Het land achter de bergen ^NDAG 23 MEI 1966 DAGêUJKS vervolgverhaal j Oorspronkelijk verheel door JOHN BOLANO Hy nam Leary aandachtig op. De Itanadees was teneergeslagen en leek ^zichzelf niet; misschien had hij toch .'imin of meer last van een slecht ge- eten, nu hij hen in deze ernstige loeilfjkheden had gebracht. Ja. hy 85 teneergeslagen en ontdaan, con- Bteerde Claympre. Er in die stem- ilng zou hy het best te hante- ■n zijn. .Jioor eens. Geoff", zei hij lang- n. „Evenmin alsjij weet ik waar zijn of hoe we hier vandaan loeten komen. Ik wil nu niemand schuldigen; we moeten de dingen Bnen zoals te zyn. Maar Hy reeg plotseling, toen de deur open ing en Fadroff binnenkwam, iydda vertelde me. dat u zich be- rgd maakt over uw vliegmachine de lading," zei hij.„Als u wilt, ik met u naar de machine. U pt dan tot rust komen en u zult i (ten, dat wij Dienaren u voortref- dienen". Radorff loodste hen de zaal uit en Dg hen voor de wenteltrap af. Vier rdieplngen lager bereikte zij een Dime vestibule met hoge zoldering iar de wanden met fresco's ge oreerd waren. Radroff ging hen er het mozaiek van blauwe en wit- tegels voor naar een nis in de te- ioverliggende wand. Toen zij er- stonden, schoof een deur open zjj konden naar buiten lopen, de isse lucht in. Leary floot van verbijstering. Vlak irein, vrijwel zonder oneffenheden rekte zich voor hen uit en daarop oeide lang fris gras, dat in de stil- iwarme licht niet in beweging was. liep een pad naar de oever van i rivier, die langzaam en kalm or haar bedding stroomde; boven water was het enigszins heiig, water was geen honderd meter hen af. De atmosfeer was zo der, dat zij zicht hadden tot aan horizon, waar de groene bodem ce gryze lucht elkaar ontmoet- n. De bewolking boven hen leek vlakheid van het land te weer- legelen: zij lag als een eindeloze idde deken over het landschap, zij langs het pad naar de iver liepen, keek Claymore om het gebouw dat zij hadden ver- Zijn mond viel open van ver was onvoorstelbaar hoog; :el massief van zwarte glin- steen minstens honderd me ezend en zonder één enkel Dertig meter omstreeks ver- de muren loodrecht uit de aar- hogere verdiepingen sprongen vee bouwlagen in. Het gras le tot aan de voorgevel van het die naar schatting ruim ze- meter breed moest zyn. iff was blijven staan en wees links. „Hier kunt u onze hoofd- ld Herpoli, zien". brede zwarte weg liep naar 1 groep gebouwen, die zich onge- (r tweeëneenhalve kilometer ver verhief. Van de plek waar zij konden zij zien, dat die ge- in de verte nog hoger wa- dan het gebouw achter hen. De (ouwen van Herpoli waren opge- kken van verschillend gekleurde er waren rode, blauwe, I en grijze gebouwen, duidde in derichting het zwarte gebouw. iHoort dat niet bij de stad?" Kee. Onze Heren wonen in de d. Wij wonen hier. Dit is het ver- li van de dienaren." Hij wees een punt aan de overkant van rivier! En daar kunt u de vlieg- thine zien liggen." «ary kneep zijn ogen half dicht en volgde de richting van de wijzen de vinger. Eindelijk kon hy het toe stel onderscheiden: een nietige drie hoek die de eentonigheid van het landschap aan de andere kant van de rivier stoorde en daar niet leek thuis te horen. Het toestel rustte op de linker vleugeltip. Bij de oever aangekomen, zagen zy een landingssteiger en aan die steiger lag een boot gemeerd met een twaalftal roeiers erin. Radroff liet de twee vliegers in de achter steven plaatsnemen en zodra zij za ten, gaf hij de roeiers een luid com mando. De boot werd losgemaakt en op een tweede bevel van de Derde Dienaar gingen de riemen het wa ter in en in een volmaakt ritme voer men weg. De roeiers leken hun werk volko men automatisch te verrichten; hun belangstelling was volledig tot de vliegers bepaald. Claymore nam de roeiers al even gretig op. Zij zagen er tamelijk ongevaarlijk uit; zij lachten allen en knikten verheer lijkt, zodra hun blik die van de Engelsman kruiste. De mannen wa ren kleiner dan Radroff, maar aan hun ontblote bovenlichamen zag hy wel, dat het kerngezonde kerels wa ren; zy hadden opgewekte rim pelloze gezichten en prachtige tan den. In de donkere gezichten glans den de lichtblauwe ogen in merk waardig contrast. De zware boot gleed met flinke snelheid door het water. Zy waren al meer dan halverwege de andere oever, toen Claymore omkeek om de breedte van de rivier te schatten. Hy. kwam tot een breedte van ander half tot twee kilometer. Terwyl zy de overkant naderden, hielden zy de blik op het verongelukte vliegtuig gericht dat nog geen honderd me ter van de waterkant lag. „Zo op een afstand lykt de schade mee te vallen", mompelde Claymore. „Ik heb het erger meegemaakt", viel Leary hem by, „maar het gaat niet of wat je van buitenaf kimt zien". Hy trok een somber gezicht. „Ik maak me bezorgd over de bak boordsmotor". Terwyi de boot tegen de oever stiet greep Radroff zich aan een pol gras vast en hield de boot langszy do walkant. „U zult de vliegmachine van dichtby willen zien", zei hy tegen de twee gasten. „Ik wacht hier met de bemanning: wilt u even roe pen als alles in orde is?" (Wordt vervolgd De Japanse Honda's hebben overduidelyk hun stempel gedrukt op dé races om de grote pryzen van West-Duitsland, gisteren voor 120.000 toeschouwers op het circuit van Hoc- kenheim gehouden. By i" solomoto ren moest Honda slechts in de 50 cc- klasse de eerste plaats aan de con currentie laten. In de 125 cc-klasse, by de kwart liters en in de 500 cc- klasse kwamen de produkten uit To kio zelfs tot dubbele overwinningen. Persoonlijk „kampioen" van de West- duitse grand prix werd Mike Hail- wood, De 37-jarige miljonairszoon uit Londen won zowel de race in de 250 als in de 350 cc-klasse. De Brit Jeff Smith heeft giste ren met een BSA in Helsinki de Grote Prys van Finland motorcross gewonnen, tellend voor de compettiie om de wereldtitel in de 500 cc-klasse. De Zweed Gunnar Johansson werd met een CZ tweede. Grote zege van Ajax Ajax heeft haar derde overwinning in successie behaald. Ditmaal werd van Excelsior II uit Schiedam met grote cyfers gewonnen. Ajax won de toss en ging eerst batten. P. van Amerom (15) en H. de Jongh (11) brachten de stand op 26 voor 2: A. J. Kantebeen (19) met N. de Bree kwamen tot 62 voor 4. Daarna ver leende F. Ol/thuis (27) aan N. de Bree zeer veel steun, waardoor laatsgenoemde een score van 88 not out bereikte. Een fraaie prestatie, die de grondslag legde voor de uit- eindeiyke Ajax-zege (168 runs). Het batten van Excelsior viel daar na tegen. Er was geen verweer op het bowlen van V. February (5 voor 28) en R. Veldhuizen (5 voor 26), daarbij goed gesteund door vangen van N. de Bree (2 maal). F. Olthuls, H. de Jongh en F. de Jongh). Voor slechts 88 runs zat Excelsior aan de kant, waardoor Ajax won met 80 runs. Zaterdag as. knock-out competitie Ajax 1Excelsior 1 (klasse IB van de K.N.C.B.) op het terrein van LMHC. Aanvang 11 uur. as. zondag oompetitie Ajax 1 HDVS 2, aanvang 11 uur op het Piet Paaltjenspad. Ajax scoorde niet minder dan 179 runs. De innings werd gedragen door Tattersall, die by na 3 uur stand hield tegen de gevarieerde Bloemen- daal-aanval en een kansloze 68 scoorde. C. Bandter bleek een aan winst want hy steunde Tattersall lange tijd en wist zyn persooniyke score te brengen op 32. Ook T. Elde- ring 17 en Y. Hekster 12 weerden zich goed. Ajax leek op een gemakkelyke zege af te gaan want by een totaal van 34 waren reeds 5 Bloemendaal - wickets neer. Toen kwam er echter een ommekeer, want er volgde een zeer langdurige stand voor het zesde wicket Nog leek een Ajax-zege mo- geiyk toen T. Eldering kort achter elkaar 4 wickets nam. maar de laat ste Bloemendaal-batsman (11 jaar!) wist een kwartier stand te houden en daarmede een draw te bewerk stelligen, T. Eldering 633, Tatter sall 226, C. Bendter 119. Een studententeam scoorde in 2 uur tyds tegen een Ajax-combinatie 178 runs voor het verlies van 5 wic kets (Arendsen de Wolff 31, v. d. Burg 21, Tyzelaar 31, Maaldrink 31, v. Zutphen 35, v. Wijk 21 not out). Tattersall bowlde 3 voor 61, T. El dering 136. Deminent 125. Ajax bracht het daarna tot 93 runs, waarvan February 29. A. de Goederen en E. Oudshoom 10. De bowlingcyfers der studenten waren Van Wyk 49, v. d. Burg 19 Maaldrink 327, Trijzelaar 125 en Van Zutphen 19. De studenten ze gevierden derhalve met 85 runs. Cricketuitslagen lste klasse A: Hermes DVSQuick f: draw (Quick 206 voor 7, gesl., HDVS 149 voor 9. tijd). lste klasse B: De KrekelsVRA: gew. door VRA met 5 wickets (Kre kels 155, VRA 158 voor 5; Sparta SCHC: draw (SCHC 214, Sparta 145 voor 5, tyd). 2de klasse BI: AjaxExcelsior 2: gew. door Ajax met 80 runs (Ajax 18, Excelsior 88). 3de klasse CBloemendaal 3— Ajax 2: draw (Ajax 197. voor 9 gesl. Bloemendaal 190 voor 9, tyd). De Belg Joel Robert is gisteren in Markelo winnaar geworden van de Grote Prys van Nederland motor cross tellend voor de competitie om het wereldkampioenschap in de 250 cc-klasse. De eindstand van deze mo torcross, die in twee manches werd gereden, luidt: 1. Robert (Belg.) met CZ 4 pt, totale tyd 97 min. 50,5 sec.; 2. Thornblom (Zweden) met CZ 4 pt, totale tyd 98.26,5 3. Draugs (Rus land) met CZ 8 pt. LEIDSCH DAGBLAD DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 524. Brommend en broedend liep Bram door het kleine circus. Tutu en Karo hoorden hem mompelen: „En toch zal ik die fakir wèl leren. Hij zal die woonwagen terug geven maar hoe kan ik hem dwingen? Dat kan alleen als ik nog een tijdje in de buurt blijft. En ik kan in de buurt blijven door hier te werken Binnen korte tijd stond Bram bij de directeur, die wel een stal knecht gebruiken kon. Vooral toen Bram zei, dat hij geen geld hoefde te hebben maar al tevreden was met een kom soep en een korst droog brood. ..Dat is nog eens een knecht van de oude stempel," zei de direc teur aangedaan. „Hard werken, weinig eten en tevreden wezen zo mag ik het horen. Je bent aangenomen." Glunderend stak Bram zich in een geel ketelpak en zijn matro zenmuts werd vervangen door een wollen muts, waarin de motten circusje speelden. „Hier is de bezem en meteen aan je werk," zei de directeur. ,Je moet niet denken, dat je die soep en dat brood met lummelen kunt verdienen. En voordat ik het vergeet, je moet ook tijdens de voor stelling helpen." Bram wilde niets liever. PANDA EN DE WEGDOEN ER 48. Mr. Giorgio Sangrebono had zijn schitterende verdediging van Panda nu voltooid, en vatte deze bondig samen. „Grootedelachtbare heer!" sprak hij. „Ondanks de aanvallen van mijn rechtsgeleerde tegenstander, Meester Knerpstra, ben ik er in geslaagd aan te tonen, dat de aanwezigheid van mijn cliënt Panda in de kluis van de Onbeperkte Crediet Maatschappij niet anders was dan een poging deze instelling voor verdere schade te behoe den: en dat de ware dader een onbekende derde geweest moet zijn, eveneens daar aanwezig. Als doctor in de rechtsgeleerdheid, heb ik RECHTER TIE EN DE MOORD OP DE LOTUSVIJVER 13. Rechter Tie bekijkt het mes dat hij uit de borst van het lijk heeft getrokken en Tsjiao Tai merkt teleurgesteld op: ,£)at mes zal ons niet veel verder helpen, Edelachtbare. Elke ijzerwinkel in de stad verkoopt dit soort messen bij het dozijn". De rechter knikt en steekt het mes bij zich. Dan richt hij zijn aandacht op het groen porseleinen wijnkopje. „Ik geloof, Tsjiao Tai", zegt hij, „dat de moordenaar geen onbekende voor de dichter is geweest. De apothe ker vertelt ons dat hij hier nooit mensen ontving, maar dat schijnt hij dit keer toch wel gedaan te hebben. Want als hier een onbe kende was binnengedrongen zou hij niet rustig zijn blijven zitten de eer u te vragen de algehele vrijspraak voor mijn cliënt Panda!" Dat was een heel mooi moment voor Panda: en het werd nog mooier toen de rechter, mr. Van Plork, opschrok naar de stilte luis terde, en zei ,,Vrij spraak!" met een hamerklap. Onmiddellijk daarop volgde een explosie. Oppervlakkige waar nemers hebben later vastgesteld, dat het de hamerklap was die deze veroorzaakte: maar onze lezers weten wel beter. In lange tijd had niemand meer aan Knop C van de Wegdoener gedacht, en het Kalker-effect, waar al zo vaak mee gedreigd is, was nu eindelijk opgetreden. en waarschijnlijk om hulp geroepen hebben. De wijnkan is bijna leeg, daarom lijkt het me waarschijnlijk dat Meng zelfs met zijn moordenaar heeft zitten drinken. Maar in dat geval moet de moor denaar het kopje waaruit hij gedronken heeft meegenomen heb ben. Wat kan daar de reden voor zijn geweest?" Als niemand daar een antwoord op weet, laat de rechter het kopje in zijn mouw glij den en zegt: „Als u nu in de tuin zoudt willen wachten, meneer Yuan, dan kunnen wij mevrouw Meng en de huisjongen eens onder vragen. Misschien hebben ze vannacht iets gehoord dat een aan wijzing kan zijn. In elk geval moet ik de huisgenoten van de dichter nader leren kennen".

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 19