Ingrijpen in de investeringen Testpiloot Walker bi j ongeluk gedood Enny Mols-de Leeuwe 'op weg naar Amerika Turken wapens smokkelen over grens DONDERDAG 9 JUNI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Kloos doet suggesties .1 Contractueel vastgelegd sparen, il enige matiging van de verlangens H van minister Bogaers met betrekking 11 tot zijn bouwprogramma, een büdra- il Se Tan m'n'ster Veldkamp door uit- stel van de veranderingen in de so- Rl ciale verzekeringen en uitstel van de I, tweede fase van de belastingverla- II ging, zijn volgens de voorzitter van het N.V.V-, de heer A. H. Kloos, mo- - gelükheden voor een evenwichtiger aanpak van de problemen in 1967. Tijdens een gistermiddag op het R congres van de „Algemene bond van ambtenaren" in Amsterdam uitge sproken rede zei de heer Kloos, dat voor 1967 orde op zaken in onze over- spannen economische wereld moet worden gesteld. Ook moet er een an der loonpolitiek systeem worden be- i dacht, omdat anders de loonpolitie ke chaos wel eens voor de deur kan staan. HU was van oordeel, dat het particuliere investerings- volume door maatregelen van ,de overheid moet worden terug gedrukt. Het is zün vaste overtui- 1 ging. dat het bedrüfsleven on- I danks de schaarste op de kapitaal markt meer nieuwe arbeidsplaatsen dan nodig is. Bij 65.000 bui tenlandse arbeidskrachten is er nog altijd een aantal onbezette plaatsen van 120.000. Diepte-investeringen, die de produktie per werknemer vergro ten, acht de heer Kloos acceptabel, maar breedte-investeringen die nieu- We arbeiders vragen moeten naar njn oordeel worden afgeremd. Alleen door ingrijpen in de inves- V\ teringen kan de spanning op de ar beidsmarkt worden weggenomen en bovendien de spanning op de kapi taalmarkt. Hij vindt dit de belang rijkste voorwaarde om te komen tot loonstijgingen die wat dichter in de buurt van de produktiestijging lig gen dan in afgelopen jaren het ge is geweest. De heer Kloos stelde voorts voor de huurverhoging te halveren of uit te stellen. De regering zal er naar zyn oor deel goed aan doen, geen nieuwe spanningen aan het loon- en prü- zenfront te introduceren door op al te ruime schaal aan het vrijheids beginsel van minister Bogaers ten aanzien van zijn liberalisatiebeleid toe te geven. Ook minister Veldkamp zal er volgens de heer Kloos goed aan doen, zich af te vragen wat de loonpolitieke consequenties zyn van de wyzigingen' in de sociale verzeke ring per 1 januari a.s. De N.V.V- voorzitter, die meedeelde dat het N.V.V. thans de grens van 560.000 leden ruimschoots is gepasseerd, be cijferde dat de economische uitkoms ten van 1966 zullen uitwyzen dat de reële koopkracht door de enorme prijsstijgingen slechts met 4y2 pet zal toenemen. De loonstyging zal dit jaar aan de forse kant zijn. Hij be groot het op 10 a 11 pet in totaal. NEDERLAND 1 NCRV: 6.30 uur Teleac, a Nieuwe vorm van wegenbelasting Ti (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gistermid dag de nieuwe wet op de motorrij- 'tuigenbelasting zonder hoofdelyke «stemming aangenomen. De motie van de liberaal Joekes waarin werd aan- gedrongen op verandering van de in gangsdata van de belastingtermynen jfwekelijk in plaats van twee-weke- werd niet in stemming ge- bracht. Staatssecretaris Hoefnagels zette uiteen, dat deze verandering de schatkist ee bnedrag van vier a vyf miljoen gulden zou kosten, waarop de heer Joekes zyn motie introk. Het amendement-Van Urk waarin werd voorgesteld de maximale loop- tijd van parkeermeters van twee op vier uur te brengen werd eveneens ingetrokken, omdat het volgens in diener meer bij het onderwerp Ver keer en Waterstaat thuishoorde. Het voorstel van de anti-revolutio- Kieft om bibliotheekbussen vrij stellen van motorrijtuigenbelasting werd aangenomen met steun van de 51 K.V.P., de P.vdA.-, de A.R.P.. de htfP.S.P. en de C.P.N. Het voorstel van - oe K.V.P.-er Horsman om restitutie V van belasting over halve maanden in plaats van hele maanden moge- Jd lijk te maken, werd zonder hoofde- tv lyke stemming aangenomen if te Recordhouder van hoogte en snelheid in de X-15 De Amerikaanse invlieger Jo seph A. Walker, die het wereld snelheidsrecord bezat, is gisteren om het leven gekomen, doordat het jachtvliegtuig waarmee hij op 6.000 meter boven de woestijn nabij de Californische luchtbasis Edwards vloog, in botsing kwam met een nieuw type straalbom- menwerper. Het wereldsnelheidsrecord voor vliegtuigen van 6560 km per uur vestigde Walker op 27 juni 1962 in de X-15. Op 22 augustus 1063 verbeterde hij het hoogte- record door met de X-15 op 107 km hoogte te vliegen. Walker was een van de bekendste Amerikaanse invliegers. Sinds hy met het experimentele raketvliegtuig X-15 snelheids- en hoogterecords had gevestigd, had hy geoefend met een proefmodel van een rakettoestel, waarmee astronauten moeten leren op de maan te landen. Toen het on geluk zich voordeed, vloog Walker in de F-104 met de XB-70-A mee om te zien hoe de bommenwerper vloog. Volgende week had hy met dit toe stel de lucht in moeten gaan. De piloot van de ook verongelukte XB-70-A, Al White, die zich met een parachute wist te redden, was de eerste commandant die met een der- gelyk toestel vloog en was ook vlie ger op de X-15. De ontwikkeling van de verongelukte bommenwerper kostte 4.3 miljard gulden. De machi ne was bedoeld als onderdeel van een program voor de bouw van nieu we intercontinentale bommenwer pers. Nadat zich technische moeilyk- heden hadden voorgedaan, werd ech ter besloten slechts twee toesteUen van dit type te bouwen. Het was het plan nog dit jaar de twee bommen werpers over te dragen aan het bu reau voor lucht- en ruimtevaart Nasa voor zün onderzoek op het ge bied van supersone toestellen. Deze reusachtige straalbommen- werper kan met zün lengte van 56 meter en gewicht van 226 ton op een hoogte van 21.000 meter 3.200 km per ar vliegen. De XB-70-A nam proeven boven Edwards met het doorbreken van de geluidsbarrière om na te gaan wat daarvan de gevolgen zijn voor in stallaties op de grond. Walker trof met zyn jachtvliegtuig de grote sta bilisator van de bommenwerper. Edward G. Robinson zwaar gewond De 72-jarige acteur Edward G. Ro binson, werd gisteren zwaar gewond toen Ihj met zijn auto tegen een boom aanreed. Hij is naar het Mount Sinai-ziekenhuis in Beverly Hills gebracht. Tegenover de politie heeft Robinson verklaard te vermoeden dat hij onder het rüden in slaap is gevaHilen. 5 Actrice Enny Mols-De Leeuwe is ;j dezer dagen met de „Prinses Mar griet" naar Amerika vertrokken. Zy c zal meer dan vier weken wegblijven. s| Zy gaat o.m. in het Newyorkse Im- perialtheater (bijna 1500 plaatsen) zien hoe de Amerikaanse Goldë (de vrouwelijke hoofdrol in „Fiddler on D the roof") zich van haar lang niet fl eenvoudige taak kwijt. 15 Dat het büwonen van zo'n voor stelling voor Enny Mols belangrük is, wordt begrüpehjk als men weet 11 dat zy in de Nederlandse versie van Ij „Fiddler on the Roof" die produ cers Paul Küzer en Hans Boskamp 7 de titel „Anatewka" hebben gegeven ij.— de rol van de. echtgenote van I Twje (dat is dus Golde) gaat ver- tolken. Enny Mols, die van haar toneelgroep „Theater" voor studie en uitvoering van de musical veel me- dewerking heeft ondervonden, vertel de even voor haar vertrek naar New York: „Ik heb een dikke brief vol introducties bij me. Ik hoop alle „grote mensen" van Fiddler te spre ken: de regisseur, choreograaf Jero me Robbins (u weet wel, die van de „West Side Story") en de schrijver"! Men is in Amerika nog lang niet uitgekeken op „Fiddler". De musical gaat daar zün 87ste week in en geen s enkel teken wüst erop, dat de belang stelling vermindert.. Ze rekenen daar nog minstens op vier jaar". Onze „Anatewka", die op 21 de cember in Amsterdams „Carré' première gaat. wordt geregisseerd door Ko van Dijk. De algehele zikale leiding is in handen van Hugo de Groot. Het verhaal speelt streeks 1900 in een Pools-Russisch dorpje. De rol van Tewje wordt tolkt door Lex Goudsmit. Enny Mols: „Ik ga nu zien hoe Fiddler het doet op Broadway. Ik hoop vurig dat wij in Nederland er ook een succesvolle uitvoering van I kunnen maken. Het moét kunnen, I want de musical is prachtig. Nieuwe dansen: „Hoppel-poppeF en „polkis" Wellicht begint in Arnhem de Ne derlandse victorie van twee nieuwe dansen: de „hoppel-poppel" en de „polkis". Deze dansen zijn gedemon streerd tüdens het 21 ste congres de „Nederlandse bond van dans- leraren De schepper van de „hoppel- poppel" is de Fin Veikko Niemcla die ook de geestelüke vader van de letkis" is. Zijn landgenoot Nieminen ontwierp de „polkis". De beide dan- stammen van volksdansen af. Volgens het bestuur van de dansle- renbond zijn de dansen van een voudige aard en ligt de muziek goed in het gehoor. Het ,,paar apart" zal mor genavond voor de televisie een zeer apart staaltje van zijn diri- geerkunst laten zien. Het wordt de laatste show in dit seizoen van het illustere paar. Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer j zullen hierin enige herhalingen i vorige shows geven. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM 2: Mulo-examens Leiden >r het Mulo-diploma de dames A. van Mourik, M. H. Noordiuin, M. J. La-man, C. A. de Mey, M. van 't Zelfde*, allen te Lei den, en J. Magnin-, te Katwijk, A. M. de Graaf* te Oegstgeest en de heren J. N. de Wolf. G. P. H. Plomp*, J. J. de Vries, C. E. de Vos* te Leiden. Y. van Duijn te Katwijk Zee, H. A. van Oor de te Oegst geest, K. v. Muüden te Zoetenvoude. Geslaagd voor het Mulo-diploma B: de heeren P. A. v. Splinter, T. J. Lopes Cardozo, te Leiden, S. J. M. Lemmers te HiHegom, F. R. J. Knet-sch te Katwük, G. Koelmans te Voorhout, W. Los te Oegstgeest. De kandidaten bü wier naam een sterretje staat, behaalden tevens •hun aantekening middenstandsdiplo- Acad. examens Aan de Ledse Universiteit zün ge slaagd voor het doctoraalexamen Ned. recht: de heren N. J. Veira (Leidschendam), C. J. A. van Lede (Wassenaar) en J. D. L. van Boet- selaer Cs-Gravenhage)kandidaats examen godgeleerdheid: mej. H. G. A. J. van DUk (Leiden) en de heer J. P. Smit (Leiden); kandidaatsex. W.-sociologie: mej. H. J. Wouters (Apeldoorn); dictoraalex. geologie: de heer W. S. Koldük (Leiden). ANJERFONDS is een onmisbare instelling Het Comité Leiden van het Anjer fonds verzoekt ons opname van het volgende: Omstreeks 29 juni, ver jaardag van Z.K-H. Prins Bernhard, worden in ons land bijna overal in zamelingsacties gehouden ten bate van de Anjerfondsen. Deze fondsen zijn autonome afdelin gen van het Prins Bernhard Fonds, üat zich ten doel stelt financiële steun te verlenen aan verenigingen en instellingen van elke richting op het gebied van de kunst, de volksont wikkeling en de culturele jeugdvor- ming. De middelen, die voor dit werk nodig zün, worden voor het groot ste deel geput uit bovengenoemde fi nanciële acties. Vele Leidse verenigingen hebben zich in de loop der jaren reeds met succes tot het Anjerfond, gewend; regelmatig komen nog aanvragen om steun binnen. Hieruit moge u bly- ken, dat het Anjerfonds met name ook voor het Leidse verenigingsleven een onmisbare instelling is geworden, een instelling echter die slechts door de gaven uit de bevolking zelf haar belangrijk werk kan verrichten. Het Comité verzoekt een büdrage ter ondersteuning van het werk van de Anjerfondsen te willen stoi-ten op gironr. 9013 van de Algemene Bank Nederland N.V., kantoor Leiden, on der vermelding „büdrage Anjerfonds Zuid-Holland". Prof. Vroom treedt af als voorzitter van de T.R.O.S. Prof. dr. N. R. A. Vroom heeft mee gedeeld om gezondheidsredenen te moeten afzien van het voorzitter schap van het bestuur van de TROS. Op grond van medisch advies is het noodzakelijk gebleken uit de door mü te verrichten taken een keuze te doen. Ondanks het eminente belang een mogelük nieuwe benadering massa-communicatiemiddelen, bleef er onder deze omstandigheden geen andere weg over dan de functie voorzitter van het bestuur van de TROS neer te leggen", aldus prof. Vroom. Na ontsporing Hedel: Schade aan rijtuigen valt mee Hoewel bü de ontsporing van de reizigerstrein bij Hedel op 31 mei een aantal mensen werd gewond en hoewel de materiële schade op enkele tonnen wordt geschat, vinden de deskundigen van NS de gevolgen „re latief gunstig". De materiële schade is, gezien de miljoenen die de loco motief en de rijtuigen aan waarde vertegenwoordigen, niet groot. De ontsporing bü Hedel is voor de mensen die bij de spoorwegen zyn belast met een zo veilig mogelijke constructie van het materieel, eigen- lük een natuurhjk ongewilde proef op de som geweest. Want hoe wel elk nieuw type rijtuig talrijke proeven ondergaat voordat het in produktie wordt genomen, kan men in de laboratoria en werkplaatsen nooit alle situaties nabootsen die zich bü botsingen en' ontsporingen kunnen voordoen. De bij Hedel ontspoorde rijtuigen hebben het ongeluk vrü „gaaf" over leefd: de züwanden zün volkomen vlak gebleven (waardoor büvoorbeeld de ruiten niet sprongen) en aan het interieur van de rütuigen is even min iets beschadigd. (Van onze Utrechtse correspondent) vage over het doel van het wapenbe- Sinds Nederland grote aantrek- I zit. Doorgaans zeggen ze alleen dat kingskracht op Turkse arbeiders is ce wapens bestemd zün om later gaan uitoefenen neemt de wapen- mee te nemen naar hun geboorte smokkel in ons land in opvallende land. toe. Met de regelmaat van de klok worden uit de trein Keulen Arnhem zwaar bewapende Turken gehaald- De douane is er zich heel goed j van bewust dat lang niet alle wa pensmokkelaars tegen de lamp lo pen. Het aantal Turken dat er in I slaagt Nederland met wapens bin nen te komen is waarschünlijk veel groter dan het aantal dat aan de grens wordt gegrepen. Sinds duidelijk is geworden dat wa- U fre- Nieuws in het kort NTS Klaas Vaak, voor de kleuters De Verrekijker, jeugdjournaal Van gewest tot gewest Station Petticoat, tv-film NTS-joumaal Internationale spionnen, documentaire Annette Rocco zingt Chirurgie, eenakter Attentie, actualiteiten Kerk-werkdag in Heemskerk NTS-journaal Sluiting. VARA: Nieuws in het kort, NTS Cox, aangenaam, thriller Achter het nieuws, actualiteiten Dan O'Brilën, tv-film Langer fit met sport? NTS-journaal. en cjióterett Harde reportage Brandpunt had een reportage uit de Dominicaanse republiek en besloot met een reportage waaruit bleek dat de belang - steUing voor het graf van mgr. Bekkers langzaam aan het af nemen is, een ontwikkeling die ondermeer door Brandpunt met instemming werd begroet. Op Nederland 2 had men al eerder in ..voorpagina" een Franse re portage kunnen zien over de zelfverbrandingen in Zuid-Viet- nam. Het verkoolde lijk van een monnik kregen we tot twee maal toe te zien. Overigens een bewüs temeer dat het NTS- journaal, dat ons zulke beelden pleegt te besparen, door de ei genzinnigheid van de actualitei ten-rubrieken niet de brenger van het hardste, maar het zachtste nieuws dreigt te wor- Filmfestival tannes In „Galery" kregen we een Interessante reportage te zien over de vondsten van schipper Vermaning, wiens archeologi sche vondsten de geschiedenis van ons land met 50.000 jaar hebben verlengd. Op zichzelf was het interessant, maar waarom deze in een kunstpro gramma ondergebracht en bijv. niet in Brandpunt? De kunst wordt nog altijd stiefmoederlijk bedeeld in dit land, en de schaarse, ervoor uitgetrokken zendtijd moet daarom zo goed mogelük worden benut. Bijv. met zo'n reportage over het filmfestival in Cannes, rijk van inhoud (eigenhandige inter views met de regisseurs Ivens, Rivette, Losey en Pasolini, met de acteur Michael Caine en de actrices Sofia Loren en Geral- dine Chaplin, en met de produ cer Saltzman, een en ander af gewisseld met fragmenten uit een stuk of vijf films), levendig gefilmd door Ed van der Elsken in opdracht van regisseur Hans Keiler, terwijl Rob du Mee zon der enige gêne de interviews verzoi-gde. Een ..filmhappening" van deze rijkdom en deze kwali teit kan een hele televisieavond goed maken! Op Nederland 2 kon men nog terecht bü „Het geval Rouger", Gerton van Wageningen en nog iets Tenslotte kon men op Neder land 2 nog naar Gerton van Wageningen küken. die zelf naar de sterren keek. Vorige week donderdag keek hij, in de vroege ochtend, naar de vallen de ster Gemini-9, als commen tator bij de beelden die via de Early Bird tot ons kwamen. Wij hadden op zün commentaar enige kritiek, en stelden voor in het vervolg een geroutineerde vertaler naast hem te zetten die, voor een snelle, letterlyke vertaling van het Amerikaanse commentaar kan zorgen, terwijl van Wageningen zich dan kan concentreren op de uitleg. Gis teren kregen wij hierover een biief van Van Wageningen. Wy' citeren hieruit „De kwestie is dat Peter van Campen (hoofd actualitieiten NTS) mij zo'n tolk had toegezegd. Er komen namelijk in Studio 2 geluidslü- nen bonnen, een met zogenaam de „general sound" en een tweede die men „de guide-line" noemt. Deze laatste is per kop telefoon hoorbaar. Maar omdat het voor één man wat lastig is twee door elkaar heen pratende kerels in Cape Kennedy (van wie de een Engels en de ander Frans spreekt) k la minute in samenhangend Nederlands door te geven, was het zo geregeld, dat ik zou zorgen voor de expli catie bij de beelden, terwijl de ander met de koptelefoon naar de guide-line zou luisteren om mü onderhands notities te kun nen toeschuiven. Het resultaat zou dus waarschünlijk ongeveer zijn geweest wat u in uw recen sie bepleit Het nare geval wilde alleen, dat ik donderdag bü aankomst in de Studio om 6.15 uur 's morgens hoorde dat de beloofde assistent-tolk niet zou komen: hij zat in de bak. Het was namelijk NTS-joumalist Van de Linde, opgepakt tijdens de verkiezingsavond in Amster damIk bedoel maar: je wilt soms wel iets. maar het lukt niet altijd". Tot zover Ger ton van Wageningen. pensmokkel onder Turken quent voorkomt (er wordt gemiddeld eens per week een Turk gepakt), houden douane en marechaussee de Turken aan de grens extra in de ga ten. Met de omvang van het hui dige apparaat is een vrijwel water dichte controle echter onmogelük. Fit Keulen Het heeft er de schijn van dat de meeste wapens afkomstig zijn uit Keulen, waar de illegale handel in wapens grote vormen heeft aange nomen. Keulen is op het ogenblik dé grote misdaadstad van Duitsland. Er zou zelfs een „filiaal" van de Mafia zyn. De Turken kopen er niet alleen pistolen met munitie, maar ook sten- guns en kleine machinegeweren, die zü in onderdelen Nederland probe ren binnen te smokkelen. Het is geen uitzondering als er in de trein een Turk gepakt wordt met onder zijn kleding drie. vier pistolen, allerlei soorten munitie en steekwapens. Niet zelden loopt hij tegen de lamp om dat de wapens reeds bij een vluchtige blik overal door de kleren heen te zien zün. De justitie, die de wapensmokkel wel als een opvallend, maar nog niet als een verontrustend verschynsel beschouwt, treedt over het algemeen nogal mild op. Er worden processen- verbaal opgemaakt wegens smokkel en verboden wapenbezit. De kanton rechter doet de zaken daarna af met geldboetes. De Turken maken bij hun aanhou ding geen moeilijkheden. ZU gev de feiten toe, Klacht over liet politie-optreden bij demonstratie Bü de officier van Justitie en hoofd van het Amsterdamse ar rondissementsparket, mr. J. F. Hart suiker, hebben zeven Amster dammers een klacht ingediend het optreden van de politie op don derdag 26 mei bü een protestactie (een zit-demonstratie) voor het Por tugese consulaat in de De Lairesse- straat, waaraan de klagers deelna men. ZU vragen de officier een on derzoek in te stellen. Tot de klagers behoren pater F. W. Veelenturf S. J-, de voorzitter van liet Angelo-comité de heer S. J. Bosgra en de student Jan Blok. De protestactie werd ge houden tegen het Portugese regime „Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het fascistische bewind van Salazar", zo wordt in de brief meegedeeld. Pater Veelenturf schrijft o.a.: „Toen ik na een bevel om mü te verwüderen bleef zitten, werd ik door agenten weggesleurd, waarbü ik in de rug en tegen de schenen werd getrapt door agenten". De heer W. W. J. Stevens schrüft o.m. dat twee agenten hebben gepoogd hem met zün hoofd naar beneden van de trap in het huis, waar het consulaat op de tweede etage is gevestigd, naar beneden te gooien, (de demonstran ten waren in de wachtkamer van het consulaat op de vloer gaan zitten). Daarbü heeft hij een teen gekneusd. Voorts hebben de agenten hem in zijn buik getrapt en tenslotte zün bij het slepen naar de trap zün kleren gescheurd- Zes mannelyke demonstranten schrüven dat zü gedurende enkele uren werden opgesloten op het bu reau Overtoom in een cel van 2 bü 2 meter. Gedurende enige tyd be vonden zü zich zelfs met 14 perso- blüven in het I nen in deze kleine ruimte". taar op de verkiezingen. Spr.: drs. Wie- benga, voorz. van onze Partij. 18.30 AVRO's weekendwegwijzer: licht pro gramma. 19.05 Gespr. brief. 19.10 Sportparade. 19.30 Je blijft lachen (gr.): Nederlandse cabaretiers. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Residentie-orkest: l. kamerkoor en solisten: mod. muz de pauze: gesprek). 21.05 De stem hun Meester, hoorspel. 22.30 Nws. i0 Act. 23.00 Jazzmuz. 23.5524.00 KRO: 18.00 Stereo: Lichte gram.- iuz. 18.40 Voor de twintigers. 19.00 gr.). 19.45 Op gram.muz. 20.30 Avondpermissie: spanningsprogr. voor de militairen. Nationaal orgellmprovisatieconcours Bolsward. 23 5524.00 Nws. VOOR VRIJ DA 7.00 Nws.. ochtendgym. en j gram.muz. (7.30 rpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.10 Lichte granunuz. 9.00 VPRO: 16.00 Nws. Aansl.: itje. 16.30 Festivi jeugd.m°7.5™Act.( Hilversum 2, 298 in NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gramjnuz. (Om 7.30 Nws.) Mod. gram.muz. 10.30 Herv. studio- dienst. 11.00 Mod. gram.muz. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gram.muz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Stereo: Parade: instr. en voc. progr. 14.05 Schoolradio. 14.25 Clavecimoelre- cltal: mod. muz. 14.50 Voordracht. 15.10 Volksliederen. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Stereo: Voc. ens.: geest, lied. 16.20 Oude muz. (gr.). 16.30 Dui zendschoon. praatje over lelies. 16.45 Stereo: Omroeporkest: mod. muz. Hilversum 3, FM en 240 m NRU/AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Zet 'm cp: vrolijk platenprogr. (Om 10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Operette selecties. NRU/KRO: 13.00 Nws. 13.02 Nws.). gramma voor weg- en waterweggebrui kers. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Mor genwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Omroepork.: landb. 12.40 Elektronisch orgelspel. 12.55 Act. AVRO: 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursber. 13.30 Stereo: Koorzang: klass. en mod. lied. 13.50 Arnhem (III)keuze uit de ge- In woord progr. Lichte AVRO: 16.00 Nws. 16.02 Licht gev. platenprogr. 17.00 Nws. 17.0218.00 Gev. platenprogramma voor automobi listen. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 NOT/NTS: 11.10 tot 12.00 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. AVRO: 19.05 Studio Stalles: muz.progr. voor de Jeugd. 19.30 AVRO's Televizier. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht AVRO: 20.20 Zoo Zoo: filmreportagi aapje. 20.45 Johnny en Rijk Toeristische tips v; tot 22.50 Journaal. operette van Robert Stolz. ,r van de Oostenrijkse televisie). Vooraf vraaggesprek - - 22.15—22 20 2.20 Journaal. componist. NTS.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5