Chesterfield Dom inerende rol van de overheid gekritiseerd Bom van Brits vliegtuig „Hebt uw vijand lief DRAKAi PAGINA 2 LFIDSCH DAGBLAD WOENSDAl Centraal overleg moet iveer op gang worden gebracht (Van onze Haagse correspondent) Tijdens de vergadering van het Verbond van Protestants-Chris telijke Werkgevers is gistermiddag met bezorgdheid gesproken over het stagnerende overleg tussen werkgevers en werknemers. Nadat de voorzitter, de heer H. H. Wemmers, 's ochtends reeds kritiek had geoefend op de ..ondoorzichtigheid van het rege ringsbeleid". ook op het gebied van loonpolitiek, stelde mr. P. M. H. van Boven, voorzitter van het Nederlands Katholiek Werk geversverbond in een causerie vast: ,,Wij zitten met het overleg in het slop. En mooie woorden maken dat niet ongedaan". De tweede gastspreker, de heer C. J. v. Mastrigt, oud-voorz. van het Christelijk Nationaal Vakverbond, onderschreef deze mening. ..Niet alleen in de Stichting van de Arbeid, maar ook in de S.E.R. heeft het overleg aan betekenis ingeboet". van de collectieve voorzieningen en de gevolgen daarvan voor het eco nomische en fiscale beleid. Ten aan zien van deze twee punten is hy van mening, dat een kritische in stelling en waakzaamheid geboden zijn. Ook op andere terreinen, al dus de heer Wemmers, ontbreekt de duidelijkheid. „Wie denkt niet ter stond aan het loonbeleid, waar vier maanden na invoering van het over gangssysteem nog geen beslissingen over opgeschorte loonvoorstellen zijn genomen en zowel de vakbewe ging als de werkgevers niet weten wat kan of niet kan". De kern van de taak van de over heid is het bevorderen van recht vaardige verhoudingen tussen haar onderdanen. Afwijking van deze ge dragslijn betekent een bedreiging van de individuele vrijheid en ver- antwoordelijkheid, en dus van de De heer Van Boven verweet de fundamenten van onze democratie, vakbeweging, dat zij op allerlei ge- De overheid zal zich altijd moeten bied zoveel eisen op tafel legt, dat afvragen, niet: tot hoever kan ik het de verwerkingscapaciteit ver te j gaan, maar mag ik gaan. boven gaat. Bovendien worden de onderwerpen veelal wel via een over- j matige publiciteit opgeworpen. „De gevolgen van deze strijdmethode I zijn zonder meer frustrerend". Hoewel de heer Van Mastrigt de- Vergadering van chr. werkgevers Hoewel de opvattingen van de sprekers over de oorzaken van de stagnatie niet altijd parallel liepen, bleken beiden het eens over de drin gende eis te trachten het gesprek weer op gang te brengen. Beiden ook, konden elkaar vinden in de opvat ting dat de terughoudendheid voor een belangrijk deel ontstaan is door het in snelle opeenvolging aan de orde stellen van fundamentele vraagstukken, als medezeggenschap en vermogensaanwasdeling. Welletjes woordenboek. Dit alles maakt de overheid tot een zo machtige part ner, dat men er beducht voor kan worden. De heer Wemmers meent, dat in de houding van de overheid in de laatste tijd een ongunstige verande ring te bespeuren valt, waarbij hij zich afvraagt of door de volksver tegenwoordiging wel voldoende te genspel wordt geleverd. In dit ver band citeerde hij een uitspraak van de minister van Economische Zaken bij de behandeling van de mijnwet continentaal plat, nl. dat „de staat is gehouden om als goed koopman te trachten een zo hoog mogelijke prijs te bedingen". Deze stelling noemt de bonds voorzitter „niet aanvaardbaar". De overheid dient zich als regel niet rechtstreeks in de economische be langenstrijd te mengen. Het is in tegendeel haar taak, waar nodig, re gelend en beschermend op te tre den. Hierin zal zij het beste kun nen slagen, indien zij niet direct financieel belanghebbende is. Voortaan steekt u heel gewoon een wereldberoemde sigaret op ...the famous taste of New York! Uit Onderzoek wees Machtige partner Deze houding dient de grenzen te geverszijde geen echte bereidheid getoond is over deze fundamentele vragen tot een werkelijk overleg te komen. Er heerst een „nu is 't wel letjes" mentaliteit. De werkgevers kunnen het niet meer bijhouden, noch de ontwikkeling in het denken van de vakbeweging, noch de soci aal-economische voortvarendheid van de overheid. Wij. wijzen een dergelijke ontwik keling niet af, zo was echter het be toog van de heer Van Boven. Maar wij wensen, dat het overleg con structief en in alle rust geschiedt. Hoewel de beide sprekers geen gele genheid hadden tot discussie en de causerieën niet op elkaar waren af gestemd, klonk in beider betoog een zekere eenstemmigheid door over de noodzakelijkheid het centrale over leg weer op gang te brengen. Met name de heer Van Boven kantte zich tegen de dominerende rol, die de overheid thans speelt. „Het maat schappelijk overleg moet wel stran den als het regeringsoordeel in de krant wordt gezet en het daarmee overmijdelijk het vooroordeel van het publiek wordt". Ondoorzichtig De voorzitter van het Verbond van Protestants- Christelijke Werk gevers, de heer H. H. Wemmers, oe fende gisterochtend tijdens de jaar vergadering in het Kurhaus kritiek op wat hij noemde „het ondoorzich tige beleid van de regering". De heer Wemmers uitte zijn be zorgdheid over de ontwikkelingen in de verhouding tussen overheid en be drijfsleven, waarbij hij twee vraag stukken centraal stelde: de staats deelneming in het particuliere be drijfsleven en de sterke uitbreiding en gaswinning en in de problema tiek van de mijnstreek bijzonder ac tueel is geworden. In dit opzicht be schikt de overheid over een grote mate van kennis, voorkennis en kundigheid over een breed terrein, terwijl bovendien bij haar optreden op economisch gebied in tegen stelling tot de particulieren het risico-element geen beslissende rol speelt. Verlies en winst hebben een secundaire betekenis, kort gezegd: faillissement staat niet in haar Advertentie Tip voor 'n verrassend- lekkere maaltijd! Op meer en meer Hollandse tafels aat minstens één keer per week een overheerlijk gerecht, dat iedere keer weer anders smaakt Honig Macaroni of Spaghetti! Vervang de vaste basis van Uw hoofdmaaltijd ook eens door zo'n verrassend-lek- kere schotel. Begint u er ook eens mee, een prima idee, zeker nu de aardappelen weer slechter zyn U merkt het meteen! Honig Maca roni of Spaghetti smaakt altijd anders. U kunt immers alle fijne kruiden, tomaten en stukjes vlees toevoegen en variëren, die u juist zo lekker vindt. Macaroni en Spaghetti zijn echt een uitdaging aan uw keu kenfantasie. Het nieuwe Honigrecep- tenboek met 120 macaroni- en spaghetti-recepten zal u graag hel pen! 1. Plak op een briefkaart een plus merkje van een gezinspak Honig Macaroni of Spaghetti. adres. Vermeld duidelijk naam Zend de kaart aan: HONIG keuken, postbus 45D, Koog aan de Zaan. (Van onze Venlose oorrespondent) De vliegtuigbom, die zoals wij gisteren in een deel van onze oplage reeds meldden gistermiddag even na het middaguur het Limburgse plaatsje Horst opschrikte, blijkt van Britse makelij te zijn geweest. Het was een oefenbom van 25 pond, die vermoedelijk door een storing in het afvuurmechanisme van een toestel van de R.A.F., dat is gestationeerd op de luchtmachtbasis Geilenkirchen, is losgeraakt. Hetzelfde toestel blijkt even over de grens op Duits gebied een tweede projectiel te hebben ver loren. Ook deze richtte geen schade aan. Een onderzoek van de vliegsche- ma's van de militaire toestellen bracht aan het licht, dat een eskader Britse toestellen boven de Peel had gevlogen. Het was toen eenvoudig het betreffende toestel op te sporen. De R.AJF.-politie van de lucht machtbasis Ln Brüggen bij Roermond stelt een uitgebreid onderzoek in naax de ooi-zaak van het ongeluk. Het resultaat hiervan zal eerst over enige tijd bekend zijn. De schrik zat er evenwel by de be drijfsleider van de door de bom ver woeste proefboerderij wel in, evenals bij zijn vrouw en kinderen. De heer M. Houben (36 jaar) vertelde ons 'savonds: „Ik voel de schrik nog in m'n benen. Met mijn assistent ging ik vlak voor het eten nog even wat planten zetten. Ineens "n geratel, een klap, en tussen een grote stofwolk zag ik een grote steekvlam een meter of tien van ons vandaan. We lagen Per briefkaart slechts één boekje j languit op de grond en wisten niet aanvragen. wat ons overkwam". De 22-jarige assistent-bedrijfsleider J. Peek uit Bunnik vertelde eerst later te hebben beseft wat er was ge beurd. „Op het moment zelf reageer je automatisch. Later realiseerde ik me pas in welk gevaar ik had ver keerd." De piloot van het ongelukstoestel heeft met een officier va.i de Britse basis 's avonds een bezoek gebracht aan het echtpaar Houben. De militairen boden de familie hun exuses aan voor de gebeurtenissen en konden tegelijk genieten van een kopje koffie met een Limburgse vlaai. Dat laatste vanwege de kermis in het dorp. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahai- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m Rest. van der Heijden: Jaarvergade ring Melania lekenmissiewerk. 10.30 St. Antonlus-clubhuls: Volksdans- bal. 8 uur nam. Zeemanlaan: Herdenking bevrijding. 7 uur nam. VRIJDAG De Doelen: Jaarvergadering 3 Octo ber Vereniging. 8 uur nam. Konlngskerk: Ruilolub. 7.30-10 uui Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tenge-m. „Ecclesia". 8 uur n.m. Pieterskerk: Concert Caroline Kaart en Felke Asma. 8 uur nam. Petruszaal (Lammenschansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend" 8 uur n.m. MET EEN ENKEL WOORU BINNENLAND Dure koe Een tienjarige Hol- Boerderij afgebrand Vannacht I SfïS', is .op Mn markt in Verkoop aan de deur Antwoord van minister stelt C.N.V. teleur Het Christelijk Nationaal Vakver bond spreekt er in zijn blad „De Gids" zijn teleurstelling over uit. dat min'ster Den Uyl niet bereid is. nu al wettelijke maatregelen te nemen ter bestrijding van ergelijke praktij ken, die worden toegepast bij de verkoop aan de. deur van bijv. huis houdelijke apparaten. De minister heeft in zijn antwoord op de vragen van het tweede-kamer lid drs. J. Boersma, die hoofd is van de economische dienst van het C.N.V., erkend dat er laakbare ver koopmethoden worden toegepast. Hij heeft echter gezegd, dat hij eerst wat meer gegevens wil hebben en de zaak nog eens goed bestuderen. „Dit is een zeer teleurstellend antwoord", aldus het C.N.V. Voorlopig lijkt er nog geen wette lijke „afkoelingsperiode", te komen, een teremijn van enkele dagen waarbinnen de koper zich nog eens kan bedenken. Het enige lichtpunt je is volgens het C.N.V., dat de minis ter de mogelijkheid van een derge lijke wettelijke regeling wel openlaat. Kennelijk, aldus „De Gids", is de ju ridische weerstand tegen zo'n maat regel nog te groot. Het C.N.V. kan zich tenministe niet voorstellen, dat minister Den Uyl nu nog niet op de hoogte is van de kwalijke gevolgen van a-sociale verkooppraktijken. I Oakville in Ontario voor 150.000 dol lar verkocht, hetgeen de hoogste prijs zou zijn die ooit voor een koe is betaald. De naam van de dure dame luidt Glenafton Ncbt Bonheur Maud. Bescherming van toeristen De Griekse regerisg voert in Athene voortdurend zuiveringsacties uit om buitenlandse toeristen te beschermen tegen prostituées en souteneurs. De zuivering begon het afgelopen week einde met een razzia in de Plaka, de wijk der Atheense bohémiens! Een vliegende kolonne van 600 po litiemannen in burger kamde de ge hele wyk van schilderachtige oude kroegjes en nachtclubs in vyf uur uit. In totaal werden 308 personen in hechtenis genomen. Overstromingen: 32 doden Op is aan de hoofdweg in Waverveen (gem. Vinkeveen) een voormalige boerderij tot de grond toe afgebrand. In het voorhuis woonde een echt paar met twee kinderen. De vrouw liep bij de vlucht voor het vuur een beenwond op. In de schuren was een opslagplaats van een groothan del in lompen gevestigd. De schade wordt geschat op een kwart miljoen gulden. „De Efteling" geopend Met de uitbeelding van het sprookje „De Indische waterlelies" van Koningin Fabiola van België is gistermiddag „De Efteling" in Kaatsheuvel officieel geopend. De opening geschiedde door de ambassadeur van België. F. X baron van der Straten Waillet. Restauratie paleis op Dam De afwerking van de restauratie van het paleis op de Dam in de hoofd stad zal meer tijd vergen dan oor spronkelijk was voorzien. Als gevolg daarvan zal het paleis dit jaar nog niet voor het publiek kunnen wor den opengesteld. Deel Rijksweg 28 open Het pas gereedgekomen weggedeelte tussen het verkeersplein Hoevelaken tot aan de provinciale weg nr. 3 by Nijkerk, is vanochtend zonder enige plechtigheid voor het wegverkeer opengesteld. Dit is een nieuw stuk in Rijksweg 28, die loopt van Hoeve laken over Harderwijk naar Zwolle. Het nieuwe stuk weg is negen kilo meter lang. Het nog ontbrekende deel van Rijksweg 28, tot Harder wijk, is al in uitvoering genomen. Waarschijnlijk komt het volgend jaar gereed. BUITENLAND Studenten staken De Vlaamse studenten van de r.-k. universiteit in Leuven zijn gisteren een twee daagse waarschuwingsstaking begon nen. De actie is bedoeld ter onder streping van hun eis, dat de Frans talige afdeling van de universiteit naar Wallonië wordt overgebracht. Volgens mededelingen van de stu dentenorganisaties wordt aan de sta king door ongeveer 95 procent van de Vlaamse studenten deelgenomen. „Sing out '66" in Europa Bondskanselier Erhard heeft de spe lers van de musical show van Morele Herbewapening „Sing out '66" ten getale van 150 uit Washington in zijn ambtswoning in Bonn ontvangen. Hierbij waren ook aanwezig de ministers van Buiten landse Zaken Schroder en van Bin nenlandse Zaken Lübcke en vele an dere autoriteiten. „Ons hele volk", zei Erhard, „is bijzonder nauw ver bonden met Amerika in hetzelfde ideaal: de wil om een samenleving I gebruikelyke vyf, omdat °r van vrijheid en democratie te be- I noeg walvissen waren houden en te verdedigen, zelfs in dien dit zoals u zingt, offers vergt." „Vrijheid is niet voor niets" is de titel van een deze liedjes van de show. Familieberichten (ontleend aan andere bladen). GeborenMyer-Leydesdorf fdr. VlaardingenGeerling-Schuurman, zn, Rotterdam; Proost-Teders, zn, Amsterdam; Tromp-Sypkens, zn. Velp. Overleden: C. A. H. van der Worp- i Byleveld, vr. 76 jr, Blaricum; K. Rienks. vr, 82 jr. Leeuwarden; J. M. A. de la Porte, mn. 61 jr, Heemstede; A. E. K. Pols, mn, 85 jr, Amsterdam; H. K. Gomperts-Wertheim, vr, 73 jr, Hilversum. minister van Buitenlandse Zaken, vice-premier Tsjen-Ji, in een giste ren afgelegze verklaring. De minis ter reageerde hiermee op een recen te uitlating van zijn Amerikaanse ambtgenoot, Rusk, die daarin zei dat China zich door zyn mislukte bui tenlandse politiek in een geïsoleerde positie heeft gemanoeuvreerd. Moskee ingestort Te Doel bij de kleine Soenda-eilanden zyn 32 j Ardabil in de Noordperzische pro- De rooms-katholieke bisschoppen van Polen hebben gisteravond op dramatische wijze opnieuw uitdrukking gegeven aan hun wens tot een geest van wederzijdse vergevingsgezindheid en broeder schap tussen Polen en Duitsers. POOLSE PRELATEN BLIJVEN VERGEVING PREDIKEN personen omgekomen door plotselin ge overstromingen na een zware en langdurige regenval. Ruim 250 per sonen zyn dakloos geworden. Manuela in Oost-Londen De in Griekenland geregistreerde tan ker Manuela is onverwacht in de Zuidafrikaanse haven Oos-Londen gearriveerd. De Britse marine ver dreef het schip (met 15.000 ton olie aan boord voor Rhodesië) uit de om geving van Beira in Mozambique. De Etna werkt De Etna op Si cilië heeft twee miljoen kubieke me ter lava uitgestoten sinds 112 dagen geleden de erupties begonnen, zo hebben deskundigen meegedeeld. De uitbarsting was de eerste sinds twee jaar en een van de langdurigste in deze generatie. Ds. Scott uit India gewezen De Indiase regering heeft gisteren ds. Michael Scott uitgewezen, Brits lid van een „vredesmissie", die Ijvert vincie Azerbeidsjan is de koepel een moskee ingestort: veertien per sonen vonden de dood en 21 werden gewond. Top-conferentie? ln Moskou doen geruchten de ronde dat er in juli een conferentie van communis tische satellietstaten op het pro gramma staat. Het bericht dat pre mier Kosygin zijn staatsbezoek aan Zweden in juli 15 dagen zal uitstel len wegens een „belangrijke bijeen komst" gaf aanleiding tot deze ge ruchten. Vergelding Een Russische mi litaire personenauto met een offi cier en twee soldaten is gisteren on geveer drie kwartier tegengehouden door een auto van de Amerikaanse legerpolitie. Van goed ingelichte zij de wordt vernomen dat dit een „ver geldingsmaatregel" was voor het in cident van 23 april waarbij een Amerikaanse militaire patrouille in voor besprekingen tussen de rege- Oost-Berlijn ruim een uur door de ring in Nieuw-Delhi en de naar on- I Oostduitsers werd tegengehouden, afhankelijkheid strevende Naga- Het was de eerste keer dat iets der- stam. Hij mag niet meer naar Na- galand gaan. De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken verklaarde in het Hogerhuis, dat ds. Scott zich schuldig had gemaakt aan „activi teit die schadelijk is voor het land" en dat hij, niettegenstaande waar schuwingen, een partijdig standpunt was blijven innemen. Walvissen sterven uit Er zijn steeds meer tekenen, die er op wij zen dat de walvis aan het uitsterven is. Vooral in de rijke viswateren by de Zuidpool schijnt dit volgens be richten uit Kaapstad het geval te zyn. De Japanse walvisvaarders ko men volgend jaar niet terug Ook dit seizoen hebben zij maar drie maanden gejaagd in plaats v-rn de Niet geïsoleerd - maar de Amerikaai en de Sowjetnissisch gelijks dit jaar in Berlijn gebeurt. Volgens de aan het eind van de oor log gesloten vier-mogendheden- overeenkomst hebben Amerikaanse, Britse. Franse en Russische militai ren toegang tot heel Berlijn. Arrestaties in Praag De Tsje chische autoriteiten hebben gisteren de arrestatie bekendgemaakt van een „groep straatschenders' op be schuldiging van het „verstoren van de openbare orde" op 1 mei in Praag. Gevechten In (Port.) Guinea Portugezen hebben bekendgemaakt dat er bij gevechten in Portugees Guinea tussen Portugese strijdkrach ten en nationalisten in de week van 23 tot 29 april 24 nationalisten en drie Portugese militairen zyn gesneu- veld. Van deze 24 was ongeveer de helft gevallen by een gevecht in het Jhina, j zuiden van Portugees Guinea, waar alisten nationalisten uit het voormalige misten Franse Gu'.iu.t het land trachtten zijn geisoleerd", aldus ue Chinese I binnen te komen. Gedeelten uit de omstreden brief van de Poolse bisschoppen van no vember 1965, waarin werd gespro ken van verzoening en vergevings gezindheid, werden voorgelezen voor een menigte van meer dan honderd duizend mensen, die de viering bij woonden van het duizendjarig be staan van de kerk in Polen in Tsjechostowa. Na het voorlezen verklaarde kar dinaal Wyszynski van Polen: „Wy Poolse bisschoppen en de gehele na tie van Gods kinderen roepen van hier: „Wy vergeven". In zijn tweede preek van de dag vertelde de kardinaal de grote me nigte Poolse bedevaartgangers „WU zijn nog beter dan de mensen van het Oude Testament, die het gebod hadden „Hebt uw naaste lief. Ons gebod moet zijn hebt uw vijand lief". Na de rede van de kardinaal wer den er gedeelten uit de Poolse lite ratuur en poëzie voorgelezen, die over christelijke vergeving handelen. Het hoogtepunt daarvan was een pa ragraaf uit de brief van de bisschop pen, die gevoelens tot uitdrukking bracht die de woede van de Poolse regering heeft opgewekt en de vori- maand aanleiding is geweest van een landelijke campagne „om niet te vergeven". Wij strekken onze handen naar u uit in de banken van het concilie dat ten einde loopt. Wij vergeven u en vragen u ons te ver geven. En alleen als u, de Duitse bisschoppen en concilievaders, onze uitgestrekte hand als broeders aan neemt, zullen wij in staat zijn ons feest op een heilige, christelijke ma nier en met een zuiver geweten te vieren". Dit gedeelte uit de omstreden brief had een spontaan applaus tot gevolg van duizenden Poolse geeste lijken en leken rond het altaar op de wallen van het klooster van Tsjechostowa. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Ouderkerk aan den Amstel (toez.) C. Treure te Hasselt. Aangenomen naar Barchem C. J. Pak te Assen; naar Willlnge-Langerak W. A. Vlasblom, kand. te Rotterdam, die bedankte voor Babiloniënbroek, Jaarsveld en voor Noordeloos. Bedankt voor Plershil C. Mulder te Hlen en Dodewaard. GEREF. KERKEN huizen. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Tweetal te Winschoten A. C. Halte- ia te Heerde en F. F. Pels te Hui- Beroepen te Leerdam (vak. O. Mool- eer) C. J. Smellk te Bunschoten. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Vlaardingen G. Leen- dertse te Drogeham. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERL. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP GEREF. KERKEN Beroepen te Utrecht-Overvecht K. Slerink, laatstelijk predikant te Ede; te Elburg T. Ausma, kand. te GEREF. KERKEN Spionage op Kreta De Griekse veiligheidspolitie heeft een Griekse ingenieur, die op een NAVO-raket- basis op Kreta werkzaam was, gear resteerd op beschuldiging militaire geheimen aan personeelsleden van de Russische ambassade te hebben doorgegeven. Zes maanden geleden begon men zijn gangen na te gaan. Wanneer hy gearresteerd werd is niet bekendgemaakt. Ds. A. E. K. Pols overleden Op de begraafplaats „Westerveld" te Velsen vond hedenmiddag de ter aardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van ds. A. E. K. Pols, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, die zondag op bijna zesentach tig-jarige leeftyd te Amsterdam is overleden. Nadat de heer Pols in 1906 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk werd hy op 26 april 1908 bevestigd als predi kant van de hervormde gemeente vai Serooskerk 0P Schouwen en Duive- land in de classis Zierikzee. In 1913 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Jukwerd in de classis Appingedam, vanwaar hij in oktober 1915 naar die van Noorddijk in de classis Groningen vertrok. Ten slotte diende ds. Pols tot mei 1946, toen hem op bijna zesenzestig-jarige leeftyd emeritaat werd ver leend nog ruim vyf tien jaar de her vormde gemeente van Coevorden. Na zijn emeritaat vestigde ds. Pols zich te Hillegom, waar hij tot 1954 werk zaam is geweest als predikant-voor ganger van de plaatselij kt afdeling van de Nederlandse Protestanten Bond. ZATERDAG Adventkerk (Doopsgez. uur v.m. bijbelstudie; 11-1: Lijkendljk van Meppel. Kon. Ned. Natuurhist. Vi naar landgoederen ln Wast trek bus 43, Hoge Rijndlj n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenscl stergemeente. Spr. dhr. F. ray. 3 uur nun. Hogewoerd 175: Wachl van Jehovah's getuigen. 4 n.m.; Openbare lezing: 2.30 Oude Rijn 5 (Baptisteng voor oorspronkelijk christe evangelist N. v. d. Brugge. 1 Rest. „Elgenzorg" (St Geünieerde Loge van Thet ring Witte Lotus-dag. 11 Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen dagen. 3 uur n.m. MAANDAG Camera-theater: K. en 0 Russische filmweek „De vat soldaat" 7 en 9.15 uur nt over Azië" 12 uur midden Rest. v. d. Heijden: Led< voor Toonkunst. 7.45 nam. Stadhuis: Gemeenteraad, Stadsgehoorzaal (Kleine Zi lichtingsmlddag Ned. Ver. vrouwen. 2.30 nam. DINSDAG Camera-theater: K. en O Russische filmweek „Ik w Moskou" 7 en 9.15 uur nai kir" 12 uur middernacht. BIOSCOPEN Can WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen zwaar bew geh. bew. regen zwaar bew regen hal. bew. Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg reeen Helsinki half bew Stockholm onbewolk Oslo zw.aar bev Kopenhager zwaar bev Aberdeen zwaar bev Londen half bew. Brussel onbewolk Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Bolgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon 20 10 0 15 10 0 19 10 0.3 16 10 0.1 22 9 1 22 10 1 25 10 3 25 10 5 25 10 10 half bew. zwaar bew onbewolk onbewolkt onbewolk licht bew half bew licht bew onbewolk i on wolk licht bew onbewolk' onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkl licht bew licht bew. 25 11 0 - 8 0 - 7 0 26 23 .10 0 „Wiegelied voor ee Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 ut 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Koninginnedag 11-5 uur ninklljke familie". Studio: „Leve de liefde". 1 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Verboden lading". I 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. Lido: „Een man met zes 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Hex: „Weekeind bij Duinkerk Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 u 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uu dag 2.30 en 9.15 uur „SS- Trianon: „Thunderball". 14 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. Astra - Wassenaar: Dond. 8^ 7 en 9.15 uur „De ButlB Vrijdag 8 uur. zat. 7 enj „Geheim agente ln Gibralti Zondagmiddag 2.30 uur J de wilde witte hengst". A.' tentoonstelling! De Lakenhal: Dag 10-4 c' !-• uur „De Ruif" Janvossensteeg3 toonstelling grafisch werk i< D. van Batenburg. Dag 10 U] 5.30 uur n.m.; bovendien za: zondagavond 8-12 uur (t/nr Galerie Walenkamp (Nieuws^ Clean Art. Hans Frlsch. Weit* voorm. 6 uur nam; zonen (tot 25 mei). j Legermuseum PesthulsIAi uitzondering van zaterdag il zondag 1-5 uur) 1 RI1ksmu8eum voor VolL, (Steenstraat 1) Dag 10-17 dags 13-17 uur 3 Rijksmuseum van Oudhedi iyks 10-5 uur: zond 1-5 uuv Rijksmuseum voor de geG der natuurwetenschappen: ël uu zond 1-4 uur 3, Sociëteit Horus (Rapenburg Fototentoonstelling Studente, tena". Dag. 4-7 uur njn. (&G dag en zondag) (tot 13 mei)i£ Avond- cn nachtdienst der Geopend voor spoedelsendtj® Centraal Apotheek, BreestraiB 20552. f Apotheek R. van Breest Sa te Leiderdorp ls de gehele 1 pend. r I thi op doktersteletoon 'l'l'l'lZ. fa 8 zo'n parkeer-pl ...is weieens nodig t( vermoeiende, veel ver: maar-door-rit. En wiet overal slapen. Maar t men wakker? Opgekf Maar uitgerust? Weliï men pas na een nad Drakacel matras. De „harde" matras met alle comfort van een „zatf

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2