Het land achter de bergen Persoonlijke leningen a contant vanaf f400.- ,tot f3000.- voor elk doel RDAG 16 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD fiCLIJKS mVOLGYERHAAL 9 Oorspronkelijk vernaai door JOHN BOLAND Iceek haar scherp aan, maar .tc geen zweem van Ironie; zij ^(toar opmerkingen op raar ge- ^TwelwllJende en oprechte toon Claymore dacht aan de zo- moderne muziek, die hij wel symfonie-orkesten had ho eren. De muziek van de componisten maakte hem, itgevoerd door een goed or- uit de kooi van het men- (cjbestaan; maar die moderne eën verschilden ten dele veel van het kabaal, waar in Herpoli was blootgesteld. ,jten heel wat platen met klas- |muziek in de blokhut wach- jls Leary had aangeschaft wat lore hem opgegeven had pla- (jg de voormalige bankdirecteur A dan zouden bevrijden uit de van de ingesneeuwde blokhut. voeten begonnen pijn te doen; t jaren was hij niet zo lang feen op de been geweest. De die bij hem opkwamen, stel- 'uit tot zij de verblijven van n bereikt hadden. Mohe- jlleerde hem op een stapel in de zaal met het gewelfde waar het feest was gege- ienden kwamen met bladen ïl en dranken bij hen. De wrevel, die Claymore had be- D, verdween terwijl hij at en in een gerieflijke houding en bn mooie vrouw naast zich. fcema had zich met hem uitge ven haar lichaam was zo dicht k zijne, dat hij haar warmte Zij was de koele onper- j gids niet meer, zij was een die hem aantrekkelijk vond. gemeend een minder bene- in te beginnen; nu bleken lingen, hem door zijn op- opgedrongen, nog aanwe- zijn. Hij zou het heerlijk heb- vonden, als Mohema hem in lotenheid van een kamer op Vijze tegemoet was gekomen, stond hem tegen, dat zij ginder de doorlopend stralende van een stuk of zes bedien- jeed. Hij vond het een min of beschamende vertoning, ji tot zijn ergernis bewust dat bh belachelijk maakte, schoof Sin haar af en nam een grote pijn. „Ik ik moet even gaan l hoe het met Leary is," mom- hij en stond met tegenzin op. vriend blijft nog wel een uur u kunt op dit ogenblik niets doen." Zü lachte mild. mogelijk is er iets, dat ik voor doen?" kwam h\j in verleiding, de te grijpen, die zij hem zo bood, maar de consequen- ikte hem af. Ik ik zou log een en ander over het issysteem horen", hakkelde lelijk werd Mohema weer de jsdeskundige en Claymore, op zijn gemak stelde haar vraag na de andere, hij een uur later zijn slaap- opzocht, vloekte hij zicrzelf had zich als een schooljon- jen; Mohema vond hem jk aardig en hij had van de leid gebruik moeten maken. en voorzichtigheid worstel- it elkaar. Er waren tot op dat in zijn leven maar twee geweest, goed beschouwd één vrouw, want zijn eerste fdheid was een gejaagde on verhouding geweest, kort en onbevredigend. Met Helen had lauwe hartstocht beleefd, die wdag nauwelijks een jaar had ïfd, daarna in overschillig- en ten slotte in kille haat was vond het dwaas van zichzelf, j zelfs maar overwoog een ver- met Mohema te beginnen, bijvoorbeeld best met Lydda getrouwd kunnen zijn. Hij had het haar willen vragen, maar was er niet toe gekomen; het leek hem verstan diger zich niet in gevoelssituaties te begeven, zeker niet, .indien zijn ver trek uit Yademos daardoor in ge vaar kon komen. Bovendien, als hij de Buitenwereld eenmaal zou heb ben bereikt, kon hij zich vrouwen, die niet minder waren dan Mohema, veroorloven zoveel hij wilde. Die laatste leugen kon hij zichzelf met de beste wil evenwel niet opdringen; hij besefte, dat er geen tweede vrouw als Mohema bestond. Leary werd wakker, toen Clay more de slaapkamer binnenkwam. De Canadees ging rechtop zitten en schudde verbaasd het hoofd, toen hij hoorde hoe laat het was. „Tjonge! Dat moet een straf drankje zijn ge weest, dat ik gisteravond naar bin nen heb geslagen." Hy keek naar Claymore op. „Waar heb jij ge zeten maat?" Hij luisterde aanvan kelijk, daarna sloeg zijn stemming om en kwam hy zyn bed uit. „Je wist, dat ik aan het vliegtuig wilde werken, waarom heb je me niet wak ker gemaakt? Een hele dag ver knoeid!" Claymore keek hem yzig aan. „Als jy eens ophield je telkens weer een stuk in je kraag te drinken „Man, praat er niet over! Een he le dag verknoeid!" Leary rekte zyn tengere lichaam uit. „jy zult wel niets aan de reparatie gedaan heb- nen? Nee, dacht ik al. jy zult je tyd wel weer aan die juf met die ge weldige boezem besteed hebben." Claymore draaide zich om, eer de Canadees kon zien, dat hy een bloed rode kleur kreeg. Hy voelde zyn wangen gloeien. „Ik heb me gedra gen zoals dat van een gast verwacht wordt," zei hy stug. „Ik heb me niet aangesteld." Leary grinnikte en was zyn uitval al weer vergeten. „Ach, maak daar over toch niet zo'n drukte. Het is gebeurd, is het niet? Als we dezelf- fout maar niet meer maken, maat." Hy gaapte. „Ik zou best een stukje eten lusten." Hy schar relde naar de badkamer en liet Clay more alleen. Twintig minuten later kwam de piloot gewassen en ge kleed weer binnen. „Dat was toch een gekke geschiedenis, jongen, gis teravond. Ik had niet eens veel ge dronken, maar ik was zo van de kaart". Hy keek met grote ogen naar Claymore's voorhoofd. „Nou, jy bent je bui al heel gauw kwyt- geraakt." (Wordt vervolgd; Wettelijk geregelde |i voorwaarden Geen kosten vooruit Vlotte, discrete afwikkeling, geheel schriftelijk 'n.v. Financiering-Maatschappij ALCO Postbus 3078-Rotterdam (Advertentie) Grootscheeps complot ontdekt! Het gerucht gaat dat er een groot scheeps complot tegen de mannen wordt gesmeed. De „slachtoffers" behoeven zich echter In het ge heel niet ongerust te maken - In tegendeel. Het gaat namelilk over een zeer vrolijke samenzwering, die ten doel heeft de vaders op vaderdag In het zonnetje te zet ten. Moeders en kinderen zullen daartoe In grote getale naar de markt optrekken, om daar hun vaderdag-geschenken te kopen. Straathandelaar en marktkoop man nemen van harte aan deze actie deel en zullen met hun ruime keus zeer veel tot het welslagen btjdrngen. En wie op de markt koopt, zal vader extra kunnen verwennen met een nóg leuker ca deau, omdat de prtJzen er zo laag zlJn. Ook kopen-voor-vaderdag doet u het voordeligst op de markt, want OP OE MARKT IS UW GULDEN EEN OAALOER WAARD I Vleesexport herstelt zich De export van vlees herstelt zich na de periode van mond- en klauw zeer. De uitvoer van varkensvlees naar Italië en Luxemburg byvoor- beeld is weer geheel vry, terwyi Bel gië en Prankryk openstaan voor al le varkensvlees dat afkomstig is uit ens land, uitgezonderd de provincie Overyssel. Voor West-Duitsland be staat op het ogenblik een gecom pliceerd systeem van voorwaarden, dat enigszins belemmerend werkt op onze export. Dit deelde de voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, mr. F. G. van Dijk, gisteren mee op een in Utrecht gehouden vergadering van het Produktschap- De totale ex port komt weer op gang, maar er bestaat nog een aanmerkelyk ver schil tussen de hoeveelheden vlees en vleeswaren die in de eerste vyf maanden van het vorig jaar. wer den uitgevoerd en onze export in de zelfde periode van dit jaar. Vorig jaar ging er 110.740 ton de grens over tegen 60.252 ton dit jaar. De varkensvleesprys op de bin nenlandse markt is de afgelopen week wat teruggelopen. De notering voor de week van 6 tot 11 juni be droeg f 2,75 tot f 2,78. Deze week no teerde men f 2.67 tot f 2.70 Man bij ruzie doodgestoken Tydens een burenruzie in Sittard heeft gistermiddag een 61-jarige man zyn 35-jarige buurman H. van de Ven met een mes in de hartstreek gestoken. De man overleed tydens zyn overbrenging naar het zieken huis in Sittard. Van de Ven was va der van zeven kinderen. Tussen de twee families bestonden reeds lang moeiiykheden. Rond twaalf uur kregen de kinderen over en weer ruzie tydens het spel. Op een gegeven ogenblik bemoeiden zich daarmee ook de moeders, en een 61- jarige mindervalide grootvader. Ty dens de heftige woordentwist kwam de 35-jarige vader C. van de Ven thuis en mengde zich eveneens in het twistgesprek. Over en weer wer den dreigementen geuit. Plotseling trok de grootvader een zakmes. Er ontstond een vechtparty, waarby de Jongere man dodehjke steken opliep. De dader is door de politie gearres teerd. PANDA EN DE MEESTER-GELDVERZAMELAAR 16. „Dat is reuze aardig van u!" zei Panda terwijl hij vol be- wondering naar de brug keek die zo handig door de robot over het ravijn heen was gebouwd. „Tjonge, daar zal iedereen blij mee zijn!" „Ik zal de vreugde nog doen toenemensprak de heer Geldma ker. „Kijk! Daar zijn de tolbomen! Niet alleen kan men nu over een prachtige brug rijden maar men smaakt bovendien het genoe gen, aan mijn geld-v er zameling bij te dragen! Komaan, we gaan eens kijken of alles naar bevrediging werkt!" Hij stapte in zijn auto gevolgd door de onthutste Panda, en ver volgde: „Leer van mij dat de ware geldverzamelaar nooit geld met zich meedraagt! Zodoende is er geen gevaar dat hij het uitgeeft en zijn collectie verkleint! Betalingen laat hij daarom altijd aan zijn as sistent over. Als je me daarom nu even twee florijnen geeft een voor deze automobiel en een voor onze robot-wagen dan kunnen we onze reis vervolgen!" M-maar is dat nu wel goed?" vroeg Panda onzeker. „Ik bedoel dit is uw tol en uw auto en het is mijn geld!" „Foei!" sprak de geldverzamelaar. „Je vergeet één ding, Panda! Op deze manier draag je bij aan ónze verzameling munten! bovendien dit is goed besteed RECHTER TIE EN DE MOORD OP DE LOTUSVIJVER 33. Tsjiao Tai rijdt snel terug naar de stad en nadert al gauw de Westelijke stadspoort. Het grootste deel van zijn opdracht zit er al op. Hij moet nu alleen nog de vader ondervragen van Meng Lan's huisjongen, de tuinman Hoe. Deze woont vlak naast de poort, en zodra Tsjiao Tai onder de poort doorgereden is, besluit hij bij een oude man op een bankje te informeren waar hij tuinman Hoe kan vinden. Hij stijgt af en stelt zijn vraag aan de oude man, die zich laat koesteren door de morgenzon. „De tuinman Hoe? Waar hebt u die voor nodig?" vraagt de oude, die Tsjiao Tai met zijn slimme oogjes aandachtig opneemt. ,,Ik moet hem enkele vragen stellen over zijn zoon", zegt Tsjiao Tai. ,jZijn zoon is huisjongen bij de vermoorde dichter Meng." „Gaat u dan maar zitten, want de tuinman Hoe ben ik zelf", zegt de oude. „Wilt u misschien een kop thee gebruiken?" „Nee, daar ik heb ik geen tijd voor", zegt Tsjiao Tai. „maar vertelt u mij eens, is uw zoon de gehele afgelopen nacht thuis geweest?" ,,Ik ben tenminste driemaal wakker gewor den van zijn gesnurk", zegt Hoe, „maar ik begrijp dat u hier bent gekomen om iets te horen, en ik weet toevallig iets dat u stellig belang zal inboezemen. Mijn zoon is erg zwijgzaam van aard, maar ik geloof dat ik het u beter kan vertellen". DUIVENSPORT P.V. De Reisduif Wedvlucht vanaf Orleans. In concours 93 duiven. Aankomst le duif 12.58.24 uur. Uit slag: 1-3-4 P. Mooten, 2-5 A. Pracht, 6 H. de Haas, 7-10 S. Koster, 8 A. Siera, 9. K. Passohier. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 544. „Zo groot was de kracht, waarmee aan de geldbeurs werd getrokken", zei Bram, „dat ik op het laatst hard moest lopen om hem bij te houden. Ik was vastbesloten om de beurs vast te blijven houden, wat er ook zou gebeuren. Maar plotseling struikelde ik over een verraderlijke boomstronk en daar lag ik languit in een peluwtje van wollig mos". ,,Deed je je pijn?", vroeg Karo medelijdend. „O. nee, dat niet. Maar mijn beurs was ik kwijt. Die vloog door het bos verder. En tussen de struiken hoorde ik eensklaps, een paar meter verder een uitroep van pijn en een duidelijke stem, die riep Tutu kwam eensklaps naar voren en zei met schelle stem: „Au bovenop mijn knikkerrrrr „Hè, laat Bram nou vertellen", zei Karo boos, maar Brammetje Fok zei: „Toch hoorde je nu precies de stem, die ik uit de struiken hoorde. En toch zei die stem precies hetzelfde. Want degene, die dat zei. was „Ikke", zei Tutu en Karo begreep nu, waar Bram en de pape gaai elkaar vroeger voor het eerst ontmoet hadden. Het was een pijnlijke belevenis geweest! I

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 27