Plechtig afscheid mgr. W. M. van Bekkers SCHELDEN Uitvaartdienst in de basiliek van de St. Jan in Den Bosch Moge openheid worden nagevolgd BEZOEK Madrileense pers tegen opruiing Weer studentenblad in beslag genomen MET EEN ENKEL WOORD Lekasin VUFTt JAAR M GARAGEBEM ENZAB W.\ Garage v. d. c4 cjencli HAAG! A G E Ni PAGINA 2 LEID8CH DAGBLAD ZATERDAG 14 Hitler is dood, lichamelijk althans, maar zijn geest werkt verder. En. merkwaardig genoeg, vaak onder hen, die zich als de felste tegenstanders van nazisme en fascis me menen te mogen beschouwen. Overal ter wereld zijn krachten werkzaam, die het onverdraaglijk vinden, dat anderen er afwijkende meningen op nahouden. En wee de gene, die het waagt een andere po litiek te volgen dan de gelijkvor migheidsmaniakken voorschrijven. Dat streven naar confectie, naar ge lijkschakeling, naar een politieke één-pansmaaltijd blijkt ook uit de grote bitterheid, waarmee Rood-Chi na zijn aanvallen op de Sowjet-Unie voortzet. Zo verklaarde de algemene secretaris van de Chinese communis tische partij, Teng Hsiao-ping, dezer dagen in een toespraak in Sjanghai, dat de strijd met het Russische „re visionisme" tot het einde zal worden uitgevochten. En onder „revisionis me" dient dan te worden verstaan, dat Moskou zich de vrijheid veroor looft ten aanzien van allerlei poli tieke en economische problemen an ders te denken dan Peking wenst en met name de voorkeur geeft aan ge leidelijke ontwikkeling boven een gewelddadige botsing. Onder com munisten is „revisionisme" een heel lelijk woord, dat de Sowjetrussische leiders vroeger plachten te gebrui ken voor het Joegoslavische staats hoofd Tito, toen die niet precies in de pas wilde lopen. Nu krijgen de Kremlin-chefs „koek van eigen deeg" en wordt hun de beledigende term naar het eigen hoofd gewor pen, echter niet door Tito, maar door Peking. Om de term „revisio nisme" nog wat te verduidelijken sprak Teng verder over „afvalligen, saboteurs en medeplichtigen van het Amerikaanse imperialisme, nog veel slapper dan Chroesjtsjow". En ver der was hij van mening, dat de Rus sische leiders zijn „gedegenereerd tot onverzoenlijke vijanden van het marxisme-leninisme, tot onverbeter lijke afvalligen van de internationa le communistische beweging er» tot saboteurs van de revolutionaire be weging van alle volkeren". Nieuw is dit historisch gebral uit Peking niet voor Russische oren. In het party blad Renmin Ribao van 11 novem ber van net vorig jaar werden de Russen uitgemaakt voor „schaamte loze lakeien van het Amerikaanse Imperialisme", die door het najagen van een hogere levensstandaard bezig waren in een „weerzinwekken de ontaarding" te verzinken. En zo zou er nog veel meer te noemen zijn. Maar in het Kremlin weet men wel, dat dergelijke krachttermen bij voorkeur worden gebruikt om de aandacht van eigen moeilykheden af te leiden De Chinezen hebben in de laat ste tijd zware tegenslagen moeten incasseren in hun po gingen tot opmars in Afrika en Azië. In Afrikaanse landen hebben mili tairen hun de voet dwarsgezet en hetzelfde geldt ook voor het nabijge legen Indonesië, terwij 1 in Zuid- Vietnam de gemeenschappelijke strijd tegen de communistische in filtratie een ernstig fiasco genoemd mag worden. Zelfs is het twijfelach tig of zy in de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi wel zo vast in het zadel zitten als doorgaans wordt ver ondersteld. Er zijn daar onder de communisten twee „vleugels", een Russisch- en een Chinees-gezinde. Uit sommige uitlatingen zou men kunnen opmaken, dat China er niet gerust op is, dat laatstgenoemde de touwtjes krachtig genoeg in handen heeft en dat er gevaar bestaat, dat Moskou een wig weet te drijven in het bondgenootschap tussen Peking en Hanoi. Tegelijkertijd zijn er ook in China zelf spanningen, die niet onderschat mogen worden. In de partijpers zijn in de laatste tijd her haaldelijk aanvallen gepubliceerd op kunstenaars en geleerden en op in tellectuelen in het algemeen. Boven dien vond premier Tsjoe En-lai het noodzakelijk in eigen persoon vast te stellen, dat er nog een lange strijd wacht tussen de aanhangers van de theorieën van Mao Tse-toeng ener zijds en de bourgeoisie en de revi sionisten anderzijds. Het klonk nog al vreemd deze leider te horen uit varen tegen een stroming, waarvan men in het buitenland veelal denkt, dat die definitief tot het verleden behoort. Maar ook in een belang rijk blad als het legerorgaan „Tsji Fang Joen Pao" werd er kortgeleden over geklaagd, dat er zich party - vljandige en anti-communistische elementen in de strijdkrachten be vinden. En dit was niet zomaar een Jcreet", maar een ernstige waar schuwing. waarbij gezegd werd, dat het gaat om een strijd op leven en dood, die tientallen jaren kan du ren en misschien wel eeuwen Hieruit blijkt weer eens, dat de „klassenstrijd" in Rood-China voort duurt. Nog steeds is Mao Tse-toeng het symbool der revolutionaire een heid. In Westelijke berichten is ge suggereerd, dat hij misschien reeds overleden was en in elk geval aan het eind van zijn krachten is. Typerend achtte men het, dat hij niet aanwe zig was geweest bij de ontvangst van de Albanese delegatie onder leiding van premier Sjehoe. Doch even la ter werd van Chinese zijde een foto vrijgegeven, waarop Mao en Sjehoe in opgewekte stemming naast elkan der stonden afgebeeld. Nu zegt een foto niet zo heel veel: die kan ver valst zijn. Maar ook als dit niet het geval is en Mao nog steeds de teu gels in handen heeft, is het wel op merkelijk, dat er onder de huidige leiding vele tekenen van onrust zijn. China kan. behalve door bom explosies, nog voor verrassingen zor gen Nederland heeft vandaag af scheid genomen van mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch. Onder overweldigende belangstelling concelebreerde kardinaal Alfrink samen met de naaste medewerkers van de overleden bisschop in de Basi liek van St.-Jan in Den Bosch een uitvaartdienst, die voor deze gelegenheid was samenge steld en vaak op treffende wijze was aangepast aan de persoon van de overledene. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de gehele dienst in het Neder lands zou zijn, maar Rome weigerde toestemming voor de gevraagde Ne derlandse versie van het canonge deelte der Eucharistieviering, dat dus in het Latijn werd gebeden. De scho- la van de St.-Jan zong onder leiding van de rector-cantus M. Pirenne de intochtszang, toen het stoffelijk over schot de kathedraal werd binnenge dragen. De kist- werd voorafgegaan door de kanunniken van het kathe drale kapittel, de bisschoppen en de hoofdcelebrant, kardinaal Alfrink. Achter de baar liepen naar oud recht leden van Brabants schuttersgilden. Kardinaal Alfrink sprak een kort openingswoord, waarin hij allen be groette en de dienst inleidde, die kar dinaal Alfrink concelebreerde samen met mgr. J. Bluyssen, hulpbisschop en kapittel-vicaris van Den Bosch. Met de vicarissen-generaal M. Oomens en L. Rooyackers, met mgr. J. van Susante, plebaan van St.-Jan en vervolgens met deken J. Brouwers van Den Bosch, oud-secretaris van de overledene, en kapelaan J. Sche pers uit Budel. Diaken was deken L. van Oort van Tilburg, subdiaken deken W. Kaal van Eindhoven. Intussen is het niet alleen Peking, dat in zorgen zit. Hetzelfde geldt tot op zekere hoogte voor Mos kou. Partyleider Brezjnew heeft het nodig gevonden een driedaags bezoek aan Roemenië te brengen. Het is nogal geheimzinnig verlopen, maar men mag wel als zeker aannemen, dat Brezjnews haastige visite een gevolg is van een rede van niet minder dan vier uur, waarin de eer ste secretaris van de Roemeense communistische partij, Ceaucuscu, ronduit aan Moskou het recht be twistte de leidende positie in de communistische wereld in te nemen. Helemaal onverwacht kwam die uit spraak niet. De Roemenen hebben al eerder laten blyken, dat zy, voor zover mogelyk, een „onafhankelijke" positie wensen in te nemen en dat zij, vooral in het geschil tussen het Kremlin en Peking, niet klakkeloos de door de Russen gewezen weg wil len volgen. In Ceaucescu's rede van zaterdag jl. werd herinnerd aan de slechte ervaringen, die Roemenië destijds heeft opgedaan met de door Moskou overheerste Komintern. De Roemeense communisten stonden destijds gereed voor de stryd tegen oe Duitse agressie, maar de Komin tern berispte hen voor hun activi teit, waardoor Roemenië in het na zi-kamp belandde. Het gevolg was, dat het noord-Transsylvanië aan Hongarije moest afstaan. In dit ver band viel het op, dat Ceaucescu geen melding maakte van noordelijk Boe- kowina en Bessarabië, die door de Russen werden bezet en nu deel uit maken van de Moldavische Sowjet- republiek. Het zwaartepunt van Ceau cescu's rede scheen dus niet te lig gen in de bezwaren tegen gebieds- afstand, (al werden die dan toch wel genoemd), maar veel meer in de on derlinge verhouding tussen de sta ten in Oost-Europa. „De enige grondslag voor de vestiging van on derlinge betrekkingen wordt ge vormd door eerbied voor de natio nale souvereiniteit en onafhanke lijkheid. gelijke rechten, niet-in- menging in binnenlandse aangele genheden en wederzijdse vooruit gang". Het is nauwelijks aan twij fel onderhevig, dat deze woorden voor het Kremlin bedoeld waren. En aangezien, vermoedelijk volgende week woensdag, een Chinese dele gatie onder leiding van premier Tsjoe En-lai in de Roemeense hoofdstad zal aankomen, is de spoed, waarmee Brezjnew het vlieg tuig naar Boekarest nam, wel be grijpelijk. Wat het resultaat van zyn overleg met Ceaucescu is ge weest, is volslagen in het duister ge bleven. Maar ook Roemenië Is dus staat, waar de tegenstrijdige op vattingen van Russen en Chinesen nog niet uitgekristalliseerd zijn. Tsjoe's bezoek is in dit perspectief van meer dan gewone betekenis. De kathedraal was overvol met ge nodigden en belangstellenden. Onder hen bevonden zich de 84-jarige moe der van de bisschop, tientallen fami lieleden, de Nederlandse- en buiten landse bisschoppen, missiebisschop pen en abten, minister-president Cals en de ministers Samkalden (Justitie) Bogaers (Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening) en Veldkamp (So ciale Zaken en Volksgezondheid), le den van het parlement, talrijke bur gemeesters, delegaties van politieke partijen en organisaties en vele an deren. Dood en leven Na de evangelielezing Johannes 11 hield mgr. Bluyssen een bewogen ho milie, waarin hjj sprak over dood en leven als twee keerzijden en een wer kelijkheid. „Misschien is dat het grote geheim van zyn wonderlijke persoonlijkheid: dat hij van de ene kant de diepste vragen van velen wist te verwoorden, zonder zoals hij zei er een pasklaar antwoord voor te hebben, terwijl hy van de andere kant op de beslissende mo menten wel degelijk een antwoord bleek te hebben. Dat antwoord was vooral zijn zicht baar geloof in de zin van het leven, zijn hecht geloof, dat Christus de zin van ons leven in zich verbergt, dat wij echter de opgave bezitten deze verborgen zin gaandeweg meer en meer te ontdekken". De voorbeden, die na de predikatie volgden, waren geheel geschreven op de persoon van de overleden bisschop. Zij spraken dank uit voor het leven van de bisschop en voor de wijze, waarop hij zijn leven en ambt heeft I volbracht. Zij vormden een bede, dat zijn openheid moge worden nage volgd, zijn hartelijkheid behouden Ook de absoute na de communie was geheel ingesteld op de persoon van de bisschop. Eerbied Kardinaal Alfrink zei onder meer: „Broeders en zusters om de laatste eer te brengen aan mgr Bekkers en om recht te doen aan zijn leven en sterven staan wij hier rondom het dode lichaam, dat ons na zijn on verwachte ziekte van hem is over gebleven Meer dan zijn lichaam is ons de naam van deze mens geble ven: Wilhelmus Marinus Bekkers, die naam spreken wij hier uit met eer bied en genegenheid". De absoute werd gevolgd door een persoonlijk gebed van ds N. van den Akker, provinciaal praeses van de Nederlands Hei-vormde Kerk in Bra bant en Limburg en een goede vriend van de overledene. Het koor zong samen met alle aanwezigen tenslotte het lied „Wij waren samen onder weg", waarin bezongen werd hoe de overledene steeds de liefde heeft ge preekt en voorgeleefd. De dienst besloot met dit gebed: „Laat ons nu gaan in vrede om hem, die wij in dit uur voor het laatst in ons midden mochten hebben, weg te dragen naar zyn graf. Wij geven hem uit handen, wij leggen hem neer in de aarde, in de handen van de Levende God, in de naam van de Vader, de Zoon en de Heilige Geest. Mogen onze gebeden hem vergezel len". De lange begrafenisstoet, vooraf gegaan door motorpolitie, begraf zich daarna op weg door het Brabantse land, waar de route voor deze begra fenis was gesloten voor ander ver keer. Het tempo was zeer laag om de tienduizenden nog gelegenheid te ge ven voor een laatste groet onderweg. In Den Bosch luidden alle klokken toen de stoet vertrok. Daarin reden mee kardinaal Alfrink en de vele bis schoppen, de naaste medewerkers van de bisschop en talryke familiele den, onder wie de moeder van de overledene, de commissaris van de Koningin in Branbant en de burge meester van Den Bosch, alsmede de geneesheren, die de bisschop tijdens zijn leven en zijn laatste ziekte heb ben behandeld en zijn verpleegster, zuster Aloysia. Onderweg van de Bossche kathedraal naar de begraafplaats in St. Oeden- rode hield de stoet twee minuten stil voor een laatste groet bjj de oude to ren van St. Michielsgestel en de markt van Schjjndel. De stoet trok om St. Oedenrode heen en na een korte plechtigheid in de Parochiekerk van St. Martinus zou het stoffelyk overschot naar het kleine kerkhof achter de kerk wor den gedragen. Daar zou mgr. Bluys sen de begrafenisplechtigheid leiden waarna de overledene te rusten zou worden gelegd voor de St. Oda-kapel op het dorpskerkhof. Tweebekende Madrileense kran ten, ABC en Da hebben zich heftig gekeerd tegen de priesters, die woensdag in Barcelona slaags raak ten met de politie. „Met de grootste nadruk en ernst moeten we onze afkeuring uitspreken over het feit dat priesters op grote schaal oprui end optreden." aldus de monarchis tische ABC. Geheel afgezien van de reden voor hun gedrag zag het blad hun optreden met ver bazing, droefheid, verbijstering en ontzetting aan- „Christenen moeten wel al tyd uiting geven aan hun ver langen naar rechtvaardigheid en waarheid, maar ze moeten dit op Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Heemstede (vak. A. Os kamp) (boez.) R. Hengstmaiigers te Zoeterwoude; te Nieuw-Wee-rdlnge J. L. Couvèe te Suameer; te Woudenberg (2e pred. pl.) (toez.) C. Treure te Has selt. Pk) a. van Brrimmelen te Glessendaan-Ne- derhardlnxveld; voor Steenwyk (vak. J. de Olde) J. Noordmans te TJams- weer; voor Putten J. den Besten te Hulzen (NU.) GEREF. KERKEN Beroepen te Lelden (vak. J. Maas kant) als ziekenhuispredikant J. E. Brederveld te Helmond; te Berk-urn J. Rads-taak, kand. te Epe. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt Beroepen door de kerk van Bedum en de met haar samenwerkende kerken voor de zendingsarbeid op West-Irian en door de kerk van Drachten voor de zendingsarbeid op West-Borneo K. Ver- llnd, kaild. te Spakenburg; te Ommen en te Ferwerd-Hallum J. T. Oldenhuls, kand. te Drachten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Vllsslngen A. Hofman Zeist. Bedankt voor Amsterdam-Noord en voor Hl. Ambacht L. Hulsman te Vlaardlngen. Wachtlijst telefoon werd weer groter Eind maart stonden 166.829 perso nen op de wachtlijst voor telefoon aansluiting tegen 153.424 per eind 1965, zo deelt de PTT mee. Het aantal aansluitingen bedroeg per dezelfde datum 1.527.445 (1.504.434). christelijke wfjze doen zonder zich te bedienen van opruiing". Het blad „IJa" kan wel billijken, dat de priesters zich betrokken voe len bij de onrechtvaardigheid in de maatschappij, maar vond het on aanvaardbaar dat zij zich bemoei en met tijdelijke misstanden. Beledigend voor Kroonprinses De Utrechtse recherche heeft gis- ren de hele oplage van het Utrechtse studentenblad „Trophoni- os" In beslag genomen. Dit gebeur de op last van mr. H. W. Overbeek, de officier van justitie. De inbeslag neming geschiedde in het stati onspostkantoor, waar „Trophonios" gereed lag voor verzending. Het blad Is in beslag genomen, in verband met afbeeldingen en een daarbij be horende tekst .waarvan de officier van justie vindt, dat zfj beledigend rijn voor Prinses Beatrix en Prins Claus. Foto Een van de afbeeldingen is de foto, die al ln (het in beslag genomen blad) „Bikkelacht" en in het Duitse tijdschrift „Der Stern" heeft ge staan. Maar er zijn nog andere af beeldingen, die mr. Overbeek bele digend acht voor de Prinses en de Prins. Hij heeft opdracht gegeven tegen degenen, die verantwoordelijk zijn voor deze publikatie proces-ver baal op te maken. Het inbeslaggenomen blad (opla ge: tienduizend exemplaren) is ge drukt bij drukkerij Van der Horst in Utrecht. De drukkerij die „Tro- phonius" altijd verzorgt, de firma De Boer en Smid, had dit nummer ge weigerd, niet op juridische. maar zoals de directie mededeelde op morele gronden. De verandering van drukker had tot gevolg dat het postabonnement deze keer niet gold Vandaar, dat de hele oplage bij de P.T.T. werd aangeboden. Kort na dat gistermiddag op het postkantoor 700 gulden porti was betaald, nam de recherche de oplage in beslag. „Onnozel" In het gewraakte nummer is een cliché afgedrukt van de pagina van het Duitse blad „Der Stern", waar op indertijd onder meer de foto prijkte, die later ook in „Bikkelacht" is afgedrukt. ,3ikkelacht" is, zoals gemeld, in beslag genomen omdat de Justitie de foto beledigend achtte voor Prinses Beatrix. .Der Stern" werd niet uit de ver koop genomen. In een artikeltje naast de „Stern"-pagina zegt de re dactie van Trophonius dat zij haar lezers wil laten zien „om welk on nozel prentje" de justitie inder- BINNENLAND Twee doden Een verkeersonge luk onder de gemeente Barendrecht heeft gisteren het leven geëist van twee mannen uit Oost-Flakkeede 44-jarige L. Gebraad uit Oude-Ton- ge en de 49-jarige A. van Drafik uit Achterhuizen. Hun auto werd aan getroffen in een sloot langs de Ach terzeedijk in Barendrecht. De slacht offers waren in de wagen. Hoe de auto in de sloot is gekomen is een raadsel. De mogelijkheid van een bot sing wordt niet uitgesloten geacht. Hoogheemraad Delfland Op zyn verzoek is aan mr. P. J. M. Aalber- se, eervol ontslag verleend uit zijn functie van hoogheemraad van het hoogheemraadschap Delfland. De heer Aalberse, die in 1960 tot hoog heemraad werd benoemd en in 1964 als zodanig werd herbenoemd, heeft medegedeeld de functie van hoog heemraad niet langer op verant woorde wyze te kunnen uitoefenen naast de vele werkzaamheden ver bonden aan het lidmaatschap van de Tweede Kamer en het voorzitter schap van de K.V P. Postzegelshow De nationale postzegeltentoonstelling Hufilex, die gisteren door de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, E. graaf van Lijnden van Sandenaurg werd geopend, verheugt zich in een grote belangstelling. Gis teren werd reeds het eerste duizend tal bezoekers volgemaakt. Onder hen bevonden zich buitenlanders van vele nationaliteiten, waarbij Belgen, Brit ten, Oostenrijkers, Duitsers en zelfs Tsjechoslowaken. De tentoonstelling, aie vlak bij het Centraal Station in de Julianahal aan de Graad van troffen, verklaarde niet van de In braken te weten. „Die ringen waren niet van mij, maar van mijn oom", zo zei hij. Van de oom, die inmid dels is overleden, zou ook het In brekersgereedschap zijn geweest, dat by hem thuis werd aangetroffen. H. de Bordes overleden Gister nacht is op 93-Jarige leeftijd overle den de heer H. de Bordes, oud-bur gemeester van Bussum. De heer De Bordes was een der oprichters van de A-N.W.B. en had enige tijd zitting in het hoofdbestuur van deze orga nisatie. Later werd hij benoemd tot erelid. Ook speelde hij een belang rijke rol by de oprichting van een aantal woningbouwverenigingen, terwyl hy zeer actief was op het terrein van de natuurbescherming. BUITENLAND Malik in Afrika De Russische onderminister van Buitenlandse Za ken Malik is gisteren uit Addis Abe ba naar Mogadishoe gevlogen, de hoofdstad van Somaliland. Malik heeft vier dagen in de Ethiopische hoofdstad doorgebracht en een on derhoud gehad met Keizer Haile Se lassie, die zyn bezorgdheid heeft uit gesproken over de militaire hulp aan zyn buurland Somaliland. Na zyn bezoek aan Mogadishoe zal Malik zich in Cairo by premier Kosigin voegen. Vonnissen vernietigd Het mili taire bewind in Ghana heeft gisteren de vonnissen vernietigd tegen vyf hooggeplaatste personen (onder wie de oud-minister van Buitenlandse Zaken) die destyds schuldig waren bevonden aan een komplot tot om verwerping van de regerlng-Nkroe- mah en tot twintig Jaar waren ver- Roggenweg wordt gehouden, is van- oordeeld. Ook werd by decreet d© de snelle en zekere pijnverdrijver morgen nog te bezichtigen Goud gestolen De officier van justitie by de rechtbank in Den Haag heeft twee jaar gevangenisstraf ge- eist tegen een 33-jarige Haagse koop man, die ervan wordt verdacht by drie grote inbraken by Juweliers in Den Haag enkele honderden gouden ringen te hebben gestolen en by een inbraak by V. en D. voor f 17.000 aan horloges te hebben ontvreemd. Ver dachte, in wiens kamer 375 gouden ringen onder de vloer waren aange- speciale afdeling van het hoogge rechtshof, die de vonnissen velde, ontbonden. Moskou beschuldigt Londen - Sow- j et-Rusland heeft Engeland er gis teren van beschuldigd, dat het de militarisering van West-Duitsland helpt bevorderen door ook dit jaar weer faciliteiten te verlenen voor de opleiding van Westduitse troepen in Engeland. De beschuldiging is ver vat ln een nota, in Moskou aan de Britse ambassadeur overhandigd. Hongeroproer Verscheidene hon derden werklozen, gedreven door de honger, hebben gisteren de opslag plaatsen van een gemeentelyke coöperatie in Patos, in het noord westen van Brazilië, gepunderd. De politie zag geen kans de plundering te beletten. Ondergrondse kernproef De Ver enigde Staten hebben gisteren op nieuw een kernlading ondergronds tot ontploffing gebracht. Dit gebeur de op het proefterrein in Nevada. Het was de vijfde ondergrondse kernproef in de Verenigde Staten in twee weken. Zy stemde in explosie ve kracht overeen met die van twin tigduizend tot tweehonderdduizend ton tnt. Bonn en de Arabieren West- Duitsland wil herstel van de verbro ken banden met de Arabische landen en wel zo spoedig mogelyk. In een verklaring over het nieuwe hulpver drag, dat tussen Bonn en Israël is gesloten, zei regeringswoordvoerder Von Hase dat de beloofde hulp van 160 miljoen mark aan Israël in geen enkel opzicht tegen de Arabische we reld gericht is. De hulp aan Israël maakt deel uit van onze politiek van economische samenwerking, in het kader waarvan de Westduitse rege ring in 1965 ontwikkelingshulp aan 75 landen verleende. Zuid-Afrika heeft in Frankryk 16 „super-Frelon" - hef schroef vliegtui gen in Amfibische uitvoering besteld voor een totaal bedrag van naar schatting 100 miljoen gulden. Voorts voert Zuid-Afrika besprekingen over de aankoop van transportvliegtuigen van het type „Nord Transall", ont worpen voor het starten en landen op kleine vliegvelden. Het toestel kan zowel voor tactische als voor stra tegische doeleinden worden gebruikt. Studentenpretest in Chicago Enige honderden studenten hebben sinds twee dagen het administratie gebouw van de universiteit van Chi cago bezet. Zy protesteren op deze wyze tegen de voorgestelde bestuurs maatregel om de examenresultaten mee te laten tellen by de beslissing, of een student uitstel van zyn mi litaire dienstplicht krijgt. De stu denten achten dit een discrimineren de en ondemocratische gang van za ken. tyd is opgetreden. De hoofdredac teur van „Trophonius", de student Wouter J. Koning (23) heeft een briefje ontvangen met de medede ling dat hy vanmiddag op het Utrechtse hoofdbureau van politie wordt verwacht. Wouter Koning was ook hoofdredacteur van „Student", dat om dezelfde reden destyds in Den,. Haag in belag werd genomen. De commissie is van mening dat de proef waarschijnlijk een experi menteel karakter heeft gehad om het resultaat van de vroegere lage splij ting te verhogen of om te komen tot een thermonucleaire (waterstof) ca paciteit. Bij de proef werd gebruikt gemaakt van verrijkt uranium, hetzelfde ma teriaal als dat van de vorige Chinese proeven. Er werd geen plutonium ge bruikt. Wel is gebruik gemaakt van lithium-6, al is nog niet duidelyk waarom. Het zal nog wel enige tyd duren voor meer definitieve inlich tingen beschikbaar zijn, aldus de Amerikaanse mededeling. LEVERINGSPROGRAMMA BMW 1600 mi k BMW 1600 BMW 1800 BMW 1800 A BMW 1800 Tl BMW! WAT EEN W WAT EEN WEGLK VRAAGT UW DEALER OM EENI Dealer voor Leiden en oi Dir. R. GORRIS. Vert. J. HOGE RIJNDIJK 278-28( TELEFOON 40697— BM.W.-dealer voor Ka ZATERDAG Lelden Z.W. Inzegening St. Anto- nluskerk 5 uur nam. Aula Du Rleuschool: Volle Evange liezending. Spr. dhr. J. Zijlstra 10 u. voorin. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 nam. Oude Rijn 5 (Baptisten gemeente): Gemeente voor oorspronkelijk chris- Plnkstergemeente (Dr. Van Voort- huyzenschoolSpr. dhr. F. A. L. Poe- teray, 3 uur nam. Schouwburg: R_K. Toneelgroep „De Gastspelers" met .Alles volgeboekt" 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur voornv MAANDAG Rijnsburg (Toren Ned. Herv. Kerk): Excursie K. en O. oJ.v. S. Leenheer. 7.15 uur nam. 8 uur nam. Aula Du RleuschoolVolle Evange liezending. Spr. dhr P. van der Beem 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel- ling Nieuw Rotterdams Toneel,, Een Jaar voor iedere roos" en „Ach arme Fred". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 78 uur nam. WOENSDAG BevrijdingspleinSpringdemonstra- tles „Jahn" 78 uur nam. De Lakenhal: Opening ten/toonstel ling Maatschappy der Nederlandse Let terkunde 3 uur nam. T.B.C. 4 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Spreekuur socialeraadsvrouw 46 u. nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond 8 uur nam. DONDERDAG Stationsplein: Dagtocht Ned. Ohr. Relsver. naar Harderwijk en Urk 8.30 uur voorm. Louise de Collgny-hbs: Einduitvoe ring leerlingen Leldsche Muziekschool m.m.v. Leias Jeugdkamerorkest. 7.45 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. Ecclesia. 8 uur nam. Rest. De Doelen: Aandeelhouders- verg. N.V. Werninks Beton Mij. 11 uur voorm. Schouwburg derlandse Letterkunde, „Studio". 8.30 nam. Stadsgehoorzaal. Herdenking eeuw feest Maatschappy der Nederlandse Letterkunde. 2 uur nam; receptie 4.30 uur nam. Zulderkerk: Lustrumconcert Leids Collegium Musi- Studentenkoor cum. 8.15 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Zo doen de Zweden het ook nog 's een keer", 14 Jr.. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 4,45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Lady L". 14 Jr., dagelijks 2 30, 7 en 9.15 uur, zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Verboden sex", II lijks 2.30, 7 en 9.15 uur, a 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Le Bonheur", 1 af zaterdag), dagelijks 2.30, uur. zondag 2.30, 4.45, 7 en Rev: „H mondo nudo", 1. lijks 2.30, 7 en 9.15 uur, a 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Thunderball", gelijks 2.30. 7 en 9.15 ui 2.15, 4,30. 7 en 9.15 uur. Astra: Wassenaar „Topkap dag 8 uur, vrijdag 8 uur, en 9.15 uur, zondag 7 en 9 Zondagmiddag 2.30 uur, "Gt laatste der Apachen". TENTOONSTELLING De Lakenhal: Dag. 10-4 1--' uur „De Ruif" (Janvossensteej toonstelling grafisch werk D. van Batenburg. Dag. 10 5.30 uur nm.; bovendien za zondagavond 8-12 uur (t/n Galerie Walenkamp (Nieuw Clean Art. Hans Frlsch. Wer voorm. 6 uur nam; zom (tot 25 mei). Legermuseum Pesthulsü uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur), Rijksmuseum voor Vol (Steenstraat 1): Dag. 10-17 dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de gi der natuurwetenschappen: uu zond 1-4 uur Universiteit: Tentoonstelll ches en schilderijen Jan Maandag t/m vrijdag 9 uur 5 uur nam. (tot 9 juni). Avond- en nachtdienst der i Geopend voor spoedeisend» apotheek Reljst, Steenstra»! 20136. Apobheek R. van Breest Sa te Leiderdorp en apotheek Vfl zijn geopend. De Oegstgeestse Apotheek l dag 15 mei gesloten van I 24 uur. ZONDAGDIENST DER Hüli Voor spoedgevallen zijn f dagmiddag 12 uur tot nm gen 8 uur bereid waar te: doktorenTegelaar, Burg 14, tel. 34092, Wljdicks, t 17, tel. 30177; Veldhuyzen, t Kantestraat 35, tel. 2Ö617; 1 Witte Singel 33, tel. 22630. Hoge Rijndijk 4, tel. 24403. Te Oegstgeest dokter Mtfl 53865. Bh geen gehoor van a» C specialist (of diens waan» op dokterstelefoon 22222. ZATERDAG 14 ME. Kon. Schouwburg, 20.151 sche Comedle, Prof. Bernfo Diligentia. 20.15 uur, Nle? die. De gevierde liefde. Kurzaal, 20.15 uur, Rf^ kest. ZONDAG 15 MEI Mont d'Or, 21.00 uur, tant. J Kon. Schouwburg. 20.1511- van een midzomernacht, Bfl medle. MAANDAG 16 Mri Kon. Schouwburg, 20.15 lands Dans Theater. DINSDAG 17 MBÏj Kon. Schouwburg, 20.15 H dams Toneel, Amphitrlon-I WOENSDAG 18 A Kon. Schouwburg, 20.15w groep Ensemble, De drie t Theater Pepijn, 20.30 utf Vliet „Opus II". (beh. n"n Theater ln de Steeg, 20J>| en Eva ln trio F dur, (1*&|

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2