a V.A.T. SCHAKELT OM Liz Taylor hiedl onderdak aan kolonie hine Baker Joseph KLAVERBLAD KOFFIE Typografenbond viert 100-jarig bestaan Drs. Van Norden onderscheiden DINSDAG 24 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze Parijse correspondent) pe hinder gemeenschap van Josephine Baker in het kasteel les Mïlandes" in zuid-Frankrijk "zal, na alle zorgen die de beroem de'revuester al voor haar voort bestaan heeft gehad, nu waar schijnlijk eindelijk definitief uit de brand kunnen worden gehol pen. Het is haar Amerikaanse kunstzuster, filmster Liz Taylor die nu optreedt als de redster in de nood. Liz Taylor heeft Jose phine voorgesteld met haar twaalf zwarte, bruine, gele en blanke kindertjes naar Amerika te komen om zich gezamenlijk in haar vorstelijke kasteel in Puerto Vallarta aan de kust van de Stille Oceaan te vestigen. Josephine, die de afgelopen maanden een nieu we en grootscheepse campagne had ondernomen om overal in de wereld gelden voor haar kinderen te verzamelen, is nu van plan ,,Les Mïlandres" maar aan haar vele schuldeisers over te doen, om met haar aanhang zich voorgoed bij Liz Taylor te vestigen. A. C. VAN TOL OVERLEDEN In Gargnano (Italië) is overleden heer A. G. van Tol (70) direc teur van het filmbedrijf „Arighost" er bouwer en (tot 1950) eigenaar Svan het Metropole Theater in Den Haag. Daarna was hij eigenaar van i het „Casino de Paris" in Schevenin- gen. De heer Van Tol, die oorspronke lijk bloemenkoopman was, ging zich met het filmbedrijf bezig houden toen hü tot tweemaal toe in korte i in de staatsloterij een ton had ■gewonnnen. Zijn bedrijf houdt zich om. bezig met filmen in binnen- en buitenland en luchtreclame. De begrafenis geschiedt morgen middag a.s. op „Oud eik-en-duinen' in Den Haag. Realistisch I JGrijp hem", schreeuwden de 1 toe politiemannen die in het tóe Londen een man achter een. Een moedige burger ken- itiijn plicht. Met een enkele 'óp wist hij de voortvluchtige te •dien. Hij ivist op dat moment jtöjl niet dat zijn slachtoffer de 'Mende Britse televisie-acteur Michael McStay was, die aan de opnamen voor een televisiefilm tezig was. Tijdens het hechten van zijn wonden in een ziekenhuis zei McStay dat hij niet boos was op ,de man. „Het is wel jammer dat ik de rol speelde van politieman in burger, die met twee agenten een zwerver achtervolgde. De man die mij neersloeg heeft niet de acteur gezien die de rol van de zwerver vertolkte". be regisseur: „Wij wilden van de achtervolging een realistische scène maken. Ik geloof dat we ge- l zijn". Advertentie 'ha, dat Is koffie, van opknapt? UL LX« fei hebt al tin huis genomen? aard om speciaal te vragen! Minister Den Uyl bij Kosigin De Russische premier Kosigin, ;heeft gisteren de Nederlandse minis- 'er van Economische Zaken, drs. J. !<!tn Uyl, in het Kremlin ontvangen. Minister Den Uyl, die zondag in .Moskou arriveerde, leidt een Neder - kndse handelsdelegatie. I Het onderhoud duurde anderhalf Uur. j "Het was een vriendschappelijke SWachtenwisseling over algemene l^agstukken van wederzijds belang" werd in Nederlandse kringen in «oskou gezegd. Later had de gehele Nederlandse o'egatie een onderhoud met de ussische minister van Buitenlandse mi ^kolais Pastolisjew. Minister Den Uyl keert vandaag blm ^ec*erland terug. De delegatie Wt hog een week in de Sow jet- NOG SLECHTS 4 DAGEN KUNT U ZICH RIJK KOPEN! Gek gezegd? Toch niet! Wantover 4 dagen is het afge lopen met onze unieke aanbiedingen. Uniek om twee redenen t.w. de uitstekende kwaliteit van en de 20% korting op mantels en mantelkostuums. Heus, een bezoek aan onze zaak loont nu meer dan ooit de moeite i VAN EGMOND BREESTRAAT 173 TELEFOON 23337 Circusdirecteur verdwenen (Van onze R'mondse correspondent) De Nijmeegse directeur van het circus Salomon, Tony Jansen, is met de noorderzon vertrokken. Zijn vrouw Anita Salomon is met hem mee. Ver moedelijk verblijft de circusdirectie ergens in Duitsland. De circusspullen lieten zij onbeheerd op enkele plaat sen in Nederland achter. In Grave, waar het circus zaterdag neerstreek, staan vier wagens. Tien andere wa gens en een circustent staan op het terrein van winkelier D. Spithoven in Helmond. Deze laatste noemt zich eigenaar van het gehele bedrijf. Tony Jansen heeft het circus afgelopen winter op mijn naam laten over schrijven. omdat hij steeds geld bij me leende en daarvan niets kon af lossen. Maandag is de heer Spitho ven vergeefs op zoek geweest naar het circusechtpaar. Ook zoekt hij al een paar dagen naar de levende have van het bedrijfje. De eigenaar heeft de zeven paarden, een ezel en een hond, waarmee hij voorstellingen gaf, op een onbekende plaats onderge bracht. Tony Boltini is intussen al naar Helmond gereisd om het hele bedrijf op te kopen. Maandagavond kwam hij daarover met de Helmondse win kelier Spithoven tot overeenstem ming. Vandaag zou het rollend ma terieel woi-den weggesleept naar Soesterberg. Na het bekend worden van de haastige verdwijning van het echt paar JansenSalomon heeft zich een hele reeks van schuldeisers gemeld. In toekomst produktie van (reclame) films NEDERLAND I NCRV De VAT (Volks Aandelen Trust N.V.) blijft bestaan. De jaar lijkse aandeelhoudersvergadering heeft zich gisteren in overwe gende meerderheid uitgesproken voor een voortzetting van de ven nootschap, nadat de voorzitter van de raad van bestuur, scheeps bouwer C. Verolme de aandeelhouders daartoe had opgewekt. Nu er meer openheid komt in het de toen uitgegeven 350.000 aandelen Nederlandse omroepbestel krijgt een aantal instellingen zendvergunnin gen, maar vele zendgemachtigden zullen niet in staat zijn een rendabel eigen programma-prduktie op touw te zetten. Daarom ziet de VAT haar toekomst o.m. in de produktie van (reclame) films, ook voor de export zo was de redenering. De VAT zal ge heel moeten omschakelen, „nu door regeringsingrijpen de N.V. van haar activiteiten is beroofd", zei de heer Verolme. De toekomstplannen zul len eerst terdege worden bestudeerd. De heer Verolme verzekerde dat de VAT geen speculatieve dingen zal gaan doen. „Anders geef ik de men sen liever het geld terug", zei hij. Hierover zei het nieuwbenoemde lid van de raad van bestuur, de ban kier, drs. J. M. Fehmers dat een te rugbetaling op de aandelen van 50 procent tot de mogelijkheden behoort, maar afhangt van de verdere toe komstplannen van de vennootschap. Dit zou betekenen dat op het totale geplaatste kapitaal van f 12 miljoen (waarvan 7 miljoen uitstaat bij het publiek) een bedrag van zes miljoen zou kunnen worden terugbetaald. In september zal er weer een aan deelhoudersvergadering komen en dan hoopt het bestuur met concrete voorstellen over de verdere werk zaamheden van de VAT te komen. Intussen zijn de beschikbare gelden belegd in 6Vj procent deposito's bij het bankiershuis gebr. Teixeira de Mat tos. Teleurstelling Overigens is de opkomst van de aandeelhouders een enorme teleur stelling geworden. De organisatoren hadden op een overweldigende be langstelling gerekend en daarom was de grote congreszaal «voor 1500 per sonen) in de Amsterdamse RAI afge huurd. Maar slechts 150 aandeelhou ders deponeerden hun stukken, ten teken dat zij de bijeenkomst wilden bijwonen. Van dit aantal heeft nog bijna de helft het laten afweten, want gisteren waren er 82 aandeel houders aanwezig in de blauwe zaal van het RAI-congrescentrum, waar heen men inmiddels was verhuisd, en die plaats biedt aan 250 mensen. De stemming in de vergadering was aanvankelijk lauw. Weinig was er overgebleven van het enthousiasme waarmee een enorme menigte op 17 augustus 1964 bij het Amsterdamse bankiershuis Teixeira de Mattos slag heeft geleverd om een of meer van van 20 gulden elk in bezit te krijgen. Een der aandeelhouders van het eerste uur, behorend tot het gilde van de „mannen met de blauwe over all" beklaagde zich over de datum en het tijdstip van de vergadering, die het voor vele loontrekkenden onmogelijk maakten de vergadering bij te wonen: „U verliest er een hele boel klantjes mee. Ik heb zelf een snipperdag genomen", aldus deze aandeelhouder. De heer Verolme had er begrip voor en verklaarde de snipperdag nog wel te willen beta len. De vergadering kreeg een ge animeerd karakter toen de landspo- litiek aan de orde kwam. Vele dis cussies speelden zich af tegen de achtergrond van het regeringsin grijpen, dat op 17 december 1964 een eind heeft gemaakt aan de activi teiten van de REM op het zend- eiland TV-Noordzee. Er werd mee gedeeld dat de uitkering van de ver zekeraar, Lloyds in Londen, aan de eigenaar van het eiland „een dub beltje op zijn kant" is geweest. Uit de verzekeringspenningen heeft de Panamese maatschappij tenslotte de REM f 6 miljoen aan reeds betaalde huur kunnen terugbetalen. Oudste vakbond in Nederland 7.00 uur Nieuws in het kort. NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.05 uur Journaal voor gehoorgestoorden 7.32 uur Engelse les 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Huwelijksvoorwaarden 8.50 uur Konstantin Stanislawsky 10.10 uur Attentie, actualiteiten 10.30 uur NTS-journaal 10.35 uur Teleac- t.v.-cursus 11.05 uur Sluiting NEDERLAND II VARA 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS 8.01 uur Cox aangenaam, thriller 8.30 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.55 uur Z-cars, t.v.-film 9.45 uur Avontuur, documentaire 10.10 uur Kerkelijk programma 10.40 uur NTS-journaal 10.45 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA 1 HILVERSUM I 10.00 uur I HILVERSUM II en gióteren (Van onze A'damse correspondent) Ruim 4.000 leden van de Algemene dering werd gevolgd door bijeen komsten in Den Haag. Utrecht. Haar lem, Breda, Arnhem en Leiden, waar het idee om een landelijke bond op te richten bijval kreeg. De Typografenbond werd op 30 mei 1866 officieel opgericht. Aan de werk- 1866 opgericht als j gevers werd de eis gesteld een week- de oudste lan- I loon van 9 gulden uit te keren bij een Nederlandse Grafische Bedrijfsbond zullen tweede pinksterdag in het R.A.I.-gebouw in Amsterdam het 100- jarig bestaan van hun bond vieren. Hun organisatie, die thans 30.000 le den telt, werd i Typografenbond delijke vakbond van ons land. i 10-urige werkdag en voorts, dat De typografen zijn er, niet zonder I een einde moest komen aan de reden, nog steeds trots op, dat zij de «schromelijke jongensexploitatie grondslag hebben gelegd voor de vak- j bonden in Nederland. De oude Typo- j Gcddlkbock grafenbond immers werd een voor- j beeld voor alle werknemers in de De geschiedenis van de Typogra- tweede helft van de vorige eeuw, om fenbond is bij vorige jubilea uitvoe- de strijd voor lotsverbetering geza- j rig beschreven. Het bestuur van de menlijk ter hand te nemen. Dat lot had destijds dringend ver betering nodig. Er heerste onder de werkende bevolking grote armoede. De lonen waren zó laag, dat menige werknemer voor de vraag stond of hij wel zou blijven werken of thuis zou blijven. De typograaf bleef werken, omdat hij het in strijd met de eer van zijn beroep vond om werk te weige ren. Algemeen waren de typografen van oordeel, dat zij tot „de cultuur makers van ons volk" behoorden. Op tweede paasdag van het jaar 1866 had in Amsterdam een lande lijke typografenvergadering plaats. Men vond, dat er gezamenlijk moest worden gepoogd een loonsverhoging van 50 procent te krijgen. De verga- sinds 1946 in Algemene Nederlandse Grafische Bedrijfsbond veranderde Typografenbond heeft het daarom i M deze maal gezocht in een gedenkboek. I dat een meer algemeen karakter j heeft gekregen. De auteur, dr. A. Al- 11 berts. heeft onder de titel „In de tijd gezet" een beknopt overzicht gegeven I p van de sociale strijd van de vakbe- weging in de afgelopen 100 jaar. Hij is er in geslaagd een boeiend verhaal te schrijven over deze meest bewogen periode van de geschiedenis, waarbij hij zich heeft bediend van talrijke interessante feiten. Van een grafische bond mag men verwachten, dat een gedenkboek er perfect uitziet. Dat is hier ook het geval, mede dankzij Hans Barvelink. die als vormgever is opgetreden I „Zal wind erven" 1 „Zal wind erven" was zo'n mooie lange ouderwetse speel- M film uit 1960, waarin aan het 1 slot iedereen gelijk gehad bleek H te hebben, dankzij het oecume- H nische werk van Hollywoods grootste clichémaker, Stanley 1 Kramer Zoals je in sommige H slechte komische films elke grap s al mijlen van tevoren ziet aan- komen, zo zag je in deze film H iedere gelaatsuitdrukking, ieder 1 gebaar al geruime tijd tevoren H aankomen, een hoogst bevredi- H gend gebeuren, want je zag H daardoor al je wensen vervuld. Ie Het gebrek aan oprechtheid dat s iedere film van Kramer aan- kleeft, bleek het duidelijkst uit H de figuur van Gene Kelly. Voor -= de film had namelijk het histo- 1 rische „Apenproces" uit 1925 in s Dayton model gestaan. De ver- slaggever bij de rechtzaak was gj H. L. Mencken, een briljant 1 publicist, enigszins te vergelijken 1 met Men no ter Braak bij ons. H Het getuigt van een grote fan- tasie om zo'n rol te laten spelen f§ door de zoetgevooisde danser f| Gene Kelly, die dan ook geen moment de gedachte aan Men cken wist op te roepen. „Niet op 111001 bate van de AVRO een goedge- lijkend portret samengesteld van toneelregisseur Kees van Iersel, die met toneelgroep „Studio" vooral de jeugd naar het theater weet te lokken. De titel van deze uitzending. „Niet op mooi", mag inderdaad als kenmerkend voor Van Iersel worden beschouwd. We zagen fragmenten uit een aantal stukken. Jan Wolkers hield een pleidooi voor het theater waar je als in een bio scoop binnen loopt, en we zagen ook iets van de discussies die „Studio" na afloop van de voor stelling dikwijls organiseert en aanmoedigt. De „artistieke ont moeting" die daarna zou, plaats vinden met Henk Henkemans, moest wegens ziekte van de re gisseur worden uitgesteld. We kregen er een oude opname voor in de plaats, n.l. die van de Ge orgische dansers, door regisseur Leen Timp in 1962 op telerecor- ding gezet. Zo wordt er nergens ter wereld gedanst! U weet na tuurlijk dat Stalin ook een Ge orgiër was. Dat verklaart zijn liefde voor de dans. Chroestjow heeft, in de tijd van Stalins ont luistering verteld dat hij een keer gedwongen was geworden de „Gopak" te dansen, ten ple- ziere van Stalin en zijn gasten. De brave vorst miste in Moskou zijn vurig-dansende landgeno ten, maar was gaarne bereid zich te behelpen met de logge, Oekrainer Chroestjsjow; unieke verzameling illustra- hegrip die een ties heeft gebruikt. In de komende dagen zal het boek tezamen met een jubileumgeschenk aan alle bondsleden worden toege zonden. Act. 18.30 RVU: Internationaal Bernard Drukker terug in ons land «Van r.t.v.-medewerkster) gen, door Prol. dr. H. 19.00 Ge- federlandse muziekweek: Blaaskwin- tet: moderne muz. 19.30 Van eigen bo dem: Nederlandse amusementsmuz. 20.00 Nws. 20.05 Vakantietoeslag, gev. programma. 21.05 Lichte orkestmuz 21.30 Land der Muzen: kunstkroniek 22.00 Stereo: Pianorecital: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Romanti sche muz. (gr.). 23.5524.00 Nws. Hilversum 298 m KRO: 18.00 Licht lnstr. sect. 18.20 Uitz. van de PvdA: Bij de tijd. Een 14-daags Radiomagazine voor de mi crofoon gebracht door Theo Eerdmans en Jaap Brand, onder red. van Gabr. de Wagt. 18.30 Hallo Buurman: Neder landse en Duitse cabaretliedjes. 18.50 Van klanten en wanten weten: actuali teitenprogramma voor en over het mid den- en kleinbedrijf. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Kapel van de Kon. Lucht macht. 19.50 Mod. ork.muz. (gr.). 20.45 Het ambt: drie priesters spreken over hun persoonlijke beleving van het priesterschap, (herh. van 23 nov. 1965). 21.30 Klass. muz. (opn 22.00 De zin gende kerk: muzikale vormgeving in een nieuwe liturgie. 22.25 Boekbespr 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte gram .muz. 23.5524.00 Nws. j Organist-arts Bernard Drukker is weer terug in Nederland, na een I jarenlang verblijf in Australië. Reden van zijn terugkomst is in de eerste plaats het artistieke klimaat dat niet T I van dien aard was dat Bernard Jehova S getlllgeil i Drukker er blijvend kon aarden, en j in de tweede plaats de heimwee die bljeeil 111 Den Haag I zijn gezin naar het kleine Nederland had. De VARA heeft Drukker nu 11 1M1 1 1 uitgenodigd zijn eerste officiële op- j IjOUQClllKC lIlVlOCCl j treden in Nederland bij haar te hou- J I den.. Dit gebeurt op 27 mei, dan zal Drukker het radio-concertorgel en j het hammondorgel bespelen. Na dit eerste optreden zal er nog een aantal andere concerten worden gegeven door de VARA. Het is overigens niet de bedoeling meenten van Zuid-Holland in de VOOK WOENSDAG MEI in twintigste eeuw j om van Bernard Drukker de opvol- i ger te maken'van de gepensioneerde j organist Johan Jong en de overleden Cor Steyn: de VARA blijft zijn 1 populaire radio-orgelconcerten laten I verzorgen door losse organisten, waarbij vooral aan jongeren een kans zal worden gegeven. VERGADERING NEDERLANDSE DAGBLADPERS Minister M- Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft, gistermiddag in de vergade ring van de vereniging de „Neder landse Dagbladpers", meegedeeld dat de Koningin de aftredende voorzit ter drs. W. van Norden heeft be noemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De minister speldde de heer Van Norden de bij de orde behorende versierselen op (foto). Mr. W. A. M. van de Kallen, directeur van de N.V, Drukkerij De Tijd is gekozen als opvolger van drs. Van Norden. De scheidende voorzitter vroeg zich in zijn rede af wat er in de toekomst met de Nederlandse dag- het Nederlandse volk zich in het al- bladpers zal gebeuren. Het aantal krantenlezers zal in 1976 aanzien lijk groter zijn dan nu, meent drs. Van Norden. De concentratie zal voortschrijden. Het kleine locale dagblad heeft een moeilijke toe komst. Grote landelijke bladen en dominerende regionale bladen zullen het beeld gaan beheersen. Verder meent hij dat voorzover thans kran ten officiële partij bindingen hebben of confessioneel gestempeld zijn. dit karakter zal afnemen en zelfs ver dwijnen. Het verschijnsel kleur zal sterker naar voren komen, speciaal In advertentiepagina's. Men zal ver der moeten gaan rekenen met een dagblad van een omvang van maxi maal 64 pagina's. Familie- N.V.'s, die graag werken met zelffinanciering, zyn dan uit de tijd, aldus de heer Van Norden. Ook minister-president mr. Cals heeft een rede gehouden. Hij besloot met te zeggen dat naar zijn mening gemeneen genomen gelukkig mag pryzen met de pers die zij heeft. Ook de regering is die mening toe gedaan. Zij beklaagt zich niet over een „harde" journalistiek, over oiv gezoute en felle politieke aanvallen. Indien waarlijk fair play wordt ge speeld, indien de feiten niet wor den verdoezeld ook de goede niet dan zal een ieder ook de politicus daarmee moeten leren leven, aldus premier Cals. Partizanen onderscheiden Ko ning Peter II, de verbannen Ko ning van Joego-Slavië heeft in To ronto. Canada, gedenkkruisen over handigd aan 45 Joegoslavische par tizanen, die in de tweede wereld oorlog tegen de Duitsers vochten. Hy zal ook in de Ver. Staten der gelijke onderscheidingen uitrei ken en geld bijeen brengen voor het St.-Andrew fonds, dat de verwanten van gesneuvelde partizanen steunt, buitengalerijen aangelegd. Beschutte stad in oost-Siberië Niet vei- van Wergojansk, in oost- Siberië, gaan de Russen een stad bouwen, waarvan alle gebouwen met elkaar verbonden zullen worden door met glas overdekte galerijen. Om van de stadsrand naar het centrum te ko men behoeft men niet meer over straat, hetgeen bij de in dit gebied zeer lage temperaturen 50 graden vorst is er geen zeldzaamheid be slist aangenaam moet zijn. De stad zal Depoetaski heten en een opper vlakte beslaan van omstreeks dertig ha. Alle gebouwen zullen negen ver diepingen tellen. De stadsverwarming blijft het hele jaar aan. Voor de pe riode van het jaar, dat een beetje buitenlucht geen kwaad kan worden Haagse Houtrusthallen bijeen De districtsopziener, de heer M. Kaptein, een vertegenwoordiger van het Wachttoren Genootschap, hield zondagmiddag een openbare toe spraak getiteld „Doet God in deze 20ste eeuw zijn invloed gelden?". Hij zei onder meer, dat op iedereen een bepaalde invloed wordt uitgeoefend. De invloed van deze twintigste eeuw doet de meesten toegeven aan een materialistische zienswijze, waardoor het geloof in een ongeziene macht steeds verder achteruit gaat. De heer Kaptein verschafte de ruim tweeduizend aanwezigen vele schriftuurlijke bewijzen, hoe God zijn invloed vele malen deed gelden, niet alleen in voorbijgegane tijden, maar ook in deze twintigste eeuw. Ondanks internationale tegenwerking vindt thans de boodschap-'van het goede nieuws van Gods Koninkrijk zijn grootse vervulling. In 197 landen zijn meer dan één miljoen getuigen van Jehovah actief bezig in het bekend maken hiervan. De heer M. Kaptein besloot zijn toespraak met de raad om de god deloze materialistische invloed in deze eeuw te blijven weerstaan en zich te onderwerpen aan de godde lijke wil, teneinde in de zegeningen van Gods nieuwe ordening te kun nen delen. 8.10 Uitgesla pen: lichte gram.muz. en rep. 9.00 Van alle markten thuis, praatje voor de hulsvr. 9.05 Klass. gew. muz. (gr.). 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte gram.muz. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrotiw. 11.40 Week van de Neder landse muz.: Radiokamerkoormod. lied. 12.00 Stereo: Licht lnstr. kwintet. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Metropole orkest: amusementsmuz. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.30 Stereo: Lichte gram muz. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Week van de Ned. muz.: mod. muz. (gr.). 14.35 Kerkorgelcon cert: klass. muz. 15.00 Voor de Jeugd. (Om 16.00—16.02 Nws.). 17.00 Voor dfe zieken. 17.30 Dansorkest en solisten. Hilversum i, 298 m NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Oude muz. (gr.). (Om 7.30 Nws.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gew. muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Lichte gram.muz 9.00 Voor de zie ken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Neder Muziekweek 1966: NCRV-Voc. ens. en solist: mod. muz. 10.30 Studlodienst. 11.00 Oude orgelmuz. (gr.). ll.l Schoolradio. 11.45 Lichte gram.muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Herv. kerkdienst. 13.00 Pa rade: een lnstr. en voc. progr. 14.00 Droom op Edsin-Gol, hoorspel. 14.30 Ned. Muziekweek 1966: Planorecital: mod. muz. 14.45 Ned. Muziekweek '66 Mod. kamermuz. 15.55 Bijbelvert. voor de Jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Lichte gram.muz. 17.15 Zuid-Amcri- knanse klanken (gr.). 17.50 Overheids- voorl.: Spaarzinnlgheden. Een progr. over de vele „handige en verstandige'' manleren waarop u kunt sparen. Vra gen van luisteraars worden beantwoord door de heer Coen van Hoewijk. Hoofd van de Stafafdeling Externe Betrek kingen van het Ministerie v. Soc. Za ken en Volksgez. Hilversum 3. FM en 240 m NRU/KRO9.00 Nws. 9.02 Licht gev. platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Licht platenprogr. 11.00 Nws. 11.02 Act. 11.05 Koffie met Kees: licht platen progr. en praatje. 12.00 Nws. 12.02 Act. 12.05 Gezellige Hollandse plaatjes. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Gev. platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Act. 1405 Gev. muz. progr. (gr.). NRU/AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Lichte gram.muz. 16.00 Nws. 16.02 Volksliedjes 16.30 Rhvthm and blues. 17.00 Nws. 17.02—18.00 Gev. platen progr. voor automobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 KRO: 17.00—17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.30 Teleac De Attische tragedie: les 10. 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Franse les. (les 33 en herh. les 32). Top Tiener Talentenshow. NTS. '20.00 Journaal en weeroverzicht. 21.00 The Saint, tv-film. 21.50 Gals and Pais. muz .progr. NTS: 22.25—22.30 Journaal. Nederland 2 NTS: 20.00 Nws. in het kort. KRO: 20.01 Jazzprogramma 20.25 Jeanne d'Arc. speelfilm. 2140 *- Washington. NTS: 22.05

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5