Chesterfield Nieuw verkeersreglement gaat 1 januari 1967 in Europese concentratie van superspecialismeii RufOlbr-engt Fint in Limburg VANDAAG IN HET STAATSBLAD Talrijke wijzigingen Lijfarts Lord Moran in boek: ChurcliilLs loopbaan raadselachtig zonder kennis van gezondheid Jeugdige brandkast- krakers ,eidóe ;;.r«p«7ën"v;n";ü"n7.S'oïïto; s 573sfe STAATSLOTERIJ tweede klasse HAAGS AGEND PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 Mr. Reinink voor besprekingen naar Ankara De directeur-generaal voor de kunsten en voor de internationale culturele betrekkingen mr. Reinink is van Schiphol naar Amerika ver trokken. Hy zal daar drie dagen de vergadering leiden van de universi taire commissie voor hoger onderwijs en onderzoek, die ressorteert onder de Raad van Europa. Op de agenda staat de universitaire samenwerking tussen de verschillen de Europese landen en dan speciaal op het gebied van wat mr. Reinink de „super-specialismen" noemde. Het is de bedoeling, dat ter vermijding van verspilling van kennis, energie en kosten weinig courante weten schappen worden geconcentreerd in bepaalde universiteiten. Doctorandi, die zich op deze vakken hebben toe gelegd, zouden dan hun studie alleen in een bepaald land kunnen beëin digen. „Weliswaar kost het natuur lijk geld om deze doctorandi naar het land te sturen, waar dit super-spe cialisme wordt gegeven, maar het is altijd goedkoper dan het vak ver spreid in alle landen op het univer sitaire programma te hebben", aldus mr. Reinink. in de huid gezondheid en zuiverheid Leonard Lang N.V. (Fiat impor teur) heeft besloten zich ook in Born (Limburg) te vestigen en wel spe ciaal voor haar sector Fiat rups- en wieltrekkers en hydraulische greaf- werktuigen. Met de gemeente Born is overeen stemming bereikt over een industrie terrein van 10 ha, terwijl nog 5 ha zou kunnen worden toegevoegd. De investeringen in de nieuwe fa briek zullen enkele miljoenen bedra gen. De personeelsbezetting is in eerste instantie op 25 man begroot, terwijl het in de verwachting ligt dat hier de bezetting geleidelijk opge voerd kan worden tot 200 werknemers. De overgrote meerderheid van het personeel zal naar de bedoeling is, aangetrokken worden vanuit het mijnwerkersgilde en voor zover nodig in de bedrijven van Leonard Lang in Amsterdam en Apeldoorn worden omgeschoold. i Advertentie) Voortaan steekt u heel gewoon een wereldberoemde sigaret op... ...the famous taste of New York! Elf doden in Chili Voor zover totnutoe bekend heeft het noodweer, gepaard gaande met regenbuien en sneeuwjachten, dat al een week lang de provincie Aysen in het uiterste zuiden van Chili teistert, elf doden geëist. Een honderdtal mensen word* vermist en duizenden zijn dakloos ge worden. (Van onze Haagse correspondent) Rechts inhalen bij fileverkeer wordt toegestaan. Men moet richting aangeven bij inhalen. Er geldt geen stopverbod meer bij bushaltes. Witte lijnen op de weg zijn rechtsgeldig. Een kruispunt mag niet worden geblokkeerd. Uitzonderlijk langzaam rijden verboden. Bromfietsers moeten achter elkaar rijden. Afslaand verkeer moet de overstekende voetganger ontzien. Dit zijn enige belangrijke regels uit liet Reglement Verkeers voorschrif ten en Verkeerstekens (R.V.V.), dat 1 januari vólgend jaar ingaat. In het Staatsblad van vandaag zijn de nieuwe regels en de nieuwe ver keersborden opgenomen. gen ryden dan 40 kilometer per uur, zijn de snelwegen nu echter verbo den. Totnutoe gold dat voor „20-km- voertuigen". Bromfietsers mogen voortaan niet meer naast elkaar rijden. Fietsers kan dat niet verboden worden, om dat er dan geen doorstroming meer zou zijn. Kortere „nacht" Wat in de praktijk bij druk ver keer al gebeurde, is nu ook in het reglement omschreven: bij filever keer mag rechts worden ingehaald. Het wisselen van rijbaan, zo wordt nadrukkelijk gesteld, mag alleen als, als het andere verkeer daar geen enkele hinder van ondervindt. Het gebruik van de richtingaan wijzer bij inhalen wordt nu ook in Nederland voorgeschreven. Het ge vaar, dat hierin schuilt van klakke loos inhalen, zodra de richtingaan wijzer werkt, wordt wel gezien: in halen mag pas dan, als het achter opkomend verkeer nog niet met een inhaalmanoeuvre bezig is. De gesloten witte lijn op het weg dek, die totnutoe slechts een waar schuwende functie had, wordt rechtsgeldig: een verbod dus om de ononderbroken witte lijn te over schrijden. Parkeren - stoppen Behalve de nieuwe mogelijkheid om te stoppen voor het in- en uit laten van passagiers voor ander verkeer dan bussen, zijn er nog an dere wijzigingen in de stop- en (nu weer) parkeerverboden. Begin en einde van de verbodszones worden extra aangegeven door pijlen. Indien aan de rechterkant van de rijbaan een gele (doorgetrokken) streep is aangebracht, mag over dat gedeelte niet worden geparkeerd. Op de rijbaan van voorrangswe gen buiten de bebouwde kom mag niet worden geparkeerd. Op hoeken mag nu wel worden gelost en gela den of gestopt om passagiers te la ten uitstappen. Het is verboden zo te parkeren, dat het uitzicht wordt belemmerd op verkeerslichten, verkeerstekens, weg wijzers en richtingborden. Op bruggen en viaducten is het stop verbod verzacht: alleen niet bij het hoogste punt. Voorrang Bij het voorrang verlenen mag niet meer op het kruispunt worden ge stopt als er gevaar bestaat dat het verkeer vastloopt: niet het stoppen is dus verboden, maar het blokke ren van het kruispunt. De voorrangsregels worden ook wat gewijzigd: de tram moet nu ook voorrang gaan verlenen aan verkeer op voorrangswegen. Op wegen van gelijke orde houdt de tram echter zijn voorrang. Gegrafenisstoeten en militaire ko- lonnes verliezen ook hun voorrang. Zij mogen door het andere verkeer echter niet doorsneden worden als het eerste voertuig een kruising is opgereden. De voorrang aan voetgan gers wordt enigszins uitgebreid: blinden, die de blindenstok gebrui ken, en alle andere voetgangers, die zich moeilijk bewegen, krijgen on gehinderde doorgang van het ande re verkeer. Alle voetgangers krijgen bij het oversteken voortaan voor rang van afbuigend verkeer, ook al is er geen zebrapad. Onnodig langzaam rijden wordt verboden, d.w-z. het wordt verboden de normale gang van het verkeer te belemmeren door onnodig langzaam te rijden. Voor autowegen wordt geen grens gegeven. Voor voertui gen, die niet harder kunnen of mo- Verlichting De .macht" in het verkeer wordt verkort. Totnutoe moest men licht voeren van een kwartier na zonsondergang tot een kwartier voor zonsopgang. Deze tijden zyn veran derd in een half uur. Nog meer wij zigingen in de verllchtingsvoor- schriften: grote lichten moeten ook worden gedimd voor tegemoet komende treinen, boten en voetgan- gerskolonnes. Bovendien is dimmen nu verplicht indien men achter een ander voertuig rijdt. Niet alleen bij mist moet overdag de koplichten worden gevoerd, maar ook bij sneeuwval, die het zicht ernstig belemmert. Ook speciale mistlampen mogen worden gevoerd, maar dan mag het koplicht niet branden. Overdag moeten ook bij zeer donker weer de dimlichten of de stadslichten worden gevoerd. Contourverlichting is nu ook offi cieel toegestaan. Eén bermlamp is toegestaan, behalve als die bestuur ders van de voorliggende voertuigen verblindt via de spiegels. Toegestaan worden ook twee knipperlichten (als waarschuwingslichten op stilstaande voertuigen). De bepaling van waarschuwings tekens (reflecterende driehoek of rode lamp) voor een stilstaand voer tuig op de rijbaan waarvan de ver lichting niet kan branden, is uitge breid: dit moet nu ook overdag, als het stilstaande voertuig niet tijdig kan worden waargenomen. De „amazonezit" op motorfietsen en scooters wordt verboden. Parkeren voor deze voertuigen kan gemakke lijker worden: de gemeenten mogen by plaatselijke regeling het parke ren op trottoirs mogelijk maken. De Nederlandse verkeersborden zyn nu geheel aangepast aan de in 1960 overeengekomen harmonisatie door de Europese ministers van Ver keer. De regels zijn dat nog niet: in Nederland blijft het snelverkeer voorrang hebben op langzaam ver keer. Voor de „sanering" van de bor den hebben de wegbeheerders ruim schoots de tjjd: na het inwerking treden van het RVV nog vijf jaar. „Veel van wat anders in Churchills reiden: hij wacht de dingen alleen Kutchuk in ziekenhuis Fadil Kutchuk, vice-president van Cyprus, is maandag in een ziekenhuis opge nomen. Hij zal een galblaasoperatie ondergaan. De 60-jarige leider van de Turks-Cypriotische gemeenschap op Cyprus is dit jaar al enkele ma len voor glablaasklachten behandeld. De kinderpolitie in Rotterdam heeft een 16-jarige machinebank werker en een 15-jarige scholier aan gehouden die in Rotterdam-zuid een complete brandkastkraak hebben verricht. Zy braken op 22 april bij de N.V. Leparo aan de Stadionweg een kluis vakkundig open met een acetyleenbrander, die zy uit een by het bedrijf horende garage sleepten. De buit bedroeg enkele honderden guldens. In totaal bekenden de jon gens twaalf inbraken. Zo hebben zij op 2 mei een binnenkluls openge broken op een kantoor, eveneens aan de Stadionweg (buit f. 150.—). Zy richtten by hun inbraken vaak uitgebreide vernielingen aan. In een bottelarij reden zij op 5 mei met twee vorkheftrucks grote gaten in de stevige binnenmuren, kris-kras rijdend door de loodsen verpletter den de jongens overal kisten met lege flessen. Bij „bezoeken" aan scholen ver oorzaakten ze bij voorkeur grote wanorde in de kamer van het school hoofd. Het gestolen geld is op Koningin nedag voor een royaal deel in de zakken van kermis-exploitanten ver dwenen. De arrestatie was het gevolg van de speurzin van een rayon-agent die verdenking opvatte tegen de 16- DINSDAG Aula Du Rleuschool. Volle Evange lie-zending Spreker de heer J. Zijlstra 8 u nam. Boshuis (achter Hoflaan)Jubileum- show Technisch Bureau Zuid-West. 10- 12 ur voorna.2-5 en 7-10 uur nam. Den Burcht: Bejaarden Sociëteit „Ons Centrum" Opv. van „Hoog be zoek". 8 uur nam. Konlngskerk (byz&al) Ned Chr. Vr. Bond (Noord) De heer en mevr. Olff over „nimmer nacht" 8 uur nam Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Nieuw Rotterdams Toneel „Arse nicum i oude kant". 8 uur i 78 uur nam. WOENSDAG Beatrix". Boshuis (achter Hoflaan): Jubileum- show Technisch Bureau Zuid-West. 10- 12 ur voorin.. 2-5 en 7-10 uur nam. Gebouw Maria Gljzensteeg: Jaarver gadering Leldse Bond van Volkstuin- dersverenigingen. 8 uur nam. Gebouw Steenschuur 6 Leidsche Ver. van postzegelverzamelaars 8 uur nam. Rest. v. d. Heijden: Propaganda-avond Prot. Chr. Groep. Sprekers wethouder P. S. Harmsen en mevr. I. Geelkerken- Brusse. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle „Het rondschrijven". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 Spr. Verkiezingsbijeenkomst Stadsgehoorzaal (kleine zaal). _r. de heer L. F. C. Mees „Mens en dier' 8.15 u W. de Zw! spreksavond. Zomerzorg P.S.P., 8 uur Leiderdorp: K. en O.-excursle naar Ned. Koperen bulzen fabriek. 8 uur DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal) Ned. Chr. Vrouwenbond Z.-W. Huishoude lijke voorlichting. 8 uur nam. De Hoeksteen (Garenmarkt 1): Jon- nekkig ontkende, viel toen ook door J de mand. De politie arresteerde ook nog een j W" G' den Dub^>eld®"- 8 uur 14-jarige jongen, die aan drie inbra- 9eb- Chr. So£- Belangen. Jaarverga- ken heeft meegedaan. Leld« chr- Besturenbond u houding in het laatste oorlogsjaar onverklaarbaar is bijvoorbeeld de verslechtering van zijn verhouding met president Roosevelt moet op rekening worden geschreven van zijn geestelijke en lichamelijke uit putting", zo schryft Lord Moran, Churchills vroegere lijfarts en vriend, in een medische biografie van de staatsman, die thans officieel is uit gekomen. Het boek, uitgegeven tegen de wil van Sir Winstons nabestaan den, is getiteld „Churchill, the struggle for survival 1940-1965". Het is geschreven in dagboekvorm, bevat tal van bijzonderheden over Sir Winstons ziekten in de laatste 25 jaren van zijn leven en vermeldt maar af", aldus Lord Moran. De vermoeidheid was volgens de arts, dat de premier niet zo goed was in het uitkiezen van medewerkers. „Jaar na jaar zag ik de pre mier het werk van drie man ver richtten", zo schrijft hy. Lord Moran onthult verder, dat zijn ministers Salisbury en Butler destijds de medische bulletins her schreven om niet te laten uitkomen boe ernstig de beroerte was die Sir Winston in de zomer van 1953, tij dens zijn tweede ambtstermijn als premier in vredestijd, verlamde. Zij spraken alleen over „behoefte aan volledige rust". De schrijver somt op wat Sir Winston in de loop van de jaren te verwerken kreeg: een hartaanval, drie aanvallen van long ontsteking en verscheidene beroer ten. Hij kon voorts na de oorlog gedurende tien jaar niet langs na tuurlijke weg in slaap komen. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Prijs dagbladjournalistiek De jury voor de „Prijs voor de dag bladjournalistiek 1966" heeft beslo- rcji van f500 toe te kennen aan de journalist Joh. M. Pameyer die Lord Moran beeft „oor dit boek blad van Coevorden voor een serie van vier artikelen fn deze bladen onder de titel „Türki Evi" (een Turks huis). veel kritiek te verduren gekregen Grote verontwaardiging heerst voor al onder de artsen, die vinden dat hij de erecode heeft geschonden, vol gens welke alles wat artsen omtrent hun patiënten te weten komen ver trouwelijk moet bly'ven. Lord Moran heeft daarop gereageerd met te zeg gen, dat dit van toepassing is zo lang de patiënt in leven is, maar dat na het overlijden van zo'n grote his torische figuur als Sir Winston een uitzondering toch wel op haar plaats is Bescherming levenssfeer De regering heeft een werkgroep inge steld met de opdracht de wenselijk heid en de mogelijkheden van wet gevend optreden op het terrein van de bescherming van de persoonlijke levenssfeer te onderzoeken. Voorzit ter van deze werkgroep Ls de secre taris-generaal van het departement van Justitie, dr. A. Mulder. Tot le- Jaai »ox. «li TTXkiowxio xcvcxi l-c vui- den z^n benoemd een raadsheer in gen zonder de medische achtergrond j de Raat*- ee" procureur-gene- te kennen", zo schrijft Lord Moran. b« Kn der Gerechtshoven en fl.mhtpnnrpn van nnlrnlo rlnnovfftmon- nu zelf 84 jaar, over de in janu ari 1965 op 90-jarige leeftijd overle den staatsman. De arts wil overi gens niet in bijzonderheden treden weiland bij Leeuwarden is gisteren waar het de laatste levensjaren van de 38-jarige landbouwer I. Kingma zijn vriend betreft. „Ik vond het juis- Leeuwarden door zijn eigen trek- ter de pijnlijke details van de toe stand van apathie en onverschillig heid waarin hy na zijn aftreden (als premier in 1955) wegzonk, weg te laten", zo schrijft hij. Sir Winston is volgens hem nooit meer dezelfde geworden na een longontsteking in Tunesië in 1943 na afloop van de conferentie in Teheran. Twee jaar later, op de conferentie van Potsdam toen de oorlog in Europa ten einde was, was zijn gezondheids toestand zo achteruitgegaan „dat hij niet de kracht meer had om zyn kansen te grijpen. Hij is dan te moe om ook maar iets voor te be de dood van de 31-jarige landbou wer Tinus van Hasselt uit Zundert, (de z.g. camavalsmoord) heeft de procureur-generaal jhr. mr. N. Wit- sen-Elias bevestiging gevraagd van het vonnis, zoals dat enige maanden geleden werd uitgesproken door de rechtbank in Breda. Wegens dood slag veroordeelde de Bredase recht bank verdachte tot een gevangenis straf van tien jaar met aftrek. De raadsman, mr. P. Lap vroeg vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. Uitspraak over 2 weken. BUITENLAND Vluchtelingen opgepikt Een Turks schip heeft in de Adriatische Zee vier leden van een Joegosla vische familie opgepikt, die hun land hadden verlaten om elders asiel te vragen. De groep een 54-jarige man, zyn zoon en dochter met haar man had op 17 mei Dubrovnik in een boot verlaten. Drie dagen later pikte het 6.042 ton metende passagiersschip „Ege" hen op. Maan dag arriveerde de boot in de Turkse havenstad Izmir. Het hoofd van het gezin deelde mee, dat hij zyn vrouw en twee van zijn dochters in Joego slavië had achtergelaten. Hij wil kei overreden en om het leven ge- z'cb *n Frankrijk vestigen. 24 mei 1966 Prijzen van: f. 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 115 0 0 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 215 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 365 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 043 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 1197 een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 5000 is de prijs van f. 25000 is gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: 053373 064412 025597 016813 063307 060790 015513 VRIJDAG Don Bosco-School Boer haai 44): Diplomaultrelking 8 u nan Oude Vest 13: Evangelisatie Chr, „Ecclesia" 8 u nam. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgezinde Ker] 11 uur voorm. bijbelstudie; 1H, ds. H. J. Smit te Dordrecht. Ned. Reis Ver. Dagtocht nas Rijp (N.H.) Vertrek Stadhutspleli uur voorm. Baptisten Gem. (Oude Rijn 5): oor oorspronkelijk christendom, vangel 1st N. v. d. Brugge. 7.30 u Dr. Van Voorthuyzenschool (t Pinkstergemeente. Spr. F. A. L. P Steenschuur 6: Kerk van JezusC us van de heiligen der laatst* 10.30 uur voorm. Lido: „Even afrekenen heren",) Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zond 15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „To catch a thief", üJ 2.30, 7 en 9.15 uur, zond. 2.3C 1 9.16 uur. Camera: „Geheim agenl Grant", 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9: zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Rex: „Furie der apachen", Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. i5. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" Janvossenstea Tentoonstelling aquarellen ec nlngen H. J. Slijper. Dag. voorm.5.30 uur nam; hovend terdag- en zondagavond uur (t/m 10 Juni). Galerie Walenkamp (Nieuwste Clean Art, Hans Frlsch. Werkd voorm. 6 uur nam; zond. (tot 25 mei) Lakenhal: Expositie MIJ Letterkunde 200-Jarig bestaan: 105 u: zond. 15 u (Tot Legermuseum (Pesthuisla^n uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor (Steenstraat 1Dag. 10-3 dags 13-17 r— Rijksmuseum van Oudheden ïfjks 10-5 uur; zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de gesel 1 der natuurwetenschappenDif "U zond 1-4 uur Universiteit: Tentoonstelllni# ches en schilderijen Jan r Maandag t/m vrijdag 9 u 5 uur nam (tot 9 Juni). WASSENAAR Kunstzaal Hoflaan 7): Tentoonstelling f ambtenaren van enkele departemen ten. Door trekker overreden Op een komen. De juiste toedracht van het ongeval is niet bekend, omdat de heer Kingma alleen in het land was Vermoedelijk had hij de trekker ge stopt op een kleine verhoging om een hek te sluiten en is het voertuig van de verhoging afgereden waarna de heer Kingma onder de achterwie len van de trekker terecht moet zijn gekomen. Camavalsmoord In het proces voor het Gerechtshof in 's-Hertogen- bosch tegen een 32-jarige fabrieks arbeider uit Zundert, die zich in ho ger beroep moet verantwoorden voor Per roeiboot over oceaan Twee Britten, de 34-jarige David John stone en de 29-jarige John Hoare, zijn uit de Amerikaanse staat Noord-Carolina vertrokken om te pogen met een ongeveer vijf meter lange boot naar Land's End, zuid- west-Engeland, te roeien. Zy nopen de tocht in de „puffin" in circa 50 dagen te volbrengen. Leve de Koningin De overleden koning Koroki van de Maori's in Nieuw-Zedand is opgevolgd door zyn dochter Prinses Piki. Kon na dat de opvolging van Prinses Piki I trische energie en water. bekend was gemaakt, werd de Ko ning op de top van de berg Taupiri begraven in aanwezigheid van dui zenden Maori's en een aantal re geringsvertegenwoordigers. Peru verhindert expedities De Peruaanse autoriteiten hebben twee expedities, een internationale onder leiding van de Spanjaard Vital Al- sar, en een Nederlandse, die. van plan waren per vlot de Stille Oceaan over te steken, verboden uit Peru te vertrekken met het oog op de komende Franse kernproe\en in Polynesië. De twee expedities wil den, in navolging van de Noor Thor Heyerdahl 20 jaar geleden met zyn vlot Kon-Tiki, in juli de oversteek maken, eerst naar Tahiti en vervol gens verder naar Australië. Noodweer in Duitse Bocht In Noord-Duitsland heeft de langs de Noordzee woedende storm met wind kracht tien tot elf boven zee en windkracht negen boven het vaste land grote materiële schade aange richt. In Hamburg hadden brand weer en politie de handen vol aan het opruimen van omgewaaide bo men en dakpannen. In Cuxhaven werden bomen ontworteld, stortte een hijskraan in de nieuwe vissers haven om en liepen vele huizen schade op. In Blickstedt by Kiel nam de wind het dak van een school op. Een deel van deze plaats iat ge durende veertien uur zonder elek- Pinkstertrek naar Oost-Berlyn De doorlaatposten in de Berlijnse muur zijn gisteren weer opengegaan. Toen de zware ijzeren hekken om uur 's ochtends werden geopend stonden er al verscheidene Westber- lijners te wachten om van hun ver lofpas gebruik te maken voor een bezoek aan familie in het oostelijk stadsdeel. De passen zijn geldig voor een verblijf van 17 uur in Oost-Ber- lijn. Op 5 juni as. moet men pinksterpasjes gebruikt hebben want dan gaan de poorten weer dicht. Weer aanslag in Tirol Een Italiaanse douanebeambte is bij bomexplosie omgekomen toen hy de Passo di Vizze-berghut aan de Oos tenrijkse grens wilde binnen gaan. De hut ligt in Zuid-Tlrol waar extremisten, die grotere autonomie wensen, de afgelopen jaren herhaal delijk aanslagen pleegden en andere incidenten veroorzaakten. Automatische machinekamer De Noorse koopvaardij heeft giste ren haar eerste schip gekregen met volledig geautomatiseerde machine kamer, waarvan de machines vanaf de brug kunnen worden bediend. Slechts eens per dag moet Iemand de machines controleren. Het nieuwe schip is het 19.450 ton metende vrachtschip „Dagrun". Het personeel dat niet in de machinekamer nodig is, wordt elders op het schip te werk gesteld. Volken! 0-17 u: Gerrit van der Ven. Werkd. voorm.5 uur nam. en dir 810 uur (t/m 2 Juni) Avond- en nachtdienst der 8 Apotheek R. van Breest Sm te Leiderdorp en Apotheek ten zijn de gehele week geope op dokters telefoon 22222. DINSDAG 24 MEI Dlligentla, 20.15 uur. Nieuwe: die, Mama kijk, zonder handt ne. Theater ln de Steeg. 20.15 ff bel baret Pepijn. WOENSDAG 25 MEI Kon. Schouwburg, 20.15 uur.ftjj landsche Comedle, Hedda Gable nillffent.ll». 9.0.1 S uur NleiHM die, WEERRAPPORTEN (Van bedenniorgen 1 dort - ten Amsterdam Den Helder .Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Lenden Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zttrlch Genéve Locarno Innsbruc' Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon 01 «ewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew half bew. hal bew licht bew. zwaar bew licht bew zwaar bew zwaar bew onbewolkt mist licht bew licht bew licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew m st zwaar bew onbewolk onbewolkt r-'st half bew licht b*w alf bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2