Hechtenis van vennoot Teixeira duurt voort Madame Anna' 100 jaar PREMIE SPAARPLAN Mej. mr. Kroesen is recliter-commissaris Massale zuivering in China Een eigen huis (met hypotheek) wordt goedkoper, want... elk jaar neemt het Rijk f 100,- van de aflossing voor zijn rekening. Padvinderij dient te worden vernieuwd MET EEN ENKEL WOORD VRACHTWAGEN ZAAIT PANIEK HAAGSE AGENDA KLM bestelt tien nieuwe vliegtuigen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 JTJN] Maagklachten van gecompliceerde aard (Van onze correspondent) Na een kort verhoor in het Binnengasthuis heeft de Amsterdam se officier van Justitie, mr. J. F. Hartsuiker, gisteren een vordering ingesteld tot gerechtelijk vooronderzoek en in bewaringstelling van de beherend vennoot van Teixeira de Mattos, die op verdenking van verduistering was aangehouden en wegens maagklachten in het ziekenhuis is opgenomen. Mej. mr. J. H. Kroesen, die door de president van de rechtbank in deze zaak tot Rechter-Commissaris is benoemd, heeft deze vordering ingewilligd en de verdachte voor lopig voor 6 dagen in bewaring gesteld. De bankier heeft tijdens het ver hoor door mr. Hartsuiker bekend, ef fecten van klanten van Teixera de Mattos te hebben beleend bij ande ren, i.e. de Kas-Associatie. Hij is van mening hiertoe gerechtigd ge weest te zijn, omdat hij van de ver onderstelling uit mocht gaan dat Teixeira de Mattos nog steeds solva bel was. Mr. Hartsuiker, die later liet weten dat het gesprek met de bankier redelijk verliep, zag hierin geen aanleiding van zijn vordering af te zien. De directeur van het Binnengast huis, dokter E. Godfried, heeft mr. Hartsuiker meegedeeld, dat de behe rend vennoot waarschijnlijk nog ge ruime tijd in het ziekenhuis zal moe ten blijven- Zijn maagklachten zijn van gecompliceerder aard dan alleen nerveuze aandoeningen. Het verhoor vond plaats tussen half vijf en vijf uur en moet gezien worden als een voorgeleiding aan de officier van Justitie. Het was nood zakelijk, omdat gisteravond de in Versiering vernield Een politiepatrouille ontdekte op de Koningin Astrid Boulevard in Noord wijk aan Zee enige jongelui, die zich daar op verdachte wijze ophiel den. Het tweetal werd door de agen ten geschaduwd en daarbij werd ge constateerd, dat zij borden van de eeuwfecstversiering afrukten en ver nielden. Als verdacht van dit vandalisme werden de daders, een 19-jarige kunstschilder uit Zoeterwoude en een fabrieksarbeider, 18 jaar oud, uit Leiden, naar het politiebureau over gebracht, waar proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt. Tevens zal aan hen de schaderekening worden ge presenteerd. verzekeringstelling van twee keer 48 uur afliep. De voorlopige bewaring van de bankier kan nu door de rech- ter-commissaris nog eens met 6 da gen verlengd worden. Daarna kan de rechtbank gevraagd worden gevan geneming voor de tijd van 30 dagen te gelasten. Mej. mr. Kroesen is door de pre sident van de rechtbank in de zaak Teixera de Mattos tot rechter-com- missaris benoemd, omdat andere rechter-commissarissen deze inge wikkelde zaak er niet bij kunnen ne men. Zy is reeds eerder rechter-- commissaris geweest in zaken waar bij banken betrokken waren, zoals die van „Het goede heertje" Het Eerste-Kamerlid de heer Po lak (PvdA) heeft de ministers van Justitie en van Financiën schrifte lijke vragen gesteld over de berich ten, volgens welke o.a. de Kas-Asso ciatie nog voor miljoenen aan ef fecten in onderpand zou hebben ge nomen van de firma Teixera de Mattos, kort voor surséance van be taling werd verleend doch op een moment, waarop in de bankwereld en dus ook aan de Kas-Associatie bekend moest zijn dat de firma Teixeira de Mattos in zeer ernstige betalingsmoeilijkheden verkeerde. Het Kamerlid vraagt of de be windslieden niet van mening zijn dal aldus ten behoeve van tenmin ste een grote crediteur een aantal andere en wel voornamelijk kleine crediteuren zouden zijn benadeeld. Hij vraagt de bewindslieden met de hun ter beschikking staande midde len met spoed in te grijpen, zulks o.m. ter bescherming van de ernstig gedupeerde kleine crediteuren en spaarders. Tot slot vraagt de heer Polak of de bewindslieden niet van oordeel zijn, dat de Kas-Associatie na van de vermoedelijk plaatsgevonden heb bende verduistering van haar in pand gegeven effecten officieel door de officier van Justitie in Amster dam tijdig op de hoogte te zijn ge steld, althans fatsoenshalve de exe cutie van dit onderpand had behoren op te schorten. Rood-China heeft aangekondigd dat de zuiveringen, die op het ogen blik in het hele land aan de gang zjjn, de weg vrijmaken voor nieuwe vooruitgang. „In China heeft elke grote ideolo gische strijd sinds de onafhankelijk heid 17 jaar geleden een grote stap voorwaarts betekend voor de revolu tie", schrijft de Volkskrant van Peking. De laatste „grote stap voorwaarts" was de landbouw-hervorming om streeks 1959, waarbij de communes werden gesticht. In die ijd werd Peng Teh-hoeai, een hoge partijfunctiona ris, van zijn ambt als minister van Defensie ontheven. Hij werd ervan beschuldigd een tegenstander van het communesysteem en een revi sionist te zyn. De krant schrijft: „Elke grote revolutionaire beweging wordt voor afgegaan door een ideologische revo lutie" Advertentie Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan dat u en uw vrouw honderden guldens kan besparen. Elk jaar kunt u op uw hypotheek-aflossingen een premie van ten hoogste 100,krijgen. Dat is een daadwerkelijke steun om tot eigerv bezit te komen. Het Rijk gaat het bezit van een eigen huis aantrekkelijker maken. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan aflos sing ontvangen u en uw vrouw 0 na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal 100.2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,aflost krijgt u begin 1971 de spaarpremie van 100, U mag natuurlijk ook minder aflossen, de premie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang u blijft aflossen. Hoe Bij uw aflossing laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u tenminste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Le vensverzekeringmaatschappijen, Spaarbanken. Vraag de gratis brochur^! BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Geen kinderachtige spelletjes meèr In Engeland is een rapport ver- hoofden, schenen, waarin aangedrongen wordt op een revolutionaire modernisering van de padvindersbeweging, welke in 1908 door Lord Baden-Powell werd opgericht. Het rapport werd. na een studie van twee en een half jaar, opgesteld door een commissie van 24 leiders uit de padvindersbejvegingdie al len jonger dan 45 jaar zijn. De belangrijkste aanbevelingen zün: afschaffing van de korte broek en de padvindershoeden enmeer belangstelling van de oudere padvin ders voor meisjes. Over de korte broek wordt gezegd dat deze ervoor verantwoordelijk is, dat het publiek de padvindersbewe ging ziet als een jeugdorganisatie waarin mannen weer jongens wer den. Voorgesteld wordt lange don kerbeige broeken in te voeren met groene barretten en hemden. „Ouderwetse bezigheden en kin derachtige spelletjes" moeten afge schaft worden. Voorts zegt het rap port, dat „padvinders tussen de 16 en 20 jaar contact met meisjes die nen te hebben". Een commissie van voortrekkers en gidsen moet een ge meenschappelijk programma van be zigheden opstellen. Het rapport werd opgesteld nadat de commissie de meningen gehoord had van padvindersleiders, school - Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk'ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Cap San Nicolas (13/6); Australië: Trianon (13/6), Munster land (15/6); Brazilië: Sauzon (14/4), Gaasterland (15/6); Canada: Cana- dia (15/6); Chili: Aristoteles (15/6); Kenya, Oeganda, Tanganjiki: Pierre Loti (12/6), Indus 15/6); Ned. Antil len: Prins der Nederlanden (15/6); Nw-Zeeland: Schelde Lloyd (13/6); Suriname: Diogenes (15/6); Ver. Staten van Amerika: Rotterdam (12/6). Kerkedijk (15/6); Z.-Afrika (Rep m.i.v. Z.-W.-Afrika: Boven kerk '15/6). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. toelatingscommissies voor universiteiten, sociologen en psycho logen. Nederlandse modiste kleedde 3 koninginnen Het leven van „madame Anna" is bijzonder lang geweest. Zij kreeg nog een derde koningin on der haar beschermsters. Prinses Marie José der Belgen huwde de jonge prins Humbert en bediende zich van dezelfde mode-ontwerp ster. En dit niet alleen zolang zij nog kroonprinses ivas, maar ook gedurende de korte tijd, dat zij als koningin aan de zijde van Hum- bert II in het Quirinaal zetelde. Niet alleen deze drie koningin nen ruisten het atelier van ma dame Anna" op de Piazza di Spagna te vinden. Een zeer groot deei van de Romeinse adel heeft Ds. M. Heymans verlaat hervormd Aalsmeer Onze oud-stadgenoot, ds. M. Hey mans, die van 1937 tot 1943 bij de LeicLsê hervormde gemeente hulppre diker was, zal zondagavond 19 juni om half zeven in de Zuiderkerk af scheid nemen van de hervormdet ge meente van Aalsmeer en de week daarop, zondagmiddag 26 juni om half drie, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. J. M. de Meij uit Varsseveld, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Varsseveld. gedurende tientallen jaren de madame Olandese" als toonaan gevend beschouwd wat de mode betreft. Tot op zeer hoge leeftijd zette zij haar werk voort; zij roas reeds ver in de negentig, toen zij nog mode-shows organiseerde, die opzien baarden. Tenslotte heeft zij Rome verlaten om te gaan in wonen bij haar dochter in Lon den. En nu juist op haar hon derdste verjaardag is haar dat ongeluk overkomen. „Madame Anna" is honderd jaar oud geworden en is juist op haar verjaardagtijdens de feestelijkheden, van de trap ge vallen. Ze heeft haar dijbeen ge broken.Zij ligt nu in een kliniek maar is vol goede moed: „Ik heb al zoveel overleefd, dus zal ik dit ook wel te boven komen". „Madame Anna" is stellig geen alledaagse vrouw. Als heel jong meisje kwam zij uit Amsterdam, uit de jodenbuurt naar Napels als modiste. Weldra trok zij de aan dacht van de prinses van Napels, Marghérita, de gemalin van de toenmalige kroonprins Humbert. De prinses liet zich door de jonge Amsterdamse kleden. En toen na de dood van Victor Emanuel II voor Humbert de tijd ivas geko men koning van Italië te worden, gaf de jonge koningin aan ma dame Anna" de raad zich in Rome te vestigen, wat zij ook deed. Zij bleef koningin Marghérita onder haar beste klanten tellen en toen de jonge Victor Emanuel huwde met Helena van Montenegro werd ook de kroonprinses haar klant. Vermist jongetje verdronken De 4-jarige Hansje van Hoek uit Hel mond die sinds zondagmiddag werd vermist, blykt te zijn verdronken. Vissende kinderen ontdekten giste ren het lijkje in het verlengde van de Vondelvijver bij het broederklooster in Helmond- Er is de afgelopen da gen op uitgebreide schaal naar het kind gezocht. Twee doden Het echtpaar P. A. Duits uit Maastricht is gisteren by een auto-ongeluk om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde op de weg Valkenburg-Maastricht onder Amby. Waarschijnlijk als gevolg van oververmoeidheid raak'te de 42-jarige heer Duits met zijn auto van de weg, waarna deze tegen een boom kwam. Hij en zyn echtgenote waren op slag dood. Een achttienjarige dochter werd zwaar gewond. Chr. Oranjeverenigingen De „Bond van chr. oranjeverenigingen in Nederland" heeft op de in Spa kenburg gehouden jaar-vergadering besloten aandacht te besteden aan de problemen van gezag en orde en ge zagscrisis. Luitenant-kolonel ds. C. M. Graaf stal wekte in zyn functie van voorzitter van de bond de af gevaardigden op zich in samenwer- ling met alle betrokken instanties op het vraagstuk te bezinnen, zodat be gonnen kan worden de bandeloos heid een halt toe te roepen. Overi gens was de voorzitter van oordeel, dat de straatprovocatie door jonge ren zyn oorzaak vindt in het niet goed functoneren van de gezinnen. BUITENLAND Protest Meer dan honderd pro fessoren, docenten en studenten lie pen gisteren weg van een diploma- uitreikingsplechtigheid aan de uni versiteit van New York, toen de Amerikaanse minister van Defensie, een eredoctoraat kreeg aangeboden. Het demonstratieve optreden gebeur de uit Protest tegen McNamara's rol BINNELAND „als een van de mede-verantwoor- delyken" voor de ooi-log in Vietnam, zoals een woordvoerder van de groep opmerkte. June Clark niest niet meer June Clark, die sinds januari vrijwel onaf gebroken niesde, is eindelijk van deze kwaal verlost, aldus in in Miam. be kendgemaakt. In het ziekenhuis, waar zij werd opgenomen, niesde zij gisterochtend voor de laatste maal. Soms niesde zy eens per 5 tot 12 seconden. Het niezen stopte alleen wanneer zy sliep. Gelykgezind Aleksander N. Sje- lepin, lid van het politiebureau van de Russische communistische partij, heeft gisteren in Oelan Bator, de hoofdstad van Mongoloë, verklaard dat deze bufferstaat en de Sowjet- Unie „volkomen gelijk gezind zyn op vraagstukken van de buitenlandse politiek en de ontwikkeling van de communistische beweging in de we reld". Tien doden in Topeka Een tor nado, die gisteravond de stad Tope ka in Kansas (V.S.) trof, heeft aan tien mensen het leven gekost Het aantal gewonden is zeker 400. Gehele wijken van deze stad van 120.000 in woners zijn met de grond gelyk ge maakt. Vaticaan en verkiezingen De Italiaanse rooms-katholieken zyn er gisteren door het Vaticaan opnieuw toe aangespoord niet op de commu nisten te stemmen bij de plaatselijke verkiezingen, die op 12 en 13 juni gehouden worden. Bijna vijf nrijoen Italianen gaan dan naar de stem bus om in drie provincies en 168 ge meentes nieuwe besturen te kiezen. Misdaadbestrijding De Sowjet- Unie heeft haar politiemacht uitge breid om de misdaad te bestryden, aldus heeft premier Kosigin giste ren medegedeeld. Hy riep op tot scherpe bestryding van vooral straat- schendery, dronkenmanschap en ver duistering en waarschuwde, dat op delinquenten de wet In haar volle scherpte toegepast zullen worden. vmciitciuifccu uu .tiigeia. 111 ijotijaivd., ae iiooiustaa v«ai ziamoia, is gisteren omcieei DeKenagemaakL, uai i'uun 1 ivu viucnieiuxgeix un net rorou^cce geoieusucex xxnBoia xuuu* w esi/-z.amuia zyn getromcen naar xiuxi woongeuieu. vaae, waar zy u-gfcweKenen £cu Viui ue "BW. AXlgu. WcotkUSt. on met nuxp van ae ZUXiCXX xwilxixivil Vee- In Leeuwarden (Van onze Groningse correspondent) Als in een dronkemansrit slinger de gisteravond een vrachtauto van openbare werken tydens het spits uur door de drukke straten van Leeuwarden. In paniek vluchtten de mensen naar alle kanten. De vracht auto raakte op de Mr. P. J. Troel- straweg uit de koers en ramde een geparkeerde auto. Enkele meters verder werd een lantaarnpaal aan gereden, die afknapte. De auto kwam tot stilstand tegen een boom, die eveneens omtuimelde. De wagen bleef dwars over het fietspad staan, waar toevallig niemand passeerde. Het publiek rende op de gestrande auto af, om de vermeende dronken chauffeur in de kraag te grijpen. De 37-jarige bestuurder klom uit de wagen, maar zakte direct in elkaar. Het bleek, dat hy aan suikerziekte leed en achter het stuur zyn be- wustzyn had verloren. Na behandeld te zijn in een ziekenhuis kon hij naar huis terugkeren. DONDERDAG 9 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Comedie, Een zondag In New York Diligentia, 20.15 uur. Cabaret Pe- Pljn. VRIJDAG 10 JUNI Hou trustgebouw, 20.15 uur. Kon. Mi litaire Kapel. ZATERDAG 11 JUNI Mont d'Or, 21.00 uur, Adèle Bloe- daal. Odeon Theater. 20.00 uur, Heerlijk duurt het langst. ZONDAG 12 JUNI Mont d'Or, 21.00 uur, Adèle Bloe- daal. Promenade SchevenIngen), 13.00 u. Mar ln ierskapel. MAANDAG 13 JUNI Adèle Bloe- lur. Heerlijk rntiaguers zege l>e Hervor- iiiuigopcunj, uie vexxeaen week oy ae uaxiiLtt repuuxie*. mco ae ovexwuumig gtuui Ofiycwcii, xxeeXL uvcrweiuxgexi- ue niceruenieueii gtjaegexl lil öeuaat en n-auxcx - uc iiex »v^niuieop«u uy van ae nieuw-gekozen presiaenc. joa- 4mil ^oadguer ha.et£ «z Vcui ue Z4 oeiirtawjx.ci.cio. ue reoieienue vyi ze- teis zyn witgevaueix aan ue i-nuitmi- caanoe xtevoiuuonaire party, van ae zewitó ui ue kamer Kregen ae ner- voxixungsparty er zd eii ue revolutio nairen zo. api-iiigpiank Presiuent Schick vui. iNicrtirtgua heen woensaag ver- Kiaaru, uat zyn xanu te anen tyue oereia is om te menen ais springplank voor een nieuwe invasie van uuua ter omverwerping van het bewma van premier r'iael Castro. Op een persconi eren tie verkiaarae hy, aat Castro in meer lanaen van natyns- Amerika zal gaan wroeten tenzij ait jaar oi in iub7 via ae Organisatie van Amerikaanse Staten nieuwe maatregelen tegen hem worden ge nomen. Gursel nog bewusteloos Gisteren vier maanden geleden werd de Turkse president Cemal Gursel ln Wash ington door een beroerte getroffen. Hy ligt nog steeds bulten bewustzyn j££lywooa- Kln<lor d<! onkwetsbare. ,4 in het militaire ziekenhuis van An- Kritêrlom, Les balsers, 18 Ji kara, waar verklaard werd dat er I Metropole. Thunderball 14 jaar. geen wijziging in zyn toestand komt. oi^pla. tesSlaeendf uren. [TJïL Zoals bekend is Gursel intussen ver- Passage. Commando vangen, omdat hy zijn functie niet i Het huÜ5 der kan uitoefenen. Mont d'Or, 21.00 Odeon Theater. 20.00 uur, duurt het langst. DINSDAG 14 JUNI Odeon Theater. 20.00 uur, duurt het langst. WOENSDAG 14 JUNI BIOSCOPEN Apollo. Waar liefde sohande wordt, 18 Asta, De versierders, 14 jaar. Bijou, De liefde van een blondje 18 Camera, Les enfants du paradis, 18 jaar. Capitol, Angéllque, 18 jaar. Cineac, gevarieerd programma. City, Drie nachten van liefde, 18 jaar. Corso, Boeing boeing. 14 Jaar. Du Midi. De eend en de cadillac. a.l Euro Cinema, De man van Rio, 14 Jaar Flora, Laredo, stad zonder wet, 14 Jaar. Hollywood. Kindar de onikwetsbar Jaar. Krlt* Metr I Odeon. Heerlijk duurt het langst- DONDERDAG Kantine Ambachtsschool. Vola Film avond natuursteenbewerking. 8 uur Petruszaal (Lammenschansw.)Haar denshow fa. Van Dorp, 10 uur voorm. Prof. Teldersschool: Leerllngenult- voering „TJjl en de Toverfluit. 8 uur nam. IV. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uui nam. Petruszaal (Lammenschansw.): Haar denshow fa. Van Dorp, 10 uur voorm. St. AntonlusclubhuLs: Leerlingenuit voering Leidsch Muzieklyceum. 7.30 u. nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw)Mo deshow Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorllchtlng 7.45 uur nam. ZATERDAG Adventskerk (Doopsgezinde Kerk) 10-11 uur voorm. bijbelstudie; 11-12 u dhr. C. Berger. Garenmarkt: K en O-excursie naar Rijksmuseum in Amsterdam. 9 uur voorm. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. Spr. dhr. F. A L. Poeteray 3 u. nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u nam.; openbare lezing: 2.30. en 5.15 u nam. Oude Rijn 5: Baptisten Gem.: Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. dhr. N. v. d. Brugge. 7.30 u nam Steenschuur 6: :Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur voorm. DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7-8 uur nam. Stadsgehoorzaal Concert „Lelde Ac- coord" a uur nam. Stationsplein (halte bus 50): Excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Warmond. 7.07 uur nam. Plantkunde. Excursie naar Heem park. Verzamelen watermolen Zweilanalaan. 6.55 uur nam. De KLM heeft bij de Douglas fa brieken in California (VS) een be stelling geplaatst voor 10 DC-9-30 straalvliegtuigen voor de korte en middellange afstand. Deze vliegtui gen, waarvan er vyi in de tweede helft van 1967 en vijf in de eerste helft van 1968 zullen worden aige- leverd, komen in de plaats van de elf Lockheed Elecira's en de vier DC-7-F vrachtvliegtuigen, welke de KLM op het ogenblik in Europa ge bruikt- ue DC-9-30 is de verlengde versie van de DC-9-10 waarvan er deze zo mer zes op de Europese lijnen van de KLM worden ingezet. Dit vlieg tuig kan dan ook 32 passagiers meer vervoeren dan de huidige DC-9-10, welke plaats biedt aan 73 passagiers. Met deze order is een bedrag van 47.5 miljoen dollar gemoeid. Passage. Commando des doods. 18 Jaar Rex. Het huis der begeerten 18 Jaar Roxy, Een revolverheld keert terug, 14 I Öe Uitkijk. Marnie 18 Jaar. Seinpost, Cat Ballou, 14 jaar. Studio de Luxe, Le gendarme de St Tropez, 14 Jaar. Thalia, De brulden van Dracula 14 jaar. 'Jaar. We6t End, Some like It hot, 14 Jaar. Pieterskerk: Avondgebed. 7.30 Stadhuis: (trouwkamer): Sprei sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam' LeiderdorpGroene Krulsgeboj K. en O. Causerie A. Bicker Cu over windmolens. 8 uur nam. j OegstgeestHof brouokerlaan I Aandeelhoudersvergadering N. V. i| turenhandel R. Klein. 2 uur nam BIOSCOPEN Trianon: „What's new pussvc&t!] Jaar, Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur.! dag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Lido: Call-girls van Kopenlitj 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15; Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 vu Luxor: „Derek Flint", 14 Jaar.D lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag] 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De veroveraar van Atla 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.151 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Lady L". 14 Jaar. Dep 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30,1 7 en 9.15 uur. Camera: „De man die verdij moest", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.35 Astra: Wassenaar „Taras Bulbi Jaar. Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 uur. zondag 2.30, 8 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" Janvossensteeg j Tentoonstelling aquarellen en nlngen H. J. Slijper Dag. 10 voorm.5.30 uur nam: bovendlt: terdag- en zondagavond van I uur (t/m 10 juni). De Lakenhal: Dag, 10-5 uur: i 1-5 uur. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg Tentoonstelling van schilderijen Jacob Rits. (Dinsdag t/m. vrijd^ uur voorm.—6 uur nam. (t/o Juni). Lakenhal: Expositie MIJ der Letterkunde 200-Jarig bestaan: W 105 u: zond 15 u (Tot 20'i Legermuseum .(Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag vaD 10 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor V olkenio (Steenstraat 1); Dag. 10-17 u: dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden 0 Ulks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rllksmuseum voor de gescDW der natuurwetenschappen: Dag uu zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende ge« apotheek D. C. Kok. Rapenburg 24807. Apotheek R. van Breest 5 lenburg te Leiderdorp en Ap« Voorschoten zijn de gehele veel B'l WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Oi. Den Helder onbewolkt Ypexiburg onbewoix VUssingen onbewolkt Efilde licht bew De Bilt onbewc Twente half bew. Eindhoven onbewolkt Z.-Limburg onbewolkt Helsinki onbewolki Stockholm licht bew Oslo licht bew Kopenhagei onweer Aberdeen mist Londen zwaar bew Luxemburg onbewolkt Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt Munchen Zürlcb Genéve Locarno Wer.en Innsbruck BetgTadO Athere Rome Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt regenbui zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew zwaar bew half bew. 27 14 23 - 25 15'

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2