gm Igr. Bekkers vond rustplaats in landelijk St. Oedenrode Mr. G. F. W.van Berckel (59 jaar) overleden COUPONS gm BON TON magazijnbediende RALSTON eenduizenden namen afscheid aan groeve Droeve stoet trok mar St. Oedenrode Rolf v. d. Baumen ivas superieur Veel gedaan in liet belang van beide NOORD WIJKEN tot 50% korting IAc 16 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD fciNDAG 1 hy zielsveel hield, wachtte za terdag in al zyn pracht. De hoge Canadese populieren langs de we gen en rond de akkers stonden stil in de lentezon, die de natuur hier schoonheid geeft, zoals men die men in een paradijs zou kunnen verwachten. (Van een onzer verslaggevers) Jeer dan 30.000 mensen uit alle delen van Nederland hebben ïdag en zondag op de begraafplaats van St.-Oedenrode af- jd genomen van mgr. W. M. Bekkers, wiens stoffelijk over- Ijt hier zaterdag ter aarde was besteld. De wegen ten zuiden Den Bosch dreigden gisteren verstopt te raken door de dui- Kn auto's, waarvan de meesten eerst in de namiddag het para- dorpje op het Brabantse platteland bereikten. Mgr, Bekkers heeft, na een korte plechtigheid in de sober versierde St.- Martinuskerk, waar mgr. Bluijssen een korte predikatie hield een laat ste rustplaats gevonden in zyn .Rooi", slechts enkele honderden me ters van zyn 84-jarige moeder, die de ouderlijke boerderij aan de Grote Doelen bewoont, ook vlak bij zijn rijpaarden, die hem nu nooit meer zullen zien en tenslotte op een steenworp afstand van de bunga low, die hij heeft laten bouwen aan het Akkerpad. Een woning, die wat uiterlijk betreft tegengesteld is aun 't bisschoppelijk paleis in Den Bosch. Hij heeft er nooit mogen wonen, de bungalow zal eerst volgende maand gereed zijn De groeve ging gisteravond schuil onder een enorme schat aan bloe men en kransen die hier zaterdag en zondag zijn neergelegd. Verwacht wordt, dat de komende dagen nog velen de begraafplaats zullen be zoeken. Zilveren jubileum „Valken" aren Val- i de overleden pre- k zaterdag eveneens vele tien- a mensen, aangenomen mag enige miljoenen thuis televisiescherm de heilige mis "fathedrale basiliek vanSt. begrafenisstoet en de eid aan de groeve hebben mgr. Bekkers was niet herder van Nederlands bisdom met 1,2 miljoen m, 1100 zielszorgers en 450 5 met 10.000 priesters, broe rzusters, maar ook een gees- plé buiten eigen kring gro- 3. Zijn medewerking Brandpun t - televisieuitzen- Ihebben hem populair ge- fok onder niet-katholeieken. Duizenden langs de wegen duizenden omzoomden zater- flag de provincieale weg van psch via Schyndel naar St.- pde. Talloze malen heeft mgr. I deze weg afgelegd, op weg moeder in St. Oedenrode Pt donderdagse kaartavondje f zijn paarden in de stal van Van Genuchten. De in Schyndel en „Rooi" za- m graag en dat was weder- aak onderbrak hy zyn tocht babbeltje in het dialect streek. werd de toch slechts eeri- onderbroken. In Schyndel begrafenisstoet 2 minuten- rp bracht een laatste groet droeg een krans de bewoners. Mannen raaie kledij van de schutters- SCHAKEN imond-toernooi en M. v. d. Plas hebben na ronde van het Rynmond- gernooi de leiding genomen op resp. H. Mar- G- Haasnoot. beproefde om zijn tweede pt binnen te halen slechte stukoffer te weer- Moeilijker had Van der Plas v'a- allerlei slinkse wegen trachtte klein te De met wit spelende Haas- echter geen krimp tot hij misgreep, waarna de over- voor Van der Plas een feit tussen Demmendal en an de Berg werd afgebroken. Voor de uitvaartdienst van mgr. W. M. Bekkers, de bis schop van Den Bosch, bestond in de Kathedraal van St.-fan zeer grote belangstelling. gilde, of gewoon in hun zwarte pak, stonden ontroerd langs de kant van de weg, vrouwen knielden en kin deren. een foto van de bisschop in de hand geklemd, prevelden zachtjes een gebed. Terug in zijn dorp Het land van St.-Oederode, waar mgr. Bekkers is opgegroeid, en waar- C' Jonk vrouwe van Riemsdijk is gasteren op de Eindhovense golfclub kampioene geworden door een over winning met 4 en 3 op mevr. Eschau- zier uit Roosendaal. Uit alle windstreken kenzeilers naar de Kagcrplassen ge komen om het zilveren jubileum van de „luciferdoosjes" te vieren. Wim Ritman, de moedige promotor was er. Ferry Laagwater, Valkenkampioen 1953, Metelerkamp Cappenberg, kam pioen in '55 en uiteraard de vele, nog steeds actieve zeilers in de Valken, zoals Egon Rolf v. d. Baumen en Ed Hoppe. Tezamen met tachtig andere zeilers heeft de Valkenklasse dit weekeinde bewezen 25 jaar jong te zijn. Vooral de lange afstandswedstrijd van „De Kaag" viel in de smaak. Via geheel andere plassen en doorgangen dan men normaal zeilt, leidde het parcours de in drie groepen verdeelde zeilers. Er werd nu niet met mes op tafel" gezeild en zo had ieder kans te genieten van de prachtige omgeving. Kaagzeilers waren uiteraard in het voordeel. De ,3ounty II" van Rolf d. Baumen was dan ook niet te- houden. Mej. A. Roose bezette een tijdlang de tweede plaats achter v. d. Baumen. maar zakte later af naar de derde plaats. Hoppe werd tweede en Ferry Laagwater vierde. In de andere groepen waren het eveneens bekende namen die met de overwinningen gingen strijken. Ben Staartjes en Piet v. Buren boekten twee zeges en Arie Klein en Meihuizen incasseerden bei den een tweede plaats. De race voor oud-Valkenzeilers leverde een klin kende overwinning op voor Wim Rit- toeschouwer niet. Zo werd mej. Roo- man. Bij de prijsuitreiking stond de voorzitter van „De Kaag", de heer d. Steur even stil bij het gedenk waardige feit, dat Ritman ruim 25 jaar geleden met zo veel overtui ging de „kalkbakken" propageerde. Toen reeds, op een grauwe lente morgen kon men na de eerste verge- lijkingsraces de heer v. d. Stadt, de ontwerper en de firma Bruynzeel, die de eerste Valk en bouwde, gelukwen sen met het Valkjacht. Nu wandelt de klasse in een gestaag tempo het zeil- nummer 600 tegemoet. Dit, en het dat Ritman onder de „oudjes" nog steeds de sterkste bleek te zijn, bracht de voorzitter duidelijk naar voren. Dat er hier en daar ook door de oud-Valkenzeilers „slippertjes" wer den gemaakt, ontging de oplettende se in de mlddagwedstrijd (een nor male race waaraan iedere Valkenzei ler kon deelnemen) door Arnoldus betrapt op een steenoude fout: zij had haar grootzeilschoot vastgezet. Met behulp van een bergingsvaartuig werd haar schip weer drooggepompt- Van de overige zeilers bleef iedereen overeind. Rolf v. d. Baumen was ook weer superieur. Snijders, Jan de Wilde en Hoppe gingen achter hem over de eindlijn. In de tweede groep A-zeilers zegevierde Ben Staartjes over H. v. d. Zwaan. Du Prle, v. Bu ren en Henk Kirkenier. Uitslagen De uitslagen van de jubileumwed strijden in de Valkenklasse luiden: Valkengroep I: 1. Rolf v. d. Baumen, 2. Happe; II: 1. Staartjes, 2. Klein; III: 1. Van Buren, 2. Meihuizen; IV: 1. W. Ritman, 2. W. Metelerkamp, V: 1. P. van Buren. Valkenklasse VI: 1. E. Rolf van der Baumen. 2. J. M. Snyders. Valkenklasse VII: 1. B. Staartjes, 2. H. van der Zwaan. De uitslagen van de B-klassen luid den: BI: 1. E. de Kort, 2. J. H. Bree- develd, 3. H. Bennink; B2: 1. J. C. Vermeulen; 2. H. v. d. Varst, 3. J. Berkhout, Na Wim Ritman passeerden in de race tussen oud-Valkenzeilers Mete lerkamp Cappenberg en Th. v. Hel- vert de eindstreep. Flylng-Dutchmanklasse: 's mor gens: 1. J. Bark, 2. F. Imhoff; 's mid dags: 1. F. Imhoff, 2. B. Kraan. To taal: 1. Imhoff 2813, 2. J. Bark 2035. Sharpies, 's morgens: 1. C. van Swol, 2. W. Guldemond; 's middags 1. Van Swol, 2. Guldemond. Totaal 1. Van Swol 2771, 2. Guldemond 1692. Finnjollen: 's morgens: 1 R. Roëll, 2. E. Boon. Totaal R. Roëll Roëll, 2. J. Proper; 's middags: 1. R. 3002, 2. Boon 2525. Schakelklasse: 1. M. van Sabben, 2. J. Kieft; 's middags: 1. J. Kieft, 2. R. Kruit; totaal: J. Kieft 3435, 2. De Larie 3185. Sternklasse: 's morgens: 1. J. Met- zelaar, 2. Chr. Gude: 's middags: 1. Metzelaar, 2. J. Franken; totaal: 1. Metzelaar 4034, 2. Th. v. Essen 2390. Vauriënklasse: 's morgens: 1. P. van Toen, 2. W. de Voogd; 's middags 1. Van Toen, 2. J. Steenbergen, to taal: 1. Van Toen 3540, 2. De Voogd 2336. 16 M2 klasse: 's morgens: 1. Konst, 2. J. Bisschop, 's middags: 1. P. Kerkhove, 2. Konst; totaal: 1. Konst 3230, 2. Kerkhove 1828. Sabotage in Israël Twee Israëlische boeren zijn maan dagochtend op een weg bij Almagor, een dorp bij de Syrische grens, met hun jeep op e^n landmijn gereden en door de ontploffing gedood. Een I woordvoerder van het Israëlische le ger zei. dat de mijn daar wel door Syrische saboteurs moet zijn gelegd omdat de boeren dagelijks gebruik I maken van deze weg. Bij de Israë- lisch-Syrische gemengde wapenstil standscommissie is een klacht inge diend. Advertentie BEZ0RG1NGS-CONTROLEUR voor de stadsbezorging gevraagd. Werkzaamheden: toezicht bij uitgifte aan de bezorgers, regeling en hulp bij bezorging, klachtenbehandeling en wijkencontrole. Werktijden dagelijks van 3.15 tot 6 uur of later, indien dit nodig is. Zaterdagen 11.45 tot 2.15 of later indien noodzakelijk. een van onze redacteuren op 15 okto- I ber 1946 met hem had. .De faam, i die Noordwijk zich verwierf als bloe- I menbadplaats ten gevolge van de propaganda, gevoerd onder leiding van burgemeester Van der Mortel, i acht ik een grote winst". In zijn Noordwijkse periode heeft mr. Van Berckel heel veel in het belang van beide Noordwijken ge daan, in het bijzonder wat het con tact en de samenwerking tussen bei de delen van de gemeente betreft. Veel gedaan Vrijheidsklasse: 1. J. Aarts, 2. A. Spaargaren, 's middags: 1. Aarts, 2. G. Slijper: totaal: 1. Aarts 3948, 2. Slijper 3522. Flying Juniorenklasse: 1. P. Tim mer. 2. Kramer, 's middags: 1. P. Kramer, 2. B. Oosterbaan: totaal: 1. Kramer 3808. 2. Timmer 2206. Soloklasse: 1. I. Damste. 2. P. Kaan 2522. Burgemeester deed voor woningbouw bijzonder veel In de ouderdom van 59 jaar is gisteravond om tien uur in het Academisch Ziekenhuis in Lei den na een langdurig ziekbed en na vorige week voorzien te zijn van de sacramenten der sterven den overleden mr. G. F. W. van Berckel. burgemeester van Noordwijk. Het bericht van het ontslapen van de eerste burger is vanmorgen door de Noordwijkse gemeenschap met grote verslagenheid ontvangen. Men wist, dat mr. Van Berckel ernstig ziek was, doch dat zo spoedig een einde zou komen aan dit werkzame leven had men niet verwacht. Berckel f Op 1 juni 1938 aanvaardde mr, Van Berckel het burgemeestersambt tai Voorhout, waar de bevolking byzon- der van zijn werkkracht en zijn me deleven in het gemeentelijke en par ticuliere wel en wee heeft geprofi teerd. Door een bijzondere samenloop van omstandigheden was het burgemees ter Van Berckel gegeven gedurende de gehele bezetting zyn werk als hoofd van de gemeente Voorhout te blijven vervullen. Hij heeft in die donkere periode voor ons land heel veel in het belang van de gemeen schap kunnen en mogen doen. Na dfe bevrijding op 5 mei 1945 nam mr. Van Berckel tevens het waarnemend-burgemeesterschap van Warmond op zich. Hij was als zo danig werkzaam tot. maart 1946 toen burgemeester Von Fisenne werd be noemd tot eerste burger van deze gemeente. De badplaats is in die periode tot grote bloei gekomen en geniet inter nationale vermaardheid. In het bij zonder de woningbouw had zjjn aan dacht en daarnaast heeft hij gey- verd voor het slopen van krotten en het vestigen van de Estec, het ruim tevaartlaboratorium, binnen het grondgebied van zyn gemeente,. Een van de hoogtepunten uit zijn Noordwijkse loopbaan was ongetwij feld de opening van het zo markant aan de boulevard gelegen Vuurtoren plein met winkelcentrum, flats en hotels. Ook de bouw van het nieuwe raad- j huis had zijn volle aandacht. Tijdens zijn ziekte nam de raad, na vele ver gaderingen, het besluit dit huls van de gemeente te bouwen op een fraai gelegen duinterrein tussen beide Noordwijken. Dat stemde hem op zijn ziekbed tot grote vreugde. Mr. Van Berckel, die gehuwd was met Jonkvrouwe Von Bönninghausen had twee kinderen en was lid van' de K.V.P. Hij had zitting ln de be sturen van talrijke verenigingen en commissies. Bloemeinlorp Mr. G. F. W. van Berckel werd 6 december 1906 in Den Haag gebo ren. Hij bezocht het R.K. Gymna sium in Katwijk aan den Rijn en studeerde daarna aan de Leidse uni versiteit rechten, waar hij in 1933 met gunstig gevolg het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid af legde. Mr. van Berckel wijdde ver volgens zijn aandacht aan werkzaam heden ter gemeentesecretarie in Rijs- Kaan; 's middags: 1. I. Damste, 2. I wyk (ZH.) en aan zijn bestuurslid- i leiding toevertrouwd te hebben ge- Kaan; totaal: 1. I. Damste 2813, 2. maatschap van de R.K. Reclasse- kregen van Hollands schoonste bad- ringsvereniging in Den Haag. 1 plaats", zei hij in een gesprek, dat Na deze achtjarige periode in Voor hout volgde met ingang van 1 no vember 1946 de benoeming van mr. G. W. F. van Berckel tot burge meester van het bloemendorp Noord- wijk. Een benoeming waarover hij zeer verheugd was. Het is voor mij een grote eer de In de produktfe-afdeling van 3M moeten de meest uiteenlopende werkzaamheden verricht worden, zoals vanzelfsprekend in een be drijf, dat meer dan 35.000 prod uk ten voert. Het werk breidt zich van dag tot dag uit, zodat wij thans weder om plaats hebben voor een Ui CDIÏ1PANY Onze gedachten gaan uit naar een jongeman van minimaal 18 Jaar, die bereid en ln staat is om belde handen flink uit de mouwen te steken. Wij bieden een goed loon en prettig werk in een modern bedrijf. Uw sollicitaties, ook telefonisch (toestel 15 worden gaarne op onderstaand adres ingewacht. GEVRAAGD nette bediende voor besteldienst en een leerling-verkoopster. J. BA VELAAR. Levensmiddelenbedry f Hooigracht 88 - Telef. 25462 ■UCQOlPAhY miNNESOTA [NEDERLAND] N.V. ROOSF.VELTSTRAAT 55 - LEIDEN - POSTBUS 193 de lichtst strijkende deklaag ter wereld! Voor iedereen met gemak te verwerken. Ajax klopt Breda Ajax I heeft een ruime overwin ning op Breda behaald. In een prachtige omgeving mocht Ajax eerst gaan fielden. H. de Jongh cleande al snel Stanley Norman, ter wijl het tweede wicket door V. Fe bruary werd genomen door een pri ma vang van Norbert de Bree. J. Schöttelndreier deed een uitstekende vang op het bowlen van D. Elde- ring. die met de beste cyfers uit de bus kwam. (3 voor 19) H. de Jongh 2 voor 19, N. de Bree 2 voor 24, even als V. February. R. Baak 1 voor 15. Breda totaal 122. Ajax 123 voor 6. De Ajax-innings begon veelbelo vend. Het openingspaar H. de Jongh en P. van Amerom hield goed stand op een zeer onbetrouwbare pitch, die dan weer laag bleef, dan weer de ballen om de oren deed suizen. Via 18 voor l werd het 40 voor 2 <P. van Amerom 19). Daarna viel eerst op 69 het derde wicket, toen J. J. de Jongh werd gecleaned met een per- soonlyke score van 25. Tonny Kante- been kwam tot 19 en N. de Bree tot 15. Op 99 waren er 6 wickets neer. maar F. Olthuis en D. Eldering hiel den het hoofd koel en eerstgenoemde met 15 not out en laatstgenoemde met 9 (waaronder een zes als win ninghit) brachten Ajax met de score op 123, een 4-wickets zege. Een mooi resultaat, dat goede verwachtingen opent. A.s. donderdag uit tegen Vic toria in Rotterdam. Federation Cup voor VS-dames Amerika, dat dri« jaar geleden het eerste toernooi om de Federa tion Cup won en daarna tweemaal in de finale door Australië werd ver slagen heeft in Turijn by afwezig- I heid van Margaret Smith en Lesley Turner de trofee voor de tweede maal gewonnen. De Amerikaanse meisjes kwamen I in de finale te staan tegenover West- Duitsland, dat Australië met 21 had verslagen en wonnen deze wed strijd met 30. Julie Heldman ver sloeg met 6—4, 5—7. &—1 Helga Nies- sen. Billie Jean King Moffitt won met 6—3. 3—6, 6—1 van Edda Bu- ding en in het dubbelspel zegevier den Billie Jean en Carol Graebner met 64. 62 over Edda Buding en 'Helga Schultze. Tevoren had West- Duitsland met 2l van Australië gewonnen. Amerika had in de halve finales met 21 gewonnen van Groot Britannië. Ann Jones won daarby met 6—1, 6-4 van Billie Jean King. In de hoofdparty van de natio nale amateur-bokswedstryden die za terdag in Honselersdijk werden ge houden versloeg de Groningse ex- kampioen van Nederland in het wel- tergewicht. Jack Roossien, zyn Bra bantse tegenstander van Kuyk (Don gen) duideiyk op punten.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17