Kritiek van jongeren op het A.R.-par tij eon vent GEEN CRISIS Britse staking Familieberichten ZORGEN OVER INDUSTRIE Richtlijnen van Pans zijn „voorlopig" MET EEN ENKEL WOOBD Zuidafrikaanse studenten ageren Lawineramp in Ecuador KLAVERBLAD K0FÏ1E Paus Paulus laakt Poolse regering Nieuwe kerk voor Nederlandse paters Successen van conservatieven in Engeland HAAGS AGEND PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG Ui (Doon onze parlementaire redacteur) De Partij van de Arbeid gaat zich wat radicaler opstellen; de anti revolutionairen willen zonodig een matiging van het uitgaven-beleid van de regering. Dat is de voor naamste oogst van het afgelopen weekeinde, waarin de party parle- menten van d« socialisten en anti- revolutionairen bijeen waren om aan de vooravond van de gemeen- j teraadsverkiezingen hun standpun- j ten te bepalen. De resultaten van beide bijeenkom sten zyn niet verrassend en zullen waarschijnlijk niet tot een verster king van politieke spanningen lei den. Het voornaamste probleem, waar het In de binnenlandse poli tiek om draait Is de vraag of het kablnet-Cals onverkort moet vast houden aan alle plannen, die het afgelopen jaar op stapel werden gezet en in uitvoering werden ge nomen. De anti-revolutionaire par tijvoorzitter dr. Berghuis heeft la ten weten, dat het kabinet des noods een paar keer met een klei nere polsstok moet springen als de grote polsstok voor de sprong In eens ontbreekt. Vervolg van pag. 1 Niet strijdig (Van onze parlementaire redactie) Terwijl A.R.-fractieleider B. Rool- vink zaterdag op het partijconvent van de A.R.-party in Utrecht het ka binet voorhield, hoeveel problemen het dit najaar zal moeten oplossen, drongen tal van jonge partyleden er by de A.R.-tweede-kamerfractie op aan, de nieuwe koers in de A.R. niet te verloochenen. Duldeiyk werd, dat betrekkeiyk veel jongeren op dit punt over een aantal kamerleden niet geheel tevreden waren. De socialistische fractievoorzitter drs. Nederhorst heeft de voor zyn party belangryke punten in het rege ringsprogramma speculatiewinst belasting, herziening onteigenings wet, verlaging vrijgezellenbelasting - nog eens opgenoemd en om een uitvoering ervan gevraagd. Tegen een vertraging van het uitvoerings programma van de kostbare en om vangrijke plannen van het kabinet heeft hy zich niet verzet. De wensen van A.R.P. en P.v.d.A. zijn niet met elkaar In stryd te achten. Als het kabinet-Cals aan een soort beperking van de eigen bestedingen begint zal het met deze twee steun pilaren geen grote moeilijkheden krijgen. Aan het eind van dezf| week zal de KVP bijeenkomen, zo dat we binnenkort ook zullen weten hoe de derde pilaar over deze pro blemen denkt. Waarschijnlijk zal de opinie wel ongeveer gelijk zijn. Niet verrassend Dat alles is niet verrassend. Een ka binetscrisis zit er op dit moment niet in. Een tweede crisis binnen de lopende parlementaire periode zou immers alleen maar op te lossen zyn door vervroegde Tweede-Ka merverkiezingen en daar heeft geen van de regeringspartyen veel goeds van te verwachten. Als het kabinet-Cals de uitgaven gaat beperken om nieuwe lasten verhogingen te ontlopen, zal het kabinet tenslotte heel wat minder links eindigen dan het bij zyn op treden leek. Het verschil met zyn voorganger zal dan niet meer in drukwekkend zy. Vele liberale zul len zich straks misschien afvragen waarom de VVD vorig jaar zo no dig in de oppositie moest. Bij vele socialisten zal de vraag rijzen, waar om de P.v.d.A. zo nodig in de rege ring moest. Het antwoord op deze vraag kan alleen worden gegeven door die confessionele politici, die tcrwille van het omroepbestel de liberalen verruilden voor de socia listen en daarmee de verantwoor delijkheid op zich namen voor een nog nooit vertoonde salto in onze Vervolg van pagina 1 Hoge prijs Wilsons hoofddoel ls het vaak ver stikkende klimaat In de Britse in dustrie leefbaar te maken en de bon den mee te krijgen voor *yn poli tiek van inkomensbehersing, zon der welke een ernstige deflatie en werkloosheid dreigen. Deze staking, waarin zich opnieuw de in talryke opzichten verouderde onderlinge be trekkingen In het Britse bedryfs- leven wrekend, dan ook een recht streekse krachtproef tussen Labour en het strijdbare deel van de Britse vakvereniging. Dat dergeiyke felle uitbarstingen paradoxaal genoeg steeds weer onder een Labourregime j voorkomen, komt doordat sommige j bonden de valse verwachting koester den, dat zij automatisch op actieve of tenminste slllzwygende steun van de regering kunnen rekenen. Dit keer zyn het de zeelieden die van dc koude kermis thuiskomen. Dit wil niet zeggen dat Wilson geen sympathie voor hun zaak zou koeste teren, maar de zeeliedenbond heeft zyn kansen bedorven door al les ineens te eisen en een tussentyd- se regeling, zoals aangeboden door de werkgevers, en een tegeiykertyd in te stellen regeringsonderzoek naar de situatie zonder meer af te wy- ken. De staking zal tot tydeiyke extra moeilykheden leiden. Maar volgens de regering zou zonder meer toegeven aan de eisen van de zeelieden de grootste gevaren voor Engelands eco nomisch herstel meebrengen, voor al omdat dit slechte voorbeeld door anderen zou worden gevolgd. Wilson is daarom bereid de misschien ho ge prys van deze staking te beta len, vooral in de hoop daarmee de ze nieuwe crisis wat de vakbewe ging betreft tot een keerpunt te maken, waarna Engeland cindeiyk zyn economische gezondheid zal kun nen terugvinden. Volgens gewoonte besprak de heer Roolvink het fractiebeleld. Over de begroting voor 1967, die in september moet worden Ingediend, zei hy, dat in de eerste plaats rekening moet worden gehouden met het tweede deel van de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting en met een verlaging van het vrijgezellenta- rief. Dat minister Vondeling op de begroting voor 1966 niet alvast iets voor de belastingverlaging had ge reserveerd vond hij een ernstig te kort. Vermindering De belastingverlagingen zullen on geveer 700 miljoen gulden vergen. Dit betekent dat de overheid re kening moet houden met een sterke vermindering van de styging van haar inkomen in 1967. Tenzy er een extra last op ons volk wordt ge legd, zal het moeiiyk worden, met een sluitende begroting te komen. Gelet op de hoogte van de direc te belastingen is het vrywel uitge sloten, de overheid vla verhoging van deze belastingen aan belangryke in komsten te helpen. Dekking van het tekort zal dan ook in hoofdzaak gezocht moeten wor den in de sfeer van de indirecte belas tingen (omzetbelasting, accynzen, etc), by een begrotingstekort van 1,5 a 2 miljard kan er geen spra ke zyn van een verhoging van de indirecte belastingen van eenzelfde omvang als dit Jaar. Moet dan ook niet met grote ernst worden ge streefd naar inperking van het re geringsprogramma Het prysbeleid van het kabinet gaf de heer Roolvink aanleiding tot zorg. By het loonbeleid zyn steeds gro tere afwykingen van de norm toe gelaten, maar by het prysbeleid niet. Wat de lonen betreft vond de heer Roolvink het rykkeiyk laat, dat de overheid nu pas gaat spreken. „Als de regering nu aan het cijfer van 7. pet. wil vasthouden, kan ze niet an ders dan met dubbele maten meten". De rede van de heer Roolvink werd door de aanwezige AJt.-bewindslie- den kenneiyk met onverdeelde sym pathie aangehoord. Ook de jongeren stelden zich scep tisch op. Hun kritiek had betrekking op een groot aantal onderwerpen, waarby de nieuwe koers van de A.R.P. in het geding is: Vietnam, meer sympathie voor de ton van Luns, meer aandacht voor de wereld politiek, bezwaren tegen de wyze, waarop senator Algra tegen de mo derne literatuur en de subsidiëring er van ten stryde pleegt te trekken, kri tiek op de ongenuanceerde uitlatin gen van de heer Roolvink over de provo's (waarop deze laatste ant woordde, dat hy binnekort een by- eenkomst by Het Lieverdje zal by- wonen Enkele ouderen dachten anders over de zaken dan de jongeren. De chr. geref. predikant ds. D. Biesma steunde het optreden van de heer Algra van harte en N.C.R.V.-leider Gerard Hoek maakte ernstig bezwaar, tegen wat hy noemde de ondergrondse kritiek van de jonge ren. Dr. Berghuis, de party voorzitter bleek in zyn slotwoord deze laatste grief niet te delen. Hy wees erop, dat het beeld van de discussie een ander karakter heeft gehad dan de afgelopen jaren. GeborenSardeman-Briaire, dr. Den Haag; Reijers-Nieser, zn, Den Haag. Getrouwd: W. 't Hart en T. C. A. M. Thoenes, Alphen a/d Ryn; R. P. W. Frima en J. C. J. Th. Arntzenius; Den HaagH. I. Phaff en A. J. Leyer, Amstelveen. Overleden: T. J. Top, man, 76 jr, Den Haag; W. A. Terwogt, man, 67 j, Tricht; E. T. P. Wegman, vr., 80 jr, Mill; B Groen mn A'dam; P. H. J. Lampe. man, 70 jr. Oosterbeek; J. van Vollenhoven, man, 58 jr, Amers foort. Eerste Kamer: De Eerste Kamer maakt zich zor gen over de industrie in het noorden en oosten van het land. In het voor lopig verslag over de begroting van Economische Zaken dringt de senaat aan op herziening van het regionale industrialisatiebeleid. De Kamer constateert dat in ver schillende stimuleringsgebieden het groeitempo van de industrie sterk is verminderd. In de drie noordelyke provincies nam de werkgelegenheid in de periode 1961—1964 elk jaar toe met gemiddeld 4.400 man. Dat komt met de behoefte overeen. In 1965 konden er evenwel maar duizend man méér aan de slag, terwyl er geen sprake is van uitbreidingen van eni ge omvang. De Eerste Kamer vreest dat men dit jaar die duizend niet of nauwelyks zal halen. (De leden noe men Delfzyl een gelukkige uitzonde ring op deze toestand). Ook de groei in de oudere indus triegebieden als Twente en de Ach terhoek is gering, zo constateert de Kamer. De fabrieken raken er door de snelle technologische en economi sche ontwikkeling in een steeds moei- lyker positie. Is herconstructurering en gericht selectief industrialisatie- gebied hier geen dringende zaak?, zo wordt gevraagd. Ook wil men weten of Nederland ten aanzien van het aantrekken van industrie geen voorbeeld kan nemen aan het buitenland, byvoorbeeld Bel gië, Italië en Engeland. Gemengde huwelijken De recente richtiynen van Paus Paulus inzake gemengde huwelij ken tussen rooms-katholieken zijn slechte voorlopig en zullen een voor name plaats bekleden in toekomsti ge besprekingen over de kerkelijke eenheid. Dit heeft de aartsbisschop van Canterbury zaterdag verklaard. Dr. Arthur Ramsey, primaat van Engeland, zei op een diocesane con ferentie van Canterbury, dat hy van oordeel was, dat enkele zeer kleine concessies „waren gedaan aan de gevoelens van niet-katholieken en dat hy dit tydens zyn recent be zoek aan Paus Paulus had bekend gemaakt, Hy zei dat de niet-katholieken een zeer geprononceerde mening hebben ten aanzien van het r.k. voorschrift, politiek Verzwakking Inmiddels heeft bovenstaande ver wachting alleen maar bestaans recht als inderdaad bij de gemeen teraadsverkiezingen gebeurt wat vele politici verwachten: een ver zwakking van de uitschieters, die de statenverkiezingen te zien gaven. Als de kiezers op 1 juni voor dezelf de of nog grotere uitschieters zor gen zal het in de landspolitiek flink gaan kraken al was het alleen maar. omdat dan wel vaststaat dat de verhoudingen in de Tweede Ka mer geen afspiegeling meer zyn van de verhoudingen in het kie zersvolk. Een aantal Zuidafrikaanse studen ten is niet van plan. zich neer te leggen bij de maatregelen van de overheid tegen hun nationale voor zitter. Robertson, wiens bewegings vrijheid voor vijf jaar is beperkt op grond van de wet tegen het com- mur me De beperkende maatrege len houden o.a in. dat Robertson zijn functie in de studentenorgani- sat'e niet langer kan vervullen De organisatie heeft zich steeds verzet tegen de apartheidspolitiek van de regering. Gisteren maakten studentenleiders bekend, dat er dagelyks protestby- eenkomsten zullen worden gehouden bij de univers teit van Witwaters- rand. Morgen zou dit ook op het •terrein van de universiteit van Natal gebeuren. In Ecuador zyn zaterdag vyftig personen om het leven gekomen bij een steenlawine, die de weg tussen de hoofdstad Quito en Santo Domin go de los Colorados heeft afgesneden. De slachtoffers zyn voor het meren deel arbeiders, die verbleven in een kamp langs de weg en vermoedelijk in hun slaap door de lawine zijn overvallen. Een juist passerende vrachtwagen zou eveneens bedolven zyn. Met man en macht wordt naar mogelijke overlevenden gezocht. pen maanden herhaaldeiyk tot be togingen en zelfs botsingen geko men door de eis van de Nederlands talige Belgische studenten, die een aparte hogeschool verlangen voor hun Franstalige collega's in Wallo nië. Tokio 11 miljoen Tokio, de grootste stad van de wereld telt sinds gisteren elf miljoen inwoners. Door vader verkocht Een 15- jarig meisje heeft voor een recht bank in Beiroet (Libanon) ver klaard, dat haar vader haar aan een sjeik voor diens harem had verkocht voor 1.650 dollar. Deze verklaring werd afgelegd tydens een proces te gen de vader, die ervan was be schuldigd in het bezit te zyn van 74 foto's van „jonge meisjes, die te huur waren" en van een voorraad bedwelmendee middelen om het ver zet van de meisjes te breken. Het meisje vertelde de rechter, dat haar vader haar aan een jeik aan de Perzische Golf had verkocht, by wie zy tegen haar wil negen maanden was gebleven. Vorstenhuwelyk Zaterdag is in Biarritz het huweiyk voltrokken van prins Fernand van Beieren, die nog afstamt van Karei de Grote, en Soei Aguer-Ariz, lid van de rijke adelly- k" Spaanse familie, die in de der tiende eeuw de Balearen veroverde. De vader van prins Fernand, prins José de Bavaria en Bourbon, is lid van de Spaanse koninklyke familie. Nieuw-Zeeland en de bom De regering van Nieuw-Zeeland zal Franse militaire vliegtuigen en sche pen de toegang tot het land ont zeggen indien ze materiaal vervoe ren voor de Franse kemproef in de Stille Oceaan. De Franse regering is officieel van dit besluit op de hoogte gesteld. vyfde tweeling De 34-jarige vrouw van een werkloze mynwerker heeft in Cobalt. Canada, het leven geschonken aan haar vyfde twee ling. Mevr. Roland Mercier en de baby's, beiden meisjes' maken het goed. De andere kinderen zyn tus sen de vier en veertien jaar oud. Scheepsongeluk Een huizenhoge golf heeft zondag een Portugese vis sersboot op de rotsachtige kust van Portugal geworpen. Acht opvarenden kwamen hierby om. Elf bemannings leden werden gewond. Het was de eerste reis van het vaartuig. Politie dreigt met staking Het Nationaal vakverbond van de Bel gische politie heeft gebreigd met een 24-uur staking op 31 mei als de so ciale eisen van het politiekorps niet worden ingewilligd. Het besluit viel op een nationaal congres in Gent, en Franstalige afdeling in te Willi- waarop kennis van werd geno gen. Dit hebben zy het afgelopen men dat de minister van Binnen- Duis voor"hunv erwondingen behan- weekeinde medegedeeld na een con- landse Zaken de eisen tot verhoging huis voor hun verwondingen behan- ferentie. die aan dit vraagstuk was j van de salarissen van de politieman- vermoedelijk een vrouw. |gewyd. In Leuven is het de afgelo- |nen heeft verworpen. BINNENLAND I Twee doden Op de Griendts- I veenseweg in Deurne is zaterdag- j avond een motor uit een bocht ge raakt en tegen een boom en daarna leen houten paal gebotst, waarby de i bestuurder en de duopassagier op slag werden gedood. De slachtoffers zijn de 23-jarige M. H. J. van der Sande en de een jaar oudere Duit- !ser C. F. Chr. Viertel, beiden uit I Venlo. I By kanovaren verdronken Op het IJsselmeer by Makkum is za terdagmiddag de 18-jarige vissers knecht Siebren de Jong uit Mak kum verdronken. De jongen was met zyn kano op het vrij ruwe IJssel meer gaan varen, doch keerde niet terug. Een dorpsgenoot die aan het zeilen was vond in de loop van de middag de kano van de jongen die vol water stond. Het lichaam van de jongen is nog niet gevonden. Inbrekers gegrepen De Utrecht se politie heeft zaterdagnacht twee inbrekers, een 20-jarige kantoorbe diende en een 19-jarige metaalbe werker, ingesloten, nadat zij uit de burgery telefonisch de tip hadden ontvangen, dat twee mannen op de Steenweg bezig waren met het open breken van een vitrine van een juwe lier. Toen een surveillance-wagen met twee hoofdagenten op de Steen weg arriveerde, liepen daar twee mannen te wandelen alsof ze van de prins geen kwaad wisten, maar by fouillering bleek de kantoorbediende drie gouden ringen in zyn zak te hebben en de metaalbewerker zeven. „Meer en Bosch" In as De eeuwenoude boerdery in Den Haag waarin de taveerne „Meer en Bosch" werd geëxploiteerd is in de nacht van zaterdag op zondag in vlammen opgegaan. Met het onvervangbare monument gingen de voorraden ter waarde van meer dan 100.000 gulden verloren. Verdronken De 7-jarige Bertus van Gils uit Geertruidenberg is gis termiddag in het zwembad „De Schans in Geertruidenberg verdron ken. Het was de eerste dag dat het zwembad open was, er het zomerweer had 1800 zwemlustigen naar het bad getrokken. Niemand heeft het onge luk in de drukte bemerkt, totdat eni ge zwemmers het lichaam op de bo dem van het 2.90 meter diepe bassin zagen liggen. Twist In de vroege ochtenduren heeft een 24-jarige jongeman zich aan het Rotterdamse bureau van po litie aan de Linker Veerdam ge meld met de mededeling dat hy op 2 mensen had geschoten met een re- volger. De slachtoffers van deze schietpartij zyn in het Zuiderziekem Crematorium geopend De loco- burgemeeser van Den Haag mr A. J. Dankelman heeft zaterdag het twee de Haagse crematorium, het vyfde in ons land, geopend. Het crematorium is verrezen in de wijk Ockenburg Het werd gesticht door de Crema toriumvereniging Nederland. „Sint Christoffel" gewijzigd ,Bint Christoffel", de katholieke vakorganisatie van handelsvertegen woordigers en verzekeriagsinspec- tcurs heeft zaterdag in Utrecht op haar algemene vergadering nieuwe statuten en reglementen aangeno men. Hierdoor wordt de interne structuur van deze bond op moderne leest geschoeid. De inspraak en in vloed van de leden op het beleid is in belangryke mate verbeterd. BUITENLAND Koslgin in Port Said Premier Kosigln van de Sowjet-Unie is zon dag in gezelschap van president Nasser in Port Said aangekomen. Beide staatslieden hebben zaterdag avond aan boord van het Jacht „Hor- riya", waarmee zy de tocht maakten, besprekingen gevoerd, die dinsdag voortgezet zullen worden. Gezin in auto verbrand Een echtpaar met vier kinderen is gis teren by Bydingen (Hessen) in een brandende auto omgekomen. De auto begon om onbekende redenen te slippen sloeg enkele malen over de kop en vloog onmlddeiyk in brand. De kinderen waren tussen vyf en twaalf jaar oud. Aanslag In Aden Gisteravond zyn zestien Britse militairen gewond alt gevolg van het ontploffen van een granaat, die in een Brits mili tair kamp geworpen werd, dicht by de grens van het republikeinde Je men met de staat Beihan, die deel uitmaakt van de Zuidarabische Fe deratie. Busstaking In elf westelyke sta ten van de V.S. zyr. zondag 5.000 werknemers van de Greyhound-bus maatschappij in staking gegaan voor hoger pensioen en betere arbeids voorwaarden. De busmaatschappij verzorgt het vervoer over lange af standen. Maarschalk Zacharow naar Zwe den Maarschalk Zacharow. chef van de Russische generale staf, zal van 30 mei tot 5 juni een bezoek aan Zweden brengen op uitnodiging van zyn Zweedse generaal Almgrön. Geen splitsing De Belgische bis schoppen zyn niet bereid de Vlaamse eis tot splitsing van de (r.k.) univer- teit in Leuven in een Nederlands dat kinderen uit gemengde huwely- ken moeten worden opgevoed in het katholieke geloof en zich beledigd voelen over de hieruit voortvloeiende conclusie, dat huweylken in Ang licaanse kerken geen echte huwe- lyken zyn. „Ik kan echter zeggen, dat niet wordt beweerd dat de instructie (van de Paus, red.) meer is dan een voor lopige richtiyn, dat het de bedoeling is, dat het vraagstuk van de gemeng de huweiyken aan de orde zal ko men in het toekomstige interkerke- ïyke gesprek en dat inmiddels by het Vaticaan verzoeken om dispensatie kunnen worden ingediend. Mijn ad vies aan de Anglicanen voor de tus senperiode is het volgende: In de eerste plaats moeten zij zich streng houden aan hun gewe ten, als hun wordt gevraagd belof ten betreffende kinderen te doen en in de tweede plaats kan, als men wenst dispensatie te wagen, schrif- telyk advies worden ingewonnen by de aartsbisschoppeiyke commissie inzaken de betrekkingen met de r.k. kerk in Lambeth Palace. Dr. Ram sey zei, dat zowel katholieken als Anglicanen verlangen deze materie op een gelukkiger basis geregeld te zien. MAANDAG Parochiezaal Maria Gljzensteeg: Slultingsavond Ontspanningsvereni ging Parochie Herensingel. 8 uur nam. Rijnsburg (Toren Ned. Herv. Kerk): Excursie K. en O. oi.v. S. Leenheer, 7.15 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): WD poli tieke voorlichting aan Jonge kiezers, 8 uur nam. DINSDAG Aula Du Rieuschool: Volle Evange liezending. Spr. dhr P. van der Beem 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. P. Bothstraat: sprlngdemonstratles „„Jahn" 7-8 uur nam. MaranathakerkNed. Chr. Vrouwen bond, 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoors tel ling Nieuw Rotterdams Toneel,, Een Jaar voor Iedere roos" en „Ach arme Fred". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 78 uur nam. WOENSDAG terkunde 3 uur Gebouw G.G. en G.D.: Vergadering plaatselijk comité bevolkingsonderzoek T.B.C. 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Spr. de heer L. F. C. Mees „Karakteristiek der natuurrijken". 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Spreekuur sociale raadsvrouw 46 u. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stationsplein: Dagtocht Ned. Ohr. Re is ver. naar Harderwijk en Urk 8.30 uur voorm. VRIJDAG Konlngskerk: Rullclub 7.3010 uur Louise de Collgny-hbs: Einduitvoe ring leerlingen Leldsche Muziekschool m.m.v. Lelds Jeugdkamerorkest. 7.45 uur nam. hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! Paus Paulus heeft gisteren open lijk de Poolse regering gelaakt om dat zij hem niet toegestaan heeft naar Polen te komen. Hy zei dat dit hem „ernstig misnoegen" heeft bezorgd. De paus verdedigde kar- dinal Wyszynski, tegen wie politieke Kerkelijk Leven In Oslo: De Nederlandse orde van de Pa ters Franciscanen, die in Oslo (Noorwegen) werkt onder de r.-ka tholieken van deze stad, heeft gis teren, na hier veertig jaar werk zaam te zyn geweest, een eigen pa rochiekerk kunnen openen. De paro chie, die ongeveer 800 personen telt, heeft nu de beschikking over een kerkgebouw, dat plaats biedt aan 250 personen, gecombineerd met een parochiecentrum. Het ontwerp is van een jonge Noorse architect. Op het hoogste punt van de bin nenstad, dichtbij een metrostation, ls zyn idee tot uitvoering gebracht. Verkeersongeluk: negen doden By een verkeersongeluk in Tekirdag ten westen van Istanboel (Turkye) zyn zondag negen personen om het leven gekomen. Tweeënzeventig an deren liepen min of meer ernstige verwondingen op. Het ongeluk ge beurde toen een vrachtwagen met pendelarbeiders door te hoge snel heid slipte, omsloeg en tussen het pu bliek terechtkwam. Griekse minister blijft De Griekse minister van Financiën, George Melas, die twee dagen gele den heeft meegedeeld, dat hy om ge zondheidsredenen zou aftreden, heeft vandaag bekend gemaakt, dat hy lid van de regering zal blijven. beschuldigingen zijn geuit. Hij noem de de beschuldigingen tegen de kar dinaal en de bezwaren tegen zijn be zoek niet gerechtvaardigd. De Paus verwierp de bewering dat het ker- kelyk jubileum in Polen anti-com munistisch zou zyn. Volgens de paus is de aard er van zuiver religieus. Paus Paulus legde zijn verklaringen af tydens een mis in de Sint-Pieters Basiliek. NED. HERV. KERK Beroepen te Strijen J. Wieman te ?unspeet. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Utrecht-Overvecht C. Slerlnk. laatstelijk predikant te Ede; naar Haarlem-Zuid (4e pred. pl.) G. de Vries te Capelle aan den iJssel. GEREF. GEMEENTEN EVANG. LUTHERSE KERK Aangenomen naar Lelden J. Happee te Utrecht. Het centraal bureau van de Britse conservatieve party in Lon den heeft gisterochtend vroeg be kendgemaakt dat de partij zater dag by verkiezingen in 416 gemeen teraden een netto winst van 118 ze tels heeft geboekt. De conservatie ven verklaarden, dat de conservatie ve en de door de conservatieven ge steunde kandidaten 627 zetels heb ben veroverd. Het bureau maakte bekend, dat er 685 onafhankelyken zyn gekozen, een verlies van 30, 812 socialisten, een netto verlies van 101, 136 liberalen, een netto ver blies van een, één communist, onge- vyzigd en 28 anderen, een winst ran veertien zetels. Oude Vest 13: Evangelisatl» tengem. Ecclesia. 8 uur nam. Rest. De Doelen: AandeelhJ verg. N.V. Werninke Beton y uur voorm. Schouwburg: Maatschappij <w derlandse Letterkunde. Tont! „Studio". 8.30 nam. Stac „Hoe Stadsgehoorzaal. Herdenking x cum. 8.15 uur nam. ZATERDAG Adventkerk Doopsgezinde l 1011 uur voorm.. bijbelstudie] 12 uur. ds. K. C. van Ooeunu H. Ryndijk (Meerburg): Kon. Ned. Natuurhistorische V« Meijendel. 10 uur voorm. ret en beatgroep „The Fellow»",] n O., Ton» se les". 8 uo K^en" O.2?! Den Haag (Postmuseum 82): Excursie van K. voorm. Oude Rijn 5 (Baptistengem)- voor oorspronkeiyk christendom evangelist N. v. d. Brugge. Pinkstergemeente (Dr. Van huyzenschoolSpr. de heer J, bout van Voorburg. 3 uur nam Hogewoerd 175: Wachttoren van Jehovah's getuigen. 4 en «i nam. Openbare lezing: 2.30 et uur nam. Petrakerk Surlnamestraat)8 H. W. Wlerda van Haarlem.1 nam. BIOSCOPEN Studio: „Zo doen de Zweden b nog 's een keeT". 14 Jr.. Dagelijfc 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45 9.15 uur. Lldo: „Lady L", 14 Jr., dageiift 7 en 9.15 uur. zondags 2.30, 4.45 9.15 uur. I.uxor: „Verboden sex", 18 jr. Hjks 2.30, 7 en 9.16 uur, zondil 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Le Bonheur", 18 Jr af zaterdag)dagelijks 2.30, 7 e uur, zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Rex: ,J1 mondo nudo", 18 Jr. lljka 2.30, 7 en 9.15 uur, zonda 4.45, 7 en 9.15 uur. gelijks 2.15, 4.3 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur l-s uur „De Ruif" (Janvossensteeg Tentoonstelling aquarellen en nlngen H. J. Siyper. Dag. 1 voorm.5.30 uur nam; hovend! terdag- en zondagavond van uur (t/m 10 Juni). Galerie Walenkamp (Nieuwste# Clean Art. Hans Frlsch. Werkd. voorm. 6 uur nam; zond. g (tot 25 mei). Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volken (Steenstraat 1); Dag. 10-17 u; dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de geoch der natuurwetenschappen: Daj uu zond 1-4 uur. Universiteit: Tentoonstelling ches en schilderijen Jan Be Maandag t/m vrijdag 9 uur vo 5 uur nam. (tot 9 Juni). WASSENAAR Kunstzaal Hoflaan 7): Tentoonstelling gc Gerrlt van der Ven. Werkd. voorm.5 uur nam. en dinsd» 8—10 uur (t/m 2 Juni). Avond- en nachtdienst der apo Geopend voor spoedeisende g apotheek Reyst. Steenstraat 5 20136. Apotheek R. van Breest Small te Leiderdorp en apotheek Voon zijn geopend. op dokteretelefoon 82222. MAANDAG 16 MEI DINSDAG 17 MEI Kon. Schouwburg, 20.15 uur.I dams Toneel, Amphltrion. WOENSDAG 18 MEI Kon. Schouwburg, 20.15 uur.1 groep Ensemble, De drie zustc DAGELIJKS WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 ant) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfurt München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. licht bew onbewolkt licht bew licht bew. licht bew. licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew half bew. half bew. licht bew onbewolkt licht bew hal bew zwaar bew licht bew onbewolkt onbewolk- half bew. onbewolk' half bew onbewolkt half bew. licht bew geh bew zwaar bew half bew. licht bew onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2