8 „Dominicanen" gingen vandaag naar stembus Vandaag worden er 928 nieuwe raden gekozen „Feodale toestanden" Organisten hebben kritiek op N.H. Kerk MET EEN ENKEL WOORD ja kriskras door NederDamdl vier f40.- c4 PAGINA 2 LEÏDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 JUNI 1909 Keus ging voornamelijk tussen Bosch en Balaguer Vandaag zijn in de Domini caanse republiek verkiezingen voor het presidentschap gehou den. De twee belangrijkste kan didaten waren de ex-presidenten Juan D. Bosch en Joachim Bala guer. Hun partijen, resp. de Re volutionaire en de Hervormings partij, vertegenwoordigen min of meer extreme belangen. Achter Juan Bosch staat een conglome raat van linkse groeperingen, Ba" laguer vertegenwoordigt de rechtse vleugel, zakenlieden, de gevestigde elite en deels ook de in de republiek machtige en ge vreesde militaire kliek. De verkiezingscampagne, die aan deze keuze van een president voor afging is vermoedelijk uniek. Beide kandidaten, vooral Juan Bosch, ver tonen zich zo weinig mogelijk in het openbaar. Ex-president Bosch, meer geleerde dan politicus, heeft sinds zijn terugkeer in september uit bal lingschap in Puerto Rico zijn zwaar bewaakte woning maar een paar keer verlaten. Hij was ronduit bang voor een aanslag op zijn leven. Zijn vrees laat zich verklaren door de smeulende nasleep van de bloedige burgeroorlog, die verleden jaar mei van de hoofdstad Santo Domingo een slagveld maakte. Volgelingen van de verbannen president rebelleerden on der leiding van de jonge kolonel Francesco Caamano Deno tegen het bewind van hooggeplaatste militai ren. Amerika, bevreesd voor herha ling van een Cuba-achtige Castro- revolutie, sloeg alarm en zond een troepenmacht van ruim 10.000 man. De verwarde revolutie eindigde met een nominale overwinning van de rebellen. De militaire junta werd tot aftreden gedwongen, Garcia Go- doij werd geïnstalleerd als tijdelijk president, een inter-Amerikaanse troepenmacht verving gedeeltelijk de Amerikaanse manschappen, en Juan Bosch keerde uit Puerto Rico terug. Een en ander was nauwelijks aan leiding voor de rechtervleugel om zich er bij neer te leggen. Zoals in zijn eerste verkiezings campagne in 1962 werd Bosch ook nu weer beschuldigd van communis tische overtuigingen, zijn partij werd verweten geïnfiltreerd te zijn door provocateurs van de Castroïstische 14-juni-beweging, en door militairen werd een angstcampagne gevoerd onder de bevolking. Bosch dreigde niet aan de verkiezingen te zullen deelnemen en eiste dat interim president Godoy de militairen op dracht zou geven zich in de kazer nes terug te trekken. Aan dit verzoek werd voldaan en Bosch ging verder met zijn campagne, waarvoor hij da gelijks een toespraak van een kwar tier liet opnemen en uitzenden Geen leugens Zijn opponent Joachim Balaguer, een jurist, werd evenmin gespaard. Als functionaris in de regering van de voormalige Dominicaanse dictator Trujilli, had hij zich teweer te stellen tegen beschuldigingen, dat hü er Trujillo-ideeën op na hield, ondanks het feit dat hij zich sinds de dood van de dictator op bescheiden wijze verdienstelijk maakte als een gema tigd politicus. In deze lastercampag ne was het Juan Bosch, die het op karakteristieke manier opnam voor zijn tegenstander en verklaarde, dat niemand gebaat was met leugens. Hij verdedigde Balaguers reputatie en zei dat „de Dominicaanse familie niet gespleten mag worden door mis bruik van de slechte aspecten van Trujillo's dood." Het is inmiddels allerminst zeker wie de verkiezingen zal winnen. Waarnemers geven Bosch en Bala guer gelijke kansen, waarbij een pu bliek geheim is, dat Washington de laatste het liefst aan het bewind ziet komen. Een belangrijke kwestie on middellijk na de verkiezingen zal het vraagstuk zyn, of de inter-Ameri kaanse troepen het eiland kunnen gaan verlaten. Zowel Bosch als Bala guer zien de zogenaamde „vredes macht" van 8600 manschappen liever gaan dan blijven. Maar de vraag is, of de republiek voldoende politie ke stabiliteit heeft om het zonder de aanwezigheid te stellen van deze als neutraal bedoelde gewapende kamprechter. Dunne scheiding Behalve een president wordt in de Dominicaanse republiek op 1 juni ook een volledig parlement gekozen, 77 burgemeesters, en 417 gemeente raadsleden. In een land, dat niet be gunstigd is geweest met een lange democratische traditie, betekent deze verkiezing een nieuwe voorzichtige stap uit het moeras. I Hoe dun de scheiding is tussen anarchie en dictatuur en hoe ge vaarlijk de consequentie van een misstap wordt geacht, bleek uit een herderlijk schrijven van het episco- Lagerhuis niet geschikt als arbeidsruimte Bill Price, een 31-jarige Labouraf- gevaardigde, stelt een onderzoek in naar de vraag of het Lagerhuis wel geschikt is als gebouw om in te wer ken. Jonge parlementsleden moeten hun correspondentie in de wandel gangen schrijven en daar moeten zij ook hun kiezers ontvangen. De toe standen zijn betreurenswaardig, vindt Price. Hij zal de regering op 15 juni dan ook vragen of de om standigheden waaronder de parle mentsleden werken voldoen aan de voorschriften van de arbeidswet. „In het enorme gebouwencomplex bevinden zich 1200 tot 1400 kamers", aldus Price. .Niemand weet precies wie die kamers gebruiken. Dit lijkt ongelooflijk wanneer parlementsle den in de corridors moeten werken. Men zegt dat de speaker (voorzit ter) 60 kamers heeft en de opper kamerheer ruim 50. Wanneer je dat probeert te verifiëren kreeg je on duidelijke antwoorden. Ik heb een week door het gebouw rondgelopen. Er zijn tal van deler, waar je geen toegang krijgt. De toestanden zijn voor jonge parlementsleden, staf en journalisten betreurenswaardig Price heeft onlangs verzocht om de benoeming van onafhankelijke be drijfseconomen, die een studie van de arbeidstoestanden in het parle ment zouden moeten maken. Dat verzoek werd afgewezen, zei hij. paar van de RK. kerk dat in de kerken in Santo Domingo enige we ker geleden werd voorgelezen. Het schrijven zei, dat de bisschoppen de toekomst „graag optimistischer tege moet zouden willen zien, maar dat zin voor realiteit dat niet mogelijk maakt". Het berusten in de meerderheids beslissingen zal zowel van de reac tionaire militaire groep als van de rebellen, die Bosch uit zijn balling schap terugbrachten, een emotionele beheersing vragen die de tempera mentvolle Dominicanen met moeite zullen kunnen opbrengen. Van deze beheersing, uiteindelijk de essentie van elke democratie, zal het afhan gen of de Dominicaanse republiek zich een stabiele toekomst kan ver overen, of dat het een republiek zal blijven met meer ex-presidenten per vierkante kilometer dan gewone burgers. Advertentie ij.. Voor Baby POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Zuid-Afrika gereed de V.N. te verlaten Zuid-Afrika vierde gisteren het feit, dat het vijf jaar geleden, na uit het Britse Gemenebest te zijn getreden, een republiek is geworden. Het verliet het Gemenebest om te voorkomen, dat het er wegens zijn apartheidspolitiek uit zou worden ge zet. De feestelijke herdenking van de uittreding uit het Britse Gemenebest valt temidden van voorbereidende maatregelen om zijn volkshuishou ding zo te organiseren, dat het weer stand kan bieden aan pogingen van de V.N. om sancties toe te passen. De minister van Buitenlandse Za ken Muller heeft de verwachting uit gesproken, dat via de V.N. later in dit jaar nieuwe aanvallen op Zuid- Afrika zullen worden gedaan met „hernieuwde pogingen om ons te iso leren, in het bijzonder door econo mische maatregelen". Hij verklaar de verder „Het resultaat van de op ons uitgeoefende druk is geweest, dat wij meer vastbesloten en onaf hankelijk zijn geworden en in ho gere mate voor ons zelf kunnen zor gen, zodat wij zo nodig in staat zul len zijn op eigen benen te staan". Premier Verwoerd is gereed voor een eventuele krachtmeting met de V.N. en heeft de waarschuwing uit gesproken, dat hU Zuid-Afrika liever uit de wereldorganisatie zal terug trekken dan toe te staan dat het wordt vernederd door beknotting of ontneming van zijn stemrecht. De tweede voorzitter van de Nederlandse Organistenvereniging, de heer Lambert Erné, heeft gisteren bij de opening van de 76ste jaarvergadering van deze vereniging in Utrecht ernstige kritiek geuit op de wat hij noemde feodale toestanden" in de Ned. Herv. Kerk. Hij zei, dat kerk en christendom niet synoniem zijn en dat het ,,zie wel naar mijn woorden, doch niet naar mijn werken.' de kerken bestempelt tot een instituut, dat zijn zeggingskracht onder de massa verloren heeft. Vandaag worden 928 nieuwe ge meenteraden gekozen. Dit betekent dat niet alle stemgerechtigde Neder landers naar de stembus gaan- In een viertal gemeenten is de eensgezindheid zo groot dat daar niet hoeft te worden gestemd. In de ge meenten Reusel/N.B., Riethoven/NB Westwoud/N.H. en Nieuwvliet/Z. is slechts 1 kandidatenlijst ingediend. Deze kandidatenlijst vermeldt slechts zoveel namen als er gemeenteraads zetels zijn. Deze situatie heeft ook zijn bezwaren, want verlaat één van de leden de raad of komt er een te overlijden dan is de gemeenteraad incompleet omdat er geen plaatsver vangers zijn. Zjjn die er wel dan is een verkiezing noodzakelijk, omdat zo'n plaatsvervanger met voorkeur stemmen gekozen kan worden. De inwoners van Landsmeer, Oost- zaan, 's-Graveland en Weesp in Noord-Holland moeten nog 14 dagen geduld hebben, voor zij hun stemplicht kunnen vervullen. In de ze gemeenten worden de gemeen teraadsverkiezingen, in verband met grenswijzigingen, pas op 15 juni ge houden. De bewoners van het eiland Goeree Overflakkee zijn ook vry van stem men. De gemeenteraadsleden van Dirksland, Goeree, Middelharnis, Oostflakkee en Spykernisse hebben sinds 1964 zitting en mogen nu iets langer dan vier jaar hun functie uit oefenen. Dit in verband met de her indeling van het eiland vorig jaar. De bezetting van 12.854 gemeente raadszetels is vandaag in het geding. Vele gegadigden hebben zich aange meld. In totaal zijn er 5.132 kandi datenlijsten ingediend. Het juiste aantal kandidaten is niet bekend. Van de landelijke politieke partijen heeft de PvdA de meeste lijsten in gediend, nl. in 622 gemeenten. Een bescheidener plaats nemen de KVP en de VVD in, die resp. 385 en 377 lijsten hebben ingediend. Naast die van de KVP zijn er nog 1.528 r.-k. lijsten, de meeste hiervan in Limburg, Gelderland en Noord-Bra bant. De prot-chr. partijen hebben 1.131 maal gebruik gemaakt van het recht hun kandidaten te stellen. In totaal 347 keer werd een gecombineerde lijst ingediend. Met een zelfstandige lijst neemt de ARP 254, de CHU 260, de SGP 156 en het GPV 114 keer aan de raadsverkiezingen deel. Van de resterende politieke partijen, die ze tels in de Kamer of Pr. St. hebben, heeft de Boerenpartij in 212 gemeen ten een lijst ingediend. De CPN komt in 147 gemeenten met een lijst uit en de PSP in 128 gemeenten. De resterende kandidatenlijsten zyn afkomstig van lijsten zonder naam (257), lijsten met verschillen de namen (72) en gemeentebelang (en) (233). Van de kleine partijen, die bij ka mer- of statenverkiezing reeds deel namen, hebben nu de CDU en de Partij voor Volkswil en Referendum 13 keer een lijst ingediend. De Fries Nationale Partij neemt in zes Friese gemeenten aan de verkiezingen deel. De niet gehuwde kiezers kunnen in slechts drie gemeenten stemmen op de Partij voor Ongehuwden. Kie zers die onafhankelijk zeggen te zijn hebben in vijf gemeenten een liist ingediend. Bij de 72 partijen met naam komen wij onder andere partij en tegen als Provo, Pierementpartij (Amsterdam) en Party voor Kunst en Progressief Denken (Arnhem). Slechts, eenmaal is er een ïyst inge diend met de naam Party voor ledereen. BINNELAND Koolmonoxydevergiftiging De 69-jarige mevrouw J. Smolders-Riet- veld is het afgelopen weekeinde in Arnhem om het leven gekomen door koolmonoxydevergiftiging. Haar even oude echtgenoot moest in ernstige toestand worden overgebracht naar een ziekenhuis. Penningmeester N.V.V. De hoofdbesturen van de by het N.V.V- aangesloten organisaties hebben gis teravond in Amsterdam, de heer B. ter Borch, thans penningmeester van de Algemene Bedrijfsgroepen Centra le, benoemd tot verbondspen- ningmeester. Hy zal de plaats inne men van de heer R. wykstra, die een benoeming heeft aanvaard (met ingang van de tweede helft van 1967) als directeur van de Centrale Levensverzekeringbank. Afscheid gedeputeerden De ge deputeerden A. C. A. Deerenberg (K.V.P.) uit Schoonhoven en mr. T. A. van Dyken (A.R.) uit Den Haag hebben gisteren in het provinciehuis van Zuid-Holland afscheid genomen van hun werk, nu zy hun functies hebben neergelegd door zich niet meer verkiesbaar te stellen voor pro vinciale staten van Zuid-Holland. De commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz memoreerde, dat beiden een lange staat van belangryke diensten heb ben als gedeputeerde van Zuid-Hol land. Anti-provo Burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam heeft gis teren een boekje ontvangen met 1600 handtekeningen van jongeren, die zich keren tegen het recente optre den van groeperingen leeftydgeno- ten in Amsterdam. „Deze aktie is zeer spontaan gevoerd", zei Hendrik Kok, leerling van de h.t.s. in Hengelo. Het waren handtekeningen van leerlin gen van veertien scholen, waaron der drie in Amsterdam, „wy willen tonen, dat er in Nederland een an dere jeugd is, die in positieve zin aan de opbouw wil meewerken", al dus Hendrik Kok. Postbesteller verdronken In de Wynhaven naby de Regentessebrug ïr. Rotterdam is gistermiddag de 56- jarige P.T.T.-besteller J. den Bra- uit de Oranjeboomstraat ver dronken De heer Den Brasem is tus- twee schepen gevallen toen hy de haven post aan het bezorgen 3. Brandweerlieden hebben al het mogelyke gedaan om te proberen hem zo snel mogeiyk uit het water te halen. Na 17 minuten werd het stoffeiyk overschot op het droge ge bracht. BUITENLAND Overval op geldauto Tien gewa pende mannen hebben gisteren by Marignane, op 20 km van Marseille een auto aangehouden, waarmee de lonen van het personeel van de vlieg tuigfabriek „Sud Aviation" werden vervoerd, zy maakten zich meester van 450.000 frank (ongeveer 325.000 gulden), nadat zy de twee politie mannen, die het geldtransport bege leidden, hadden gewond. Centrale In Portugal geopend President Thomaz heeft te Alto do Rabago de grootste hydro-elektrische centrale van Portugal geopend- Aan het project, waaraan 8 jaar lang door 4.000 man is gewerkt, is een stuw meer van 55 miljoen kubieke meter capaciteit toegevoegd. Deze centrale kan Portugal over droogteperiodes heen helpen. Necropolis gevonden In het dorp Vico Eguense in de buurt van Na pels is een begraafplaats van rijken van 25 eeuwen geleden ontdekt. Men neemt aan dat het de necropolis van de antieke stad Aegua is. Archeolo gen hebben tot nu toe 30 graven ge opend. In elk ervan werd een ge raamte gevonden. Ook zyn honder den historische voorwerpen gevon den zoals halssnoeren, ringen en an dere metalen juwelen, bronzen arm en enkelbanden en grote amforen, waarvan één mogelyk van goud is. Treinramp in Roemenië Acht endertig mensen zyn gisteren om het leven gekomen en 65 anderen zyn gewond by een botsing van twee trei nen by Boekarest, zo bericht de Roe meense radio. De minister van Spoorwegen Simulesco is direct na de ramp ontslagen wegens grove nala tigheid. Vliegtuigontwerper overleden Dr. Gustav Victor Lachmann, ont werper van de uit de tweede wereld oorlog bekende Britse bommenwer pers Handley Page „Hampden" en .Narrow", is op 70-jarige leeftyd in Londen overleden. De uit Dresden af komstige vliegtuigontwerper was ty- dens de eerste wereldoorlog vlieger by de Duitse luchtmacht. In 1929 trad hy in dienst by de Britse „Handley Page" fabrieken. Deense S.A.S.-piloten staken De Deense piloten van de Scandinavi sche luchtvaartmaatschappy S.AS. zyn gistermiddag voor achtenveertig uur in staking gegaan uit protest te gen het ontslag van drie collega's. De directie voert aan dat de ontsla gen vliegers hun plicht verzaakten door „niet thuis" te geven wanneer ze zich tydens hun waakdiensten te lefonisch bereikbaar moesten hou den. De Deense pilotenorganisatie gelooft daarentegen aan een slinkse zet van de S.A.S. in de salarisonder handelingen die op het ogenblik gaande zyn. Het luchtverkeer van de S.A.S. in Denemarken ligt nagenoeg geheel stil. Grensincident Twee Pakistani, die zaterdag op grondgebied van In dia waren doorgedrongen, zyn by een vuurgevecht met de politie ge dood, zo is gisteren van officiële zyde in Jaipoer Betere betrekkingen In Moskou is gisteren na afloop van een officieel bezoek van de Joegoslavische minis ter van Buitenlandse Zaken, Marko Nikezic, een gemeenschappelyk com muniqué uitgegeven waarin beide partyen uiting geven aan hun vol doening over de huidige betrekkingen tussen Joego-Slavië en de Sowjet- Unie. De omstandigheden zyn guns tig voor verdere uitbreiding van deze betrekkingen op economisch en cul tureel terrein, aldus het communi- gué, waarin voorts de bekende stand punten der beide landen aangaande internationale vraagstukken worden uiteengezet. Negers gekozen By de Demo cratische voorverkiezing voor de functie van politiechef in het dis trict Macon, dat deel uitmaakt van de zuidelijk Amerikaanse staat Ala bama, heeft de neger Lucius Amer- son de huidige blanke sheriff versla gen. Het was in de staat van gouver neur Wallace nog nooit gebeurd, dat voor zo'n hoge functie een neger tot kandidaat gekozen werd. Ook voor de functies van ontvanger der belastin gen en lid van de districtsraad wis ten negers zich als Democratische kandidaten te plaatsen- Rivierboot gezonken In de Co- lumbiaanse rivier de Rio Ariari is gisteren een riviervaartuig gezonken, als gevolg waarvan vyftien personen verdronken. Met het scheepje wer den veertig passagiers vervoerd. Tito-Kadar President Tito van Joego-Slavië en party leider Janos Kadar van Hongarye hebben giste ren hun besprekingen in Vila Bied voortgezet, zy spraken over de in ternationale situatie en de weder zijdse betrekkingen, aldus Tanjoeg. Kadar is maandag voor een „ka- meraadschappeiyk bezoek" in Joe go-Slavië gearriveerd. Het „groot kerkelyk beheer" doet wel amateuristisch aan, aldus de heer Erné: „jaarlijks spoelen daardoor miljoenen guldens weg en belasten de kerkbesturen zich met leningen en onverteerbare rentelasten". Naar aanleiding van een enquête van de Vereniging van kerkvoogdyen onder haar leden, waarby o.m. werd gevraagd of de organisten voor de lessen die zy op het kerkorgel geven wel huur betalen, zei de heer Erné: „men tracht de oude kerkcent nog van de straat op te rapen, maar merkt de verloren bankjes van dui zend niet op". Schulden Overheidssubsidies voor predikan ten, kerkbouw en restauratie van kerken en orgels, hebben volgens hem niet kunnen verhinderen, dat de kerken grote schulden hebben. Naar de mening van de heer Erné zouden miljoenen kunnen worden bespaard door betere organisatie en voorlich ting. Dan zouden de kerkvoogdyen op financieel gebied zoveel ruimte krij- gen, dat ze de kwestie van de orga nistensalarissen niet eindeloos op sleeptouw hoeven te houden. In vele nieuwe kerken, zo zei de heer Erné, is naweiyks geld voor een bescheiden orgel of een betaalde kerkmusicus. Hy verklaarde, dat het tyd ls voor een nieuwe en grondige kerkhervor ming, waarby de gemeente meer mondigheid en het kerklied zyn eigen plaats wordt gegeven. Kerken leeg Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Rockanje (toez.) J. van Leeuwen te Krabbedijke; te Wezep (toez.) A. van Brummelen te Giessen- dam; te St. Johannesga-Delfstra- huizen H. F. Venema, kand. te Helle- GEREF. KERKEN Waarder (Z.H.) H. Reenen) C. Brilman Treebeek: haar Barendrecht (vak. H. J. Riphagen) N. Wijngaarden te Idskenhulzen, die bedankte voor CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Groningen (vak. A. C. Noort) J. H. Velema te Apeldoorn-C. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Vlissingen A. Hofman te Zeist en J. Karens te Nieuwerkerk, van wie eerstgenoemde is beroepen. „Wij vergeven niet" In Gdansk (Danzig) heeft zich aan het eind van een godsdienstige plech tigheid in de kathedraal een incident voorgedaan. Enkele honderden ge lovigen vernielden een zeer groot propagandabord met een Christusfi- guur temidden van puinhopen en het onderschrift „Wy vergeven niet", waarmee de communistische autori teiten hadden gereageerd op de om streden verzoenende brief van de Poolse bisschppen aan hun Duitse collega's. Het bord werd neergehaald en verbrand. Een man die foto's maakte van het voorval, werd mis handeld. De politie wist snel de orde tc herstellen. Op de plechtigheid, ter herden king van het feit dat duizend jaar geleden de kerstening van Polen is begonnen, luisterden 100.000 men sen naar de primaat van Polen, Kar dinaal Wyszynski, die vele ovaties kreeg. De politie nam een tiental jonge ren in hechtenis. Een politie-auto werd begroet met kreten als „gesta- po, gestapo". Piccard gaat meedrijven met de Golfstroom De bekende oceanograaf Jacques Piccard gaat in de zomer van 1967 met een „mesoscaaf" op 100 tot 400 meter onder water met de golf stroom meedryven van Miami naar Halifax. Hy hoopt deze afstand van 1.500 myl in zes weken af te leggen. Het vaartuig, de PX-15 die door de Amerikaanse maatschappy Gruman in samenwerking met Jacques Pic card zal worden gebouwd, krygt vier kleine schroeven om zo nodig by te sturen. De mesoscaaf zal plaats bieden aan vyf personen. Doordat het vaar tuig door de stroom wordt meege voerd, wordt het leven onder water niet verstoord door het geluid van machines. Behalve voor het bestude ren van de onderzeese flora en fau na zal het experiment ook van be lang zyn voor het zoeken van red dingsmethoden voor gezonken onder zeeërs. beter worden bezocht dan menige kerkdienst, de kerk zelfs niet aan het denken heeft gezet. De moderne mens, zo zei hij, wil geen versteende kerkdienst. Een dienst zonder muziek, zonder de stem van de ge meenschap van christenen en zonder de lofprijzing van het volk, verwordt tot een theologisch eenrichtingver keer. Zonder kerkmuziek zyn de ker ken leeg. Over de onderhandelingen met de N.H. Kerk over de materiële positie van organisten was de heer Erné evenmin te spreken. Hy zei, dat de kerk sinds 1943 heeft gezwegen en alle contacten steeds weer heeft uit en afgesteld. Van een uitbetalen van alle loonstygingen sinds 1945 is tot nu toe nog niets terecht gekomen. Het spreekwoord „spreken is zilver en zwygen is goud" is nog nooit zo voordelig geweest als thans voor onze onderhandelingspartner de Hervorm de Kerk, aldus de heer Erné. Dat zwygen heeft haar vanaf 1943 heel wat voordeel opgeleverd. De vergadering benoemde de heer Erné tot voorzitter vahde Nederland se organistenverenigingHy volgt de heer G. Schrik uit Bolsward op. Tot tweede voorziter is de heer A. Risse- lada uit Groningen gekozen. :t een Daags Algemeen Abonnement; f 60.- Ie klasse. Kinderen 3 t/m 9 jaar half geld. Ideaal voor uw vakantie. 8 Dagen onbeperkt reizen door heel Nederland. Het abonnement is bij alle stations en reis bureaus verkrijgbaar. Pas foto meebrengen. I cjencla. Schouwburg: Leerlingen-uitvoering Balletschool Hendrlchs. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Spr. dhr. L. F. C. Mees „Het menselijk we zen als woning voor de geest", 8.15 u. DONDERDAG Hogewoerd 175.: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 u. nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Liefdes loze les". 8 uur Anthonlus Clubhuls: Feestavond E.H.B.O. 7.30 uur nam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerk- steeg): Opening tentoonstelling Kees van der wel. 8 uur nam. Koningskerk: Rullclub 7.3010 uur Oude Vest 13: Evangelische Chrls- tengem „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Liefdes loze les". 8 uur Zuidsingel 1: Jaarverg. N.V. Kon. Ned. Grofsmedery. 2.30 uur nam. ZATERDAG. Ver. Oud-Lelden: Excursie naar Zlerlkzee. Vertrek Garenmarkt. 8 uur Hof laan 7): Tentoonstelling gouaches Gerrlt van der Ven. Werkd. 10 uur n.—5 uur nam. en dinsdagavond 8—10 uur (t/m 2 lunl) AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende ge val- »n: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. De avond- en nachtdienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Openbare lezing: 2.3 dagen. Spr. de hr. Diender. 10.3 Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. iaal (Kleine zaal): Slul- jtadsgel tlngsmiddag Ned. wen. 2.30 uur nam. BIOSCOPEN Luxor „Stoor me niet", Pinksterdagen .1. Dagelijks dagen 2.30, a.l. Dage- Pinksterda- gen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „De circusheid", a.l. Dage- ïyks 2.30. 7 en 9.15 uur. Pinksterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Een dollar met een gaatje" 18 jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinksterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Stüdio „Lady L", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinksterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Vlva Maria!'" 14 Jaar. Da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur gen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" (Janvossensteeg Tentoonstelling aquarellen lijks 2.3 Plnksterda- nlngen H. J. Slijper Dag. 10 5.30 bovendien 8—12 Londen Geen radio en t.v. bij huwelijk Luci Johnson Een woordvoerder van het Witte Huis heeft meegedeeld, dat radio en televisie niet zullen warden toege laten by het huweiyk van president Johnsons jongste dochter Luci met Patrick Nugent op 6 augustus. „Het paar heeft te kennen gegeven dat de dienst een diepere betekenis voor hen zal hebben als er geen te levisiecamera's in de kerk zyn", aldus mevrouw Carpenter, mevrouw John sons secretaresse voor perszaken. Zo als bekend is Luci Johnson toegetre- ™a?,rtd den tot de R.-K. Kerk. LiSon De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zond. Jacob Rits. (Dinsdag t/m. vrijdag 11 uur voorm. 6 uur nam. (t/m. 17 Juni). Lakenhal: Expositie MIJ der Ned. Letterkunde 200-jarig bestaan: Werkd. 1—5 u (Tot 20 Juni). Legermuseum (Pesthulsla&n)Met ...tzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 urn). Rijksmuseum dags61 Oudheden: Dage der natuurwetenschappen: Dag 10-4 i gehoor 1 .SI afl9t (of dïens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. HAAGSE AGENDA 20.15 i 0Nieuwe Comedie, „Mama kyk zonder handen" 20.15 u. DONDERDAG 2 JUNI Koninklijke Schouwburg Haagsche Comedie, ,,'n Zondag in New York". 20.15 uur. Dlligentla De Nieuwe Comedie, ,Mama kijk zonder handen" 20.15 Odeon Heerlijk c b langst 20.00 DAGELIJKS Theater Pepijn Cabaret Pepijn ,Adam en Eva en Trio F dur". 20.15 t WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nar). Amsterdam geh bew. 14 Den Helder geh öew 11 Y pen burg gel- bew. 13 Vlissingen geh. bew. 12 De Bilt Twente Eindhoven Z-Limburg geh bew. 16 geh. bew. 15 onbewolk' 15 Stockholm hal. bew 18 Luxemburg onb< 21 10 0 geh. bew. 15 9 0 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürlch Genëve Locarno Athene r bew 16 8 0 onbewolkt 24 licht bew 20 9 0 licht bew 21 14 0.3 onbewolkl 19 onbewolkl onbewolkl licht bew. 19 10 5 onbewolkt 18 r bew 20 14 0.2 r bew 25 14 0

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2