Mimchen bereidt zich voor op de Olympiade b'j Waardering voor de Leidse politie en de burgemeester Geslaagd Katwijk aan den Rijn komt op de film Ophalen van extra huisvuil in Leiden C.B.T.B. Valkenburg maakt bezwaren tegen streekplan ZATERDAG 28 MEI 1966 LE1DSCH DAGBLAD Schilderij voor Leidse theologische faculteit Ds. Luca r.) heeft gistermid- jg bij de opening van het Theo- yisch Instituut van de Leidse iversiteit namens de Remon- vnts-gereformeerde gemeente Prinselijk paar Holland Festival Prinses Beatrix en Prins 'laus zullen dinsdag 14 juni de pening van het Holland Festi- i\ 1966 bijwonen in het Con- trt- en Congresgebouw De loeien te Rotterdam. van Amsterdam een schilderij van de Leidse theoloog Tiele aangeboden. Het schilderij wordt nog gevolgd door twee andere schenkingen (in bruik leen) die het nieuwe instituut uit Amsterdam ontving. Geheel links prof. dr. C. C. de Bruin, de directeur van het Leidse Theolo gische Instituut, naast hem prof. Sevenster. de decaan van de theologische faculteit. (Foto L.D./Holvast) i Schilderijenmuseum in oud grachtenhuis Het pand Oudegracht 317 In Utrecht van oudsher genaamd „De I drie regenbogen", dat sinds 1880 werd bewoond door de familie Van Baaren, wordt ingericht tot museum. Aldus is beschikt door de laatste be woner, de heer Lambertus H. van Baaren, die in maart 1964 is over leden. De erflater heeft hiermede xjjn bestemming gegeven aan zijn waar devolle collectie schilderden die wer ken omvat van Breitner, Van Gogh, Israels, F. Latour, Raffaelli, Floris Verster en anderen. Een stichting daartoe werd reeds 10 jaar geleden door de heer Van Baaren en zijn zuster, mej. J. F. van Baaren, opgericht. De stichting „Van Baaren-museum" hoopt haar mu seum in januari a.s. te kunnen ope nen. Het streven is om de sfeer van het vroegere woonhuis (een Hollands woonhuis uit het begin van deze eeuw) in het museum te bewaren. Antiek, zilver, brons en meu bilair zullen met de schilderijen en andere kunstvoorwerpen deel uitma ken van het museum. Een gedeelte van de Van Baaren- collectie (hoofdzakelijk schilderden) wordt tot begin oktober tentoonge steld in het museum te Gouda. De burgemeester van Gouda zal deze expositie op zaterdag 4 juni openen. Ds. Bredeveld naar Leiden Ds. J. E. Bredeveld uit Helmond heeft het beroep als ziekenhuispredi kant voor de gereformeerde kerk in Leiden aangenomen. Katwijkers naar Enorme bouwprojecten huis met rijke voor'al onder de grond haringvangsten Een groot aantal vissersschepen, j waaronder vele Katwijkers, is op het ogenblik op weg naar de thuishavens. Vrijwel alle schippers maken over j de radio melding van een zeer rijke buit. Nog even, en de Hollandse Nieuwe is er! Vlaamse en Nederlandse meesters in Praag In de hoofdstad van Tsjecho- Slowakije is gisteren een ten toonstelling geopend van 120 schilderijen van bekende Vlaam se en Nederlandse meesters, on der wie Van Eyck, Breughel. Rubens, Jordaens, Rembrandt en zijn leerlingen alsook verte genwoordigers van de Neder landse school van landschaps schilders. De tentoonstelling zal twee maanden duren. ZOETERWOUDB Derde lustrum rijwieltochten Voor de vijftiende maal worden op ilerdag 5 juni de Zoeterwoudse rij' lütochten georganiseerd over af raden van 75 en 40 kilometer, te tochten begonnen in 1952 mtlft deelnemers zijn uitgegroeid icüen belangrijk jaarlijks evene- üt. Het vorig jaar namen 514 fiet- aan deze tocht, die door het uie polderland gaat, deel. Aanvankelijk ging het slechts over afstand van 75 km, maar vorig besloten de organisatoren ook 40-km-route uit te stippelen voor die de afstand te groot vonden, De deelnemers aan de grote tocht rten tussen 10 en 12.30 uur vanaf Don Boscohuis en voor de kleine ht is het vertrek bepaald op 13.30 Als herinnering aan deze sterrit Kangen de deelneemrs een fraai kleuren uitgevoerde tegel. De mi- Mim-leeftUd voor deelneming is 13 OEGSTGEES7 Afscheid in de Zwijgerkerk &t kerkdienst van de Vereniging Vrijzinnige Hervormden Leiden/ ptgeest op 26 juni in de Willem Zwijgerkerk, zal een dubbel af leid inhouden. hdat de vrijzinnig hervormde ge- tnte de Willem de Zwjjgerkerk verkocht had zij nog tot 1 juli gebruik ervan verkregen, zodat I de kerkdienst op 26 juni de vrij de hervormden van hun kerk- afscheid zullen moeten kt tweede afscheid betreft de Wist van de Willem de Zwijger- k. de heer J. J. Ponse, die zich gevorderde leeftijd genood- kt ziet zijn werk neer te leggen, kze kerkdienst zal voor een deel 'den geleid door dr. J. Hoftijzer. M. J. Wagenvoorde, die met stu- 'erlof is en wiens werk in de ge- tote door anderen wordt waarge- len, zal ook een gedeelte van deze Kt verzorgen. Het vrijzinnig her- "d kerkkoor zal medewerking lenen. afloop is er in de zijzaal gele ed van de heer Ponse afscheid nemen. II juli zullen de Vrijzinnig Her- Men naar de Groene Kerk gaan, door de Kerkvoogdij van de Her- Me Gemeente daartoe ter be ding is gesteld. Tot 1 oktober wen de kerkdiensten der vrijzin- dervormden om negen uur. Voor to. november en december wordt de hervormde kerk omgewisseld, l! dan de vrijzinnig hervormde talf elf en de hervormde diensten Je?en uur zullen aanvangen. Eerste steen voor Op politieke voorlichtingsa vond Het optreden van de politie, de bouw van een schouwburg, de benoeming van een burge meester en het al of niet con structief zijn van de P.S.P. Dat waren de voornaamste onderwerpen, waarover gister avond in de matig bezette foyer van de Stadsgehoorzaal werd gediscussieerd. Deze politieke voorlichtingsavond was op touw gezet door het Leids Jeugdparlement, dat zich verzekerd wist van de medewerking van de he ren M. Sommeling (P.v.d.A.), M. G. J. Ham (K.V.P.), C. Koppen (Boe ren Partij), mr. F. Portheine (V.V.D.) drs. G. J. de Bruyn (P.SJP.) en de dames I. GeelkerkenBrusse (Prot.- Chr.) en J. M. v. d. Blom—Vjjlbrief (C.P.N.). Wathet optreden van de politie be treft, de PSP-er De Bruyn had alle waardering voor het „voorbeeldige" gedrag van het Leidse politiekorps. Het voorbeeldige gedrag van de Leidse politie is volgens hem onlangs nog gebleken bij de demonstratie tegen het bezoek van de Zuidafri- kaanse ambassadeur aan de Univer siteit. „Amsterdam kan hier een voor beeld aan nemen", aldus de heer De Bruyn, die zich overigens weldege lijk een situatie kon indenken, waar bij de politie gebruik moet maken van de gummiknuppel. De KVP-er Ham legde op deze po litieke bijeenkomst nog eens omstan dig uit waarom zyn 'fractie destijds tegen de bouw van een dure schouw burg heeft gestemd. De KVP staat volgens hem een eenvoudiger en goedkoper plan voor. De heer Ham uitte felle kritiek op de in 1955 in gestelde schouwburgcommissie, die veel te lang over het oorspronkelijke plan van drie miljoen gebogen zou hebben gezeten, waardoor het ge noemde bedrag in zes jaar tijd op kon lopen tot negen miljoen. De heer Sommeling (P.v.d.A.) was de mening toegedaan, dat Leiden als centrumgemeente en als universi teitsstad hoe dan ook over een nieuwe schouwburg moet beschikken, temeer daar de oude bnnen zekere tijd tot sluiting gedoemd is. De volgende leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Wassenaar zijn geslaagd voor het diploma h.b.s.-B: de dames P. de Bruijn, N. Nieuwen- huizen. A. M. Stuifzand, D. B. de Korver, N. E. Oele, J. F. J. Siddré, L. van der Sluijs, M. Y. Strijkers, J. L. van der Weele en de heren: R. d'Ar- naud Gerkens, J. L. Baurdoux, J. R. ten Cate, J. A. Dekker, B. Doorenbos, A. E. J. Doyer, M. H. Dubourcq, G. A. F. Dijkhuis, M. E. Elias, F. D. Fi scher. H. W. L. Heyning, R. A. A. Klaver, D. Liebman, E. W. van So meren Gréve, A. van der Waag, M. J. Waaijer, R. M. P. van de Wijgerd, O. W. Borgeld, A. J. Caron, F. A. Du- rieux, C. M. M. Faeseler, F. H. A. Gerst, J. C. van der Hoeven, K. E. Hovius, W. J. Josephus Jitta, W. L. Keers, R. J. F. Koonings, E. J. Koop man; R. J. Lincklaan Arriëns, F. L. van Nierop, B. Y. Reidsma, A. C. van Rijn, L. P. Wiertsema, Er zijn geen kandidaten afgewezen. Mr. Portheine (VVD) verklaarde op zijn beurt, dat zijn fractie tegen het plan had gestemd, omdat het geld (op het ogenblik 23 miljoen) in Lei den beter besteed zou kunnen wor den. Geruime tijd werd op deze avond gesproken over de manier, waarop in ons land (dus ook in Leiden) burge meesters worden benoemd. Hoe de leden van het forum ook over deze pricipiële kwestie dachten, als geheel had dit forum grote waar dering voor de Leidse burgemeester, die er voortdurend blijk van geeft boven de partijen te staan. Over de uitlating van een lid van de P.v.d.A. op een in Leiden gehou den propaganda-avond als zou de PSP niet constructief zijn. maakten de PSP-ers in de zaal ernstige be zwaren, hetgeen een heftig debat tus sen de aanhangers van de twee so cialistische partijen tot gevolg had. Knrgerlijke JStanrt VOORSCHOTEN" Geboren: Rober- is J. M. zn. van A. J. M. K. van Oirschot en M. Th. Mltrovitch; Wen- dela E. Y. dr. van D. J. Caspers en A. Alle J. zn. van G. en van J. Sinnema: zn. van Y. J. van der I. Schaafsma; Gerardus J. M. zn. van N. J. A. de Boer en van J. N. A. Breedeveld; Richard A. zn. van J. A. Olivier en van M. Hogewo- nlng; Hendrikus J. zn. van D. C. Ver meulen en J. A. A. van Valderen; Wouter zn. van H. van Steenis en J, Smith. Ondertrouwd: Abram Koolmoea (Lei derdorp) en Yvonne L. Hoe vers: Jacob J. Stouten en Johanna Th. Werter; Hendrik A. C. de Here (s' Graven- hage) en Alida P. Dekker. Getrouwd: Frederlk C. J. Remmers waal (Voorburg) en Cornelia M. Laue; Johannes F. M. Peiger (Rotterdam) en Gerda J. van Kerkvoort: Alexan der N. Aalbersberg (Katwijk) en Jo hanna G. M. G. van Leeuwen. Overleden: Jan Willem F. C. van Helsdingen, 4 Jaar. In verband met de verkiezingen voor de gemeenteraad op woensdag 1 juni a.s. zal de sociaal raadsman van de gemeente Leiden op die datum geen spreekuur houden. Het eerstvolgende spreekuur is vastgesteld op woensdag 6 juni a.s. München, de stad van de Olym pische Spelen 1972, werkt op het ogenblik aan zijn hoogste, langste, grootste en diepste bouwproject. De langste televisiemast van Europa (290 meter) zal nog dit Jaar de volle hoogte bereiken. Van het op 11,5 ki lometer geraamde eerste metro traject zal de zevende kilometer ge reed komen. In de herfst zullen de eerste huizen van een voor 80.000 mensen geprojecteerde satellietstad klaar zijn en in het centrum woelen reeds bouwondernemingen 30 meter diep, om een gecompliceerd tun- nelsysteem voor motorvoertuigen en voetgangers te laten ontstaan, dat bedoeld is voor de bovengenoemde Actie Ned. Blindenbond ondergrondse alsmede voor een on deraardse verbindingsbaan tussen het centraal station en het Ooststation. Deze stryd onder de grond is het meest urgente van alle bouwplannen van de stad, die 1,2 miljoen inwo ners telt. Over de Stachus, een rela tief klein plein in het centrum van de stad, verdringen zich tegenwoor dig elke dag 4.500 trams, 97.000 auto's, 21.000 fietsers en bromfietsers en 900.000 voetgangers! Nergens anders in Europa heerst een grotere verkeers dichtheid. Men zal daarom het ge woel op de Stachus zonder kruisin gen over zes verdiepingen verdelem. De hoofdslagader van de openbare stadsvervoermiddelen (metro en lo- kaalspoor) zullen elkaar een jaar vóór de Olympische Spelen dus in 1971 bij het Münchense stadhuis onder de Marienplatz (zie tekening) kruisen. De bovenste ver dieping onder de grond zal dan voor voetgangers bestemd zijn, evenals de Marienplatz zelf. Mo torvoertuigen wil men uit dit deel van de stad verbannen, daar de ver binding Stachus Marienplatz een drukke winkelstraat is. In het kader van zijn landelijke filmactie laat de Nederlandse Blin denbond in Katwijk aan den Rijn een film opnemen. De te vervaardigen film wordt iets bijzonders omdat deze niet, zoals by een documentaire alleen het karak- Dinsdag: Nieuwe Rfjn (van Heren gracht tot Kaarsemakersstraat) Kaarsemakersstraat, Looierstraat, Weverstraat, Waardgracht, Oranje gracht, Langestraat, Groenestegen (4de, 5de, 6de) Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Oosterkerkstraat Nieuwe Waardstraat, Korte en lange Langestraat, Zuidsingel Minne broersgracht, Kijfgracht, Havenkade, Haven, Oude Herengracht, Ververs straat, Ververshof, Verversplein, West Havenstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, Zijlstraat. Dinsdag: Haarlemmerweg, Stads- polderweg, Broekweg, Gabriël Met- zustraat, Frans van Mierisstraat, Jan Lievenstraat, Bakkerkorfstraat, Lucas van Ley denstraat, Musschen- broekstraat, Groenoordplein, Groen- oordstraat, Raampoort, Leeuwen- Hansenstraat, Raamstraat, Pasteur- straat, Maresingel (van Haarlem merweg tot Zwarte Pad) Zwarte Pad, Prins Frederikstraat, Koning straat, Van Hogendorpstraat, v. d. Duinstraat, Van Limburg Stirum- straat, Marnixstraat (van v.d. Duinstraat tot W. de Zwygerlaan), Willem de Zwygerlaan (van Haarl. vaart tot Zwarte Pad). Woensdag: Galgewater, Kort Ra- rensingel (van Julianastraat tot Prinsenstraat), Alexanderstraat, An na Pauwlonastraat. Julianastraat, julianakade (oneven nummers), Waldeck Pyrmonstraat, Sophiastraat (van Maresingel tot Prinsenstraat) Louise de Colignystraat, Anna van Saksenstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot v.d. Duinstraat), Prins Hendrikplein, Prins Hendrikstraat, Willemstraat, Bronkhorststraat. Mo lenstraat, Mauritsstraat. J. W. Friso- straat, Amaliastraat, Kemperstraat. Donderdag: Oude Rfjn N.Z., Haar lemmerstraat (van Mare tot Haven plein), Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg. Hooglandsekerk- steeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Ma ria Gijzensteeg, Klimmende Leeu- wensteeg, Lage Werfsteeg, Duizend- draadsteeg, Van der Werfsteeg. Bouwelouwesteeg, Lombardsteeg, Pa radijssteeg, Druckerstraat, Mare- dorpse Dwarsstraat, Grevenstraat. I Voldersgracht, Noord Rundersteeg. Zuid Rundersteeg, Janvossesteeg, Mi- j rakelsteeg, Koddesteeg, Clarasteeg. I Vrydag: Langebrug, Papengracht, j Schoolsteeg, Pieterskerkgracht, Pie- terskerkstraat. Mooi Japiksteeg, j Houtstraat, Gerecht, Lokhorsstraat, Diefsteeg, Muskadelsteeg, Graven- teristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat donder dag 9 juni een filmopnamewagen door de plaats rijdt om de mensen bij hun huis, op de boerderij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven en wel door het houden van een optocht. De opstelling hiervan vindt plaats om 7 uur nam. op de Noordwijkseweg, terwijl op de dag van opname eveneens geluidsopna men worden gemaakt. In het komende winterhalfjaar zal de film vertoond worden. De Ned. Blindenbond tracht met zijn actie belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken. Eén van de doelstellingen van de Ned. Blindenbond, waarbij blinden van alle gezindten zijn aangesloten, is dat blinden economisch onafhanke lijk worden. De kosten hieraan ver bonden. alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft, worden uit de inkomsten, zoals elke vereni ging van niet-blinden die ook heeft, bestreden. Een beroep op de liefdadigheid door geldinzamelingen te organiseren wordt door de Ned. Blindenbond van j Met ingang van 1 september is I tot hoofd van de chr. school „Zyl- I kwartier" aan de Splinterlaan in Leiderdorp benoemd de heer W. Stolk. Hij volgt de heer J. Planting isofLathenrus! op, die het hoofdschap van een school zendschoon t 100-160. in Zwolle aanvaardde. Marktberichten Iris 140-220, Snijgroen 170-190, Lathy rus 140-165, Anemonen 30-46. Gladio len 280-400, Covillél 200-240. Pyre- thrum 140-175. alles o. bos. Anjers: Rood 26-34 Roze 25-31. Wit 25-31. Or chid Beauty 47-62. Gemengd 24—29, Tangerine 36-43, Fara Dlba 28-36, Ar thur 27-34, Keefer 30-36. alles p. stuk. Rozen: Roselandla 22-29, Parel v. Aalsmeer 20-25, Gen. Duisberg 24—29, Towny Gold 14-16, Baccarat 46-53, New-Yorker 15-21, Carol 16-18. Gar net 17-21. Pink Sensation 22-29. Su per Star 35-41, alles p. St.,Nymph o. tak 40-57. 380-680; A2 380-720; B1 980-1130; B2 300; C2 70-330; bospeen (p. klst) 69- 77; andijvie 35-43; bloemkool (p. st.) 97-106; komkommers (p st.) 12-27, kroten (p. bos) 36-57; postelein 18; prei; I 27-31; II 10-12; rabarber 15-33; sla (p. st.) 8-12; sla-uien (p. bos) 34: spinazie 25-47; spitskool 65-75; toma- ten(p. bak 6 kg) 310-700; uien (p. bos) 8; radijs (p. bos) 24-27; peter selie (p. bos) 7-12; selderie (p. bos) 7-15; kervel p. bos) 11; aardbeien (p. doosje a 200 gr) 62-65. Aanvoer waspeen 84.000 kg. Inbraak in winkel Opnieuw is er in Bodegraven in een winkelpand Ingebroken. In de nacht van donderdag op vrijdag wist een onbekende zich toegang te ver schaffen tot een sigaren magazijn aan de Prins Hendrikstraat. Via een poort die achter de win kels loopt, en door het forceren van een keukenraam kwam de ongewen ste vreemdeling in het pand. dat niet bewoond wordt. De buit bleef beperkt tot de kassa met ongeveer honderd gulden aan klein geld, een gelijk bedrag aan sigaretten en on geveer vijftig gulden aan sigaren. Via glazen tuindeuren is de vreem deling weer vertrokken. de hand gewezen, omdat dit lijnrecht tegen zijn principes indruist. Uit het feit dat de bond sinds 1961 door heel Nederland in kleine plaat sen. dorpen en buurtschappen films van het leven van alledag laat opne men. blijkt dat de actie een groot succes is. wueiisuag. Utti6cna«i, iKV! ivo. penburg, Valkensteeg. Weddesteeg, I steen, Pieterskerkhof. Pieterskkoor- Noordeinde, Rembrandstraat, Slik- steeg, Oude Varkenmarkt, Groenha- zengracht, Rapenburg (beide zijden), Doelengracht, Doelensteeg. Pater straatje. Nonnensteeg, Kolfmakers- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat. Bakkersteeg. Boisotkade, ^am~ i Zeemanlaan O Z. tot Zoeterwoudse- persteeg, Ruime Conciëntieplein steeg. Kloksteeg, Berkendaelstraat. j De afdeling Valkenburg van de Wolsteeg, Salomonsteeg, Nieuwsteeg. Dhr. Boeren- en Tuindersbond hield Zonneveldstraat, e Ketelboetersteeg, in de van de Hervormde Kerk Herensteeg. Scheepsmakersteeg. I vergadering, waarvoor matige Steenschuur (beide zijden). Korte belangstelling bestond. De voorzitter Raamsteeg, Raamsteeg. de heer H- v d Me? Szn' dat I deze jaarvergadering zo laat gehou- Vrijdag: Lammenschansweg (van den wordt omdat men eerst de ter visie legging van het streekplan Ruime Conciëntiestraat, Molensteeg, Vliet (beide zijden) Doezastraat. Woensdag: Kanaalweg (van spoor lijn tot sportpark) Suringarstraat, Temminckstraat. Beyerincklaan. Van de Sande Bakhuyzenlaan, Lo- rentzkade (van Kanaalweg tot Gij- selaarstraatOppenheimstraat, Moddermanstraat, Scholtenstraat, Asserstraat, De Sltterlaan v.v. (van Franchlmontlaan tot de Sitterbrug), Van Vollenhovekade, Park Room burg. Donderdag: Maresingel (van Zwarte Pad tot Julianastraat), He- singel). Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Fruinlaan), I.orentzkade (van Sitterbrug tot Lammenschansweg), v.d. Brandeler- kade, Du Rieustraat, Tiboel Siegen- straat, Roodenburgerstraat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat, (van Wasstraat tot Fruinlaan), de Ridderstraat, Thorbeckestraat, Was straat, de Laat de Kanterstraat, Cro- nesteinkade, Zeemanlain, Kapteyn- straat (van van 't Hoffstraat tot Lo- rentzkade), Hugo de Vriesstraat (van van 't Hoffstraat tot Lorentzkade) van 't Hoffstraat, Bakhuys Roozen- boomstraat, van Bemmelenstraat. Rijnstreek-West heeft willen wachten. Een zaak die vrijwel iedereen van belang is en waarin een goede voorlichting zo noodzake lijk is. In het jaarverslag gaf de heer G. Vis, de secretaris, een over zicht van de vele werkzaamheden van het afgelopen jaar Een grote zorg voor de kwekers vormen de hoge exploitatiekosten. Het glasare aal heeft zich ook het afgelopen jaar sterk uitgebreid.. De thans in aanleg zijnde nieuwe leiding van de Duinwatermaatschappij heeft de or ganisatie veel werk gegeven- Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. van der Meij en G. Vis. met bijna algemene stem men herkozen. zy namen hun her benoeming aan. De penningmeester, de heer P. Noort, kon een batig saldo van f 233,88 vermelden. Na de pauze was het woord aan de heer mr. K. Kok, rechtskundig advi seur van Holland-Brabant, die deze avond sprak over de ruimteiyke or dening. Bij de uitvoerige discussie, die hierop volgde bleek duideiyk, dat niet allen hem in zyn mening dat Valkenburg er goed vanaf was ge komen, steunden, gezien de vele be- dryven die bij realisering van dit plan getroffen worden. De CBTB-af- deling besloot tegen het streekplan een bezwaarschrift in te dienen by Provinciale Staten, aangezien het niet reeel gevonden werd, dat men grote gebieden cultuurgrond gaat be vriezen zonder dat iets definitiefs bekend is. den Yellow 130-150. Snow Queen 150. White Swan 150-180. Stockholm ISO- Id 100-125. Dul- wood 100, Imperator 140 Domlnator 1 130-140, Yellow Queen 140, Prof. Blaauw 220, Diverse Anjers: Rood. Roze. Wit 25-28. Colvlllèi 14-20. 1 Nymph 32-34. Roblnette 28-30, Papa vers 25-26 p. stuk. Margrieten 350- 700. Robinson 450-750. Red King 750. BOSKOOP. 27 mei Bloemenvei ling: White Butterfly 600; Pink Sen sation 440; Butterfly 280-320; Vlerlan- den 500-340; Duisburg 380-300, kort 180; Newyorker 720-660-380; Rhodo 111a 150-120 p. bos; Weigelia Eva Rothka 18-15; Am. Anjers 18-27; Sweethart 270-150-11, kon 61; White Jewell 280; Anne Wheathcroft 280; Va- leta 210-130: Nvmph 220; Pollantha 210-160. kort 110. roze 230-170; Fire King 410-250-160. kort 110, extra 460; Salvia 25 p. stuk. Rood 15-18. Sim Arthur 23-28. Sim Wit 20-26. Shocking Pink 17-18. Le Reve 22-24. Lolita 23. Pink Mamie 17, Princes Ann 16-22, geplakte anjers Il ls. Ornlthogalum 18-19. Rozen Gar- nette en Carol 11-16, Super Star 27- 31, Carol Princes 16-29, Sonora 20-23, Zorlna 20-30. Carla 29-38. Duisberg 3- 9. Nymph 32-45, Baccara 39-46. Tradi tion 27-31. Pioenrozen 14-29. Gerbera 26-29. Violieren 16-23. Papavers 13-18, Lelies Fire King 90-101 p st.. Colvll- leis Spitfire 100-165, Florlndc 165, The Bride 95-145, Nymph 245-285, Amanda 180, Roblnette 170. Wilhelmina 140- 155. Rose Marlie 100-110, Irissen Prof. Blaauw 185-220, Golden Emperor 100- 105, Wedgewood 60-85, Yellow Queen 75-105, Imperator 85-13C. Van Vllet 80-90. White Excelsior 70-90. Fresia s 60-132. Snijgroen 78-86. Anemonen 36- 63. Margrieten 45-80, Lupinen 24-40, Duizendschoon 55-115. Lathyrus 60- Pyrethrum 80-140, Campanula LISSE. 27 mei Groene bloembol lenveiling; Er was voor deze goed ge- sorteerde narcissen- en crocussenvet- Ung te Hillegom veel belangstelllnc;. De stand van de gewassen was goed. Alle partijen werden vlot gemijnd, waardoor de velling levendig verliep. Narcissen per rr: Geranium 42; Texas 70; Golden Harvest 50; Mary Copland 60; For tuna 45; Verger 63; Actaea 33. Crocussen per rr: Remembrance 26 Purperea Grandlflora 29. TER AAR. 27 mei Groenteveiling; Kassnijbonen 330-390. idem stek 260- 310, kaspeulen 430-590. Idem zwaar Sm ~"ulen natuur 600-610. andU- steleln 30-33, komkom- 17. idem stek 13. spina zie aa-4ö. rabarber 38. waspeen ?7 augurken C. 55. Idem D. 52. Idem CD! ?6"ti'oPrel 38~44 alles Per k,,°- S1» J-15-24, idem 2. 6-13, bloemkool A. 128-164. Idem B. 118. Idem C. 48-80, 180-260. vie 25-4( mers krom zie 39-48. rabarber 12-25 per stuk. i kISSE. 27 mei Groene bloembol lenveiling; Onder directie van N V Holland's Bloembollen Huls Llsse werd ln De Zilk een velling gehouden van groen te veld staand* bloembollen Er was veel belangstelling. de kooplust neemt steeds toe. zodat de verkoop levendig was. De stand van de gewassen was van goed tot middel matig. Narcissen per rr: Barret Brow ning 96; Mrs. Backhouse 70; President Lebrun 40; Goblet 60; Mount Hood 26 Carlton 27; Yellow Sun 60; Insurpns- sable 35. Hyacinten per rr: Jan Bos 2-Jarig 75; Marianne 95: Pink Pearl 80 Tulpen per rr: United Europe 4() Santiago 50: Holland's Glory 4T Beauty of Volendam 41; Oxford 22 Apeldoorn gele rand. ras Verdegaal 40'

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17