„Liefde van blond j e" Ds. van Nieuwpoort ten grave gedragen Krommenie vinyl Opgaande lijn bij de Leidsclie W olspimierij Geslaagden voor het eindexamen Leidse ChrKweekschool Botsing bij Warmonderhek bromfietser zwaar gewond DAT HEEFT U HU NODIG... fplJDAG 17 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD iitlllllllllllilllllllllllillllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllUIIIIIIHtltHIHIIIIIIIII KNAPPE TSJECHISCHE FILM STUDIO Een knappe. Tsje chische prestatie: een film met een gezonde strekking, maar iegelijk zó door en door mense lijk, dat er een boeiend beeld ontstond van het leven in een kleine stad bij Praag, waar een zeer vermaarde schoenfabriek is gevestigd. In die fabriek werken tweeduizend meisjes en ongeveer tweehonderd voor het meren deel gehuwde mannen, een wan verhouding. waaraan het blijkt uit de gesprekken van de meisjes op de slaapzaal nodig iets moet worden gedaan. Ko misch is in deze Tsjchische film „De liefde van een blondje" beschrijving van aankomst en verblijf van soldaten-op-herha- lingsoefening, weliswaar verte genwoordigers van oudere „jaar gangen", maar toch een moge lijkheid tot contact met de man nelijke sekse. Dit alles is echter slechts inleiding om de sfeer te schetsen. Op een dansavond met de militairen ontmoet de hoofd rolspeelster Andula de pianist van het bandje Milda, een kleine van Bangkok LIDO Er wordt heus wel flink gestoken, geschoten en gemoord in „De gele tijger van Bangkok", maar het is, vooral in het begin, niet altijd erg dui delijk wie wie waarom te lijf gaat. We zitten al een heel eind in deze Duits-Thailandse co- produktie nagesynchroniseerd in het Engels), voordat er wat tekening in het verhaal begint te komen. En dat verhaal komt hierop neer, dat verschillende krachtpatsers met zeer verschil lende motieven op zoek zijn naar een klandestiene mijn in het Thaise oerwoud. De opzet van deze mijn verraadt de hand van de (film)maker: een concentra tiekamp met slavenarbeiders en een sadistisch regime. Echt een film voor „liefhebbers" van bruut geweld. Pussycat 55 TRIANON „What's new pussycat?", met fraaie rollen van Peter Sellers en Peter O'Tool. blijft nog een week. Terecht. Het is een hoogst on derhoudende filmkomedie vol dwaze pikanterie. Pianist Milda. de ..Don Juan" uit de Tsjechisch film ..De liefde van een blondje Don Juan, die van het ene neisje naar het andere fladdert, terwijl het meisje een duurzame band verwacht. Andula vindt het, na haar bezoek aan Milda's hotelkamer, de gewoonste zaak van de wereld, dat zjj het pianistje een week later in Praag gaat opzoeken. De ont moeting met zijn ouders, de thuiskomst van de lichtelijk aangeschoten jongen, de proble men van de beperkte slaapgele genheid en de ontdekking van het meisje, dat zij „nummer zoveel" is, zijn zó geestig en tegelijk zó gevoelig verteld, dat men van een tragi-komedie in optima forma kan spreken. Te rug bij haar vriendinnen vertelt Andula een opgesierd verhaal over haar ervaringen in Praag, maar zelf weet zij nu wat „het werkelijke leven" kan betekenen, als een meisje wat al te vlot op de avances van een jongen in gaat. üe onkwetsbare REX In „Kindar de on- kwetsbare" de kleurenfilm, g die deze week in het theater in Je Haarlemmerstraat draait staat centraal een oude wens- §j droom van de mensheid: on- g kwetsbaar zijn in de strijd. Dat g buitenkansje valt in deze film ten deel aan een stevige jonge man die wordt geboren als zoon van een rijke woestijnvorst. Zijn volk kan helaas niet direct de vruchten plukken van Kindars onkwetsbaarheid, want nauwe lijks een paar uur oud wordt hij ontvoerd naar de vijandelijke nomadenstam. Veel vechtpar tijen, veel sabelgekletter, veel dravende paarden en kamelen met daartussendoor de als een razende vechtende onkwetsbare Kindar. Ziedaar het recept voor deze spektakelfilm, die borg staat voor een opwindend bio- scoopje. Derek Flint LUXOR De kostelijke film Derek Flint, waarover wij ver leden week nogal juichend schreven, is geprolongeerd. Derek Flint speelt met zijn vijanden en met mooie meisjes, die hij maar niet van zich af kan hou den. Het is een vermakelijk werk net plezierige strijdtonelen, en daardoor een soort parodie op alle doodernstige spionagefilms. Onder grote belangstelling Het stoffelijk overschot van ds. F. van Nieuwpoort werd gistermiddag onder grote belangstelling op het kerkhof bij de Groene of Willebror- duskerk in Oegstgeest ten grave ge dragen. Vele buitenlandse studenten voornamelijk uit Azië en Afrika, brachten de predikant de laatste groet, evenals vele hervormde pre dikanten uit de classis Leiden. Aan wezig waren onder meer. ds. Bouter, ds. Achterberg, ds. Oppenhelmer en de gereformeerde predikant ds. Bo venberg. Aan de begrafenis ging een rouw dienst in de Groene kerk vooraf, waarin prof. dr. E. Jansen Schoon hoven voorging. Nadat van Psalm 103 de verzen 1, 5, 6 en 7 waren gezongen hield de voorganger aan de hand van Joh. 14 1-14 een predikatie. „Uw hart worde niet ontroerd", staat er in het evangelie, maar bij ons is dit thans wel het geval, ons hart* is in be roering. in verwarring gebracht. Ook Jezus' discipelen waren in verwarring, toen Jezus aankondigde de volgende dag te zullen sterven. Prof. Jansen Schoonhoven zei dat door het ster ven van Jezus, voor ons de weg tot de Vader is gebaand. Wij zijn in ver warring omdat hier een leven is afgebroken van een mens, die veel voor zijn naasten deed; zijn werk is niet afgemaakt. In zijn onopval lendheid was het werk van ds. Van Nieuwpoort bijzonder belangrijk, mo ge het op dezelfde voet worden voort gezet. aldus prof. Jansen Schoonho ven. Tot besluit van de dienst werd „A toi la gloire" gezongen. Aan de groeve werd van Gezang 217 vers 2 gezongen. De oudste zoon van de overleden predikant sprak na mens de familie woorden van dank. Mulo-examens Leiden Geslaagd voor het Mulo-diploma A de dames C. H. C. Lens, S. D. R. Mid dendorp, J. C. Miedema, M. E. v. d. Pompe, A. L. Lambinon, E. de Boer, M. J. v. d. Horst, J. M. de Groot. G. Koppen, J. Offerman, H. A. Seriier, H. de Wolf*. I. C. Heijmans. J. P. v. d. Horst*, R. M. Speksnijder*. J. Valk*. D. G. Wijtsma*, E. v. d. Boo- gaart* uit Leiden en de heren J. Jongejan*, J. M. Lut*, A. v. d. Berg, J. v. Berkel uit Leiden: J. Blom, A. D. W. v. d. Gugten, uit Katwijk, S. W. Lagendijk, Oegstgeest: H. Tege laar, J. S. G. Wartena, H. S. Wijma, J. E. Peesijn, A. R. v. Dam, R. I. Reijken, R. R. v. Slee, W. Smits, H. Dunsbergen, C. M. v. d. Ham, J. Ver ver, W. Sloos, F. Vitters, uit Leiden. Geslaagd voor het Mulo-diploma B de dames N. J. Hogewoning uit Zoe- terwoude en de heren F. Duivenvoor de, D. de Jong. R. Kemeling, W. Klinkenberg, M. van der Plas, uit Katwijk; P. Postmus uit Valkenburg; W. van Hemert uit Leiderdorp; J. Kok uit Koudekerk a. d. Rijn. De kandidaten bij wier naam een sterrtje staat, behaalden tevens de aantekening middenstandsdiploma. Door unieke structuur een volkomen nieuwe vloerbedekking I „Fiësta" (vinyl op vilt) Sprankelend-heldere kleuren en gouden glinste ringen*) mat-vlak oppervlak, waardoor vrijwel •géén onderhoud dóór-en-dóór dessin; daardoor ongekend slijtvast elastisch, warm-aanvoelend, geluiddempend in 7 kleuren, f 12,50 per m2, 200 cm breed Ga bij uw woninginrichter het com plete Krommenie vinyl stalenboek bekijken! Fiësta is ook zonder goudglinstertjes ver- I krijgbaar onder de naam Conchita, op onder- I laag van vilt of kurk. Advertentie MOOI WEER TERRASWEER! bü Hotel-Café-Restaurant „SEINPOST" NOORDWIJK AAN ZEE Kon. Wilhelmina Boulevard 17 Telefoon 01719—2515 Overdekte en onoverdekte terrassen, Vrij uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte en Midget Golfbaan. Stijgende omzet De man, die verdwijnen moest' CAMERA De gedachte om Hitchcocks meesterlijke „Man, die verdwijnen moest" naar Lei den terug te brengen, is kenne-' lijk een goed idee geweest. Daar van getuigt het feit, dat de directie van het theater aan de Hogewoerd heeft besloten deze bijzonder knap gemaakte film nog een week op het programma te houden. In de hoofdrollen Cary Grant, Eva Marie Saint en James Mason. ifzera acltryoen Zonnehuiscollecte De Vereniging „Het Zonnehuis" streeft naar het ideaal, in elke pro vincie een verpleeghuis te bouwen voor langdurige en chronische zieken en voor licht geestelijk gestoorden. Voor die getroffen medemensen dus, die moeilijk elders kunnen worden verpleegd, zoals dit noodzakelijk is. Zij doet dat ten behoeve van alle gezindten. Reeds een vijftal verpleeginrich tingen, z.g. Zonnehuizen, zijn in ons land in exploitatie; echter zijn nog vele honderden noodlijdenden, die geholpen dienen te worden. Van 20 tot en met 25 juni zullen collectanten langs de huizen komen om een bijdrage te vragen voor dit zo noodzakelijke werk. Mogen wij deze collecte in uw warme lefde aan bevelen? Wij weten, dat reeds veel wordt gevraagd, maar hebben toch vrijmoedigheid uw medewerking te vragen om ons ideaal, een Zonnehuis in elke provincie, te verwezenlijken. Gaven kunnen ook worden afge geven aan onderstaande adressen: Nic. v.d. Keur. Boerhaavelaan 30. W. Kramer. Lammenschansweg 112. I Nadat in de aandeelhoudersver- gadering van augustus 1965 reeds kon worden meegedeeld dat een kentering j ten goede merkbaar werd, heeft de I verdere ontwikkeling in het boek- I jaar 1965/1966 van de Leidsche Wol- j spinnerij N.V. (Neveda) een opgaande j lijn vertoond, waaruit een voortzet- ting van de voor 1964 verkregen om- i zet-ontplooiing mag worden gecon- j eludeerd- i Het Jaarverslag zegt nu, dat de po sitie van de onderneming op de diver se afzetmarkten een verdere verste viging heeft ondergaan. De toale omzet heeft die van vorig jaar verre overtroffen ondanks de wat terughou dende stemming in de eerste vier a vijf maanden. Het exploitatiessaldo is toegenomen van f 1.96 min tot f3,11 min. Als nettowinst resteert f 1.057,173 (v.j. f770.652). Het gewone aandelenkapitaal bleef gehand haafd op 5.736.200. Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van vijf tien tot twintig pet. Hiervan was reeds zes procent als interim betaalbaar gesteld, zodat nog 14 pet voor uitkering overblijft. De verwachtingen voor 1966 67 worden met enig optimisme tege- moetgezien hoewel men niet uit het oog mag verliezen, zegt het verslag, dat thans nog vele maanden voor de boeg liggen. De exportleveranties hebben in het afgelopen boekjaar zeer aanzienlijk tot het resultaten- cijfer bijgedragen. De gunstige ont wikkeling blijkt voorts, doordat het in 1964/65 bij de dochteronderneming in Lokeren geboekte verlies geheel kon worden ingehaald. Zelfs bleef hier nog een overschot ter verdere versterking van de reserves van dit bedrijf. De liquide middelen zijn ruim. zo dat de bestaande financiële behoeften hiermee voldoende gedekt zijn- De toegepaste waardering van de voor raden acht de raad van beheer een voldoende beveiliging te bieden tegen de risico's van de normale markt- schommelingen. Geslaagden Chr. Lyceum Aan het Chr. Lyceuf in Leiden ziji: geslaagd voor het eindexamen gym- nasiumy-alphaWim van Doornik, Voorschoten: Ellen v. d. Laan, Ryns- burg en voor het eindexamen gym- nasium-béta: Jan Albert Brink, Hazerswoude; Nelly Enserink, Lei den; Aart Fockens, Oegstgeest; Gideon Hekster. Oegstgeest; Dick van den Hout, Voorschoten; Mar ja Meerburg, Leiderdorp; Martijn van der Meulen, Wassenaar; Corry de Mooy, Noordwijk. Hoogste punt ulo-school Op dinsdag 21 juni zal het hoog ste punt bij de bouw van de r.k. ulo school aan de Surinamestraat te Lei den zijn bereikt. De aannemingsmaatschappij Van Heeswijk N.V. zorgt op deze dag voor het pannebier. Mejuffrouw Jolanda Mulder uit Leiden slaagde aan de Kon. Acade mie voor Beeldende Kunsten in Den Haag voor het examen tekenen en schilderen. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doctoraal ex. Ned. t. en 1. de heer F. E. A. Batten (A'dam) propadeutische godgeleerdheidde heren J. Bijl (Delft), cum laude, en N. K. Eikerbout (Leiden). Gouden doctoraten Mr. W. G. Klomp, herdenkt zondag het feit dat hij vijftig jaar geleden aan de Leidse Universiteit promo veerde tot doctor in de rechtsweten schap. Die dag is het eveneens vijf tig jaar geleden, dat mr. H. Land- berg, geboren te Batavia en thans j wonend te Hattem, aan deze Univer- i siteit promoveerde. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de facul teit der Wiskunde en Natuurweten schappen mej. E. Pees. geboren te Voorburg en thans wonend te Leiden. Het proefschrift was getiteld: „De genetische fijnstructuur van een ly sine gen bij aspergillus nidulans". Promotor was prof. dr. H. J. Gloor, idem de heer H. E. Schütte, geboren te Curasao (NA.) en thans wonend in Oegstgeest, assistent op de afde ling radiologie van het Academische Z ekenhuis Leiden, tot. doctor in de faculteit der geneeskunde op een proefschrift getiteld „De vascularisa- tie van de abdomiale aorta in ver band met atherosclerose (een micro- angiografisch en histologisch onder zoek van de menselijke abdominale aorta)". Promotor was prof. dr. M. Vink; idem de heer M. Knoester, ge boren te 's-Gravenhage en thans wonende in Vlaai-dingen, wetenschap pelijk medewerker in dienst van de Stichting F.O.M., tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurwe tenschappen op een proefschrift ge titeld „The heat of mixing of mode rately dense gases". Promotoren wa ren prof. dr. J. J. M. Beenakkers en prof. dr. K. W. Taconis. f Leidse Studenten boos over bezoek ambassadeur van Zuid-Afrika °e Leise Studenteraad heeft gis pen zijn verontwaardiging uitge sproken over het vriendschapsbezoek oat de ambassadeur van Zuid-Afri- J2 onlangs aan de Leidse Universi- kn heeft gebracht. In een motie, die door de studenten Vakbeweging *wd ingediend, vraagt de raad zich welke motieven de rector-magni- bewogen kunnen hebben een ile vertegenwoordiger te ont- n van een regering die het me- 'endeel van haar onderdanen on derwerpt aan openlijke discri minatie. Bovendien kreeg het bestuur van Ce raad opdracht er bij de univer sitaire overheid op aan te dringen de studenten in het vervolg vooraf raadplegen in dergelijke gevallen Zoekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten die de democratische gezindheid van de Leidse studenten in diskrediet kunnen brengen". De motie werd met een krappe meerderheid aange nomen. De volgende leerlingen van de Chr. Kweekschool in Leiden (tweede leer kring) zijn geslaagd voor het eind examen: mej. J. Admiraal, Katwijk aan Zee; mej. D. C. van Apeldoorn. Leiden; mej. I. L. Barreveld, Alphen a. d. Rijn; mej. C. van den Bosch.. Lisse; H. G. Breukelaar, Voorscho ten; E. Burgerjon, Voorschoten; mej A. M. Engelage, Zwammerdam; mej. A. de Graaf, Voorschoten; A. Haas noot, Katwijk aan Zee; mej. S. van Keeken, Bodegraven; R. H. de Kok, LeidschendamS. van Oosten, Lei den; C. J. M. van Pernis, Leiden; C. A. Pool, Leiden; mej. P. E. Rap mund, Voorschoten; mej. J. Trapman Voorburg; mej. J. H. Versteeg, Lei den; mej. I. van Vliet, Leiden; F. D. van Wijck, Leiderdorp; mej. S. Bate laan, Hazerswoude; R. van Gaaien, Leiden; B. de Geus. Alphen a. d. Rijn; mej. I. M. A. Goudsblom, Alphen a. d. Rijn; K. van Harten, Ter Aar; H. J. Heblij, Leiden; mej. I. A. Hilgers, Alphen a. d. Rijn; mej. G. C. Hofland. Alphen a. d. Rijn; L. Honsbeek, Leiden; mej. J. H. Jon kers, Zoetermeer; C. Kammeraat, Ter Aar; H. Kok. Leiden; mej. M. E. van der Kooi. Leiden; mej. C. M. J. Nachtwandelen De Leidse Wandelsportvereniging „Willen Is Kunnen" lid van de KNB v. LO en de Wandelkring Lei den) houdt van vrijdag 24 op za terdag; 25 juni a.s. voor de vierde maal een nachtwandeltocht over een afstand van 60 kilometer. Het par cours voert de deelnemers langs bos, duin en strand. De start heeft vrijdagavond tus sen 22.30 en 23.00 uur plaats vanuit de verenigingszaal in de Maria Gij- zensteeg (naast „De Overdekte", Haarlemmerstraat) De deelneming staat open voor dames en heren van 17 jaar en ouder, die bij het volbrengen van de tocht 'n speciaal ontworpen herin neringsstandaard ontvangen. Met inbegrip van de extra verzor ging onderweg (koffie, thee, fruit e-d.) bedraagt het inschrijfgeld f 4 per persoon. Gezien de steeds toe nemende belangstelling voor deze WIK-nachttocht (vorig jaar vol brachten 121 lange-afstand-tip- pelaars uit alle delen van ons land de tocht), verwachten de organisato ren ook nu weer een record-aantal inschrijvingen. Kwakernaak, Katwijk; mej. R. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; mej. Tj. Lijklema, Leiden; mej. J. J. Mussert, Leiden; mej. T. Nauta, Leiden; mej. H. H. Pit, Sassenheim; mej. I. Schimmel, Alphen a. d. Rijn; mej. W. de Visser, Leiden; mej. J. Ch. Voerman, Leiden; mej. W. Balkenen de, Lisse; mej. C. J. Berkheij, Kat wijk aan Zee; mej. M. M. H. Blijle- ven, Leiderdorp; mej. E. Ch. J. Don- kei-, Alphen a. d. Rijn; mej. J. Donker, Alphen a. d. Rijn; J. C. P. H. Eikerbout, Leiden; mej. G. M. Groot, Voorschoten; mej. N. M. Grubé, Katwijk aan Zee; mej. K. W. F. Hendriks, Leiden; J. J. Hoek, Katwijk aan Zee; mej. N. A. Ketfser. Leiden: W. D. J. de Koning, Oegst geest: J. W. A. Kort, Rijswijk (Z.-H.i, W. Kuyt, Katwijk aan Zee; mej. C. van der Laarse. Alphen a. d. Rijn; J. van der Leeden, Leiden; mej. M. W. van der Perk, Valkenburg (Z.-H P. Sleeboom, Leiderdorp; C. J. Splin ter, Hazerswoude: mej. J. van der Veen, Alphen a. d. Rijn; P. P. Veld huizen, Oegstgeest; H. Vis, Bode graven: mej. H. van Vliet, Alphen a. d. Rijn: mej. C. Willemse. Leiden; mei. J .e Best. Katwijk aan Zee; mej. A. E. Buijs, Katwijk aan Zee; mei. L. M. Crama, Noordwijk; mej. M. J. C. Hameeteman. Voorburg; C. Hors man, Lisse: mej. T. Jansen^ Leid schendam: mej. J. W. Kanbier, Lei den: P. J. Koelewijn, Boskoop; mej. E. C. Kreijenveld, Wassenaar: mej. J. Mulder. Wassenaar; mej. N. den Ouden, Alphen a. d. Rijn; H. J. Overbeeke, Nw. Vennep; mej. E. M. Plas, Leiderdorp; B. Raaphorst. Lei den: N. Raaphorst, Leiden; mej. J. M. Veldhoen, Alphen a. d. Rijn. Officiële pulilikaties Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie, kamer 125, is I nedergelegd ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden, de door de Raad dezer gemeente in zijn verga- i dering van 6 Juni 1966 vastgestelde I verordening, houdende wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting I 1953 1 (gem. blad no. 15), laatstelijk bij verordening van 9 mei gewijzigd Bij het Warmonderhek onder Oegstgeest Is vanochtend omstreeks kwart over acht een verkeersongeluk gebeurd, ten gevolge waarvan een jongeman uit Abbenes ernstig werd ge wond. De jongeman kwam met zijn bromfiets uit de richting War mond, toen hij werd aangereden door een (splinternieuwe) per sonenauto, die Uit de richting Oegstgeest naderde. De be stuurder van deze wagen, een 21-jarige Leidenaar. zou bij het linksaf slaan (richting Post- brug) geen voorrang hebben verleend aan de jeugdige brom fietser. De zwaargewonde jongeman is overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. De foto geeft een beeld van de ravage op de weg, kort na het ongeluk. (Foto L.D./Holvast) Deze wijziging houdt in, dat win kels waarin uitsluitend of in hoofd zaak verf of verfwaren plegen te wor- den verkocht, in plaats van op dins dag na 13 uur, voortaan op maandag vóór 13 uur voor het publiek gesloten 1 dienen te zijn. Lelden. 17 juni 1966. VERORDENING BETREFFENDE HET REGIONAAL WOONWAGEN KAMP TE LEIDEN I Burgemeester en Wethouders bren- i gen ter openbare kennis, dat op de se cretarie dier gemeente (kamer 222) voor een leder gedurende drie maan den ter inzage is gelegd de verorde ning betreffende het Regionaal woon wagenkamp te Lelden, vastgesteld bij besluit van de Raad van genoemde ge meente van 18 april 1966. Deze verordening houdt o.m. regels in voor de eigenaar of gebruiker van een woonwagen, die met zijn woonwa gen standplaats heeft ingenomen in het Regionaal Woonwagenkamp aan de Broekweg te Leiden. De verorde ning treedt in werking op 20 juni Lange spijkerbroeken voor jongens, vanaf 6,75 Korte jongens spijkerbroeken leeftijd 6 jaar 5,75 Klein stijging per maat. Kinder shorts vanaf 3.45 Lange dames pantalons kaky en lichtblauw 13,75 Heren weekenders bij ons de beste sortering, vanaf 9,95 Haarlemmerstraat 172 - 174 179 MIDZA

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3