ZOON VOOR NCRV- PONY IN ALPHEN Philadelphia betrekt panden aan Hooigracht HAAGSE AGENDJ VULLEN t KAN - 't MOET <aï!e prof estaof en op L LI S Toeristen gewond hij ongeluk in Italië betadine LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 28 MEI lty I 1 de wereldpers is vreemd genoeg geen enkel commentaar gewijd aan het congres van de Sowjet- russische „Communistische Jeugd bond", beter bekend als de Komso mol (klemtoon op laatste lettergreep) zesduizend afgevaardigden in het Kremlin bijeengebracht, belangrijke woorden gesproken en nog belangrij ker besluiten afgekondigd. De woor den waren afkomstig van partijlei der Brezjnew, die scherpe kritiek leverde op „de jongeren met een va ge levensbeschouwing". „Onder onze jongeren zijn er, die discipline mis sen en het is de taak van de Kom somol hen te bestrijden. Als een jon geman denkt, dat hij alles voor niets krijgt, wordt hy een maatschappe lijke parasiet". Brezjnew, wiens woor den met enige veranderingen ook voor een deel van de Westerse jeugd kunnen gelden, noemde het de taak van de Komsomol „de jeugd de wil tot scheppende arbeid by te brengen". Waarin deze scheppende arbeid, al thans ten dele, zal bestaan, bleek uit Brezjnews mededeling, dat de Kom somol voorbereidingen treft om an derhalf miljoen jongelui voor ont ginning naar Siberië en het uiterste oosten van de Sowjet-Unie te zen den om daar te werken aan „pro jecten met byzondere voorrang". Verrassend is deze aankondiging eigeniyk niet, want twaalf jaar gele den gaven 700.000 jongeren gehoor aan een oproep van Chroesjtsjow om de maagdeiyke gebieden van Ka zakhstan te ontginnen. Dat ook de tegenwoordige regering dit soort „bis- nenlandse emigratieop hoge prys stelt, bewyst het feit, dat Brezjnew direct na zijn rede het vliegtuig nam naar Wladiwostok, de Russische ha ven van het Verre Oosten. Doel: uitreiken van onderscheidingen voor economische vooruitgang. Dit alles herinnert aan het begin van het op treden van ex-premier Chroesjtsjow. wiens eerste verklaring, waarmee hü internationale belangstelling trok, in vier woorden kan worden samenge vat: „vul de Azistische steppen!". De opvolgers van Chroestsjow denken er precies zo over als hun voorganger die op zyn beurt de lijn van Stalin voortzette, al vulde die de steppen niet met vrijwilligers, maar met enor me concentratiekampen. Stalins op volgers volgen, al gebruiken zy vele middelen om druk te oefenen, de me thode van propaganda, maar het doel is hetzelfde. De Kremlin-heersers we ten namelyk maar al te goed, dat niets zo gevaarlyk is als een va cuum: het heeft de neiging, hoe dan ook, te worden opgevuld. De slagzin „vul de Aziatische steppen" dient dei- halve te worden aangevuld met de woorden: „als wy het niet doen, doen de Chinezen het"- Er is dan ook geen twyfel aan, dat deze actie bydraagt tot de ontstemming in Peking, dat niet ophoudt Moskou van „verraad" te beschuldigen. Het Kremlin be- grypt echter al te goed, dat nala tigheid van zyn kant op den duur Chinese actie uitlokt. Vandaar deze nieuwe poging de Aziatische steppen te vullen. Van de uitslag hangt in niet geringe mate de toekomstige si tuatie aan de grens tussen de beide communistische reuzen af. Drie jaar geleden tydens de viering van het Sint Nicolaasfeest kregen de kinderen van de afdeling „Arends horst" in de Martha-Stichtlng van de afdeling Jeugdland van de N.C.R.V. een mooie pony cadeau, die zy de naam „Pepita" gaven. Maandag 23 mei 's middags om vier uur werd Pepita tot vreugde van alle bewoners van de Martha-Stichting moeder van een gezonde zoon, die reeds na een dag vrolijk naast zyn moeder in de wei meedartelde. Moe der en zoon maken het bijzonder goed en het stel belooft zeker de vreugde van de kinderen te verhogen. Sinds generaal Moboetoe, destyds commandant van het Kongo lese leger, in november van het vorig jaar president Kasavoeboe terzyde schoof, heeft de politiek van de voormalige Belgische kolonie een duideiyk nationalistisch accent ge kregen. Dit biykt o.m. uit het feit, dat de befaamde „Union Minière" cp bevel van de regering van presi dent Moboetoe en premier Moelam- ba haar hoofdzetel naar Leopold- stad heeft overgebracht, hetgeen de erkenning inhoudt, dat zy „een maatschappy volgens het Kongolese recht is". Overigens zetelt de Union Minière niet in Leopoldstad, maar in Kinsjasa, zoals de nieuwe naam luidt. Want ook dit is een symptoom van Kongo's zelfbewustheid: tal van ou de namen zyn veranderd, Leopold stad dus in Kinsjasa, Elisabethstad in Loemoembasji, Coquilhatville in Bandaka, Stanleystad in Kisangani enz. Nog een punt en zeker niet het minst onbelangryke: de overeenkom sten op financieel gebied, die door vroegere Kongolese regeringen werden gesloten, druisten in „tegen het be lang van het Kongolese volk", zoals premier Moelamba dezer dagen ver klaarde, alvorens hy, aan het hoofd van een delegatie-zonder-Europese- ödviseurs, naar Brussel vertrok. Erg hoopvol zag het er met de besprekin gen over een nieuw akkoord aan vankelyk niet uit. Het begon al met een zekere geprikkeldheid in de Kon golese delegatie, omdat zy op het vliegveld niet door premier Van den Boeynants zelf ontvangen werd, daar deze verhinderd was. Aan de hand van vroegere voorbeelden toonden de Kongolezen aan, dat dit geen waar dig welkom genoemd kon worden. Zowel voor him vertrek naar Brus sel als tydens hun verblyf aldaar bleken zy zich bovendien verstoord over Tsjombe. de ex-premier, die eens als de redder van Kongo begroet werd maar nu, sinds de instelling van het militaire regime van Moboetoe, slecht staat aangeschreven, omdat men hem er o.m. van verdenkt vrywilli- gers te werven om het regime-Mo- boetoe omver te werpen. Tsjombe heeft dit ronduit een leugen genoemd en vertoefde trouwens, kennehjk op verzoek van de Belgische regering, niet in Brussel maar in Parijs toen premier Moelamba voet op Belgische bodem zetten. Ondanks al deze slech te' voortekenen zyn de afgevaardig den van Kongo en België er niette min in geslaagd goeddeels tot over eenstemming te komen. Van beide zyden heeft kenneiyk de wil voor gezeten het kleine geharrewar ter zyde te schuiven en alleen te letten op de werkeiyke belangen van bei de staten. Een verheugend verschyn- sel, dat, naar men hopen mag, goe de vruchten zal afwerpen. Door een ongeval met een Vavo- Greyhoundibus in Italië heeft een aantal van de in totaal twintig inzit tenden (18 Amerikanen, de Neder landse chauffeur H. Scheffer uit Rot terdam en de eveneens uit Neder land afkomstige reisleider Cordda) min of meer ernstige kwesturen op gelopen. De chauffeur en de reislei der hebben geen noemenswaardig let sel opgelopen. De bus, die onderweg was van Ro me naar Parijs, reed op een kustweg in de buurt van Rapallo met aan de rechterkant bergen en links de zee. Volgens de chauffeur, die gistermid dag zijn firma in Schoonhoven tele fonisch op de hoogte stelde van het ongeluk, kwam van rechts van een particuliere weg een zware vrachtwa gen met basaltkeien aangereden, die zonder te remmen de kustweg opreed. Het voorstuk van de bus, juist vóór de plaats, waar de reisleider zat, werd door de vrachtwagen gegrepen. De schok was zo hevig, dat de reisleider door de voorruit vloog, maar deson danks geen noemenswaardig letsel opliep. Van de 18 Amerikanen werd een 76-jarige dame vry ernstig ge wond, twee anderen ook ernstig, ter wijl de overige passagiers minder of geen letsel opliepen. Een aantal van hen werd naar een ziekenhuis ver voerd. De bus kon uiteraard de reis niet vervolgen. Daar de Amerikanen by na de eindbestemming van hun reis had den bereikt wordt verwacht, dat zij him reis per trein zullen vervolgen. Wel valt op te merken, dat moe der-pony Ineens veel aggressiever is geworden tegenover een ieder die zich in de wei waagt. Aan de jeugd is nu gevraagd een passende naam voor de prachtig gevormde baby-veulen te be denken. (Foto Leldsch Dagblad) Voor 32 pupillen In „Ons Huis" werd de jaarver gadering gehouden van de afdeling Leiden en omstreken van de vereni ging Philadelphia. Het voornaamste punt van bespreking was het tehuis. Het ligt n.l. in de bedoeling op 15 juni a.s. in de panden Hooigracht 58 en 60 'n prot. chr. tehuis te vesti gen, dat het karakter zal dragen van een gezinsvervangend tehuis voor geesteiyk gehandicapten. Het ene pand is bedoeld voor meisjes en vrouwen en het andere voor jongens en mannen. Er is een gezamenlyke keuken en er zijn gezamenlyke re creatiezalen. Op 7 december jJ. werd met de verbouwing begonnen. Als directrice is aangenomen mejuffrouw Koren hof, die tot dusver werkte als pa-vil - joenhoofd in de Mi*, dr. W- v. d. Bergh Stichting te Noordwyk. De voorzitter, de heer A. Huigens, licht te een en ander toe en deelde mee, dat de noodzakeiyke verbouwings- kosten aanzienlyk hoger liggen dan aanvankelyk was begroot. Nu is ech ter een tehuis tot stand gekomen, dat volledig aan zyn doel kan be antwoorden. In dit tehuis kunnen in totaal 32 pupillen worden opge nomen (16 mannen en 16 vrouwen). De vereniging komt nog een aan zienlijk bedrag tekort voor de in richting en investeringen, waarvoor een beroep is gedaan op de gemeen- j I te Leiden en het Kon. Julianafonds, maar ook andere instanties, zoals j kerken en werkgeversorganisaties j I zullen de helpende hand moeten bie- den. I Voorts werden de jaarverslagen j van de penningmeester en de se- I cretaris besproken. Als bestuurslid ^werd gekozen de heer C. Ouwehand. Twenty Society: The Scarlets, 8 Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 u Twaalf jaar geëist voor Bemmelse gifmoord" (Van onze Arnhemse correspondent) „Ik heb het niet gedaan", waren de laatste woorden van „Vreemde Annie na de tweede dag van de behandeling door het Gerechtshof in Arnhem van de zaak, die bekend is geworden on der de naam van „Bemmelse gif- moord". Zij zei dit, nadat de procu reur-generaal, mr. G. W. C. Byvoet, conform het vonnis van de Arnhem se rechtbank 12 jaar gevangenisstraf met aftrek had geëist wegens dood' slag op de 62-jarige vader vai „Vreemde Annie" op 1 mei 1962 er wegens nog zes gevallen van oplich ting en valsheid in geschrifte. De raadsvrouwe van verdachte, mevr. J M. Bruining-Evers, mej. mr. M. J. Feriz, meende in haar pleidooi, dat allerminst is bewezen dat verdachte haar vader door middel van p thion in de koffie om het leven had gebracht. Weliswaar heeft zij een groot aantal bekentenissen afgelegd, maar aan de druk door de politie moet ook aandacht worden besteed. Tegenover de bekentenissen staat een dubbel aantal ontkenningen, aldus de raadsvrouwe. De procureur-generaal beriep zich .in zyn requisitoir op een verklaring i van getuigen, dat het slachtoffer tot het laatste moment opgewekt was. En dit was stellig niet de stemming van iemand, die op het punt stond zelf moord te plegen, zoals zijn dochter had verondersteld, nadat zij haar be kentenissen ten aanzien van gifmoord of doodslag op haar vader, had inge trokken. Uitspraak over veertien dagen. „Ton d'r op" 160.000 gulden (Van onze Haagse correspondent) De actie „Een ton d'r op", de kunstenaarsmanifestatie, die veer tien dagen geleden in het Amster damse Frascati werd gehouden, heeft toch nog meer opgeleverd dan het streefbedrag. Hoewel men door valse toezeggingen aanvankelyk hoopte op ongeveer een half miljoen, blykt men nu met 160.000 gulden de actie te hebben kunnen afsluiten. De ver koop van kunstwerken heeft 80 mil le opgebracht, terwijl het boek „Apartheid" en girostortingen voor het resterende bedrag hebben ge zorgd. Het boek „Apartheid" zal bin nenkort in een tweede druk in de boekhandels verschynen. Goede vangsten van haring a/b „Margarethe", SCH 307: Bio logen van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek hebben de ver wachting uitgesproken, dat 1966 een goed haringseizoen zal opleveren en naar het zich laat aanzien, gaat die verwachting in vervulling. Al wisselt de vangst van schip tot schip, in doorsnee heeft men re- delyk veel haring aan dek gebracht. Ook de verwerking van de haring vond deze eerste reis onder gunstige omstandigheden plaats. Het „kaken" gebeurt op het open werkdek voor op het schip. Goed weer is daarby wel plezierig. Schippers, die meer dan honderd kantjes hebben gevan gen, en elk weegt honderd kilo, mo gen het overschot van de haring niet inzouten. Deze haring wordt niet gekaakt, maar wordt in het ys gezet, en later door de fabri kanten tot o.a- rolmopsen e.d. ver werkt. Vanaf vanmiddag twaalf uur tot en met maandag zullen de schepen binnenkomen. Verscheidene schepen „stomen" al, dat wil zeggen netten binnen en op volle kracht huis waarts. De winnaar van dit jaar zal moeilyk te bepalen zyn; voorheen gold: dat wie het eerst binnenkomt de winnaar is, maar dit jaar bly- ven de schepen, die voor twaalf uur aankomen, krachtens een nieuwe re geling buiten de haven liggen. De Margaretha (de Scheveningen 307) ligt voor de haven van Scheve ningen. De Margaretha was het eer ste schip dat zich meldde van de treilers, die hebben deelgenomen aan de haringrace. De haring die dit schip by zich heeft zal ook als eerste mogen wor den aangeboden op de afslag van volgende week dinsdag. De Marga retha is eigendom van de redery Jaques Den Duik, en staat onder be vel van schipper Arie de Niet. Het schip heeft de maximum toegesta ne hoeveelheid ingezouten haring aan boord, 100 kantjes. ■fa De commissaris-generaal van de Nederlandse afdeling van de wereldtentoonstelling 1967 in Montreal ir. S. H. Visser heeft gisteren aan de commissaris-ge neraal van de tentoonstelling Pierre Dupuy de Expo-tulp '67 aangeboden. Ook de Nederland se ambassadeur in Canada de heer A. H. J. Lovink was hier bij aanwezig. De bloem zal wor den gebruikt voor versiering van Volksfrontregering in Finland beëdigd In Finland is gisteren de nieuwe volksfrontregering beëdigd, waaraan voor het eerst sinds 1948 de commu nisten deelnemen. Premier is Rafael Paasio, de voorzitter van de sociaal democratische party die by de par lementsverkiezingen van maart de meeste stemmen kreeg. De andere coalitie-partijen zyn de agrarische centrumparty, de communisten en de links-socialistische dissidenten. De communisten bezetten in het kabi net geen sleutelposities. Karjalainen (centrum) blyft minister van Bui tenlandse Zaken. De nieuwe regering, die coalitie van centrumpartij en rechtse partyen onder Johannes Virolainen aflost, beschikt in het parlement over ruim driekwart van de tweehonderd zetels. het tentoonstellingsterrein en de parken van Montreal. We zien hier v.l.n.r. de heren Lovink. Du puy en Visser. Baptisten Gem. (Oude Rijn 5): Gem. voor oorspronkelijk christendom Spr evangelist N. v. d Brugge 7.30 u nam. Dr Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. Spr F. A. L. Poete- ray. 3 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- glng Spr G. A. beverland .Verlichting' Hogewoerd 175. Wachttorenstudie v. H. Post „De grote Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Aula Du Rieuschool: Volle Evange lie-zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 u Hogewoerd 175.: Dienstvergaderlng Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Rest. v. d. Heijden: Verkiezlngsult- dhr. L. F. C. Mees „Het menselijk i zen als woning voor de geest", 8.15 u. DONDERDAG Hogewoerd 175 Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 u. nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Liefdes loze les". 8 uur VRIJDAG Anthonlus Clubhuis: FSestavond E.H.B.O. 7.30 uur nam. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerk steeg) Opening tentoonstelling Kees Oude Vest 13: Evangelische Chris- „Liefdes loze les". 8 Zuidsingel 1: Jaarverg. N/V Ned. Grofsmederij. 2.30 uur nai BIOSCOPEN „Stoor me niet", a.l. Dagelijb n 915 uur. Pinksterdage- i.45; 7 en 9.15 uur. Lido „Harem Holyday", a.l. Dagt. 2.30, 7 lijks 2.30. 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 Rex „Een dollar De circusheid", ai. Dage- 9.15 Pinksterdagen Dagelijks 2.30, 7 gaatje", lj 9.15 v Pinksterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i Studio „Ladv L". 14 Jaar. Dagelljkj 2.30, 7 en 9.15 uur. Pinkste--"— 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Viva Maria!'" 14 Ja Advertentie de echte jodium die niet bijt! Zaterdagavondmis voor aspergekwekers De rooms-katholieken in het by de Maas in Noord-Limburg gelegen plaatsje Wanssum kunnen in het thans in volle gang zynde asperge seizoen voortaan reeds zaterdag avond hun zondagsplicht doen. Pas tor P. Slots heeft besloten gedurende het aspergeseizoen zaterdagavonds een heilige mis te lezen ten gerieve van aspergekwekers. „Je kunt van die mensen toch niet verlangen dat ze naar de kerk gaan wanneer ze zondags by voorbeeld van vyf tot 's middags toe op het land hebben ge werkt", aldus de 53-jarige pastoor, die tevens opmerkte, dat de zaterdag avondmis ook geldt voor mensen met speciale diensten. Niet-westerse sociologie in Utrecht De minister van Onderwys en We tenschappen heeft afgezien van zyn voornemen, de studierichting van de niet-westerse sociologie aan de Ryks- universiteit in Utrecht op te heffen. Hy heeft, na overleg met de Acade mische Raad, goedgevonden dat stu denten die in het komende cursus jaar willen beginnen met de studie van de niet-westerse sociologie zich op de normale wyze ook by de Utrechtse universiteit laten in- schryven. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Auschwitz-monument De Neder landse regering zal een bydrage be schikbaar stellen voor de oprichting van een internationaal monument in het voormalige concentratiekamp Auschwitz door het internationaal Auschwitz comité in Parijs. Bydragen voor de oprichting van het monument zyn in eerste instantie toegezegd door landen achter het yzeren gor dijn en later door de regeringen van een aantal Westeuropese landen. Ontsnapte jongelui betrapt Twee Amsterdamse jongelui van ieder 19 jaar zyn door de Amsterdamse politie aangehouden kort nadat zy uit een tuchthuis waren ontsnapt. De elek tricien en de bioscoopcontroleur wa ren onmiddellyk na hun ontsnapping aan het roven geslagen, zy stalen bromfietsen en probeerden woningen binnen te dringen. By de laatste in braakpoging in Amsterdam-oost werd het tweetal echter op heterdaad be trapt door passerende agenten. Kraak mislukt Inbrekers hebben vannacht in het automobielbedryf Rosier aan de Binckhorstlaan in Den Haag een kraakje gezet. Zy trachtten de brandkast te forceren, maar deze poging mislukte. Uit het bedryf namen zy een hoofdsteun weg om vervolgens met een splinternieuwe auto ter waarde van f. 24.000 de j showroom uit te rijden en het haze- pad te kiezen. Barneveid De Barneveldse win keliersvereniging wil wat meer folk- I lore in Barneveid, teneinde in het vakantieseizoen meer toeristen naar het pluimveecentrum te trekken. Men is van plan op zes donderdagen in de vakantietyd Barneveid een wat Veluwser aanzien te geven. De in woners wordt verzocht zich op de donderdagse marktdagen, wanneer Barneveid in het teken staat van kip en ei, in oud-Veluws kostum te ste ken; de mannen met zwart zyden petje, de vrouwen met helderwitte knipmuts, op klompen en met een eiermandje. Consumentenbond De Neder landse Consumentbond, die nu meer dan 100.000 leden telt, zal in de toe- I komst het warenonderzoek het J meest spectaculaire deel van het j werk van de bond gaan uitbreiden. Daarby wordt met name ook gedacht aan artikelen, die „moeilyk" te on- derzoeken zyn, zoals vloerbedekking, kinderschoenen en meubelstoffen. I Ook de dienstensector zal onder de I loep worden genomen. Dit is meegedeeld op een vandaag 1 in Den Haag gehouden persconfe- I rentie van de Nederlandse consumen- i tenbond by gelegenheid van het feit, dat onlangs het 100.000ste lid kon I worden ingeschreven, i Goed indee De 47-jarige E. Bot uit Zwyndrecht heeft gisteren uit de ideeënbus van V.O.Z. (Unilever in Zwyndrecht) een beloning van byna f. 9000 ontvangen. Hy ontving deze geldprys, omdat zyn idee het bedryl een besparing van enige duizenden guldens per jaar zal opleveren. De i heer Bot heeft kans gezien om door I bepaalde procedures vuile glycerol Astra Wassenaar „Sergeants", 14 jr donderdag 8 u. vrijdag 8 u, zaterdaj 7 en 9.15 u, zondag 8 u, maandat 2.30. 7 en 9 15 uur. TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" (Janvossensteeg mtoonstelling aquarellen en ningen H. J. Slijper Dag. 10 uc 1-5 1 Lakenhal: Expositie MIJ der Ne4 Letterkunde 200-jarig bestaan: Werkd 10—5 u: zond. 1—5 u (Tot 20 Juni). Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van li (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1); Dag 10-17 dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden- Dage ll.jks 10-5 uur: zond 1-5 r Rllksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen: Dag 104 nu zond 1-4 t Tentoonstelling goui lderijen Ja - vrijdag 9 u (tot 9 Juni) WASSENAAR Kunstzaal Hoflaan 7): Tentoonstelling gouache Gerrit 8—10 'u der Ven. Werkd. 10 (t/m 2 juni) Avond- en nachtdienst der apotheke Van vrijdag 27 mei 17.30 u maandag 30 mei (2de pinks 's morgens 8 uurGeopend spoedeisende gevallen: Doeza Ap theek, Doezastraat 31, tel. 21313 ci Haven Apotheek, Haven 18 tel. 2008 De dienst van apotheek R. van Bre Smallenbrug te Leiderdorp wordt l durende deze dagen waargenomt avonds 22 uur waargenomen door Doeza Apotheek. Van maandag 30 mei (2de pinkst dag) 's morgens 8 i spoedeisend^ theek. Breestraat 74. tel. 20552. Oegstgeestse Apotheek is op de pinksterdag gesloten Apotheek R. van Breest Smallenbu emen de dokt< Rijnsburgerweg 11, 50481; Verhoef, Zoeterw. Singel 32505; De Bruijne, Hoge Rijr 26866; Postel, Witte Singel Sastrowijoto, Toscaninlla; ir, de doktoren Pielt De Jong, H. Rijndijk 15, tel. 32877 tot 1ste Pin kersterdag te mld :t dokter Meissner, tel. 53® volgens tot dinsdagmorgen dr. J. B. Hugenholtz, tel. 51391 op dokterstelefoi tot voor kort een waardeloos afval- produkt van de olie voor 75 pro cent in zuivere staat terug te leveren. BUITENLAND I Rhodesië De V.N.-commissie in zake kolonialisme heeft gisteren be sloten Engeland te verzoeken de vrij lating te bewerkstelligen van de Rho- desische nationalistische leiders Jos- jua Nkomo en Ndabinge Sithole, die op last van de regering-Smith gevan gen zitten, opdat zij door de commis sie kunnen worden gehoord. De commissie houdt op het ogen blik zitting te Dar es Salaam onder voorzitterschap van Gersjon Collier van Sierra Leone. Gambia Premier Sir Dawda Djawara's Vooruitstrevende Volks party heeft in de eerste algemene verkiezingen in Gambia 24 van de 32 zetels behaald. De verenigde oppo sitie bestaande uit de Eenheidsparty en de Congresparty, kreeg de overige acht. De onafhankelyke kandidaten hebben geen zetel verworven. Gambia is Afrika's kleinste staat, met een bevolking van 300.000. Het is lid van het Gemenebest. Warschau-pact De ministers van Defensie van de zeven by de ver dragsorganisatie van Warschau aan gesloten landen zyn naar verluidt op het ogenblik in Moskou byeen om militaire plannen voor te bereiden en te bundelen vóór een topconferen tie van communistische partijleiders en premiers, die naar men verwacht begin juli in Boekarest gehouden zal worden. Byzonderheden over de byeenkomst in Moskou zouden niet bekend worden gemaakt. ZATERDAG 28 MEI Koninklijke Schouwburg Haagse* ^medie „Lessen in «<-«- igentia Tonee) >ls" 14.15 uur. Nieuwe Comedie handen" 20.15 i Gemeentemuseum Willem Talsffl orgel 15.00 uur. Mont d'Or Shaffy-Chanfcant 21.00' ZONDAG 29 MEI Koninklijke Schouwburg Haagsd Comedie, „Cactusbloem" 14.00 uur Haagsche Comedie. ,,'n Zondag in N( York" 20.15 uur. Diligentia De Nieuwe Comedl ..Mama kijk zonder handen" 20.15 Mont d'Or Shaffy-Chantant 21.00' Promenade Scheveningen Promefl de-concert 17.00 uur. MAANDAG 30 MEI Koninkiyke Schouwburg Haagsd Comedie. „Professor Bernhardt" 14J Haagsche Comedie „Cactusbloeü 20.15 uur. Diligentia De Nieuwe Comed „Mama kijk zonder handen" 20.15 DINSDAG 31 MEI Koninklijke Schouwburg Nlei Rotterdams Toneel „Don Carlos" 20 Kurzaal Variété Theater uit Pekl 20.15 uur. Diligentia De Nieuwe Comed „Mama kijk zonder handen" 20.15 WOENSDAG 1 JUNI Koninklijke Schouwburg Haagse Comedie. „Vraag me niets" 20.15 U' Diligentia De Nieuwe Comed „Mama kijk zonder handen" 20.15 DONDERDAG 2 JUNI Koninklijkei Schouwburg Haag# Comedie. ..'n Zondag in New Yd 20.15 uur. Diligentia De Nieuwe Comed DAGELIJKS Theater Pepijn Cabaret Pepijn D.30 uur. ~.eeg Cabaretge scnap van Frans en Fiet Koster i „Adam en Eva en Trio F dur". 20.15

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2