UV S weer op kop van eerste klasse B Nic. Boys achterhaalt DO SR SPORT LUGDUNUM LAAT WINST BIJ HOV ROODENBURG KLOPT SLAP LFC BEZOlGfNGS-CONTROLEUR Noordwijk doet zijn nieuwe scorebord alle eer aan (5-0) üt II Gulden letters VRIJDAG 20 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD Advertentl* Gerard Désar neemt drie pan de vier doelpunten fegen Vlissingen voor zijn rekening (4-1) Zijn er dan toch nog wonderen Het blauwwitte supporterslegioen, dat vier dagen geleden nog een machteloos UVS-team bij Neptunus ten on der zag gaan weet het 11a gistermiddag niet meer. Niet alleen omdat datzelf de UVS royaal en zonder enige moeite van Vlissingen won (4-1), maar vooral ook omdat dat „onaantastbare" Neptunus tegen stadgenoot CVV met 3-2 ten onder ging. Feit is in ieder geval dat UVS de leiding in 1B op nieuw in handen heeft genomen de stadsbezorging gevraagd. Werkzaamheden: toezicht bij uitgifte aan de bezorgers, regeling en hulp bij bezorging, klachtenbehandeling en wijkencontrole. Werktijden dagelijks van 3.15 tot dit nodig is. Zaterdagen 11.45 tot noodzake'ijK. Eén ran de vele kansen, die Koos Fasel tegen Vlissingen heeft gekregen. Ook dit keer zal de Leidse midvoor alen Rumoerig slot in Rotterdam Met nog drie wedstrijden voo de boeg waarvan één in de Kik kerpolder tegen Neptunus) heb ben de Leidenaars de kans op het kampioenschap dus weer geheel in eigen hand en wanneer de blauwwiten blijven spelen zoals gistermiddag tegen Vlissingen, hoeven zij zich beslist geen ..out sider" in de titelrace te voelen. Vlissingen kwam weliswaar aan merkelijk minder voor de dag dan destijds op eigen terrein, maar het gemak waarmee' de Leidse aanvals- linie naar het doel van de roodwit- ten oprukte was voor de „Rotterdam- gangers" van vier dagen geleden on begrijpelijk. Thoeng Nu stond er echter ln de blauw witte vuurlinie op de rechtsbuiten plaats een speler, die weken lang om „disciplinaire redenen" buiten het team is gehouden, maar dit keer als invaller voor de geblesseerde Sjoerd Teske moch meespelen: Ron nie Thoeng. Zonder nu direct de zege groten deels aan hem toe te schrijven h£ speelde nog wat onwennig en wisselde glanzende acties af met onbegrijpelijke blunders ,de UVS- aanval had door zijn optreden aan kracht èn wat even belangrijk is aan variatie gewonnen. Het moest nu niet alleen van de linkervleugel Wally van Schoten - Gerard Désar afkomen. Wanneer de UVS'ers dan ook wat minder nonchalant met de kansen waren omgesprongen vooral de als midvoor opererende Koos Fasel liet heel veel kansen on benut dan zou Vlissingen er ze ker niet met een 41 nederlaag zijn afgekomen (Van sportredactie) Noordwijk heeft het nieuwe score bord. dat gisteren aan de Van Pan- huyslaan in gebruik werd genomen, alle eer aangedaan. De roodwitten wonnen de thuiswedstrijd tegen de in de middenmoot geplaatste ploeg van Zwaluwen met niet minder dan 5-0. De Noordwijkers houden de race met IJsselmeervogels om het kampioen schap van 2A dus uitstekend vol. de Vlaardingse defensie te slopen. Pas na een half uur brak midvoor Cees Marijt de score open, nadat men daarvoor al verscheidene, kansen on benut had laten voorbijgaan. Even voor rust stelde Weijers de Noordwij kers eigenlijk al in het bezit van de volle winst door een tweede treffer te laten aantekenen. Direct na rust. wiste Marijt de laat ste hoop op een gunstig resultaat bij de bezoekers uit met een derde doel punt Dat Heemskerk en Marijt de score tenslotte nog opvoerden tot 5-0 was in feite niet meer van belang. Al met al een goede partij voetbal van d^ Noordwijkers. die het nu wel dub bel zullen betreuren dat zij dit sei zoen zo vaak onnodig punten hebben weggeschonken. TWEEDE KLASSE A IJsselmeervogelsZCFC NoordwijkZwaluwen IJsselm.v. 18 15 0 3 Noordwijk 19 13 3 3 "s-Gr. SV 21 10 6 5 Excels. M 20 8 6 6 SSS 21 10 2 S De Geuzen 20 8 5 1 Hoogvliet 19 8 2 S Zwaluwen 21 7 6 ZCFC 21 7 4 10 CSCA 20 7 3 10 T. Leede 19 3 4 12 Pelikaan 21 2 3 lf 3—2 i 50 53—25 44—17 42—36 37—29 47—30 31—34 39—50 37—41 32—45 31—40 24—37 30—60 Het eerste doelpunt van i Noordwijk. Cees Marijt zal de i door de Zwaluwen-doelman los- gelaten bal in het doel werken. I De Russische CZ-rijder Gunnar Drougs is op Hemelvaartsdag win naar geworden van een internatio nale motorcross over drie manches in Norg. Jan Dirkx werd met Lito winnaar in de wedstrijd van de nationale rijders. (Van verslaggevers) Beslist De strijd was overigens reeds na zeventien minuten beslist. UVS had in die periode door doelpunten van Koos Fasel (Vlissingen-doelman Bos verkeek zich op een stuiterbal) en Gerard Désar (na een goede combinatie met Thoeng en Fasel) een 20 voorsprong genomen en het was toen reeds duidelijk dat de wat lus teloos spelende Zeeuwen het wel ge loofden. Alleen aanvoerder-midvoor Moens. de man die in Vlissingen tweemaal tegen UVS scoorde, probeerde soms gevaarlijk te worden. Zonder veel succes overigens, want verder dan een schot tegen de paal kwam hij niet. Nog voor de rust zou UVS op 3—0 komen. Na missers in de roodwitte defensie kreeg Gerard Désar een niet te missen kans. Ook in de 28- ste minuut van de tweede helft scoorde de Leidse „koningsschutter" Vanaf de elfmeterstip liet hij doel man Bos kansloos. Deze strafschop was toegewezen nadat rechtsachter Daalhuizen de bal voor aanstormen de Van Schooien met de hand had weggeslagen. Dat linksbuiten Stroo in de voorlaatste minuut de Vlis- singse eer redde deed aan de UVS- zege niets meer af: 41. Een vooral in de tweede helft lus teloos spelend LFC is gisteren voor de snelle kampioensploeg van Roo- denburg een gemakkelijke prooi geworden. De cijfers waarmee dat gebeurde: 14 spreken in dit opzicht zeer duidelijke taal. Deze door een handjevol publiek bijgewoonde der by miste dit keer dan ook alles wat een plaatselijke ontmoeting aan trekkelijk kan maken. Dat is begrij pelijk omdat er niets meer op het spel stond. Toch kan men zich af vragen waarom de pittige Rooden- burgers wel de nodige vechtlust konden opbrengen en LFC niet- Deze laatste derby van het sei zoen begon met enkele strubbelin gen. Het bleek namelijk dat de aan gewezen arbiter Pijper niet aanwe zig was. Om vijf minuten voor drie vond men de oplossing: scheidsrech ter Pikaar was bereid de ontmoeting te leiden. LFC trad met twee invallers bin nen de lijnen: Kanbier en Van Leeuwen. Zij speelden voor De Wit en De Hoed, die beiden waren ge-, blesseer d. Roodenburg nam in de 23ste minuut de leiding. Een haarscherpe pass van ,gong" heeft Lugdunum niet kunnen redden Wel voorkwam het fustsignaal van scheidsrechter Jon ker een doelpunt van HOV-aanvals- leider Verveer, maar direct na de hervatting namen de Rotterdam- uiers toch de leiding. En toen de at tente Verveer daarna nog een tweede doelpunt scoorde, was de kans voor Lugdunum toch definitief verkeken: 2-0. De groenwitte Leidenaars' hebben in de slotfase van de overigens ma tige strijd vergeefs getracht de drei gende nederlaag te ontlopen. Zelfs het redden van de eer was voor Lug- niet dat melige slot dat zijn „hoogtepunt" be reikte met het uit het veld sturen van Krijgsman (Lugd.) en Lugtmeyer (HOV) r.a een onoverzichtelijke, massale kloppartij een cupwedstrijd ^aardig. De degradatie lijkt voor de kikkei-s nu echter wel héél erg dicht- Lugdunum heeft de laatste stro halm dus niet kunnen grijpen. De Leidenaars hebben de kans daartoe echter wel gehad (boogbal van Van der Linden, fraaie lob van De Roo en schoten van de actieve Redel en Van her Linden), maar HOV-doelman Grollé greep met behulp van zijn achterhoede steeds bekwaam in. Naarmate de strijd vorderde gingen de Leidenaars de Rotterdamse verde digers zelf een handje helpen door te labg treuzelen en gaven ook het mid denveld uit handen. HOV werd ster ker, kreeg kansen, maar het was aan Lugdunum-doelman Peters te danken dat de stand tot de rust 0-0 bleef al J1 Van der Linden (Lugdunum) in duel met een van de HOV- verdedigers. (Foto L.D./Holvast) „hiielp" de strak leidende scheids rechter Jonker hem daarbij, toen hij ééntiende seconde voordat het schot van Verveer over de doellijn ging het rust signaal te blazen. Het was slechts uitstel van execu tie. Direct na de wisseling namen de Rotterdammers toch een 1-0 voor sprong, toen de mee naar voren ge komen rechtshalf Rond vanaf de rand van het strafschopgebied in schoot. De Leidenaars zetten daarna alles op de aanval hoekschoppen ver houding na de rust 9-2). maai- suc ces leverde dat Leidse offensief niet op. De strijd werd zelfs geheel onver wacht beslist: uit een voorzet van de snelle rechtsbuiten Tuunter, scoorde Verveer 2-0. En wanneer de paal even later niet een schot van Tuunter had gekeerd ,was de slagvaardigheid in de HOV-voorhoede nog nadrukkelijker onderstreept. Kort voor tijd kreeg de overigens sportieve strijd nog een „Spaans" slot. Lugtmeyer die even buiten het strafschopgebied door Krijgsman was gevloerd, wilde voor die forse tackle „verhaal" zoeken. Toen ook nog de voor de geblesseerd geraakte Teeu- wen ingevallen Vermond zich met het geval ging bemoeien, ontstond er bin nen de kortst mogelijke tijd een mas sale. onoverzichtelijke kloppartij. Zelfs het feit, dat scheidsrechter Jon ker de Leidenaar Krijgsman en de Rotterdammer Lugtmeyer naar de kleedkamers verwees, kon de vecht lust slechts moeilijk de kop indruk ken. i Maarten de Vos sneed door de geel- I zwarte defensie en Martin v. d. Broek had niet veel moeite de wei felende van Leeuwen te passeren <01). Na de rust leek het er even op dat LFC iets goed wilde maken, maar al ras bleek dat ijdele hoop te zijn- Roodenburg kwam er steeds beter in en kwam in de 20 ste min. door Sam den Os aan een tweede treffer. Drie minuten later bracht A ad Heymans met een uitgekookt schot, na goed aangeven van De Vos, de stand op 03. Hierna verklein de Piet de Jong de achterstand voor LFC, maar onmiddellijk gooide Roo denburg er weer een schepje boven op. In de 35ste min. kopte Aad Hey mans uit een schitterende voorzet van Eelke de Jonge nummer vier in het LFC-doel. Bij al deze acties ver zonk het zeer slappe LFC-spel vol ledig in het niet. Sommige Kana ries gaven bovendien blijk van een niet al te beste mentale instelling. Roodenburg freewheelde rustig de laatste minuten uit. Southampton heeft woensdag avond de tweede divisiekampioen Manchester City een doelpuntloos gelijkspel afgedwongen en is daar door voor het eerst in de 46-jarige historie van de club gepromoveerd naar de eerste divisie. j V 3 (Van één onzer verslaggevers). In de annalen van Rooden burg zal het seizoen 1965/ 1966 met gulden letters wor- den opgetekend. Want niet alleen veroverde het eerste elftal van de Kooiclub met veel machtsvertoon het fel begeerde kampioenschap in de tweede klasse (en de pro- matie naar de eerste afde ling), ook de blauwzwarte re- serves legden gistermiddag i de res. derde klasse A op de j titel beslag door in de lastige uitwedstrijd tegen woerden 2 met 01 te zegevieren. De spelers van het derde (ver- i sterkt met talentvolle A-ju- niorenmaakten het succes compleet door via een 21 zege op GD A 2 de reeds lange 1 tijd dreigende degradatie zij het op 't nippertje te ontspringen. idaag 2 Lisse één punt van titel Kostbare zege van LDJVS (Van onze sportredactie) Lisse is in Roelofarendsveen op de drempel van het kampioen schap gestapt. De Bollenstrekers versloegen DOSR met 1-3 en zijn nu nog slechts één punt van de titel (en promotie naar de derde klasse) af. Tegen hekkesluiter Nic. Boys kan Lisse zondagmidag dat puntje binnenhalen. indirecte vrijeschop via de handen van Warmunda-doelman Schave- maker de leiding en toen de Veense- goalie Van Dam even later een straf schop van Van Rijn stopte putte Nic. i Boys daar voldoende moed uit. Van Capel scoorde van de elf-meterstip zelfs nog voor de rust een tweede I doelpunt. Het offensief van War- munda leverde na de thee niet meer I op dan een treffer van Beugelsdijk uit een strafschop. ForeholteConcordia H. 05 (04) De jeugdige Hillegomse ploeg heeft ook in Voorhout duidelijk gemaakt dat zij het volgend seizoen één van de kandidaten voor de titel is. Zowel technisch als tactisch gaf Concordia volledig de toon aan. Foreholte slaagde er slechts 'n het begin van de strijd in de Bollenstre kers tegenstand van betekenis te bieden. Scoreverloop: Keizer 01, Van der Lans 02. Van Kempen 0—3, Van der Lans 0—4, rust, De Groot 05. Moeilijk I Gemakkelijk zal dat echter niet zijn, omdat de Nieuwveners na de 2-1 zege op Warmunda weer volop kansen hebben om de dreigende degradatie ten koste van DOSR nog te ontspringen. Zelfs Fo reholte. dat tegen Concordia H kansloos ivas (0-5), is 7iu nog niet geheel veilig. In 4B doet LDWS wanhopige po gingen om evenals Nic. Boys in 4 A de degradatie te ontlopen Tegen een ongeïnspireerd spelend Wassenaar boekten de Leidenaars in ieder geval weer twee kostbare pun ten: 1—0. ASC, dat in 4D de com petitie nog slechts plichtmatig uit speelt, liet het ook tegen Delfia af weten: 2—1. Strafschoppen Nic. BoysWarmunda 21 (20) De Nieuwveners hebben tegen War munda de laatste kans om de degra datie alsnog te ontspringen gegrepen. Hans van Capel gaf de Boys uit een DOSRLisse 13 (02) Lisse heeft tegen DOSR geen steekjes laten vallen. Wel kwamen de in de gradatie gevaar verkerende Roelof- arendsveners na de rust sterk opzet ten nadat Piet van Amsterdam de DOSR-achterstand tot 12 had ver kleind, maar Lisse hield zich met de rug tegen de muur toch staan de. Een kwartier voor het einde viel onverwacht de beslissing toen de Veense doelman Spruit bij een vrije schop van Faas te ver voor zijn doel stond: 13. Obdam had de beide eerste Lisser-doelpunten voor zijn rekening genomen. LDWS—Wassenaar 1—0 (0—0) Een fel voor behoud vechtend LDWS heeft aan de Boshuizerkade twee kostbare punten op een in vakantie stemming verkerend Wassenaar ver overd Koos de Ridder scoorde vijf minuten voor het einde het enige doelpunt uit een strafschop nadat Van Rossem in het beruchte gebied onderuit was gehaald. Van goed voet bal heeft het handjevol toeschouwers overigens niet kunnen genieten. Plichtniatis in de uitwedstrijd tegen Delfia ten onder gegaan. De Leidse roodzwar ten maakten in de Prinsenstad de indruk slechts plichtmatig de 90 minuten te voetballen. Peter van Aken redde in de slotfase van de matige strijd (in samenwerking met Koen Kemp) de Leidse eer. Spelmoment uit de wedstrijd Nicolaas BoijsWarmunda. die verrassend door de Nieuwveners werd gewonnen. (Foto Leldsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 27