wil haar gezicht als partij [uidelijker maken f 18.000,- Voorschoten viert onderwijs - feest 14 MEI 1966 [conclusie na de verkiezin- e tdat wij nu ons po- beleid gaan veranderen en ndere koers gaan varen, geringsprogramma hebben [vaard. Wèl willen wij ons als partij duidelijker ma- aten :ien dat wij als partij r liggende doeleinden heb- het regeringsprogramma ji als het beste dat moge- maar zien als een stap in die volgens ons wen- enschetst de voorzitter van de tische tweede-kamerfractie, N Nederhorst, het komende tische beleid. Het gesprek met Jederhorst, ging over de die de P.v.d.A. na de ver- zal volgen. Het diende als van een meningspei- [der socialisten. Wanhoopsdaad Weken geleden zonden de Üsche jongeren uit het ge- Zuid-Holland een telegram i Sicco Mansholt in Brussel, i een beroep op hem, zich or de landspolitiek be te stellen. Een wan- ad? De voorzitter van de undse jonge socialisten, de inaar J. Hokke zegt: hadden het erover, wie het jaar bij de kamerverkiezin- tstrekker moet worden. Als Drzitter deed Vondeling het aar als minister van Finan- nder goed. Met die uitspraak bouwvakarbeiders had hij tijk, maar hij had het nooit m zeggen. Nederhorst? Die ad in het debat met Toxo- i Uyl blijft dan over, maar al gezien is Den Uyl ook niet ur. Nederhorst mag een bes- e man zijn, maar electo- er niets van hem uit", vergadering van de Zuid- viel toen, mede onder in- i het feit, dat Dordrechts ester Van der Lee, vroe- selaar, er als Inleider op- naam van Manshold. 1 is voor de m.l.f. maar dat primair gesteld worden, een vent hebben, een kerel, kan leiden, waar iets van Toen de naam Mansholt viel was er een luid applaus in de vergadering, zegt Hokke. Niets veranderd De P.v.d.A. is te weinig socia listisch, vindt deze jongerenleider. Op het punt van de inkomensverhoudin gen is sinds 1930 eigenlijk niets veranderd. En de verhoging van de indirecte belastingen is absoluut niet socialistisch. Het programma van het kabinet-Cals is goed, maar dat het geld moet komen over de rug van de mensen, die je vertegenwoor digt, vind ik schandalig. Er had best iets bij de vermogensbelasting ge kund". „De P.v.d.A. had vorig jaar bui ten de regering moeten blijven", vindt Hokke. Bij de verkiezingen vonden de arbeiders: de P.v.d.A. komt niet voor ons op. Een arbeider gaat niet op de V.V.D. stemmen. Enkelen gin gen naar de P.S.P., maar het me rendeel naar de Boerenpartij. Zeer beslist De voorzitter van de federatie Am sterdam van dePartij van de Ar beid, de heer W. Polak Ezn, zegt het allemaal wat minder emotioneel, maar zijn toon Is ook zeer beslist en de inhoud van zijn woorden ont loopt die van Hokkes uitspraken nauwelijks. Het rommelt al gerui me tijd in de Amsterdamse socialis tische gelederen. De federatie Am sterdam is de grootste, die de P.v.d.A. heeft en politiek dus niet onbelang rijk. „Er zijn in de partij bepaalde stromingen. Dat is gelukkig. Het waardevolle van de P.v.d.A. is, dat ze een tehuis biedt aan verschillende stromingen. Wat wij nu zien ge beuren en dat is door de ver kiezingen verhaast is dat de link se stroming iets meer aan bod komt". „Ik behoor tot de linkerkant", zegt de heer Polak. „Ik heb altijf gepleit voor een radicale opstelling. Op de partijraad heb ik het zo gezegd: ge zien de politieke constellatie moet het land geregeerd worden door een co alitie. Dat betekent altijd een com promis. Het zal altijd minder zijn dan de partij in wezen wil. Waar ik voor ijver is, dat je je distantieert van je ministers. Dat geldt voor de kamerfractie en zeker voor de partij, die haar verdergaande eisen duide lijk op tafel moet leggen. Dat be tekent niet, dat je je ministers tegen de benen schopt". „Wij hebben ons veel te veel ge conformeerd aan het regeringsbe leid. Vroeger werkte dat gunstig (Drees), maar nu was het oorzaak van een verkiezingsnederlaag". Over de gevolgen van de deelne ming van de P.v.d.A. aan de rege ring vindt de fractieleider: het aanvaarden van een ministerpost in coalitieverband is altijd een onaan gename zaak. Je verspeelt hierbij een stuk van je populariteit. „Maar", zo vervolgt hy, „Men heeft de party en de regering en de kamerfractie te veel als één pot nat gezien". Hy vind't overigens, dat ook de mini sters heel duidelyk zullen kun nen zeggen, dat voor hen als socia listen het regeringsbeleid niet het laatste woord is. Op dit punt vreest hy geen onduideiykheid bij de kie zers over het eigenlyke standpunt van de P.v.d.A. Achteraf gezien vindt drs. Neder horst het ook nu nog juist, dat de P. v. d. A. regeringsverantwoordeiyk- heid heeft aanvaard. Wel vraagt hy zich hoe langer hoe meer of, of de financiële gegevens, waarop het re geringsprogramma werd gebaseerd, vel volledig waterdicht waren. Achteraf blykt dat die cyfers uiterst betwistbaar waren". Verontrust Eén pot nat LEIDSCH DAGBLAD Bent u al goed onder dak In Dordrecht willen met mede werking van het gemeentebestuur de vier bouwverenigingen en de ge- meentelyke woningstichting de voor een betere verdeling van de wo ningvoorraad zo noodzakelyke door- I stroming krachtig gaan bevorderen. Men heeft een actie op touw ge zet onder het motto „Bent u ook goed onder dak?" Het doel van deze actie is, dat mensen, die te ruim en te goedkoop wonen, zich opge ven voor een andere woning. Men biedt in eerste instandie woningen in de aanleg zynde stadswUk Sterrenburg. Daar worden op ogenblik ngezinswoningen flats gebouwd. De huren van deze woningen variëren van 160 tot 185 gulden per maand. Er worden in Sterrenburg voorts bejaardenwonin gen gebouwd, die op een voorlopig geraamde huur van 130 gulden per maand komen. In deze huurpryzen zyn servicekosten en kosten van cen trale verwarming begrepen. Men hoopt, dat veel mensen die in de categorie naoorloogse woningen in de huurklasse van 75 tot en met 150 gulden wonen op de actie zullen in gaan. Naar deze woningen bestaat namelijk volgens het gemeentebe stuur de grootste vraag. Eventueel kunnen gegadigden als zij een rui mere woning verlaten een tegemoet koming in de verhuiskosten krijgen. Felle brand op erf Gistermiddag omstreeks drie uur onstond een felle, uitslaande brand in enkele schuren en hokken op het erf van het boerenbedrijf van de fam. Wassenaar aan de Bronckhorststraat in Noordwijk. Deze opstallen waren in gebruik bij de opkoper M. Smit, die daar vodden en andere materialen had opgeslagen. Oefenkamp van Vieteong vernietigd Bij een gevecht tussen Amerikaanse mariniers en een sterke Vietcongeen- heid in de rijstvelden van centraal Zuid-Vietnam zyn 175 opstandelingen gedood, aldus een Amerikaanse woordvoerder. Een Amerikaanse pa trouille werd uitgeschakeld. De stryd begon toen een Ameri kaanse patrouille van veertien mari niers een oefenkamp van de Vieteong by een zwaar versterkt dorp ten zuid westen van Da Nang ontdekte. De patrouille werd door de Vieteong on der vuur genomen en vernietigd. Het hetgebied werd toen door vliegtuigen ge bombardeerd en met artillerie be schoten waarop per hefschroefvlieg- tuig aangevoerde versterkingen een zuiveringsoperatie uitvoerden. Het oefenkamp van de Vieteong bevatte klaslokalen, slaapvertrekken en schietbanen. De politie in Saigon heeft vier Viet- cong-terreurgroepen opgerold, die de schuld hébben gekregen van drie spectaculaire aanslagen in het hart van de Vietnamese hoofdstad. Er zijn 38 arrestaties verricht. Negen van de arrestanten zouden twee cellen vor men van een „speciale actiegroep", die by aanslagen negentien personen gedood en tweehonderd verwond zou hebben. De terroristen bekenden verant- woordelyk te zyn geweest voor de aanval op het nationale politiehoofd- kwartier op 16 augustus vorig jaar. Ook bekenden zy de hand te hebben gehad op de hotels Metropole en Vic toria, waarbij zes personen gedood werden en 143 gewond, hoofdzakelijk Amerikaanse militairen. PLANNEN VOOR ZIEKENHUIS - INSTITUUT Chinees gebouw in Medan bestormd Twintigduizend Chinezen van F< mosaanse afkomst hebben het ge- i De brandweer rukte met groot mate- bouw van het Chinese buitenlandse I riaal uit en had het vuur spoedig on- verbond in Medan, op noord-Suma- der de knie. Van de schuren en de tra, bestormd, zy haalden de com- j voorraad bleef echter niet veel over. voorbereidingen voor [ote aquariumtentoonstelling 1elegenheid van het 35-jarig aa" van de Leidse vereniging fquarium- en terrariumhou- -De Natuurvriend" zijn in gang. Op 23 juli opent de instelling, „Aqua Hortus 0 poorten. Gistermiddag uit een pand op de Hoge- ■r in Leiden een van de aquaria, die Leiden '•naar beneden gelaten. Het bak ran de heer J. A. Vis 'lle gisteren naar de Hortus 7"ergebrachtDe bak heeft mengen 167 x 65 x 65 en t v'er kruiwagens met zand met grind voor nodig om WemTe bedekken. Er komen Talende soorten planten I P "e foto het transport van ,reu^naquarium. voorzitter van vrijwel al le zestien Amsterdamse P.v.d.A.-af- delingen waren verontrust, toen de P.v.d.A. aan de regering ging deel nemen, aldus de heer Polak. „Wy hebben er onze politieke leider en onze partyvoorzitter aan opgeof- fers. De K.V.P. heeft dat nooit ge daan, kyk maar naar Romme." Er is op enkele belangryke punten kritiek op het regeringbeleid. In de eerste plaats de beslissing, dat het huwelyk van Prinses Beatrix in Amsterdam zou worden gesloten. Vervolgens de financiering van de goede regeringsplannen. „De rekening was niet geheel juist ge adresseerd. De middelen hadden in mindere mate by de grote massa en meer by de kapitaalbezitters moe ten worden gezocht. Ik ben geen pa cifist, maar ik zou het helemaal niet erg vinden, de militaire ver plichtingen een paar jaar op te schorten ten behoeve van de wo ningbouw. Of het verzekeringswe- te dwingen tot een lening tegen lage rente". Vondelings lot Tja, en dan het lot van dr. Von deling als politieke leider. Dat hij volgend jaar lijsttrekker voor het gehele land worden ral vindt de heer Polak na r«n toetreding tot het kabinet en het aanvaarden van de portefeuille van Financien moei lijk meer denkbaar. „Door lijn deel neming aan de regering heeft rich bij de bevolking het beeld vastgezet, dat Vondeling als minister van t - „ancien eerder de regeringspolitiek vertegenwoordigt dan de politiek, di de partij wil voeren". Vondeling dus niet. Mansholt even- min voor de Amsterdammer. Wie dan wel? Er komt geen andere naam. „Een levendige organisatie le vert ook wel z'n leiders op Ten slotte weer drs. Nederhorst. Met rijn woorden bevestigt hu. dat de P.v.d.A. een koers sal varen die meer onafhankelijk is van het munistisch-Chinese vlag omlaag. De menigte plunderde ook andere Chi nese gebouwen in de stad en hesen de Indonesische vlag op het gebouw van het Chinese consulaat. Het Indonesische persbureau An- tara, dat dit meldt, zegt dat de be togers uiting wilden geven aan hun woede over de onvriendelyke houding van China tegenover Indonesië. De betogers verklaarden in een resolutie, dat zy schouder aan schouder met de Indonesiërs willen stryden tegen de vyanden van de Indonesische revolutie. Daartoe rekenden zy com- munistisch-China en zyn medeplich tigen. zy verzochten de Indonesische regering hun de Indonesische natio naliteit te verlenen, hetgeen in het verleden steeds was tegengewerkt door communistisch-China en zyn sympathisanten In Indonesië. Het Indonesische actiefront van arbeiders „Kasbi" heeft een beroep op de regering gedaan onmiddellyk de crypto-communistische „Partin- do"-party te ontbinden, aldus meldt Antara. De party-afdelingen moeten op landeiyke basis worden opgehe ven, zo heet het in een verklaring van „Kasbi". Enkele dagen geleden werden „Partindo" en haar zuster organisaties door de militaire auto riteiten op Celebes ontbonden. Het actiefront wil voorts dat het verbod voor geïmmigreerde Chinezen om in de buitengebieden handel te dry ven weer van kracht wordt. De organisa tie vraagt voorts de vry lating van politieke gevangenen, die het slacht offer zyn geworden van de laster van het vroegere communistisch-gezinde bewind. Volgens het tijdschrift „Ampera" onderneemt mevr. Soebandrio pogin gen haar echtgenoot, de gearresteer de minister van Buitenlandse Zaken dr. Soebandrio, op vrije voeten te krygen. De ergens in Europa vertoe- De verzekering dekt de schade. De brand is vermoedeiyk ontstaan door achteloos weggeworpen rookgerei. Sacrament der zieken voor burgemeester De toestand van de burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berckel, heeft zich in de afgelopen dagen ongunstig ontwikkeld. Afgelo pen woensdag is hem het sacrament der zieken toegediend. Plannen voor een nationaal zieken huisinstituut verkeren in een verge vorderd stadium. Het ligt in de be doeling. dat in dit instituut de bu reaus van de stichting „Het Neder lands Ziekenhuiswezen" (waarby alle niet-katholieke organisaties van zie kenhuizen, verpleeginrichtingen, sa natoria en dergelyke zyn aangeslo ten) en van de katholieke ziekenhuis organisaties worden ondergebracht. Verder zal het instituut een bouw- afdeling, de medische administratie en documentatie, een centrale biblio theek, vergaderruimten, een econo misch-financiële afdeling, een afde ling medisch en verpleegkundige za ken en zo mogelyk de redacties van van het instituut is, het inzicht in de medische bladen herbergen. Doel het ziekenhuiswezen te verdiepen, mee te werken aan de vorming van j een ziekenhuiswetenschap en het ge ven van voorlichting aan de aange sloten organisaties, hun leaen en de overheid. De kosten zullen worden gedragen door de organisaties, die deze con tributie op hun beurt weer moeten la ten doorwerken in de verpleegtarie- ven. De heer P. A. Heeres. genees heer-directeur van het St.-Elisabeth's of Groote Gasthuis in Haarlem, die deze plannen gistermiddag toelichtte op het landelyke ziekenhuiscongres in Utrecht, zei dat de verpleegprys hierdoor hoogstens enkele dubbeltjes zal stygen. Hy gelooft niet, dat dit, gezien het grote nut van "net insti tuut, by de overheid of de zieken fondsen op bezwaren zal stuiten. De plannen behelzen ook de op richting van een nationale zieken huisraad waarin dertig leden alle or ganisaties op het gebied van het zie kenhuiswezen in de ruimste zin des woords zullen vertegenwoordigen. Nader vernemen wij, dat er op dit moment geen plannen bestaan om het hoofdgebouw van de r.k. psy chiatrische inrichting voor vrouwen „Sancta Maria" in Noordwijk naar het grondgebied van de gemeente Noordwijkerhout te verplaatsen. Wel zyn daar enkele percelen grond aan gekocht, doch het ligt in de bedoe ling daar enkele nieuwe paviljoens te bouwen. Kerkeveiling: De kerkeveiling van de hervormde gemeente in Lisse stond donderdag e] in het middelpunt van de be langstelling. Om 8 uur was Reho- bnth al bijna geheel vervuld met belangstellende. Daarover sprak ds. S. Kooistra zyn vreugde uit in zyn openingswoord. Hy vond de kerkeveiling ieder jaar weer de beleving van een feest. Er is dagen en nachten gewerkt om het zover te krygen, dat deze avond 100.000 stenen voor de kerk in Lisse- Oost by elkaar komen Hy hoopte, dat de bezoekers naar jt Woord van God levende ste nen" zullen zyn, dan komen die 100.000 gewone stenen wel by elkaar. Met deze wens ving de kerkeveiling aan onder supervisie van notaris Ho- gervorst. De heer C. J. Plug burge meester als veilingmeester en de heer Van Ruiten als afgeslagen. Na een zeer vlotte verkoop met vele leuke momenten kon 's nachts om 2 uur het laatste „koopje" aan de man worden gebracht en was het eindtotaal van de kerkeveiling f. 18.000.-. Er was zeer grote dank baarheid voor dit resultaat, dat weer f.3000.- hoger was dan in 1965!. 0RIENTERINGSR1T VAN BROMOTOCLIJB De door de Boskoopse Bromotoclub „Flora" georganiseerde oriënterings- rit namen voor het merendeel auto's deel. De uitzetters van het af te leggen parcours - voor auto's 40 km en brommers 35 km - de heren W. Ramp en P. Harkes, hebben voor een aantrekkeiyke rit met enkele „adder tjes onder 't gras" zorg gedragen. Door de heer W. Ramp werd over de routebeschrijving een uitleg ge geven. De voorzitter, de heer Van Gemeren, maakte vervolgens de pryswinnaars bekend, t.w. auto's: 1. B. J. v. d. Sluis, Alphen a. d. Ryn (31 strafpunten)2. Jac. Hogendoom Waddinxveen '38); 3. T. v. d. Goor- bergh, Delft (62) en 4. N. C. Tenger, Beverwyk (64). Brommers: 1. S. G. van Dam. Bos koop (90 strafpunten). De Flora- bloemenprys voor niet-lid van „Flo ra" viel ten deel aan de heer T. Sep- pen uit Alphen aan den Rijn. VOORSCHOTEN Vier gewonden bij verkeersongeval Gistermiddag omstreeks vyf uur ontstond op de hoek Veurseweg-Pa- pelaan In Voorschoten nabij de oversteekplaats voor wielrijders een ernstig ongeval. Een personenauto uit de richting Leidschendam stopte by de Papelaan om links af te slaan en gaf tegemoetkomend verkeer voor rang. Achter deze personenauto stop ten een paar andere auto's. Een achter deze auto's rijdende vrachtauto, bestuurd door een 18- ja rige inwoner van Wassenaar, wilde de rij auto's passeren aan de linker - zyde, waardoor de vrachtauto op de linkerryhelft kwam. Een tegemoet komende volkswagenbus werd door de vrachtauto aan de linkerzyde ge grepen en kantelde en kwam te mid den van de vele wachtende wielrij ders en bromfietsers terecht. De ra vage was groot en er vielen vier ge wonden te betreuren. In het Academisch Ziekenhuis in Leiden werden opgenomen een 18-ja- rige bromfietser uit Voorschoten, een i de verenigingen worden verleend. De- 54-jarige wielrijder, eveneens uit j ze besprekingen hebben vooralsnog Voorschoten, en de 29-jarige chauf feur van de volkswagenbus uit Den Haag. De byrijder van het busje kon na in het ziekenhuis behandeld te zyn, naar zyn woning worden over gebracht. M. Francken begraven Onder grote belangstelling vond gistermiddag de begrafenis plaats van de maandag plotseling overleden wachtmeester eerste klas der Rijks politie M. Francken uit Voorschoten. Om drie uur werd in de Gerefor meerde Kerk, welke tot de laatste plaats bezet was, een rouwdienst ge houden die werd geleid door ds. Kr. Smit. Op de begraafplaats Rosen- burgh vormden collega"s en leden van de muziekkapel der Rijkspolitie een erehaag. Daar werd het woord gevoerd door burgemeester Kool van Voorschoten en de dis- trictscommandant der Rykspolitie, i jhr. W. A. Gevers Deynoot. Het dank- j woord werd gesproken door een zwa- i ger van de op 50-jarige leeftyd over- leden Voorschotense politieman. Alle vende mevrouw Soebandrio zou hon- sprekers roemden de overledene om derd miljoen Amerikaanse dollars "Un plichtsbetrachting en rijn bij hebben geboden voor de vrijlating »»»Jere evenwichtige en dienstvaar- van haar man. De toon Boedojo. tot levenshouding, waardoor hij ook voor kort werkaaam b« het Engels- j "uiten politteverband een zeer ge- talige blad Indonesian Herald, zou z'ene burger van Voorschoten was, I 7.nn PT-ritp li'pfrtp ww rip mil7,ipk zich by zijn moeder in Europa heb ben gevoegd. Zijn grote liefde voor de muziek bracht hij niet alleen in de politie- j kapel tot uitdrukking maar ook bij j de harmonievereniging „Benvenuto". WARMOND i Seriewedstrijden van C.K.C.-Warmond geen positief resultaat opgeleverd, maar wel aangetoond, dat periodiek overleg nuttig is. Dit overleg zal in een later stadium in een meer inten sieve samenwerking kunnen resul teren. Het ledental groeide in het verslag jaar van 3999 tot 4080. Wat de finan ciën betreft deed zich ook in 1965 weer een styging van de uitgaven voor door hogere loonkosten en prijs- stygingen van materialen. Wat de ge zinsverzorging betreft werd hulp ver leend in 39 gezinnen. Verder werd aan 8 bejaardengezinnen hulp ver leend. Het aantal gezinnen dat in verband met de tuberculosebestrij ding onder toezicht van de beide kruisverenigingen stond was 81. Op de zuigelingenbureaus stonden in to taal 243 kinderen, op de kleuter - buraus in totaal 689 kinderen inge schreven. Op de drie bureaus werden voor de kleutertandverzorging de gebitten van 136 kleuters nagekeken. Het con sultatiebureau voor opvoedingsmoei lijkheden had 33 kinderen in behan deling. Uit het magazyn van de ver eniging werden 1456 artikelen uitge leend. Sproeiverbod De periode van 9 mei lot 15 juli a.s. is door burgemeester en wethou ders aangewezen als de periode waar in het „sproeiverbod" van kracht is. Het zal dan niet zyn toegestaan water te gebruiken voor het bespuiten van gevels e.d. Alleen op zaterda gen mag water worden gebruikt voor het spoelen en schrobben van straten en stoepen. Op werkdagen van 7 urn 's morgens tot 7 uur 's avonds zullen geen automatische sproeiers gebruikt mogen worden voor het sproeien van tuinen en gazons. Het gebruik van handspoeiers is vooralsnog wel toe gestaan. „Uit dat duidelijk; naar voren eekomen se partyen. De afl°ssmg van^de wacht, vorig jaar, is nog met tante voorbeelden zoals bl3v0°^™ speculatiewinstbelasting naar bulten gekomen. Het minimunrioon is wei omhoog gegaan, maar dit is met pisch als links ervaren". Wij zijn er niet op uit, de re gering een stok tussen de benen te werpen, maar zullen duideiyker tonen wat wy willen. De andere regerings party en doen dat ook". Dc festiviteiten rondom het eeuw feest van het Protestants Christelijk Onderwys in Voorschoten zyn be gonnen. Donderdagavond en gister avond werd twee maal een geheel gevuld Cultureel Centrum toegespro ken door de heer J. J. Steinhart, voorzitter van de Hervormde School vereniging. Donderdagavond bestond het ge hoor uit genodigden en leden van de Schoolvereniging. Onder meer waren aanwezig burgemeester L. de Kool en wethouder G. Schrama en echtgenote en enige raadsleden namens het ge meentebestuur, de inspecteur van het lager onderwys de heer Schipper, jhr. W. A. Gevers Deynoot namens de familie Gevers Deynoot en vele afgevaardigden uit het onderwys. De heer Steinhart bood officieel een klok voor het carillon aan: „Koopmans Welvaren" genaamd als dank voor de samenwerking tussen gemeentebestuur en schoolvereniging. Deze aanbieding kwam voor het gemeentebestuur niet onverwachts, daar de klok reeds in de toren hangt, De schenker was echter verzwegen en dat blykt nu de Hervormde Schoolvereniging te zyn. De Hervormde School aan de Schoolstraat krygt met. Ingang van vanmiddag na de kerkdienst een andere naam: ..Gevers Deynoot- school" Dit als dank en herinnering aan freule Gevers Deynoot. die i financieel de stichting van de school het Cultureel Centrum. mogelijk maakte en ook de eerste presidente werd. Jhr. Gevers Deynoot in het dageiykse leven districtscom mandant van de Rykspolitie, sprak namens de familie enige woorden ter nagedachtenis en onthulde de naam van de school. De nieuw te boawen school in Boschgeest zal de naam gaan dragen van de familie Van Kempen. Schoolkinderen in de klederdracht van 866 boden hierna het jubileum geschenk aan van de oud-leerlingen, een bedrag van f. 2.77,73. De heer Steinhart verdeelde dit geschenk als volgt: 1 piano voor de kleuterschool „de Robbedoes"; 1 stencylmachine voor de Hervormde School aan de Schoolstraat en 1 zonnewyzer en muziekinstrumenten voor de Ds. Fortgensschool. Alle aanwezigen kre gen een herinneringsgeschenk1 zwaarverzilverd lepeltje met de af beelding: aap, noot, mies. Beide avonden worden besloten met een cabaretprogramma. Vandaag vond om 14 uur het hoog tepunt van de feestviering plaats: de kerkdienst, waarby een hervormde en gereformeerde predikant de toe spraken hielden. Daarna is er van middag een receptie, bustocht voor oud-leerlingen en tenslotte vanavond weer een grote feestavond. De jeugd had gistermorgen en iddag feest op het sportveld en in Marktberichten AALSMEER, 13 mei, Gerbera 52 70, Vlolieren 3237, Pioenen 3038, geplozen 7085, tros bos 240460, Fre sia 175300, Iris 260—380, Snij groen 140195, Anemonen 41—62, Gladiolen 340470. ColvUlel 320480. Pyretbrum 195285. Anjers: rood 4248, rose 38 —43. wit 3642, orchid Beauty 47—64. gemengd 2734. Tangerine 3138. Ar thur 4247. Keefer 4348. Rozen: Ro- selandia 5164, Parel van Aalsmeer 1724 Geh. Duisburg 3644. Townv Gold, Baccarat 5265. New-Yorker 27 —33, Carol 2531, Garnet 2432. Pink Sensation 3138. Super Star 5862, Nymph tak 70—100, Valeta 3542. ALKMAAR. 13 mei. Kaasmarkt Aanvoer 14.000 kg fabrleksedammer en 14.000 kg Goudse volvette. Commissie notering: fabrleksedammer 2.73, mid delbare 2.78, Goudse volvette 2.91, ban- del goed. BOSKOOP. 13 mei, White Butter fly 840, Newyorker 700, Pink Sensa tion 740, Butterfly I 460440 II 320 340, m 240—200, Vierlanden 7Ö0460, Duisburg 460340, kor 260240 Rho- do Pink Pearl 51 per knop, AUuim. 20 per kop, Jap. Azalea Rose Red 85, Vulks Scharlet 60, Violieren wit 26. gemengd 2526 paars 20 per stuk Le lletjes van Dalen 65, White Jewell 240, II 120. Anne Wheatercroft 420. II 320. m 200, Carol kort 170. Peperomla 30, Fire King 610440—360—180—110. ex tra 850 per 10 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN. 13 met Groenteveiling Waspeen per kist: A-extra 10.60. Al 7.10—11.80. A2 3 00 B-extra 16.00. BI 1.80—18.10, B2 1.90—3.70. Cl 10.70—14.10. C2 1.00 3.90, bloemkool per stuk: 1.561.68, komkommers per stuk 19—35, prei I 2540. II 1222 rabarber 31—39, spi nazie 9.19. tomaten per bakje A 6 kg 14.0014.20, radijs per bos 1215, pe terselie per bos 815, krulpeterselie per bos 812. selderie per bos 718. raapstelen per bos 4. Aanvoer waspeen 197.000 kg. ROELOF ARENDS VEEN13 mei Bloemenveiling: Irissen Wedgewood 1.101.35, Domlnator 1.301.35, Van Vliet 1.05—1.35, Prof. Blaauw 2 00 2.45, Golden Harvest 1.55, Imperator 1.45—1.50, Yellow Queen 1.15—1,40. Witte Iris 1.30. Colvillels Spitfire 2.6 historische vereniging „Oud-Wassenaer" houdt woensdagavond 18 mei om 8 uur de jaarvergadering in de zaal van „De Burcht" aan het Zanderypad. Na het huishoudelyke gedeelte zal de heer P. Zonneveld een causerie houden over het Wassenaar van 40 jaar ge leden. ZOETERWOUDE Oranjefeesten op 16, 17 en 18 juni Op het gemeentelijk sportpark 't Over bos organiseerde de CK.C. „Warmond" op Hemelvaartsdag se riewedstrijden. De opening vindt plaats om 9.15 uur, en de wedstrijden die elk twintig minuten zullen duren, beginnen om 9.30 uur. De deelnemende verenigingen zijn: Badhoeve (Badhoevedorp), Crescen do (Leiden); de Jondan Boys (Gou da); Fiks (Oegstgeest)Fluks (Lei- dem; Fluks (Noordwyk); Kios (Nw.- Vennep); KNS (Leiden); Ons Eiland (Leiden); SDO tHillegom>; TOP (Sassenheim)Tempo (Alphen a'd Ryn); Velocitas (Leiderdorp); War mond (Warmond). WASSENAAR JAARVERSLAG VAN HET GROENE KRUIS In het jaarverslag van de afdeling Wassenaar van het „Groene Kruis" wordt melding gemaakt van een be vredigende groei van de afdeling en van een uitbreiding van de activitei ten op velerlei gebied. Het ziet er naar uit, dat de komende jaren eer der een toe- dan een afname van de bemoeiingen van de kruisverenigin gen kan worden verwacht. Dit heeft er toe geleid dat de be- I sturen van het Groene Kruis en van I het Wit Gele Kruis zich hebben be- j raden over een mogelyke samenbun- I deling van de diensten die door bei- I zyn pastoor Kragtwyk. Bride 1.35. Rose Marie 1.70, Alba 1.95, Campanula 1.251.30, Fresia 701.20. Lathyrus 601.45, Anemonen 3566, Margrieten 701.05, Pyrethrum 1.30 1.45. Duizendschoon 1.151.60, Tulpen Piccadilly 61—78. Copland 75—93. Fifth Avenue 7985. Ealth Eddy 46 76. Paris 72—81. Wilmot 1.30. Queen Elisabeth 7176. Golden Harvest 50 1.04. Algiba 1.061.23. Golden Measu re 70. Kleurenpracht 701.02. Mother- day 1.04, Zwanenburg 70—88. Bruids anjers 881.10 per bo6. Am. Anjers 2437. Idem geplakt 1924. rozen Zo- rlna 1724, Carol en Garnette 1523, Baccara 3960. Coral Princess 1536, Carla 4155. Elsbeth 24, Violieren 28 33 per stuk. ROELOFARENDSVEEN13 mei 1966 Groenteveiling Aardbeien Ingelegd 4970. Idem 2 ons-doos 681.02 per doosje, peulen 380. Kropsla 21 00 36.00 per 100. RIJNSBURG. 13 mei Bloemenvei ling Flora: Ixia 80110, Chrysanten Lyona 400—420. Tokio 390400. Irissen Wedgewood 150—160. Van Vliet 150— 170, Imperator 200. Prof Blauw 340. Fresia Golden Yellow 130140, Snow Queen 150. White Swan 130150. Stockholm 130175 per bos. Duizend schoon 140170. Sin Rose 3040. Sin Rood 3040 Sin Wit 30—38, Lely kelk TER AAR. 13 mei kassnljbonen 1804.60. idem stek 2.602.70, peu- De jaariykse Oranjefeesten zullen i len 4 505-3°. idem zwaar 3.003.50, andijvie 2845. idem 2. 1618. splna- -i- oa «e «j13, rabarber door het Oranje-comité Zoeterwoude zie 24—-35^ Wem b 12— Hoge Ryndyk worden georganiseerd op 16. 17 en 18 juni. Aanvankelyk had het in de bedoeling gelegen de feesten te houden rond de verjaar dag van Prins Bemhard, maar voor die datum kan geen kermisexploitant worden gevonden om het feestterrein te exploiteren. Daarom zyn de fees ten vroeger gesteld. Er zal ook nu weer een optocht worden gehouden van de grens by Hazerswoude tot de Leiderdorpse brug. Byzondere aandacht zal wor den geschonken aan het muzikale gedeelte van de stoet. In het verslag over de door het Oranje-Comité zo voortreffelyk ge organiseerde uitgaansdag voor de be jaarden is een fout geslopen. Wy vermeldden, dat kapelaan Kragtwyk de tocht had meegemaakt. Dit moet 26—31. postelein 27—31. Idem B 15. komkommers krom 48. Idem stek 35. aardappelen 36. prei 40 alles per kilo. Sla 1. 2943. Idem 2. 8—18, kom kommers 1624. bloemkool A. 1.56 1.65, Idem B. 93—1.17. Idem C. 50—74, alles per stuk. bospeen 851.13, sel derij 10. peterselie 5. radijs 15 alles per TER AAR Eerste hos peen Door de kweker F. G. van Veen uit Noorden werd vrijdag dc eerste bospeen van dit seizoen aangevoerd aan de groenteveiling in Ter Aar. De flinke partij werd afgenomen door een aantal groentehandelaren uit Ter Aar en omgeving voor de prijs van 85 cent tot f 1,05 per bos.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 17