ER/CHTEN "ML Hef- land achter de bergen ONDERDAG 12 MEI 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 23 DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijk verhaal door JOHN BOLAND et vliegschema was al heel een- ilg. Leary had het opgesteld. Zij len één tussenlanding te Reyk- t maken om nieuwe brandstof in jemen. .Alles zal volkomen le blijven," zei hy. .Zogenaamd |ig ik een toestel naar een koper lanada. Myn papieren zullen vol- j in orde zijn en ik zal ver- ling hebben op IJsland te land- We stygen daar op en zetten iS naar Gander, maar komen er t aan. Zodra we het contact, met Havik kwyt zyn, wyzigen we 'toers en vliegen over Groenland het noorden. We houden die i'delijke route aan, tornen dicht 's de pool, zetten daarna koers i het zuiden en vliegen ergens |et Noordwestelijk Territorium de jidese grens over. Er wordt daar keten van radiostations aange- i maar de werkzaamheden zijn ibegonnen en we komen er wel zonder door een radarpost, die 'illig al werkt te worden gesig- jrd. We kunnen rechtstreeks de blokhut vliegen, zonder dat nd maar een vermoeden van i aanwezigheid in het land heeft", or zover Claymore kon nagaan er geen speld tussen deze rede- tg te krijgen. Als het vliegtuig op Gander landde, zou het als 1st worden opgegeven. De poli- jou er mogelijk achter komen dj bevriend was geweest met de dese piloot: dat kon nauwelijks fcs. Zodra Claymore's foto in de |ën verscheen, zouden heel wat rs en barkeepers van deze ho- die hij met de piloot had be- j, die foto herkennen Learv door zijn baard en opzichtige bepaald geen man, die men pkelijk vergat. Na verloop van jou men aannemen dat toestel jzittenden ergens in de Atlan- oceaan waren verdwenen, de Canadees was te onge- om tegen langer uitstel be te zijn. Hij wilde aan de slag de eindeloze rèeks uitvluch- de bankdirecteur steeds weer kreeg hij het gevoel dat er hele plan nooit iets zou te mmen. Ten slotte begon hij aore weer te bedreigen, teen vlieg ik naar de Verenig- ttten", zei hij daarna. ,En ik Ëda volledig inlichten. Neem me aan, Bob dat zij vermoe- [haar mond niet zal houden, Ihaar eenmaal bij ons plan be- heb en er gebeurt niets. Zij dat de piloot niet zou aarze- te verraden mocht hij ooit krijgen, dat het plan niet zou doorgaan. Ir ze- in was het een opluchting, dat van onzekerheid ten einde trommelde met zijn vingers tafel, eer hij het woord nam. laat vertrek je morgen?" .tijgen om eenentwintig uur. i en bij vier uur ga ik uit mijn »eg". bankdirecteur dacht haastig tachtig. Dan kun je het eer- deelte van ons plan beter uit- :n Leary's baard begonnen de e glinsteren. is duidelijke taal! Zo mag ik Waar haal ik de buit en afgesproken dat Leary in a een chartervliegtuig zou hu- at hy er de nodige voorraden en dat hij Hilda met zou overvliegen naar de blokhut. Voor de aanschaf van levensmiddelen en kleding zou een fors bedrag nodig zijn en Claymore zou het verschaffen. ,,Ik lunch morgen in de Wentmore Grill. Kom daar om kwart over een, dan heb ik het geld by me". Er was geen enkel risico aan verbonden, de dollarvoorraad van de bank wat te besnoeien; de controleurs zouden pas over enkele weken komen en tot zo lang zou niemand iets in de gaten hebben. Het geld werd volgens afspraak overgedragen en de Canadees had het restaurant nog niet verlaten, of Claymore brak het angstzweet uit. Als hy die Canadees nu eens nooit terugzag? Wat belette de Canadees het ontvangen geld in eigen zak te steken, in plaats van het op de over eengekomen manier te besteden? Leary zou daarna volkomen veilig zyn. De enige manier waarop hy te gen de lamp kon lopen was een aan gifte van Claymore zelf. En als Clay more een aanklacht tegen hem in diende, beschuldigde hij zichzelf eveneens. Tien dagen lang leefde Claymore hi een soort hel, volkomen overtuigd dat Leary hem bedrogen had. Toen hy de grove stem van Leary door de telefoon hoorde, was hy zo op gelucht, dat hy op dat ogenblik bij na van zyn metgezel op het pad van de misdaad hield. Leary was in een stralend hu meur, toen zy elkaar die avond za- gen. „Het liep allemaal als gesmeerd jongen", zei hy. Hy droeg een nieuw geruit hemd, nog opzichtiger dan vroeger en zyn gezicht was door de zon gebruind. „Hilda is al hele maal op streek; het is alsof zy er al- tyd gewoond heeft", vertelde hij. „Geen last gehad?" „Geen spat last. jongen". Leary was in een zo uitbundige stemming, dat. hij om de eerste borrel schreeuwde en ze bovendien betaal de. Van myn geld! dacht Claymore nydig. „Het zal nu niet lang meer du- •en", ging de piloot monter verder. ,Voor ik naar je toe kwam, ben ik nog ergens geweest en ik heb precies het vliegtuig gevonden dat we nodig hebben. We zullen haast moeten maken; iemand anders zou het kun nen kopen als wy niet toehappen". Hij onthaalde de bankdirecteur op een stortvloed van technische by- zonderheden, welke Claymore gro tendeels voorbyging. Hy zou ten minste zeven dagen aan het toestel moeten werken, mede omdat hy extra brandstoftanks in de romp wilde bouwen. (Wordt vervolgd' OI ')'A'DK U6 Een echte GEYSER heet altijd VAILLANT Vanouds ligt In de merknaam GEYSER de technische perfectie van VAILLANT - uw garantie voor trouwe dienst. Heet water in een handomdraai, maar ook warm, lauw of nóg warmer water, het gemak van water-op-temperatuur, dank z.j een VAILLANT-Geyser in uw keuken, badkamer of douche. in heel Europa: VAILLANT Geysers Schonewelle N.V. Keizersgracht 701, Amsterdam, Tel. 020-237364, 241257 S 1 Advertentie Anderhalf jaar geëist voor tivee kerkdiefstallen Tegen een 42-jarlge gedetineerde metselaar heeft de officier van ju stitie bij de Amsterdamse rechtbank gisteren terzake van twee in België gepleegde kerkdiefstallen anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. De al herhaaldelyk wegens dief stal, speciaal van antiquiteiten ver oordeelde man, was in Luik op he terdaad betrapt by het stelen van een crucifix uit de kerk St.-Veroni- 3ue. Het kruisbeeld had hy onder zijn kleding. Volgens verdachte moest dat in dronkenschap zyn gebeurd. De pastoor, die hem betrapte werd door diens bidden en smeken ver murwd en haalde de politie er niet by. Verdachte had de pastoor zyn paspoort gegeven. Later werd wel aangifte gedaan. Uit de kerk St. Jacques in Door nik had de metselaar, die van origi ne matroos-schipper is en veel ver stand van antiek heeft, het houten corpus van een kruishout weggeno men. De Christusfiguur had hy voor 200 gulden aan een antiquair in Am sterdam verkocht. Verdachte was in 1958 voor soortgelyke diefstallen in het museum Amstelkring in Am sterdam tot 2VS jaar veroordeeld. Uitspraak 25 mei. Geen overtollige meer vlief KLM-piloten Er zyn geen overtollige meer by de KLM. Van de 850 piloten uit 1962 zyn er in de afgelopen vier jaar 220 afgevloeid, zodat er thans nog 650 in dienst zyn. Dit is gistermiddag op een pers conferentie meegedeeld door het be stuur van de vereniging van KLM- vliegers, by monde van haar voor zitter de heer L. Zeyffert. Van de 220 uit het korps verdwe nen vliegers zyn verreweg de meesten op min of meer vrywillige basis ver trokken waarbij zy met de KLM- directie over een voor beide partyen bevredigende financiële regeling overeenstemming hebben bereikt. Met een groep van 34 was dit niet het geval. Zy moesten worden ont slagen zolder dat een dergelijke overeenstemming was bereikt. Een arbitragecommissie zoekt nog uit wat volgens haar een juiste regeling kan zyn. Indien de KLM te zyner tyd nieuwe vliegers nodig zal hebben ter aanvulling van het langzamerhand door pensioen kleiner wordende korps, dan genieten alle 220 thans verdwenen piloten de voorkeur. PANDA EN DE WEGDOENER 40. Meester Giorgio Sangrebono, de internationale rechtsgeleer de, schreed met waardige pas door de stilte van de rechtszaal naar Panda en schudde hem plechtig de hand. Houd moed, mijn waarde", begon hij. Maar nu had Mr. Knerp- stra, de aanklager, zich hersteld en hij begon nadrukkelijk te pro testeren. „Dat gaat zo maar niet!" riep hij uit. ,JDit is een vreemdeling van buitenlandse universiteiten en die mag hier niet pleiten! Ver gelijk Domper, „Rechtsbelangen"pagina 372!" „Ah - Domper!" zei de vreemdeling verachtend. „Domper is een totaal verouderd standpunt, collega! Achtergelaten door de Zwie- belhoser Conventie 1899, waarvan Artikel 53 bis te?i 3e mij volle bevoegdheid tot optreden verleent. Deze Conventie is u toch on- getwijjeld bekend? Niet-naleving van derzelver provisiën zou uw college grote internationale moeilijkheden berokkenen!" De rechter, die zijn vakliteratuur sinds 1899 niet zo had bijge houden als wij dat graag zouden zien, durfde dit niet tegenspreken. „Nou, maar ik zou die vreemde bemoeial er uit gooien!" opperde de dame op de tribune en haar echtgenoot beaamde: „Er is geen récht meer tegenwoordig!" RECHTER TIE EN DE MOORD OP DE LOTUSVIJVER 5. Rechter Tie, Tsjiao Tai en de apotheker zijn snel afgestegen, en de Rechter is neergeknield bij het slachtoffer van de overval. De man ademt nog, zij het onregelmatig, constateert hij. Maar hij heeft een lelijke wond aan de zijkant van zijn hoofd, boven het linkeroor. Gelukkig lijkt het een krachtige man, die wel een stootje kan velen. Misschien zou het lukken om de man bij te brengen, dan kan ik hem verhoren, denkt de Rechter. De rovers zijn mis- in de buurt, al is het waarschijnlijk dat ze zich in vei- en gesteld over de districtsgrens. Terwijl Rechter Tie is Tsjiao Tai naar het paard gelopen. Hij geeft een kreet, als hij de lege zadeltassen opmerkt, die naast het dier op de grond liggen. Deze tassen dragen het insigne van de Keizerlijke Schatkist"roept hij achterom. ,Js er niet juist een Bode van de Schatkist geweest, die belastinggelden kwam ophalenRechter Tie richt zijn blik op de lege zadeltassen. Tsjiao Tai heeft gelijk. Die tassen hoorden twaalf goudstaven te bevatten, de halfjaarlijkse belastingopbrengst van de stad Mien-yuan. Hij had de bode zelf niet ontvangen omdat wachtmeester Hoeng de belastingzaken gewoon lijk voor hem afdeed. Het was ook onverantwoordelijk dat een der gelijke som geld zonder gewapend escorte vervoerd werd. Waarom had de bode alleen gereden? DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 516. Schaterend waren de toeschouwers weggelopen, toen de boeienkoning er niet in slaagde zich van zijn touwen te ontdoen. Slechts Bram bleef achter om hem te helpen uit de greep van het teertouwtje los te komen. Zo goed en zo kwaad legde hij uit, wat er gebeurd was. „Een levend teertouwtje?" vroeg de boelenkoning verbaasd. Jk heb veel meegemaakt, maar daarvan heb ik toch nooit gehoord. En ik dacht, dat ik alles van touwen afioist." Zijn gezicht werd somber. Verdrietig wandelde hij langs de weer verlaten straat, terwijl Bram hem zolang gezelschap hield. „Ik vind het niet erg, dat de mensen me uitgelachen hébben zei de boeienkoning, „maar ze hebben me nu ook geen geld ge geven juist nu ik het meer dan ooit nodig had. Ziet u, de baby is ziek en ik had versterkende middelen moeten kopen. Maar nu ik weet het niet meer." „Laat mij maar eens meegaan", stelde Bram voor, „dan kunnen we zien, op welke manier we je het beste kunnen helpen." De lus van het teertouwtje kwam omhoog. Het was net of het touwtje ...de oren spitste! Noordzee 10 It Falkabtrg S3: Sirlua 11 v Rottardam ta Londan Situia 10 v Hamburg n Rottere' Straat' Fraatown 10 op 430 m N

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 23