(20) Mgr. M. Jansen zegende St. Antoniuskerk in Mat Matthews bij Folk Beat Leidenaar in bijt agent het gezicht.... Opschrift met jaartal op gevel Agnes-lyceum UITVERKOOP! JA! EN HOE! VAN EGMOND BREESTRAAT 173 TELEFOON 23337 Leidse successen op liet Brasem-Concours MAANDAG 16 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD i» Een eigentijds gebouw „Een eigentijds kerkgebouw". Zo karakteriseerde mgr. M. A. Jansen, de bisschop van Rotterdam zaterdagmiddag de nieuwe St.-An- thoniuskerk, die hij aan de Boshui- zerlaan in Leiden-zuidwest heeft in gezegend. Tijdens de plechtigheden, die door jjurgemeester mr. G. C. van der Wil ligen, wethouder S. Menken, deken Haring van Leiden en vele andere genodigden werd bijgewoond, noem de de bisschop de kerk „de plaats, waar wij weer tot rust kunnen ko men- Waar wij aan de tafel van God kunnen uitrusten om dan ver der te gaan op onze pelgrimstocht. En in deze tijd van zoeken", al dus de bisschop, „hebben we meer dan ooit rust nodig. Daarom kun nen we de kerken niet missen". Na de plechtigheden in en om de kerk werd meteen het ontmoetings- T.O.P. speelt Het geheim vandr. Spencer De toneelafdeling van de dit jaar tl jaar bestaande Leidse amuse mentsvereniging „Tot Ons Plezier" (TOP) niet te verwarren met de toneelclub „TOP" heeft traditie getrouw het winterseizoen gesloten met een toneeluitvoering. In de grote ml van „Den Burcht" gaven de TOP-tonelisten zaterdagavond een grote schare TOP-leden en •donateurs een opvoering van „Het geheim van Dr. Spencer" of wel een geheimzinnig spel in vier bedrijven, dat in de jaren door een zekere mr. H. M. Planten werd geschreven. Het onverwachte overlijden van regisseur Louis van Velsen heeft TOP'S toneelafdeling bij de laatste voorbereidingen van deze toneel avond uiteraard voor de nodige moei- Üjkheden gesteld. Te elfder ure nam TOP'S oudgediende Piet Maaskant de regie op zich met als assistent de aankomende tonelist Nico Leget. Met I „Het geheim van dr. Spencer" schreef |mr. Planten een „thriller", die o.i. I het voorstellingsvermogen van het I publiek op een al te zware proef stelt. Het stuk speelt zich geheel af I In de hal van het Engelse landgoed LHoldemesse Manor" dat 30 jaar tog werd bewoond door dr. Spencer 'm na diens even onverklaarbare als [plotselinge dood werd gekocht door een weduwe van Amerikaanse natio naliteit. Mr. Plantens vooroorlogse creatie Jieeft ons maar matig kunnen boeien. In het geheel zit weinig of geen en komen een reeks van on waarschijnlijkheden alsmede onbe antwoorde vragen voor. Om van de Uitgesponnen dialogen en het tamme plot nog maar niet te spreken. Daar waar de auteur er by uitzondering in slaagde een spannend tafereel creëren kwam dit zaterdagavond niet of maar matig tot zijn recht. Dit was voornamelijk te wijten aan feit, dat zowel Bep Maaskant Dolly), Ton v. d. Bom (de dokter Hilton), als Piet Maas- tant (notaris Braadock) in spel en 'olvastheid opvallend te kort 'schoten, jammer want de overige rollen waren bij Co Le- ;etv. d. Kaay (mrs. Hammond), 'reek Mulder (butler Hopkins) en Lith (lord Malvem, alias Bil- in goede handen. Wat het spel n de dictie van laatstgenoemde be reft: een aanwinst voor TOP. Zijn weede rol t.w. die van inspecteur Cregor speelde Freek Mulder aanvaardbaar: Annie Waas- orp en Henk Maaskant hadden wei- ig moeite met hun kleine rollen an dienstmeisje Mabel en chauffeur ames, alias dr. Lewes. Na afloop volgde nog- een gezellig unenzijn met medewerking van fhe Rhythm Club" o.l.v. Henk Rijs- centrum in gebruik genomen, dat naast de kerk op palen is gebouwd. Bouwpastoor N. J. Commandeur sprak zyn gasten het eerst toe. Hij dankte alles en iedereen, die hem in staat hadden gesteld zijn plannen te verwezenlijken. Plannen, die mis schien wat revolutionair waren, maar volgens hem is er nu toch een gebouw ontstaan, waarin iedereen zich kan thuis voelen. Boeiend object Architect Campman gaf een uit eenzetting van de gedachten, waar van hy bij de plannen voor deze kerk was uitgegaan. De sterk ver anderde inzichten in de R.-K. Kerk omtrent de liturgieviering bieden de architect een boeiend object, maar ook een verantwoordelijke opdracht. Het is vaak een tasten". Maar dit open gebouw vraagt om gebruikt te worden. En de nieuwe versie is in het interieur doorgevoerd: feestelijk, dienend, maar toch bescheiden. Voor Van Leidse politie Afscheid N. L. Segaar Op woensdag, 18 mei a.s. zal de adjunct administratief ambtenaar A. bij de gemeentepolitie, de heer N. L. Segaar, de dienst met pensioen verlaten. Die dag zal hy in besloten kring afscheid nemen van superieuren, col lega's en oud-collega's, terwijl van 16.30 tot 17.30 uur voor alle belang stellenden gelegenheid bestaat hem tot afscheid de hand te drukken in de kantine van het bureau van po litie aan de Zonneveldstraat. de pastoor en voor ons was het een boeiende opgave om te zoeken naar het essentiële". Hij was de bouwpas toor erkentelijk voor zijn bezielende leiding. De heer Campman sprak van een „ideale samenwerking". Na hem werd nog het woord ge voerd door deken Haring en burge meester mr. Van der Willigen, die verheugd was over dit moderne kerk gebouw in Leiden-zuidwest, Een ge lukwens van de parochianen werd overgebracht door het „Zuid west mannenkoor", een wel heel wijds woord voor de kleuters, die bij na verdronken in hun grappige zwarte pakjes en bolhoedjes.... Heinkelclub Leiden bestaat tien jaar De Heinkelclub vierde zaterdag haar tweede lustrum. In het kader van dit lustrum werd zaterdagmid dag een opdrachtenrit verreden, wel ke voerde do»r één vs»>n de mooiste streken van het poldergebied in Zuid en Noord-Holland. Na deze jubileumrit volgde een ge zellig samenzijn, waarbij vele herin neringen werden opgehaald. Namens de Internationale Heinkelclub Union sprak de heer G. Grundmann, or ganisatieleider. Hij memoreerde het feit, dat in 1956 de basis werd gelegd voor de nu tien-jarige club. Onder vaak moeilijke omstandigheden wist men toch steeds weer nieuwe wegen te vinden, om te trachten de scoo- tersport in de belangstelling te plaat- se'n. De heer Grundmann bracht dank aan de heer en mevrouw Lam- brechts, welke echtpaar de scooter- Invalidenbond Leiden 20 jaar De afdeling Leiden van de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond bestaat twintig jaar. Ter gelegenheid van dit vierde lus trum houdt de Leidse afdeling zater dagmiddag a.s. van half drie tot half vfjf receptie in restaurant „Den Burcht". club mede heeft opgericht. Namens de Federatie Heinkelclubs Neder land voerde de heer B. Berkemeier 't woord. Hij zei dat dit tien-jarig be staan van een scooterclub het be wijs is, dat de gemotoriseerde twee- wieler en de sport welke hiermede be dreven wordt, nog steeds springle vend is, ondanks berichten welke wel eens andere geluiden laten horen. Het middernachtelijk uur had reeds lang geslagen toen deze fees telijke avond ten einde was. Gisteren werd, als laatste onder deel op het programma, op de terrei nen van Royal Mac Bee NV een be hendigheidwedstrijd verreden. Jazz in Leiden Voor de tweede keer is de Nederlandse Amerikaan Mat Matthews in Ne derland opgetreden. Voor een in behoorlijke getale opgekomen en stil en aandachtig luisterend publiek van de Leidse Jazzsociëteit Folk Beat 14 heeft Matthews, jazzaccordeonist, componist en arrangeur, die op het ogen blik zijn meeste tijd besteed aan het schrijven van filmmuziek, zaterdag in de hockeykantine van het sportpark Roomburg laten horen wat er mogelijk is met een zij het omgebouwde en elektrische accordeon. Met Martin Beenen (oud-drummer van de Dutch Swing College Band) en Chris Smil- diger (oud bassist van oa. DSC) liet Mat Matthews een frisse jazzklank horen. Dat deed hij o.a. in Yesterdays, Softly as in a morning sunrise, Sum mertime, You're too beautifull. Gone with the wind en Rose Room. Num mers, die stuk voor stuk „jazz" werden in Matthews opvatting. De jam-sessions, het traditionele besluit van de avonden van Folk Beat 14, bleven dit keer achterwege. In plaats daarvan speelde Matthews na zyn optreden met Beenen en Smildiger nog met het trio Kees Nix (Kees Nix piano, Rob de Tombe bas en Ruud Boogaards drums) en met Smildiger (piano), Beenen (drums) en De Tombe (bas). Bij de eerstgenoemde combi natie vielen op de vertolkingen van Oleo en My favorite things. (Advertentie) Architect, timmerman en metselaar zullen n.l. gedurende enkele maanden onze naaste medewerkers zijn, teneinde onze verkoop-, opslag -en werkruimte te vergroten. Om deze mensen de nodige .armslag" te geven, moeten we ruimte" maken en gaan we U het mantelkostuum of de mantel waar U allang een oogje op had, aanbieden tegeneen (sterk) gereduceerde prijs. Tevens is dit een unieke gelegenheid, om Uw reeds lang gekoesterde wens, bezitster te zijn van een chique bont mantel of -stola, in vervulling te doen gaan, tegen een prijs dieenfin, komt U zelf maar eens kijken! Nachtelijk gevecht in het water Advertentie Zoekt U een goed ANKER HORLOGE Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het: Etema - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTUD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. URGERLIJKE STAND LEIDEN ^re|e Marcel Abraham, zn van A. «oort en C. Schaap: Jan, zn van Gerrlts en C. Hendriks: Fried- zn van H. Veldhuijzen en S. l Martha Robertina Jacoba, dr J- Kruyff en R. Fieman; Anna w L£urentia. dr van c- p- Turk G. Belt; Wilhelmus, zn van sta j 0°str°m en I. C. v. Huizen: fee? Van JP' W' stuart en L- J^den: c. W. C. Staats 61 Jaar, denote van J. van Zanten; J. H. irm ®noek- 85 laar man; J. I. 66 jaar, man; H. Rietveld, 17 ax>n; K. Neels, 83 Jaar, man. Een 20-jarige Leidenaar» die enkele jaren geleden bij zijn ar restatie in een Leids warenhuis een politieman ernstig verwond de, heeft in de nacht van zater dag op zondag wederom verzet gepleegd. Twee hoofdagenten werden (licht) gewond, toen de Leidenaar als een dolleman in het nachtelijke duister te keer ging. De voormalige scholier, thans zon- vechtparty, waardoor zowel de agent als de weerspannige jongeman te wa ter raakten. Het koude water was voor de knaap geen beletsel om de agent in het gezicht te byten. Het in het water spartelende tweetal kon pas na veel geharrewar door de twee de agent op het droge worden ge trokken. Nog was de recalctjfcrante knaap niet tot bedaren gekomen, want eenmaal op de kant sloeg hij met een roeispaan op de twee politie mannen in, tengevolge waarvan bel den verwondingen opliepen. Hierna sprong de gevaarlijke Leidenaar weer der beroep, voer zaterdagnacht in de in het water om naar de overzijde te Trekvliet langs de Rijn en Schiekade met een kano* waarin zich een tweede, tot nog toe onbekend geble ven, jongeman bevond. Het tweetal in de kano werd gevolgd door een zes tal jongelui in een roeiboot, die even als de kanovaarders geen licht met zich meevoerden. Surveillerende po litieagenten sommeerden het jeugdige gezelschap naar de kant te komen, ook al omdat de jongelui zdch zeer luidruchtig gedroegen. Aan deze som matie werd aanvankelijk geen gehoor gegeven. Toen uiteindelijk de kano aan de wal lag, weigerde de ex-scho- lier uit te stappen. Hierop trok een van de agenten de jongeman op de kant. Er ontstond vervolgens een Reddend zwemmen De volgende jeugdleden van de Leidse Reddingsbrigade slaagden voor het examen reddend zwemmen: Jeugdbrevet I de dames S. J. W. Broerse, J. M. Derksen, C. A. Wolf- lenbuttel en de heren F. J. van Dorp Lammerdin, J. Schipper, Jan Zwikker en Joost Zwikker. Jeugdbrevet III de dames L. M. Koolhaas, W. W. Lans en H. A. van Strater en de heren G. J. van Baaren en M. Schenk. Gevonden voorwerpen In de maand april zijn in Leiden de volgende voorwerpen gevonden: bankbiljetten, rijwieltas, damesbeurs, sleutels, kinderschoentjes, herenpan talon, herenbril, schortje, hooivorken, bus muurverf, autowioldop, tas inh. schoolboeken, legertas, damespols horloge, herenjas, kinderportemonnee 4-delig halssnoer herenportemonnee, trouwring, collectebus, broche, akte tas, peddel, meisjesbril, bromfiets- mand, damesblouse, herenschoen, schakelarmband, ballpoint, jongens jasje, herenpolshorloge, autosierrin- gen, damesschoenen, vulpennen, vul pen, herenzonnebril, friotieplaat, kin dervestje, doos inh. tandenborstels, 3-wielerfietsje, sjaal, wetboek, gelds- ïdrag. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort op woensdag middag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt, emmen. Later in de nacht werd de jongen in de Hortus aangetroffen, waar hij terzake van verzet werd ge arresteerd. Hij is ingesloten in het bureau van politie. De jongen is des tijds veroordeeld omdat hij in een warenhuis aan de Haarlemmerstraat een politieman tegen de grond sloeg nadat hy op een winkeldiefstal was betrapt. In 1965 R.-K. Vakschool kampt met vele ziektegevallen De r.-k. Vakschool voor Meisjes in Leiden werd eind vorig jaar door 887 leerlingen bezocht, nl. 513 voor de op leidingen en 374 voor de cursussen. Van deze leerlingen waren 541 af komstig uit andere gemeenten. Dit staat in het pas verschenen jaarverslag van de vakschool, die een onderdeel is van de Leidse Zita-ver- eruiging. Door de vele en soms lang durige ziektegevallen moesten alle zeilen worden bijgezet om het onder wijs aan de vakschool in de gewenste banen te houden. Het was volgens het verslag niet mogelijk zelfs maar één dag met het offioiële lesrooster te draaien. Niettemin worden in dit ver slag de resultaten van het onderwijs bevredigend genoemd. Wat de nieuwbouw betreft, zegt het verslag, dat het definitieve schetsplan is goedgekeurd. Het sohoolbestuur hoopt op een spoedige verwezenlij king van de bouw en de daarmee ge paard gaande opheffing van het ruimteprobleem in de school. Jazz - com bo zegeviert Niet één van de vele beatbandjes die waren doorgedrongen tot de fi nale, maar een jazz-combo uit Lei derdorp, The Key Five Combo, L Nieuwe school binnenkort in gebruik gistermiddag; in Roelofarendsveen winnaar geworden van het derde Brasem-Concours. Met de als tweede geëindigde The Vendelly's uit Bever wijk reeds drie jaar achtereen in de eindstrijd krygen de Leider dorpers een auditie bij de AVRO- televisie Een tweede succes was er wegge legd voor de Leidse groep Nou En. Deze Leidse beatband eindigde verrassend op de derde plaats, maar kwam daarbij .in het bezit van de eerste prijs voor beat, originaliteit en presentatie. Reden te over voor Han Blomsma, de producer van de grammof oonplatenmaatschappy Ne gram-Delta om Nou En een proef- opname aan te bieden. Ook The Flying Birds uit Oude Wetering (met Ko van Berkel) komen bin nenkort in de studio voor de micro foons. De voorzitter van de jury van het Brasem Concours 1966dat in Roelofarendsveen werd ge houdende heer Joosten, over handigt aan drie van de vijf le den van het winnende combo, ,,The High Five" uit Leiderdorp, de eerste prijs. De andere twee hadden het strijdterrein reeds verlaten, want zij rekenden er niet op in de prijzen te vallen (Foto Leidsch Dagblad) De uitslag van de finale van het Brasem-Concours luidt: 1. The Key Five Combo (Leiderdorp) 267 pnt. (en eerste prijs solisten), 2. The Vendelly's (Beverwijk) 262 pnt. (en tweede pr. solisten), 3. Nou En (Lei den) 259 (en eerste pr. beat, origi naliteit en presentatie), 4. The Fly ing Birds (Oude Wetering) 256 pnt (en tweede pr. beat), 5. The Hunks (Den Haag) 2541*. pnt, 6. The Namby Pambys (Leiden) 250 pnt., 7. The Barbarossa Group (Zoeterwoude) 239 pnt., 8. The Deans (Arnhem) 229 pnt., 9. The Yellow Strangers (Nieuw Vennep) 225 pnt., 10. Har- ma Weber (Groningen). Gecommitteerden kweekscholen a. 'ff--- i WÊÈSSÊÊmBÊtlk SS&H •fa ..Moge de harten van Ag nes' heerschare getroost en be moedigd worden bij het onder richt dat haar in liefde wordt ge geven" Dat is de betekenis van de in metalen letters aangebrach te spreuk op de gevel van het nieuwe St.-Agnes-lyceum in het Hout-kwartier in Leiden. Sedert enige tijd is de gevel van de school versierd met dit opschrift, dat tegelijkertijd het bouwjaar van de school aangeeft. Tussen de zwart-metalen letters zijn na melijk enkele lichtere koperen letters aangebracht die als Ro meinse cijfers bij elkaar opgeteld het jaartal 1966 opleveren. Op de foto is dat duidelijk te zien. Het nieuwe St.-Agnes-lyceum wordt aan het begin van het ko mende schooljaar in gebruik ge nomen. (Foto L.D./Holvast) Tot gecommitteerden voor de eindexamens by de tweede leerkring kweekschoten 1966 aan de bijzondere kweekschool in Leiden zijn benoemd de heren G. Bannink (Gouda), V. Bakker (Den Haag), G. J. van Buu- (Den Haag), J. A. Meijers (Am sterdam). W. Veenhof (Utrecht), A. de Wit (Amsterdam), F. W. E. de Haan (Leiden), R. A. J. van den Berg (Wassenaar), mej. H. F. van der Sluys (Sliedrecht), de heer P. van 't Zelfde (Voorburg), S. Hörch- ner (Voorburg) en E. H. Schmidt (Amstelveen). Voor het examen in het vak spreekonderwijs werd be noemd de heer W. P. H. Peterse uit Delft. Tot gecommitteerden elders in het land werden benoemd de volgen de personen uit het verschijningsge- bied van dit blad: Dokkum: de heer N. C. de Boer (Leiden); Leeuwarden: de heer A. F. Zeelen (Leiden); Drachten: de heer J. Leeuwenburg (Katwijk aan Zee); Doetinchem: mej. drs. M. Veldhuijzen (Leiden); Arnhem: J. J. van Riesen (Leiden); Den Helder: de heer A. Klaasri (Hoofddorp); Alkmaar: de heer N. C. de Boer (Leiden); Beverwijk: de heer B. van Luyn (Oegstgeest)Bloe- mendaal: de heer A. van Kapel (Lel den); Haarlem: de heren J. C. Wil- terdink (Leiden), A. Kieft (Wasse naar) en J. J. van Riesen (Leiden); Amsterdam: de heer H. J. Memelink (Leiden); voor het vak spreekonder wijs in Amsterdam: dr. B. C. Dam steeg t (Leiden); Den Haag: de heer J. Th. Schelfhout (Wassenaar), A. Boogaard (Oegstgeest), J. G. A. Smo- renburg (Voorschoten); P. Niessing (Wassenaar); A. Boogaard (Oegst geest) en voor het examen in het vak spreekonderwijs mevr. J. W. M. Boogaartz-Büch (Leiderdorp); Gou da: de heer B. Swanenburg (Leiden); Rotterdam: A. W. H. Barten (Was senaar), M. Kouwenhoven (Leider dorp) Utrecht: de heer H. Groenen dijk (Alphen aan den Rijn); Zeist: de heer G. Moen (Alphen aan den Rijn); Neerbosch: de heer M. I. de Jonge (Leiden); Den Bosch: de heer R. Koning (Wassenaar); Schyndel en Veghel: de heer N. C. de Boer (Leiden); Dongen en Oudenbosch: de heer D. Janssen (Leiden); Etten en Tilburg: de heer J. B. Volkersz (Oegstgeest); Middelburg: de heer D, Janssen (Leiden); Heemstede: de heer J. C. L. de Wilde (Leiden),

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3