Sterke actie in Indonesië tegen Chinese bevolking A RIANT RITMEESTE Elke week vertrekken honderden jonge Chinezen naar Peking GEYSER VAILLANT VAILLANT MET EEN ENKEL WOORD Kinderverlamming eist 50 levens HAAGSE AGENDA SPRINGT ER VÈR BOVEN UIT! ,eidóe C^Qcjencla LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 16 (Van onze correspondent in" Djakarta) De Nederlandse huisvrouw zou vreemd staan te kijken als de kruideniersbedrijven voor goed hun deuren sloten. Welnu, zo n situatie kan in Indonesië ontstaan wanneer de anti-Chi- nese acties leiden tot het vertrek van de Chinezen uit dit land. Zij vormen immers de middenstand van Indonesië. En op kleine schaal is het vertrek reeds be gonnen. Kort geleden ontmoette ik bijv. een groepje Chinezen uit Semarang en Salatiga, die. met medeneming van hun voornaam ste bezittingen, in drie autobus sen naar Djakarta waren geko men om de volgende dag per boot naar Hongkong door te rei zen. Het waren kleine hande laars en ambachtslieden. Elke week vertrekken er nu ongeveer 250 Chinezen uit Djakarta. In Indonesië wonen 1,5 miljoen Chinezen, die Chinees staatsburger zijn. Voorts zijn er twee a tweeën- eenhalfmiljoen Indonesische staats burgers van Chinese afkomst, hier populair „w.n.i." of„w.n." genoemd iw.n. betekent warga negara, ofte wel staatsburger). Wat Djakarta be- Een échte heet altijd 'n Heetwaterapparaat? U zegt direct GEYSER, omdat die eigen naam van VAILLANT al bijna een eeuw favoriet is - een begrip voor technische perfectie en degelijk heid, dus van trouwe dienst! Daarom: Voor heet water, warm of warmer water een échte Vaillant- Geyser, die U razendsnel bedient met wat U nodig hebt: In keuken, badkamer of douchecel - dat ge mak van heet water, dat een behoefte is geworden! Echt on misbaar! De VAILLANT-Badgeyser op èJie tappunten temperatuurregeling. In heel Europa: Geysers treft: volgens de immigratie-dienst zijn er hier op een inwonertal van S,5 miljoen 151.896 vreemdelingen. Van hen zijn er 141.671 Chinees staatsburger. Op elke 25 inwoners is er dus cén Chinees. Andere cijfers: negentig procent van de export van bevolkingsproduk- ten is in Chinese handen. Men schat dat de economie van het land voor zeventig procent in Chinese handen ligt. De Chinezen, die eveneens on- op het platteland vooral als geld schieters. Zij kopen de gewassen op, terwijl die nog op het veld staan en betalen de boeren daarvoor bij voor keur in natura- Het Nederland-In dische gouvernement heeft indertijd al geprobeerd de autochtone bevol king te beschermen door het kopen van gronden door niet-inheemsen, zoals Chinezen, Arabieren en Euro peanen, te verbieden en door de ope ning van volkskredietbanken. Het is duidelijk, dat de betekenis van de Chinese bevolkingsgroep niet in de eerste plaats moet worden ge zocht in haar aantal van drie of vier procent der Indonesische bevolking, maar vooral in haar economische be tekenis. En men kan zich voorstel len dat dit doorwerkt naar andere terreinen dan dat van de handel. Het komt bijvoorbeeld voor dat een middelbare school tachtig procent Chinese leerlingen heeft en slechts twintig procent autochtone indone- sische, een gevolg van het financieel overwicht bij het betalen van het zogenaamde „entree-geld". In 1964 waren er 25.000 gegadigden voor de universiteit Indonesia. Het aantal beschikbare plaatsen bedroeg slechts 1.200. Om aan deze situatie het hoofd te bieden, dienden de gegadigden een zwaar toelatingsexamen af te leggen ir> het Djakartaanse sportpaleis. Een Chinese jongen kon mij al vóór het examen vertellen dat hij geplaatst zou worden. Zijn ouders hadden er graag een scooter voor over gehad- De maatregelen, die de laatste tijd tegen de Chinezen worden genomen, verschillen plaatselijk. Het eerder genoemde groepje evacués had waar- I Oeganda, Tanganyika devolle zaken als gouden horloges en I (2^/6), Ned. Antillen: me. Opvallend was bij deze acties, dat er niet werd gestolen. Men sleep te alleen alle artikelen uit de win kels de straat op, ook bundels geld, en stak ze in brand- Die uitbarstin gen deden zich alleen voor in west- Java. Nu echter komen berichten over anti-Chinese activiteiten uit alle delen van Indonesië en dikwijls gaat het feller toe dan bij de aangehaalde Javaanse voorbeelden. Het bezetten van Chinese verenigingsgebouwen is een alledaagse zaak geworden. Toen ook de scholen dit lot ondergingen, bleef de regering niets anders over dan de honderden Chinese scholen in het gehele land te sluiten. Zij wa ren een haard van communistische indoctrinatie geworden. Aan de bestorming van de Ame rikaanse ambassade in Djakarta heb ben vooral leerlingen van dit soort scholen deelgenomen. Na de beëindi ging van hun studie hebben de mees te scholieren slechts één wens: naar China. De Indonesische immigratie dienst werkt daar steeds gaarne aan mee, met dien verstande dat vertrek kende Chinezen geen toestemming krjjgen terug te keren. Opgeruimd staat netjes. De ouders van de scho lieren spelen soms geen doorslagge vende rol: het nieuwe China wordt hun vader en moeder. de lekkere, mondfrisse pepermunt-dragee £J Cl. BINNENLAND drijf de periode van 3 juli tot en Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Charles Tellier" (21/6), „Rio Tunuyan" (24/6), Australië: „Koudekerk" (20/6), Bra zilië: „Charles Tellier" (21/6), Ca nada: „Arkadia" (19/6), „Rijndam" <21/6). Chili: „Socrates" <21/6) In- donesë: „Hoechst" (18/6), Kenya,W .Africa" „Theron" fototoestellen mee kunnen nemen. In (21/6) Suriname: „Dalbek" (22/6), Makassar op Celebes moesten de Verenigde Staten van Amerika: Chinezen hun huizen echter verlaten met achterlating van alle eigendom- behalve de kleren die zij droe gen. Zij zelf zijn nu in een soort concentratiekampen ondergebracht. Djakarta geeft nog een rustig beeld, maar in de havenstad Priok zijn anti-Chinese leuzen al verschenen, evenals in Buitenzorg. Invloed van Peking De systematische anti-Indonesi sche campagne, die radio-Peking de laatste tijd voert heeft haar uitwer king niet gemist. Het lijkt erop, dat Peking hoopt, dat het de Chinezen in Indonesië bijzonder slecht zal gaan. Begrijpelijkerwijs beijveren de ,w n."-Chinezen zich om straks niet jver één kam te worden geschoren met de Chinese staatsburgers. In massabijeenkomsten, o.a. in Medan, Djakarta, Soekaboemi en Buitenzorg, hebben zij niet alleen hun loyaliteit betuigd aan Indonesië en aan de staatsfilosofie van de „pantjasila", maar zelfs aangedrongen op het ver breken van de diplomatieke betrek kingen met Peking. In het algemeen kan van deze Chinese groep worden gezegd, dat zich thans wellicht de passiviteit uit het verleden wreekt, met name op politiek gebied. „W.n."-Chinezen hebben zich altijd verre van de po litiek gehouden. Van de ruim twee miljoen waren er slechts 250.000 aan gesloten bij de nu verboden Baperki, de partij van het parlementslid Siauw Giok-tjan, die het belang van zyn groep het best meende te kunnen dienen door een linkse koers te varen. En jarenlang was hij daar mee volledig in overeenstemming met de heersende mode. De Baperki en ook de PZI. en de marxistische Partindo-partij heb ben zich indertijd fel verzet tegen de activiteiten van een door het leger ingesteld „instituut voor de assimi latie", dat het Chinezen o.a. toe stond een Indonesische naam aan te nemen. Zij vonden toen president Soekarno aan hun zyde. Maar het zal niemand verbazen, dat dezer da gen op een grote bijeenkomst in Soe kaboemi maar liefst 6662 w.n."- Chinezen meedeelden een Indonesi sche naam te hebben aangenomen. Een groot bezwaar tegen de groep .Nieuw Amsterdam" (19/6), „Koren dijk" (22/6), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „„Zaankerk" (22/6). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Laboratorium Unilever Minis ter Biesheuvel heeft vandaag in Duiven bij Zevenaar het nieuwe la- boratorum van Unilever voor we tenschappelijk onderzoek op het ge bied van levensmiddelen geopend. De 200 personeelsleden van wie 40 academici hebben die plechtig heid niet afgewacht, maar zijn er al een tijd lang volop aan het werk. Hun belangstelling gaat uit naar groenten, fruit en vlees en op het ogenblik nog voor het overgrote deel naar de groenten. Sergeant verdronken In Merwede bij Gorinchem is gisteren de 21-jarige dienstplichtge sergeant W. J. M. Vervloet bij het zwemmen verdronken. Sergeant Vervloet terwijl hij geen dienst had, met eni ge vrienden gaan zwemmen. Hij werd door de stroom gegrepen en hoewel zijn vrienden nog poogden hem te redden, slaagden ze daar niet in. De sergeant woonde .in Worm er (NJH.). Hjj diende bij het 898ste ra diobataljon in Gorinchem, Jongen in Lek verdronken In de Lek bij Streefkerk is gistermiddag de 11-jarige Cor Verhoeff uit Streef kerk in het water verdwenen en naar men aanneemt verdronken. De jon gen was met een paar vriendjes langs de Lek aan het spelen. Toen een bal in het water terecht kwam en afdreef, ging Cor Verhoeff er achter aan. Op een tiental meters uit de kant riep hij om hulp en ver dween onder water. Marokkaan verdronken De 21- jarige in Gorinchem verblijvende Marokkaan Ali Ovahim, is bij het zwemmen in de rivier de Merwede verdronken. Woensdag is zonder re sultaat de gehele dag naar het li chaam gedregd. Hooischuur afgebrand Een felle uitslaande brand heeft gistermiddag omstreeks half zes een grote hooi schuur met veestalling van de land bouwer Esselink in Dalfsen in as ge legd. De gehele hooivoorraad, circa 200.000 pond, moet als verlo n "-Chinezen zou kunnen zijn, ren worden beschouwd, evenals de dat zij haar gesloten karakter be waart. Gemengde huwelijken met In donesiërs komen vrijwel niet voor. Waaraan echter moet worden toege voegd dat huwelijken tussen andere bevolkingsgroepen in Indonesië, tus sen Javanen en Sumatranen bijvoor beeld, ook zelden worden gesloten! Uit deze groep Chinezen komen overigens niet alleen handelaren voor, maar ook intellectuelen en kunstenaars. Relletjes grote schuur. De schade bedraagt enige tienduizenden guldens- De oor zaak is niet bekend. Volgens de eige naar is hooibroei uitgesloten. Ver moedelijk hebben kinderen met vuur De anti-Chinese relletjes, die al twee jaar geleden begonnen, zijn toen door president Soekarno veroor deeld als een verderfelijk radicalis- Bedrijfsongeval Een ongeval bij het ijzer- en staalbedrijf „Montan" in Dordrecht heeft gisteren het le ven gekost aan de 34-jarige Dordte- naar J. de Bruin. Het ongeluk ge beurde tijdens het verplaatsen met een hijskraan van een aantal ijzeren balken, waarbij een stapel van onge veer 2,5 ton omviel. De man raakte bekneld en was op slag dood. Vakantie Schilders Het bestuur van het bedrijfschap schildersbedrijf heeft voor 1967 voor het schildersbe- Koningin en provo Koningin Juliana heeft van de nieuwe hoogle raar in de criminologie aan de Rijksuniversiteit in Groningen, prof. dr, W. Buikhuisen, een uiteenzetting gehoord over het verschijnsel provo. De Koningin ontving de prof. Buik huisen, die de uitvinder is van de benaming „provo" gisteren ,tn Paleis Soestdijk. De hoogleraar aanvaardde vorige week zijn ambt aan de Rijks universiteit in Groningen met een rede over „criminologie en crimino logisch onderzoek". BUITENLAND Weer Amerikaanse hulp De Amerikaanse regerng heeft besloten de economische hulpverlening aan India en Pakistan te hervatten nu de vrede in Kasjmier is hersteld. Dit heeft het Amerikaanse ministerie v. Buitenlandse Zaken gisteren meege deeld. De Amerikaanse hulp aan beide landen was vorig jaar herfst stopgezet, toen het conflict over Kasjmier uitbrak. Hongaar veroordeeld Een voor malige Hongaarse dokter is tot zes tien maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens het schreven van tegen de staat gerichte opmerkingen in de kantlijn van boeken, die hij in een openbare leeszaal leende. De rechtbank in Miskolc (noordelyk- Hongarijet bevond dokter Janos Bri- nich schuldig aan „opruiing tegen de staat". Dr. Brinich kan in hoger be roep gaan. Televisie in Brits Hogerhuis Het Britse Hogerhuis heeft gisteren toestemming gegeven om bepaal de debatten rechtstreeks via de tele visie uit te zenden. Tegen het voor stel stemden eenendertig „peers", die vreesden dat hun Hogerhuis door televisie-uitzendingen in een „die rentuin" zal veranderen. Zesenvijf tig andere parlementsleden voelden echter wel voor het idee en gaven hun toestemming. Lord Egremont, een conservatief, had het voorstel in gediend en bij de verdediging her innerde hy er aan, dat zyn voorva der Sir William Wyndham in de 18- de eeuw het initiatief genomen had om journalisten tot het parlement toe te laten. Mao in byeenkomst De Chinese leider Mao Tse-toeng verkeer in goe de gezondheid en heeft onlangs in Peking een openbare byeenkomst bygewoond, aldus het persbureau Nieuw-China. Het was de derde maal sinds november dat het officiële persbureau van Peking melding maakt van Mao's verschyning in het openbaar. Uitbarsting Etna De Etna, de grootste en actiefste vulkaan in Europa, .is sedert dinsdag weer actief na een maand vrij rustig te zyn ge weest. Ook gisteren spoot er weer ge smolten gesteende uit de vulkaan. De eruptie begon dinsdag toen er een nieuwe krater ontstond op de noord- oostelyke helling van de 3.330 meter hoge Etna. De nieuwe krater is dichtby de krater van waaruit na 11 januari tachtig dagen lang lava heeft gestroomd. Fortuinlyke bliksem Giovanni Turinetti uit Turyn heeft blksem- snel geluk gehad. Hy hoorde dat een oud huisje dat hy bezit in Orbassa- no by Turyn door de bliksem was getroffen en schade had opgelopen. Toen hy gisteren kwam om de scha de op te nemen zag hy achter een gedeelteiyk ingestorte binnenmuur een oude kruik van aardewerk, waar in zich 47 gouden munten uit de 17-de eeuw bevonden. Turinetti ge looft dat de munten zyn verstopt in 1665 toen het dorp belegerd is. In de afgelopen dagen zUn in de Braziliaanse staat Ceara 50 kinderen aan kinderverlamming overleden, zo Is van de zyde van de openbare-ge- zondheidsdienst van deze staat mee gedeeld. In Fortalesa, de hoofdstad van Ceara, was het niet tot een epi demie gekomen. Alle kinderen waren daar twee maanden geleden tegen polio Ingeënt. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Gameren C. Treure te Hasselt: te Spijk-Losdorp (toez.) D. Bouwstra te Wltteveen; te Krul- nlngen B. Kaks te Capelle aan den IJssel; te Waddlnxveen (3de pred. sen-Oudkerk. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland 6. de Jong te Houten. GEREF. KERKEN Beroepen te Bussum (vak. H. Schut) S. A. Boonstra te Rijswijk (Z.H.); te Vlisslngen (vac. A. Ver schoor) B. G. d eValk te Heerenveen; te Doezum E van Wierum, kand. te Oudega (Sm.) die dit beroep ook aannam. GEREF. KERKEN' (vrijgemaakt) (Alberta. Cam GEREF. GEMEENTEN Tweetal te 's-Gravenhage-Zuld Hofman te Zeist en H. Rijksen te Gouda. OUD GEREF. GEMEENTEN in Nederl. PAUS ONTVING N.K.V.-LEDEN „Zeg tegen de Nederlanders, dat zy goede katholieken biyven". Deze woorden sprak Paus Paulus gister middag tot de vertegenwoordigers van het Nederlands Katholieke Vak verbond tydens een audiëntie in de Sint Pieter te Rome. De Paus zei deze woorden in het Frans tot pater Fidentius uit Eindhoven, één van de algemene leiders van de N.K.V.-Ro- mereis. Ruim 500 leden van het N.K.V. nemen aan deze reis deel ter herdenking van het 75-jarig bestaan van de pauselyk encycliek „Rerum Novarum". Tydens de audiëntie bood de heer P. J. J. van Hout, algemeen secretaris van het NKV, de Paus een cheque van f 5.000 aan voor de ker ken in de ontwikkelingslanden. De Paus toonde zich hiervoor zeer dank baar. Hy prees de sociale activiteiten van het NKV, speciaal alles dat wordt gedaan om de christeiyke geest onder de Nederlandse werknemers te bevorderen. De Paus overhandigde de algemeen secretaris van het NKV medailles voor de deelnemers aan de Rome reis, die zij als enigen van de 20.000 aanwezigen tydens de audiëntie kregen. HET CELIBAAT IN DE R.-K. KERK De R-K Kerk zou in de toekomst wellicht wat liberaler kunnen wor den door in bepaalde gevallen aan priesters een huweiyk toe te staan, doch dan slechts op de voorwaarde dat zy de lekenstatus krygen. In „Civilta Cattolica", een invloedrijke jezuiten-uitgave, schrijft Giuseppe de Rosa, dat het „nutteloos en ge- vaariyk is om veranderingen of ver zachtingen op lange of korte termyn te verwachten". Hoewel de kerk de problemen van de priesters in dit verband beseft, gelooft zy dat de op lossing niet gevonden kan worden in verlichting of afschaffing van het celibaat, aldus de schryver. Herben, de stopper van het Neder lands amateurteam en van Heer, voor wie de Belgische club Sint Trulden belangstelling had, heeft een contract getekend voor MVV. DONDERDAG 16 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Com pagnie Roger Planchon, Taruffe. VRIJDAG 17 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur. Com- ignle Roger Planchon, Taruffe. Kurzaal, 20.15 uur, Berlljna Phil- harmonisch Orkest. ZATERDAG 18 JUNI Kon Schouwburg, 20.15 uur, Düs- seldorfer Schauspielhaus. Kurzaal. 20.15 uur, Heidelbergs Koor. ZONDAG 19 JUNI Kon Schouwburg, 20.15 uur, Diis- seldorfer Schauspielhaus. Kurzaal, 11.30 uur, Sonate de Ca- DINSDAG 21 JUNI Kurzaal, 20.15 uur, Kon. Harmonie. WOENSDAG 22 JUNI HAAGSE BIOSCOPEN Apollo, Anna, 14 Ir. Asta, Dracula, 18 jr. Bijou. The collector, 18 Jr. Camera, Les enfants du paradis, 18 Jr. Capitol, Zorba de Griek, 18 Jr. Cineac, Zwerftocht door Tunesië. City, Spion tegen wil en dank, 14 Jr. Corso, Boeing boelng, 14 Jr. Du Midi, De eend en de cadlllac. a.l. Euro Cinema. Sound of music, a.l. Flora, De Titanen, 14 Jr. Hollywood, Gangsters ln Milaan, 18 jr. Krlterlon, Les baisers, 18 Jr. Metropole, Thunderball, 14 Jr. Odeon, Heerlijk duurt het langst, mu- Olympia, The VIPS, 14 Jr. Passage, De zonen van Katie Elder, 14 Jr. Rex, Het huis der begeerte, 18 Jr. Roxy, Gladiatoren ln de aanval. 14 Jr. Seinpost, Gehelmagente in Gibraltar. 14 Jr. Studio de Luxe, Le gendarme de St. Niet voor niets de meest verkochte sigaar in zijn klasse... geurig licht vól aroma Riant: de sigaar voor kenners IN DE GROENE DOOS DONDERDAG Hogewoerd 175. Dlenstvergadertng van Jehovahgetuigen. 7.25 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: B&hal-ge- spreksavond. 8 uur nam. H. Konlngskerk: Ruilclub 7.3010 uur nam. Lakenhal: Holland-Festival En semble Syntagma Muslcum o.l.v. Kees Otten. 8.15 uur nam. Oppenhelmstraat 8: Opening r.-k. kleuterschool. 3 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgezinde Kerk): 1011 uur voorm., bijbellezing; 1112 uur dhr. R. C. Paulus van Den Haag. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11 opening tentoonstelling „10 x 10". 4 Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Noord-Holland. 8 uur voorm. Leiderdorp (Doe6brug): K. en O.- molentocht per rondvaartboot o.l.v. dhr. A. Bleker Caarten. 1.30 uur nam. Sation N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Leiduin. 9.53 uur voorm. ZONDAG Dr. Van VoorthuyzenschoolPink stergemeente, Spr. dhr. F A. L. Poete- ray. 3 uur nam, Hogewoerd 175: Wachttorenstudie in Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur tm. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „De liefde van een blondje", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De gele tijger van Bangkok", I Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Kindar, de onkwetsbare", 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „De man die verdwijnen moest", 14 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.30 uur Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur Trianon: „What's new pussycat?", 18 Jaar, Dagelijks 2.30, 7 en 9 15 uur. Zon dag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra: dooi uur, vrijdag 8 uur, zaterdag' uur. zondag 7 en 9.15 uur, 18 Jaar. Zondagmiddag 2.30 uur, „0t tenvlag". TENTOONSTELLING!! De Lakenhal: Dag. 10-5 rc 1-5 uur Galerie Walenkamp (Nleutf Tentoonstelling van schilde Jacob Rits. (Dln6dag t/ra, r uur voorm. 6 uur nam. I juni). Lakenhal: Expositie Mij i Letterkunde 200-Jarig bestaa: 10—5 u: zond 1—5 u (Tot Legermuseum Pesthulslu uitzondering van zaterdag fl (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Voll (Steenstraat 1Dag 10-17 c aags 13-17 uur Rijksmuseum voor Tentoonstelling „De mens n leven en bedryf van de prei mens in het verre en nabijt Werkd. 10-17 uur; zo (tot 1 oktober). Rllksmuseum van OudhedK UJks 10-5 uur; zond 1-5 uffi Rllksmuseum voor de g* Avond- en nachtdienst der D Geopend voor spoedeisende! apotheek Herdlngh Blanü- woerd 171, tel. 20502. BIJ geen gehoor van a« specialist (of diens waarneem op doktersteletooD 22222. WEERRAPPOR» (Van hedenmorgen 7 Vlisslngen Eelde Dp Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt to tin chen Ztirich Genéve Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt half bew onbewolkt 2$ onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt on be wol kl motregen 'lalt bew onbewolkt licht hew half bew. on he wo. kt or bewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbe Arolkt onbewolkt iwaar bew. onbewolkt onbewolk' onbewolkt zwaar bew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2