Stakingsgolf in Italië Tres-ver dachten irriteren rechtbank met uitvluchten AVIA Feestdag Engeland uit Eldo 573sle STAATSLOTERIJ vierde klasse alles kan met CEtafeiiMrti"""ridin8 in de w!nk" BADDOEKEN 3 stuks DiOU MET EEN ENKEL WOORD Klinkende zege voor Balaguer UUr: a°Ud' LÏIDSCH DAGBLAD VRIJDAG J JUNI 19#( Achterstand in postbezorging lijkt niet meer in te halen (Van onze correspondent in Rome) Een vloedgolf van stakingen verlamt het leven in geheel Italië. Reeds sinds verscheidene dagen zijn ruim 800.000 bouwvakarbei ders in staking. Op dinsdag onmiddellijk na Pinksteren legden de werknemers bij de posterijen, de telefoon en telegraaf het werk neer. Hun staking zou 48 uur duren en eindigen in de nacht van woensdag op donderdag. 2 miljoen koppen, zodat wanneer men die 25 miljard gaat verdelen, er vooral voor het lagere personeel niet meer dan een paar gulden uit de bus zal komen. De telefonisten en telefraflsten hebben zich daar ten dele aan ge houden, maar of de brievenbestellers dat ook hebben gedaan, was gister avond nog niet duidelijk. Donderdag 2 juni is in Italië n.l. een nationale feestdag,, herdenking van het plebis ciet waarbij 20 jaar geleden de repu bliek werd uitgeroepen. De laatste brief werd bezorgd op zaterdag voor Pinksteren, terwijl drukwerken reeds sinds 15 mei niet p zijn besteld en wat deze laatste betreft ziet het er ook niet uit dat daarin voorlopig verandering komen. In afwachting of hun eisen, die neerkomen op salarisverhoging en vermindering van werktijden, wor den ingewillgd, houden de brievenbe stellers zich aan een oeroud voor schrift, hetwelk inhoudt dat hun tas met brieven op het ogenblik dat zij het postkantoor verlaten, gesloten moet zijn. Massa Al ruim 40 jaar lang waren die brieventassen verre van gesloten en dat is bij de overstelpende massa drukwerken van onze tijd ook niet meer te doen. Het gevolg is dus nu dat een deel van de post, en in de eerste plaats alle kranten en tijd schriften, niet wordt afgeleverd. Hoe men deze enorme achterstand nog ooit zal kunnen inhalen, is een raad sel. Het gaat om duizend tonnen drukwerk in elk der grote steden. Verder dreigt het gehele overheids personeel met een algemene staking. Dit houdt verband met het feit dat twee jaar geleden de tarieven voor overuren werden verlaagd met de be doeling om uit het daardoor ge spaarde bedrag een fonds te vormen, waaruit dan later de hele som in de vorm van een gratificatie zou wor den uitgekeerd. De regering heeft echter niet ge heel woord gehouden. De 25 miljard lire die op deze wyze werden terzijde gelegd, zou men nu voorlopig andere doeleinden willen gebruiken, dit in verband met de ontoereikende kasmiddelen van de Italiaanse staat. Het gaat slechts om een kleinigheid. Het rijkspersoneel telt meer dan Handicap Het meest dreigend is een staking van het spoorwegpersoneel, die in uitzicht ls gesteld In de eerste helft van deze maand. De dag Is echter nog niet bekend. Ook al weet men gewoonlijk verscheidene dagen van tevoren wanneer de treinen niet zul len lopen, het betekent toch in elk geval een enorme handicap, zeker in het toeristenseizoen, dat in volle gang is. Het is wel bevreemdend dat de vakbonden al deze stakingen juist op dit ogenblik aankondigen, daar op 12 en 13 juni in tal van gemeenten, waaronder verschillende grote steden als Rome, Genua, Florence en Bari, gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden en de ergernis van het pu bliek over de stakingen ongetwijfeld een versterking van de positie der uiterst rechtse partijen ten gevolge zal hebben. De fascistische vakbon den, die zeer weinig leden tellen, doen niet mee aan de stakingen. Engeland zal zich terugtrekken uit de Europese organisatie voor raket- ontwikkeling Eldo. Volgens de we tenschappelijke medewerker van het Britse blad „Times" zal dit besluit ter kennis worden gebracht van de betrokken landen, die volgende week donderdag in Parijs bijeenkomen. De Britse regering nam dit besluit om financiële redenen, aldus de Ti mes. De bijdrage van Engeland aan het Eldo-project beloopt veertig pet en heeft betrekking op de ontwikkeling van de Blue-streak, de eerste trap van Europa-I, de toekomstige draagkraket van Europese kunstma nen. Engeland heeft totdusver ongeveer 1 miljard gulden aan de Blue Streak besteed. In Frankrijk: Jonge autorijders mogen niet boven 90 km/u rijden Met Pinksteren zijn er in Frank rijk iets minder verkeersongelukken geweest dan vorig jaar, zo blijkt uit de gisteren verschafte officiële cijfers. In totaal verloren 139 mensen het leven en werden 3.725 gewond in de drie dagen van het pinksterweekein- ae, in 1965 waren deze cijfers 147 den en 4.244 gewonden. Het Franse kabinet heeft woens dag nieuwe veiligheidsmaatregelen goedgekeurd, waaronder een maci- mumsnelheid van 90 km per uur voor degenen die nog geen twintig jaar oud zijn en zij die nog geen rij-ervaring hebben. De wet voor ziet voorts in medisch onderzoek van autorijders die ouder zijn dan 70 jaar en speciale rijproeven voor ei genaars van zeer snelle wagens. Vervolg van pag. 1 Rutgers aan vriendschap ten ondergegaan' Vrijdag 3 juni 1966 Prijzen van: f. 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 07 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 01 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 96 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 346 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 059 f. 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4933 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 017193 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 021144* een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 066352 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 060409 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 095974* de prijs van f. 10000 is gevallen op het nummer: 017955 de prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer: 064008 de prijs van f. 25000 is gevallen op het nummer: 014905 de prijs van f. 50000 is gevallen op het nummer: 028176 de prijs van f. 100000 is gevallen op het nummer: 055951 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. eidóe ^Acpzndci Advertentie 11 GAATVERDEK AVIA heeft de prijzen aangepast en blijft bovendien spaarzegels ge ven. Let dus op de AVIA-pompen met de gekleurde spaarvarkentjes. Zij brengen u voordeel. Vraag dus een spaarkaart en adreslijst van de 300 AVIA-pompen in Nederland. Ook in uw omgeving of op uw route kunt u ze vinden. (Van onze speciale verslaggever) De kwelling met de op het hoofd geplaatste roetkap, de onderdompe ling in dunne koemest en andere merkwaardige gebruiken van het selecte Utrechtse genootschap Tres Faciunt Collegium („Drie vor een broederschap") waren volgens de leden allen adellijke studenten en oud-studenten van de universiteit in Utrecht nodig voor de karakter vorming van de nieuwkomers. Zeven verdachten met namen van de meest vooraanstaande adellijke families, onder wie twee baronnen, twee jonkheren en twee juristen probeerden zich echter gistermiddag met zoveel uitvluchten en tegenstrij dige verklaringen aan de tenlaste legging te onttrekken dat president mr. M. B. van de Werk en de beide rechters zeer geïrriteerd raakten en het zevental bij herhaling terecht moesten wjjzen. Het verhoor van de verdachten werd een weinig verheffend schouw spel. Een verdachte die de „aterling" André baron van Heemstra tijdens de avondlijke rit in een rijtuig moest bewaken had geen aandacht ge schonken aan het feit, dat Van Heemstra by herhaling te kennen gaf "niet meer aan het ontgroenings spelletje te willen meedoen. Hij stik te immers bijna in de zak met roet die over zijn hoofd was gebonden. Doodsnood BENDE LEVERDE BRUIDJES Op Sicilië is e®n bende opgerold die tegen betaling jonge meisjes ont voerde voor trouwlustige Sicilianen. De uit ongeveer tien man bestaan de groep ontvoerde teren betaling van ruim 1100 gulden de meisjes voor wij gezellen in dorpen rondom Palermo. De prijs was wel eens wat hoger of lager, dat hing van de fi nanciële omstandigheden af. De traditionele erecode wil dat een familie waarvan een dochter is ontvoerd en verleid slechts aan de schande kan ontkomen door haar toestemming te verlenen tot een huwelijk met haar ontvoerder. Ver scheidene ontvoeringen werden dan ook niet aan de politie gemeld, om dat zij op een huwelijk uitliepen. D° zaak kwam echter uit toen de zes tienjarige Maria Albano zou wor den ontvoerd, want daar was de verloofde van Maria, een 23-jarige judoka, op bezoek. Hij wist de overvallers op de vlucht te jagen en de politie te waarschuwen. Na de vroegere verloofde van Maria aan de tand te hebben gevoeld kon tot arrestatie van de „schakers" wor den 0vergegaan. President: „Die man verkeerde in doodsnood maar u zette tot drie maal toe de kap op die hij had losgetrokken. Begreep u niet dat hij in paniek verkeerde?" Verdachte: „Nee, ik dacht dat hij zich aanstelde". President: „Er is hier steeds gezegd dat nieuwelingen zich vrijwillig aan de installatie onderwierpen en ermee konden ophouden wan neer zij wilden. Op welk moment had Van Heemstra, die voor zijn leven vocht, kunnen terugtreden?" Verdachte: „Als wij hem begrepen zouden hebben". President: „U hebt met enige andere leden bovenop van Heemstra ge staan die op de vloer van het rij tuig lag. Was dat een onderdeel van het ritueel?" Verdachte: „Nee, maar het rijtuig was zo klein dat er nergens anders plaats was voor onze voeten". Tijdens het verhoor zei verdachte dat Van Heemstra steeds tegenstrib belde. De president herinnerde er aan dat hij bij vorige verhoren had gesproken van een „worsteling". De verdachte zei tenslotte zich maar bij de vroeger afgelegde verklaringen te willen houden. Geen van de verdachten heeft ge zien wie de kappen met roet op de hoofden van Dav.id Rutgers en An dré van Heemstra heeft gebonden. Sommigen wisten trouwens heel wei nig meer van het gebeurde. Op een vraag van de president of hij de roetkap die Van Heemstra had los gerukt weer had vastgebonden zei één der verdachten„Nee, ik geloof het niet. Ik weet het niet meer". President: „Maar tijdens het voor onderzoek hebt u enige malen ver klaard dat u uw das hebt afge daan om daarmee de kap dicht te binden. Weet u dat nu weer?" Verdachte: „Ach ja, zo was het". Een andere verdachte gaf desge vraagd toe dat hij baron Van Heem stra enige malen had neergelegd toen deze zich had willen oprichten. President: „Neergelegd, zoals een verpleegster dat zou doen?" Verdachte: „Nou ja. het ging wel iets hardhandiger". Heeft David Rutgers in zijn doodsnood geprobeerd de kap van het hoofd te rukken, zoals de ver dachten vroeger hadden verklaard? Thans lieten wij voorkomen dat zij niet hadden gemerkt dat David het benauwd had. Wel was de kap los gegaan maai- dat zou ook bij het in stappen in het rijtuig kunnen zijn gebeurd. Daarop las de president weer de verklaringen voor van de zelfde verdachten waarin tot uiting komt dat David de kap losrukte. Een verdachte: „Dat heb ik wel ver klaard. maar ik was toen waar schijnlijk nog onder de indruk van het gebeurde". President: „U hebt het tweemaal verklaard, eenmaal in juni, twee maanden na het gebeuren en een maal in september. Was u toen nog steeds onder de indruk?" Verdachte: „Dan heb ik toch een vergissing gemaakt". Gestikt Een groot deel van de middag werd gisteren besteed aan het horen van de getuigen-deskundigen. De arts-pathaloog-anatoom M. Voort man die sectie op het lichaam van David Rutgers heeft verricht had geconstateerd dat het roet de lucht wegen had afgesloten waardoor het slachtoffer wegens gebrek aan zuur stof was gestikt. Hij zei dat de be nauwdheid een zuiver mechanische oorzaak had en de chemische wer king van de roetbestanddelen een ondergeschikte rol hebben gespeeld. Op een vraag van de president ant woordde de deskundige dat roet in de hoeveelheid als Rutgers heeft in geademd altijd schadelijke gevolgen moet hebben. Bij de verklaringen sloten die van getuige D. D. Boer, apotheker-toxicoloog, die roetmon- sters had onderzocht, aan. Ook hij zei dat het inademen van roet scha delijk is voor de gezondheid. De herkomst van het roet kwam vast te staan uit de verhoren van twee leveranciers die het roet had den gehaald uit stofzuigers waarmee schoorstenen worden schoongemaakt. Eén van hen had erbij gezegd, dat het roet van stookolie afkomstig De laatste verdachte, een Rotter damse advocaat en procureur werd ervan beschuldigd de student jhr- D. J. de Brauw zowel roet te hebben toegediend dat deze het benauwd had gekregen. Jhr. De Brauw klaarde thans het roet te hebben uitgehoest en het maar eventjes be nauwd te hebben gehad. „Ik had niet het gevoel mishandeld te den. De installatie by Tres verliep in de meest vriendschappelijke sfeer". Officier van Justitie: „Dan is Da vid Rutgers zeker in de vriendschap tenonder gegaan Advertentie Bloemen voor gewonden De ma chinist van de trein, die dinsdag bij Hederl is ontspoord, de 43-jarige heer H. J. Kiggen uit Eindhoven, met zfjn vrouw op bezoek geweest bij de zes slachtoffers van het onge lijk, die nog in het ziekenhuis liggen. Het echtpaar bracht voor iedere pa tiënt een bloemetje mee. De bezoek jes, die de machinist op eigen initia tief afstak, werden door de gewon den bijzonder gewaardeerd. moderne dessins. Tijdelijk extra voordelig;_per^stuk 2.50; nu per nu per BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: „Lago Traful" (10/6); Austra lië: „Sumbawa" (5/6); Canada: „Prins Ph. Willem" (8/6), „Carma- nia" (10 6); Chili: „Birkenstein" (5/6); Ned. Antillen: „Ladon" (7/6); Suriname „Ceres" (8/6); Verenigde Staten' van Amerika: „Statendam" (5/6), „Kloosterdak" (8/6). Inlich tingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Europees Sociaal Handvest Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, waarin bekrachtiging wordt gevraagd van het Europees So ciaal Handvest. Dit Handvest is een verdrag, dat op 18 okt. 1961 in Turyn is ondertekend door de staten, die lid zijn van de Raad v. Europa. De deel nemende staten nemen daarbij op zich een negentiental sociale rechten t beginselen te verwezenlijken. Pater Stokdam onderscheiden De minister van Sociale Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft in Genève het commandeurskruis in de orde Oranje-Nassau uitgereikt aan pater magister dr. J. G- Stokman. Pater Stokman, die in Vleuten woon achtig is, vervult reeds verscheidene jaren de functie van regerings-gede- legeerde naar de internationale ar- beidsconferenties in Genève. Raadsel Drie verdachten, aan wie de mis handeling van jhr. David Rutgers Rozenburg tenlaste was gelegd, welke mishandeling het slacht offer is overleden, ontkenden allen dat het roet in de kap werd ges to om het slachtoffer benauwd te maken. Unaniem luidde hun verkla ring thans: „Wij wilden alleen zyn gezicht zwart maken, dat hoort bij het ritueel". President (boos)„Het is my een raadsel waarom er vandaag een i soort zwarte pieten-spelletje wordt j aangevoerd, terwyl hierover in al- j le vorige verhoren is gezwegen". Haarlemmerstraat 172- 174- 179 Herenstraat 9 MIDZA Balaguer, eens gunsteling van dic tator Trujillo, maar bereid tot het in voeren van hervormingen, is gisteren tot president van de Dominicaanse republiek gekozen. De linkse kandi daat Bosch werd verslagen. Zijn aan hangers hieven de kreet „fraude" aan» maar werden verspreid door soldaten en politie, die daartoe traangas, ge weerkolven en gummistokken ge bruikten. Het protest was overigens volkomen in strijd met de bevindin gen van 21 waarnemers uit de landen van het westelijk halfrond, dri una niem van mening waren, dat het eer lijk is toegegaan in de stembureaus. Balaguer kreeg ruim 641.000 stem men tegen 406.000 voor Bosch, die weliswaar in Santo Domingo won, maar op het platteland verloor. Restauratie raadhuis Baarn De gemeenteraad van Baarn heeft gis teravond scherpe kritiek geuit op het beleid van de directeur van publieke werken, de heer H. C. Hulsbergen. De dienst van publieke werken heeft de restauratie van het gemeentehuis huis uitgevoerd in verband met de ondertrouw van Prinses Beatrix Prins Claus. Hiervoor was een drag van 17.500 gulden beschikbaar gesteld, maar achteraf blyken de kosten ruim 36.500 gulden te bedra gen. De raad wist hier tot verleden week echter niets van. BUITENLAND Tanker gereinigd Het 160 meter lange voorschip van de Noorse tan ker „Anne Mildred Brovig" ligt nu helemaal gereinigd weer in Wilhelms haven. De Nederlandse bergingsvloot, die het voorschip op zee van het ach terste heeft losgemaakt, is gisteren uit de haven vertrokken. De uit 31 tanks geborgen lading ruwe olie is in een aparte tank in de oliehaven opgeslagen, waar men druk bezig is zeewater uit de aardolie te verwij deren. Spel met granaten In Villa- franca op Sicilië zyn gisteren drie kinderen om het leven gekomen en zes gewond door exploderende gra naten waarmee zy speelden. De kin deren hadden de granaten gevon den in een opslagplaats van de mis dadige organisatie de Mafia. Oceaanroeiers Twee Engelsen, die doende zyn de Atlantische Oceaan over te roeien zyn gisteren waargenomen door de Amerikaanse onderzeeboot Cutlass, op ongeveer 175 km van kaap Henry in de staat Virginia. David Johnstone en John Hoare, die twaalf dagen geleden met hun rijf meter lange boot Puffin van het strand in Virginia wegroei- den, deelden de commandant van het marinevaartuig mee dat alles wel aan boord was. Ondergrondse kernproef De Amerikaanse Commissie voor atoom energie heeft gisteren in Nevada haar 22ste ondergrondse kernproef genomen, waarvan de kracht geiyk stond aan die van 20.000 tot 200.000 ton tnt. Gewonde demonstranten De Ja panse politie heeft meegedeeld, dat by demonstraties tegen de komst van de Amerikaanse kernonderzeeboot „Snook" de afgelopen vier dagen 122 gewonden gevallen zyn. De „Snook' werd vandaag in de mar.lnebasis Jo- kosoeka verwacht. Leugen De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Ro bert S. McNamara heeft gisteren verklaard dat er „absoluut geen grond is" voor een Engels bericht (van de „Times) als zouden de Ver enigde Staten hebben besloten hun strijdkrachten in Europa tot slechts één divisie in te krimpen. Ameri kaanse functionarissen die zich krachtiger uitdrukten, hebben het bericht „een leugen" genoemd. Feestavond E.H.B.O. 7.30 uur nam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerk steeg) Opening tentoonstelling Kees van der Wel. 8 uur nam. Konlngskerk: Rullclub 7.3010 uur Oude Vest 13: Evangelische Chris- tengem „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Liefdes loze les". 8 uur a„ bijbelstudie, 1112 uur as. k. u. van Oossanen. Hockey-kantine sportpark Roomburg (Ingang einde Asser6traat)Jazz avond Folk Beat 14 met optreden van het sextet Joop van Enkhulzen. 8 uur Zierlkzee. Vertrek Garenmarkt. 8 i Aula Du Rleuschool: Volle Evange- le-zending. Spr. dhr. J. zyistra. 10 Baptlstengem. (Oude Rijn 5): Ge meente voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Dr Van Voorthuyzenschool (Aula): Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. Eiker bout van Voorburg. 3 uur nam. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 6.15 dagen. Spr. de hr. Diender. 10.3 Zulderkerk: Spr. ds. W. Bakker van Katwijk aan Zee, ond.: „Kent U Hem nóg niet?". 7 uur nam. MAANDAG Heempark: Excursie Jongerencontact Ned. Ver. van Huisvrouwen. 7.45 uur Aula Du Rleuschool: Volle Evange- he^ndlng. Spr. ds. Bronkhorst. 8 uur De. goede Herder (Oude Vest 13): Gesprekskrlng „De Schakel", Spr. ds. K. J. H. Burgy over „Vragen rond het H.A.". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Petruszaaltje (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7—8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Slul- tlngsmlddag Ned. Ver. van Hulsvrou wen. 2.30 uur nam. WOENSDAG Noorderstraat 18: Receptie Jubileum de heer H. Hoorn. 34 uur nam. ^Pieterskerk: Avondgebed te 7.30 uui Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Spreekuur sociale raadsvrouw. 4— DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Kantine Ambachtsschool: Vola Film avond natuursteenbewerking. 8 W. de Zwygerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor „Angellque op weg naar Ver sailles", 18 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lld° „Een spion ging door de hel", Camera „Spel met vuur", 18 laar 4.8; 7 en JlPuS-" UUf; 2°nd' 2'30' >agCX2 SO6?0?*0- La?? •45.' 7' eA 9.16 Studio „Lady L", 14 Jaar. Dag. 2.30 7 en 9.16 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Vlva Maria", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zon. 2.16, 4.30, 7 en 9.15 uur. WASSENAAR: Astra „Fantomas" 14 Jr. Vrljd. 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. Zondagmiddag 2.30 uur „Pralrierat- Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerk- steeg): Tentoonstelling van gouachei en schilderijen Kees van der wel, dag. 3—6 en 7—9 uur nam. (t/m 7 Juni). Jan vossensteeg 59 terdag- uur (t/m 10 Juni). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: Bond. 1-5 uur. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Tentoonstelling van schilderijen van Jacob Rits. (Dinsdag t/m. vrijdag 11 Letterkunde 200-Jarlg bestaan: Werkd, - ------- _5 u (Tot 20 Juni' (P©8thulelafcn)M uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: 'szon- aags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden- Dage lijks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag 10-4 uu zond 1-4 uur Universiteit: Tentoonstelling goua- ches en schilderijen Jan Beutener. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorm.— 5 uur nam (tot 9 juni). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Op zaterdag 4 Juni is in Lelden voor spoedeisende gevallen, 's morgens 8 tot 12 uur bovendien geopend: apo theek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48, tel. 21060. Apotheek R. V" Breest Smallenburg te Leiderdorp De Oegstgeestse Apotheek ls op zon dag 5 juni gesloten van 8 uur tot 24 uur. De avond- en nachtdienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt de ge hele week waargenomen door apotheek D. C. Kok. Bh geen gehoor van aw halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dnkterstelefoon 22222. ir: zond. 2.3 Het zoutgehalte van de haring Het Tweede Kamerlid Vermooten PvdA) heeft de minister van Land bouw en Visserij en de staatssecreta ris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, inlichtingen gevraagd over de gang van zaken by de eerste aan- oer van nieuwe haring dit jaar. Hy vraagt de bewindslieden voorts of het Juist ls, dat ln Schevenlngen haring werd afgekeerd, die nochtans hetzelfde pekelgehalte had als de goedgekeurde haring in Vlaardingen Katwyk. Zo ja, is het dan niet mogeiyk dat in de toekomst by de controle op het zoutgehalte, die Inderdaad noodza- keiyk is. overal dezelfde richtiynen te volgen, zo besluit het kamerlid zjjn vraagstelling. HAAGSE AGENDA van vrijdag 3 Juni t/m woensd. 8 Juni VRIJDAG 3 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Comedle, Profe ZONDAG 5 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Comedie, Vraag me niets. Odeon, 20.00 uur, Heerlijk duurt het langst. MAANDAG 6 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Comedle, Er is een moord ge pleegd. Diligentia, 20.15 uur. Kon. Nat. Zangschool. DINSDAG 7JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Haag- 6che Comedie, Er is een moord ge pleegd. Diligentia, 20.15 uur. Cabaret Pepijn WOENSDAG 8 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Comedie, Protessor Bernard!. Apollo. Reeperbahn by nacht, 18 J. Asta, De Negerhut van oom Tom, 14 J. Byou, de liefde van een blondje, 18 j. Camera, Les Enfants du paradis, 18 j. Capitol, Angélique, markiezin der En- Corso, 7000 gevarengrens, 14 J. Du Midi. De eend en de Cadillac, a.l. Euro Cinema, strhd en extase, 14 J. Flora, Laredo, stad zonder wet, 14 J. Hollywood, Jim Hard, de eenzame re volvervechter, 18 J. Krlterlon, Une fllle et des fuslles, 18 I. Metropole, Thunderball, 14 J. Olympla, Captain Newman, 18 J. Passage, Boeing, Boeing, 14 J. Rex. Agent 077 operatie Tanger. 18 J. Rembrandt, Meisjes zonder kamer. 18 J. Roxy, Operatie Crossbow. 14 J. Seinpost, Yogi de beer, a.l. Studio de Luxe. Le gendarme de St. Tropez. 14 J. Thalla, Machtstrijd tussen Achilles en Hector, 14 J. De Uitkijk, Marnie, 18 J. West End. Het huis der duizend gru welen, 18 j.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2