„Snel halen wat er te halen valt Mr. G. F. W. van Berckel bekwaam magistraat reen zon Mr. J. Klaasess: Briljante figuur Raad van Rijnsburg lieeft bezwaar tegen vorm van nieuwe weg VRIJDAG 20 MEI 1886 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 ]Srn eeuivenlange overheersing liwam de gedachte: Sicilië nog in greep van het verleden (I) •)1 Toch zijn er in de afgelopen ja- n rond Palermo verschillende in dustrieën verrezen. Dit was moge lijk doordat buitenlandse investerin gen met maar liefst 75% door de overheid werden gesteund. Maar ook z\j hebben Sicilië geen rijkdom ge bracht. Integendeel. In concurrentie met de kleine, tegen bespottelijke la ge prijzen werkende ondernemertjes, ging het met de grote bedrijven, ook al waren de prod uk ten van betere kwaliteit, verkeerd. Na een jaar moest de overheid nog eens flink bijspringen, ten k06te van de be lastingbetaler. En wanneer dan ein delijk het besluit viel de saak maar stil te leggen, verschenen in de Via Roma en Via Liberta, de meest luxueuze straten van Palermo, de hoge functionarissen van de aan geldgebrek overleden onderneming, in de nieuwste en duurste auto's. De Mafia en de corruptie, overigens een bekend verschijnsel aan de oevers de Middellandse Zee, hebben hun werk gedaan. Is het een wonder, dat de gewone man er niets voor voelt zich in een coöperatief avontuur met de „hoge heren" te storten? Mafia en de corruptie, definitief uit het heden worden verwijderd. Pas wanneer alle wantrouwen je gens elkaar, jegens de overheid en jegens het nieuwe overwonnen kan worden, zullen de Sicilianen ophou den een door ellende getekend volk te zijn. Maar dat aal nog tientallen jaren vergen. Lange weg •II De volksbuurten van Palermo verschillen in weinig van die van lapels. Onder de waslijnen vol bonte rokken, hemden, schorten en mderbroeken, stijgen de doordringende geuren van de visstalletjes >p, waar de griezeligste gedrochten ter consumptie worden aange zien. Elders hangt de zoetige reuk van sinaasappelen of de brand lucht van vreemdsoortige hartigheden, die op een rooster liggen In te bakken. Mannen prijzen hun waren aan met lang aange ven kreten, die duidelijk maken dat de kust van Noord-Afrika ver meer is. Vrouwen roepen schel vanuit hun raam hoog in di grauwe woonkazernes. Het is één en al beweging en rumoer, 'ittoarfussen de kinderen bij tientallen huilen en lachen, stoeien en \lttelen. Ja, die kinderen van Palermo doen de bekoring van het eske vervagen en roepen het beeld op van een probleem. te produceren, zodat de kwali teit van het produkt steeds afneemt. Onder deze onstandigheden hoeven r de lonen bij de bedrijfjes die nog een paar werknemers in dienst hebben, helemaal niet te pra ten, Zeker niet, wanneer ook de Ma- nog een graantje van de op brengst wil meepikken. [Er zijn in de stad, met name in Noorse wijk viykby de haven, ar nauwelijks zonlicht ïendringt. Het vuil ligt ergens in a hoekje samengevoegd. Er zitten auwen voor de huizen met baby's üop de arm. Kleuters met ongewas- i gezichtjes, spelen het spel, dat ir kinderen overal ter wereld wordt eeld. Wie een fototoestel by zich wordt door hen al een goede begroet. Zelfs de allerklein- verdringen zich om op het [Pj [{plaatje te mogen. En ook de vrouwen *-ien hun krotten binnen om hun tgeborene voor de lens te halen. [Misschien zyn de kinderen van de mooiste en liefste ter Mgereld. Maar hoe lang zouden zy fdat kunnen biyven? Wat komt er iht van hen die hier temidden van het vuil zyn opgegroeid? Er is een mogelijkheid voor vele ouders om met hun talryke kroost deze el lendige omgeving te ontvluchten. Velen kannen aanspraak maken e? een „casa popularia", een regen alleszins redelijke prijzen beschik baar gestelde woning, waar ook vele Nederlanders dolblij mee zouden lijn. Dat zyn de mensen uit de volksbuurten van Palermo dan ook als het lot hen zo gunstig blijkt en lij danken Maria daar met tranen In hun ogen voor. En vervolgens haasten zij zich de nieuwe woning ttgen hoge prijzen te verhuren. Zelf blijven zy met hun kinderen ln hun 0^ krot in de achterbuurt. Dit ver schijnsel Is tekenend voor de men taliteit op Sicilië. Concurrentie Phoeniciërs, Grieken, Moren, Noor- ijnannen, Spanjaarden, OostenriJ' Duitsers, Fransen: zy allen ebben in de loop der eeuwen hun cepter over het eiland gezwaaid en [ilch verrijkt aan wat de bevolking net moeite byeenbracht. Het volk [van Sicilië heeft geleden en na «eren van zoveel bloed en zweet er, toen eindeiyk alle vreemde erheersing verdwenen was, nog tar één gedachte: nu zo snel mo gelijk zelf halen wat er te halen valt. Hierin ligt niet alleen de oor zaak van het ontstaan van de Ma- Ha, maar ook van het economische j Probleem, dat het eiland nog altyd van een snelle vooruitgang afhoudt. Want de Sicilianen sloegen niet de handen in een om met vereende krachten hun levenspeil te verho gen, maar probeerden het allemaal °P hun eigen manier. Ploeteren Wie de Kamer van Koophandel in Palermo bezoekt, staat versteld van de omvang van het handelsregister. Duizenden, kleine onderneminkjes Proberen zich staande te houden. Enigerlei coördinatie of samenwer king is er niet, zy ploeteren alle- maal van de grond af en voeren een concurrentiestryd, die alsmaar rot nog lagere prijzen leidt. Omdat roen geen enkel gevoel voor even wicht heeft, liggen die vaak al op «en zodanig niveau, dat het in feite •net meer dan mogeiyk is er nog Men zou zich kunnen voorstellen, op welke wijze de gecontracteerde hoeveelheid byeen zou moeten ko- links voert een man met zyn ezeltje een paar zakken aan, rechts duwen enkelen een handkar voort en misschien komen zelfs een paar klei- vrachtauto's op de plaats van aflevering aan. Het is echter dul- delijk, dat dit geen basis is waarop te werken Is, Citroën Sicilië heeft één produkt te bie den, dat in de gehele wereld zyn weerga niet vindt: citroenen. In de tyd dat de Engelse ontdekkingsrei zigers nog over de wereldzeeën zwier ven, gebruikten zy deze vruchten als een uitstekend middel tegen scheur buik. Maar dan moesten ze wel persé van Sicilië afkomstig zyn, want de citroenen van Jamaica, waarmee de Britten het ook probeerden, had den in het geheel geen invloed op de gevreesde ziekte. De geweldige spreiding van kleine bedrijven, maakt het echter onmo gelijk om zelf van deze gave der natuur te profiteren. De grote ci- troenverwerkende industrieën staan ni. voor het probleem, dat het on- mogeiyk is contracten voor de le vering van bepaalde hoeveelheden af te sluiten. Met wie zou men in on derhandeling moeten treden en wie de garantie kunnen geven, dat Hillegom verovert kostbaar puntje In de laatste thulswedstryd van dit seizoen heeft Hillegom tegen Zilver meeuwen weinig imponerend voetbal laten zien. Ook het Zaandamse Zil vermeeuwen, eveneens een gegadigde voor een van de laatste plaatsen bracht het er eveneens slecht af. Biykbaar speelden de zenuwen een te grote rol. De uitslag 0-0 is dan ook een juiste graadmeter voor het ver toonde spel. De eerste helft bracht voetbal, dat de toets der kritiek nog wel kon door staan. De eerste minuten domineer den de Hillegommers, maar door het goede werk van d« doelman van het Nederlandse amateur-team Bes, kon Hillegom niet aan z'n verdiende tref- fer komen. De uitvallen van de be zoekers bleven een gevaar opleveren voor de Hillegom-defensie, waarin stopper Dorst een rustige en nuttige party speelde. Enkele vrije trappen op het doel van Bes brachten geen uitkomst en naarmate de rust aanbrak, zette Zil vermeeuwen alles op de aanval om tot een doelpunt te komen. Reserve doelman Daniels wist evenmin wijken. Ook in de tweede helft een nerveus spelend Hillegom, dat aan gelijkspel voldoende had om in de eerste klasse te blijven. In de laatste minuten is Zilver meeuwen nog heel dicht bij de win nende goal gekomen. Een verzwak king in de verdediging bracht Plooyer vrü voor Daniëls. maar dit wist met bravour de bal tot hoekschop te ver werken Een opgelucht Hillegom-le- gloen was zichtbaar tevreden met het laatste fluitsignaal van de goed lei dende arbiter Krouwels. Nog altyd drommen in de dorpen ui Sicilië groepen op werk wach tende mannen byeen. En als de avond valt, trekken langa de wegen de boeren die wel hebben gewerkt: roerloos op hun paard of ezel geze ten mannen, de capuchon van de zwarte duffelse cape over het hoofd getrokken, aan beide flanken van hun rydier een paar zakken met wat de oogst heeft opgebracht. Een paar magere geiten stappen aan een touw vastgebonden mee. Vaak ls het een urenlange tocht. Maar niemand zal zich buiten het dorp vestigen, waarin men zich van oudsher ver schanst heeft om zich gezameniyk tegen het banditisme te kunnen ver dedigen. Vooral zomers, wanneer de zon en de hete winden die uit de woestijnen van Noord-Afrika over waaien, de bodem dor en droog heb ben gemaakt, is het werk zeer zwaar. Deze krachtsinspanning zou heel wat meer resultaat kunnen opleve ren, wanneer Sicilië zier eindeiyk van het verleden los kon ma- Motorrijder botst tegen portier Een motorrijder uit Utrecht werd woensdagavond zo ernstig gewond dat hy per ambulance naar een Gouds ziekenfonds moest worden overgebracht. Het ongeluk, dat gebeurde op de oordelyke rijbaan van rijksweg 12 by Wadcünxveen, gescheidde toen de bestuurder van een personenauto, die toot de brug stond te wachten, zyn portier opendel cht echter juist op het moment dat de Utrechter zyn wagen was genaderd. Het slachtiffer kon een botsing nier meer vermijden. OPDRACHT WERD MET UITGEVOERD Een kweker uit Alkemade had aan een relatie opdracht gegeven om ten behoeven van 11,57 are tulpen ,de nodige vergunningen aan te kopen. Daar was evenwel niets van geko- en toen de controleurs kwa men, volgde een precesverbaal. De Haagse politierechter stelde vast dat het niet aangaat om eerst bollen te poten en dan pas werk te maken van de noodzake lijke vergunning. Al beweerde verdachte dat hy ter goeder trouw was geweest de officier van justitie kon zich daat toch niet helemaal mee verenigingen, want verdacht© had tydig maatrege len dienen te nemen. De eis luidde daarom f3000 boete. „Veronderstel dat ledereen het er opging wagen, dan kwam er van de hele regeling niets terecht," zo con stateerde de rechter, die verdachte ken. Daar is echter ln de eerste conform de els veroordeelde. Noordwijks raad herdacht tijdens bijzondere vergadering overleden burgemeester Wij gedenken hem als een burgemeester, die met een ruime visie op de toekomst, steeds on vervaard voor de belangen van de badplaats op de bres heeft ge staan en heeft medegewerkt om de mooie bloemenbadplaats Noordwijk tot verdere bloei en ontwikkeling te brengen. Wy gedenken hem als een goed magistraat, een boelende persooniyk- heid, met een grote humor begaafd, die zijn medewerkers wist te waarde ren en voor zyn idealen wist te be geesteren. Wy gedenken hem als voortreffeiyk burgemeester, die zijn beste krachten en gaven aan de gehele Noordwij kse bevolking heeft geschonken. Door zyn baanbrekend werk in het belang van de badplaats heeft hy ons aller grote waardering verdiend. Zijn naam zal nog met ere in de annalen van de Noordwij kse geschiedenis ver meld worden als de namen van vele anderen reeds lang zyn verbleekt. Met deze woorden herdacht wet houder G. Vogelaar woensdag tJjdens een bijzondere raadsvergadering de overleden burgemeester van Noord- wUk, mr. G. F. W. van Berckel. Aanwezigen Deze plechtige bijeenkomst van de gemeenteraad werd bygewoond door de echtgenote van de burgemeester mevr. Van Berckel-Von Bönnlnghau- sen tot Herinckhave en haar beide kinderen, door mr. J. Klaasesz, com missaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland, de burgemeesters uit duin- en bollenstreek, de hoofden van dienst, vertegenwoordigers van de Stichting VVV, het eeuwfeestcomité, en andere vooraanstaande figuren uit de Noordwükse gemeenschap. Zich richtend tot mevrouw Van Berckel getuigde de heer Vogelaar van het medeleven van de gemeen teraad en de gehele Noordwij kse be volking in dit moeilijke uur van be proeving. HU herinnerde in dit ver band aan het gebed, dat iedere zon dag zowel in de protestantse- als in de room-katholieke kerken was opge zonden. De looo-burgemeester haalde enkele passages aan uit zyn installatlerede op 9 november 1946 en constateerde, terugziende op deze 20-jarige ambte periode, dat hy met volle overtuiging en zonder enig voorbehoud zeggen kon, dat de overleden burgemeester voor honderd procent aan de ver wachtingen had voldaan. De heer Vogelaar noemde het de allergrootste verdienste van mr. Van Berckel, dat hy zich steeds met zyn volle persoonlijkheid had ingezet, en dat by alle noodzakelijke vernieuwin gen en uitbreidingen het zeer bijzon dere karakter van de gemeente Noordwyk bewaard is gebleven. Onvermoeibare ijver Dat de badplaats Noordwijk zich na de oorlog zo spoedig heeft kunnen herstellen, z*ch een glorievolle naam verworven heeft tot ver bulten onze grenzen en een ereplaats inneemt on der de badplaatsen van de vaderland se kust, ts voor een groot deel te dan ken aan zijn onvermoeibare Uver en initiatieven. De loco-burgemeester herinnerde aan het kiezen van Noordwyk als eindpunt van de Tulpenrallye, het nieuwe gebouw van de Stichting VW, het Vuurtorenplein, en het winkel centrum aan de Langevelderslag, dat even zovele prachtige monumenten waren van de taaie vasthoudendheid en overredingskracht van burgemees ter Van Berckel tegenover velen, die niet in zyn idealen wilden geloven, Volkomen in de iyn van zyn den ken en handelen, volkomen ln de Ujn van zyn liefde voor de badplaats, hadden mevr. Van Berckel en haar kinderen besloten de optocht ter ge legenheid van het honderdjarig be staan van de badplaats te laten door gaan en de feestverlichting te laten branden. De heer Vogelaar weee verder op de voortreffelijke verhouding tussen burgemeester Van Berckel en raadsleden. Als voorzitter van de ge meenteraad was hy een volleerd en bekwaam leider geweest, dde aan alle raadsleden het volle pand wist te ge ven. Op meesterlijke wijze had de overleden burgemeester zich van zyn taak als voorzitter van de raad ge kweten en de gezonde parlementaire traditie hooggehouden. Ook waa hy een uitstekend gast heer. Meermalen was de volledige raad ln de burgemeesterwoning uit genodigd en was zy op zeer hartelijke en gastvrije wijze door burgemeester en mevrouw Van Berckel ontvangen, De vroiyke toon en de soma ook zeer ernstige gesprekken zullen steeds in herinnering biy ven, aldus de heer Vo gelaar. Briljante figuur De commiMaria der Koningin, mr. J. Klaasesz, noemde de overleden burgemeester een briljante figuur een persooniykheld met vele facet ten, aan wie men reeds in diens stu dententijd een grote toekomst toe dacht. Hy gevoelde zich aristocraat en toch tevens lid van de gemeen schap. De commissaris releveerde goed burgemeester Van Berckel de weg naar het provinciehuis wist te vinden om de belangen van Noord wyk te bepleiten. Enthousiast en met een rechtlijnige visie kwam hy deze belangen op. Als burgemeester had mr. Van Berckel geen gemakkelijk leven ge had. Veel tegenwerking had hy in zyn leven ondervonden, ook ln zyn gemeente, maar niettemin wa toch altyd Noordwijk waarvo< burgemeester op de bres stond, De burgemeester van Lisee, mr. rn. M. J. de Graaf, sprak namens de bur gemeester» van duin- en bollenstreek een woord ten afscheid. Na de sluiting van deze raadsver gadering, maakten de aanwezigen ge bruik van de gelegenheid om in de burgemeesterskamer mevrouw Van Berckel en haar kinderen te condo leren. Zeer velen hebben de laatste dagen in de parochiekerk „Maria ad Mare" ln Noordwyk aan Zee afscheid van burgemeester mr. G. F. W. van Ber ckel genomen en hun deelneming aan de familie betuigd. In de kerk was een chapelle ardent© Ingericht, waar twee politiemannen de dodenwacht by de met kransen bedekte kist had den betrokken. Ook daar was gele genheid de condoleance-registers te -jfc- De Amerikaanse volks- I zal de eerste popzangeres zijn die liedjes-zangeres Julie Felix zingt I in deze kerk zingt in een spe- voor de deken van Westminster dale dienst voor jongeren dat in de Westminster Abbey. Zij gebeurt morgen. De Rijnsburgse gemeenteraad heeft woensdagavond uitvoerig ge discussieerd over het voorstel „Voor- bereldingtbesluit ex artikel 21 le Ud de wet op de Ruimteiyke Orde ning" In verband met d eaanleg van provinciale weg 4. Nadat burgemeester B. H. Koo- ans de situatie-tekening had toegelicht wees de heer G. van Delft erop, dat het maken van lussen (een Marktberichten LEIDEN Groente- en fruitveiling: ir 100 kg: Augurken 41-64, Doperw ten 320-530. Snijbonen 220-450; Stam- bonen 600-660, Postelein 10-34. Rabar ber 27-39, Spinazie 14-62, Komkom mers extra 75-58-61, 60-61-54, 60-45, 40-40, Bloemkool 39-141, Komkommers I 50-47-49. 40-43-44, 35-39-40, krom 71-77, Sla 16-42. Per 110 bos; Bospeen 61-88. LEIDEN, 20, mei Kaasmarkt; Aanvoer 2 partijen Goudse kaas, geen Leldse kaas. Prijzen Goudse le kwal. tot 3.46. Handel kalm. LEIDEN, 20 mei Veemarkt: Stle- 12, 3,90-4,60 kg schoon gew. rustig, 4,60 kg i melkkoeien 76. 1000-1450 p vette koelen 180, 3,60-4,65 gew. matig, vare koelen 90, 10-1450 ;alm, Vette kalveren 49, 2,80-3,50 kg levend gew. redelijk, nuchtere kalve- 1,1,30-1 ,50 kg levend gew kalm, 80-11" rustig, iamm.'~236~ 90-1° vette schapen 60, 80-: 40, 140-160 p. r "1-125 lammeren 507, 7C zuig- i st. rustl 92 p. et Bloemenvel' 220, Butterfly 190-230-L... Pink Sensation 320, Duisburg 180-160, kort 110-90, Vlerlanden 300-196, Flre King extra 340, Begonia ln pot 19 p. stuk. Allulm 90-80, Margrieten 80-40- Wheatoroft 210-120, kort 86. Sweethea - - - - - ileta 190-1 PI re King 210-130-; 11. rood 14, roze geplakt 10-9', wit 14. KATWIJK AAN DEN RIJN. 18 Groenteveiling: waspeen (p. kist): Al 5,80-9,40, A2 2,70-6,40; BI 5,80-10,70; B2 1,80; Cl 3.80-4,80; andijvie 50-53; barber 33-34; spinazie 15-23;JBIHB (p. bakje ft 6 kg): I 14,00-16,80; II 8,00-12,00; radijs fp. bos) 8-20; peter selie (p. bos) ■Um J 131.000 kg. RIJNSBURG, 18 mei Bloemenvei ling Flora: Colvlllel 22-23, Nymph 30, Roblnette 26-28, Pioenen 20-23, Anjers Sim rood, roze, wit 23-30, p Lelle's 26-30 p. kelk. Margrieten 150- 250, Robinson 450-700, p. 100, Irissen Wedgwood 70-100, Prof. Blaauw 200, Imperium 80-100, Latherus 85-105. '8: Qoiden Yenow 70-8O, Stock- 100-125, White Swan 80-110, Queen 80-100, Duizendschoon 70-95 p. bos. UTRECHT. 20 mei Veemarkt: to- le aanvoer 1809, runderen 762, vette kalveren 69. graskalveren 20. nuchtere kalveren 790, schapen 88, lammeren 53, bokken en gelten 27. Prijzen (ln guldens per stuk 1050-1475, kalfvaar- zen 1000-1500, vare koelen 950-1175, pinken 640-790, stieren 600-1100, gras kalveren 476-600. nuchtere kalveren 40-75, fokkalveren 95-210, schapen 95- 125. lammeren 57-77, bokken en gel ten 14-60, vette koelen le kwal., per kg gesl. gew. 4,25-4,60. 2e kwal. 3,80- 4.20. 3e kwal. 3.70-3.80. vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 3,25-3.46. 2e kwal. 3,15-3,25, 3e kwal. 2.85-? nuchtere kalveren, per kg lev. 1.25-1,75. Overzicht (resp handel prhzen): melk- en kalf koelen rustlg- rulm prljsh., vette koelen kal lage, vare koelen kalm-hoger, kalveren stug-even lager, grask rustlg-nauw prljsh. nuchtere kalveren aansluiting via de Voorhohterweg) de gemeente 100 meter grond gaat kosten, die men zo slecht kan mls- Hy stelde voor maximum 50 meter beschikbaar te stellen. De eerste burger zei, dat het ge wenst is aan Ged. Staten mede te delen, dat een strook van 75 meter voldoende geacht wordt en dat de 1 n niet noodzakeUJk zyn. De heer D. v.d. MeiJ meende, dal Rijns burg de aansluiting op de nieuwe weg niet kan missen, omdat men deze weg nodig heeft om op de ryksweg te komen, waarop de burgemeester mededeelde, dat de raad zich destyds tegen de lussen had uitgesproken. Het minste wat we kunnen doen, zei hy, ls het stand punt van G.S. niet delen. De heer T. Kralt Wzn. was het college van B. en W. dankbaar, dat de belangen van de agrari sche sector op ls gekomen. We moe ten echter voor ieder stukje grond blijven vechten en de voordelen te gen de nadelen afwegen, Hy vroeg waar de kwekers heen moeten, die straks van hnn grond verjaagd worden. De burgemeester deelde mede dat do kwekers, die hun tuinen hebben plaats waar de weg komt moeten verdwynen, maar dat de anderen, die in de bewuste strook zitten kunnen biyven. Nadat dr. Van der Laan gezegd had het eens te zyn met het voor stel van B. en W., de heer C. Kralt 'tzn de vraag had gesteld of er wel genoeg geprotesteerd was tegen de aanleg van de weg en de heer J. Krimhout geïnformeerd had of er by het achterwege laten van de lussen nog dispensatie gegeven wordt voor de andere zyde van de weg, stelde de burgemeester voor by GB. te ge wagen van de teleurstelling van de raad over het plan en te vragen, of de weg aangelegd kan worden met een 75 meter rooiiyn zonder lussen. Daarmee was de raad het eens. De raad was het ook eens met het bezwaarschrift tegen het plan Ryn- streek-West, waarover wy reeds uit voerig schreven. Ook de rykstuin- bouwconsulent deelt, volgend de voorzitter, de bezwaren van B. en W. Tenslotte werd nog besloten tot het voeren van een onteigeningsprocedu re ln plan West 11, aangezien met de eigenaar van de gronden geen over eenstemming is bereikt. Tydena de zondagochtend, 22 mei, te houden dienst in de Hille- gomse hervormde kerk die om 10 uur begint zai worden herdacht dat het bijzonder kerkewerk met name dat van de Jeugdkapel, vyf Jaar geleden in de bedryfskantine van „Leeuwen - stein" begon. Ds. J. Bronsgeest zal hier speciaal aandacht aan wyden. voorts zal een kinderkoor zingen en wordt er gedeclameerd. Voor het toelatingsexamen Chr. Lyceum in Leiden slaagden: Trijntje van der Marei, Marian van der Niet en Huig van Beelen, allen leerlingen van de Mr. van der Grugghenschool, hoofd de heer E. J. de Geus, in Kat- wUk aan Zee. Drs. P. M. Vermeer uit Sassenheim willig ruim prijsh., fokkalveren willig- H f hoger, schapen rustlg-prljsh.. lamme-1 öenoemd tot lid van de examen- ren rustlg-prijah.. 1 commissies Engels m.o. A en B

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11