CHEEP Het land achter de bergen KLAVERBLAD KOFFIE POLITIEMAN WEGENS HELING AANGEHOUDEN ONDEHDAO 9 JTJNI 1968 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 98 l dagelijks vervolgverhaal Oorspronkelijk verhaal door JOHN BOLAND met voorstel was zo redelijk en zo Hgch en het werd zozeer op het frchologische juiste ogenblik ge- |an, dat 't volk het opgelucht en Ihkbaar aanvaardde. Eindelijk zou It land een regering krijgen, die heel van eigenbelang gespeend was. rt publiek was geestdriftig en de iaën kregen toestemming een rege- lg te vormen. Lydda hield op met vertellen en Ihte. [Dat gebeurde meer dan tweedui- ld Jaar geleden", zei hij. „Sedert- m is ons regeringssysteem niet ier veranderd". piaymore keek naar de rijzige jin tegenover hem op. „U wilt teen dat u ik bedoel dat alle tnaren arts zijn?" tor Claymore meer vragen kon Slen, werd de deur geopend en thema, de Tweede Dienares, kwam men. Zij boog voor de twee man- k „is onze gast gereed voor een Hchtiging van onze scholen?' peg zij. Zy lachte tegen de En- teman. „Ik ben bereid als uw gids [te treden". Weifelend keek Claymore van de I naar de ander. „Hoe staat het t L— met mijn vriend? Gaat hij t mee?" Kohema schaterde. „Uw vriend [voor vanavond niet wakker wor- vrees ik", zei ze. „De wijn die gedronken heeft, is koppig, heel waar", bevestigde Lydda. it hem liever slapen. Ik geloof dat hij veel belangstelling voor maatschappelijk stelsel heeft, u bent meer van ons soort; u zeer geboeid raken", lymore kon zich niets vervelen- voorstellen dan een morgen, ge- gewljd aan het bezichtigen van len. Hij had geen gelukkige her togen aan zijn eigen schoolja- en van kinderen hield hij niet. het vooruitzicht het gezelschap leien van de vrouw, die hem de tevoren zo openlijk had be- lerd, was een andere zaak. >We hopen, dat u al onze onder- itellingen zult kunnen bezich- en ons uw mening erover zult in", zei Lydda. „Wij menen, dat de Heren naar menselijk vermo- zo voortreffelijk mogelijk dienen, [ar wij bezitten geen norm, waar- Ei wij onze diensten kunnen me- L Het zou kunnen dat u als imdeling uit de Buitenwereld in jat bent ons te helpen onze inspan- Jig ten behoeve van de Heren nog ■vergroten". Claymore kon nauwelijks nalaten —n bewondering in de klank van stem en de uitdrukking op zijn jzicht te uiten, terwijl hij naast —lohema in de richting wandelde Jan de stad Herpoli, waarvan de geurige gebouwen nog geen twee ki- ''meter voor hen uit verrezen. Haar jestigheld, haar enigszins schorre ge stem en het lichte accent waar mee zij 6prak, maakte haar voor hem [jwr aantrekkelijk. Zij was een mooie vrouw; haar bewegingen waren zo acieus, dat zij eerder leek te zwe- m dan te lopen. En het wa-c be laid niet haar geringste aantrekke- kheid, dat zij zijn bewonderende Ik beantwoordde. „Vertel me eens iets over uw le- Mfn ta de Buitenwereld", zei ze zacht. S, Hij maakte een afwerend gebaar feekof hij alles van zich afzette wat (j buiten Yademos ooit had leren innen. „Vertelt u me liever over u M. De Buitenwereld betekent niets vergeleken bij dit alles". „„Wat wilt u weten?" ^„Alles over u zelf". Zij lachte. „Er valt heel weinig te vertellen. Ik heet Mohema, ben Tweed© Dienares van Yademos en minister van Opvoeding. Dat is al les." „Minister van Opvoeding!" Clay more schoot in de lach bij de her innering aan de vrouwen, die hij in zijn eigen land had gekend in het staatkundig leven: het waren wan delende klompen vet of feeksen met paardekoppen geweest. „En de an dere Dienaren, bekleden die ook al lemaal ministersposten? Brontwy, bij vorrbeeld, wat doet die?" Mohema keek hem verbaasd aan „Weet u dat niet? Brontwy is de Zesde Dienares en minister van Werktuigkunde". Hij zei aanvankelijk niets; hij probeerde te verwerken wat hem in het geheel niet aanvaardbaar leek. Er was geen reden waarom een vrouw geen ingenieur kon zijn, maar desondanks was het min of meer een schok voor hem geweest, dat een vrouw een dergelijke positie kon be kleden. In zijn vorig bestaan had hij wel gelezen, dat vrouwen een steeds groter wordend aandeel in de weten schappen hadden, maar dat ver schijnsel had zo weinig te maken met zijn eigen dagelijkse werkelijk heid, waarin hij het geld van an deren beheerde, dat hij er nooit in ernst over had nagedacht. Inmiddels bevond hij zich in een land, waar dat onwezenlijke verschijnsel de eni ge werkelijkheid leek te zijn. „U bent geschrokken! Waarom, als ik het vragen mag? Werken de vrou wen in de Buitenwereld niet met mannen samen?" Claymore wist het tot een lach te brengen. „Ik geschrokken? Waarom aenkt u dat?" „Ik zag het aan uw gezicht". Hij beet op zijn lip. Het was wel een heel onwezenlijk land; het maakte van hem iemand, die hij nog nooit geweest was. Sedert het begin van zijn volwassenheid was hij trots geweest op het feit, dat zijn gezicht nooit verried wat er in hem omging. De enige gelaatsuitdrukking die hij zich in bijzijn van een an der ooit veroorloofde, was een glim lach. Haat, woede, ergernis, afkeer, die gevoelens kwamen niet tot uiting in zijn beheerste gelaatstrek ken. En nukwam dat nu doordat hij naast een mooie jonge vrouw liep? Overigens, wat hinderde het bij nader inzien? Hij bevond zich niet meer in de walgelijke positie, waarin hij hoffelijk moest zijn te gen elke kinkel, met wie hij te ma ken kreeg. ,Ja, ik was geloof ik eerst wel een beetje verbaasd", bekende hij lachend. „De vrouwen in de Bui tenwereld althans de vrouwen die ik ken voelen niet zoveel voor werktuigkunde." (Wordt vervolgd) hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! Wegens diefstal resp. heling van enkele kratten bier heeft de Amster damse centrale recherche twee per soneelsleden van de Amstelbrouwerij en een 29-jarige politie-agent aan gehouden. De agent haalde afge lopen zondag in samenwerking met de andere verdachten de kratten weg uit de expeditie van de brouwerij. De politieman betaalde een gering be drag voor het bier. Na Chinese kernproef Radioactiviteit iets toegenomen In de periode van 16 tot 18 mei is een geringe toeneming van de radio actieve besmetting van de atmosfeer boven Nederland geconstateerd, die waarschijnlijk moet worden toege schreven aan de Chinese kernwapen explosie van 9 mei. Het laboratorium onderzoek is echter nog niet afge sloten. Verdere stijging van de radio activiteit in de atmosfeer is niet of nauwelijks te verwachten en het is daarom niet nodig het bestaande meetprogramma uit te breiden. Dit deelt staatssecretaris Bartels (Soc. Zaken en Volksgezondheid) mee in antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Neder - horst (P. v. d. A.). de lekkere, mondfrisse PANDA EN DE MEESTER-GELDVERZAMELAAR 10. Nadat de vrachtauto-bestuurder tegen betaling van tien florijnen gebruik had kunnen maken van Simon Geldmakers te lefoonom een garage te bellen, reed de geldverzamelaar tevreden heen. „Ik voel mij altijd voldaan als ik anderen heb kunnen hei-pen!" sprak hij. „Tenslotte is de ivereld al hard genoeg!" ,JWaar u hebt zelf gezorgd dat die arme chauffeur lekke banden kreeg!" riep Panda verontwaardigd. ,,En bovendien heeft hij vast teveel betaald voor een telefoongesprek!" „Soms moet men wreed zijn om goed te kunnen doen!" verklaarde de ander. „En bovendien kan de chauffeur nu gébruik maken van de prachtige service die mijn garage biedt! Nee, Panda het is duidelijk dat je nog veel moet leren op het gebied van geld-verza melen! Maar ziedaar! Een prachtige gelegenheid voor een tweede les!" En hij wees op een lange rij auto's die voor hen uitreed, vooraf gegaan door een aftandse driewieler die traag over de bochtige weg sukkelde RECHTER TIE EN DE MOORD OP DE LOTUSVIJVER 27. Tsjiao Tai loopt in de richting die de houthakker hem gewe zen heeft en ziet al gauw een herberg liggen tussen het geboomte. Een vreemde plaats voor een herberg, denkt hij. Er zullen hier wei nig reizigers passeren. Maar dan schiet hem te binnen dat de her berg precies op de route ligt van rovers en smokkelaars, die naar het naburige district willen ontkomen. Plotseling maakt een on rustig gevoel zich van hem meester, en als hij om zich heen tuurt om te zien of iemand hem soms bespiedt, ziet hij iets tussen de struiken liggen dat zijn aandacht trekt. Hij loopt er heen, buigt de takken uiteen en schrikt heftig. Het is een menselijke gestalte die daar ligt, gekleed in een oud, opgelapt gewaad, dat met bloed is besmeurd. Het gezicht van de dode is onherkenbaar verminkt. Tsjiao Tai heeft heel wat gezien in zijn leven, maar zelden een lijk dat zo toegetakeld is. Voorzichtig betast hij het been van de dode man. Het lijk is nog niet koud, zodat de moord hoogstens een paar uur geleden gepleegd kan zijn. Zouden de rovers hier soms ook de hand in hebben gehad? Plotseling valt zijn blik op een rode hals doek die wat terzijde ligt. Tsjiao Tai pakt hem voorzichtig op. Mis schien kan hij nog te pas komen om de onbekende te identificeren. Nu moest hij de herbergier maar eens aan de tand gaan voelen. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 538. „De bootsman," zei Bram, „was een zeeman van de oude stempeldie meer zijn handen dan zijn mond gébruikte. Als hij je een bevel gaf dan had je dat maar gauw op te volgen. En toen hij me zei om een potje groe?ie zeep uit het ruim te halen vloog ik weg. In mijn haast struikelde ik over allerlei voorwerpen en in het don kere ruim toas dat nog veel erger. Op een gegeven moment voel ik. iets nats en harigs in mijn gezicht. Ik kon het niet zien, maar ik vermoedde wel, dat het een kwast of zoiets ivas." Hij zweeg even. „Was het een kwast?" vroeg Karo nieuwsgierig. Brammetje knikte. „Ja, het was een kwast. Ik schrok even, maar dacht er verder niet over na. Jongens, als ik achteraf eens bedenk, wat dat moment in mijn leven heeft betekent. Want zonder die kwast had ik nooit Tutu leren kennen." ,Hoe kwam dat dan?" vroeg Karo verbaasd. „Was Tutu aan boord?" ,Nee helemaal niet," zei Bram. „Maar door die kwast moest ik van boord af." Nu begreep Karo er niets meer van. Posities Nederlandse schepen Achillea 8 v Chlmbote te Callto Admiraal Courbet 6 te Kotka Admiraal Nelson 6 ta Inkoo I" Adonis 7 v Moracaibo n Pto. Cabello Adrastu» 7 v Belawan n Djakarta Aardenhout 8 v Rotterdam n Nystad Zeesleepvaart

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23