s. Vol Kloosterman te oud Haast beste Nederlander SP O R T van vandaag p zalea Hanover klopt Vnne Emilie in 1.20.5 (Feijenoord verliest Van Gerven breekt 1500 m record van Wim Slijkhuis Toto-deelnemer te bescheiden In Dauphine Liberé ito! VVV in zak en as ^OERPAP 9 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD Weidse renner oopt nu op our de France Ook André van Middelkoop en Peter Heynig blijven thuis Met naar de Tour de l'Avenir je bent te oud jol Kloosterman, de Leidse amateur)wielrenner, zal die elf woorden ■meer vergeten: Toen ik het telefonisch van meneer Middelink, de scoach van de KNWU hoorde, hoogte ik eerst nog dat het een ver was. Zó oud ben ik toch nog niet, dacht ik. Maar ni i) weet ik het zeker. Ik ben precies één maand te oud satoren in Frankrijk bleek ik precies één maandje te oud te zijn, omdat alle renners die willen deelnemen boren moeten zijn na 31 december 1941". fertig dagen n van Nol Kloosterman kif seizoen de regelmatigste ren de Nederlandse amateur siekers" in duigen doen Ronde van de Toekomst, waar- hy op advies van KNWU-coach Middelink zijn laatste seizoen fde amateurs had afgestemd, is de 24-jarige Leidenaar (met els, Steevens en Wagtmans een keus), niet weggelegd: „Ik had hoop toen ik hoorde dat ik te i zou zijn. Immers, ook André van Jdelkoop en Peter Heynig zouden het lijstje worden afgevoerd en beiden 26 jaar. Ik ben pas 24 iar toen de Wieier Unie nog- i contact opnam met de organi- jtoefe voor den Bosch L nieuwe eerstë-divisieclub FC. t Bosch heeft van de KNVB een [e van fl 1-000.— en een baardelijke straf van een wed- [d zonder publiek met een proef- fvan een jaar opgelegd gekregen, jgtraf houdt verband met een in- tat enkele minuten voor het ein- [an de op Hemelvaartsdag in de [divisie B gespeelde voetbalwed- FC Den Bosch Limburgia toen twee Limburgse spelers ^nd raakten door een uit het pu- gegooide stok van een span- It, FC Den Bosch als thuisclub ^verantwoordelijk voor de hand de orde op het terrein. NOL KLOOSTERMAN oersen op Duindigt (Van onze medewerker) Een tijzonder fraaie zege behaalde (astasia Hanover in de 1600 meter van meet, betwist door 13 arden. In snel tempo nam Anne lilie de kop voor All Price en Zita Anastasia, die in het tweede ge was gestart, opereerde echter aan buitenzijde op volle snelheid, en ipte in een spannende eindstrijd in Anne Emilie met klein ver- ill. Bastogne werd derde voor Win- Q de openiragsdraverij behaalde v. Lubbe met Evaliene een prima tnf over een verrassende Danella in Elvera. Joop Ham toonde met rusozijn capaciteiten door in 1.25.8 inhilde N en Delphine W achter te houden, lopin (Heyman) zorgde in de der- pers voor een surprise (wi. f 7.50) eal Spencer ontnam kort voor de «p Cokkie van 's Gravenhof de ede plaats. karles H (Wagenaar jr.) bleef naai zonder fouten, nam in de Saintprijs spoedig het comman- sn finishte als eerste in 1.23.8 'ling Adrie V verwees Dirk de V f de derde plaats, ti de tweejarigen toonde Fouquet Uwhuis) zijn capaciteiten door >iola Kitty met grote voorsprong Moppen. ierling Van Dalen liet met Beau- 1 etar een prima verrichting zien. allerlaatste fase van de strijd hij met klein verschil het »fd buigen voor de in 1.24.7 triom- ïde Doortje Dartel (Wolfswinkel) de slotkoers kon Carla van luiden de 20 meter extra belasting goedmaken en deze moest de laten aan Boy Scotch, die een zege behaalde. het eerst startten de twee de volbloeds uit de boxen. Het ge- vrij goed al kostte het nogal moeite om de nerveuze dieren plaats te doen innemen. Spirit unmerzelt) won voor Garlic, Van Kraats kwam halverwege het eind met Polarca ten val. Ge- j'g waren de gevolgen niet ern- i want op een hem verschafte iets ging v. d. Kraats later door finish! Uitslage torton WiUiamspTijs: 1. Evaline, (R l 9 7obbe)' 2- Danella H, 3 2-70, pl. i.7o, 7 v.ov. 25.80. 'esuvloprijs: 1. Carus< 5.20, kop- -----x. uaruso (J. Ham). 9 2- B™nhilde N. 3. Delphine W, 91 xn 290, 14°- koPPel 32.50 2140, trio 356.20. ^Fezprijs1. Ohopin (P. Hey- 1.28.3, 2. Cereal Spencer. 3. Cok- [0^ Gravenhof, wl. 7.50, pl. 2.10. •jn.2 2' koppei 8.20, cov. 8.30. K^Satatnrys; 1. Chajries H, (J. TW ir-'- 1-23-8- 2- Darling Adrie- 3. Dirk de V, wi. 6.40. pl. 2.90 2.60. Rtii Pel 5-50- °°v' 4'7°. trio 366.90 h,,™!T?amiPrijs: 1- Fouquet (M lv^uSl; 1-34-7' 2- Fablola Kltty, 3 Bolla'™ha, wi. 1.90 pl. 1.40 1.5C PPPel 3 90, cov. 4.30 (naïos 2-prys: 1. Anastasia Hanover, mine' f pyi)- 1-203- 2- Anne 0 a ra S Bast°gne, wi. 6.50. pl. 2.20, b.50. koppel 18.60, cov. 11.20. Fauneprijs: 1. Doortje 1 Harllngen), 1.25.-, 2. Carla Cheetahprijs1. Spirit (A. Kam- merzelt1.02.8, 2. Garlic, 3. Good Friday S, wi. 2.40, pl. 2.90, 1.50, koppel 5.40, cov. 3.40. 8 Bagheerprijs: 1. Blizzard (G. Bier), toramzet 166.066. 185.40. Totalisa- Contact Nol Kloosterman zit echter even als verleden jaar, toen hy ook de hoogtepunt van het seizoen mistte niet bij de pakken neer. De Leide naar heeft op advies van bondscoach Middelink direct weer contact opge nomen met de Vlaardinger Piet Lie- brechts, die hem na afloop van de Ronde van Limburg een aanbod deed om bij het Belgische extra-sportieve merk „Solo" als prof te komen rijden. Liebrechts verzorger van Zesdaag se koning Peter Post liet toen zelfs doorschemeren dat er voor hem best een kansje inzat om met de ploeg van oud-wereldkampioen Rik van Looy naar de Tour de France te Ronde van Italië De voorlaatste etappe van de Ron de van Italië van Belluno naar Vit- torio Veneto (181 km) is gewonnen door de Italiaanse waterdrager Pie- tro Scandelli, die met ruim een kwartier voorsprong op zijn landge noot Lucillo Lievore de eindstreep passeerde. Gianni Motta, die met een achterstand van ruim 16% mi nuut op de winnaar als zesde fi nishte, behield de leiding in de al gemene rangschikking. De uitslag van de 21-ste etappe luidt: 1. Scandelli (It.) 181 km in 4.44-15, 2. Lievore (It.) 4.59.33, 3. Bariviera (It.) 5.00.45, 4- Partesotti <lt.) 5.00.46, 5. Ballini (It.) z.t. 6. Motta (It.) z.t., 7. Huysmans (Belg). 5-00.48, 8- Cornale (It.) z.t., 9. Tac- cone (It.) z.t. 10. Bitossi (It.) z.t. Het algemeen klassement: 1. Motta (It.) 106.24.35, 2. Zilioli (It.) op 3.57, 3. Anquetil (Fr.) op 4-40, 4. Jimenez (Sp-) op 5.44, 5. Gi- mondi (It.) op 6.47, 6. Balmamion op 7.27, 7. Adorni (It.) op 8.00, 8. Bitossi (It.) op 9.24, 9. Tac cone at.) op 11.42, 10. Maurer (Zwitserland) op 20.28- Atletieknieuws De Nederlandse kampioene en recordhoudster met 53.7 op de 400 dames, Hilda Slaman-Van Doorn, heeft gisteravond tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in het Charlety-stadion in Parijs de 400 m gewonnen in 54-6 sec. De Nederlandse atlete Janny v. Eijck-Vos bezette gisteravond bij at letiekwedstrijden in Menden op de meter dames de tweede plaats achter de Oostduitse Kleinau, die ;n tijd noteerde van 2 min. 9.3 :c. Voor Janny van Eijck-Vos we- :n de chronometers 2.10.3 aan. De Nijmegenaar Tom Fairley, Nederlands kampioen op de 1.500 meter steeple, heeft in het Nijmeeg se Goffertstadion met een tijd van min. 33.8 sec. een nieuw nationaal •ecord voor jongens gevestigd op de 3.000 meter. Het oude record stond sinds 28 juli 1963 met 8.38-4 op i van Ton Blok van Suomi. Vrijdag Hoe dat echter zal aflopen weet de toch wel bijzonder teleurgestelde Nol Kloosterman op dit ogenblik nog niet: „Vrydag hoor ik de uitslag. Maar ja, als het doorgaat zie ik er toch wel tegenop. Meneer Middelink raadde het me ook in eerste instantie (na afloop van de Ronde van Limburg in Stein) af om aan de Ronde van Frankrijk te beginnen. „Gekkenwerk, zelfmoord" vond hy. Enfin, nu heeft hy me aangeraden om het toch maar te doen. Ik zelf zie er toch wel tegenop. Ik heb nog nooit tussen die grote jon gens gereden en om dan maar zonder veel voorbereiding de Tour in te stappen We zullen wel zien hoe het afloopt. Wanneer het niet doorgaat zijn er in september nog al tijd de wereldkampioenschappen!" TENNISNIEUWS In de derde ronde van het dames enkelspel van de tenniskampioen schappen van West-Engeland te Bristol, heeft onze landgenote Betty Stöve een overwinning met 62, 36 63 behaald op de Australische Gail Sherriff. De Nederlandse kampioen Tom Okker won in de derde ronde van het heren-enkelspel van de tenniskam pioenschappen van Kent te Becken- ham met 97 64 van de Thailan der Nesto Gramatica. Ook Trudy Groenman zegevierde te Beckenham. Zij versloeg in de derde ronde van het dames-enkelspel Nell Truman, zuster van de bekende En gelse tennisspeelster Christine Tru man. met 6—2 4—6 6—4. Admira, de huidige leider in de Oostenrijkse competitie, heeft in Wenen beslag gelegd op de nationale beker door een overwinning in de finale op Rapid Wenen met 10. 1 nter totovoetbal In de tweede ronde van de inter- totovoetbalcompetitie heeft Feije noord gisteravond met 2-1 verlo ren van Lanerossi uit Vicenza. Alle drie doelpunten werden in de eerste speelhelft gemaakt. Lanerossi nam spoedig de leiding met een schot van midvoor Marschi na vyf minuten. In de twaalfde mi nuut scoorde Lanerossi opnieuw, dit maal uit een strafschop die werd ge nomen door linksbinnen Demarco. Fransen maakte het enige Feye- noord-doelpunt in de 28ste minuut. In de eerste helft overheerste de thuisclub. Feyenoord viel in de twee de helft voortdurend aan, maar de pogingen liepen dood op het sublie- e verdedigen van Terreni, de reser- -doelman van Lanerossi, die ten- ministe zes onhoudbaar schij nende schoten prachtig wegwerkte. Linksbinnen Harry Bild schoot in de laatste minuten keihard tegen de paal. De terugstuitende bal werd door midvoor Kruiver opgevangen en hard tegen de andere paal geknald Cricketprogramma Eerste klasse A: ACCBloemen- daal; HBSHermes DVS; Quick Hg VOC; Rood en Wit>-HCC. Eerste klasse B: ExcelsiorACC 2; HCC 2—Rood en Wit 2; De Krekels —Sparta; SCHC—VRA. 2de klasse BI: AjaxBCC Breda. 3de klasse C: Groen Geel 2-Ajax 2. 4de klasse A: Ajax 4ACC 5. 2de ronde knock-out competitie 11/6: ExcelsiorHermes DVS; Quick N.—HCC; BCC Breda—VOC; Victo- Rood en Wit; VRA—ACC; Quick H.HilversumKampongSCHC HBSSparta. Leiden-Delft- Amersfoort Stedenwedstrijd met kleiner programma In Delft wordt zaterdag de traditio nele stedenuitwisseling tussen Leiden, Amersfoort en Delft gehouden. Aan deze dertiende uitwisseling kleven echter nu reeds de byna traditionele organisatorische „schoonheidsfout jes" Pas sinds gisteren is men in Leiden en Amersfoort officieel op de hoogte van het programma en de speelvel den. Dat die toezending van de ge gevens op het allerlaatste ogenblik uit Delft de stedenontmoeting in de Prinsenstad niet in gevaar brengen, is te danken aan het feit dat men in Leiden en in Amersfoort reeds enige tijd geleden na een inleidende be spreking met de organisatie is be gonnen. Het was voor beide Sport stichtingen overigens wel een opluch ting om te constateren, dat er zich sinds het laatste contact met de Delftse sportraad in medio maart Volleybalploeg Het Nederlandse volleybalteam zal 14 juni in Aarle Rixtel en donderdag 16 juni in Amersfoort wedstrijden spelen tegen het nationale team van Tsj-Slowakye. De samenstelling van de Nederlandse ploeg luidt als volgt: Frank Oonstandse (Blokkeer), Dinko van der Stoep (Libanon), Hans Lod der (Oranje Nassau), Richard Onnes (Olihaco), Jacques de Vink, Jcop Tinkhof, Jurriaan Kooien (Blok keer), Jan Mulder (SIGI), Hans Jansen, Harry Veldhuis (AMVJ), Jan van der Hoek (Orawi) en Hans Valkenburg (Bekkerveld) géén ingrijpende wyzigingen in het programma hadden voorgedaan Op het programma van de der tiende uitwisseling staan dit jaar geen nieuwe sporten. Het toch al niet uitgebreide programma heeft zelfs een aderlating ondergaan: handbal is van de hjst afgevoerd. De wedstrij den, die in het studentensportcen trum van de TH aan de Berlageweg worden gehouden en om half vier beginnen, omvatten de volgende sporten: basketball, biljarten (geen Leidse afvaardiging), badminton, judo, korfbal, tafeltennis, turnen en voetbal. Leiden derde in stedenstrijd De 24ste en laatste party van de schaaktweekamp te Moskou om het wereldkampioenschap tussen de titel houder, de Rus Tlgram Petros jan, die op 12 punten staat en daarmee reeds zeker is van behoud van zyn titel, en zijn landgenoot Spasski, die 11 punten heeft, is woensdag na veertig zetten afgebroken. Sensatie in Den Haag De DWS-'er Hendrik Horn, deelnemer aan de toto van vorige week, heeft woensdag voor een kleine sen satie in het gebouw van de sport- totalisator in Den Haag zorgd. De Amsterdammer meldde dat hij acht wedstrijden goed had voorspeld en in aanmerking kwam voor de derde prijs, die hij ongetwijfeld met ve len zou moeten delen. Een controle van notaris Bolt wees echter uit dat de heer Horn veel te bescheiden was geweest. Hy bleek zyn formulier namelyk als enige feilloos te hebben in gevuld waardoor hy de eerste prijs opeiste, die ditmaal f 86.040,90 groot De melding van de heer Horn heeft minder prettige consequenties voor de tweede- en derde prijs winnaars, die anders ook de som mogen delen. De 44 deelnemers met één foute inslag krygen hierdoor niet ruim 2300 gulden in handen, doch bruto 1067 gulden. Ook de 342 kandidaten voor de derde prijs leden aanmer king verlies. Zij zullen geen 152 gulden ontvangen maar slechts f 68,-- per winnende kolom. De Spanjaard Francisco Gabica is slechts één dag leider gebleven in de Dauphine Liberé. Zijn jonge landgenoot Echevarriawiens rij den ook in de Ronde van Spanje al de aandacht trok, bekroonde in de grote bergetappe een imponerende solovlucht met een ritoverwin- ning. Zijn voorsprong op Gabica, die gelijk met o.a. Lucien Aimar Raymond Poulidor en onze landgenoot Kees Haast finishte, bedroeg 6.35 minuten en dat was net genoeg om de eerste plaats in het alge meen klassement over te nemen. LASTIGE COLS Wat de Nederlanders betreft: be halve Haast, die steeds aan de zyde van Poulidor en Gabica heeft ge klommen, moesten zy met een plaats in de achterhoede genoegen nemen In het algemeen klassement is Haast met een negende plaats de beste Ne derlander. Overigens was het aantal uitvallers in deze door de warmte gekenmerkte rit over zeer lastige cols, weer groot. Onder hen bevonden zich bekende renners als de Fransen Jeam Claude Lebaube en Louis Rostollon en we reldkampioen Tom Simpson. Scheiding De 72 overgebleven renners heb ben op de vier cols heel wat moeten „afzien". Een prille aanval van de Spaanse klimmer Galera veroorzaak te al vrij kort na de start een schei ding in het peloton. In die eerste pe riode klom ook Huub Zilverberg met de groten mee, maar de Brabander zou het tempo later niet meer kun- en volgen. Op de top van de Cote de Lauffrey was Galera's voorsprong van 4 minuten al teruggebracht tot 40 seconden. By de afdeling maakten Gomez del Moral, Momene, Miguel, Gonzales en de in het gezelschap van deze Spanjaarden uitstekend fiet sende Haast een einde aan de vlucht van Galera, die later ver zou terug vallen. Toen achtte Echevarria het moment gekomen. Samen met de Fransen Mastrotto en Letort en de Belg Van Schil bouwde hij snel een redelyke voorsprong op. Letort liet zich vervolgens terugzakken en vyf CEES HAAST beste Nederlander kilometer voor de top van de Col de San Sebastian demarreerde Echevar ria opnieuw. Mastrotto en Van Schil werden door de groep Poulidor opge slokt en uiteindelyk slaagde alleen de jonge Fransman Guimbard er nog in iets van de achterstand af te knab- Uitslag De uitslag van de rit, van Allevard les Bains naar Gap over een afstand van 186 kilometer, luidt: 1. Echevar ria (Sp.) 6.12.20; 2. Guimbard (Fr.) 6.16.50; 3. Mastrotto (Fr.) 6.18.52; 4. Van Schil (Belg.) 6.18.55; 5. Raymond (Fr.), 6. Airmar (Fr.), 7. Kees Haast (Nederland), 8. Gabica (Sp.), 9. Pou lidor (Fr.), 10. Theillieres (Fr.) allen z.t.; 38 Den Hertog (Ned.) 6.31.02; 43. Zilverberg (Ned.) 6.33.43; 53. Nydam (Ned.) 6.42.37; 54. Karstens (Ned.) 6.41.37; 55. Zoet (Ned.) 6.44.37. Algemeen klassement: 1. Echevar ria (Sp.) 30.31.45; 2. Gabica (Sp.) 30.31.54; 3. Guimbard (Fr.) 30.32.04; 4. Raymond (Fr.) 30.32.23; 5. Aimar (Fr.) 30.32.33; 6. Poulidor (Fr.) 30.32.39; 7. San Miguel (Sp.) 30.34.53; 8. Theilliere (Fr.) 30.36.20; 9. Haast (Ned.) 30.38.10; 10. Mastrotto (Fr.) 30.39.29; 24. Zilverberg (Ned.) 30.50.21, 29. Den Hartog (Ned.) 31.01.43; 30. Karstens (Ned.) 30.04.23; 42 Nydam (Ned.) 31.18.55; 56. Zoet (Ned.) 31.59. Rumoerige vergadering van Venlose vereniging Van acht tot twaalf woensdagavond, hebben circa driehonderd VVV-ers vergaderd over de vraag of de onlangs gedegradeerde Ven lose voetbalclub al dan niet zal blijven deelnemen aan het betaald voetbal of zal terugkeren naar de amateurs. Het had overigens meer iets weg van een teach-in, want soms schreeuwde men zeer luid en kwam zelfs een kapelaan, de geestelijke adviseur, op lawaaierige wij ze vertellen waaraan alles te wijten was. Neen, het werd er allemaal niet erg duidelijk op en na vier uur praten, van overleg was helemaal geen sprake, was de eigenlijke vraag nog steeds niet beantwoord. Het VVV-bestuur verlangde drie iaar lang telkens vijftig mille per jaar. Er waren wel vele sprekers doch slechts twee personen die en dan nog onder bepaalde voor waarden bereid waren VVV financieel te steunen. VVV zit derhalve nog in zak en as en hoopt alleen maar op een of ander wonder om de nodige geldmiddelen bij elkaar te krijgen, teneinde betaald voetbal in Venlo te kunnen laten doorgaan, want dat wil men toch zeer zeker wel. (Van a tletiekmedewer ker Het voor Leiden sinds 1944 legen darische record op de 1500 meter van de fameuze Wim Slykhuis, die in dat jaar Zuidhollands kampioen werd in de tyd van 3 min. 56 sec., werd gisteravond in Den Haag op glorieuze wijze doorbroken door het soepel draaiende duo Wim van Gerven Piet Beelen. De nieuwe recordhouder werd Van Gerven in 3.54,- maar zyn clubge noot bleef slechts 0,1 seconde by hem achter, zy zorgden hiermede voor de beste prestatie van de stedenwedstryd Den Haag-Rotterdam-Leiden-Gouda /Dordrecht, welke stryd in deze volg orde werd beëindigd. Viel deze ontmoeting als een be doelde selectiewedstryd voor een districtsploeg geheel in het water door het niet aan de start verschy- nen van vele cracks, degenen die er waren gebruikten de ideale omstan digheden voor prestatieverbetering. Snelle start Direct na het startschot trok Wim van Gerven er snel tussen uit. Slechts 60 seconden voor de eerste 400 meter maakten hem ruim los van Piet Beelen. Toen echter kwam deze pas los en na 600 meter nam hy de leiding over. Ongeveer 2.03,- voor de 800 meter opende gunstige perspectieven. Met nog 300 meter te gaan sprintte Wim van Gerven weer naar voren. Weer raakte Beelen los. Eerst op de laatste tientallen meters trachtte hy zyn clubgenoot weer in te halen maar hy kwam 0.1 seconde te kort. Van Ger ven had zyn naam op de Leidse recordlyst geschreven. Van een zeer goede kwaliteit ook was de 400 meter van Adriaan v. d. Molen, die hy op uitstekende wyze won in de tijd van 50,2 seconde, waarmede hy de officieuse tyd van j.l. zondag in de estafette opgeno men, thans waarmaakte. Wim van Gerven van De Spartaan uit Lisse rechtsgaat als eerste door de finish vóór zijn clubgenoot Piet Beelen na hun nek-aan-nek race op de 1500 me ter, die Van Gerven het Zuid- Hollandse record opleverde. Geen winst Op de andere nummers konden de vertegenwoordigers van de Leidse ploeg niet tot winst komen. Er wer den dan ook nog wel enige goede prestaties geleverd. De Rotterdam mer Steenkist liep b.v. een goede race op de 800 meter in 1.55.6, terwyl de dames op deze afstand niet onder deden door E. Kloos (R'dam) in 2.21.3 en Annet Veldhuizen (Leiden), die in 2.23.5 uitstekend party gaf: zy klopte Gerda van Kooten die tot 2.24.- kwam. Een steeds meer op de voorgrond tredende sprinter is de Haagse atleet Sieuwerd Haverhoek, die zowel de 100 als de 200 meter won in 11.3 resp. 22.5 sec. (windtegen). Eli Vermond op de 100 en Rob Buining 200 m. vielen voor Leiden niet uit de toon in resp. 11.6 en 23.1. Deze nummers werden by de dames gewonnen door de Haagse M. Jansen in 12.6 en 25.1 sec. Nieuw talent bleek te schuilen in de jongeman Hoffschreuder, pas enige weken lid van de Haagse Trek vogels, die by zyn tweede wedstrijd reeds tot 7.08 kwam op het nummer verspringen. Hiermede verwees hy routinier en oudkampioen Joop Kaat (6.86) naar de tweede plaats. Pechvogel was Jan van Heek, die twee speerworpen had van 63 meter, die echter door een aanvechtbare be slissing van een jurylid ongeldig wer den verklaard, waardoor hy tweede werd met 58.88 tegen de Rotterdam mer De Geus met 59.06 meter. Uitslag heren: 1. Den Haag 18728; 2. Rotterdam 18005; 3. Leiden 15797; 4. Gouda/Dord 13274. Dames: 1. Den Haag 17234; 2. Rot terdam 16376; 3. Leiden 13707; 4. Gouda/Dord 12123.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9