Verklaring van Ansor Fouten van Soekarno, maar liet land heeft liem nog steeds nodig Oud - president Truman 82 MODELACTIE BIJ DE N.S. VERBODEN Proeve van grondwet Kabinetsberaad over economische situatie Loonstop MET EEN ENKEL WOORD Paniek in Saigon: 5 doden ,eidóe HAAGSE AGENDA Familieberichten palace-k PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 10 De secretaris- generaal van de .Mohammedaanse Jeugdbeweging' Ansor, heeft verklaard, dat president Soekarno fouten heeft gemaakt en niest vrij is van schuld tijdens zijn periode als staatshoofd, maar dat Soekarno als president gehandhaafd moet blijven, omdat het land en de revolutie hem nog nodig hebben. De voormalige Indonesische vice- president Mohammed Hatta heeft tijdens een universiteitssymposium verklaard, dat de gewone Indonesiërs het nu minder hebben dan in het koloniale tijdperk. Waarschijnlijk honderden Indonesiërs hadden zich sinds het bereiken van de onafhan kelijkheid fabelachtige rijkdommen verworven, maar dit gold niet voor het gewone volk. De vorige regering was zeer verkwistend te werkgegaan en had een soort neo-feodalisme be dreven, aldus Hatta in een toespraak die door het persburau Antara werd verspreid. „Wij, Indonesiërs", vormen een unieke natie- Wij bewaren onze na tionale goudreserves hoog in de lucht, terwijl de anderen, zoals de V.S., hun goud onder de grond be waren, zoals in Fort Knox", aldus verklaarde een oud-directeur van persbureau „PIA" (het voormalige Aneta) in Djakarta op een symposi on. Hij bedoelde met zijn uitspraak de 39 kilo goud die de „vlam" op de obelisk in het midden van de hoofd stad bedekt. De Indonesische tinproduktie be droeg in het afgelopen jaar 14.9000 ton, aanzienlijk minder dan de re- cordproduktle van 35.000 ton in 1954, zo heeft de plaatsvervangend minis ter van het Indonesische ministerie van Mjjnzaken, brigadier-generaal Pirngadie, op een persconferentie bekendgemaakt. De minister onthulde dat de In donesische tinproduktie in de afge lopen jaren was gedaald als gevolg van de uitputting van de mijnen, onvoldoende uitrusting en slechte economische toestand welke de cor ruptie in de hand had gewerkt. Het streefcijfer voor de tinproduk tie was voor 1965 op 20.000 ton ge steld. Wanneer de nieuwe smeltoven in Muntok, op het eiland Bangka bij Oost-Sumatra, in 1966 gereed zou komen zou de produktie tot 25.000 ton per jaar verhoogd kun nen worden, zo heeft Antara ruim een jaar geleden bekendgemaakt. De commandant van het garni zoen van Djakarta heeft vandaag meegedeeld, dat de autoriteiten een komplot van communisten hebben ontdekt om luitenant-generaal Soe- harto en hem uit de weg te ruimen. Uitspraak rechtbank (Van onze Utrechtse correspondent) vertee«i»-oordieinE slaat in de pree- De Federatieve Spoorweg vakver- ve vermeld, maar omdat de formule eniging moet. zich op straffe van „op de grondslag van evenredige ver tegenwoordiging" is vervallen is de mogelijkheid ontstaan om een drem pel te leggen tegen toelating van dwergpartijen. Vervolg van pag 1 In de proeve wordt het twee-ka- I schaffing van de uitdrukking recht- merstelsel gehandhaafd. Ook in de spreken „in naam van de koning", wijze van samenstelling van het par- Het is een van de voorbeelden, waar- lement zijn geen veranderingen voor- uit blijkt, dat de samenstellers van gesteld Het beginsel van evenredige de proeve verouderde vormen heb ben laten vallen. verbeurdverklaring van f 100.000,- onthouden van iedere actie, die ern stige gevolgen kan hebben voor het spoorwegbedrijf. Aldus besliste gis teren de president van de Utrechtse rechtbank, mr. J. J. Plugge. door de eis in kort geding van de Spoorwe gen tegen de Federatieve Spoorweg vakvereniging toe te wijzen. De FSV had een modelactie aan. gekondigd uit protest tegen de tot standkoming van de c.a.o. voor de spoorwegen waarbij zij als niet door de NS erkende vakvereniging betrokken is geweest. De president overwoog, dat de aangekondigde mo delactie zulke ernstige gevolgen heeft, dat zij niet door het doel, dat de FSV heeft gesteld, wordt gerecht vaardigd. Be zorgdheid over oververhitting'" (Van onze Haagse correspondent) De ministerraad zal zich donderdag In een extra-vergadering uitvoerig gaan bezighouden met de loonsituatie en de toestand waarin de Nederland se economie verkeert. Het is niet uit. gesloten, dat het kabinet maatregelen zal overwegen om de overbesteding en geldontwaarding terug te dringen. Na de recente herziene raming van het planbureau, waarin de cijfers groeid zich intensiever met de finan- cieel-economisohe toestand bezig te houden. De prijsstijgingen en het te kort op de betalingsbalans, die door het planbureau worden gesignaleerd, de weinig optimisohtisohe uitlatingen van de president van de Nederland- sche Bank en. de sombere geluiden uit het bedrijfsleven, geven aanleiding tot bezorgdheid. Het beraad over de loonsituatie is noodzakelijk geworden, omdat minis ter Veldkamp (Sociale Zaken) zich steeds meer moet bezighouden met c.a.o.'s, waarvan de loonstijging boven gunstiger bleken uit te vallen dan het aangegeven gevarenplafond uit- aanvankelyiJ werd verwacht, is de komt. De driehoeksgesprekken (mi- bezorgdheid voor oververhitting toe- nister. Rijksbemiddelaars en Stich- genomen. Daarnaast houdt de verwarde si tuatie bij de goedkeuring van c.a.o.'s de mogelijkheid in, dat minister Veld kamp tot een loonstop overgaat. Bin nen het kabinet echter, zo vernemen wij, heeft men deze maatregel niet als een geïsoleerd punt op de agenda willen plaatsen. De besprekingen worden nu gevoerd in het gehele ka der van de sociaal-economische si tuatie. Het kabinetsberaad wordt for meel aangeduid als een voortzetting van de vergadering van afgelopen vrijdag. Oud-president Harry Truman die zondag 82 jaar is geworden, heeft zijn verjaardag gisteren in Kansas City gevierd. Hij was gast op een banket, waar 400 personen aanzaten. President Johnson zei in een telefo nische gelukwens dat hij het „nooit j j te druk had om zijn respect te be- IlltCllSlCI tuigen aan één van de grootste pre- sidenten die „jj ooit hebben sehad". Nu df, t()d waarjn de Trumans haar is wat witter en begroting-1967 aan de orde komt, is dunner geworden, maar hij werkt binnen het kabinet de behoefte ge- nog elke dag in zijn kantoor in de Truman-boekeriJwaar hij in de re gel 's ochtends om half acht, vóór zijn medewerkers en voordat de bi bliotheek voor het publiek opengaat, verschijnt. Hij behandelt dan zijn post. (hij krijgt elke week nog duizenden brie ven), ontvangt belangrijke bezoekers ting van de Arbeid) zyn gebleken niets meer dan een formele en vruch teloze aangelegenheid te zijn. Ver scheidene c.a.o.'s zijn, ondanks de waarschuwing van de minister, niet door de partijen gewijzigd, zodat de betreffende loonartikelen thans voor onverbindendverklaring in aanmer king komen. Zo zal minister Veld kamp donderdag definitief moeten beslissen over het contract voor de Twentse kabelfabriek. Tot dusver heeft het College van Rij ksbemiddelaars nog geen beslis sing genomen over enkele grote con tracten. die ter goedkeuring zijn in gediend (landbouw, confectie en bak kersgezellen). Het lijkt aannemelijk, dat het College het kabinetsberaad van donderdag wil afwachten, alvo rens eventueel te adviseren de c.a.o.'s af te keuren. De proeve laat de Staten-Gene- raal meer vrijheid dan de bestaan de grondwet. Beide kamers kiezen hun eigen voorzitter, de thans be staande benoeming op voordracht verdwijnt. De wetgevingsprocedure willen de samenstellers van de proe ve overlaten aan de kamer en niet meer in de grondwet opnemen. Nieuw is de bepaling dat de twee Kamers samen („in verenigde vergadering") kunnen vergaderen over elk onder werp. Daardoor wordt het ondermeer mogelijk de bestaande doublures in de algemene politieke en financiële beschouwingen en begrotingsbehan delingen te vermijden. Nieuw is ook de bepaling, dat ook over personen mondeling gestemd moet worden en dat de leden van de Eerste Kamer voor vier jaar worden gekozen, in- plaats van zes. De periodieke af treding van de helft van het leden tal vervalt. Nieuw is voorts de verlaging van het passieve kiesrecht van 25 tot 21 jaar. Vaste colleges Het hoofdstuk over de vaste colle ges handelt vooral over de Raad van Staten, de Algemene Rekenkamer en de SER. Volgens de proeve hoeft de: Raad van State niet meer over alle wetsontwerpen te worden gehoord. Daarnaast zal deze Raad ook advies kunnen uitbrengen aan de Staten- Generaal en dus niet meer alleen aan de regering. Deze nieuwe bepa ling geldt ook voor de S.E.R. en de Rekenkamer alsmede voor andere, niet met name genoemde, vaste ad viescommissies. In verband met de veranderde positie van de Raad van State achten de ontwerpers t onjuist om de Koning nog langer met het voorzitterschap van de raad te be kleden. Ook de bepaling dat de troonopvolger zitting heeft in de Raad van State is vervallen. Bij het opstellen van het hoofd stuk wetgeving en bestuur hebben de samenstellers zioh vooral gericht op het aangeven van de grote lijnen. De wetgevingsprocedure is zeer sche matisch geregeld. Allerlei formele voorschriften zijn geschrapt en wor den overgelaten aan de bevoegd heid van de wetgever en de kamers. Nieuw is de toekenning van het recht van initiatief aan de Eerste Kamer. Het recht van amendement blijft voorbehouden aan de Tweede Kamer. Het hoofdstuk rechtspraak bevat geen belangrijke veranderingen. Ook hier wordt nogal wat aan de wetge ver overgelaten. Interessant is de af- Over de ombudsman, een van de meest besproken onderwerpen in de staatsrechtelijke literatuur van de laatste jaren, staat in de proeve niets vermeld. De ombudsman komt in het stuk niet voor. Openbare lichamen De samenstellers zijn van oordeel dat er geen behoefte meer bestaat aan een gedetailleerde regeling van de inrichting en de bevoegheden van de provincies en de gemeenten. De uitvoerige verhandelingen in de be staande grondwet zijn in de proeve dan oo kteruggebracht tot niet meer dan drie artikelen. Daarin wordt be paald dat de samenstelling, inrich ting en bevoegdheden van de pro vinciale en gemeentebesturen bij de wet moeten worden geregeld. „De proeve van een nieuwe grond wet" is als boekwerk (299 pagina's) uitgevoerd en in de handel gebracht. De Staatsdrukkerij heeft het een fraaie typografische verzorging ge geven. BINNENLAND Geen bezwaar CAO-dagblad jour- en makat soms met een van hen nalisten Na een wijziging in de een rondgang door de bibliotheek. I CAO voor dagbladjournalisten heeft Het vorige jaar is president John- het College van Rijksbemiddelaars son er tweemaal geweest. Bij een I geen bezwaar meer tegen deze ar- Gouden kruis Roode Kruis —Aan mevrouw G. Wijsmuller-Meyer uit Amsterdam is het gouden kruis van verdienste van het Nederlandsche van deze gelegenheden heeft hij in I beidsovereenkomst. De aanvankelij- Koode Kruis uitgereikt voor hetgeen de gehoorzaal van de bibliotheek de ke loonstijging, die te ver in de ge- vó(-lr en •*n de oorlog heeft ge daan. Deze onderscheiding is haar door de nieuwe voorzitter van het man, die het eerste wetsvoorstel ter- I van Rijksbemiddelaars is tegemoet zake heeft ingediend. gekomen. Zes jaar voor moordenaar van Arie van Hemert De Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend een nu 20-jarige plat formarbeider uit Amstelveen terzake van doodslag op de negen-jarige Hil- versumse jongen Arie van Hemert op gen. Hij weet niet hoe hij is" komen de avond van de 13de februari 1963 j te vallen, conform de eis veroordeeld tot zes Jaar gevangenisstraf met aftrek van Kassier mist f 5500 Een 45-jar.ige kassier uit Den Haag, die in dienst is bij een autoservicebedryf in de Waldorpstraat in zyn woonplaats, heeft tegenover de politie verklaard, na een val f5500 te missen. Twee collega's zagen hem gistermiddag in de Waldorpsstraat tegenover het be drijf op straat liggen. In het; zie kenhuis kon een dokter geen letsel constateren, al sluit hij de mogelijk heid van een hersenschudding niet uil. De kassier moest f 5500 van het ene perceel naar het andere bren- het voorarrest (8 maanden) plus ter beschikkingstelling der regering. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat gelet op het rapport van twee zenuwartsen en een psycholoog de geestvermogens van de platformar beider ten tijde van het begaan van het delict ziekelijk gestoord waren of gebrekkig ontwikkeld, maar niet zodanig dat het feit hem niet kon worden aangerekend. Omdat ver dachte destijds 17 Jaar strafrech telijk minderjarig was werd de zaak veertien dagen geleden met ge sloten deuren behandeld. Mondriaan-expositie in Haags Gemeentemuseum Van 17 juni t/m 7 aug. zal in het Haags Gemeentemuseum een over zichtstentoonstelling worden gehou den van het werk van Piet Mon driaan. Deze expositie, die plaats vindt in het kader van het Holland Festival, is de grootste die ooit van het werk van Mondriaan is gehouden en om vat 120 doeken. Deze verzameling kwam tot stand in samenwerking met The Art Gal lery of Toronto en het Philadelphia Museum of Art, waar de expositie in de afgelopen maanden te zien is geweest en grote belangstelling heeft getrokken. De bedoeling van de in richters van de expositie is, een in druk te geven van de ontwikkeling van het werk dat deze in 1944 in New York overleden Nederlandse kunstenaar heeft nagelaten. Gewonde man op spoorbaan Een 56-jarige directeur van een Rot terdamse NV, is gistermiddag ern stig gewond aangetroffen op de spoorbaan tussen Vlaardingen en Hoek van Holland. Hij werd daai ge signaleerd door de machinist van een werktrein.. Bij onderzoek door de Rotterdamse politie meldden zich twee arbeiders die de man hebben zien staan. De man kon in verband met zijn toestand tot dusver niet worden gehoord. Hü is met een sche- delbasisfractuur en wonden aan het hoofd in een ziekenhuis in Vlaardin gen opgenomen. NAVO-instellingen De Neder landse regering heeft zich niet als gegadigde aangeboden en is niet als zodanig aangezocht voor vestiging van NAVO-instellingen, voorzover die niet in Frankrijk kunnen blij ven, aldus blykt uit het ant woord van minister Luns (Buiten landse Zaken) op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid de heer Slotemaker de Bruine (PSP). De toekomstige vestiging van uit Frankrijk over te plaatsen instellin gen is nog onderwerp van overleg tussen de bondgenoten, aldus het antwoord. Koperdiefstal Koperdiefstal heeft gisteravond tussen Eindhoven en Geldrop geleid tot storingen in alle seinen en overwegbeveiligings- apparatuur, waardoor het treinver keer vanaf 10 uur tot het eind van de reizigersdienst met vertragingen van gemiddeld tien minuten kampte. Op het gebied van Eindhoven wer den afgekapte kabels ontdekt. Kope ren onderdelen van de beveiligings- Roode Kruis jhr. G. Krayenhof uit gereikt in het hoofdkantoor van het Roode Kruis in Den Haag. BUITENLAND Staking in Griekenland In Griekenland begon vandaag een sta king van het technisch personeel der elektriciteitsbedrijven, welke drie da gen zal duren. Woensdag zal het ad ministratieve personeel voor twee dagen het werk neerleggen. Het gaat om salariseisen. De betrokken vak bond heeft laten weten, dat de leden in hongerstaking zullen gaan als de regering hen vordert. Capone wordt Francis Albert Francis Capone jr., zoon van de gangster Al Capone, heeft zijn naam laten wijzigen in Albert Francis. In een verzoek aan een rechtbank in Fort Lauderdale klaagt Capone jr. dat alles wat hij doet in de pers tot grote proporties wordt opgeblazen wegens de reputatie van zijn vader. Vorig jaar is de nu 48-jarige Capone in Miami veroordeeld wegens een winkeldiefstal. Dit jaar is hij gear resteerd wegens een verkeersovertre ding. Hij werkt bij een bandenfa briek in Miami. Eisenhower in ziekenhuis Een woordvoerder van het Walter Reed hospitaal in Washington heeft ver klaard, dat oud-president Eisenho wer daar op het ogenblik proeven ondergaat voor een routine-onder- zoek. Hij zei dat de ex-president „voor onbepaalde tijd" in het zie kenhuis zal blijven. Staking verboden Een federale rechtbank in Washington heeft gis teren de vakbonden van spoorweg stokers verboden in staking te gaan om handhaving van 18.000 stokers plaatsen af te dwingen. De maat schappijen zijn van oordeel dat door de modernisering van het materieel geen stokers meer nodig zijn De vakbonden, die er in april voor zorg den dat het spoorwegverkeer geheel stil kwam te liggen, willen beroep aantekenen. Rechtstreeks Het Indiase par lement heeft maandag het mandaat van de centrale regering om de staat Kerala rechtstreeks te bestu ren met een half jaar verlengd Ke rala, in Zuid-India, staat reeds an derhalf jaar onder centraal bestuur. Ook een reden In de Canadese apparatuur, zijn ontvreemd. Vanoch- stad Montreal lag gisteren het werk op 49 schepen stil, doordat de ha- vénarbeiders staakten uit protest tegen een weigering van de autori teiten om hun faciliteiten voor het parkeren van hun auto's te verle nen. Weer aardbeving ln Tasjkent De Russische Centraalaziatische stad Tasjkent is gisteravond opnieuw door een reeks onderaardse schok ken getroffen. De schokken waren bijna even sterk als de aardbeving die vorige maand in Tasjkent vier doden en 150 gewonden eiste en ge bouwen deed in storten of bescha digde waardoor 4000 gezinnen dak loos werden. Churchill-museum Chart-well, het huis van Sir Winston Churchill in Kent, dat door vrienden werd ge kocht en aan de staat geschonken om als Churchill-museum te worden ingericht, gaat op 22 juni open. Het huis is ln de staat waarin het in de jaren '30 was toen de oud-premier er met zyn gezin woonde. Tot de in boedel behoort een aantal schilde rijen van Churchill. Spionage voor Egypte In Tel Aviv zijn drie jonge Joden van 16, 18 en 19 jaar gearresteerd wegens spionage voor Egypte. De 19-jarige, Gideon Goldstein, was de leider van deze groep. Hy heeft bekend dat elke week een boot naar Gaza ging, waar het sionagemateriaal aan Egyptische officieren werd gegeven. Hij zou van deze officieren 500 Israëlische pon den als beloning hebben ontvangen. Deportatie uit Koeweit De olie- staat Koeweit is begonnen met de deportatie van subversieve elementen na onthullingen over tegen de rege ring gerichte activiteit op een ge- Vergadering van het land. Er waren .schrikbarende feiten" aan het licht gekomen. Waren ze niet tydig ont dekt dan zou het mogelijk tot geweld daden zijn gekomen. Tsjo© En-lai naar Roemenië Premier Tsjoe En-lai van commu nistisch China zal van 10 tot 20 mei Roemenië bezoeken, zo is van diplo matieke zijde in Wenen vernomen. Men weet niet of de Chinese leider ook andere Europese landen zal be zoeken, maar volgens sommige ge ruchten zou hij ook naar Albanië gaan. Zeer njittig John Gronouski, de Amerikaanse ambassadeur in Polen, heeft in een televisie-interview in New York gezegd, dat de periodieke gesprekken van de Amerikaanse en Chinese ambassadeur in Warschau zeer nuttig zijn. „Men kan 750 mil joen mensen in de wereld niet nege ren", aldus Gronouski, die overigens meent, dat het ogenblik nog niet ge komen is, dat de VS Peking moet er kennen. Hy sprak wel de hoop uit, dat de Chinees-Amerikaanse contac ten eens in het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken in Washington zouden kunnen plaats vinden. Het exploderen van een fiets met explosieven in het centrum van Sai gon heeft vanochtend geleld tot een paniek onder de Amerikaanse mili taire politie. Terwijl de explosie, ver moedelijk veroorzaakt door de Viet- cong, slechts enkele Zuldvietname- aen verwondingen bezorgde, werden er 36 personen (onder wie tien Ame rikanen) getroffen door kogels, die Amerikaanse wachtposten en pa trouilles daarop in het wilde weg af vuurden. Er vielen zeker vijf doden. Tegen zes uur in de ochtend, toen het nog donker was, zette een jonge man een fiets voor een kleermakers winkel. dde gelegen is nabij een kruispunt waaraan hotels zijn gele gen en dichtbij een autobushalte, waar omstreeks die tijd Amerikanen worden opgehaald om naar hun werk te worden gebracht. Toen de jongeman was verdwenen, ontplofte de fiets waardoor een Zuidvietname- se wachtpost op enige afstand en enkele passerende Zuidvietnamese fietsers werden gewond. Op verscheidene punten ln de stad begonnen Amerikaanse militairen daarop te schieten. Zo namen zij een jeep van hun eigen militaire politie en twee militaire vrachtauto's onder vuur. Ook werd ©en vrachtauto met Zuidvietnamese vrouwen op weg naar hun werk beschoten. Drie vrou wen kwamen om het leven en 22 werden gewond. Elders vuurden en kele Amerikaanse militairen op een Frans ziekenhuis, waar één persoon om het leven kwam. De algemene verwarring duurde een uur. Toen pas konden de doden en gewonden van straat worden gehaald. Een vertegenwoordiger van de Amerikaanse missie in Vietnam heeft verklaard, dat de missie „diep begaan is met de slachtoffers van dit incident en bereid Is alles te doen om hen te helpen, die van ochtend onder vuur zijn genomen". (Advertentie) VOOR AFWISSELING IN HET MENU! Steun aan India In totaal 32 landen hebben gereageerd op het verzoek van India om zo spoedig mogelijk steun te verlenen in ver band met de voedselnood in India, zo heeft het Indiase ministerie van Voedselvoorziening meegedeeld. De grootste bijdrage werd door de VS geleverd: zij schonken 7la miljoen ton graan. De kleinste is afkomstig van de republiek San Marino, die 50 ton tarwe beloofde. Het totale be drag aan aangeboden hulp loopt in de honderden miljoenen dollars. Roofoverval ln Londen Onder bedreiging met pistolen en kapmes sen heeft een zeven man sterke ro versbende gisteren twee bewakers in de Londense wijk Mayfair beroofd van 7.000 pond (f70.000). De zeven mannen gingen de Palm Beach- club binnen vlak voordat het geld zou worden afgeleverd, sneden de te lefoondraden door en pleegden daar na de roof. Ambtenaren staken Het perso neel van de meeste Argentijnse mi nisteries is gisteren een staking van 48 uur begonnen om een loonsverho ging van 40 procent kracht bij te zetten. Het aantal stakers bedraagt 420.000. De vakbonden hebben een aanbod van de regering tot het toe kennen van een loonsverhoging van 15 procent van de hand gewezen hebben gedreigd met nog een sta king van drie dagen volgende week. Luisterpost De Democratische fractieleider in de Amerikaanse se naat Mike Mansfield heeft gisteren voorgesteld dat de Verenigde Staten Buiten,) Mongolië zullen erkennen, de communistische staat die tussen communistisch-China en ae Sowjet- Unie ligt ingeklemd. Dit zal, aldus Mansfield, bijdragen tot een vermin dering van de internationale span ningen en zal de Ver. Staten „een waardevolle luisterpost" schenken tussen de beiden communistische grootmachten. Malik in Ethiopië De Russische vice-minister van Buitelandse Zaken Jakob Malik is gisteren uit Tanzania in Addis Abeba aangekomen voor een bezoek van drie dagen aan Ethiopië. Akkerhof (Hoflaan) Straatbijeen' komst Open Deurwerk 7.30 uur nam ewoerd 175: Dienstvergadering van Jehova's getuigen. 7.25 nam. Rest. De Doelen: Alg. ledenverga dering „Het Ned. Roode Kruis". 5 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Haagse Comedle „Vraag me niets" 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. nam. WOENSDAG 7—8 onze vriend". 8 uur Stadsgehoorzaal: Concert Ned. Ma drigaalkoor, o.l.v. Herman Strategier. 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. W. de Zv spreksavond. DONDERDAG Breestraat 19: Spr. evangelist C. v. de Schans uit Den Haag. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 725 nam. Universiteit: Opening tentoonstel ling gouaches en tekeningen Jan Beu- tener, 4.30 uur nam. VRIJDAG Katwijk aan Zee (Duinoordweg 2) Jaarvergadering „De Leldsohe Bulten- Adrventkerk (Doopsgezinde Kerk) 10 11 uur voorin., bijbelstudie: 1112 u. ds. J. A. de Ruiter te Den Haag. Kon. Ned. MIJ voor Tuinbouw en Plan/tkunde, excursie buitenplaats „Clingendaal", vertrek (bus 43 station) 12.55 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7)opening tentoonstelling Ger- rlt van der Ven, 4 uur nam. Natuurwandeling ln Warmonderboe. Vertrek N.ZJR.-busstation 2.30 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 6.15 nam. Oude Rijn 5 (Baptisten gemeente) Gemeente voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. N. v. d. Brugge 720 uur nam. Pinkstergemeente (Dr. Van Voort- huyzenschool)Spr. dhr. F. A. L. Poe tera y, 3 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorin. MAANDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" Liefdes lloze les", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): WD poli tieke voorlichting aan Jonge kiezers, -"ir nam. BIOSCOPEN Trianon: „Thunderball", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Studio: „Een man met zes vrouwen", 18 Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur DINSDAG 10 MEI Kon. Schouwburg: 20.16 uur, En semble, De drie zusters. Diligentla: 20.16 uur. Nieuwe Kome die, De gevierde liefde. WOENSDAG 11 MEI Kon. Schouwburg: 20.16 uur, Ne derlandse Comedle, Mevrouw Warrens beroep. Diligentla: 20.15 uur. Nieuwe Kome die, De gevierde liefde. (Ontleend aan andere bladen) Geboren: Mulock HouwerVon Jacobovits de Szeged, dr, Hamers- veld; Snijders—Van Schaik, zn, Zandvoort; Tattersail—Evers, dr, Enschede. Overleden: B. Mendelsohn, mn, 74 jr, Amsterdam: F. W. Verloop—Wit te veen, vr, 81 Jr. Zeist; E. N. Clerum- Goudriaan, vr, 63 Jr, Naarden; E. Haak—Wagho. vr, 81 jr, Arnhem; A Harp, mn, 89 jr, Hilversum; J. J. Mulder, mn. 67 jr, Amsterdam; M. van Stapele. vr, 88 Jr, Steenwijk; A G. van der Hout, mn, 79 jr, Den Haag. Lldo: „Vrouwenjacht ln B Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „A hard day's night" 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 7 en 9.15 uur. Russische filmtveek: 7 en 9.15 uur, „Vader vai daat", 24 uur „Storm ovei Dinsdag 2.30, 7 en 9.15 wandel door Moskou", 24 eenenveertigste Donderdag 2.30, 7 en 9.15 wassen kinderen", 24 uur waarin lk woon". Vrijdag 2.30, 7 en 9.15 uur met het hondje", 24 uur die nooit verzonden werd' TENTOONSTELLINGI 10 U 5.30 uur njn.; bovendien zat zondagavond 8-12 uur (t/m Galerie Walenkamp (Nieuws Clean Art, Hans Friscn. WerS voorm. 6 uur nam; zond (tot 25 mei). Legermuseum (Pesthulslai uitzondering van zaterdag vi (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volï (Steenstraat 1Dag. 10-17 i aags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudhede 1(1 ks 10-6 uur: zond 1-5 um Rijksmuseum voor de gee der natuurwetenschappen: UU zond 1-4 uur Sociëteit Horua (Rapenburg Fototentoonstelling Studenten tena". Dag. 4-7 uur nm. (be dag en zondag) (tot 13 mei). Avond- en nachtdienst der a; Geopend voor spoedeisende Sjotheek Tot Hulp der Mei ooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, ai nachtdienst van apotheek Breest Smallenburg te U wordt waargenomen door i Tot Hulp de Menschheld; op dokterstelefoon 22222. De Directie vaal Noordwijk aanZ heeft het genoegen, U Iffll digen, dat do nieuwe CONGRESl voor ca. 20 tot 150 peranl juist ls gereedgekomen, - Voor Uw vergaderingen thans een volledige outiM boden met: magnetisch bord - projectiescherm*^ installatie en mogelljkfc simultaan-vertaalinstalte - Alle negentig hotelkanef thans goed verwarmd gemoderniseerd. j. Sfeervolle zalen voor dit recepties en eenlntiemeb' cocktailparties. Het gehele jaar geopend:1! ters speciaal voor coogr* Telefoon: (01719) 2345 Tel* WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oB> Amsterdam geh. bew. Den Helder mist Ypenburg geh. bew. Vlissingen geh. bew. Eelde zwaar bew De Bilt half bew. Twente zwaar bew Eindhoven mist Z.-Limburg mist Helsinki geh. bew. Stockholm half bew. Oslo onbewolkt Kopenhager reeen Aberdeen onbewolkt Londen onbewolkt Brussel half bew. Luxemburg zwaar bew Parijs geh. bew. Bordeaux zwaar bew Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen *j motregen jij mi/aar hPU, geh. bew. onbewolkt regen zwaar bew onbewolkt licht bew onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2