Okker is te sterk voor Jim McManus Alleen Wijnen naar Belgie LUGDUNUM UIT EN ALPHEN IN DE TWEEDE KLASSE? SINKAL GEEN HAND VOOR DENIS NEVILLE Afspraak-spreekuur huisartsen bepleit tegen Het Gooi: 2-6 KRANTENBEZORGER drama rond Cliff Rickey De eerste partij op de vijfde dag van de int. tenniskampioen- lcliappen van Frankrijk bracht meteen de sensatie van de uit- ithakeling van opnieuw een geplaatste speler. Na Sangster, Pietrangeli en Mulligan was het ditmaal de beurt van de als ze- rende geplaatste Cliff Richey om teleurgesteld de baan te ver- Isten. De 19-jarige Amerikaan verloor in een partij, die rijk was jan dramatische momenten met 8-6. 5-7, 0-6, 0-6 van de jonge Zuldslavische speler Nikola Spear. Okker Last van kramp chey was duidelijk niet in staat zware wedstrijd te spelen. ■nad last van kramp in de koude, mistige morgen en leende een witte lange broek, die hem enkele maten groot was. Al direct na het begin het duidelijk dat Richey de par iiet zou kunnen uitspelen. Maar onge Amerikaan wilde niet op geven, vooral niet nadat de Zuidsla- iiér enkele setpoints in de eerste set HA gemist. Bij 1-0 in de derde set ffam de moeilijk lopende Amerikaan jen val. Hoewel hij nauwelijks meer Ion lopen strompelde hy na enkele ainuten toch weer naar de service- !jn terug om de partij voort te zet- i. Tweemaal nog zakte Richey in aar en in de vierde set kon hij al ien nog onderhands serveren. In de patste twee sets verzamelde de Ame- ilkaan niet meer dan 20 punten. Cassius Clay barrevoets Cassius Clay wandelde giste- in op blote voeten het Hilton 1 Hotel van Cairo binnen. De wereldkampioen zwaarge wicht had in een moskee naar lezing uit de koran geluis- 1 terd. Toen een van de gelovigen „Allah Okbar" (Allah is groot) riep, stapte de bokser uit zijn schoenen om met de duizend- koppige menigte te bidden. Pas toen hij na het gebed de 1 moskee door een achterdeur rerlaten had kwam Muhammad All tot de ontdekking dat hij 1 geen schoenen meer had. dus barrevoets naar Hilton, waar zijn schoenen later 'i in politieauto werden be- t Wfd. Ronde van Italië De Italiaan Dino Zandegu heeft ijdag de tiende etappe van de Ron- ti Italië gewonnen, reed de 221 km van Campobas- naar Giulianöva in 6 uur 29 min 18 De uitslag: Zandegu (It) 6.29.18; 2. Basso i; 3. Taccone (It.)4. Motta (It.) litossi (It.) allen z.t.; Vervolgens het voltallig peloton alle kanshebbers en onze land- :oot Hugens in z.t.. Algemeen klassement: 1. Jimenez 51.49.09; 2. De Rosso (It.) op 43 Taccone (It.) op 58; 4. da (It.) op 1.15; 5. Adomi (It.) 126; 6. Balmamion (It.) op 1.30; Jliioli (It.) op 1.38; 8. Bitossi (It.) 156; 9. Altig (Did) op 3.13; 10. «nondi (It.) op 3.26; 13. Anquetil j op 4.34; 76. Hugens (Ned.) fe. VOETBAL AMATEURS VOOR SALZBURG to de retumwedstrijd tegen Oos- rijk in het toernooi om de Euro beker voor amateur landenteams a.s. in Salzburg zijn vijftien selecteerd. De eerste wed- id, die 23 april in Schijndel werd peeld, eindigde in een 21 neder- voor de Nederlandse amateurs,-, tij aangetekend dient te worden onze landgenoten het grootste =elte van de ontmoeting met tien speelden, doordat rechtsback ndijk een ernstige beenblessure itp. vijftien geselecteerden zijn: Vis- (BCV), Bes (Zilvermeeuwen), |nee (AFC), Kamies (Emmen), inburger (Emmen), Stoter (Ble- Tulp (Quick '20)Pahlplatz ick '20), Bregman (JOS), Van toen (UVS), De Wit (ZW), (SVW), Oldenburg (ETO), _a (GVAV) en Reijnders AC). Winst en verlies voor Tom Okker. Winst in het herenenkelspel, waar hjj tot de achtste finales doordrong, door een fraaie zege op de als 15de op de Amerikaanse ranglijst vertoe vende Amerikaan Jim McManus. Met 97, 61, 62 was hjj te goed voor de Amerikaan en stuit nu op de als nummer één geplaatste Austra liër Fred Stolle. de de Nederlandse nummer één toonde zijn talent vooral met zijn flitsende ground strokes. In het herendubbel echter verloren Tom Okker met zijn Australische partner Ray Ruffels na een langdurig gevecht van de Rus sen Alex Metreveli en Serge Likhat- chev met 7—5, 5—7, 12—10, 4—6, 6-2. Tien van de zestien geplaatste spe lers kwamen in de vierde ronde. In de vierde ronde speelt Emerson (2) tegen Mukerja (15), Spear tegen Jauffret (10), Roche (3) tegen Gis- bert (14), Ralston (6) tegen Metre veli, Gulyas tegen Graebner, Buding tegen Fletcher, Darmon (9) tegen Drysdale (8), en Okker (16) tegen Stolle (1). Naast het drama Cliff Richey kwam de nederlaag van John New- combe (Austr.) tegen de Amerikaan Clark Graebner als een schok. Hij verloor met 6—4, 2—6, 8—6, 6—2 door vele foute services en slecht geplaat ste ballen die over de baselijn gingen. V oetbalprognoses (Van onze spoi'tredaetie) Voor Lugdunum zal het doek in de tweede klasse maandagmiddag te gen HOV waarschijnlijk wel val len. De Leidse groenwitten zijn na de recente nederlagen in een uiterst precaire situatie geland waaruit redding nagenoeg onmogelijk is. Alleen wanneer de Leidenaars hun twee resterende duels winnen en Quick deze beide verliest, ja dan Voor Alphen breken er maandagmid dag eveneens belangrijke uren aan. In Gouda tegen Olympia kun nen de Alphenaren het kampioen schap van de derde klasse A en de daaraan verbonden promotie naar te tweede klasse in de wacht slepen. Alleen zal er dan van Olym pia, dat op het ogenblik nog met één punt voorsprong de ranglijst aanvoert, gewonnen moeten wor den. Het is geen gemakkelijke opgave, dat weet men by Alphen maar al te goed en er wordt dan ook niets aan het toeval overgelaten. Zo gaan de spelers zondagmiddag al in een trainingskamp en wanneer de ze voorbereiding succes oplevert, dan heeft de Rynstreek na der tig jaar weer een tweedeklasser. Er staan het komende Pinksterweek- einde nog meer beslissende duels te wachten. Alphia (thuis tegen Van Nispen) en Altior (vandaag uit tegen Wilhelmus) moeten win nen om uit de degradatiehoek te ontsnappen, terwül in 4a hetzelf de geldt voor DOSR dat Con cordia. H ontvangt. De Veners hebben in tegenstelling tot Alphia en Altior het voordeel dat zy met twee punten voorsprong op Nico- laas Boys de laatste ronde ingaan. Minder hoog op de vaderlandse voet balladder, maar daardoor echt niet minder interessant is de be slissingscompetitie om het kam pioenschap van de Afdeling Lei den. Maandagavond (aanvang half zeven) wordt hier op het terrein van SVLV in Voorschoten een be gin mee gemaakt met de wedstryd VTL - SJZ. Een voorspelling over de afloop van dit duel is nagenoeg Televiziernaar Dauphine Liberé Kees Pellenaars' Televizierploeg zal deelnemen aan de zware etappe-weg wedstrijd Dauphine Liberé, die van 4 tot en met 11 juni zal worden ge houden en geldt als de belangrijkste voorbereidingskoers voor de ronde van Frankrük. De ploeg ziet er als volgt uit: Kees van Espen (Arnhem), Jo de Haan (Huibergen), Kees Haast (R'bergen), Huub Haring (Scheulde»-), Gerben Karstens (Leiden), Henk Nydam (Zundert), Jo de Roo (Kruiningen), Jos van der Vleuten (Mierlo Hout), Bart onmogeiyk. Misschien dat de iets grotere routine van de ploeg uit Zoeterwoude de doorslag geeft. De overige wedstryden Rooden- burg Westlandia in 2 A, SJC ZLC, DOCOS Lisse, Teylingen Foreholte alle in 4 A heb ben geen al te grote betekenis LDWS heeft in 4 B dat voordeel van een puntenvoorsrprong niet. De Leidenaars moeten dan ook de uit- wedstryd tegen RKDEO in Noot dorp winnen om de kans op be houd niet helemaal te verspelen. LEIDSCH DAGBLAD Cricketprogramma voor Pinksteren lste klasse A: HBSVOC (29/5) HCCACC (29/5), Quick H—Rood en Wit (29/5), Hermes DVS—Bloe- mendaal (30/5). Ie klasse B: ACC 2—Sparta; HCC 2 —Excelsior; SCHC—De Krekels- VRA—RW 2 (alle 30/5). 2de klasse B-I: Ajax—HDVS 2 (29/5) (terrein Piet Paaltjespad). PAQEHA f Sportsplinters Het is vrywel zeker dat Bennie Roode, rechtsbuiten van Holland- Sport, vorig jaar door deze vereniging van DWS overgenomen, naar zyn oude vereniging zal terugkeren. Roo de wil gaarne f uil-prof worden. DWS en Holland Sport zullen aan zyn transfer meewerken. Vrijdagmiddag won de favoriet de in Ierland getrainde hengst Va- loris, met voorsprong de Oaks vóór het Amerikaanse paard Berkeley Springs en het Engelse paard Vari- Valoris' eigenaar, miljonair Char les Clore, won daardoor 36.000 pond sterling (360.000 gulden). Het paard werd bereden door joc key Lester Pigott, die reeds driemaal deze race had gewonnen, de laatste keer in 1957. In de finale poule van het inter land militair volleybalkampioenschap heeft NedeiTand in Ankara een knap pe 3-0 zege op Pakistan geboekt. De cyfers luiden: 15-9 15-12 15-10. In de andere finalewedstrijd klopte Tur- kye verrassend België met 3-2. De negentiende party van de schaaktweekamp om het wereldkam pioenschap tussen titelhouder Petro sjan en uitdager Spassky is vrijdag- avond by de 40e zet afgebroken. De stand is momenteel 9.5-8.5 voor Pe- trosian. Vraag uw drogist naar de produkten-serie voor moderne toilet verzorging Van Holland Sport-bestuur DENIS NEVILLE geen hand (Van onze correspondent) In de jachthaven „Hillegersberg-Rot- terdam" was het vrydagavond een vroiyke boel. De spelers van Holland Sport namen hier afscheid van Denis Neville. „Dit gebeurde in Rotterdam", aldus Mick Clavan, „omdat er in Den Haag over Neville zulke lelyke dingen werden verteld. „Ze zeggen (en schryven)", aldus Clavan, „dat Neville geen ploeg- geest kon kweken. Welnu, wie dat zeggen en schrijven moeten hier maar eens komen kyken". Clavan vertelde eveneens, dat hij bij Hol land Sport geen bal meer zal aan- Denis Neville toonde zich zeer teleur gesteld, dat het bestuur van Hol land Sport hem tot afscheid nog geen hand wilde geven. Trainer wil Neville in Nederland niet meer worden. „Wel manager", aldus de ex-coach van het Nederlands elftal, „maar die baantjes liggen in Nederland niet voor het opschep pen". (Van onze waterpolomedewerker) zag het er naar uit, dat De Sleutel- I stad een debacle tegemoet ging. Het De Sleutelstad heeft het ook in de Gooi geloofde het echter wel. Kapaan vierde wedstryd van de zomercompe- 1^oc^t uit een strafworp de achter- j stand tot 14 verkleinen, maar toen niet i scheidsrechter Thompson de voor iren Cees van Hooidonk in het water ge komen Jan Kenter naar de kant stuurde was de ploeg uit het Gooi titie waterpolo van de KNZB kunnen redden. De Leidenaars gisteravond in De Vliet kansloos tegen Het Gooi en mochten uiteinde- lyk nog biy zyn dat de Bussemers in een gemoedelijke stemming verkeer den en met een 26 overwinning ge noegen namen. Ook gisteravond kwam weer duide- lyk aan het licht dat De Sleutelstad een zeer moeilyk seizoen in de eerste klasse tegemoet gaat. De Leidenaars zonder Hans Hilkhuizen slaag den er zelden in tot aanvaardbaar eerste klasse spel te komen. In de eerste periode besliste Het Gooi reeds de stryd. Beugelaar, Kamphuis en Brandligt schoten de Bussumse ploeg naar een 03 voor sprong en toen een schot van Kamp huls In het begin van het tweede gedeelte vla de paal en het achter hoofd van de Leidse doelman Van Rooyen in het net caramboleerde, Urker visser vindt parachute Schipper W. de Boer van het Ur ker vissersvaartuig UK 37 heeft gis teren in Urk naast een lading vis een parachute binnengebracht. De parachute werd met delen van een stoffelyk overschot opgevist uit de Noordzee op ongeveer tien mijl noord noordoost van het lichtschip Terschelling. Met het oog op mogelyk gevaar van besmetting en ziekte heeft de schipper de stoffelyke resten niet aan boord genomen. Uit een onderzoek is gebleken, dat het hier het stoffelyk overschot be trof van een der twee vliegers, die on langs met hun twee „Starfighters" van de marine van de Bondsrepu bliek boven Terschelling in botsing zyn gekomen en in zee zyn verdwe- wel aan haar stand verplicht scoren (Bultman). In de laatste periode bepaalden (nogmaals) Bult man en Van Zyl de eindstand op 26. De eveneens voor gisteravond in de vierde klasse F vastgestelde wedstryd DKD—RWV werd in verband met het niet beschikbaar zyn van het Leiderdorpse zwembad uitgesteld tot dinsdagavond 7 juni. Het visseizoen is geopend Vandaag Gisteren, langs de Bosbaan in het Amsterdamse Bos, was het echter al een druk- ke bedoening. Vele hengelaars hadden er hun tent opgezet om, zodra het mocht"op hun uit-' gezochte goede „stekkie" aan de slag te gaan Albert Heyn neemt Meester N.V. over Het vleeswaren en vleesconserven- bedrijf J. Meester N.V. in wyhe heeft zich aangesloten by Albert Heys N.V. in Zaandam. Albert Heyn heeft alle aandelen van Meester overgenomen tegen afgifte van no minaal 700.000 gulden eigen aande len. Aan 43 werknemers, die de func tie van vertegenwoordiger in het binnenlandse verkoopapparaat ver vullen, zal ontslag worden aange zegd. Met de by de c.a.o. betrokken vakorganisaties is een afvloeiingsre geling vastgesteld. Het overige per soneel zal geen gevolgen van de over name door Albert Heyn ondervinden. Rapport van „Geneeskunst" Het hoofdbestuur van de Konink- lyke Nederlandse Maatschappy tot Bevordering der Geneeskunst is oordeel, dat het houden van zo genoemde afspraakspreekuren in het algemeen aanbeveling verdient bo- het houden van vrye spreek- i. Dit blykt uit een rapport over dit vraagstuk, welk rapport is afge drukt in „Medisch Contact". Het hoofdbestuur verenigt zich daarmee met de conclusies van een studiecommissie, die van mening is dat de nadelige consequenties ver bonden aan hetafspraaksysteem niet opwegen tegen de vele voorde len daarvan. Een verplichting tot invoering van het afspraakspreek uur acht de commissie overigens vol strekt onaanvaardbaar. Als voordeel van het afspraaksys teem voor de patiënt ziet de com missie verkorting van de wachttyd. De wachtruimten kunnen van klei nere omvang zijn wegens het gerin ger aantal wachtende en een by- komend medisch voordeel is dat er somatische en psychische kruisin- fecties kunnen optreden. Voor de arts is een voordeel dat hy zyn tyds in deling beter in de hand kan. houden en gedurende het spreekuur beter en sneller ls georiënteerd over de voorgeschiedenis van de komende patiënt en mede daardoor efficiënter kan werken. Ook de controle van de patiënt kan efficiënter worden ver richt. In het rapport wordt o.m. gesteld, dat het niet aan twyfel onderhevig dat de vele uren door patiënten wachtkamers van artsen doorge bracht de gemeenschap grote som men geld kosten. Zo werd in 1958 berekend, dat alleen reeds door het wachten by de huisartsen ongeveer 7,2 miljoen uren door personen, die in het produktieproces zyn inge schakeld, verloren zyn gegaan. Als nadelige factoren van de in voering van een afspraaksysteem worden in het rapport genoemd de de arts verhoogde kosten van praktykvoering en de mogeiykheid tydverlies voor de arts als ge volg van „leegloop" door het afzeg gen van afspraken door patiënten. Henk Scholte (uit solidariteit) en Van Leur (geen moyenne) trokken zich terug gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. In .Biljart", het officieel orgaan van de K.N.B.B., van 1 juni zal een artikel van de hand van voorzitter P. J. M. van Engelen ver schijnen, waarin een verklaring wordt gegeven van de ontwikke lingen rond de Nederlandse vertegenwoordiging bij het toernooi om het Europees kampioenschap 71/2, dat donderdag 2 juni in Door nik begint. Alleen Tiny Wynen zal naar Door- Ttprpld nik gaan omdat zowel Lambert van Leur als Henk Scholte zich hebben teruggetrokken. Aan het artikel ont lenen wy verder het volgende: „Bij de aanvankelyke Nederlandse inschrijving werden als deelnemers opgegeven Henk Scholte (als titel verdediger) en Lambert van Leur. Daarby werd van de zyde va.n het bondsbureau de fout gemaakt, dat niet was nagegaan of Lambert van Leur, tweede in het nationale kam pioenschap, het vereiste moyenne had gespeeld voor een internationaal de butant in deze spelsoort. Omdat Van Leur onze „tweede" man was, werd, volkomen reglementair, van de zyde van de C.E.B. een moyenne van 13.20 verlangd. In het nationale titeltoer- nooi speelde Van Leur met 12.58. zyn inschryving werd dus geweigerd. moest door Nederland toch tweede deelnemer worden n de derde aankomende in het Nederlands kampioenschap in Roelof arendsveen was Tiny Wynen, die zich bereid verklaarde als tweede Nederlander in Doornik te spelen. Voor Lambert van Leur was deze ont wikkeling byzonder jammer, maar te gen een handhaving van de interna tionale reglementen door de C.E.B. kon toch moeiiyk worden opgetreden. Voor Van Leur was de teleurstelling te groter, omdat hy door de aanvan kelyke inschrijving helemaal op uit zending naar het Europees kampioen schap gerekend had. Later trok Henk Scholte zich terug om zakeiyke redenen en om redenen van solidariteit met Van Leur. Het is eohter wel duidelyk dat deze soli dariteit, gezien het hier een toepas sing van reglementen betrof, niet erg zinvol was. Verspeeld De moeilykheden spitsten zich toen opnieuw toe, omdat door het terug trekken van Scholte Nederland het recht op twee deelnemers verspeelde. Het gemiddelde van Van Leur, be haald tydens het nationale kam pioenschap, was echter toereikend om als eerste Nederlandse vertegenwoor diger te spelen. In dat geval is de moyennegrens internationaal vastge steld op 11.00. Het dageiyks bestuur van de K.N.B.B. was van mening, dat nu Van Leur weer alle rechten had Ne derland in Doornik te vertegenwoor digen. Deze trok zich echter terug, zodat de inschryving van Tiny Wy nen gehandhaafd kon blyven." TEGEN PROVO's EISEN ZES TOT TWAALF WEKEN (Van onze A'darns correspondent) De officie, van Justitie by de'Am sterdamse rechtbank heeft gistermid- wegens opruiende activiteiten ge vangenisstraffen variërend van drie maanden tot zes weken geëist tegen ier provo's. Deze stonden terecht egens het samenstellen, vervaardi- en en verspreiden van nummer 7 an het blad Provo en het versprei den of voorradig hebben van een pro vocatie, waarin opgeroepen werd tot demonstratie waarvoor geen toe stemming was verkregen. In Provo-7 werd onder de titel .subversieve brief' een artikel gepubliceerd van een „anoniem element uit het subversieve Amsterdamse provotariaat", waarin o.m. he topblazen van de IJ-tunnel, het neerschieten van slopers en het ingooien van ruiten werd aanbevolen. Tegen een 23-jarige student eiste de Officier 3 maanden, waarvan 1 voorwaardelyk. Een 20-jarige kunst schilder, een 31-jarige constructeur en een 21-jarige student wilde hy resp. veroordeeld zien bot 10 weken (4 voorwaardelyk) 8 weken (3 voor waardelyk) en 6 weken (4 voorwaar delyk), de voorwaardelyke delen van de straffen allen met een proeftyd van 3 jaar. De verdachten, drie getuigen de aan de Amsterdamse dienst voor de publieke werken verbonden stede- bouwkundige A. de Gier. de journa list pater Nico van Hees, de Leidse hoogleraar in de sociologie E. Ver- cruysse en de verdedigers betoog den, dat de „subversieve brief" als een grap beschouwd diende te wor den en niet als opruiend bedoeld was. over 14 dagen.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7