Eigen valschermschool Franse troepen kunnen niet in West-Duitsland blijven Kus cles doods bedreigt s astronaut: hér. v. 00Y Jr, PAGINA 1XID3CH DAGBLAD DONDERDAG 6 g Op vliegveld Gilze-Rijen (Van onze Haagse correspondent) Parachutespringers kennen maar J cén gevaarlijk moment in het beoe- fenen van hun voor lekenogen zo huiveringwekkend bedrijf: dat is de landing. De aanraking met de grond, waarnaar ze hangend aan hun bolle i scherm niettemin met een snelheid van 8 meter per seconde toesuizen. Hun botsing met moeder aarde komt harder aan dan een val uit een raam uit de eerste etage, maar ze zijn er dan ook beter op voorbereid. Hoeveel beter is voor uitverkorenen i gade te slaan in een voormalige han- I gar op het luchtmachtvliegveld Gilze- Rijen, waar ons land sedert kort een i grondschool voor een eigen geheel Nederlandse parachutistenopleiding rijk is. Half mei zal de school offi-1 cieel worden geopend. Naar België Een wijziging van de luchtvaartwet, die op 1 maart van kracht werd. maakt dit mogelijk. Voorheen was het verboden militaire vliegtuigen an- j ders dan in noodgevallen per val scherm te verlaten. Srpingliefhebbers konden daardoor alleen in het bui-1 tenland worden opgeleid en de wei- nige parachutisten, die ons leger zich wenst te permitteren in de vorm van één compagnie commandotroepen, moest dan ook naar België. Sedert j 1962 zijn er enkele honderden militai- ren in België opgele'd. De cursus in Brabant bestaat uit een grondtraining van zeven dagen nagenoeg helemaal gericht op het leren opvangen van de landingsschok j gevolgd door acht daadwerkelijke sprongen uit een vliegtuig. De Kon. j Luchtmacht zorgt voor het luchtver- j voer. Een F 27 staat ter beschikking voor het afwerpen van .sticks" van 6 tot 8 man tegelijk, maar meestal j wordt de kleinere, gemakkelijker te hanteren Bever gebruikt. „Speeltuin'' De circa 25 man die per cursus op Gilze-Rijen arriveren vinden daar in de grondschool een fraaie „speeltuin" vol instrumenten. Er is een 8!-; meter hoge toren bm de leerlingen aan de lijn de eerste sensaties te helpen overwinnen, er liggen vertrouwen wekkende dikke matten voor als de koprol nog niet helemaal vlekkeloos verloopt en er staan modellen van vliegtuigrompen om de „drill" van het feilloos parachuteren er bij de leerlingen in te kunnen stampen. Als j zij na verloop van tijd werkelijk voor het gapende gat. op honderden meters j hoogte staan moet elke handeling ge dachteloos en automatisch worden uitgevoerd. „Red on! Stand in the door. Green on! Go!!" Dagelijks zijn deze volgens NAVO-voorschrift in het En gels gegeven bevelen weer te horen in en boven de eerste eigen parachu- tistenschool van het Nederlandse leger. Eén van de cursisten, die i en maakte Twee jongens ontvlucht uit politiebureau Twee Duitse jongens, die dinsdag door de politie in Zwolle zyn gear resteerd, nadat zij met een gestolen auto een ongeluk hadden veroor zaakt, zyn gisteravond uit het bureau van de gemeentepolitie in Vlagtwedde ontvlucht. De jongens, die respectieveiyk 14 en 15 jaar zyn, waren naar Vlagtwedde overgebracht in verband met een inbraak gepleegd in de nacht van zondag op maan dag in de landbouwschool. De jon gens zyn in een onbewaakt ogenblik door het raam te openen uit het verhoorkamertje ontsnapt, juist op het moment dat een politieman even naar de deur ging. Vanochtend zyn de jongens weer gepakt. Ze boden geen verzet. Twee provo's tijdens dodenherdenking gepakt Dam in de hoofdstad heeft de politie gisteravond twee provo's aangehou den omdat zy drukwerk verspreidden (een overtreding van de algemene politieverordening). Het waren exem plaren van het nieuwste nummer van de pamflettenreeks „Provokatie". De gearresteerden zyn een 16-jarige jongen en een 21-jarige meisje, die na verhoor weer zijn vrygelaten. De jongen werd het afgelopen weekeinde tydens een byeenkomst by Het Lie verdje op het Spui gearresteerd en door de rechter-commissaris vryge laten onder voorwaarde, dat hy zich zou onthouden van handelingen die de openbare orde verstoren of dit kunnen bevorderen. „NPD gevaarlijke groepering" Alle partyen, die vertegenwoordigd zijn in het parlement van Beieren, hebben gisteren gevraagd om een verbod van de NPD, Von Thaddens Nationaal-democratische party van Duitsland. In een witboek betogen 'ier partijen dat een dergelyke B De kus die een uit de ruimte n terugkerende astronaut na zijn g landing van zyn vrouw krijgt, kan dodeUjk voor hem zyn, ten- zy in zyn dieet een royale portie bacteriën is verwerkt. Dit is gezegd door dr. F. D. H Luckey van de medische facul- g teit van de universiteit van Mis- B souri in een symposion op een H J congres van het Amerikaanse Genootschap voor Microbiologie. j Hy wees erop dat de astronau. ten verblyven in steriele lucht H en dat ook hun voedsel en g hun drinkwater steriel is. Dit 2 kan ertoe leiden dat het aantal bacterieën in het lichaam zover daalt, dat ze hun normale im- D munltedt verliezen en by terug- keer op de aarde waar het we- 2 melt van de bacteriën 't slacht- 2 2 offer worden van allerfel infec- 2 tieziekten. Het innemen van bacteriën- g g pillen voor de terugkeer naar de g g aarde kan een mogelykheid zyn, g g aldus dr. Luckey, om de astro- b B naut zyn normale immuniteit te B hergeven. Hy zei dat zyn specu- laties berusten op proeven met H Guinese biggetjes en ratten. F; 1 UHBBIlHBIigillBIII landinq in de radicaal-politieke groepering een ge- boven de vliegba-1 boomtoppen. Hij kwam oren- ,D« rr, J erop dat van de achttien bestuurs- sis rilze Hij en sprongen, werd gens zonder een schrammetje op léden van de NPD er twaalf lid zyn door de sterke wind meegesleurd de grond. j geweest van de nazi party. Aanslag op minister Onbeken den hebben gisteren in Guatamala- stad de auto van de Guatamal- teekse minister van Voorlichting, Baltazar Morales, doorzeefd met ko gels. Een zoon van de minister en de particuliere chauffeur kwamen hierdoor om het leven. Minister Mo rales stond op het punt met de auto van zyn woning naar het presiden tiële paleis te vertrekken toen de in zittenden van een jeep op dew agen vuurden. Wat er van de minister is geworden is niet bekend. Hy is sinds de aanslag niet meer gezien. Ah Bonn voorivaarden handhaaft: Prof. Kleerekoper doet aanval op 'gezagsaanbidding' O U o Porfessor ds. S. Kleerekoper heeft gisteravond cp de eerste openbare byeenkomst van het Comité Waak zaamheid in oprichting een scherpe aanval gedaan op wat de hoogleraar noemde „de gezagsaanbidding, die op dit moment in Nederland gaande is, waarby handhaving van de orde ge paard gaat met middelen die erger j zyn dan de ordeverstoring zelf". De hoogleraar sprak over „corhruptie in de rechterlijke macht". Het comité Waakzaamheid, dat in Krasnapolsky vergaderde, trok op deze vierde mei een volle zaal, on- j der wie veel jongeren. Doel van het J comité is de aandacht meer dan op het verleden, op het heden en de toe komst te richten, en „aanvallen op politieke en geesteiyke vryheid te signaleren en zo nodig middels tegen acties te weren". Het wil voortaan iedere vierde mei een bijeenkomst houden. De tweede spreker op deze byeen komst was drs. Fries de Vries, die meende dat de betekenis van de her denking dreigde te verminderen,om dat zy uit de persooniyke sfeer raakt. De journalist Jan Rogier was van oordeel, dat de oprichting van het comité er op wees, dat het gevaar bestond, dat zich mogelijk over enkele jaren in Nederland „evenals in de jaren dertig weer grove rechtsver krachting zou voordoen". Hy achtte het de voornaamste taak van het comité in eerste instantie over de eigen samenleving te waken. Verbod verkoop van driewegstekkers Het ministerie van Economische Zaken vestigt er de aandacht op, dat van 1 mei af de verkoop van en kele elektrotechnische artikelen ver boden is. Het betreft produkten. die vallen onder beschikkingen van de minister van Ecm. Zaken van 21 jan. 1964, waarin veiligheidseisen zyn ge steld en waarvoor tot 1 mei een uit- verkooptermyn gold. Driewegstekkers en aftaklamphou- ders mogen thans ir het geheel niet meer verkocht worden. Enkele andere artikelen-buigzame elektrische lei dingen met een aderisolatie van pvc f las!4c snoerenL contactstoppen (stekkers) en tafelcontactdozen- die voor 1 mei 1965 hier te lande zijn ver- vaardigd of ingevoerd en die nietj goedgekeurd zijn door de Kenia, mo- gen voortaan evenmin worden ver-j kocht. (Van onze Par ij se correspondent) Na de ontvangst van het laatste antwoord uit Bonn op de nota waarin Parijs de toekomst der Franse troepen in de Bondsrepubliek aan de orde stelde, wordt in de Westduitse hoofdstad steeds open lijker gevreesd voor een ongunstige afloop van de besprekingen. Anderzijds zal het niet minder ge- makkeiyk vallen de Franse troepen in West-Duitsland te houden indien Bonn condities blyft stellen die Pa- rys niet zegt te kunnen onder- schryven. Men kan zich intussen echter ook afvragen of generaal De Gaulle in derdaad wel zo'n haast heeft om da den bij zyn woorden te voegen. By een daadwerkelyke ontkrachting van het Noordatlantische verdedi gingssysteem in Europa, waardoor ook Frankrijk militair in de lucht komen te hangen, heeft Parijs ten slotte geen enkel belang. Gecompliceerd De Franse ministerraad heeft gis teren onder leiding van president De Gaulle deze gecompliceerde materie weer eens onder de loep genomen, om tot de conclusie te komen dat. gelijk de staatssecretaris van Voor lichting, Bourges. na afloop tegen over de pers verklaarde, de Franse troepen nimmer op Duits grondge bied zouden kunnen biyven onder voorwaarden die strijdig zyn met de beslissingen die Frankrijk onlangs ten opzichte van de Atlantische in tegratie had genomen. In klaarde re taal: voor Frankryk zyn de Duit se condities onaanvaardbaar. Men herinnert zich dat Bonn na ruggespraak met Washington en Londen eerder had doen weten dat de Franse troepen slechts in West- Duitsland zouden kunnen blijven in dien ze zich voegen in de geïnte greerde NAVO-strategie. Haken en ogen President De Gaulle heeft nooit verheeld dat de scheidingsprocedure tussen Frankrijk en de grote Wes- telyke alliantie nog al wat haken en ogen zal vertonen. Niettémin wenst hy vast te houden aan zyn termijn van 1 jaar waarbinnen de liquidatie van Frankryks geintegreerde be trekkingen haar beslag zou moeten krygen. Maar men begint zich in Pa rys nu al openlijk af te vragen of die kalender zal kunnen worden gere specteerd. slag zou moeten krygen. Maar men begint zich in Parys nu al open- lyk af te vragen of die kalender zal kunnen worden gerespecteerd. Het Franse verzoek aan Washing ton de besprekingen verder monde ling te voeren, heeft ook al weinig effect gesorteerd. De Amerikanen biyven op het standpunt staan dat deze onderhan delingen in voortdurend overleg met de 13 overige Atlantische bondge noten gevoerd moeten worden. Aan gezien Parys van dat multilaterale beraad veer niets wil weten ligt het voor de hand dat men op een vlot verloop der beraadslagingen nauwe lijks zal mogen rekenen. Weinig middelen President De Gaulle beschikt, voor het oog, ook over weinig middelen om die procedure toch te kunnen verhaasten. Hij kan immers moeilyk een deurwaarder naar Washington sturen om de Amerikanen aanzeg ging te doen dat hun troepen Frank rijk toch echt voor 1 april 1967 heb ben te verlaten. Daarentegen bereikte de generaal in zoverre zyn doel dat Frankrijk zich op demonstratieve wyze diplo matiek van de V.S. heeft gedistan tieerd, waardoor hy jegens Moskou aan aanvaardbare partner is gewor den wanneer in juni in het Kremlin de toekomst van Europa op het ta- Pyt zal worden gebracht. Voor die rol is hij blykbaar bereid de Fran se troepen in West-Duitsland op te offeren, een offer dat hy, als ge zegd, nu waarschynlyk dan ook in derdaad zal moeten brengen. Maandelijks Frankrijk heeft zijn NAVO-bond- genoten, V.S., West-Duitsland en Engeland meegedeeld dat met in gang van 1 juni op maandelykse basis toestemming nodig is als mili taire vliegtuigen van deze landen over Frans grondgebied willen vlie- gen of in Frankryk willen landen. i In een nota van de Franse rege ring die dinsdag op de Britse am bassade in Parys is overhandigd wordt voorts gezegd dat een derge lyke overeenkomst met een geldig heidsduur van een jaar voor 1966 niet meer kan worden gesloten. Naar verluidt werd tot nog toe op jaar basis toestemming verleend voor het overvliegen van of landen op Frans gebied. Baggermolen gezonken In Ter- neuzen is de baggermolen „Holland 11", van de baggermaatschappy „Holland", waarmee werkzaamheden in de Westhaven werden uitgevoerd, gekapseisd en gezonken. De tien be manningsleden konden nog tydig op een nevenliggende bak overstappen. Waarschynlyk is by het ophalen van een groot voorwerp de bodem be schadigd. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Cap San Antonio" (11/5.1 Australië: „Fairstar" (13/5) Brazilië: „Laennec" (10/5) „Cap San Antonio" (11/5), Canada: „Arkadia" (9/5), „Bronver" <11/5), Chili: „Isarstein" (8/5), Kenya, Oeganda, Tanganjika: „Jean Laborde" <13/5), Ned. Antillen: „Prins der Nederlan- (10/5). Verenigde Staten van Ame rika: „Nieuw Amsterdam" (8/5), „Maasdam" (11/5), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Sout- kerk" (11/5). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Gesprek over CAO's De loon- commissie van de Stichting van de Arbeid en een delegatie van het Col lege van Ryksbemiddelaars hebben gistermiddag elkaar aangehoord over de wederzydse standpunten ten aan zien van drie collectieve arbeidsover eenkomsten, die volgens het College bepalingen bevatten die, als ze on- gewyzigd blyven, ioov on verbin dendverklaring door ue minister in aanmerking komen. Het betreft hier de CAO's voor het in land- en ak kerbouw werkzame personeel (25.000 personen), de confectie-industrie en de bakkersgezellen. Overgoten door gloeiend teer Bij het overpompen van een tankwagen met teer met een tempe ratuur van 200 graden C op het ter rein van de Nederlandse kurkplaten- fabriek NV in Driebergen is dp 39- jarige Duitse chauffeur K. H. E. Ohms zeer ernstig gewond geraakt. Door een barst te de leiding werd de man overgoten door de gloeiende teermassa. Met zeer zware brand wonden is hy opgenomen in het Academische Ziekenhuis in Utrecht, zyn toestand is zeer ernstig. Vlees naar Italië De voorzit ter van het produktschap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dyk, heeft op de openbare vergadering van het produktschap in Utrecht meegedeeld, dat Italië heeft besloten, zyn gren zen weer open te stellen voor vlees en levende dieren uit Neder land. Een moeiiykheid is nog. dat de doorvoer van levende varkens uit Nederland door Duitsland en Zwit serland nog niet is toegestaan (die van rundvee wel). Heler verongelukt Gisteren is by heiwerkzaamheden aan de Zil verstraat in Harlingen de 24-jarige Bouke Wever, werkzaam by het be drijf H. de Groot, getroffen door een losgeschoten of gebroken draad van de hei-installatie. Hij was op slag dood. Dok voor Indonesië Op de Ver- olme-werf in Alblasserdam is de kiel gelegd van een drijvend dok van circa 2.000 ton bestemd voor Indo nesië Het dok krygt een lengte van 100 meter. In Heusden zal Verolrie een drijvende bok van 70 ton hfci- vermogen maken, eveneens voor In donesische rekening. NederlandRusland De woord voerder van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Den Haag heeft meegedeeld, dat op 12 mei in Mos kou onderhandelingen zullen begin nen tussen een Nederlandse en een Sowjetrussische delegatie over een culturele overeenkomst. De Nederlandse delegatie staat on der voorzitterschap van Hr. Ms. am bassadeur in Moskou, jhr. mr. G. Beelaerts van Blokland, aldus de woordvoerder. BUITENLAND Snelle treinen Met ingang van oktober 1967 zal tussen New York en Washington een uurdienst worden onderhouden door ultramoderne trei nen, die een snelheid van 175 km/u kunnen bereiken zodat zy de af stand van 400 km in minder dan drie uur kunnen afleggen. Het is de bedoeling dat deze snelheid tegen 1970 opgevoerd wordt tot 240 km/u. Fischer schuldig Abraham Fi scher, voorheen advocaat in Johan nesburg is gisteren schuldig ver klaard aan samenzwering tot sabo tage en activiteit voor de verboden Zuidafrikaanse communistische par ty, waarvan hy als voorzitter optrad. Na deze uitsprak werd de zitting van het hof verdaagd tot maandag wan neer het vonnis zal worden uitge sproken. Rechter Boshoff verklaarde de 58-jarige Fischer schuldig op ne gen van de vijftien punten van de aanklacht. De beklaagde zelf had schuld aan de aanklacht als geheel ontkend maar wel zyn lidmaatschap van de illegale party en deelneming aan haar activiteit toegegeven. Hy ontkende een samenzwering tot sa botage te hebben deelgenomen. Geen rangen meer Albanië heeft alle uiterlyke rangtekenen in zyn strydk-achten met ingang "an 1 mei afgeschaft, aldus meldt het persbu reau Nieuw-Guinea. Op de nieuwe groene legeruniformen prijken alleen rode badges, maar geen symbolen van de rang. China heeft een soort- geiyke maatregel op 1 juni 1965 ge nomen. Relletjes in Milaan De politie heeft gisteren gebruik gemaakt van traangas en wapenstok om duizen den Milanese metaalarbeiders, die in staking zyn, uiteen te jagen. De sta kers bekogelden de politie met keien. Verscheidenen van hen werden ge arresteerd. sigar<r'Lrlijk uit z°nf0d! Hoe. ran Je DONDERDAG 'ewoerd 175: Dlenstvergadering Fehovah's getuigen. 7.25 Zeemanlaan: Herdenking bevrijding. 7 uur nam. VRIJDAG De Doelen: Jaarvergadering 3 Octo ber Vereniging. 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengeny „Ecclesia". 8 uur n.m. Pieterskerk: Concert Caroline Kaart en Felke Asma. 8 uur nam. Oegstgeest toneelzaal Ende- degeest)K. en O. Heieen Plmentel. 8 uur n.m. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. kerk): 10-11 uur vjn. bijbelstudie; 11-12 uur ds. J. Lijkenciijk van Meppel. Kon. Ned. Natuurhlst. Ver.: Excursie naar landgoederen ln Wassenaar. Ver trek bus 43, Hoge Rijndijk. 1.15 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenscliool: Pink stergemeente. Spr. dhr. F. A. L. Poete- ray. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur njn.; Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur Oude Rijn 5 (Baptlstengem.)Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 u. n.m. Rest. „Elgenzorg" (Stationsweg): Geünieerde Loge van Theosofen. Vie ring Witte Lotus-dag. 11 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 3 uur n.m. MAANDAG Dniets" 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 u. nam. Stadsgehoorzaal (Kleine Zaal)Voor lichtingsmiddag Ned. Ver. van Huls vrouwen. 2.30 nam. Rest. De Doelen: Alg. ledenverga dering „Het Ned. Roode Kruis". 5 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG Camera-theater: K. en O. en LAK Russische filmweek „Drie en twee" 7 en 9.15 uur nam; „De 41 ste" 12 uur middernacht. Rapenburg 61: K. en O. Lezing M. van Hoogstraten „De windmolen onze vriend". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Ned. Ma drigaalkoor, o.l.v. Herman Strategler. 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- Trianon: „Thunderball", 14 jr. Dae 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.3Ó 7 en 9.15 uur. Studio: „Een man met zes vrouwen" i8o^°H-»-30. 7 en 9.15 uur; zond.' 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De amoureuze avonturen van Moll Flanders". 18 jr. Dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45 7 'en 9.15 uur. Camera: Donderdag t/m zondag; teren, vandaag en morgen". Russische filmweek: maandag 7 en 9.15 uur, „Vader van een daat", 24 uur „Storm over Azlè Dinsdag 2.30, 7 en 9.15 uur wandel door Moskou", 24 uur eenenveertigste". Donderdag 2.30, 7 en 9.15 uur wassen kinderen", 24 uur „Het' waarin ik woon". Vrijdag 2.30. 7 en 9.15 uur „De( met het hondje", 24 uur „De die nooit verzonden werd". derdag 8 \i ur „Verpij zonder masker", 14 jr. Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en uur „En de hel volgde hem 14 jr. Zondagmiddag 2.30 uur „Die d; mr. Jones", a.l. TENTOONSTELLINGEN „De Ruif" (Janvossensteeg 59) toonstelling grafisch werk van i D. van Batenburg. Dag 10 uur r 5.30 uur n.m.; bovendien zaterdaj zondagavond 8-12 uur (t/m 14"; Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg Clean Art, Hans Frlsch. Werkd. 11 voorm. 6 uur nam; zond. ges! (tot 25 mei). Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10- (zondag 1-5 uur) dags 13-17 uur iiu zond 1-4 i Socletelt Horus (Rapenburg 121 Fototentoonstelling Studentenver. tena". Dag. 4-7 uur nm. (beh. L dag en zondag) (tot 13 mei). Avond- en nachtdienst der apothk Geopend voor spoedeisende gen! Centraal Apotheek, Breestraat 7( 20552. Apotheek R. van Breest Smaller te Leiderdorp ls de gehele weet; pend. ZOEK DE JUISTE SLEUTEL li 4.45, 7 en 9.15 uur. -A hard day's night", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Kernproef Een ondergrondse kernproef van geringe kracht d.w.z. van minder dan 20.000 ton tnt is'gisteren ondergronds geno men op het proefterrein van de Ame rikaanse atoomenergiecommissie in de staat Nevada. Het was de 15de proef van dit jaar. Guyana 26 mei onafhankelijk Het Britse lagerhuis heeft gister avond een wetsvoorstel goedgekeurd waarby de kolonie Brits Guyana (buurman van Suriname) met in gang van 26 mei onafhankelyk wordt. De nieuwe staat heet Guyana. Het wetsontwerp moet nog naar het Hogerhuis. De Britse troepen zullen tot oktober in Guyana blyven. Een 20-tal linkse Labourafgevaardigden protesteerde tegen het feit dat in Brits Guyana veertien personen om politieke redenen zonder vorm van proces gevangen worden gehouden. YS-prys voor Rus De Dannie Heineman-prys van het Amerikaan se instituut voor natuurwetenschap pen is dit jaar toegekend aan de Russische hoogleraar Nicolal Nicola- jewitsj Bogoljoebow. Een diploma en een cheque van 2.500 dollar zyn per post aan prof. Bogoljoebow toegezon den. Hy is op het ogenblik directeur van het instituut voor kernonderzoek in Doebna. De prys is aan de Russi sche geleerde toegekend voor diens talrijke opmerkehjke resultaten by de toepassing van wiskunde voor de oplossing van fundamentele natuur- wetenschappeiyke vraagstukken. In 1947 kreeg hy de Stalinprys, in 1958 werd hy met de Leninprys onder schelden. Wraakmaatregel Het hoofd van d( Ghanese handelmissie in Oost- Beriyn, zyn staf en 350 Ghanese stu denten hebben geen toestemming ge kregen Oost-Duitsland te verlaten, zo heeft de leider van de missie mee gedeeld. Hij zei dat de Oostduitsers hem hadden gezegd hiertoe te zyn overgegaan in verband met de door de Ghanese regering opgelegde be perkingen aan leden van de Oost- duitse handelsmissie en technici in Accra. Doe mee met onze nationale prijsvraac Breestraat 39 - Leide HAAGS A G E N D. (van donderdag 5 mei t/m woen 11 mei) DONDERDAG 5 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur, E sche Comedie, Professor Bernard) Dlligentia: 20.15 uur. De NU Komedie, De gevierde liefde. Kurzaal: 20.15 uur, Zuldholl Operakoor. VRIJDAG 6 MEI Dlligentia: 20.15 uur, Nieuwe E die. De gevierde liefde. Mont d'Or21.00 uur. Shaffy C tant. ZATERDAG 7 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur, B sche Comedie, Lessen in laster. Diligentia: 20.15 uur, Arena, spelers. Kurzaal: 20.15 uur, Residentie Mont d'Or: 21.00, Shaffy Chat' ZONDAG 8 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur, i sche Comedie, Professor Bernard) Dlligentia: 20.15 uur, Arena. Kikkers. Mont d'Or: 21.00, Shaffy Chat MAANDAG 9 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur, derlands Dans Theater. DINSDAG 10 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur, semble. De drie zusters. Diligentia: 20.15 uur. Nieuwe K die, De gevierde liefde. WOENSDAG 11 MEI Dlligentia: 20.15 uur. Nieuwe S die, De gevierde liefde. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo. Derek Flint 1ste klas, 6c< 14 jr. Asta, Galia, 18 Jr. Bijjou, De liefde van een blond/ Camera. Fataal alarm, 14 Jr. Capitol, Blond en brutaal. 18 C'neac, Rotterdam Europoort. City, Zeven gouden mannen, H' Corso, Judith. 14 Jr. Du Midi, Lady L, 14 jr. Euro Cinema, Porgy and Bess, Flora, Hell on Frisco Bay, 18 J', Hollywood, Voor de vuist weg, Kriterion, De onschuldige verif 18 jr. Metropole, TJunderball, 14 Jr. Odeon, The sound of music, a Olympia, Marnle, 18 Jr. Passage, Topsecret Djiboeti. 14 Rex, De bedrogen echtgenoot, 1», Roxy, Sluikhandel in meisjes, Seinpost, Hoe vermoord ik mijn' 14 Jr. Studio de Luxe, Le gendarme Tropez. 14 jr. Thalia. Compagnons in de IW> !8 Jr. De Uitkijk, De handen op de si» West End, Viva Maria, 14 jr.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2