rita Kok, Richard Brouwer, Otto Ketel, Wim v.d. Brandeler, Jan Bogerd, Cor Kruit, Mare v.d. Brandeler, Wim Vergunst, Eric v.d. Wel. B: Trudy Zwemmer, Leny Korswa- gen, Gerda Kolderman, Jurrien Mo raal, Hetty de Boo, Alma v. Vliet, Prinselaar, Marionne v. Ingen-Sche- neuw, Marja v. Hoorn, Lieske v.d. Linden, Peter v.d. Heuvel. Mare v.d. Brandeler. Henk v. Driel, Gerad Talsma, Hemmo de Groot, Otto Ke tel, Jacques v. Aalst, Ad Hey, Jan Bogerd. Wim Vergunst Rob v.d. Lin den, Wim v.d. Brandeler. C: Wilma de Lange, Perla Prinse- laar, Coby v.d. Zwan, Lieske v.d. Linden, Rita v.d. Berg, Irene Keu zenkamp, Gerda Koster, Gerda Co- vé, Anneke Honders, Marja v.d. Goot, Wilma v. Beveren, Hanneke Rasser Cobie Siera, Coby v. Tilburg, Heieen v. Driel, Nolleke Filippo, Adri Anker, Rob Hali, Hemmo de Groot, Henk v.d. Kraan. Peter de Jong, Wim v.d. Leek, Dick v. Dalen, Peter v.d Heuvel, Jan Bogerd, Jacq v. Aalst Wim Vergruist, Hans Bijsterbosch Mare v.d. Brandeler, Elmer Koning. Wim v.d. Brandeler, Henk v. Driel. VOORSCHOTEN Rouwkoop had een goed jaar De jaarvergadering van de voetbal vereniging Rouwkoop in Voorschoten werd slechts door een dertigtal leden bezocht. De agenda vermeldde het aftreden van de vcrzltter, de heer P. Weduwer. De 1 Weduwer mo tiveerde zijn niet-l ikiesbaarst-elllng met de opmerking dat het nuttig ls, wanneer een frisse, jonge wind door de vereniging gaat waaien, dat hij reeds alle rangen en standen door lopen heeft in Rouwkoops voetbal wereld. Zowel bestuur als leden za gen geen kans een kandidaat naar voren te brengen, De heer Weduwer bezweek voor de aandrang en ver lengde zyn voorzitterschap tot 1 de cember van dit jaar. Rouwkoop is een gezonde vereni ging gebleven, financieel is het een heel goed jaar geweest, vooral door de activiteiten van de poolcommissie o.l.v. de heer D. Anker. Het leden tal liep iets terug. Sportief gezien was het ook een goed jaar. daar de strafcommissie het afgelopen jaar geen werk te doen kreeg. Over de resultaten, behaald in de afgelopen competitie, kon secretaris Rodenburg echter minder tevreden zijn. De jeugd deed het over het al gemeen goed, de senioren bleven be neden de maat. Zowel het eerste za terdagelftal '4de klasse KNVB* als het eerste zondagelftal (1ste klasse KNVB afd. Leiden) waren de gehele competitie in de nabyheid van de rode lantaarn. Oorzaken van de slechte resultaten werden gezocht in de minimale opkomst, bij de training en een gebrek aan volledige inzet de spelers. Als nieuwe trainer is aan getrokken de heer J. M. de Wegener uit Voorschoten, trainer van Tey DensamenwerkinB met de zuster vereniging SVLV is ook dit^jaar weer bijzonder goed geweest. Het verzoek van het bestuur aan het Sentoent*- bestuur van Voorschoten, om een overkanning te verkrijgen over de tribune^ is ingewilligd. De gemeen e zorgt voor materiaal en de verenl ging dient het zel£ te bouwen Ge sproken werd over sportieve uitwis seling met de Belgische gemeente Schoten. Het bestuur zal de mogelijk heden onderzoeken. WARMOND Wit-Gele Kruis wil contributie verhogen Dr. H- Walenkamp heeft tydens ce in het «'Ukgebouw gehouden le denvergadering van het Wlt-ueie Kruis, afdeling Warmond, medege deeld dat in de najaarsvergadering een voorstel tot verhoging van de contributie met ingang van 1 Ja"™*" 1967 zal worden behandeld. De kos tensttjging maakt dit noodzakelijk. Bovendien is de contributie sinds 1961 niet verhopgd. De penningmeester, de nee Zoetmelk, moest melding maken van een nadelig saldo van f 1365,23. Niet minder dan 4532 bezoeken werden door de wijkzuster gebracht zo uit het verslag van de secretaris. U De beltin! voor 1966 werd vast- gesteld en de aftredende ^stui^ den de dames O. Groene: R. Boersma, werden herkozen._Dank werd gebracht aan zuster Konijn voor de door haar verrichtte arbeid. Het ledental steeg van 702 tot 746. Dullens blijft bij Sittardia Willy Dullend, de jonge inter national en „voetballer van het Jaar", biyft bij Sittardia, de pas naar de ere-divisie gepromoveerde Limburgse club. Hedenmorgen heeft Dullens, voor wie vele verenigingen belangstelling hadden o.a. Feije- noord en Anderlecht waren serieuze gegadigden een nieuw contract bij Sittardia getekend. Falsificatie in „Paris Match" (Van onze correspondent in Bonn) Het Franse geïllustreerde week blad Paris Match, dat in Duit-sland als hoogst serieus wordt beschouwd, heeft in Bonn by na een diploma tiek schandaal veroorzaakt. In het nummer van 18 Juni was een repor tage opgenomen met het opschrift: „Dat zyn de nazi's van 1966. Hun succes maakt Duitsland onrustig. Zy hebben niets vergeten, zy hebben niets begrepen". De reportage was verlucht met veertien foto's, waar onder een aantal in kleur. Enige van de foto's toonden jonge Duitsers, in nazi-unoform, de arm op de ver trouwde wijze schuin omhoog ge richt en met een minuscuul borst- beeldje van Adolf Hitler in de hand. Twee dagen voor het verschynen van Paris Match waren de foto's ook verschenen in het Engelse dag blad Dailey Express, dat een oplaag van vier miljoen exemplaren heeft. Maar hoe men ook over de kop pen boven het artikel van Paris I Match mag oordelen, de foto's waren in elk geval een falsificatie: de re dacteuren van Paris Match hadden de uniformen gehuurd van de ui terst bizarre dr. Peter Breuer in Munchen, die specialist is in Nazi- uniformen en deze uit zyn verzame ling ook verkoopt en verhuurt. De tot de equipe van Paris Match be horende studenten hadden de uniformen van Breuer voor 200 mark gehuurd en waren ermee naar hun hotel gegaan. Daar ontstonden de foto's, die later zoveel opzien zou den baren. Dr. Beuer schudde by het zien van de foto's mismoedig het hoofd en bekende, dat de door hem uitgeleen de uniformen namaak waren, en juist in zijn werkplaats gereed ge komen voor anti-nazistische televi siefilm. die in Frankfurt zal worden opgenomen. De woordvoerder van de bondsre gering, staatssecretaris Von Ha- se, heeft zyn „schepste afkeuring' over de reportage in Paris Match uitgesproken en riep de persatta ché van de Franse ambassade in Bonn by zich om nog eens officieel het misnoegen van de bondsregering uit te spreken. ligplaat- meer behoefte bestaat sen voor kleinere boten heeft de grontmy een nieuw plan I ontwikkeld, dat voorziet in ligplaats i voor 40 kleinere boten. De kosten Aangezien ook dit gedeelte weer van uitvoering van het nieuwe plan ontworpen is door Grontmij N.V. I komen f. 2.000 lager te liggen dan stellen B. en W. voor het werk voor I van het eerder voorgelegde ontwerp, de begrotingsprijs op te dragen aan I De aan te leggen steiger wykt In J dit bedrijf en daartoe een krediet j zoverre af van het vorige plan, dat deze haaks op de kade langs de jachthaven zal komen te staan en dat aan weerszyden van de steiger afgemeerd kan worden, terwijl het vorige plan voorzag in een steiger, die evenwydig aan de kade liep en waaraan slechts aan één kant lig plaats gekozen kon worden. Het in dienen van dit nieuwe plan wil niet De Franse president De Gaul le is overal in de Sowjet-Unie hartelijk door de bevolking be groet, zoals deze foto uit de Si berische stad Nowosibirsk toont. Het Franse staatshoofd is daar gisteren per vliegtuig aangeko men. Medische diensten LEIDERDORP dokter H A. Blauwendraad, Hogewaard 4, Kou dekerk aan den Ryn, tel. 01714-208; zuster Van der Holst. W. G. Kruis, Hazerswoude <RD.), tel. 255. OEGSTGEEST dokter Reterink, tel. 50394. VOORSCHOTEN dokter J M. Abarbanel, Chopinlaan 32. tel 3875; van Wyk, Kon. Juliana- laan 32. melden 9.30 uur; za. apo theek Voorschoten. Leidseweg 66. tel. 2525: zo. Centraal apotheek. Breestr. ,74. Leiden, tel. 20552. lyke jachthaven. WARMOND dokter Bots, Voor- B. en W. stellen de raad voor te hout tel 02532-7393: zuster Mevssen, besluiten tot de aanleg van het twee- Jac van Beyerenweg 1. Voorhout, tel. In de vergadering van 28 februari zeggen, dat in de toekomst geen be- besloot de Leiderdorpse raad tot de hoefte meer zou bestaan aan een aanleg van het tweede gedeelte van steiger voor grote boten. Het tegen- de gemeentciyke jachthaven, naby deel is waar. de Does, over te gaan en de uitvoe- De watersportvereniging „Does- ring van dit werk te gunnen aan haven" zal de aan de tweede fase tandarts Grontmy N.V. in De Bilt voor de prijs verbonden kosten vergoeden, over- van f. 26.000. Door het maken van eenkomstig het bepaalde in de over- deze steiger zou het mogelijk zijn, eenkomst van het in bruikleen en dat nog 14 grote jachten in de haven I exploitatie geven van de gemeente zouden kunnen worden gemeerd. Er is echter gebleken, dat thans Daarom ëedeelte van de jachthaven, als mede tot het intrekken van het be sluit van 28 februari. f. 24.000 beschikbaar te stellen. LEIDERDORP Vernieuwingen aan ambtswoning WASSENAAR doktor A. F. F. Janse, Kerkstraat 42. tel. 3005; dok ter H. S. Boogaart. Storm van 's-Gravesandeweg 1, tel. 4466: Was- senaarse apotheek, Sohouwweg 32, tel. 2402; tandarts B. P. Hazenberg, Van Z van Nijeveltstraat 108, tel. 55?5. Beursoverzicht Philips onder f. 100; Olie zeer vast Amsterdam, 24 juni Het Damrak heeft vanmiddag tie beursweek afgesloten met een ver deelde stemming voor de internatio nale waarden. Hoofdzakelyk als ge volg van Amerikaans aanbod, waar tegenover niet voldoende kooplust aanwezig was, opende Philips op f 100.20 ruim f 1.beneden de voor gaande slotprijs. De brug van f 100 werd in benedenwaartse richting zonder slag of stoot doorbroken tot f 99.50. Dit betekende een laagtere cord sedert lange tyd voor Philips. KLM werd f 20 lager op 470 gead viseerd. Later trad voor Philips een koersherstel in waardoor de prys rond de f 100 bleef schommelen. De handel in dit fonds was actief. Kon. Olie gaf een ander geluid te horen op een prys van f 137,40, tegen giste ren 133,90 als slotprys. Later zakte Kon. Olie in, als gevolg van winst- nemingen, tot f 136,80, Het olie-aan deel sloot gisteren in Wall Street een volle dollar hoger hetgeen <r vanmiddag in Amsterdam een goede stimulans betekende. Vraag voor Zwitserse rekening van lokale zyde. alsmede dekkingsaankopen hebben tct de vaste stemming in de oliehoek by gedragen. Unilever hield het been goed styf op ca f 83 hetgeen een ver betering van 20 cent betekende. Ver der was AKU 2 punten hoger op 346';, terwyl voor Hoogovens 344 (onv) als advieskoers werd opgege ven. KLM is deze beursweek toch nog ruim f 20.— gulden omhoog ge gaan. Ook aandelen Lufthansa lagen flauw in de markt. Winstnemingen vooral in het laat ste beurshalfuur, veroorzaakten gis teren in Wall Street een vry forse koersdaling. Dit vooral voor de luchtvaart-aandelen die het zwaar te verduren hadden. Hierdoor moest ook KLM er een flinke veer laten met een koersdaling van ruim 7 dollar. De scheepvaartsector zette vanmid dag een streep onder de koersdaling van deze week. De stemming in deze afdeling was goed pryshoudend tot hoger. Het aandeel Paketvaart lag gevraagd. Dit op de binnenkort te verwachten mededelingen van de KPM over reorganisatieplannen. WISSELKOERSEN Londen 10.074—10.08; New York 3.61 3.61 VaMontreal 3<353*— 3.357s: Parijs 73.71473.76'.: Brus sel 7.247s—7.25 Frankfort 90.254 90.304; Stockholm 69,99—70.04; Zü- rich 83.714—83.764; Milaa.n 57.864 57.114; Kopenhagen 52.254 53.30 4; Oslo 50.47 4—50.52 4; We nen 13.99414.004; Lissabon 12.574 12.584. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag 24 juni 1966 ACTIEVE OBLIGATIES In de ambtswoning van de burge meester treden regelmatig ernstige daklekkages op. Deze brengen veel schade toe aan de plafonds, wanden en inrichting. Bij een door gemeen- De minister-president, mr. J. M. L tewerken ingesteld onderzoek is ge- AFSCHEIDSRECEPTIE VOOR PROF. MATHON 1.000. slot koers heden Tli. Cals, heeft prof. Th. E. E. H Mathon. luitenant-generaal b.d.. gis teravond de penning voor de civiele verdediging overhandigd. Dat ge schiedde tijdens een receptie van mi nister-president en mevrouw Cals in het Catshuis in Den Haag ter ge legenheid van prof. Mathons afscheid als ohef van de staf voor de civiele verdediging. In een oorkonde zegt de minister- president, dat prof. Mathon de pen- 2ljn njet meer jn de handel en zui verleend „uit erkentelijkheid ,mr. „Pm9altt mop„, bleken dat alle nokvorsten van de woning gescheurd liggen., doordat zij met draadnagels op de ruiter zijn bevestigd. Door dezelfde oorzaak tre den lekkages op langs de randen van het platdak. Dit mastiekdak. dat ongeveer 40 jaar oud is, is aan vernieuwing toe. De benodigde pannen voor het dak Ned. ning voor zijn buitengewone ambtsvervul ling als eerste chef van de staf voor j de civiele verdediging en voor zijn uitzonderlyke verdiensten bij de op- i touw van de civiele verdediging in en van de vorsten Nederland I nla^HoIrranrian nrnrrtcn croraom/ Onder de aanwezigen was prof Mathons opvolger, generaal-majoor E. R. d'Engelbronner. worden. De firma Nieuw Werklust io bereid gevonden deze pannen te ver vaardigen. De kosten van het vernieuwen van f. 5.209. Deze kosten dienen vermeer derd te worden met 104 voor loons verhogingen, kosten van de techni- LEIDERDORP Afscheid J. P. Planting Het hoofd van de chr. lagere school aan de Splinterlaan in Lei derdorp, de heer J. P. Planting, zal deze school met ingang van 1 juli aa. gaan verlaten, in verband met een benoeming ln Zwolle. Dinsdag avond 28 juni van 8.30-9.30 uur zal er in de aula van de school, gelegen heid worden geboden om afscheid te nemen van de heer en mevr. Plan ting. Ouderavond o.l. school In de openbare lagere Koningin julianaschool, aan de Kom van Aar- weg in Leiderdorp, zal dinsdag 28 juni een ouderavond worden gehou den, die in het teken van afscheid nemen van de leerlingen van de zes de klasse zal staan. De agenda ver meldt o.m. drie dansjes en opvoering van een toneelstukje. Schooljeugd uit met jevereniging De Oranjevereniging Leiderdorp heeft gisteren met vier autobussen met zesde klassers van alle lagere scholen het jaarlykse uitstapje ge- maakt. Schiphol, Artis. varen door de Am sterdamse grachten en nog tot be sluit een bezoek aan de speeltuin in Vlnkeveen, welk kind zou dat geen prachtige uitgaansdag vinden? Ze hebben dan ook volop genoten. Om half zeven kwamen allen weer be houden thuis. Oranje Lichaam gevonden in Duits vliegtuigwrak Bij de gisteren voortgezette werk zaamheden tot berging van het vlieg tuigwrak van een Duitse Heinkel- bommenwerper, die op 12 mei 1940 boven Woensdreoht-Ossendrecht werd neergeschoten door Franse jachtvliegtuigen, heeft men stoffe- ïyke resten aangetroffen. Deze zullen nader worden onderzocht. Voorlopig houdt men er rekening mee dat de nu gevonden resten een groot deel van het stoffeiyk overschot van één der in het wrak vermoede twee on derofficieren is. Er zal daarom wor den voortgegaan met bet uitgraven van het vliegtuig. Ook zyn vier bom men te voorschijn gebracht die een op scherp ingestelde ontsteking had- 'en. De bommen verkeerden nog in goede staat. De explosieven oprui mingsdienst zal trachten deze bom men ter plaatse te demonteren. WASSENAAR Excursie van 't Nut Het Wassenaarse Nutsdepar- tement heeft voor de maand juli weer een viertal excursies op het programma staan. Op donderdag 7 juli wordt een dagtocht gemaakt naar Zierikzee met 'n boottocht over de Oosterschelde naar het Veerse meer en Veere. Voor woensdag 13 juli staat een dagtocht door NoorU- Holland op het programma met een bezoek aan de Oudhollandse markt in Hoorn. Op woensdag 20 juli wordt een dagtocht gsmaakt naar Gorinchem met een boottocht over de Waal naar Slot Loevestein. Voor donderdag 28 juli wordt een middag- tocht georganiseerd naar de Loos- drechtse plassen en Oud-Loosdrecht. kosten worden, na afronding, ge raamd op f. 5.750. Daar hier sprake is van een fou tieve constructie kunnen de kosten van de te treffen voorzieningen by- geschreven worden op de boekwaar de van de ambtswoning. Het ligt in de bedoeling de verschillende werk zaamheden voor de winter uit te voe- B. en W. stellen de raad voor een bedrag van f. 5.750 voor bovenge noemde werkzaamheden te voteren. NOORDWIIK Gevaarlijke bocht Op de provinciale Herenweg in Noordwijk, ter hoogte van de Jo- hanna-lioeve, sloeg afgelopen nacht een personenauto, bestuurd door een 34-jarige kelner uit Den Haag, over de kop. Na een bermpaal te hebben ge ramd, kwam het voertuig in een sloot naast de weg terecht. De chauffeur raakte de macht over het stuur kwyt, toen hy ingehaald werd door een andere auto en afremde. De auto werd totaal vernield. De bei de inzittenden kwamen mpt. de schrik en een modderbad vry. Op dezelfde plaatse geraakte gis teren een personenauto, bestuurd door een 18-jarige bankwerker uit Katwyk, in de berm. De wagen sloeg tweemaal over de kop en bleef zwaar beschadigd in de sloot liggen. De chauffeur kwam ongedeerd uit het wrak tevoorschyn. In korte tyd is het voor de derde maal, dat in deze bocht, waarin over het algemeen veel te hard wordt ge reden, een auto van de weg raak te. Onlangs viel daarby een dode te betreuren. Ned. '66 6 4 96{g 96H Ned. '65 I 5 4 91A 914 Ned. '65 5 4 91A 914 j Ned. '64 54 874 874 Ned. '64 5 854 854 Ned. '58 4 4 87 874 j Ned '59 4 4 84 A 84 ig Ned. '60-1 44 85 4 8512 Ned. '60-11 4 4 83 824 Ned. '59 44 844 844 Ned. '60 44 81A 81 Ned. '61 4 4 81A 81 Vg Ned. '63 44 80 804 Ned. '62 4 78% 784 Ned. '47 34 71A 714 Ned. '53 I-II 34 83 83 Ned. '48 34 70 70 Ned. '50 I-II 3 4 704 704 Ned. '54 I-II 34 724 73 Ned. '55 I 34 72 A Ned. '55 II 34 79 884 Ned '37 3 814 81 Ned. Gb obi '46-3 814 814 Ned. dol. in. '47 3 894* 894 Ned. Inv. eert. 3 954 954 Indië '37 A 3 90S 894 Ned. wonbl. '57 6 944 944 N. wonbl. '58-'59 824 824 Ned wonbl '60 44 834 834 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 80' 81 Ver HVA-mij. 1234 1234 A.K.U 344% 346 Deli My. cert. 99.30 99* Hoogovens cert.. 344 344 Philips gem bez. 101.85 100.20 Unilever cert. 82.80 82.90 Dortse petr 6254 643 Kon P. <50 f 20) 133.95 137. Holl. Amer. Lijn 105 106 Java China Pak. 165 162 K.L.M 490 471 Kon. Ned. St.boot 884 884 Kon. Paket 171 174 Stoomv. Mij Ned. 1164 1164 Niev Goudr. cert. 974* 984 v Ommeren cert. 1814 1814 Kon. Rott. Lloyd 1334 133 N. Scheepv. Unie 1284 129 4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 34 854b 86 A'dam '48 3 4 84 4 84 4 R'dam '52 44 84 Bankwezen Bank N.G. '65-1 6 934 934 idem '65-11 6 93 4 934 idem '65-1 54 89 4 897ir idem '65-11 54 89 4 89 4 Idem '65 54 88 884 idem '58 5 4 884 884 idem '64 5 4 85 4 854 idem '58 5 85 854 idem '64-1 5 84 844 id. N.W.B. '54 4 4 86 4 86 4 ld. Rentespbr. '52 170 4 140 4 ld. ld. f 500 '57 1454 1444 Industr. Obligaties Philips Dol. '51 804 80 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden Premieleningen Alkmaar'58 2468 A'dam '53 3 1174 A'dam '51-1 24.. 824 824 A'dam '56-1 24.. 70 70 A'dam '56-11 24- 90 90 A'dam '56-111 2 4 85 4 87 A'dam '59 24 724 724 Breda '54 24 73 71 Dordrecht '56 24 68 674 Eindhoven '5^ 24 684 Enschede '54 24 69 694 Den Haag I'52 24 814 824 Idem II 24 90 884 R'dam '52-1 24 83 844 Idem II 24» 83 83 I Idem '57 2 4 80 4 794 Utrecht '52 24 98 96-4 Zuid-Holl. '57 24 814 814 Zuid-Holl. '59 24 814 82 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en Kredietinstellingen Interunie f 50,- 170 169 Nefo f 50.774 77 Robeco 204 203 Unitas f 50.-413 410 Ver. Bez. v '54 f 50 101.50 101.50 Europa I 10 pb 454 450 Alg. Bank Ned 240 239 Amro f 20.49 48.40 Cultuurbank 71 80 Holl. Bank U eert 1814 1814 Ned. Mid.bank 85 85.50 R.V.S. cert390 388 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 649 660 Berkel's Pat. 200 185 Borsumy68 694 Calve Delft eert. 665 6524 Dikkers en Ci 120x 117 Fokker 268'; 270 van Gelder Pap. 1064 1054 Kon Ned Grofsm 91 924 De Gruyter pref b 118 114 Holl. Constructie 300 Ing bur v. B.nyv. 127 1254 Internabio 230 230 v Kempen en Beg 121 Kon Zout Ketjen 533 524 Leidse Wols.rij 336b MUller en Co NB 2994 301 Ned. Kabelfabr.. 2974 295': Philips pref36.70 36.60 Rott Droogd My. 38 50 132 E.M.S170 168 Ver. Mach.fabr... 136 1344 Ver. Touwfabi293 Vihamy 1484 1484 Walvisvaart 72 714 Wernink's Bet.mij 148 148 Wilton Feyenoord 165 165'i v. Wyk Heringa 120x H8x Zaalberg 76x 754 MUnbouw en petroleum Biliton 2de r3984 3944' Kon. Petr. t. 20) 135.50 Amer. fondsen Canad. Pacific R 66767% Intern Nickel96 4 96 4 Anaconda 874 87 Bethlehem Steel 327 32 ,V Cities Service 464 474 Gen. Motors 804 80 Kennecott 114 1114 Republic Steel 384 384 Shell Oil 60 594 Union Pacific 37% 37% Un States Steel43 4 Ex dividend d Exclaim e Laten x

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19